PDA

צפייה בגרסה מלאה : נהלי כניסה למצרים 9.2019

צור
30-09-19, 22:07
שנה טובה
לאחר שנים רבות וכתוצאה מכך שזרקו אותי מירדן חזרתי לסיני - פעם ראשונה בטרמפים ומוניות ריגלתי את הארץ.
שבוע שעבר עם רכב ועם זוגתי שתחייה.
אז לא - עדין אי אפשר ליהכנס עם רכב דיזל ולא עם רכב 4X4.
האגדה מספרת שהסיבה שאסור להיכנס עם רכב דיזל ורב מינוע נעוצה בהתעקשות של הישראלים בהסכם השלום.
מצ"ב הקישור ראו סעיף 6 http://www.knesset.gov.il/process/docs/egypt.htm
אני מניח שיש נספחים שאותם לא צאתי ברשת
אני לא זכיתי לראות את הסכם השלום אם כי זכיתי לטייל בסיני עוד לפני השלום, ופעם אחת עם הדיפנדר יחד עם אורנה בדרך לראלי פרמידות.
בכל מקרה מצאתי לנכון לכתוב רשימה קצרה על איך עוברים היום עם הרכב לאלו שטיול עם רכב מכל סוג שהוא עושה להם את זה.
מעבר לשני הכיוונים בין החגים היה מהיר מאוד ובקצב הפרוצדורות ללא השהיות כלל.
ובשעה 4 בבוקר בכניסה ערך כ 45 דקות ו 9 בבוקר בחזור ערך הכל כלול חצי שעה - זה הכל !
המיצרים אדיבים ולא ביקשו ממני שום בקשיש ( ואילו היו מבקשים הייתי משלם ברצון ולא כבצעירותי - זה מנהג המקום ולא אני זה שישנה את התרבות אלא לשם כך אני נוסע לארצות אלו )
ועכשיו לפרוצדורת
צד ישראלי -
אגרת מעבר לעשות מראש באינטרנט חוסך 5 שח עמלה לנוסע.
זה המקום לראות את האגרה שבתוקף https://www.iaa.gov.il/he-IL/borders/Taba/Pages/Fees.aspx
זה המקום לשלם https://borderpay.metropolinet.co.il/
תרגום רשיון בדלפק הראשון בכניסה כ 22 שח כמדומני .
החלפה ללירות ( ניתן לשלם בחופים תלוי ברמה בכרטחס אשראי בשקלים ובמטבע זר - החוק אומר שמשלמים לינות במטבע זר בלבד )
ומשם לעמדה הבאהסריקת דרכון ביומטרי.
עוברים דרך הדיוטי - ניתן לקנות אלכוהול ( בסיני לא מוכרים במלונות .אבל ניתן לשתות ולקבל קרח בכל החופים. עישונים זמינים אבל זה לא המקום לפרט)
לאחר מכן עוברים שיקוף לציוד והולכים לביתן המכס עם רשיון נהיגה בתוקף ורשיון הרכב . בדיקה ויאללה לרכב
סורקים מהטלפון את האגרה ששילמת מבעוד מועד ולצד המצרי.
אהלן וסאהלן
מאוד חיכנים ומסבירי פנים גם שמעירים אותם משנתם ב 4 בבוקר.
בדיקת רכב
הולכים לבנין בצד המערבי של בנין הכניסה למכס.
תרגום רשיון 175 לירות מקבלים פתק קטן למשרד התחבורה
פקיד הולך להעתיק מספר שילדה עם עפרון על טופס מצרי ומיצריים לך רשיון פלסטיק מצרי תמורת 350 לירות
משם אתה עובר לחדר ממול ומקבל 2 לוחיות של טאבה .
או שתקבל מברג מהבחור ותחליף לבד או עם מברגה מהבית.
משם לאולם נוסעים נכנסים לפני שאתה ניגש לפקיד מלאו את הטופס שנמצא על מין שולחנות גבוהים רצוי להצטייד בעט.
חותמת ויזה , כנס לרכב ותתחיל נסיעה .
אחרי כק"מ או קצת יותר יעצור אותך ש.ג באזרחי - כאן משלמים אגרת מעבר 400 לירות לנוסע ו 200 לרכב.
זהו אתה בסיני .
סה"כ העלות כ 700 לירות מצריות. זהה לעלות מונית לחופים הקרובים בביר סוויר ראס אבו גלום או עד נואיבה.
תחנות דלק יש בשפע. הדלק בסדר.
משטרה - יש מחסומים בכל צומת ראשית איך שרואים את המספר של טאבה יש חיוך גדול וקדימה סע ( שנסעתי עם המונית עצרו בכל מחסום בדקו את כל הנוסעים ממש בקפידה).
בחזרה היה ללא עלות כלל . מהיר . אותה פרוצדורה רק הפוך.
אנחנו שהיינו בשני חופים כדי ללמוד את האווירה לפעם הבאה שבא תבוא והפעם עם הילדים
מידי יום נסענו לטיול - פעם לדהב פעם לנואיבה והיה תיכנון גם להגיע לסנטה שלא הסתייע.
לגבי המצב הביטחוני - לא אתייחס כל אחד יעשה את השיקולים של עצמו וזו לא מטרת הפוסט.

גיא
01-10-19, 09:14
אבל עם איזה אוטו ?

דיזל או בנזין ? כפול הנעה או רגיל ?

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

boaz avrahami
01-10-19, 09:24
אבל עם איזה אוטו ?

דיזל או בנזין ? כפול הנעה או רגיל ?

בוקר טוב ושנה טובה גיא!

אסור דיזל
אסור 4x4
אני אוסיף שגם אסור ליסינג....

מה נשאר? ( רמז, פרייבט בנזין בבעלות הנוסע)

זה כמו הבדיחות של פעם על צבוט-אותי וקוט-אותי הלכו לים.

אגב, אם כבר כתבתי.
שווי הלירה המצרית.

100 לירות מצריות =
כ 21.5 שח

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
01-10-19, 09:44
בוקרטוב ושנהטוהה בןעז !!

אתה בארץ ?

קודם כל צור, תודה על השיתוף ...
שנית, בלי תמונה. זה לא קרה. ....

שליחת, דווקא מה שלא פרטת , הכי מעניין.

אני אנסה להסביר.
לאדם ( אשכנזי לפלף מין השורה שגר בחיפה ) אין שום מושג מה באמת יש בסיני.
לא הייתי שם וסביר שלא אהיה ...

למה ?
כי זה מפחיד אותי.

חוסר הידיעה.

משרד החוץ למשל מפרסם אזהרות מסע חמורות מאין כמותן על נסיעה לסיני. אם זה בלוף. אז למה ?
אם לא בלוף. אז מה באמת רמת הסיכון ? אין לי מושג או יכולת להעריך.

אבו עלי והחדשות מפרסמים מידי יום איזה הפצצה בסיני. איזו התקלות עם דע׳ש .. ישראל בונה חומות מסתור מול הגבול עם סיני ... סוגרים את כביש 10 כל הזמן ... למה ? אם זה אמיתי. אז מה באמת רמת היסכון ? אם זה בלוף אז איך אדע ? וכו׳...

בקיצור ... מבחנתי ( ומאמין שאני לא לבד ). זה מדע בדיוני לנסוע לשם.

שנה טובה.

נ. ב. אההה. עישונים זמינים זה הדבר הכי רחוק ממני ... אמרנו לפלף ...?! אז גם זה לא מעניין אותי.

asypeer
01-10-19, 10:31
זכור לי שראיתי רכבים של אמדוקס בראס לפני 18 שנה, זה השתנה כנראה מאז.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
01-10-19, 12:11
אבו עלי והחדשות מפרסמים מידי יום איזה הפצצה בסיני. איזו התקלות עם דע׳ש .. ישראל בונה חומות מסתור מול הגבול עם סיני ... סוגרים את כביש 10 כל הזמן ... למה ? אם זה אמיתי. אז מה באמת רמת היסכון ? אם זה בלוף אז איך אדע ? וכו׳...

כי הרוב כנראה באמת בלוף וניפוח.
מצד שני קורים בצד השני הרבה דברים שאנחנו בכלל לא יודעים ולעולם לא יספרו לנו. אולי בעוד 30 או 50 שנה.

אזהרת מסע יש היום גם לירדן ובתכל'ס כמעט לכל מדינה מוסלמית בעולם. תוך כמה שנים יהיו אזהרות מסע גם לסקנדינביה ולרוב מדינות מערב אירופה...:rolleyes:
אזהרת מסע זה משהו ששולפים מיד ובקלות יתרה ומבלי לזלזל בזה חלילה, הרוב זה כמובן כסת"ח. כדי שאם יקרה משהו, המדינה תוכל לומר "אמרנו לכם, הזהרנו אתכם", ולהטיל ביתר קלות את האשמה על האזרחים קלי הדעת והמזלזלים. מבחינת המדינה המצב הכי קל ונוח זה שתפחד ולא תיסע לשם בכלל, לא תסתבך, לא תיצור תקריות - על משקל "במהירות אפס אין תאונות" (יציאה מבריקה שהקיא פעם אחד מגאוני משרד התחבורע היהודי וזה מקרה קלאסי שבו המשפט המבריק הנ"ל אשכרה תופס).

אחרי הפיגוע הגדול באוגוסט 2011 כשנהרגו 6 אזרחים ישראלים, 2 חיילים ישראלים, 5 חיילים מצרים ו-7 מחבלים על כביש 12 בדרך לאילת, גם הצבא החליט שבשביל מה לו כאב הראש הזה, עם אזרחים שמסתבכים/נתקעים בלי דלק/בלי גלגל ספייר/תקלות טכניות/עושים תאונות/נקלעים לתקריות ירי בכביש הכי נידח במדינת ישראל - והצבא צריך לדאוג להם ולהציל אותם ולסכן חיי חיילים אם ח"וח קרה משהו ואחר כך גם לתת דין וחשבון?.... הכי קל לו לסגור את כל הכביש (למעט פתיחה שלו בסוכות ופסח) וזהו. שקט בגזרה.

צור
01-10-19, 12:40
בכוונה החרגתי את ענין הביטחון.
זה ענין אישי לגמרי והקשר בינו לבין ידע מקרי בהחלט.
נסעתי לירדן בכל השנים למרות כל הזהרות המסע.
חציתי את הסהרה עם גרוטראלי והייתי במדינות ללא יחסים דיפלומטיים ולמרות כל זה ולא נכנסתי לסיני.
כאמור הקשר בין שכל לרגש ומכאן להחלטה מקרי בהחלט.
פיגוע של דעש במזרח סיני הוא רק ענין של זמן.
כמו גם הסבירות של ביתי בת ה 21 להיות מעורבת בתאונת דרכים.
עכשיו תנו לפסיכולגיה לעבוד.
לא סתם לא הייתי בסיני 15 שנה.
גם עלי זה עובד.
הרגש.
בתורת הסטסטיקה ובנפלאות ה אשם אני יותר חלש.

ודווקא שקלתי לבקש שידביקו / ינעצו את השרשור כי מטרתו היתה לתת מידע עיניני על חצייה עם הרכב.
אבל עכשיו זה כבר לא מעשי.

ולשאלות מעלה
1 רכב בנזין פרטי רשום על שמך בלבד או אישור עוד לשימוש ברכב שלא על שמך.
2. מה רואים נוף קדומים מלא הוד, חופים לבנים ומי תורכיז, דגה עשירה בחלק מהמקומות, זולות מלאות זבובים שמחכים שעה לטוסט תוך משחק שש בש ושיעמום נפלא שאין כמוהו בעולם.
3. אפשרות להליכות רגליות מיומים טעד שבועיים עם מדריך שיוצא מואדי מוסה לטרקים מופלאים ( עוד לא עשיתי בסבוב הזה )
4. אטרקציות תירותיות רגילות של קורסי צלילה, טיולי טרקטורונים מצנחים טעוד המון שפחות מדברים אלי. ללא ספק גן עדן עולמי לצלילה.
חשוב עם אלמנט חינוכי:

אין אפשרות לגיחה עם רכב פרטי לא על כביש - זה אסור בתכלית האיסור.

ניתן לתאם גיחות כאלו עם בדואי וגם זה מאוד מוגבל. נסו לתאם בחוף בו אתם נמצאים.
עישונים ממש לא מדברים אלי אבל זה חלק מהנוף בסיני במיוחד בקרב הצעירים ולכן התייחסתי לענין.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
01-10-19, 13:07
משרד החוץ למשל מפרסם אזהרות מסע חמורות מאין כמותן על נסיעה לסיני. אם זה בלוף. אז למה ?
אם לא בלוף. אז מה באמת רמת הסיכון ? אין לי מושג או יכולת להעריך.
..
זה לא בלוף, זה סטטיסטיקה ושקולים של המקומיים שאין לך שום דרך לדעת מתי הם נכנסים לפעולה..

יכול להיות שנה שקטה לגמרי, ואז כשבא להם הם מרימים באויר בבת-אחת אוטובוסים, וכמה אתרי נופש על החוף, הפיגוע המשולב בחופי הרחצה למי שזוכר.
סוג של הצהרת ״אני יכול״..

בשנה אחרת, הכל שקט עד שבא להם לפוצץ מטוס נוסעים שלם ולהרוג מאות אנשים (המטוס הרוסי), ומי שמצליח לפוצץ מטוס שיוצא משדה תעופה שנמצא במרכז אזור הנופש ה״מאובטח״ של תיירות בינלאומית, כולל ישראלים, זה חתיכת הצהרת כוח כמה עמוק הוא נמצא בכל מקום.

ובין לבין, כולל השבוע, כמו שציינת, מלחמות קטנות במרחק לא גדול מהחוף.

וכשקורה משהו, אתה עם מערכת הבריאות המצרית.. וחוסר שיתוף הפעולה המצרי..

אז אתה יכול לבוא פעם אחרי פעם ולהנות ופעם אחת לחזור בלי הראש.
סטטיסטיקה..

הייתי בסיני לפני לא מעט שנים, נהנתי מאד. בא לי עוד.

לא חוזר לשם בינתיים.

Slowly..

ד ו ר ו ן
01-10-19, 13:18
בכוונה החרגתי את ענין הביטחון.
זה ענין אישי לגמרי והקשר בינו לבין ידע מקרי בהחלט.
נסעתי לירדן בכל השנים למרות כל הזהרות המסע.
חציתי את הסהרה עם גרוטראלי והייתי במדינות ללא יחסים דיפלומטיים

צור,
יש הבדל עצום בין מטייל בודד אקראי שמגיע למקום בחתימה אישית נמוכה לבין ריכוז מטיילים שבכל רגע נתון יש בו מטרות לגיטימיות לחלאות האלו, וההשוואה לא נכונה על גבול הנאיבית.
ירדן היא לא סיני, זו לא זירת לחימה עם כפרי נופש בשוליים.

פיגוע של דעש במזרח סיני הוא רק ענין של זמן.
כמו גם הסבירות של ביתי בת ה 21 להיות מעורבת בתאונת דרכים.

גם כאן, אתה טועה ומטעה.
סליחה על הישירות.

זה לא עניין של זמן״, זה כבר קרה וקורה.
הפיגועים בארץ זה משחק ילדים ליד מה שקורה שם כשבא להם.
זה שאתה מתעלם או לא מודע זה משהו אחר.

בן אדם בוגר יכול לעשות בחירות חופשיות ע״ב שיקול אישי, אבל לא לעוות את המציאות.

איל מ
01-10-19, 13:53
בטלו

צור
01-10-19, 14:32
אני חושב שתדברי מוצאים מההקשר.
אין בדברי המלצה לנסוע לסיני
אין בדברי משום זלזול בהזהרות.
כתבתי בפרוש
פיגוע בוא יבור נקודה
והשיקול הוא אישי
לא הגיוני
ומטופש
אני מקווה שבזה שמתי סוף לדיון שלא לשמו העלתי את ההודעה

מי שכבר בוחר לנסוע
זה המצב והעלויות מבחינה בירוקרטית נכון להיום
שנה בטוחה

דרור ברלי
01-10-19, 14:37
גם תקריות בירדן הן עניין סטטיסטי. מתישהו יקרה משהו.

אז מה? לא לנסוע?.... קשה לי לשים אצבע על משהו מוחלט.
כי הסיכוי שיקרה משהו קיים גם כאן ואולי אפילו גדול יותר.

אז סעו, תטיילו, אבל תתנהגו כמו בני אדם תרבותיים. תנו כבוד לחוקים ולכללים של המקום גם אם הם לא נראים לכם, ופשוט תקטינו חתימה.

asafk
01-10-19, 16:37
עזבו את הטרוריסטים הג'יהאדיסטים ואזהרות המסע בצד
צור פרסם מידע לתועלת הציבור. תודה.

כולם ילדים גדולים ואם מישהו חושב לעבור את הגבול למרות האזהרות - שיהנה, וכנראה הוא יהנה. אישית, לי א. אסור לעבור לסיני, ב. עד לפני כמה חודשים ראיתי את דו"חות המודיעין אז בכלל לא הייתי חושב לעבור לסיני, ג. אני מת על סיני, טיילתי בעבר עשרות טיולים רגליים באזור הכי יפה בעולם לדעתי - ואני אחזור, בטוח, ברגע שיהיה אפשר.

אסף.

גיא
01-10-19, 17:05
מידע לתועלת הציבור .. זה חלק מהעניין שבשביל לעשות את השיקול צריך מידע ... ולצערינו אם הקפה השחור בחושה עולה לירה או מאה לירות זה לא המידע היחיד הנדרש.

boaz avrahami
01-10-19, 18:42
גיא,

כולנו ערים למצב בסיני.
יש עשרות אלפי אדיוטים שמוכנים להסתכן מרצון ויש עוד יותר שאינם.

מקווה רק שאלו שנוסעים עם עיניים סגורות לרווחה לא יבוא לילל בקרות מקרה ולבקש שהמדינה תציל אותם.

מעבר לכך אני מפרגן להם שיהנו.
אני מסתפק בשומרון...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
01-10-19, 18:59
אם נחזור ברשותכם להודעה המקורית, הכותרת של השרשור מטעה.
זהו (כנראה, לא בדקתי) התהליך למעבר רכב לסיני.

למצרים עצמה יש תהליך אחר, מסורבל ויקר יותר, אבל מאפשר גם העברה של רכבי 4X4 ממונעי בנזין.

מתוך: https://www.memsi.co.il/customs-papers/ (https://www.memsi.co.il/customs-papers/)

הוצאת רכב מישראל למצרים

בהתאם להסכם בין ישראל ומצרים, ולפי תנאי הארגונים הבין לאומיים לרכב, מורשית ממסי תיירות להנפיק תעודת מכס להעברת רכב מישראל למצרים.
התעודה מאפשרת להעביר רכבים פרטיים, קרוואנים, קרוואנים נגררים, אופנועים וג’יפים בעלי הנעה 2X4 הממונעים בבנזין בלבד. לא ניתן להעביר למצרים רכבים בעלי מנועי דיזל.
רכבים בעלי הנעה 4X4 דורשים אישור מהקונסוליה המצרית (השגתו אורכת כחודש וחצי).

עשיתי את התהליך הזה לפני 20 שנה עם אופנועים ואני רואה שהנוהל עדיין בתוקף ולא השתנה מהותית.

שימו לב שבנוסף לאגרות השונות, צריך להפקיד בממס"י צ'ק בנקאי ע"ס רבע משווי הרכב כערובה לתשלום המכס המצרי במידה ולא תחזירו את הרכב לארץ מכל סיבה שהיא. לאחר החזרה לארץ אתם מקבלים את הצ'ק הבנקאי בחזרה לידיכם ויכולים לבטל אותו ולקבל את הכסף בחזרה.

- - - Updated - - -

אני מסתפק בשומרון...

כל אחד בוחר את הרולטה הרוסית שלו ...

YoavR
05-10-19, 15:04
צור
ביקשו במעבר רשיון נהיגה של ממסי או שהפלסטיק של המדינה הספיק?

צור
05-10-19, 19:12
הפלסטיק הספיק. ולדעתי בכלל לא ביקשו אותו. הענין היה הרכב. לא הנהג.

צור
28-11-21, 21:42
עדכון
אין להכנס עם מצלמת רוורס מותקנת ברכב.

מאז הכתבה הייתי עוד פעמיים בסיני.

בגלל הקורונה רק פעם אחת עם רכב.
טיילתי גם לסנטה קטרינה וגם לאתרים נוספים עם גיפ בדואי שכור.
אבל זה לא העדכון.

כרגע אסור להכנס עם רכב עם מצלמת רוורס .

שוב אנא מכם אל תתפלמסו לא על ההיגיון ולא על התהליך המצרי.
אם אתם רוצים את ההגיון הישראלי טיילו לעמדה מספר 1 בחולון.
זה המצב.
אין להכנס עם מצלמת רוורס.
מי שיש לו מצלמת רוורס ( גם מצלמת דרך ) עומדות בפניו 3 אפשרויות.
1. לפרק בבית ( לא עוזר מדבקות על העינית )
2. לאשר לפקיד המצרי לשבור את העינית
3. לפרק יחד עם הפקיד המצרי . להפקיד בגבול תמורת פקדון של 50 לירות מצריות ליום.

אני עשיתי את 3.
מבעס .
אבל למי שנוסע מהחוף בו הוא שוהה והוא יותר מ 3 אנשים זה כלכלי .
לי זה גם נעים ונוח.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

דרור ברלי
28-11-21, 22:11
אפילו את עמדה 1 כבר סגרו...

מה יש להם נגד מצלמת רוורס?... מה ההגיון?... אין הגיון.
למה?.... ככה.

אז עכשיו המצרים אשכרה מתחרים עם הירדנים על תואר "איזה משטרת-גבולות יותר מטומטמת". זה מה יש.

נדב42
28-11-21, 22:21
מה הבעייה לפרק בורג או שניים שמחזיקים את המצלמה ולהסליק אותה בלי לנתק חוטים בפגוש או איפה-שלא-יהיה ?

מוטי ג.
28-11-21, 22:27
מי שיש לו מצלמה בילד אין אורגינל לא יכול לפרק כ"כ בקלות, לפעמים זה חלק מידית הדלת

asafk
28-11-21, 22:31
אז 2 מכוסה בביטוח.... לא?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ehudzeelim
28-11-21, 22:39
מה הבעייה לפרק בורג או שניים שמחזיקים את המצלמה ולהסליק אותה בלי לנתק חוטים בפגוש או איפה-שלא-יהיה ?

רצוי לא להסליק, הרבה פעמים בגבול המצרים מפרקים דיפונים של דלתות וכיו"ב, ובכלל בודקים את הרכב היטב ואין להם בעיה לפרק חצי אוטו אם הם חושבים שיש סיבה.

boaz avrahami
28-11-21, 23:27
השיטה של בקשיש ושירדו ממך כבר לא עובדת אצל המצרים יותר?

נראה שהם נשארו עם הטמטום והישראלים עם הבקשיש

-->