PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיצד אתם מבטחים במקיף את הרכב שלכם?

hadtomer
11-10-19, 08:29
היי.

הגיע הזמן לחדש את הביטוח- ואני קיבלתי הצעה מפחידה על מקיף- כ6000 שקל לליברטי 2006. עם ההצעה הגיע גם טלפון מנומס מהסוכנות-שהבהירו שבשנה הבאה הם ישמחו אם לא נעשה מקיף.

מבחינה היסטורית יש לי תאונה אחת ב 12 השנים האחרונות- איזה גאון היה עסוק בלסמס ונכנס בי מאחור בשנה שעברה.

אני כן זקוק כמובן למקיף- עובדתית התאונה ההיא-שהיתה רק פגוש וצבע -אפילו ללא עבודות פחחות- ישר גרמה לי להיזכר מה זה רכב שאין לו בישראל חלקים תחליפיים או מפירוק- כי היא עלתה סכום מטורף בתיקונים. כך שאני לא רואה את עצמי נוסע ללא מקיף. חס וחלילה התהפכות וכו-הלך הכסף.

השאלה היא-לנוכח המצב של רכבי השטח ולאור העובדה שמשנת 2010 בערך אין באמת היצע יפה של רכבים עם LOW- הרי רובנו נוהגעים על רכבים "ישנים".

כיצד אתם פותרים את נושא המקיף, אם בכלל?

נמרוד
11-10-19, 08:41
ברוך הבא.
רכבך הגיע לגיל שבו הוא לא שווה כלום.
חברת הביטוח מפחדת ובצדק שכל תאונה קלה של פגושים ופחחות משמעותה טוטאל לוס.
היא הופכת את הביטוח ללא כדאי גם עבורך, כמובן, עם מקיף שהוא כבר 20% מערך הרכב.

מה עושים? מפסיקים לבטח מקיף, מסתפקים בצד ג' ומה שהכי קריטי בגי'יפ ישן. גרירה.

חנן-ג'יפולוג
11-10-19, 08:47
אני ויתרתי גם על הגרירה, שמשות והשטויות האחרות, בכל הרכבים.

שני רכבים חדשים והיילקס. סיכוי נמוך יחסית לגרירה.

במקרה הצורך, נשלם. בלא מעט מקרים זה עדיף על חברות הגרירה שבהן אתה מנוי-לקוח שבוי שלהן, והן שמות עליך ז..

asafk
11-10-19, 08:49
מקיף, ככלל אצבע, מחושב בין 5 ל 10 אחוזים מהמחירון, לפי הסיכון.
אם הציעו לך מחיר גבוה משמעותית מ 10 אחוזים - זה בגלל שלא רוצים לבטח אותך ואת זה כבר הבנת לבד.
השאלה היא מתי להפסיק לבטח. כמה למשוך כי כבר שילמת מלא שנים והרי בדיוק בשנה שתפסיק לבטח תהיה תאונה..?
אז אם זו תאונה קלה - ממילא היא בסכום קטן מסכום הביטוח.
ואם זו תאונה אפילו קצת גדולה אתה תשמח שיש לך מקיף אבל אז - בקלות היא תגיע ל40% מערך הרכב אליבא דחברת הביטוח וישביתו אותו בלי שתהיה לך אפילו זכות לערער. זה מה שאתה רוצה??? כן, ביטוח מקיף לרכב ששווה מעט לחברת הביטוח והרבה לבעליו הוא חרב פיפיות.
בקיצור.... כמה המחירון של האוטו? שים לך במגירה 10 אחוז מזה כל שנה. את הפגוש הבא תתקן עם הסכום הזה.

אסף.

ishc
11-10-19, 08:54
ואם בכל זאת תתעקש על ביטוח יותר רחב מהצד ג (ואני מסכים עם כולם פה שחבל על הכסף) יש כמה סוכני ביטוח שיודעים לתפור פוליסה אישית לפי הרכב פלוס השיפורים שלך.
זה לא יהיה זול.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

מאיר אלוני
11-10-19, 09:00
תנסה לקבל הצעה מ"ליברה"

נדב42
11-10-19, 09:01
הי, לפחות יש לך את האופציה..

opl
11-10-19, 09:30
בתקופת הפאגרו גם אני ביטחתי מקיף (דרך ביטחה), למשך חמשת השנים שהיה בבעלותי ולו רק בגלל העובדה שהעבודה משלמת את העלויות. הסוכן התוודא לזכרוני שזה לא הכי כלכלי להם אם בכלל. כשרציתי לברר לקראת חידוש סוכנים אחרים יעצו לי להמשיך שם ורק להאריך את הפוליסה הקיימת כי הם לא יכולים לעשות פוליסה חדשה. יש לזכרוני גם ג + גניבה או מורחב או משהו כזה.

omri_t
11-10-19, 11:48
2006 ועוד גיפ זה כן משהו שלדעתי נכון לבטח.

אני לא יודע לענות על שאלתך המקורית.
אבל ממליץ בחום רב לדבר עם אייל רגב
+972506001601
שהוא גם סוכן ביטוח מהטובים והחרוצים שפגשתי
גם גיפאי רציני
ובעיקר בנאדם

מניח שהוא ימצא לך את הביטוח הנכון במחיר המתאים.

איל מ
11-10-19, 12:02
כשקניתי את הדיסקו (הוא עלה לפני כמה שנים 45 אש"ח), רצו עליו 12 אלף שקל על מקיף!!!
מאז מבוטח רק חובה וג'.
מכות פח קטנות לא מתוקנות לא מעניינות אותי, ובמילא יום אחד אני אצטרך לעשות עליו פרויקט פחחות.
את ערך הרכב כבר החזרתי מזמן.
אגב,
התאונה "ההיא" תומחרה כנראה פי שלוש או ארבע מערכה האמיתי. ככה הענף עובד, ומנפחים הוצאות. מעבר לכך, אם זה היה באשמת הנהג השני במילא יכולת לתבוע בבימ"ש בלי קשר לחובה.

נדב ש.
11-10-19, 12:22
אבי גולן-סוכנות ביטחה.
0505263579
תתייעץ איתו ומסור ד"ש.

shmil
11-10-19, 13:40
היי.

הגיע הזמן לחדש את הביטוח- ואני קיבלתי הצעה מפחידה על מקיף- כ6000 שקל לליברטי 2006. עם ההצעה הגיע גם טלפון מנומס מהסוכנות-שהבהירו שבשנה הבאה הם ישמחו אם לא נעשה מקיף.

מבחינה היסטורית יש לי תאונה אחת ב 12 השנים האחרונות- איזה גאון היה עסוק בלסמס ונכנס בי מאחור בשנה שעברה.אתה בדיוק המודל של המבוטח הרצוי. מבטח אבל לא משתמש.

אני כן זקוק כמובן למקיף- עובדתית התאונה ההיא-שהיתה רק פגוש וצבע -אפילו ללא עבודות פחחות- ישר גרמה לי להיזכר מה זה רכב שאין לו בישראל חלקים תחליפיים או מפירוק- כי היא עלתה סכום מטורף בתיקונים וגם היא לא היתה אמורה להיות על המקיף שלך, אלא עך הצד ג' שלו. נכנס מאחור - אחריות מוחלטת.. כך שאני לא רואה את עצמי נוסע ללא מקיף. חס וחלילה התהפכות וכו-הלך הכסף.

השאלה היא-לנוכח המצב של רכבי השטח ולאור העובדה שמשנת 2010 בערך אין באמת היצע יפה של רכבים עם LOW- הרי רובנו נוהגעים על רכבים "ישנים".

כיצד אתם פותרים את נושא המקיף, אם בכלל?
אין מקיף!.
אין כדאיות.
חשב בבבקשה כמה זה 12 שנים מקיף ששילמת לריק ואלו דמי הלימוד שלך.
רכב מתחת שווי של 50,000 ש"ח אין טעם לבטח, אלא אם משולם על ידי העבודה.
וגם אם מישהו רוצה להתווכח על ~+-10,000 ש"ח, עדיין - החשוב הוא העקרון.

danob
12-10-19, 09:28
פאג'רו 2003. יש לי מקיף בעלות הגיונית לחלוטין (לא זוכר כרגע כמה בדיוק) כולל שמשות, גרירה והשנה הוסיפו אפילו פנסים...
לא זוכר את שם החברה, דרך סוכנות ביטוח שנקראית "ציוותית" (עברתי אליהם אחרי שירות גרוע מאוד ב"ביטחה" שכלל כמה שיחות עם אבי)
מס' טלפון 03-5245222 בקש לדבר עם חיה.

ליאור

opl
12-10-19, 10:03
גם אני לא הייתי הכי מרוצה אצל אבי... לדוגמא שכחו לעשות לי ביטוח גרירה. וכמובן שגיליתי ברגע הקריטי.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Dan Mil
12-10-19, 11:35
תנסה גם את חיים לוי גיפאי וסוכן ביטוח
0545641199

OFF-RoaD
12-10-19, 14:24
לצערי, מצטרף לדיס המלצה על אבי גולן.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

assafy
12-10-19, 15:16
בשנה וחצי האחרונות השותפות בין אבי גולן לאלחנן פלג התפרקה. אבי גולן נשאר עם השם בטחה ונראה שיש שיפור בארגון אבל אני יכול להבין מאיכן הדברים באים.

OFF-RoaD
12-10-19, 15:23
זה היה הקש ששבר את גב הגמל. להתקשר לסוכנות הביטוח לקבל שירות ולגלות ש"אתה לא מבוטח אצלנו, במסגרת הפיצול העבירו אותך לסוכנות אחרת". בלי עדכון או הודעה, ובלי לשאול את הלקוח מה מתאים לו...

ביזיון של התנהלות, וזה בלי להזכיר את חוסר הטיפול ועצות האחיתופל כשבאמת הייתי צריך אותם.

שומר נפשו (וכספו) ירחק.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
12-10-19, 15:38
בשנה וחצי האחרונות השותפות בין אבי גולן לאלחנן פלג התפרקה. אבי גולן נשאר עם השם בטחה ונראה שיש שיפור בארגון אבל אני יכול להבין מאיכן הדברים באים.
לא הכרתי.. ופתאום זה עושה שכל לגבי כמה דברים.

danob
13-10-19, 08:20
חברים, לא התכוונתי להפוך את זה לשרשור שיימינג.
תומר ביקש המלצה אז בבקשה, בואו נחזור לנושא השרשור.

ליאור

ד ו ר ו ן
13-10-19, 10:57
חברים, לא התכוונתי להפוך את זה לשרשור שיימינג.
תומר ביקש המלצה אז בבקשה, בואו נחזור לנושא השרשור.
ליאור
למה בהכרח חו״ד שלילית אבל עניינית היא אוטומטית שיימינג, וחיובית היא אובייקטיבית?

המלצה היא המלצה.

איל מ
13-10-19, 11:10
אני חוויתי קטע דומה עם ביטחה.
בסופו של יום אני עדיין מבוטח אצלם מכמה סיבות.
א. הם מכירים את כל השטיקים של ביטוח ג'יפ.
ב. המחיר שלהם אטרקטיבי (עובדים עם הרבה חברות, ויודעים למצוא את הפוליסה הכי נכונה לפי הצורך).

אני רק מקפיד לוודא שלא נשכח חידוש, או טיפול במקרה ביטוחי.

danob
14-10-19, 10:46
למה בהכרח חו״ד שלילית אבל עניינית היא אוטומטית שיימינג, וחיובית היא אובייקטיבית?

המלצה היא המלצה.

מקבל את דבריך, פשוט הרגשתי לא נוח עם זה שפתחתי סוג של תיבת פנדורה...
אז אם כבר ביקורת עיניינית, הבעיה (במקרים שלי) הייתה עם השירות הגרוע של הנציגות במשרד.
לזכותו של אבי יש לומר שלאחר התכתבויות ושיחות עם איתו הוא תיקן את המצב, אלא שזה חזר על עצמו בכל חידוש ופשוט נמאס לי.
לעומת זאת, לאור השירות המצויין שאני מקבל ב'ציוותית' העברתי לשם את כל הביטוחים שלי (2 רכבים, תכולה ומשכנתא)
ולא, אין לי מניות שם, אני לא מכיר את הבעלים, אבל כן לקוח מאוד מרוצה וכך גם כל מי שהפניתי לשם, ויש לא מעט כאלו.

והכי חשוב...אז כן, אני בעד לממן סוכן (מה גם שהם תמיד יוצאים זולים יותר מכל הישירים למינהם)

ליאור

דורון 10
24-12-19, 07:43
אני עם דיסקברי 3 שנת 2008. מניסיון רב שנים, אני מחפש בגוגל: 'ביטוח לרכב' וממלא פרטים בכמה אתרי השוואת מחירים. תוך שעות חוזרים אלי למעלה מ 10 חברות/סוכני ביטוח ומתחרים על ההצעה הזולה ביותר.
לדוגמה: קיבלתי הצעה לדיסקברי 3960 ₪ המקיף וחובה.
בסופו של דבר סגרתי עם הראל במסלול לפי קילומטרים שאסע, כאשר הגג לשנה (במידה ואעבור 12000 ק"מ) יגיע ל 4200 ₪.
היתרונות:
א. אם אסע פחות מ 10000 יהיה זול יותר מ 3960 ₪.
ב. במסגרת העיסקה התקינו לי איתוראן ברכב על חשבון הביטוח ע"י איש איתוראן שהגיע אלי עד לבית. בשבילם כדי לעקוב אחר הקילומטראז', ובשבילי זה טוב למקרה של גנבה או מעקב (באמצעות יישומון של הראל) אחר הרכב במידה והשאלתי אותו למישהו.

erezgur
24-12-19, 12:46
ב. במסגרת העיסקה התקינו לי איתוראן ברכב על חשבון הביטוח ע"י איש איתוראן שהגיע אלי עד לבית. בשבילם כדי לעקוב אחר הקילומטראז', ובשבילי זה טוב למקרה של גנבה או מעקב (באמצעות יישומון של הראל) אחר הרכב במידה והשאלתי אותו למישהו.

יש רבים הרואים בזה דווקא חיסרון...

נשלח מהנייד

vik014
24-12-19, 15:19
למי שהרכב משמש לכמעט רק טיולים, הראל סווטש, ביטוח ע"פי ק"מ זה היום הדבר הכי כדאי.

דניאל מאירי
24-12-19, 15:33
זה בדיוק מה שעשיתי עכשיו ללנד קרוזר.
הראל סוויצ'.
1098 ש"ח חובה (מחולק ל-12 תשלומים).
מקיף 600 ש"ח לשנה (50 ש"ח בחודש).
ועוד 0.38 ש"ח לכל ק"מ שאסע (לפי התקן של איתוראן שהם שמים - לא עולה כלום ואין תשלום חודשי).
ממש כלכלי (בשבילי - שזה לא הרכב העיקרי),
דניאל

sgill
24-12-19, 16:29
גם אני לפני חידוש ונראה שהראל סוויטץ באמת הכי זולים למי שעושה פחות מ 10K קמ. בשנה.

השאלה היא מה בדיוק איתוראן מתקינים ולאן מתחברים? לא רוצה שיפרקו לי דשבורד או חלקים אחרים ברכב.

בנוסף, בעבר כשהייתי חייב איתוראן מהביטוח (היום כבר לא דורשים), הוא עשה בעיות שהיה נדרך בשטח איפה שאין קליטה ולשחרר אותו היה סיפור.

ועוד שאלה: בהראל סוויטץ אם שמים את האיתוראן אפשר לעקוב אחרי הרכב באפליקציה בלי עלות נוספת? יש עוד פונקציות כמו לקבל הודעות אם הרכב זז, יוצא מאזור מסויים וכו?

תודה

דורון 10
24-12-19, 18:22
גם אני לפני חידוש ונראה שהראל סוויטץ באמת הכי זולים למי שעושה פחות מ 10K קמ. בשנה.

השאלה היא מה בדיוק איתוראן מתקינים ולאן מתחברים? לא רוצה שיפרקו לי דשבורד או חלקים אחרים ברכב.

בנוסף, בעבר כשהייתי חייב איתוראן מהביטוח (היום כבר לא דורשים), הוא עשה בעיות שהיה נדרך בשטח איפה שאין קליטה ולשחרר אותו היה סיפור.

ועוד שאלה: בהראל סוויטץ אם שמים את האיתוראן אפשר לעקוב אחרי הרכב באפליקציה בלי עלות נוספת? יש עוד פונקציות כמו לקבל הודעות אם הרכב זז, יוצא מאזור מסויים וכו?

תודה

איתוראן לא מפרקים אף חלק ובוודאי לא דשבורד, הם מחברים רכיב קטן למצבר הרכב, הוא יושב ליד המצבר.
האפשרות לעקוב אחר הרכב מהיישומון הינה ללא עלות.
אין פונקציות של קבלת הודעות בתזוזה, אבל יש אפשרות להזמנת עזרה במגוון תקלות, סולר/דלק, תקר, תאונה, משטרה ועוד...

- - - Updated - - -

זה בדיוק מה שעשיתי עכשיו ללנד קרוזר.
הראל סוויצ'.
1098 ש"ח חובה (מחולק ל-12 תשלומים).
מקיף 600 ש"ח לשנה (50 ש"ח בחודש).
ועוד 0.38 ש"ח לכל ק"מ שאסע (לפי התקן של איתוראן שהם שמים - לא עולה כלום ואין תשלום חודשי).
ממש כלכלי (בשבילי - שזה לא הרכב העיקרי),
דניאל

כנראה שיש להם כמה מסלולים גם במסלול לפי קילומטרז'.
אצלי התשלום הבסיסי גבוה יותר: 2100 ש"ח קבוע לשנה לחובה ומקיף יחד (מחולק ל 12 חודשים), ועל כל קילומטר התשלום 0.18 ש"ח (18 אג').

איל מ
24-12-19, 18:48
איתוראן מרכיבים הרבה יותר מסתם חלק קטן ליד המצבר (אלא אם מדובר במשהו ספציפית להראל, שלא יודע לאכן את האוטו).
ואם רמזו כאן קודם על כאלו שמעדיפים להמנע מאיתורן (פוינטר, הזעקה האחרונה, ווטאבר), ארחיב קצת:
בעלי לנדרובר, ועוד רכבים שמדברים בקאן-באס, יודעים שכל המערכות האלו עושות בלאגן גדול בתקשורת שברכב, וזה בלי שדיברנו על ההתקנות בישראל, שמתחברות בצורה חאפריסטית לחלוטין ועושות לאורך זמן צרות צרורות.

אחרי שיצאו מהרכב שלי כמה מטרים טובים של חוטים, ומספר מבהיל של מוחות ועלוקות (כנראה בעלים שונים עשו אצל חברות שונות), אין סיכוי שאני חוזר לשם.

shachar
24-12-19, 19:16
המערכות איתור בביטוחים האלו אינן נגד גניבה ולכן לא מתחברות לקאנבס או למערכות אחרות ברכב.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

sgill
24-12-19, 22:41
עוד שאלה בקשר לאיתוראן שהראל סוויץ מתקינים: זה עובד GPS או GPRS?
כי אם זה עובד על הרשת הסלולארית אז הקילומטרים בשטח, במקומות שאין קליטה לא נחשבים?? :-)

בנוסף, רכב שעושה מעט קילומטרים בשנה, עומד הרבה. הרכיב הזה לא אוכל את המצבר? אצלי הרכב יכול לעמוד גם חודש בלי תזוזה.

תודה

vik014
25-12-19, 05:36
יש להראל מסלולים שונים, אני משלם 50 שקל לחודש פלוס 0.48 שקל לק"מ אבל עשיתי כל נהג. אז שווה להתמקח אתם.

דניאל מאירי
25-12-19, 08:20
הייתי ליד המתקין של איתוראן (אני בחיים לא הייתי מתקין מערכת שלהם).
הוא שם רכיב קטן שמונח עם סקוצ' על המצבר ומתחבר אליו למתח, וזהו.
הוא כלל לא נכנס לרכב.
אם מחליפים מצבר יש לדאוג להעביר את היחידה.
5 דקות והלך,
ואכן אני יכול לראות באפליקציה היכן הרכב, בלי לשלם בכלל,
לדעתי יתרון.
דניאל

Snir
03-12-20, 10:07
מחיה את השרשור,

צריך לחדש ב-1.1.21 את הביטוח לג'ימני (2008).
לאור זה שבאופן רשמי הוא הפך להיות רכב שלישי בבית לטיולים בלבד, מחפש ביטוח לפי ק"מ.
מעדיף מקיף, אני יודע שבשנתון הזה מקיף לא בהכרח נכון ומשתלם.

קיבלתי הצעה מהפניקס (מבוטח אצלהם בשלוש שנים האחרונות ומאוד מרוצה, לצערי נמדד גם ברגע האמת)
יוצא 2550 חובה + הבסיס למקיף + 0.15 אגורות לקילומטר.

אשמח לשמוע:
1. התגובה האחרונה כאן היא מלפני שנה -אשמח לשמוע אם מישהו עשה לאחרונה ביטוח ע"פ ק"מ וקיבל מחיר משמעותי טוב יותר (בשביל כמה שקלים פחות לא אחליף את הפניקס).
2. האם מישהו התנסה בביטוח הנ"ל ויודע להגיד לי האם מדובר ברכיב שמתחבר ל-OBD או רכיב שמצריך יותר פעולות פולשניות של חיבור לרכב.

תודה מראש,
שניר.

erezgur
03-12-20, 12:01
מה שווי הרכב במחירון?
האם זה סכום שלא תוכל לעמוד בו שווה ביטוח מקיף?
בשלב מסוים נכון להסתפק בביטוח צד ג'.

ולשאלה הספציפית - רוב החברות היום מאפשרות ביטוח לפי קמ. בדרך כלל מחייב התקנת רכיב המודד את הנסיעה.
אם יש לך סוכן ביטוח סביר - תן לו למצוא עבורך את הדיל הטוב עבורך.

נשלח מהנייד

Snir
03-12-20, 14:27
מה שווי הרכב במחירון?
האם זה סכום שלא תוכל לעמוד בו שווה ביטוח מקיף?
בשלב מסוים נכון להסתפק בביטוח צד ג'.

ולשאלה הספציפית - רוב החברות היום מאפשרות ביטוח לפי קמ. בדרך כלל מחייב התקנת רכיב המודד את הנסיעה.
אם יש לך סוכן ביטוח סביר - תן לו למצוא עבורך את הדיל הטוב עבורך.

נשלח מהנייד ארז תודה על התגובה.

ביטוח מקיף - כתבתי, לא בטוח שכלכלית זו החלטה נכונה, אבל אני אלך לישון יותר בשקט וזה שווה לי (מה גם שמבדיקה נוספת זה באמת לא מוסיף הרבה לעלות).

התקנת רכיב - אחדד את השאלה: התכוונתי לשאול האם ספציפית בביטוח של הפניקס מישהו יודע האם מדובר בחיבור obd או משהו פולשני יותר. מבחנתי זה עלול להיות דיל- ברייקר (הנציג של הפניקס לא ידע לענות על זה).

assafy
03-12-20, 15:11
בפניקס סמארט מדובר על התקן פלאגין לשקע obd.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

גיא
03-12-20, 15:33
חד משמעית מנסיון עגום של כמה עשרות אלפי שח. שנשרפו למוות.

לא עשינו מקיף כי חשבנו שמה כבר יקרה .. אוטו עם 500 קמ לחודש עמוס במיוחד ...

ממליץ על מקיף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sgill
03-12-20, 19:39
בפניקס מתקינים רכיב שנכנס לשקע OBD בתוך הרכב
בהראל מתקנים משהו על המצבר מחוץ לתא הנוסעים - לי אישית זה גמר את המצבר פעמיים והם טענו שאח"כ שינו לי הגדות.

עוד הבדל זה אם יש לך נהג חדש/צעיר אז בהראל זה 49ש"ח ליום ובפניקס גם הוא לפי קילומטר שברוב המקרים זה עדיף כי הילד חייל או לומד לבגרויות ולא נוהג הרבה

Snir
03-12-20, 19:48
תודה לכם, אלך על הפניקס.

לגבי נהג צעיר - אני יותר קרוב לגיל הזה מלמעלה ממה שהבנות שלי קרובות לגיל הזה מלמטה.

danob
06-12-20, 15:06
עשיתי מקיף למזדה עם הגבלה של 10000 ק"מ בשנה. ההפרש היה מעל 1000 ש"ח.
לא זוכר את שם החברה, זה הכל דרך הסוכנות שמטפלת לי בביטוחים (נשמע יקר אני יודע, אז זה רק נשמע)

ליאור

-->