PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אישור ייבוא חלק חילוף תופס כאישור להרכבתו?

yoni_0000
06-10-19, 18:35
הזמנתי קפיצים מחו"ל, ולצורך העניין הגשתי בקשת ייבוא למשרד התחבורה לאותם קפיצים כולל מק"ט ותאור החלק. קיבלתי את האישור ממשרד התחבורה לייבא את החלק.

במידה ובמכון הטסטים טוענים שהרכב גבוהה מדיי, האם אישור הייבוא תופס כאישור להרכבה מממשרד התחבורה?
אני בכוונה מתעלם מחוקי ההגבהה כי אותו אישור יכול להיות למגוון חלקים אחרים.

ההיגיון אומר שכמובן שכן. יש אישור לייבא לצריכה פרטית אבל אין אישור להרכיב? כבר למדנו שבמדינתו הכל יכול לקרות.. דעתכם?

נמרוד
06-10-19, 18:50
אל תהיה אוברחוכם.

יש נוהל ברור ומסודר, שעובר דרך אחד המתקינים המורשים.

hadtomer
06-10-19, 19:53
זה מזכיר לי קצת את הבדיחה על "ירצו, ישתו. לא ירצו, לא ישתו". יש כאן התחכמות לא נחוצה שעלולה בבוא היום לסבך אותך. תשמח על זה שהצלחת לייבא את החלק ובבוא יום פקודה, תשבור את הראש ותסתדר

yoni_0000
06-10-19, 20:14
עזבו רגע את הקפיץ, זו דוגמא גרועה.

דמיינו שזה זרוע רדיוס, בולם כחול, בושינג אדום, פגוש ברזל, אגזוז רועש..
חלק שימשוך עיניים של שוטרים או בוחנים אבל קיבל אישור לייבוא.

YoavR
06-10-19, 20:35
חד משמעית, אין קשר

yoni_0000
06-10-19, 20:42
חד משמעית, אין קשר

אז מה אני היחיד שחושב שזה אבסורד?
קיבלתי אישור לייבוא אישי וחד פעמי לחלק ספציפי לפי מק"ט לרכב שלי, כולל צירוף רישיון רכב, אישור מוסך שהחלק מתאים, אבל אסור לי להרכיב אותו?

נמרוד
06-10-19, 21:09
אה, עכשיו הבנתי את השאלה!

חבר'ה, הוא סטודנט לפילוסופיה שנולד אתמול, והוא מחפש צ-ד-ק.

אז כן, זה אחד מני אבסורדים רבים שהם חלק מהקיום האנושי. חכה שתגלה את העובדה שבסוף אתה פשוט מת! בחיי, לא צוחק. שום תכלית.

יונתןמצפה
06-10-19, 21:18
אז כן, זה אחד מני אבסורדים רבים שהם חלק מהקיום האנושי. חכה שתגלה את העובדה שבסוף אתה פשוט מת! בחיי, לא צוחק. שום תכלית.ישר לשרשור הציטוטים לפנתיאון

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

hadtomer
06-10-19, 21:51
אז מה אני היחיד שחושב שזה אבסורד?

כן. אתה חי בישראל וחושב שחוקיה, תקנותיה וכלליה בכל הקשור לרכב שטח (וגם דברים אחרים) הם אבסורד- ואילו אנחנו קמים כל בוקר ונושאים תפילה קטנה מעלה ומודים על כל הטוב הזה שנפל בחלקנו ועל הזכות להיות בעלי רכבי שטח בישראל, ארץ החוקים ההגיוניים והתקנות המנומקות היטב.

ד ו ר ו ן
06-10-19, 22:15
יבוא אישי בא לתת לך הקלה בעלויות החלקים.
ועכשיו סתם שאלה,
ומה בנוגע לרכיבי בלימה? אתה יכול לייבא, אבל אתה גם הולך להרכיב?

מה בנוגע לרכיבי מתלה שחיבור לא נכון יכול להסתיים בתאונה קשה?

סתם מן שאלה דבילית כי הרי בישראל כל אחד מכונאי מומחה/חושב שהוא מומחה/המוסך סתם עושה עליו קופה, אז ישראל ישראלי מרכיב בחנייה לפעמים בלי להבין מה הוא עושה.

זה לא שכל המוסכים כאלו פדנטים, אבל יש יותר מטומטמים בחוץ מאשר מוסכים לא מקצועיים.
ומי יבוא לבדוק שהרכבת כמו שצריך?
בנון?

אחרי שראיתי כמה וכמה ״יצירות״ מפחידות של ״יזמים מקומיים לתחומי מכונאות״, כולל כאלו שזרקו מאחורי הגב חלק מהקיט כי ״לא חייבים את החלק הזה״, וואלה אני שמח שלא כל אחד יכול להרכיב מה שבא לו ולנסוע בכביש.

לא לקחת אישית יוני, אבל אתה ולא מעט אנשים כאן הם לא דוגמא.

Slowly..

yoni_0000
06-10-19, 22:22
לא לזה התכוונתי. לצורך העניין כשאתה מבקש אישור אתה כביכול מתחייב להרכיב במוסך מורשה משרד התחבורה. בהנחה והרכבת כמו שצריך, לא משנה מה ואיפה. קיבלת אישור יבוא=קיבלת אישור שהרכב יסע על הכביש עם אותו החלק (כמובן אם הורכב כהלכה). ככה אני רואה את זה אבל מסתבר שאני רומנטיקן חסר תקנה.

asafk
07-10-19, 00:19
זה נכון, אתה אפילו חייב להרכיב את החלק ברכב שעבורו ייבאת את החלק.
אבל זה לא אומר - וכאן אני כן מתייחס ספציפית להגההות - שזה יכול להרשם כהגבהה חוקית בלי לעבור תהליך אישור.
אותו אישור של מוסך במקרה של חלקים בטיחותיים בא להבטיח שבאמת מישהו בעל מקצוע בדק התאמה של החלק לרכב. לא לאשר מראש ולמפרע לעשות שטויות.

אסף.

דרור ברלי
07-10-19, 20:01
אל תהיה אוברחוכם.

יש נוהל ברור ומסודר, שעובר דרך אחד המתקינים המורשים.

+1

וכאן צריכה לבוא התמונה של הקיטבג שלי מהבקו"ם.

tallevi
07-10-19, 21:07
הדבר הכי הגיוני שיכול להתפתח מהדיון הזה, הוא שיאסרו ליבא חלקים לרכב למעט חלקים מקוריים.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

yoni_0000
07-10-19, 22:17
צריך לאסור ייבוא חלקיי חילוף לדעתי. אעלה את ההצעה בנושא הבא שאפתח.

כי יש נוהל ייבוא אישי מסודר ומפותח עם רשימות ונספחים שידרוש ממך הרכבה במוסך כדי ש.. תקנה ותתלה את החלקים על עץ.

דרור ברלי
08-10-19, 09:00
לייבא מותר.
להרכיב אסור.
נו, מדינת ישראל, מה עוד חדש?

מבחינת משרד התחבורע, תעשה עם החלקים מה שתרצה. הם לא רוצים לדעת.
כלומר, הם מתים לדעת - ובשביל זה הם ישסו בך את צי ניידות הבדיקה שלהם.

הלוואי שזה היה העניין היחיד בו יד שמאל לא יודעת מה עושה יד ימין ולהיפך. אבל האינטרס שלנו הוא שזה יימשך כך, לא להעיר את הדוב ולהסב את תשומת ליבו לטמטום המתמשך של המערכת, כי אז כאמור - גם הפירצה הזו תיסגר.

asafk
08-10-19, 10:27
בחיי שאני לא מבין אתכם. מותר לייבא כי מותר לייבא. צו ייבוא חופשי.
מותר להתקין מה שמותר להתקין כחוק, הרכב חייב להיות תקין.
מה הקשר בין הדברים? אתם באמת רוצים שיעבור חופשי יהפוך לאסור רק בגלל שמישהו עלול לטעות ולייבא חלק לא נכון?

אסף.

נמרוד
08-10-19, 10:49
צריך לאסור ייבוא חלקיי חילוף לדעתי. אעלה את ההצעה בנושא הבא שאפתח.

כי יש נוהל ייבוא אישי מסודר ומפותח עם רשימות ונספחים שידרוש ממך הרכבה במוסך כדי ש.. תקנה ותתלה את החלקים על עץ.לפני שאתה תולה את הקפיצים על העץ... אני אקח אותם ממך, אשלם לך מחיר ברזל לקילו, גם זה משהו.

מה לא? אתה יודע להסתדר בדיוק כמוני? אז זה סתם הוצאת קיטור?

גמר חתימה טובה! [emoji3]

-->