PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיבות ומשאבות הגה ל-CJ. הבנתי שיש יותר מסוג אחד. מה הכי טוב?

t_uri
17-01-03, 19:43
טוב, זאת שאלה בשבילי ובשביל חבר שלי שעומד לקנות ג'יפ בלי הגה כוח.

לאחרונה התחלתי להרגיש דפיקות מתוך תיבה ההגה שלי ועדיין לא עליתי על הבעיה. כלומר, האם התיבה דפוקה או שהיא לא יושבת טוב למשהו אחר דופק.
במידה ואני צריך להחליף/לשפץ את הטיבה שלי. מה אתם אומרים לגבי מבחר בתיבות בשוק? ממה שהבנתי, יש יותר מסוג אחד שמתאים לנו. אני מניח שהם ניבדלים בקשת הסיבוב שלהם ובחוזק המכני. מה אתם יודעים????

שאלה נוספת: חבר טוב שלי עומד לקנות ג'יפ ללא הגה כוח. מה צריכה להיות עלות של מערכת מלאה (משאבה + תיבה), ואולי בכמה אתם מעריכים את עלות העבודה במידה והוא עדיין פוחד להתחיל לעבוד על הג'יפ בעצמו.

אורי טל.

UNIX
17-01-03, 21:00
שמע אחי תקנה הכל רק לא של סונומה אצלי מורכבת של סונמה ואין לה כח בכלל

t_uri
17-01-03, 21:38
אני אקח את זה לתשומת ליבי.

אורי טל.

ניר ל
18-01-03, 00:09
תיבת הגה של סגינאו כמו שיש על הג'יפים מורכבת ברכבים אמריקאים רבים, גם משאבת הגה ניתן לקחת מרוב הרכבים האמריקאים. לגבי התיבה - הן באות בתצורות שונות, אז שים לב שזה מתאים לפני שאתה קונה. או שפשוט תקנה תיבה מתאימה משופצת לג'יפ. אין שום צורך בתיבה מחוזקת או משאבה משופרת עבור צמיגים במידות שלנו, וממילא המשופרות עולות המון.
המחיר הוא כל מספר בין 2000 ל4000 ש"ח תלוי במצב, לגבי התקנה אין לי מושג.
את הדפיקות תבדוק כשמישהו נוסף מסובב את ההגה, זה יכול להיות כל דבר בין תפוח לברגים משוחררים או סדקים בתושבת, לא בהכרח תיבה דפוקה.
אם ההגה קשה מדי ניתן להחליף את הפולי של המשאבה לקטן יותר.

t_uri
18-01-03, 00:20
או.קיי. את התיבה שלי אני אבדוק עוד השבוע, מקווה לגמור עם זה בזול אם בכלל.

בקשר לחבר אייל (חבר שלי), אני מבין שסט של משאבה + תיבה זה בכלל לא זול, אפילו יכול להיות שיקול בבחירת הרכב. אבל את זה אני כבר אשאיר לו. :roll:

אורי טל.

six 4 life
18-01-03, 00:57
אחי תקשיב.
בתור אחד שחווה על בשרו את הרעשים שאתה מדבר עליהם ואת התוצאות המרות שלהם, תרשה לי להזהיר אותך.

אני עברי ים של טלאות עם התיבה והפולי שלי.
התיבה פשוט התחילה לנזול-שיפוץ 760 שקל.
הפולי נדפק-פולי מפירוקים-500 שקל.

בכל אופן, לדעתי הרעשים שאתה מדבר עליהם, נובעים מהשאקלים של העלים.
לי יש את הרעשים האלה וזה באמת רעש מדאיג ואני עדיין מנסה לפתור את התעלומה הזאת-מכיוון שהחלפתי את כל הגומיות בעלים וזה עדיין מרעיש ועקום.

בכל מקרה, תבדוק את העלים כאשר אתה מסובב את ההגה.
אם זה לא מזה, שים לב לתושבת של תיבת הכח. אם אין לך חיזוק-סביר להניח שהיא זזה. תבדוק שהברגים לא משוחררים שם אחרת - זה עלול להשבר לך בנסיעה כמו שקרה לי - לא נעים - מנסיון.

בכל מקרה, תבדוק גם את המוט של ההגה.

בהצלחה איש.

- ארז - 8)

t_uri
18-01-03, 01:48
אהלן ארז.

קודם כל עוד לא בדקתי לעומק, אבל:

תגיד, גם אצלך הסיבוב של ההגה נעים ולא מרגישים את הדפיקות האלה חוץ מבאוזן?

התיבה שלי לו מחוזקת בשום צורה מעבר לתושבות הסטנדרטיות.

תגיד, אני רואה שאתה מרמת גן. אולי נוכל להפגש כדי לראות איך פותרים את הבעיות שלנו? אם אתה עובר מחר באיזור צומת בני דרור, אשמח אם תקפוץ. אני גר באבן יהודה.

אורי טח

אורי

t_uri
18-01-03, 01:53
קודם כל, קוראים לי אורי טל :!: :!: :!:

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

חוץ מזה, אני ער עוד לפחות שעה, אז אם אתה רוצה להתקשר: 052-229774

אורי טרח!!!! (טל).

UNIX
18-01-03, 12:44
אורי זה נכון תבדוק טוב טוב את הברגים של המשולשים שתופסים את התיבה
אצלי נסדק אחד מסביב לחיבור של הבורג ולאט לאט איבדתי סיבוב שמאלה
אחר כך איבדתי את כל אבל את כל הסיבוב ימינה בבת אחת לא הבנתי מה קרה שם וגיליתי:

.1 הברגים של האוזן שמתחברת לשאסי לתיבת הגה ולמשולשים של הקפיצים
משוחררים לגמרי אבל לגמרי
2.מנסיון לא כל כך קל לנסות לחזק כי הם נשברים עדיף לשים לפני מלא אבל מלא שמן ולחכות יום או יומיים
3.אצלי נשבר אחד והייתי חייב לפתוח חלון בשאסי זה לא כל כך נעים
4.משולש אחד נשבר בדיוק בחור של הבורג ברגע שהייתי מסובב את ההגה
התיבה הייתה זזה והגלגלים לא!!!

בקיצור לפני שאתה ממהר לשפץ וכו' תבדוק את הברגים ניתן לחזק אותם ע"י
מוט של הגלגלים לסגירה חזקה וכל פעם אחרי שטח לבדוק אותם טוב טוב

נזילה מתיבת הגה לא כל כך נוראית גם אצלי יש את זה מחיבור הפיטמן וזה
בסה"כ מחזיר שמן (שיפוץ בגלל נזילה?????? למה???)))
הדפיקות שאתה שומע לדעתי נובעות אך ורק מהמשולשים של הקפיצים ומהקפיצים עצמם

t_uri
18-01-03, 16:36
UNIX. הברגים אצלי תקינים שלמים ומחוזקים. את המשולש שנשבר אני מכיר כי גם את הסרט הזה עברתי והוא בוחלף בחדש. גם ברגים שבורים בתוך השאסי כבר חוויתי לצעדי - לא נעים - הרבה זעה.

אבל מה שכן, אני לא מבין מאיפה הבנתם שיש לי נזינה מההגה. נכון שיש לי אבל אז מה?

לי יש רק בעיה אחת והיא נקישות מכוון התיבה. מכיוון שהג'יפ עכשיו אצת אחותי, אני אבדוק את זה מחר או מחרתיים. מקווה למצוא את מקור הרעשים.

אורי טל.

אורי טל.

six 4 life
18-01-03, 17:00
אורי אחשלי תשמע מחר אני מכניס תג'יפ למוסך למה נוזל לו דלק ואני לא רוצה להסתבך עם הטנק דלק וכל זה.

בכל אופן תשמע, תהיה איתי בקשר 051700247 ונמצא יום. בנתיים בקשר לבומים שאני שומע, אני מרגיש אותם טיפה בכל האוטו כי זה מין הסתם מהעלים מבין אחי?

דבר איתי. - ארז - 8)

t_uri
18-01-03, 17:06
סבבה, נהיה בקשר.

אורי (אחשלו) טל.

t_uri
19-01-03, 16:31
עידכון נוסף מהשטח:

ינוביץ' מבקש בשביל סט מלא חדש שכולל תיבה, משאבה, צינורות, פולי ותושבות בערך 5000 ש"ח.

"בנדרלי בלמים" באיזור בתעשיה בנתניה מבקש 3240 ש"ח עבור סו משופץ לא כולל התושבות. תיבה לבד תעלה אצלו בערך 1440 ש"ח. מחירים כוללים מע"מ.

לסמו מצומת ירקון אין מה להציע לי.

אורי טל.

מוני
19-01-03, 16:47
אורי אין מה להתקרב לחדש פשוט יקר מדי ותיבות לא ממש מתכלות :wink:
פנה לאברם בזמנו הוא הציע לי תיבה במחיר טוב.
אשר לצינורת - נסה בחנות לצינורות הידראולים.
200 שח לשניהם.
לי כל העסק עלה 1800 שח.
ויש עסקאות חבילה יותר זולות (שאל את יפתח בזמנו הוא הסיג לסופתו במחיר טוב במיוחד)

נמרוד
19-01-03, 16:51
אורי, אתה בטוח שהתיבה היא מקור הדפיקות? כמעט תמיד זה תושבת משוחררת או איזשהוא חופש אחר במערכת ההיגוי או המתלה. מישהו כתב שהדפיקות מגיעות מהשאקלים/קפיצים - נתקלתי גם בזה. אל תהיה ג'יפוכונדר ( כאב ראש בדרך כלל לא נובע מגידול במוח).

לגבי הסבת הג'יפ של חברך להגה כוח - הרשה לי להפנות אותך לארכיון שלנו, לכתבה הישנה של מוני: http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_storys_cjpowersteer.html . השורה התחתונה היא שזה לא מסובך, ואם אתה שם בשביל לעזור לו, אין בעייה לעשות את זה בבית. בזמנו חנן ואנוכי עזרנו ליפתח להתקין הגה כוח בסופה, סיימנו לפני ארוחת הצהריים. אמנם זה היה יותר קל כי היו תושבות מוכנות, מוני נאלץ לייצר את התושבות בעצמו.

polar bear
19-01-03, 19:22
תיבה של בליזר 2X4 טוב לך?

t_uri
19-01-03, 23:17
מוני. באמת מחיר טוב. בינתיים עוד לא סוגרים כלום. בשביל זה מבררים, לא? בכל אופן תודה על המידה.

נמרוד. אצלי, אני לא בטוח מה מקור הדפיקות אבל כשהג'יפ יחזור אלי מאחותי אני אבדוק את זה כמו שצריך. אולי הרמת הגלגלים לאוויר תעזור לי למצוא את מקור הרעשים יותר מהר. בינתיים נאחל לי בהצלחה :lol:

נ.ב. תודה על הקישור לכתבה. מחר אני אקרא לאחכים.

עודד. אני לא יודע לענות על זה אבל במידה וכן אצטרך להחליף אני כבר אברר. בכל אופן טוב לדעת שיש.

אורי טל.

elitkh
20-01-03, 12:15
יש לי מערכת הגה של וונדורה 4X4 עדיין מורכבת על הרכב
צריך לבוא לפרק ולשלם (2500 ש"ח מחיר סביר?)
מי שמעוניין מוזמן להתקשר
058502401
אלי

ניר ל
20-01-03, 12:44
2500 בשביל כל הוונדורה ? :P
אם זה דומה לוונדורה 2X4 אז התיבה לא תתאים, המשאבה כן.

t_uri
31-01-03, 20:29
ארז, צדקת. הדפיקות באמת באות מהשאקלים. אחרי בדיקה מקיפה וכיוון מחדש של גבולות הסיבוב של ההגה אני קודם כל מצליח להתסתובב ולא רק ליסוע ישר ויש לי שלושה סיבובים מלאים של הגה מצד לצד. זה ממש נוח.

אורי טל.

-->