PDA

צפייה בגרסה מלאה : קופלונג למנוע ומשאבה הידראולית

lizard
09-10-19, 09:24
יש לי מנוע 7 וחצי כ"ס. ציר יציאה בסביבות ה28ממ.
יש משאבה הידראולית עם ציר יציאה/כניסה של 13ממ בערך.

דיברתי עם היצרן של המשאבה, אין להם קופלונג מתאים למנוע. יש כמובן למשאבה.
באיביי וכדומה לא מצאתי מתאים אבל אולי בגלל חיפוש לא נכון.

חשבתי לחרוט משהו בעצמי. גליל אלומיניום (אני חושב שאני מעדיף שזה ישבר/יתעוות/יגזר מאשר המנוע או הציר במקרה של תקלה) צד אחד 28 ממ צד שני 13 ממ. החסרון הוא שהמנוע מהמשאבה צריכות להיות מיושרות לגמרי על מנת שלא להרוס את הצירים.
ריאלי? אפשרי? אני חושב שכן אבל אשמח לתובנות.

אפשר לשפר את התכנון ולחרוט 2 אלמנטים ובניהם לשים גומי. בדומה לקופלונג "אמיתי". יותר עבודה אבל גם אפשרי.

אפשרות שלישית חשבתי אולי למצוא קרדן כמו של מוט הגה ולהשתמש בו. לא יודע כמה מאוזן המערכת תהיה. לא יודע אם זה ממש עקרוני.

מה דעתכם?

תודה :-)

נמרוד
09-10-19, 09:35
למה לא לקנות את הקופלונג שמתאים למשאבה ולחרוט מתאם בין המנוע לקופלונג הזה? או שזה מה שהתכוונת.

ד.א. אם אתה באמת לא מוצא קופלונג מתאים, זה אולי רמז ששני המכלולים לא מתאימים לעבוד ביחד.

יונימוג אדום
09-10-19, 11:52
נסה לבדוק אצל אפל ובניו - שונצינו פ. בית אלפא - תל אביב .
או אצל - שיר טכנוטרייד בחולון .
לרוב זה קופלונג פשוט - הבעייה היא במשאבה - מה הקוטר , כמה שיניים ?
שים לב שחייב לעמוד בליין - סטייה קלה תחסל את המשאבה מהר מאוד .

אילן

- - - Updated - - -

או לחילופין ויותר פשוט וזול - לך ל-ג'יג'י ירום בפתח תקוה תקנה גלגלי רצועה ורצועה מתאימה ותבנה תושבת צידית כמו מדחס או אלטרנטור .
יש היום גלגלי רצועה טפרלוק שמתהדקים על הציר .

אילן

lizard
09-10-19, 13:59
נמרוד, לא מצאתי קופלומג מתאים. יש 28 ל28 אבל לא מצאתי 28 ל13. הכוונה באיביי.

אילן למשאבה אין שיניים, יש ציר עגול 13 ממ עם שגם.

אני אבדוק בחנויות שכתבת. נראה מה נמצא. פולי זו אופציה אבל אז המערכת יותר גדולה. אולי לא יהיה לי פתרון אחר.

asafk
09-10-19, 14:31
אם אין קופלונג מוכן, הפתרון הנכון הוא לחרוט ציר מתאם.
עודד אופציה היא לקנות שני קופלונגים אחד 28-28 ואחד 13-13, שיש להם בדיוק אותו גומי, לפרק ולחבר מחדש קופלונג קומבינה. הבעיה היא שאצל רוב היצרנים הגומי משתנה בכל כמה גדלים וכאן ההפרש גדול.
אופציה נוספת היא לקנות קופלונג 13-13 ולהגדיל את הצד של המנוע ל 28. תצטרך כמובן לשים יד על אחד שיש לו מספיק בשר.
המומנט המירבי מוכתב על ידי הציר הקטן יותר ככה שאני לא רואה בזה בעיה.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
09-10-19, 14:58
נראה לי שנמרוד התכוון לזה:

https://imagizer.imageshack.com/v2/640x480q90/923/89A8Mf.jpg

אתה חורט את המתאם הימני ומחבר אותו לקופלונג 13-13

lizard
09-10-19, 15:31
תודה חנן, הבנתי ואני חושב על זה.
אפשר לקנות באמזון קופלונג 28 ממ ולבנות לו מתאם או בושינג ל13 ממ. לא מסובך.
מה נותן לי קופלונג שחיבור מתאם קשיח לא יתן לי?

הנה מה שחשבתי לקנות
https://www.amazon.com/dp/B07G6QNL59/?coliid=I30H7LLVFNV888&colid=3AA00O6Z60MDT&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it
תודה

asafk
09-10-19, 15:54
נצמד גמיש עושה שני דברים.
הראשון - מפצה על אי מקבילות או בכלל אי התאמה בין ציר לציר, כדי למנוע שבר. אם אתה מצליח ליצור התאמה מצויינת ומניעת תזוזה יחסית בזמן העבודה זה לא נחוץ.
השני - סופג אימפקט או רעידה במשאבה כדי שלא תשבור את ציר או עוגן המנוע. גם כאן - אם העומס ההידראולי פועל חלק ורציף זה לא נחוץ.

אסף.

זוהר לב
10-10-19, 02:01
המנוע גדול מדי למשאבה. הפרש הקטרים הוא אינדיקטור מצוין. (יותר מכפול)
........
ישנם מצמדים "גולם". הקדח מינימלי, אם בכלל קיים, ואתה חורט למידות הדרושות, כך שלא נדרש שום מתאם נוסף.
מחריצים לשגם לא תוכל ל"המלט" בכל מקרה, ואם אין לך מחטטה או ברוצ' תצטרך לרוץ לקבלן חוץ.:)

lizard
10-10-19, 05:57
המנוע גדול מדי למשאבה. הפרש הקטרים הוא אינדיקטור מצוין. (יותר מכפול)
........
ישנם מצמדים "גולם". הקדח מינימלי, אם בכלל קיים, ואתה חורט למידות הדרושות, כך שלא נדרש שום מתאם נוסף.
מחריצים לשגם לא תוכל ל"המלט" בכל מקרה, ואם אין לך מחטטה או ברוצ' תצטרך לרוץ לקבלן חוץ.:)מבחינת כ"ס המנוע מתאים. המינימום למשאבה הזו זה 5.5 כ"ס ו3600 סל"ד. מה שיש לי זה 7.5 כ"ס ו3000 סל"ד אז עם ,כוונונים של הvfd אני מקווה להגיע לסל"ד המתאים.
התמיכה הטכנית של המשאבה אמרו לי שה5.5 כ"ס זה המינימום על מנת שהמשאבה תתן את המקסימום שהיא יכולה לתת.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

lizard
16-01-20, 16:05
עדכון, נקנו ב250 שח קופלונגים מתאימים (בתקווה, עוד לא התקנתי) מרשף המפרץ בחולון.

בקרוב פרוייקט חדש (בתקווה) של מערכת כוח הידראולית ניידת.

-->