PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין לקנות היילקס מודל 2000+

ארזז
07-02-06, 22:11
בשעה טובה אבי החליט להחליף את מכוניתוולאחר מסע שיכנועים רב ותוך כדי התחשבות במחלךת הילדות שלי (שהיא חיבה עזה ל: 4X4 או כל דבר אחר שקשור למכוניות\יש לו מנוע \זז מהר\יש לו גלגלים)הוחלט לקנות טנדר 4X4 שיהיה זמין גם לטיולי שטח ולעבירות בשלבים יותר מאוחרים
לאחר התייעצות עם בעלי רכבים מהסוג הנ"ל הוחלט לקנות היילקס 4X4 (כל הבעלים שלו לא הפסיקו להלל בשבחו והמליצו לקנות אותו)
עכשיו אנחנו מחפשים רכב משנת 2000 ומעלה ועליו להיות 4X4 כמובן (איזו מן שאלה)
ידוע לנו שנעשו מס' עדכונים במנוע במהלך השנים ולכן השאלה היא מתי נעשה כל עדכון ומאיזה מודל המנוע שונה ?(כל אחד אמר משהו שונה אפילו בסוכנות מכירות הקרובה לביתנו לא ידעו ממש לספר לנו)
מה השוני מבחינת כ"ס ומומנט ? ועד כמה ההבדל משמעותי ?
ידוע לנו שהרכב עבר עדכון ב2002 מה כלל העדכון ?
רק מתיחת פנים?
לגבי ABS מאיזה שנה הוא מופיע והאם באופן סטנדרטי?
אנחנו מעדיפים לקנות רכב ממודל כמה שיותר מתקדם כלומר אנחנו חמים על מודל 2002-2004 ונורא קשה למצוא כאלה בשוק מבלי שעברו 200 ומשהו אלף ק"מ א\לכן השאלה היא האם יש סיבה לחשוש מקילומטרז' כזה גבוה בהיילקס?(ידוע לנו על אמינותו המופלגת וזו גם הסיבה העיקרית לרכישתו)
מה חשוב לבדוק לפני שקונים ?האם ישנם רכיבים\אזורים רגישים ברכב שאליהם יש לשים תשומת לב מיוחדת?
לגבי ההילקס ויגו החדש האם ישנם שינויים קיצוניים בינו לבין הדגם במוחלף בנוגע למכלולים המכניים ?
ומה יכולותיו בשטח ביחס למוחלף?
ובכלל אם למישהו יש כל מידע נוסף על הרכב בשנתונים הנ"ל ויכול לתרום מניסיונו\ידיעותיו אלו יתקבלו בברכה.

ארזז

נ.ב.:אצלנו הרכב ייסע 15000 ק"מ בשנה בממוצא אולי אפילו פחות (לכמה קילומטרז' מגיע מנוע היילקס ממוצא שטופל כראוי)
האם אתם חושבים שיש הצדקה לקנות את הויגו החדש בהנחה שהרכב שישאר אצלנו 5-6 שנים לעד שיוחלף.

ושאלה אחרונה מבטיח: האם כל האגדות על ההילקס אמיתיות?(75000 ק"מ בלי טיפול אחד? רכבים שעברו את ה-600-650 אלף ק"מ והכי הזוי אלה שהגיעו למילון ק"מ בתאילנד!!!!!!!!!)

נמרוד
08-02-06, 00:06
כמו בכל אגדה, יש בסיס של אמת - יש כאן בפורום חבר עם היילקס 94 למעלה מ700 אלף קילומטר יד ראשונה. אני מכיר עוד שניים לפחות עם למעלה מחצי מליון קילומטר במצב מצויין. 75,000 קילומטר בלי טיפול? אני מאמין שכן, באפריקה אולי. זה לא מעיד על אמינות זה מעיד על טמטום מוחלט. אגדות כאלו עדיף שימותו.

יש לטויוטה פורום טכני בג'יפולוג, זה אומר הרבה. מה שלא ברור לך נדמה לי, זה שכמעט כל הדיונים פה הם דווקא על ההילקס הישנים יותר, הדגם של עד 97', שני סרנים חיים, מנוע ללא טורבו, הרכב האיטי ביותר שנסעת עליו כנראה בחיים - ועדיין אנחנו (ואני אישית) אוהבים אותם ומחזיקים אותם:
http://www.jeepolog.com/ext_images/Isaschar_2.jpg

אז שיעור מס' 1 - כוחות סוס, ונתונים- של-נייר בכלל, לא שווים הרבה בשטח.

בשנת 98' ההילקס השתנה - קיבל מתלה קדמי נפרד, ומנוע עם טורבו. לא ממש חזק, אבל חזק יותר מהקודם (אם זה משנה, מנוע 2L הישן סיפק על הנייר 82 כ"ס, ומנוע 2LT - אותו מנוע בדיוק עם טורבו - נדמה לי 92 כ"ס. שניהם עגלות). בשנת 2002 למיטב זכרוני (אולי אני טועה, שנה לפה או לשם בטויוטה זה כלום), הגיע מנוע מודרני, אבל עדיין די חלש - הD4D, עם 102 כ"ס, וזה בגדול אותו המנוע עד היום, כולל בויגו.

לגבי הויגו - לפני כמה חודשים בחננו אותו ואתה יכול לקרוא את המבחן כאן:
http://www.jeepolog.com/179.html
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=test_toyota_hilux_vigo_2006/vigo029.jpg

לגבי מצב השוק - זה טנדר עבודה, אף אחד לא קונה היילקס חדש בשביל לסוע 15K קילומטר בשנה. קשה עד בלתי אפשרי למצוא קילומטראג'ים נמוכים. מצד שני, הטנדרים האלו בהחלט אמינים ומחזיקים מעמד יפה, המנועים הישנים מחזיקים בקלות חצי מליון קילומטר ויותר בתנאי שטופלו לפי הספר. אם אתם מוצאים קילומטראז' נמוך במיוחד, חובה-חובה-חובה לבדוק שהקילומטראז' אמיתי!!! סוחרי רכב מתים על היילקסים, הם קונים רכב שעבד קשה עם 400-500 אלף קילומטר, ומורידים 100-200 אלף קילומטר בשעון ומוכרים הלאה לפראיירים, אני ראיתי כאלו כלים בעיניים ולא אחד, אני לא יכול להדגיש את הנקודה הזאת! קונה לא מנוסה לא ידע להבחין, כי הההילקסים בסך הכל מחזיקים מעמד יפה מכל הבחינות. זהירות!

אם אתם מחפשים רכב לכביש בעיקר, קניית טויוטה היילקס מכל שנה, ובמיוחד הישנים יותר, תהיה טעות מרה. אם אתם מחפשים רכב שטח, מתוך כוונה להשתמש בו בשטח, אתם בכיוון הנכון.

ארזז
08-02-06, 09:51
תודה על ההסבר המפורט נמרוד

בקשר להמלצתך להתרחק מההיילקס במידה והרכב ייסע רוב זמנו על הכביש הנה כמה פרטיםשאני חושב שמצדיקים קניית היילקס

חשוב לנו שזה יהיה טנדר בגלל שהרכב ישמש גם לעבודה הסיבה לבחירה בהיילקס היא שזה רכב שאפשר ליסוע איתו בשטח מבלי לדאוג אפילו שהנהג נוסע מתנסה בפעם הראשונה בנהיגת שטח (כמובן במגבלות הטעם הטוב)כמוני או כל אחד אחר כנראה שייסע על האוטו הזה ומה גם שהאמינות והסחירות שלו ממש מופלאים ושתי אלה הם קריטריונים מאוד חשובים בשביל אבא שלי.
אני עכשיו חייל ולכן בשנה הקרובה הרכב באמת לא יסע יותר מדי כי כמות הנסיעות שאבא שלי עושה בשנה שואפת ל-0 ואם כבר יש נסיעה רחוקה יש לנו רכב נוסף בבית שיותר נוח לדברים האלו ככה שבעצם אני יהיה הנהג העיקרי על הרכב הזה במהלך השנים ואת האמת נוחות נסיעה לא ממש מפריע לי גם לא רעש וגם לא זה שאין מגבים אוטומטיים כמו בשאר הרכבים היום.
בעוד שנה בערך מהיום היציאות שלי הביתה מהבסיס ישתפרו משמעותית ואז אני יוכל לנצל את הרכב בצורה הרבה יותר משמעותית.
בקיצור אני מתכוון להגיד שאנחנו מחפשים רכב שטח אמיתי הישן פשוט קיצוני מדי בשבילנו ואבא שלי בחיים לא יקנה רכב ממודל כזה.
אהה ובקשר לאזהרה שלך מהסוחרים אתה יודע אולי איך אני יכול לגלות את זה שהורד לרכב הקילומטרז'? סממנים כלשהם שבולטים לרכב עם 100-200 אלף ק"מ יותר?

האם יש איזשהו כיתוב על גבי האוטו לפיו אני יכול לזהות את סוג המנוע כי אני רואה שהמעבר אינו ברור כל כך בין המנועים ואנחנו נהיה מעוניים במנוע בחדש?
יש דברים נוספים שאתה יודע על הרכב ואתה חושב שזה רלוונטי לנו לדעת לפני שנקנה?
תודה ארזזז

יוני5
08-02-06, 10:30
המעבר למנוע החדש נעשה ב 2003 (אם אני לא טועה). בכל מקרה יש על הרכב מדבקות וסימונים (ליד הדלתות הקדמיות, על הכנף) בהם כתוב D4D

יוני5

גיא
08-02-06, 12:24
אתמול ראיתי את הויגו המשטרתית הראשונה שלי.

בעוד כמה שנים נוכל למכרז אותן :)

ספרדי
08-02-06, 13:41
אתמול ראיתי את הויגו המשטרתית הראשונה שלי.

בעוד כמה שנים נוכל למכרז אותן :)

ואני יגיד לך איפה היא גם מסתובבת באיזור רמת ישי ובעמק :-)

ד ו ר ו ן
08-02-06, 22:27
רכבים שעברו את ה-600-650 אלף ק"מ והכי הזוי אלה שהגיעו למילון ק"מ בתאילנד!!!!!!!!!)
500-600K זה כבר אל מספר שמרגש בשביל המנועים הישנים.

לא צריך להגיע עד תאילנד,בערבה יש(לפחות היה) עד לפני 3 שנים היילקס 2WD 93 עם ~1200K יד ראשונה.. הרכב נסע כמה פעמים כל שבוע מהערבה למרכז ובחזרה.

ארזז
09-02-06, 14:25
אני מתקשה קצת להאמין למנוע שעובר מעל 1000000 ק"מ סה"כ טויוטה זה טויוטה אבל זה עדיין מנוע וכל דבר יש בלאי
גם אם עבר כמות כזאת של קילומטרים זה בטח היה כרוך במס' אוברולים או אולי פשוט החליפו מנוע והרכב עצמו שרד יותר מ1,000,000 ק"מ

אבל כידוע לכל כלל יש יוצא מן הכלל ובכל זאת מעל 1,000,000!!!!!!!!!!!!!!!!

ד ו ר ו ן
09-02-06, 22:03
לא הייתי מביא את הנתון הזה אם לא הייתי מכיר אישית את מי שנתן אותו.

חימושניק
10-02-06, 02:02
המעבר למנוע החדש נעשה ב 2003 (אם אני לא טועה). בכל מקרה יש על הרכב מדבקות וסימונים (ליד הדלתות הקדמיות, על הכנף) בהם כתוב D4D

יוני5

גם אני חשבתי שה-D4D הופיע ב-2003, אבל יצא לי לעבוד על היילקס 2002 עם המנוע הזה לפני כשבועיים. הבעיה היתתה משיכת אויר מבנד רופף של אחד מהצינורות המתחברים לפילטר הסולר ולכן הרכב גמגם בסרק ואף נכבה ברמזורים.

גיא
10-02-06, 10:31
יצא לי להסיע באוטו גנן שעובד ביום יום עם היילקס 99 2X4.

הוא טען שהאוטו שלי יותר נוח משלו.

אני לא יודע עד כמה זה אובייקטיבי ... אבל ...

בכל מקרה, למשפחה לא הייתי ממליץ כרכב יום יומי - היילקס. משום שנתון, הישנים לא נוחים והחדשים לא יפים.

נמרוד
10-02-06, 11:05
אני מתקשה קצת להאמין למנוע שעובר מעל 1000000 ק"מ סה"כ טויוטה זה טויוטה אבל זה עדיין מנוע וכל דבר יש בלאי
גם אם עבר כמות כזאת של קילומטרים זה בטח היה כרוך במס' אוברולים או אולי פשוט החליפו מנוע והרכב עצמו שרד יותר מ1,000,000 ק"מ

אבל כידוע לכל כלל יש יוצא מן הכלל ובכל זאת מעל 1,000,000!!!!!!!!!!!!!!!!

ארז, זה סתם מספרים תיאורתיים, בודדות המכוניות שזוכות להגיע לחיים כאלו מופלגים. אתה יודע שבקצב של 15K קילומטר בשנה יקח לכם 50-60 שנה להגיע למליון קילומטר עם היילקס משומש ממוצע שאתם קונים היום? אז מה זה משנה?

-->