PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - DSG ומנוע טורבו בסיאט אטקה

danob
30-09-19, 22:44
בעבר היו המון ביקורות רעות על האמינות של ה-DSG ב-VAG למינהן, זה עדיין בתוקף או שהאמינות השתפרה?
מה בנוגע למנוע הטורבו הקטנים של הקונצרן (מנוע ה-1.5 ליטר החדש יחסית), האם עדיין קיימת הבעיה של צריכת שמן גבוהה?
מחלות\בעיות אחרות?
שואל כי אני שוקל לקנות
למעשה מתלבט בין האטקה לבין הטויוטה CHR אז כל חוות דעת מבוססת ידע תבורך.

חג שמח ושנה טובה

ליאור

מוטי ג.
30-09-19, 23:13
אני עם האח/ות של האטקה, פולקסווגן טיגואן 2018, מנוע 1.5 ליטר, גיר GSD, הילוכים 6.
הרכב לרוב משייט בכביש 6, אבל מידי פעם גם גורר.
עברתי 80 אלף ק"מ ללא חוסרים בשמן אף פעם.
ליסינג אם זה משנה משהו.

לא מכיר את הטויוטה, אבל אני שמח שבחברה שלי אפשר לקחת רק רכב גרמני.
אני עם פולקסווגן כבר 6 שנים ללא בעיות מיוחדות מלבד ג'טה 2010 שהיו לה בעיות בגיר.
אבל בג'טה 2014 שהחליפה אותה לא היו בעיות כלל.
בהצלחה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

boaz avrahami
01-10-19, 10:10
רק רכב גרמני?

אתם מוקירים להם תודה מיוחדת על תרומתם הגדולה לעם היהודי?

לעצם העניין, אני עם DSG באוקטביה.
בנתיים רק 40 אלף קמ ללא תקלות אבל בהשוואה לגיר שהיה בפלואנס מדובר במוצר נחות מבחינת תפקוד ונוחיות נסיעה. מורגש היטב במהירויות נמוכות וזינוקים בעליה.
לא הייתי מתקרב באופן פרטי לגיר כזה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוטי ג.
01-10-19, 10:20
פשוט אנחנו סניף ישראלי של חברה גמרנית.
ולגבי זינוק בעלייה, בג'טה היה לי עוד 2 שניות בלימה אחרי עזיבת דוושת בלם,
ובטיגואן יש בלם חנייה חשמלי וכפתור ייעודי להחזקת בלם ושחרור מבוקר בלחיצת גז

דרור ברלי
01-10-19, 10:40
לא מכיר את הטויוטה, אבל אני שמח שבחברה שלי אפשר לקחת רק רכב גרמני.

תשמח תשמח. מפנקים אתכם.
עצם ההשוואה לצעצוע ההוא שהזכרת היא עלבון לטיגואן.

אבל מה? הצעצוע היפני ההוא לגיל השלישי, שקלסטרופובי וצפוף ונוסע כמו חרא, כנראה לא יעשה בעיות.
ולעומת זאת גיר DSG זה משהו שבאופן פרטי ומכספי האישי לא הייתי מתקרב אליו. ולו רק בשל חוסר האחידות במשובי המשתמשים - אחד אומר שאין בעיות, אחר מקטר על זוועות ולך תדע על מה תיפול במקרה שלך....
זה מוצר עם הנדסה מוגזמת ומיותרת, סופר-מורכב וסופר-יקר שרחוק מלהיות אמין.
ומה שהכי מרתיח, אפילו יותר מהאחריות הקצרה להכעיס של צ'מפיון, זה שהיום הגירים הנוראים האלה אשכרה נכפים על הלקוח - היצרנים (ובעיקר היבואנים) לא מאפשרים שום אפשרות לבחור. זה ככה כבר לא רק במכוניות VAG אלא הולך ומשתלט על כל חלקה טובה.

danob
01-10-19, 17:24
תודה רבה למגיבים.
הצלחתם להלחיץ אותי (בועז ודרור).
אם לא אחד מהשניים, על איזה משפחתית מוגבהת (סליחה אבל אני לא יכול לקרוא להם ג'יפונים) בתקציב הזה ,סביב ה-150K, הייתם הולכים?
אין צורך במשהו מרווח במיוחד, הרכב ישמש כרכב ראשון אבל יסע מעט מאוד יחסית, סביב ה-10,000 ק"מ בשנה, הרוב בתוך העיר.
חשוב שיהיה מאובזר בכל התקני הבטיחות המקובלים (כלומר לא מובילאיי).
מתכנן להחזיק אותו כ-4-5 שנים.

תודה,
ליאור.

נמרוד
01-10-19, 17:35
תודה רבה למגיבים.
הצלחתם להלחיץ אותי (בועז ודרור).
אם לא אחד מהשניים, על איזה משפחתית מוגבהת (סליחה אבל אני לא יכול לקרוא להם ג'יפונים) בתקציב הזה ,סביב ה-150K, הייתם הולכים?
אין צורך במשהו מרווח במיוחד, הרכב ישמש כרכב ראשון אבל יסע מעט מאוד יחסית, סביב ה-10,000 ק"מ בשנה, הרוב בתוך העיר.
חשוב שיהיה מאובזר בכל התקני הבטיחות המקובלים (כלומר לא מובילאיי).
מתכנן להחזיק אותו כ-4-5 שנים.

תודה,
ליאור.סובארו XV נשמע ממש תפור לדרישות שלך.

grand
01-10-19, 17:41
3008

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

danob
01-10-19, 18:05
הסובארו כבר מיושן יחסית ואני לא אוהב תיבות רציפות.
חשבתי על הפיז'ו, היא מנצחת בכל המבחנים אבל עם יד על הלב, היית קונה פיז'ו? אני פוחד (וזה ממישהו שיש בעברו קרוב ל-10 סיטרואן שונות...)

מוטי ג.
01-10-19, 19:22
מה שאני לא אוהב בטיגואן (שאגב שלי 1.4 ליטר 150 כ"ס , בסקודה החדשה זה 1.5 ליטר 150 כ"ס) , וזה ככה גם בקארוק של חבר זה שהאוטו קשה מאוד על באמפ וכל חור בכביש מרגישים בכסא.
מצד שני יש העברת תחושה של הכביש כולל בורות.

נהגתי שבוע ב 5008 בהולנד, ולא זכור לי תחושה כזו,אבל מצד שני, לא אהבתי את ממשק הכפתורים של המולטימדיה, אין סתם כפתור מאוורר, ולא סתם כפתור ווליום, צריך קודם ללחוץ על כפתור מתאים (מיזוג/סאונד/ניווט) ורק אז במסך מגע יש אפשרות לשלוט במיזוג.

grand
01-10-19, 19:34
אני עם 3008 ליסינג ברמת גימור פרמיום, רכב נהדר מושבים ברמה אחרת, אווירת תא נוסעים ייחודית ולטעמי גם נוחה לאחר שמתרגלים יום יומיים למתגי הפסנתר ולמסך המגע.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

danob
01-10-19, 19:50
אם זה היה בליסינג לא הייתי חושב פעמיים אבל זה לא.
זה רכב שאני צריך לתחזק ומה לעשות...גם למכור מתישהו

מיכה100
01-10-19, 20:15
לא אהבתי את ממשק הכפתורים של המולטימדיה, אין סתם כפתור מאוורר, ולא סתם כפתור ווליום, צריך קודם ללחוץ על כפתור מתאים (מיזוג/סאונד/ניווט) ורק אז במסך מגע יש אפשרות לשלוט במיזוג.

העברת פונקציות יומיומיות למסך המגע (נפוץ בצרפתיות משום מה) זו רעה חולה.
המסך פשוט מכריח את הנהג להוריד את המבט לשניות ארוכות מהכביש על מנת לנווט לפונקציה הרצויה ולכוונן את מה שהוא רוצה, ועוד לא דיברנו על בוהק השמש בארץ.
VAG מצליחים להימנע מזה ולהשאיר את כפתורי המזגן והווליום 'אמיתיים' - אני פשוט מאושר כל פעם שנופל עלי אוטו כזה בחו"ל, זה מוריד המון את רמת הסטרס של נהיגה במקום לא מוכר ברכב לא מוכר.

IlanHadar
01-10-19, 22:00
אני נוסע עם גיר dsg כבר 65,000 ק"מ, דווקא מרוצה מאוד. משאבת מים שווקה עכשיו, זה במנוע 2.0 של vag.

בטיול האחרון באירופה ביקשתי אטקה אחרי שיומיים נסעתי על מרצדס B שהיתה עונש.
האטקה רכב פשוט תענוג, באמת נהניתי ממנה.

מציעים לך תיקח.

kd2
01-10-19, 22:26
העברת פונקציות יומיומיות למסך המגע (נפוץ בצרפתיות משום מה) זו רעה חולה.
המסך פשוט מכריח את הנהג להוריד את המבט לשניות ארוכות מהכביש על מנת לנווט לפונקציה הרצויה ולכוונן את מה שהוא רוצה

צודק. חרא של דבר.

אין לך למה לקחת XV אם 4X4 הוא לא פקטור, היא תפסיד בשאר הפרמטרים.

איל מ
01-10-19, 23:06
אני נוסע עם גיר dsg כבר 65,000 ק"מ, דווקא מרוצה מאוד. משאבת מים שווקה עכשיו, זה במנוע 2.0 של vag.

בטיול האחרון באירופה ביקשתי אטקה אחרי שיומיים נסעתי על מרצדס B שהיתה עונש.
האטקה רכב פשוט תענוג, באמת נהניתי ממנה.

מציעים לך תיקח.

אבל לא מציעים לו. זאת כל הסוגיה....
ומשאבת מים אחרי 65k זה סביר בסטנדרטים של פעם. לא במנוע מודרני.

JohnnyEnglish
01-10-19, 23:07
למה דווקא "משפחתית מוגבהת" ולא משפחתית?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Asaf-a
01-10-19, 23:18
לפותח השירשור, אמנם לא מוגבהת, אבל מוכרים עכשיו באתר wheel את הסובארו אימפרזה ארבע על ארבע, מנוע 2.0 חמש דלתות, ב105000₪, אחלה אוטו לכסף, אני מכיר את הדגם מקרוב וזה רכב איכותי, זריז ובטוח.
דווקא הגיר הרציף של סובארו סבבה בכביש.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

danob
01-10-19, 23:46
למה דווקא "משפחתית מוגבהת" ולא משפחתית?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

כי הן קצת יותר שימושיות. תנוחת ישיבה קצת יותר גבוהה, כניסה ויציאה קצת יותר נוחות, תא מטען קצת יותר גדול והכל בקצת יותר כסף.
לפני 5 שנים היינו לפני החלטה דומה ובחרנו ביונדאי IX35, היינו מאוד מרוצים מהבחירה (את הטוסון אני פחות אוהב).

בנוגע לאימפרזה, אין לי צורך בהנעה כפולה, סתם צורך יותר דלק ללא תועלת אמיתית במדינה היבשה שלנו.

אגב, 90% מהזמן אשתי תנהג באוטו ומבחינתה כל מה שהרכב אמור לעשות זה להניע ושהמזגן יקרר.
כל השאר לא מעניין אותה (עיצוב, תנוחת נהיגה, לוח בקרה וכו') זה אני הבעייתי, ואני בכלל נוהג במיני קופר.

- - - Updated - - -

יש למישהו להגיד איזו מילה טובה על השברולט אקווינוקס?

raanan
01-10-19, 23:57
יש DSG ויש DSG
המוצלח זה עם המצמדים הרטובים (שמן) אבל מצריך אחזקה (החלפת שמן ).
בטיגוואן הישנות היו רטובים (אין לי מושג מה בחדשים מורכב).

הרובוטי כפול מצמדים שיש בקרואיניות (קיה , יונדאי) מוצלח מאד.

ליאור,
למתאר הנסיעות שלכם, לדעתי תלך רק על גיר אוטומטי .
ולחששות השכיחות שלך, הייתי ממליץ שתבחר כמו העדר,
יונדאי טוסון / קיה סופרטאז'.
ואם תצטופפו קצת, אז בתקציב שלך, מאזדה CX-3 אפשרות מצויינת.

בהצלחה
רענן

mugi8675
02-10-19, 09:48
אצלי, סקודה סופרב יד ראשונה מ- 2010, עדיין במשפחה, 320,000 ק״מ גיר DSG מקורי. אישית מתחבר לסקודה, אבל מכיר בחסרונות כגון אחריות מוגבלת, מנועים שמתאבדים ואכילת שמן בחלק ממנועי הטורבו (לא יודע אם גם כיום). בקיצור - גם למזל תפקיד.

asafk
02-10-19, 23:27
אם זה רכב עד תום האחריות - סקודה /סיאט יהיו מצויינים. אני בהחלט גם ממליץ בחום על 3008. בשני המקרים אני מכיר מקרוב לקוחות מרוצים ולמרות שהפז'ו יותר לטעמי אני חייב לומר שזה בעיקר עניין של טעם, ובאופן כללי בכסף הזה יש מכוניות אמיתיות (כלומר לא ג'יפונים) מוצלחות יותר.
אני לא חושב שהייתי מחזיק כזה רכב מעבר לתקופה של 3-4 שנים. נראה לי סיכון יקר. מצד שני זה הזמן שבו הערך יורד הכי הרבה...
חוץ מזה, יש פורד אחת בקטגוריה.. שהזדמן לי לבחון מקרוב. על פניו לא רע בכלל, אפילו טוב.

אסף.

Alon
03-10-19, 11:33
שלום
לצערי אני נפלתי בסטאטיסטיקה של DSG פעמים.
ב 165,000 קמ הגיר ניפנף לשלום והתפרק מבפנים לשברים של מתכת.
הגיר הזה עבר שידרוג של היבואן והוחלף המוח במסגרת אחריות מתי שהוא ב60000 קמ
גיר מפרוק הותקן לאחר שנבדק שגם הוא עבר את השידרוג של היבואן וגם הוא ניפנף לשלום לאחר 9000 קמ ושלושה חודשים.
ההחלפה של הגיר דורשת קריאה של נתונים מהגיר וצריבתם למחשב ניהול המנוע.
לידיעה
אלון

danob
03-10-19, 19:44
התוכנית היא להחזיק את הרכב כ-4 שנים. אני יודע שזה הכי לא כלכלי אבל גם ככה קשה לי להשאר עם אותו רכב כל כך הרבה זמן (רענן, תסביר להם)
הרכב יסע כ-10K בשנה כך של-165 הוא כנראה לא יגיע אצלנו...גם לא ל-65.

אסף, אני מניח שהתכוונת לקוגה, אז הוא באמת עושה רושם מצויין על הנייר, ומניסיון עם מונדיאו כנראה גם יסע מצויין אבל מאותו ניסיון, בפורד אני אסע רק אם אקבל אותו במתנה...(או בליסינג אבל זה לא המקרה כאן) כנ"ל לגבי הפיג'ו.

תודה לכל מי שטורח להגיב, אני משתדל ללמוד מכל חוות דעת.

ליאור

asafk
03-10-19, 20:08
הפורד קוגה טובה באמת. תיבה פלנטרית של פעם אם רובוטית מפחידה אותך, מנוע נמרץ באמת - ודינמית היא כמו מכונית טובה, לא כמו ג'יפון.
אבל.. אני יודע שדעת הקהל לא איתה. למה? ככה.

אסף.

Asaf-a
03-10-19, 20:18
הטויוטה chr מכיל ככ הרבה פשרות בשם העיצוב, וצפוף מאוד.
ורכב היברידי כדאי בעיקר אם נוסעים הרבה וחוסכים בדלק.

אם הxv לא לטעמכם, אז תשקול את הקיה סטוניק, רכב נאה, כנראה יהיה סחיר, ובמימדים כמו הchr, או יונדאי קונה, אם כי אלו רכבים צפופים, לא ציינת צרכים וכמות נוסעים וגילאים.

אם נותרת בהיברידיות שהתיקרו מאוד אז:
נהגתי לא מעט על הקורלה ההיברידית החדשה שזהה מכנית לchr, רכב משמים מאוד נטול כל חדווה, הקיה נירו תהיה עדיפה לטעמי על הchr.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

מוטי ג.
03-10-19, 20:35
אני יודע שבק"מטרים שציינת זה פחות רלוונטי, אבל עשיתי סיבוב על קיה נירו, וכל הזמן חיפשתי איזה דלת /חלון לא סגורה, רעשי הכביש והסביבה היא כמו לנסוע בג'יפ פתוח.
הרגשתי אותו דבר גם בקיה סיד חדשה מהניילון שהייתה לי ב2011, מוזר.

Tzvika-Pick
04-10-19, 09:41
הטויוטה chr מכיל ככ הרבה פשרות בשם העיצוב, וצפוף מאוד.
ורכב היברידי כדאי בעיקר אם נוסעים הרבה וחוסכים בדלק.

אם הxv לא לטעמכם, אז תשקול את הקיה סטוניק, רכב נאה, כנראה יהיה סחיר, ובמימדים כמו הchr, או יונדאי קונה, אם כי אלו רכבים צפופים, לא ציינת צרכים וכמות נוסעים וגילאים.

אם נותרת בהיברידיות שהתיקרו מאוד אז:
נהגתי לא מעט על הקורלה ההיברידית החדשה שזהה מכנית לchr, רכב משמים מאוד נטול כל חדווה, הקיה נירו תהיה עדיפה לטעמי על הchr.

אבל גם הקיה סטוניק והיונדאי קונה מגיעים עם שילוב של מנוע טורבו וגיר רובוטי כפול מצמדים.

אופציה נוספת שלא הוזכרה כאן - סוזוקי ויטארה. אמורה להגיע בתחילת השנה הבאה עם מערכות בטיחות מקוריות, מנוע 1.0 ליטר טורבו וגיר אוטומטי רגיל.

Asaf-a
04-10-19, 09:54
את קיה סטוניק אפשר לקבל עם שתי יחידות הנעה: מנוע 1.4 ליטר סטנדרטי עם 100 כ"ס ותיבת 6 הילוכים אוטומטית או מנוע 1.0 ליטר טורבו עם 120 כ"ס ותיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים

asafk
04-10-19, 10:56
בקיה סיד 2015 שהיתה לי הוחלפו שתי תיבות הילוכים רובוטיות בתוך פחות משנתיים עקב שבירת גלגל תנופה.

אסף.

nirs
04-10-19, 11:06
שבועיים עם אטקה ביוון. נהגתי בכל סוגי הדרכים + שבילים קלים.
סיכום במילה אחת: למלמ (לא מועיל לא מזיק).

לצערי גם אני מנפגעי ה DSG (עם אוקטביה ליסינג) ולכן מתקשה להמליץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tzvika-Pick
04-10-19, 11:18
את קיה סטוניק אפשר לקבל עם שתי יחידות הנעה: מנוע 1.4 ליטר סטנדרטי עם 100 כ"ס ותיבת 6 הילוכים אוטומטית או מנוע 1.0 ליטר טורבו עם 120 כ"ס ותיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים

רק על הנייר.
בפועל גרסת ה-1.4 ליטר כמעט ולא נמכרת ללקוחות פרטיים, שמעדיפים את ה-1.0 ליטר טורבו ובצדק. ה-1.4 ליטר הוא מנוע מיושן עוד מימי ה-i20 הקודמת-קודמת, הביצועים וצריכת הדלק בהתאם.

danob
06-12-19, 23:24
טוב, שלא תגידו שאני לא מקשיב לכם...
הזמנו היום את המזדה CX30 החדשה. גיר פלנטרי 6 הילוכים, מנוע אטמוספרי 2 ליטר, הכי אולד-סקול שיש.
בערך צעד אחד אחרי העגלה והסוס מבחינה טכנולוגית (מצד שני, היא מחליפה פג'רו 2003 אז יש קצת התקדמות)

תודה לכל מי שטרח להגיב.
ליאור

-->