PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת קיאק - שאלות של מתחיל

Snir
04-10-19, 09:35
אהלן,
לאחרונה מדגדג לי לקנות קיאק.
הרצון הוא לגנוב בוקר פעם בכמה ימי שישי, להעמיס על הגג ולרדת לים המלח לחתירת בוקר קצרה.
בנוסף פה ושם ירדנית/כנרת וכו'.

יש פה מישהו שעוסק בתחום?
חיפוש קצר ברשת העלה לי יותר שאלות מתשובות: מתנפח/קשיח, יחיד/זוגי וכו'..

חתימה טובה,

שניר.

opl
04-10-19, 09:37
הייתי שם... נתחיל בשאלה בסיסית. ניסית ונדלקת? או שרק הרעיון מגניב בעינך?

Snir
04-10-19, 09:42
הייתי שם... נתחיל בשאלה בסיסית. ניסית ונדלקת? או שרק הרעיון מגניב בעינך?כרגע רק הרעיון.
בשבוע - שבועיים הקרובים אשאיל מחבר קיאק זוגי ואצא לסיבוב, בעיקר בכדי להבין אם האישה בעניין גם. (מחכה שקצת ירדו הטמפרטורות כי בחום היא בטוח לא תהיה בעניין).

בכוונה מעוניין להשאיל ולא ללכת לחברה שעוסקת בכך, רוצה להבין את כל המשמעות (העמסה, פריקה, שטיפה וכו'...)

liontamer84
04-10-19, 09:47
בין תחביביי יש לי שני קיאקים...

מוזמן לשאול שאלותhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191004/839c005a5fec2bc023f4cde2c139e086.jpg

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Snir
04-10-19, 10:45
בין תחביביי יש לי שני קיאקים...

מוזמן לשאול שאלות

שואל כאן ולא בפרטי לטובת הדורות הבאים:

1. קורס- חבר המליץ לעשות קורס. מרגיש לי בשלב הזה שזו השקעה של זמן וכסף מעבר למה שאני מתכוון להקצות לתחביב. בנוסף לכך שאני לא מתכוון כרגע לחתור בים התיכון. דעתך?

2. מתנפח / קשיח- יתרונות הקשיח ברורים לי. השאלה עד כמה רגיש (כולל רגישות למלח) קיאק מתנפח שיתרונותיו זה עלות נמוכה(אולי ימאס אחרי שנה ואולי נשתדרג), אחסון והובלה (הרכב הוא גימני).

3. יחיד / זוגי- הרעיון הוא לחתור יחד עם בת הזוג. השאלה האם שלא יבוא לה/ימאס לה יהיה אפשרי (ונעים) לחתור בקיאק זוגי לבד?

4. ילדים בקיאק? הגדולה כרגע בת 3.

תודה מראש

liontamer84
04-10-19, 10:59
שואל כאן ולא בפרטי לטובת הדורות הבאים:

1. קורס- חבר המליץ לעשות קורס. מרגיש לי בשלב הזה שזו השקעה של זמן וכסף מעבר למה שאני מתכוון להקצות לתחביב. בנוסף לכך שאני לא מתכוון כרגע לחתור בים התיכון. דעתך?
אישית, לא עשיתי קורס. אבא שלי רצה לקנות יאכטה קטנה ואני אמרתי לו שחבל על הזמן, זה טרטור ושעדיף קיאק... 3 שעות אחרי זה היינו עם קיאק במים.
כן ממליץ לך לצאת לחתירת נסיון - בין אם בהשאלה מחבר, או השכרה.
גילוי נאות - יש לי חבר שיש לו מועדון שמשכיר קיאקים בפלמחים.

2. מתנפח / קשיח- יתרונות הקשיח ברורים לי. השאלה עד כמה רגיש (כולל רגישות למלח) קיאק מתנפח שיתרונותיו זה עלות נמוכה(אולי ימאס אחרי שנה ואולי נשתדרג), אחסון והובלה (הרכב הוא גימני). - בעניין הג'ימני - לא יודע כמה יישב טוב עליו קיאק ארוך במיוחד, מצד שני, אני מאמין שעם הוספת נקודת עיגון מלפנים כמו שצריך (איזה זרוע או משהו כזה) זה יהיה אפשרי.
ממה ששמעתי - קיאקים מתנפחים זה דרעק - חוסר יכולת לשמור על כיוון כמו שצריך. ככלל - ככל שקיאק ארוך יותר - ככה הוא מהיר יותר וקל יותר לשמור איתו על נתיב ולחתור.
אחרי כל חתירה צריך לשטוף את הציוד היטב. בנוסף חובה לאפסן בצל, אחרת השמש תאכל לך את הציוד.
בזמנו אבא שלי קנה קיאק של 3 מטר... זה היה דרעק בלשון המעטה, היה קשה עד בלתי אפשרי לשמור איתו על נתיב התקדמות כמו שצריך.

3. יחיד / זוגי- הרעיון הוא לחתור יחד עם בת הזוג. השאלה האם שלא יבוא לה/ימאס לה יהיה אפשרי (ונעים) לחתור בקיאק זוגי לבד?
בזמנו, אבא שלי ואני התחלנו עם קיאק זוגי. בדיעבד, זה היה נסיון פחות מוצלח. הקיאק כבד יותר, וכשרוצים לצאת לבד, זה קשה. גם קשה יותר לשמור על יציבות כשיש שני אנשים בקיאק.
אישית, מעדיף שניים בודדים.
שים לב היטב למשקל של הקיאק. לפעמים המרחק בין החניה לנקודת השקה הוא ארוך, ואפילו עם עגלה זה קשה.

4. ילדים בקיאק? הגדולה כרגע בת 3.
- יצא לי לקחת את הילדים שלי בין הרגליים לסיבוב קצר. פחות התחברו.
לעומת זאת - קניתי סירה מתנפחת שאותה אני גורר עם חבל גרירה עם הקיאק, ועל זה האישה והילדים עפים. מרגישים אחר כך את הזרועות טוב טוב.

תודה מראש

נוסף על כל זה - אל תתבייש לקנות משומש. רוב האנשים מתלהבים, הולכים וקונים קיאק ואז מגלים שזה לא בשבילם.
את הקיאק האדום שבתמונה למעלה, קניתי ב500 ש"ח כולל משוט, עגלה וגגון... (נכון זו מציאה רצינית שלקח הרבה זמן עד שהגיעה, אבל עדיין...)

אם תרצה לעשות סיבוב, מוזמן.

בהצלחה!!

רועי

opl
04-10-19, 11:31
לא ידעתי שיש השכרת קיאק בפלמחים...

https://www.facebook.com/plkayak/

זה הבחור?

udi25
04-10-19, 12:52
יש לעניין הרבה פנים.
זוגי: רובם מאוד לא נוחים לחתירת זוג.
כבד מאוד להעמסה וסחיבה לרוב.
לא יודע אם צריך קורס אבל הרבה לפני שמתחילים לחתור במרחק מחוף .
צריך להגיע לרמה טובה של עליה חזרה לקייאק יש אין סוף הדרכות ביוטיוב אבל מצריך תרגול בחוף בהתחלה במקום שעומדים ואחכ איפה שלא אבל קרוב לחוף.
יש פורום עם המון קיאקיסטים נקרא פורום הדייג הישראלי. אפשר להתעניין שם.
מציע לא להיות ישראלי מצוי וכן להקפיד על כל ציוד הבטיחות.
ממשוט ספיר וחליפות הצלה ועד עודף מים משמעותי ואמצעי קשר.
יש המון סוגי קיאקים.
ישיבה עליונה או פנימית.
בעיניי החלטה על קניה כדאי שתתבצע רק אחרי מחקר לא קטן.
בכל מקרה ספורט כייפי שמאוד נהנייתי ממנו.
אבל בדיוק הפרוצדורות של להעמיס לפרוק לסחוב למיים ובעיקר לקום מוקדם מידי בבוקר כדי לא להיצלות פלוס שעה וחצי מים גמרו אותי.
מתישהו נחזור לזה כשיגדלו הילדים.
בהצלחה ותהנה.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

liontamer84
04-10-19, 13:05
לא ידעתי שיש השכרת קיאק בפלמחים...

https://www.facebook.com/plkayak/

זה הבחור?חיובי.
אחלה גבר שבעולם.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

shachar
04-10-19, 16:02
יש לנו קשיח לשלושה ומתנפח לשניים.
אני לא איש של מים אבל בני ביתי כן

היתרון של הקשיח שלא בורח אוויר, חוזרים מהים שוטפים ושוכחים
החסרון צריך גגון וקשירה ושני אנשים להעמיס ולסחוב

היתרון של המתקפל שהוא לא תופס מקום
פחות "יציב" תמיד יש יותר גמישות מהקשיח
שחוזרים צריך לנפח לשטוף לחכות שיתייבש ואז לקפל כמו שצריך
כבד אבל מקופל בתיק...

opl
04-10-19, 16:10
לפותח השרשור - כשאישתי הודיעה לי שהיא בהריון לפני כך וכך שנים הרגשתי שזה סוף חיי מחוץ לבית - בניסיון נואש לצבור כמה שיותר תחביבים החלטתי לרכוש קיאק - היה לי מספיק שכל לשכור אחד כדי להבין ש:
א. אין לי יציבות בשיט ועצם המחשבה על להביט ימינה או שמאלה גורמת לי להתהפך.
ב. כשכבר התהפכתי לא הצלחתי לחזור לכלי בכוחות עצמי וכל הזמן הפכתי את הכלי עלי.
ג. ממש כאבו לי הגב והרגלים למרות שהייתי בכושר טוב בזמנו.

בקיצור - תתנסה באיזה קיאק סיט און טופ לאחד ואז תחליט אם זה בכלל נאה לך, אין צל, אין באמת רוח.

אני עדיין מפנטז על קיאק דייג.

גיא
04-10-19, 17:25
אשתי החליטה לפני כמה שנים שאנחנו חייבים קיאק.

קנינו חדש זוגי של אושן.

אני מרים אותו לבד לגגון על הדאסטר. ואני לא מר עולם ושרירן וכו...

זה כיף לא נורמאלי לחתור.

קנינו חכה אבל טרם ניסינו לדוג.

לאט לאט נהיה מבאס הקטע של להביא לאוטו ולהחזיר הביתה. והוא בשנה האחרונה היה פעם אית בים ופעם אחת בכינרת ...

זה תחביב לא פשוט בישראל.

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

golyat
04-10-19, 17:38
עברתי כמה וכמה קיאקים, אופי הקיאק משתנה לפי סוג השימוש. בגדול.. ככל שהקיאק ארוך וצר יותר הוא מתאים למרחקים ומהירות. ככל שהקיאק רחב יותר הוא יציב יותר ולכן יכול לשמש גם לדייג בחכה או בצלילה.
קיאק ארוך קשה לסובב לכן קיאקים ארוכים שגם רוצים לתמרן צריכים הגה מאחור.
אני מדבר על ישיבה עליונה כמובן.
ככל שתיקח קיאק קצר יותר יהיה לך קל יותר להעמיס אותו על הרכב וקשה יותר להתקדם איתו במים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Asaf-a
04-10-19, 17:41
אם אתה פתוח לכיוון נוסף,שקול סאפ, וקשיח.

עולם אחר מבחינת לוגיסטיקה וקלות סחיבה.

ולטעמי כיף בהרבה, ואני התנסיתי בשניהם, הסאפ אצלי בשימוש כבר 7 שנים כמעט כל שבת למעט בחורף.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Snir
04-10-19, 21:32
חברים תודה לכולם,
עזרתם לי מאוד.
אעדכן בהתקדמות.

חתימה טובה,
שניר

JustDoB
05-10-19, 11:05
אם אתה פתוח לכיוון נוסף,שקול סאפ, וקשיח.

עולם אחר מבחינת לוגיסטיקה וקלות סחיבה.

ולטעמי כיף בהרבה, ואני התנסיתי בשניהם, הסאפ אצלי בשימוש כבר 7 שנים כמעט כל שבת למעט בחורף.

Sent from my SM-G950F using Tapatalkלגמרי אותו סיפור אצלי.
אם קיאק אז סיטאונטופ יצוק ויחיד, נורא תוהאבו - תקנו עוד אחד / תעברו למקצועי זוגי.
אבל - מישהו אמר לי פעם משהו חכם על קיאק - שבמקרה הטוב אתה לא דופק את הגב, וצדק - זה מאתגר בזוית הישיבה מאוד.
המעבר לסאפ מאוד טוב - אתה עומד גבוה, עושה טוב לנשמה, כמו ישו, וזה מעולה ליציבה. קל יותר לסחיבה והעמסה. גם פה - קשיח מומלץ יותר.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Asaf-a
05-10-19, 11:31
אני יכול להוסיף, שבחלק ממועדוני הגלישה לא מתלהבים מאכסון קייק והתעריף גבוה משמעותית מאכסון סאפ.

הטענה שהביקוש לאכסון סאפים וקייקים ליד הים גבוה, וקייק תופס מקום של 3 סאפים.

בקיצור לא לבנות על אחסון קייק במועדון.

jacob72
08-10-19, 16:01
קיאק זה אחלה תחביב.
הייתי קיאק Hobbi עם פדלים ממש נחמד.

אפשר לדבר כל זה שעות, אבל אני מציע שתתחיל בחתירה נסיונית, אחכ מאוד ממליץ קורס חתירה ב "קפטן ג'ק" ,יבואן מקצועי יעזרו לך בהמון עצות.

מלבד העמסה של הקיר, צריך ונכון לשטוף אותו במים מתוקים. את. צריך לקנות/לבנות עגלה מהחוף לרכב. וכמו כל תחביב גם כאן יש כל מיני ציוד עזר :החל ממשוט,כבל אבטחה למשוט,עוגן,סימן לילה ,צידנית לאוכל ושתייה, ווסט ציפה ועוד.

באופן אישי חשוב שתדע שזה לא משחק, פעם אחת חתרתי כ 3 קמ, בחזור תפסה אותי רוח מזרחית, הגעתי לחוף אחרי 3 שעות,מותש לגמרי.
בים אתה חייב ציוד בטיחות, ולי יש גם מכשיר קשר ימי (אני מחזיק ברשיון סקיפר).

אחרי 3 שנים מכרתי הקיאק, כי לדעתי לא נכון להחזיק קיאק בשביל לצאת 5 פעמים בשנה.

חוץ מזה זו חוויה מאוד כיפית, זה ספורט בריא, ואין כמו זריחה כשאתה בלב ים.

בהצלחה

דרך אגב ,גרתי בבניין עם חניה תת קרקעית.
והתקנתי אותו בצמוד לתקרה מעל הרכב.

בניתי לו מעיין ציר חשמלי, כמו תריס גלילה עם רצועות,זה הרים והוריד לי את הקיאק מהרכב.

זיף
08-10-19, 19:31
עוד אפשרות- יש קייאק שנקרא packraft. מיועד יותר לנהרות אבלמיעבוד גם בים. יש בודד ויש זוגי. קל לאללה, מתנפח ובנהר הואמכיף גדול

-->