PDA

צפייה בגרסה מלאה : כביש גרוסגלוקנר

יניב עמית
03-10-19, 15:53
עד שלקחתי רכב ידני[emoji17]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191003/e254ad27264619ad99faf97b213af9f4.jpg

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

GodsFather
03-10-19, 16:24
https://www.grossglockner.at/gg/en/index

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

איל מ
03-10-19, 18:26
אנטישמים!
למרות שבוא.... להגיע לשם עם כלי רכב שיש לו יותר משני גלגלים (למעט ימהה ניקן- ואז גם 3 תופס), זה צחוק מעבודה.

sportage
03-10-19, 18:56
לפני שמתניעים בודקים מה מזג האוויר - חסום, שלג, עננות, גשם, בהיר.

גם אם פתוח ומעונן, אין טעם לעבור במעבר האלפים הקסום הזה.

אם בסוף יפתח, תמסור ד"ש לפרנץ יוסף...

דרור ברלי
03-10-19, 19:37
אנטישמים!
למרות שבוא.... להגיע לשם עם כלי רכב שיש לו יותר משני גלגלים (למעט ימהה ניקן- ואז גם 3 תופס), זה צחוק מעבודה.

תבוא עם אופנוע.
אני עם אוטו.
נראה אם תפתח פער.

איל מ
03-10-19, 19:55
גם זקנה עם לנד רובר כנראה תראה לי עשן,
אבל ההבדל בחוויה בין רכב לאופנוע....
עזוב. אי אפשר להסביר,
זה כמו לנסות להסביר למישהו שיש לו suv חדש עם מזגן, מה זה נסיעה בשטח עם ג'יפ פתוח וחלון קדמי מופשל.... ;)

דרור ברלי
03-10-19, 21:01
אופנוע זה הרבה יותר כיף. אבל זה ככה בכל כביש... לא צריך להרחיק עד גרוסגלוקנר בשביל להבין את זה.

לגבי מהירות מנקודה לנקודה במעברי הרים - מצאתי את עצמי מזנב באופנועים גם עם מכוניות ללא יומרות מיוחדות כמו אופל אינסיניה דיזל סטיישן וסיטרואן קקטוס דיזל. לפחות כמה מהרוכבים נראו כמי שמתאמצים לנסוע מהר - השכבות מטורפות, גיצים מהסליידרים... בישורות הקצרות הם כמובן ברחו קדימה, אבל בקטעים המפותלים לא היה באמת קשה להידבק להם לתחת.

מי שנוסע למעברי ההרים ורוצה להינות מנהיגה, שווה שישקיע קצת:
לתכנן מתי אתם רוצים לנסוע: בנובמבר רוב המעברים ממילא נסגרים.
להיצמד לתחזיות מזג האויר. גם באמצע אוגוסט יכול לתפוס אתכם גשם שוטף בהרים וזה ממש לא כיף.

גיר ידני זה באמת מאסט, רצוי דגם ספורטיבי או כמעט ספורטיבי, אבל מאוד רצוי שיהיה אוטו קטן. כי 150-200 כוחות סוס באמת לא שווים כלום אם המכונית מגושמת וגדולה מדי ולא אוהבת פניות. אחד הטיפוסים היותר מבאסים שחוויתי בפאסו סטלביו הכל כך אהוב עלי היה בוולבו XC60D5 - אוטו גדול ומרווח ונוח, בולע מרחקים מענג וגם חסכוני יחסית, אבל כשרוצים להינות מנהיגה בכביש לא ישר, הוא מזכיר לך שהוא קרוסאובר אוטומטי גדול ורך וכבד ומגושם. רוכן בפניות, הגה ארוך, צריך המון כביש מסביב, וכמה תת היגוי... פשוט לא. לטייל ברוגע זה דבר אחד, אבל אם באתם לנהוג, אל תתפתו לשום קרוסאובר גם אם "משדרגים" אתכם.

אם אפשר לקבל קבריולט/קונברטיבל אז בכלל טוב, אפילו שזה קצת על חשבון התנהגות (שילדה פחות קשיחה). ופה ושם יש גם כאלה בהשכרות.

talw
03-10-19, 22:00
ב hairpins של הסטלביו אפשר להתחרע עם סיטרואן קקטוס ובאמת להיות מהיר יותר מרוכב טוב.
אבל hairpins זה לא פייר.
רכבתי באזורי האלפים הצרפתים , השוויצרים והאיטלקים , ברגע שמתחברים לאספלט האירופאי ומתחילים לזרום אפשר להגיע לקצב טוב מאוד. וזה כיף אדיר. יותר מרוב הרכבים.
אבל כן, לעשות טיול של שבוע כזה על ארבעה גלגלים קלילים , הנעה אחורית...זה כיף לא פחות אדיר .

malikmalik
03-10-19, 22:32
אופנוע זה הרבה יותר כיף. אבל זה ככה בכל כביש... לא צריך להרחיק עד גרוסגלוקנר בשביל להבין את זה.

לגבי מהירות מנקודה לנקודה במעברי הרים - מצאתי את עצמי מזנב באופנועים גם עם מכוניות ללא יומרות מיוחדות כמו אופל אינסיניה דיזל סטיישן וסיטרואן קקטוס דיזל. לפחות כמה מהרוכבים נראו כמי שמתאמצים לנסוע מהר - השכבות מטורפות, גיצים מהסליידרים... בישורות הקצרות הם כמובן ברחו קדימה, אבל בקטעים המפותלים לא היה באמת קשה להידבק להם לתחת.

מי שנוסע למעברי ההרים ורוצה להינות מנהיגה, שווה שישקיע קצת:
לתכנן מתי אתם רוצים לנסוע: בנובמבר רוב המעברים ממילא נסגרים.
להיצמד לתחזיות מזג האויר. גם באמצע אוגוסט יכול לתפוס אתכם גשם שוטף בהרים וזה ממש לא כיף.

גיר ידני זה באמת מאסט, רצוי דגם ספורטיבי או כמעט ספורטיבי, אבל מאוד רצוי שיהיה אוטו קטן. כי 150-200 כוחות סוס באמת לא שווים כלום אם המכונית מגושמת וגדולה מדי ולא אוהבת פניות. אחד הטיפוסים היותר מבאסים שחוויתי בפאסו סטלביו הכל כך אהוב עלי היה בוולבו XC60D5 - אוטו גדול ומרווח ונוח, בולע מרחקים מענג וגם חסכוני יחסית, אבל כשרוצים להינות מנהיגה בכביש לא ישר, הוא מזכיר לך שהוא קרוסאובר אוטומטי גדול ורך וכבד ומגושם. רוכן בפניות, הגה ארוך, צריך המון כביש מסביב, וכמה תת היגוי... פשוט לא. לטייל ברוגע זה דבר אחד, אבל אם באתם לנהוג, אל תתפתו לשום קרוסאובר גם אם "משדרגים" אתכם.

אם אפשר לקבל קבריולט/קונברטיבל אז בכלל טוב, אפילו שזה קצת על חשבון התנהגות (שילדה פחות קשיחה). ופה ושם יש גם כאלה בהשכרות.נהגתי באותו הטיול בסטלביו ובגרוסגלוקנר ב BMW X1 דיזל ידני, אכן לא הרכב המתאים להתחרע אבל אלו כבישים כל כך יפים ומהנים שאני לא מצטער באמת

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

דרור ברלי
04-10-19, 00:19
ב hairpins של הסטלביו אפשר להתחרע עם סיטרואן קקטוס ובאמת להיות מהיר יותר מרוכב טוב.
אבל hairpins זה לא פייר.
רכבתי באזורי האלפים הצרפתים , השוויצרים והאיטלקים , ברגע שמתחברים לאספלט האירופאי ומתחילים לזרום אפשר להגיע לקצב טוב מאוד. וזה כיף אדיר. יותר מרוב הרכבים.
אבל כן, לעשות טיול של שבוע כזה על ארבעה גלגלים קלילים , הנעה אחורית...זה כיף לא פחות אדיר .

כן, הייתי מעדיף שם מיאטה.... ואם זה היה לפני 30-35 שנה והיית מגביל אותי להנעה קדמית הייתי רוצה שם אלפאסוד TI, אבל גם היום לאירופאים לא חסרות שלדות הנעה קדמית מצויינות.
בטיול עם האופל אינסיניה נסענו באחד מכבישי היער השחור בגרמניה לכיוון פרוידנשטאדט ושיחקתי שם עם רוכב ממש טוב על אופנוע ספורט-תיור כלשהו. הבחור קלט מיד עם מי יש לו עסק ושיתף פעולה בגדול, רכב כמו מטורף וכנראה גם הכיר טוב את הכביש, יצא מפניות עם החלקות קלות הצידה, הוריד ברכיים עמוק לתוך הפניות, כל זה לא הספיק לו כדי לנער מהתחת שלו את האופל סטיישן דיזל המעלפת הזאת.

כשהגענו לפאתי פרוידנשטאדט וכבר נסענו רגוע וחוקי כמו ילדים טובים, עשה לי "לייק" עם הבוהן ופנה לדרכו. כביש שלא מפסיק להתפתל, עם ישורות קצרות וכל סוגי הפניות, לא רק היירפינים. אז נכון שאינסיגניה זה אוטו משובח באמת (שלא תפס בארץ וחבל) אבל לא יעזור, אם אתה נוהג טוב ואתה מפוקס, לתחושתי רוב המכוניות הטובות (כלומר אירופיות) בדרך כלל יותר מהירות מרוב האופנועים בכבישים כאלה.

איל מ
04-10-19, 02:56
זה הוכח גם כמה פעמים בניסויים על מסלול. יש מספר סרטונים ביוטיוב שמראים שרכב יותר מהיר מאופנוע.

GodsFather
04-10-19, 07:45
אם זה ביוטיוב אז זה בטוח נכון.

talw
04-10-19, 08:22
אבל לא יעזור, אם אתה נוהג טוב ואתה מפוקס, לתחושתי רוב המכוניות הטובות (כלומר אירופיות) בדרך כלל יותר מהירות מרוב האופנועים בכבישים כאלה.

תלוי בהרבה גורמים, אחד בולט הוא הכושר הפיזי של הרוכב, הטריק הוא בלימות רצח לפני מאשר התאוצות שאחרי, למרות שהרוכב טוב, צריך להיות בכושר שיא בכדי לאחוז מעמד בקצב הפיתולים הללו לאורך זמן. ואני מתכוון לדקות.

איל מ
04-10-19, 10:39
אם זה ביוטיוב אז זה בטוח נכון.

עשו את זה מגזינים די נחשבים, עם רוכבי מירוץ. השקיעו בהפקה.

בתור אחד שלא סובל ספורט באשר הוא, אין לי שמץ על זמני הקפות במסלולים אז אין לי בסיס אחר להשוואה.

יניב עמית
04-10-19, 15:21
אז היום היה פתוח, כביש נהדר לנהיגה למרות שעם קיה סיד קצת קשה בעליות
נוף נהדר
לפרנץ יוזף שלוםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191004/0b350b307a7e77484b6846216a65c684.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20191004/55bf91f0c98933155b0d6aee543ee517.jpg

asafk
04-10-19, 20:08
נהדר.

אסף.

malikmalik
04-10-19, 20:14
אגב בירידה מהקרחון בגרוס גלוקנר אני אומר לאישתי הטריה שבZ4 שעלה מולנו נהג ג'רמי קלרקסון והיא מצידה מייד מאשרת לי להסתובב ולדלוק אחריו.
מוצא מקום להסתובב, טס למעלה חזרה ומספיק לראות גרמני ורדרד וענק יוצא מהרכב וכמובן שכל קשר בינו ובין קלרקסון מקרי בהחלט.
היה שווה את זה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

יניב עמית
04-10-19, 20:36
נוסעים שם הרבה כאלה, רכבים יפים ומכולם יוצאים השמנמנים האלו
לפעמים עושה חשק להיות שמנמןhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191004/19c7e7d706c38309d73fc31c2cb08df8.jpg

ש01
07-10-19, 14:27
תבוא עם אופנוע.
אני עם אוטו.
נראה אם תפתח פער.

שם??

בסוף נתקעים אחרי רוכבי אופניים...

elephant man
15-10-19, 14:19
בחופשה לפני 5.5 שנים, טיילנו בצפון איטליה.
מגבלות התקציב הכתיבו לנצ'יה אפסילון 1100.
אשתי בתפקיד הנווטת, קיבלה הנחיה לכבישים כמה שיותר מפותלים.
מתחילים מעבר הרים כלשהו (לא זוכר את השם) בגובה פני הים עד 1800מ' אם אני זוכר נכון.
היה תענוג.
כאילו הכביש תוכנן על ידי חובב נהיגה. לא היה צורך ביותר מחצי הפניית הגה לכל כיוון, אחיזה מעולה, ולמרות שהיה שלג הכביש עצמו היה נקי לגמרי.
הבטחנו לעצמנו שבחופשה הבאה, ניקח רכב ראוי יותר.

-->