PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי עזרה לגבי בחירת גיפ ומה לבדוק כאשר קונים אחד

Amitshapurker
28-09-19, 16:57
שלום לכולם קוראים לי עמית בן 25 אני חדש בכל העיניין ולא הכי מבין בעינייני שטח.
רציתי להתייעץ עם מי שיותר מבין (אתם)
אני מחפש להביא גיפ שיהיה בעיקר ליום יום וכמובן לסופשים לצאת קצת לטיולים להגיע למקומות שלא תמיד אפשר להגיע ברגל או ברכב רגיל...
אני מוכן להשקיע עד 35 אלף שקל .
אני מחפש גיפ עם תא מטען יחסית גדול , כי אני אוהב להעמיס דברים במידה ואני יוצא לטייל (בלי קשר לשטח) ג׳ימיני לא ניראלי אופציה אלה אם תוכלו לספר לי משהו על איך בכל זאת אפשר להעמיס ציוד בגימיני...
וגם אני רוצה תא מטען גדול יחסית בגלל הכלבה שלי (רועה גרמנית).

בעיקרון ראיתי רכב ביד שתיים שנתון 2009 (גיפ פטריוט) בסכום שממש טוב לי...
הבעיה שהבעלים מתחייב לבדיקת שילדה , הוא אמר בלי בדיקת גיר לא יודע למה הוא אמר משהו על כך שלא בודקים גיר במכון שהוא יקח את הרכב לשם...יש ממה לחשוש ?
והרכב עצמו ברגע שמניעים אותו הוא ממש רועד מאיזור המנוע הוא אמר שזה בסדר וצריך רק להחליף תושבת מנוע (אין לי מושג מה זה)
ובלוח שעונים יש נורה שדולקת (הנורה של המנוע)
גם לגבי זה הוא אמר שזה בסדר (לא זוכר למה זה בסדר)

ובנוסף ראיתי סוזוקי ויטרה שנת 2008 גם במחיר שיכול להיות טוב בשבילי אבל אני קצת חושש בגלל השנתון , ובגלל המוכר עצמו הוא ניראלי קצת מפוקפק , הויטרה באמת ניראת במצב טוב הוא מתחייב לבדיקה גם , אבל יש לי חשש קטן .
וגם מה הוא לא הכי חסכוני , (כמה יעלה להמיר את הרכב לגז ? )

איפה אפשר לעשות בדיקה נורמלית לרכבים במידה ואני הולך על אחד מהם ? ובכללי מה אומרים על הרכבים האלה בשביל השטח (קל / בינוני) ?

יש אפשרות להגביה אותם ? להוסיף להם תוספות ?

דרך אגב הפטריוט מומר גם לגז...

מה צריך לבדוק בכללי עוד ברכב יד שניה אם אני מביא (בג’יפ)

תודה למי שיוכל לעזור 😄
ומצטער על החפירה

דורון.פ.
28-09-19, 17:12
קודם כל פטריוט למרות שיש לו את הלוגו של גיפ
הוא לא ממש גיפ אלא יותר גיפון עירוני.
יש כאלו שיגידו שהוא עלבון לשם גיפ.
בכל מקרה תושבת מנוע קרועה (כנראה) נורת צק אנגין (מנוע כתום) דולקת ואמירה שהכל בסדר מצביע לדעתי האישית על אחזקה לקויה.
הייתי מחפש משהו כי גיפ שלא טופל היטב יכול להיות מתכון לצרות.
הייתי מציע גם שתמלא את השאלון עזרה לרכישה שנוכל להיות ממוקדים ולעזור יותר.
בקשר לדגמים אחרים יבואו מנוסים ממני ויציעו

Sent from my mobile excuse typos

Amitshapurker
28-09-19, 17:31
קודם כל פטריוט למרות שיש לו את הלוגו של גיפ
הוא לא ממש גיפ אלא יותר גיפון עירוני.
יש כאלו שיגידו שהוא עלבון לשם גיפ.
בכל מקרה תושבת מנוע קרועה (כנראה) נורת צק אנגין (מנוע כתום) דולקת ואמירה שהכל בסדר מצביע לדעתי האישית על אחזקה לקויה.
הייתי מחפש משהו כי גיפ שלא טופל היטב יכול להיות מתכון לצרות.
הייתי מציע גם שתמלא את השאלון עזרה לרכישה שנוכל להיות ממוקדים ולעזור יותר.
בקשר לדגמים אחרים יבואו מנוסים ממני ויציעו

Sent from my mobile excuse typos

1. תקציב -
א. עד 35 אלף ש״ח
ב. הסכום הנ״ל לקניית הרכב לא יכלול הוצאות לטיפולים אבל כן יעזור אם ישאר.
ג. מבחינת הוצאה חד פעמית 5-10 אלף בשנה אם זה במכה אז יהיה בעייתי.
2. גודל / קיבולת הרכב - מחפש רכב עם תא מטען יחסית גדול / בינוני , בשביל ציוד וכלב מסוג רועה גרמני.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? - בערך 20-23 אלף בשנה , אני נוסע דיי הרבה.
ב. הרכב הוא יום יומי , ובסופשים לשטח.
ג. כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע .
ד. כן , מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. מתכנן ליסוע בשבילי עפר / באיזורים עם חול של ים (לא בחוף עצמו אלה במרחק שמותר ליסוע בו) , וכן יהיה לפעמיים מקומות שיהיה עליות קשות.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה...- לא.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין - לא משנה
ג. תצורה - לא יודע מה לרשום לגבי זה , אני בתכלס צריך לראות את הרכב כדי לדעת אם אני מתחבר.
ד. גיל הרכב - משומש בן שנים ספורות , שנתון 2010 יכול לחרוג ל 2009

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים?
גיפ פטריוט מומר לגז
וסוזוקי גראנד ויטרה , השאלה אם משתלם לאומת הפטריוט שמומר לגז .?

asafk
28-09-19, 19:40
הג'יפ פטריות שראית - עזוב. אני לא ממליץ על פטריות בכלל, וזה הספציפי - נשמע מוזנח רק מהתיאור שלך.

גראנד ויטרה בהחלט אופציה ראויה וכנרטה ייתן לך מענה. נכון, הוא לא הכי חסכוני אבל מה לעשות.....

עוד אופציה שעולה לי בראש - דאצ'יה דאסטר 4x4 - אמור להיכנס לך בתקציב, הדיזל מאוד מבוקש, הבנזין פחות אז יש סיכוי למצוא.

אסף.

Amitshapurker
28-09-19, 19:48
הג'יפ פטריות שראית - עזוב. אני לא ממליץ על פטריות בכלל, וזה הספציפי - נשמע מוזנח רק מהתיאור שלך.

גראנד ויטרה בהחלט אופציה ראויה וכנרטה ייתן לך מענה. נכון, הוא לא הכי חסכוני אבל מה לעשות.....

עוד אופציה שעולה לי בראש - דאצ'יה דאסטר 4x4 - אמור להיכנס לך בתקציב, הדיזל מאוד מבוקש, הבנזין פחות אז יש סיכוי למצוא.

אסף.

1. לגבי הפטריות השאלה אבל בגלל שהוא ממש במחיר זול והוא חסכוני בדלק בגלל שהוא מומר לגז , האם לא כדי לקחת ופשוט לסדר או לפחות להגיד לבעלים לסדר ?

2. לגבי הגראנד ויטרה , שכחתי לציין הוא שנת 2008 עם 260 אלף קילומטר ואפילו יותר , השאלה אם זה בסדר וזה לא יעשה בעיות , וכמה יעלה להמיר לגז , שווה בכלל להמיר לגז ?

3. אני לא הכי אהבתי את הצורה של הדאסטר וגם לא מצאתי במחירים שאני מוכן להשקיע זאת בעיה...

ושאלה בקשר לג׳ימני , יש אפשרות איכשהו להגדיל את היכולת שלו להכיל ציוד ? גימני משתלם מבחינת רכב לשימוש יום יומי ? הוא בעל יכולת לנסיעות ארוכות כמו נגיד לאילת ? הוא סוחב בעליות כמו שצריך ? אני הבנתי שהוא גם לא הכי יציב בכביש עד כמה זה קריטי ורציני ?

וכמה עולה מיגון והגבהה ? בכללי לא משנה לאיזה גיפ בערך בין איזה מחירים זה נע?

asafk
28-09-19, 20:00
ג'ימני זה מצויין.
מקפלים או מוציאים את המושבים האחוריים ותא המטען הופך ממש גדול. חוץ מזה... לא במקרה רוב הג'ימנים שמטיילים הם עם גגון.

אסף.

Amitshapurker
28-09-19, 20:15
ג'ימני זה מצויין.
מקפלים או מוציאים את המושבים האחוריים ותא המטען הופך ממש גדול. חוץ מזה... לא במקרה רוב הג'ימנים שמטיילים הם עם גגון.

אסף.

מזה הגגון הזה ? כמה הוא עולה ?
ואני גם יחסית שולל את הג׳ימני בגלל שיש לי כלב גדול יחסית אפשרי לקפל בג׳ימני מושב אחד ושתיים להשאיר פתוחים או שזה לא עובד ככה ? יותר נכון כמה מושבים אחוריים יש ברכב הזה ? 2/3

ואיך הוא בנסיעה בכביש ?
ומבחינת דלק ...

geva dover
29-09-19, 11:00
הכל שאלה של כמה אנשים מתוכננים לנסוע איתך ברכב. אם אתה+1 והכלבה אז גימני מצויין לך, מקפל את המושבים מה שפותח לכל מקום בבגאז עם הציוד שקריטי שיהיה בתוך הרכב. את כל השאר אתה יכול לקשור בכיף לגגון כמו כל בעלי הגימני.

המנוע של הגימני קצת חלש לטעמי אבל הוא נסבל והוא מגיב טוב, רכב עם מזגן טוב והוא מאוד חסכוני בדלק ביחס למתחרים שלו. בנוסף יש לו יכולות שטח גבוהות יותר מהגרנד ויטרה ובטח מהפטריוט.

Amitshapurker
29-09-19, 12:35
הכל שאלה של כמה אנשים מתוכננים לנסוע איתך ברכב. אם אתה+1 והכלבה אז גימני מצויין לך, מקפל את המושבים מה שפותח לכל מקום בבגאז עם הציוד שקריטי שיהיה בתוך הרכב. את כל השאר אתה יכול לקשור בכיף לגגון כמו כל בעלי הגימני.

המנוע של הגימני קצת חלש לטעמי אבל הוא נסבל והוא מגיב טוב, רכב עם מזגן טוב והוא מאוד חסכוני בדלק ביחס למתחרים שלו. בנוסף יש לו יכולות שטח גבוהות יותר מהגרנד ויטרה ובטח מהפטריוט.

הבנתי שבשנים של 2010 אין מערכת esp בגימני עד כמה זה קריטי מבחינת בטיחות ?

JohnnyEnglish
29-09-19, 12:59
ESP זה קריטי כמו שזה קריטי בכל רכב.

בג'ימני זה גם משפר עבירות, החל משנתון 2015 יש ESP.

גגון עולה סביב ה1200 שקלים, זה יתרון מרכזי בג'ימני הכל יותר זול.

ממליץ עליו בתור רכב שטח ראשון, במיוחד כאשר לא צריך להושיב יותר מ2 אנשים.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Amitshapurker
29-09-19, 16:04
ESP זה קריטי כמו שזה קריטי בכל רכב.

בג'ימני זה גם משפר עבירות, החל משנתון 2015 יש ESP.

גגון עולה סביב ה1200 שקלים, זה יתרון מרכזי בג'ימני הכל יותר זול.

ממליץ עליו בתור רכב שטח ראשון, במיוחד כאשר לא צריך להושיב יותר מ2 אנשים.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

יש אפשרות להתקין מערכת ESP ? או שאני חולם פה חלומות שלא יהיו ?
ואם בכל זאת אפשרי כמה זה יעלה ?

נדב42
29-09-19, 16:15
בקרת המשיכה בג'ימני עד הדור הנוכחי (המרובע א-לה-סמוראי) היא תאוריה נחמדה ותו לא, אין מה לבנות עליה. בשביל זה יש נעילות, גם בזול ...

איל מ
29-09-19, 16:46
בנוסף,
אתה מנהל שני שרשורים במקביל, ושואל בהם את אותן השאלות.
זה מיותר.
פנה למנהל ובקש שיאחדו, או החלט באיזה מהם אתה רץ.

-->