PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול שטח קליל לחצאי ימים עם חניון לילה באמצע

Shvinsky
06-10-19, 16:39
אני רכב בודד בטריוס, מחפש מסלול חצי יום עם סיום בחניון לילה מבודד עם מסלול הליכה בקרבת מקום לבוקר, עדיפות לאיזה ערוץ נחל עמוק. ובאזור שלא מסוכן להשאיר את הרכב

מוזמנים להצטרף!

erezgur
06-10-19, 17:20
תתחיל מבריקות המסלולים שבאתר.
תגבש כיוון כללי עם מספר חלופות ותוכל להעלות כאן התלבטויות קונקרטיות...

נשלח מהנייד

Shvinsky
06-10-19, 21:36
תתחיל מבריקות המסלולים שבאתר.
תגבש כיוון כללי עם מספר חלופות ותוכל להעלות כאן התלבטויות קונקרטיות...

נשלח מהנייד

אז מכביש 40 אחרי יציאה מהמכתש לכיוון דרום לעלות שמאלה לשביל שחור על נחל מישר עד למצד נקרות, כמה זמן להערכתך?
מצד נקרות לעשות דקירה לערוץ של נחל נקרות ואז חזרה לשביל שחור עד לחניון לילה הר משא, כמה זמן להערכתך?
בבוקר יציאה על שביל שחור מזרחה עד לפיצול מעקף נחל קצרה ויציאה לכיוון כביש 90 ליד צופר , כמה זמן להערכתך?

מאתגר מדי?

erezgur
06-10-19, 22:04
אתה מתכוון למשהו כזה?
https://israelhiking.osm.org.il/share/50yfoifs5y
הבעיה המרכזית תהיה סביב המיצד של קצרה. העליה עלולה להיות קצת אתגרית לטריוס אבל הירידה עד לשביל העוקף אולי אפילו יותר.
נהג מיומן עם טריוס ממוגן ונכונות להוסיף בניות אם צריך - כנראה אפשרי. אבל רכב בודד עלול להסתבך.
אם אתה פחות מנוסה בנסיעות שטח, הייתי ממליץ להתחיל עם מסלולים פשוטים יותר. למשל להמשיך עם נחל נקרות עד כביש 90, אפשר לשלב הליכה רגלית לגב חולית למשל.

נשלח מהנייד

yoni_0000
06-10-19, 22:43
נכון לשבת שעברה העליה למצד קצרה ממערב למזרח קלילה.
בירידה אחריי מצד קצרה (כיוון מזרח) יש מדרגה אחת שדורשת תשומת לב. אחריה נצמדים למעקף הדרומי יותר (שביל אדום) והדרך קלה.

מכביש 40 עד למצד נקרות דרך המישר - שעתיים
ממצד נקרות ועד הערבה - שעתיים

הזמנים בנסיעה רגועה ובלי הפסקות.

אם אתה רוצה להיות בראש שקט לחלוטין בלי אתגרים בכלל, פשוט תמשיך בשביל האדום של נחל נקרות עד הערבה.. גם כן לא אמור לקחת יותר משעתיים.

Shvinsky
07-10-19, 06:19
תודה לכם
אמשיך עם נחל נקרות עד כביש הערבה

Shvinsky
07-10-19, 06:58
משביל שחור לפרסת נקרות עביר בשביל טריוס בודד?

יובל48
07-10-19, 09:52
לא מכיר את יכולתיו של הטריוס אבל איך הוא
יסתדר עם הדשדש של הנקרות ?
ועוד שאלה,טריוס בודד בנקרות,ללא קליטה סלולרית?

erezgur
07-10-19, 10:59
משביל שחור לפרסת נקרות עביר בשביל טריוס בודד?אתה מתכוון למדרגת נקרות?
לא פשוט...
מה הניסיון שלך בנהיגת שטח? איזה מסלול קשה עשית עם הרכב?
האם הוא ממוגן? מוגבה?

נשלח מהנייד

נמרוד
07-10-19, 11:27
משביל שחור לפרסת נקרות עביר בשביל טריוס בודד?

לא!
מדרגת נקרות ממזרח למערב היא מכשול משמעותי. לא מומלץ לג'יפון בכלל, בטח לא לבד. הקטע שבין מצד נקרות עד למדרגת נקרות הוא קטע סלעי וטכני, איטי, אבל בהחלט אפשרי גם לטריוס דווקא בגלל שהרכב קטן ומתמרן.

הרעיון המקורי שלך הוא בדיוק המסלול שהייתי ממליץ לך בתשובה לשאלה המקורית. פעמים אחדות בעבר כשהיינו צריכים לבחור מסלול מדבר עמוק תוך התחשבות בג'יפונים, זה בדיוק המסלול שבחרנו - ראה כתבה וותיקה של אסף, "אפשר לטייל עם ג'יפון בנגב?" (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1475).

סימנתי בצהוב על המפה. נחל חדב --> מיצד נקרות --> נקרות עד עין יהב. בירוק מסומנים שני המכשולים המשמעותיים - גן הסלעים ומדרגת הנקרות במערב, והירידה מקצרה במזרח (לא באמת בעייה כי אתה יורד, אם היית עולה זה היה מכשול). יש לך חניון לילה נהדר + טיול רגלי בגב חולית כמו שציינו.

לגבי נסיעה בג'יפ בודד - לא כזה ביג דיל, בוודאי המסלול האדום של הנקרות, אם תתקע מאיזושהי סיבה עוברים שם ג'יפאים. בנחל חדב קצת פחות, אבל עדיין לא תמות מרעב וצמא אם תשב בצל ותחכה בסבלנות.

126054

guy888
07-10-19, 11:29
אתה מתכוון למדרגת נקרות?
לא פשוט...
מה הניסיון שלך בנהיגת שטח? איזה מסלול קשה עשית עם הרכב?
האם הוא ממוגן? מוגבה?

נשלח מהנייד מדרגת נקרות זה על השביל האדום, לא חושב מתאים לטריוס בטח לא לבד.

מהשחור לפרסה לא חושב שיש בעיה , מקסימום תסתובב וסע לחניון סהרונים (מגיעים אליו גם פרייוטים) ותמשיך ברגל לפרסה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

erezgur
07-10-19, 12:24
מהשחור לפרסה לא חושב שיש בעיה , מקסימום תסתובב וסע לחניון סהרונים (מגיעים אליו גם פרייוטים) ותמשיך ברגל לפרסה.

השאלה איזה שחור... אני חושב שהוא מתכוון לנחל חדה עליו שאל בהתחלה....

נשלח מהנייד

Shvinsky
07-10-19, 14:18
לא!
מדרגת נקרות ממזרח למערב היא מכשול משמעותי. לא מומלץ לג'יפון בכלל, בטח לא לבד. הקטע שבין מצד נקרות עד למדרגת נקרות הוא קטע סלעי וטכני, איטי, אבל בהחלט אפשרי גם לטריוס דווקא בגלל שהרכב קטן ומתמרן.

הרעיון המקורי שלך הוא בדיוק המסלול שהייתי ממליץ לך בתשובה לשאלה המקורית. פעמים אחדות בעבר כשהיינו צריכים לבחור מסלול מדבר עמוק תוך התחשבות בג'יפונים, זה בדיוק המסלול שבחרנו - ראה כתבה וותיקה של אסף, "אפשר לטייל עם ג'יפון בנגב?" (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1475).

סימנתי בצהוב על המפה. נחל חדב --> מיצד נקרות --> נקרות עד עין יהב. בירוק מסומנים שני המכשולים המשמעותיים - גן הסלעים ומדרגת הנקרות במערב, והירידה מקצרה במזרח (לא באמת בעייה כי אתה יורד, אם היית עולה זה היה מכשול). יש לך חניון לילה נהדר + טיול רגלי בגב חולית כמו שציינו.

לגבי נסיעה בג'יפ בודד - לא כזה ביג דיל, בוודאי המסלול האדום של הנקרות, אם תתקע מאיזושהי סיבה עוברים שם ג'יפאים. בנחל חדב קצת פחות, אבל עדיין לא תמות מרעב וצמא אם תשב בצל ותחכה בסבלנות.

126054

מודה לכם על התשובות!
מכיוון שמודע למגבלות שלי ושל הרכב אני אסע בציר שציינתי מבלי לחפש הרפתקאות מאתגרות

Mor Gurevich
07-10-19, 14:48
שאלה באותו הקשר - אתם חושבים שפורסטר (מהדגם החדש) מוגבה קלות (עם צמיגי 50, 50,אבל זה פחות משנה) יכול להתגבר על מדרגת נקרות בירידה, בלי להשאיר חלקי פלסטיק מאחור?

בןבן
08-10-19, 10:00
שאלה באותו הקשר - אתם חושבים שפורסטר (מהדגם החדש) מוגבה קלות (עם צמיגי 50, 50,אבל זה פחות משנה) יכול להתגבר על מדרגת נקרות בירידה, בלי להשאיר חלקי פלסטיק מאחור?
אהה.... כן רק אם תשקיע שם שעתים וחצי עד 3 שעות עבודות מע''צ... חבל . אין בעית אחיזה בירידה יש בעיית זויות ואבנים בולטות. הבעיה העיקרית זה האף, התחת בירידה גם יכול לשפשף ואלו אבנים אכזריות במונחים של סובארו.סיכוי גבוה לנזק לא משמעותי מבחינת הרכב(הרכב לא יתקע ויוכל לגמור את הטיול בשקט)אבל משמעותי מבחינת הכיס- שברים בטמבון , פריקת טומבון וכו.

Shvinsky
09-10-19, 15:06
אם אני מעוניין להמשיך לעוד לילה בשטח לכיוון צפון, צפון מערב לאזור שדה בוקר. איזה מסלול מומלץ עבור טריוס בודד?
ראיתי את נחל מרזבה אבל באמצע יש מעלה שאני לא יודע אם יהיה עביר בשבילי בעליה
או שעדיף לעלות על 90 ואז ל227 ולפני מעלה עקרבים לחתוך לכיוון המפעלים בנחל צין ומשם לכיוון שדה בוקר על שביל כחול ואז אדום

assafy
09-10-19, 15:20
תשכח מלעלות את מרזבה עם טריוס.
האופציה השניה שלך יותר הגיונית.

asafk
09-10-19, 15:30
אם אני מעוניין להמשיך לעוד לילה בשטח לכיוון צפון, צפון מערב לאזור שדה בוקר. איזה מסלול מומלץ עבור טריוס בודד?
ראיתי את נחל מרזבה אבל באמצע יש מעלה שאני לא יודע אם יהיה עביר בשבילי בעליה
או שעדיף לעלות על 90 ואז ל227 ולפני מעלה עקרבים לחתוך לכיוון המפעלים בנחל צין ומשם לכיוון שדה בוקר על שביל כחול ואז אדוםהנסיעה מאורון לשדה בוקר על נחל צין קלה ופשוטה. בדרך המון מקומות לסיור רגלי.

אסף.

Shvinsky
09-10-19, 18:38
תשכח מלעלות את מרזבה עם טריוס.
האופציה השניה שלך יותר הגיונית.

הנסיעה מאורון לשדה בוקר על נחל צין קלה ופשוטה. בדרך המון מקומות לסיור רגלי.

אסף.

קיבלתי.
איזה מקומות לסיור רגלי? אשמח להמלצות

תודה

erezgur
09-10-19, 20:01
נסה להעזר בנקודות העניין שבאתר "עמוד ענן" לאורך הדרך.
בשליפה מהירה מהזיכרון -
1. עין עקב - מיים כל השנה
2. גב זרחן (יהיה מטונף בתקופה זו אבל עדיין מקום מעניין)
3. הר צרור
4. הר צין (הר ההר) ושדה הבולבוסים שלמרגליתו

-->