PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשבות על מעבר ל mirror less

zerez
14-10-19, 17:35
אני מצלם כבר הרבה שנים עם מצלמת קנון 600d ועם הזמן סט העדשות השתדרג, היום אני משתמש בעיקר ב 15-85 ו 10-22 ולאחרונה התווספה 70-300L והשידרוג המתוכנן הבא זה גוף או החלפה של ה 15-85 ב 17-40L, לזה צריך להוסיף פלאש ועדשת 50 מ"מ.
בטיולים ממונעים אין שום בעיה, תיק צילום ששוקל מעל 10 קילו מונח באוטו וגם אם יוצאים לסיבוב רגלי קצר עם כל התיק זה לא אסון.
הבעיה מתחילה בטיולים ארוכים יותר, חזרתי עכשיו מטיול ביפן, כל יום הלכנו קרוב ל 10 ק"מ וזה היה כמעט מסע כומתה (בעברי הייתי טנקיסט) עם ציוד על הגב.

חשבתי לעבור למצלמה חסרת מראה כדי לחסוך משקל.
מבדיקה שעשיתי ראיתי שהמצלמות הטובות הן עם סנסור קורפ 1.5 שזה זהה לסנסור שיש לי היום, קורפ של 1.6 וזה אומר שאני נשאר עם עדשות כבדות ובעצם לא מרוויח הרבה.

אני מפספס משהו?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
14-10-19, 17:48
כן. את המצלמות פול-פריים מירורלס. הסיבה שבגללה עדיין לא החלפתי את הענתיקה שלי - אני אחליף לכזו כשייתאפשר.

אסף.

zerez
14-10-19, 17:55
פול פריים עדיין נשאר עם עדשות גדולות וכבדות, אני רוצה להוריד משקל עם פגיעה מינימלית ביכולת של המצלמה.

איל מ
14-10-19, 19:02
אני מסתובב לעתים עם סוני a7s. עיקר המשקל והגודל זה העדשות והיא נשארת בד"כ בבית.

מכיוון שבמילא אין לי עין, והקומפוזיציות שלי שוות לתחת, אני עובד לפי התפיסת עולם ש
המצלמות היחידות שתמיד יהיו איתך אלו המצלמות שנכנסות לכיס. יעני פוקט. אלו עם הזום הנשלף. יש כאלו שניתן לבצע בהן את רוב המשחקים של החשיפה. נכון לא פול פריים, גם לא 1.6, אבל עדיף תמונה פחות טובה מאשר אין תמונה.
(ומאז שהפוקט האחרונה שווקה חיים, אני בכלל מצלם רק תמונות חוויתיות עם הפלא). כאמור, התותחים הכבדים נשארים רוב הזמן בבית.

zivo
14-10-19, 19:02
הייתי פעם התלבטות הזו, ועברתי לסוני A6000 .
זה חישן APS-C, ולדעתי אם אתה לא צלם מקצועי ולא עושה איזה הגדלות משוגעות.....
הגיע הזמן להשתחרר מדעות קדומות.
האלקטרוניקה המודרנית מכסה על הפיזיקה.
בנוסף,
זה לא רק גודל החיישן, צריך לזכור שעבור אותו חיישן, יש עדשות בקטרים שונים, וזה גם משפיע על גודל ומשקל העדשה.
בהתחלה, הייתי בראש של ה SLR ותחזקתי סטים של עדשות, עם הזמן די נמאס לי להחליף עדשות, ורוב הזמן, אני עם עדשת TLE, ונרתיק קטן שמכיל בנוסף רק פילטרים.
בטיול בשטח עירוני, אני מחליף לעדשת 35-50, ולפעמים מוותר על התיק ( המצלמה נכנסת לכיס של מעיל).

אני התקדמתי, ולא חזרתי להביט לאחור.
דרך אגב, בשנים האחרונות, הטלפונים התקדמו כל כך, שבמקרים רבים, זו אפשרות ממש מכובדת.

nir.samo
14-10-19, 19:48
גם אני נפטרתי מסט עדשות קנון (אם כי לא יקרות במיוחד) ועברתי ל a6000, תענוג.
העדשות של סוני, אלה שמעבר לקיט הבסיסיות, יקרות.

Sent from my H3123 using Tapatalk

erezgur
14-10-19, 21:38
לפני כמה שנים נגנבה לי הקנון 600d ופתחתי כאן שרשור דומה.
בקיצור מאז אני עם סוני, גם a6000, גם מרוצה מאד.
יש עדות קלות ויש יותר כבדות.
עם מתאם בשקלים בודדים אושר גם לצלם במצב ידני עם עדשות של קנון ניקון ועוד.
יש גם מתאמצים יקרים יותר ואז אפשר גם לצלם עם פוקוס אוטומטי.
מוזמן להתנסות, לבדוק ולהדוות משקל עדשות.
מצלמות חסרות מראה פול פריים של סוני היו קפיצת מדרגה נוספת.

נשלח מהנייד

ד ו ר ו ן
15-10-19, 12:11
אנחנו עם סוני A7RII, כן, זה מצלמת קצה, אבל העקרון דומה.
מירורלס מדהימה במשקל קל מאד ביחס לDSLR רגילה גם עם העדשה.

אם אתה לא צריך את ביצועי קצה כאלו יש מירורלס מעולות עם עדשת זום קבועה.

איש הצפון
15-10-19, 13:01
כן. את המצלמות פול-פריים מירורלס. הסיבה שבגללה עדיין לא החלפתי את הענתיקה שלי - אני אחליף לכזו כשייתאפשר.

אסף.

בדיוק שבוע אחרי שרכשתי את ה 5d mark 4, ראיתי צלם עיתונות שהיה "קנוניסט" אדוק, הולך עם סוני מירורלס ולדבריו, החיים השתנו לטובה עקב החסכון העצום במשקל ללא איבוד איכוץ באופטיקה ובתכונות.

אחרי חצי שנה, נפגשנו שוב והוא היה עם הקנון. לדבריו, הכל היה טוב עד שהתחילו התקלות והצורך לשלוח את הפריטים ליצרן לטובת תיקונים. "אין לי זמן, אנרגיות ומשאבים לזה. אז חזרתי לקנון", אמר לי.

כעת אני שוקל לרכוש גוף eosr או eosrp

אשמח לתובנות ויעוץ

ד ו ר ו ן
15-10-19, 18:20
עם איזה סוני הוא צילם..?
כמו לכל יצרן, יש סדרות מקצועיות ופחות.

בסקירת צלמי טבע מובילים בעולם ירחוני הטיולים משנה שעברה, שכללה סקירת תיק הציוד שלהם, מעל חצי עברו לסוני מסדרת a7, חיישן מלא, בגלל האיכות והמשקל הקל שמאד עוזר לתפעול.
חלקם עם מתאם לעדשות קנון כי לסוני יש פער עדשות למירורלס בקטגוריה הגבוהה.
אצלם אמינות זה הכרח, לא מותרות.

מצד שני,
אני לא חושב שצלם חובב+ (ע״ע כל מי שאיני מתפרנס מזה), צריך כזו הקשחה, אטימה ורזולוציה לגוף שעולה 15kשח עם עדשת זום בסיסית טובה.
בשביל זוגתי זה כלי עבודה ולכן בשבילה זה כן פקטור משמעותי.

מירורלס זה העתיד והוא כאן, והיצרנים כולם במירוץ לשם והיתרון הוא שיש מבחר מיצרנים שונים שנותנים איכות גבוהה מאד עם הבדלים שהם בעיקר סביבת תפעול, עם איזה גימיק מאפיין לכל יצרן.

איש הצפון
16-10-19, 08:08
עם איזה סוני הוא צילם..?
כמו לכל יצרן, יש סדרות מקצועיות ופחות.

בסקירת צלמי טבע מובילים בעולם ירחוני הטיולים משנה שעברה, שכללה סקירת תיק הציוד שלהם, מעל חצי עברו לסוני מסדרת a7, חיישן מלא, בגלל האיכות והמשקל הקל שמאד עוזר לתפעול.
חלקם עם מתאם לעדשות קנון כי לסוני יש פער עדשות למירורלס בקטגוריה הגבוהה.
אצלם אמינות זה הכרח, לא מותרות.

מצד שני,
אני לא חושב שצלם חובב+ (ע״ע כל מי שאיני מתפרנס מזה), צריך כזו הקשחה, אטימה ורזולוציה לגוף שעולה 15kשח עם עדשת זום בסיסית טובה.
בשביל זוגתי זה כלי עבודה ולכן בשבילה זה כן פקטור משמעותי.

מירורלס זה העתיד והוא כאן, והיצרנים כולם במירוץ לשם והיתרון הוא שיש מבחר מיצרנים שונים שנותנים איכות גבוהה מאד עם הבדלים שהם בעיקר סביבת תפעול, עם איזה גימיק מאפיין לכל יצרן.

אכן, למשתמש חדש, יש את יכולת הבחירה בין המותגים השונים. אבל כשאתה "תקוע" עם ליין של עדשות איכותיות מאד של קנון (למשל. כמו אצלי), מלכתחילה אתה יכול לבחור רק מירורלס של קנון, או תואם.

zivo
16-10-19, 08:16
אני רק אזכיר, שכל הדיון התחיל בהצגת "הבעיה" של גודל ומשקל של הקיום הקיים.
בקיצור,
לדעתי שעוברים ל mirror less צריך גם להחליף עדשות.

לביא
16-10-19, 09:45
אכן, למשתמש חדש, יש את יכולת הבחירה בין המותגים השונים. אבל כשאתה "תקוע" עם ליין של עדשות איכותיות מאד של קנון (למשל. כמו אצלי), מלכתחילה אתה יכול לבחור רק מירורלס של קנון, או תואם.
דווקא לעדשות קנון יש מתאמים למירורלס של סוני. עובדות כולל שליטה של המצלמה על הצמצם וכולל אוטופוקוס.
המצלמות של סוני עשו מהפכה בתעשיה. עד כדי כך, שגם ניקון וגם קנון יצאו עם מצלמות מירורלס משלהן. הן עושות את זה עם ביונט חדש. תומכות בעדשות הישנות שלהן עם מתאם.
היתרון במירורלס, שהמרחק בין הביונט לחיישן הוא מאוד קטן. כך, ניתן לייצר מתאמים לכל מירורלס כמעט לכל עדשה ישנה. כולל שימוש בעדשות לייקה ישנות ו/או חדשות. לסוני קיימים מתאמים שמאפשרים שימוש בעדשות ידניות עתיקות אפילו במצב אוטופוקוס.
לא הייתי קונה היום שום מצלמה חוץ ממירורלס. המומחים כולם טוענים שה dslr
הן העבר.
לביא - שמצלם באולימפוס/פנסוניק מאז המצאת המירורלס.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

asafk
16-10-19, 09:50
מירורלס התקיימו תמיד במקביל למצלמות רפלקסיות. פעם קראנו לזה viewfinder אבל זה בדיוק אותו דבר. מעבר מרפלקסית למירורלס זה חזרה למצלמות לייקה של פעם. אם לקרטייה-ברסון זה היה טוב אנחנו הצנועים לא יכולים לומר כלום. ההבדל הוא שבמירורלס המודרנית התצוגה היא ישירות מהחיישן.
אני שמתי עין על ניקון z6. אבל זה יקר לי בינתיים אז אני מחכה. היא, אגב, שוקלת בערך אותו דבר כמו הD300 אז אין חיסכון במשקל. וכיוון שעדשות פול פריים הן כבדות - שוב, משקל זה לא יחסוך לי.

אסף.

לביא
16-10-19, 09:56
מירורלס התקיימו תמיד במקביל למצלמות רפלקסיות. פעם קראנו לזה viewfinder אבל זה בדיוק אותו דבר. מעבר מרפלקסית למירורלס זה חזרה למצלמות לייקה של פעם. אם לקרטייה-ברסון זה היה טוב אנחנו הצנועים לא יכולים לומר כלום. ההבדל הוא שבמירורלס המודרנית התצוגה היא ישירות מהחיישן.
אני שמתי עין על ניקון z6. אבל זה יקר לי בינתיים אז אני מחכה. היא, אגב, שוקלת בערך אותו דבר כמו הD300 אז אין חיסכון במשקל. וכיוון שעדשות פול פריים הן כבדות - שוב, משקל זה לא יחסוך לי.

אסף.
לניקון, אין עדיין מבחר עדשות לדגמי המירורלס שלהן. ניתן להשתמש בעדשות ניקון ישנות, במחיר של תוספת לאורך והמשקל על ידי תוספת מתאם. כרגע, סוני שולטת בתחום ללא עוררין במבחר עדשות ובביצועים פנטסטיים. הדגם החדש שהם הוציאו תומך בתמונה של 60 מגה פיקסל. ע"י העמדה על טריפוד, המצלמה מסוגלת לצלם עצמים דוממים עד 240 מגפיקסל.

ד ו ר ו ן
16-10-19, 10:09
כשאתה "תקוע" עם ליין של עדשות איכותיות מאד של קנון (למשל. כמו אצלי), מלכתחילה אתה יכול לבחור רק מירורלס של קנון, או תואם.
להבנתי מסקירות של צלמים מקצועיים ברמה בינלאומית, יש מתאם יעיל בין עדשות קנון לגוף סוני.

zivo
16-10-19, 12:06

אסף.

דרך איזה "עדשה" הVIEWFINDER שיקף את התמונה?
מה הקשר בין מה שראית ב VIEWFINDER לבין התמונה שקיבלת (חשיפה, מיקוד, פריים)?

MIRRORLESS זו מהפכה! בנוסף,ההתקדמות במיחשוב, שמאפשרת "לקזז" מגבלות פיזיקה ע"י עיבוד תמונה חכם, מאפשר היום להפיק תמונה טובה בהרבה מרוב ה SLR הקלאסיות, בהרבה פחות משקל, והרבה יותר קלות תפעול.

asafk
16-10-19, 12:13
כתבתי שהמירורלס המודרנית שונה מהלייקה ההיא בדיוק בזה. לא צריך לשבת על נקודה, זיו.
כולנו מבינים שהרפלקסיות עם המראה הם פתרון לבעיה הבסיסית של מצלמות כוונת - בדיוק זה. הדיגיטלי אין את הבעיה הזו ברגע שאתה רואה את הפריים דרך החיישן.

הלייקה היתה קלה קומפקטית ושקטה משמעותית לרפלקסיות ולכן הדמיון להיום ולכן אני רואה טעם להשוות את המהפכה לחזרה לאחור במידת מה.

אסף.

zivo
16-10-19, 13:23
אסף,
זו לא קטנוניות על נקודה, אתה כתבת - "
מירורלס התקיימו תמיד במקביל למצלמות רפלקסיות. פעם קראנו לזה viewfinder אבל זה בדיוק אותו דבר"

ואני מנסה להגיד זה ממש לא אותו הדבר.
זה בדיוק כמו להגיד שמקרר זה כמו ציידנית, שניהם שומרים על האוכל קר.... :-)הדימיון היחידי, שניהם לא משתמשים במראה. בכל השאר, אין שום דימיון בין השיטות.
לעומת זאת, חוץ מאי השימוש במראה, בכל שאר הפרמטרים, זה זהה ל DSLR.

מירורלס, זה לקבל את כל היתרונות של SLR מבלי לשלם את המורכבות, הסיבוך, והמגבלות של המראה.

לדעתיף מירורלס זו מהפכה כמעט בסדר גודל של המעבר מסרט לדיגיטל.
מי שאין לו, לא יבין את זה (בדיוק כמו מקרר, כבר אמרנו?).

asafk
16-10-19, 13:39
אני דווקא כן מבין... וחוסך.

אסף.

איל מ
16-10-19, 15:14
ו........
שוב התחלנו.
נקודה להתייחסות. אני נתקלתי בa7s בשחיקה במגרעת של החיבור בין הביונט לעדשה. גרם לעדשה שמסתובבת כמה מילימטרים גם כשהיא "נעולה".
עשוי מאלומיניום. לא יודע אם זה מקרה חד פעמי או תופעה (לא חיפשתי ברשת).

zerez
16-10-19, 16:38
להבנתי מסקירות של צלמים מקצועיים ברמה בינלאומית, יש מתאם יעיל בין עדשות קנון לגוף סוני.אז אם נשארים עם העדשות הקיימות, למה לא לשדרג גוף לאחד מתקדם של קנון?
מבחינת משקל אין כמעט רווח כי רוב המשקל זה העדשות, אז מה הערך המוסף ש mirror less ביחס לגוף מודרני של קנון?

zerez
16-10-19, 16:44
דרך איזה "עדשה" הVIEWFINDER שיקף את התמונה?
מה הקשר בין מה שראית ב VIEWFINDER לבין התמונה שקיבלת (חשיפה, מיקוד, פריים)?

MIRRORLESS זו מהפכה! בנוסף,ההתקדמות במיחשוב, שמאפשרת "לקזז" מגבלות פיזיקה ע"י עיבוד תמונה חכם, מאפשר היום להפיק תמונה טובה בהרבה מרוב ה SLR הקלאסיות, בהרבה פחות משקל, והרבה יותר קלות תפעול.לגוף DSLR מודרני יש פחות כוח חישוב ועיבוד תמונה מאשר mirror less?
האלגוריטמים ידועים לכל היצרנים, אז אם הטכנולוגיה קיימת, איזה סיבה יש ליצרן מסויים, למשל קנון, להחליט שהוא מגביל את עצמו?

ד ו ר ו ן
16-10-19, 17:28
אז אם נשארים עם העדשות הקיימות, למה לא לשדרג גוף לאחד מתקדם של קנון?
מבחינת משקל אין כמעט רווח כי רוב המשקל זה העדשות, אז מה הערך המוסף ש mirror less ביחס לגוף מודרני של קנון?
כי הסוני יותר טובה..
הם פרצו דרך עם חיישן שבינתיים האחרים עוד לא השיגו.

בשקט-בשקט סוני הם ספקי החיישנים של חלק מהמותגים הגדולים, והם עשו בשנה שעברה טריק מסחרי קצת נבזי.
הם הודיעו שאת הפיתוחים החדשים הם משחררים לאחרים בעיכוב של שנה.

zerez
17-10-19, 11:20
עברתי קצת ברשת על המצלמות של סוני ובעיקר על העדשות, התרשמות שלי היא שהם חסכו משקל על חשבון צמצם ובלי שום קשר היצע העדשות הוא עדיין קטן.
האופציה לקנות מתאם לעדשות של קנון הוא יתרון כי זה מאפשר להשתמש בעדשה 70-300L שהיא יקרה וטובה.
אני אמשיך לחפש אחרי טיולי החג.

erezgur
17-10-19, 12:27
אני לא מחדש, אבל לטובת מי שמחפש כאן מידע, גם יצרניות עצמאיות גדולות כמו טמרון וסיגמא מייצרות עדשות (גם) עבור סוני.
היצע העדשות היום עבור סוני הוא ממש לא קטן, אבל נכון דלק חן יש כנראה היצע נרחב יותר.

נשלח מהנייד

zivo
17-10-19, 14:16
עברתי קצת ברשת על המצלמות של סוני ובעיקר על העדשות, התרשמות שלי היא שהם חסכו משקל על חשבון צמצם ובלי שום קשר היצע העדשות הוא עדיין קטן.
האופציה לקנות מתאם לעדשות של קנון הוא יתרון כי זה מאפשר להשתמש בעדשה 70-300L שהיא יקרה וטובה.
אני אמשיך לחפש אחרי טיולי החג.

אני חוזר ומחדד (כי אני חושב שהמסר לא עבר עד הסוף)-.
יש את הגוף (BODAY) עצמו ויש את העדשות.
לדעתי, מי שרוצה להשאר עם עדשות full frame של ה DSLR, זו תהיה טעות לקנות גוף MIRORRLESS (אם עוברים למירורלס, ושומרים רק עדשת טלה אחת, גדולה, אבל שאר העדשנות "קטנות", זה עושה שכל).
היתרון של המירורלס, זה הגודל הכולל של כל הציוד, והקלות של לסחוב מצלמה לכל מקום כל הזמן. עדשה גדולה (DSLR), הורסת את היתרון הזה.
יש עדשות מירורלס באיכות שיותר ממספקת לרוב המשתמשים (כולל צלמים מקצועים שעברו לפורמט הזה).

מניסיון עם סוני (A6 + A6000), יש הבדל בתפקוד בין שימוש במתאם לעדשת DSL, עדשה למירורלס לא של סוני, ועדשה של סוני עצמם (כולל קרל זיס). לא יעזור הסוני עובדות טוב יותר מבחינת האלקטרוניקה (מבחינת אופטיקה יכול להיות שעדשה אחרת טובה יותר, אבל שזה מגיע לכל תצורות העבודה, כמעט אף עדשה, שהיא לא סוני אורגינל, לא תתמוך בכל המצבים).

לגבי השאלה שנשאלה -
אי אפשר לעשות הכללה על יכולת חישוב \ עיבוד. לכל היצרנים יש בגדול את אותן יכולות, וזו רק שאלה של הדגם שקונים והמחיר שמוכנים לשלם.

ד ו ר ו ן
17-10-19, 14:35
עברתי קצת ברשת על המצלמות של סוני ובעיקר על העדשות, התרשמות שלי היא שהם חסכו משקל על חשבון צמצם
״על חשבון צמצם״?

zerez
17-10-19, 14:50
״על חשבון צמצם״?כן, רובן עם צמצם 4.5 ומעלה.אין צמצם יותר גדול (מספר יותר קטן)

לביא
17-10-19, 15:48
כן, רובן עם צמצם 4.5 ומעלה.אין צמצם יותר גדול (מספר יותר קטן)

dxomark

זה האורים והתומים של מבחני ציוד צילום.
בהשוואה בין עדשות ניקון קנון וסוני, סוני תופסים את חמשת המקומות הראשונים.

https://www.dxomark.com/Lenses/

ויש להם עדשות עם מפתחים גדולים יותר מ 4.5....

אמנ
17-10-19, 21:04
צילמתי תקופה ארוכה ב SONY מודל NEX-6
מסכים שהמצלמה מעולה
הבעיה שנתקלתי בא היא ליכלוך על הסנסור בעקבות החלפת עדשה
באחד האתרים כשבדקתי האם אני בודד במערכה, כינו את הגלאי כ "מגנט אבק"
יש המון סרטונים והסברים איך לנקות את הגלאי כלומר זו בעיה נפוצה
לא ניתקלתי בבעיית אמינות

לסיכום: מומלץ רק למי שישתמש בעדשה בודדת ולא יפתח את המצלמה

amir_shai
18-10-19, 09:38
צילמתי תקופה ארוכה ב SONY מודל NEX-6
מסכים שהמצלמה מעולה
הבעיה שנתקלתי בא היא ליכלוך על הסנסור בעקבות החלפת עדשה
באחד האתרים כשבדקתי האם אני בודד במערכה, כינו את הגלאי כ "מגנט אבק"
יש המון סרטונים והסברים איך לנקות את הגלאי כלומר זו בעיה נפוצה
לא ניתקלתי בבעיית אמינות

לסיכום: מומלץ רק למי שישתמש בעדשה בודדת ולא יפתח את המצלמהלנו יש a6000 ואכן יש בעיה של ליכלוך על הסנסור. לא מצליח לנקות. כתוב בכל מקום שאסור לגעת בסנסור.
איך פתרת את הבעיה?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

erezgur
18-10-19, 10:26
כנראה סוגיית הלכלוך על הסנסור נפוצה יותר במצלמות מירורלס.

אני מנקה לבד כבר כמה שנים בדיוק כפי שמתואר בסרטון:

https://www.youtube.com/watch?v=fsVtbgFcZc4

בעזרת הקיט שהוא ממליץ עליו - https://www.amazon.com/gp/product/B00K8MTPEW/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&psc=1&linkCode=sl1&tag=technol0f4-20&linkId=8101d3f477ac2b5d785d078dc9ec1c5d

חשוב להבין טוב:
1. כיצד לזהות את המקומות בהן הסנסור מלוכלך (בקצרה - לצלם עם צמצם סגור ככל האפשר (למשל F22) רקע בהיר מאד (שמיים, קיר לבן) בחשיפה ארוכה, אני גם דואג להזיז את המצלמה תוך כדי החשיפה כדי שיהיה ברור מה הלכלוך על הסנסור (שאינו מושפע מהתנועה) ומה מקורו ברקע. זכרו היכן מופיעים הכתמים שאתם רואים לאחר הצילום, זכרו גם את אפקט המראה כדי לאתר אותם אח"כ על הסנסור ...
2. לנקות את המצלמה ואת אזור חיבור העדשה עם אוויר (למשל - https://www.amazon.com/s?k=AIR+DUSTER+CAMERA&i=electronics&ref=nb_sb_noss_2 ) באופן כללי ובעיקר לפני שמתחילים לנקות ומורידים את העדשה כדי שהאבק והלכלון לא יכנסו פנימה.
3. במקום נקי (חדר סגור) מורידים העדשה ומקפידים שהמצלמה תהיה כל הזמן עם הפתח למטה כדי שלא יפול אבק לתוכה (כמובן לכסות את פתח העדשה כדי לשמור עליה נקייה). אם איני מתעצל אני מחבר את המצלמה במצב זה לחצובה כדי לשחרר את הידיים.
4. עם המפוח הנ"ל - מנסים להעיף את האבק מפתח הסנסור, רצוי לעבוד לסירוגים מול ארבעת הפינות. להיזהר שלא לפגוע בסנסור עם קצה המפוח! לשלב גם מספר הפעלות של הניקוי האוטומטי של הסנסור מתוך תפריט המצלמה. לפעמים זה מספיק כדי להעלים גרגר אבק עקשן.
5. להעזר בתאורה טובה כדי לנסות לראות את הלכלוך על הסנסור - פנס לד עם אור מרוכז במקרה שלי. להאיר מהצד עד שרואים היטב את הלכלוכים שזיהיתם בצילומים שתיארתי בשלב הראשון.
6. כעת החלק העדין והרגיש, על אחריותכם, של ניקוי הסנסור עם מקלות הניגוב מהקיט שרכשתם, טיפה או שתיים על המגב שבקצה, פעולה לכיוון אחד, עם הצד השני לכיוון שני וזורקים את מקל הניגוב (לא לעשות בו שימוש חוזר!).
7. בדיקה עם הפנס כדי לבדוק האם יש לכלוך נוסף (אם כן חוזרים על הניקוי עם מקל-ניגוב חדש)...

חשוב - יש מקלות ניגוב המתאימים לקרופ-סנסור ויש לסנסור מלא (גודל שונה כמובן) - קנו את הגודל המתאים לסנסור שלכם.

אפשרות חליפית - למסור לניקוי במעבדה / חנות צילום מקצועית, נדמה לי שהעלות היא 150-250 שח לניקוי... כנראה שבפעם הבאה כבר תעשות לבד לפי הסרטון הנ"ל או דומים לו.

nir.samo
18-10-19, 11:06
אני כבר כמה שנים עם ה 6000 ומחליף עדשות ולא שמתי לב שזה יותר "מגנט אבק" מהקנון למשל.
רק להקפיד על החלפה כמו שצריך.

Sent from my H3123 using Tapatalk

אמנ
18-10-19, 12:36
לנו יש a6000 ואכן יש בעיה של ליכלוך על הסנסור. לא מצליח לנקות. כתוב בכל מקום שאסור לגעת בסנסור.
איך פתרת את הבעיה?

כאמור יש הרבה מידע במרשתת פשוט רשום באנגלית ניקוי גלאי ...
ארז הוסיף קישור

מבחינתי זו בעיה בלתי פתירה כי אני מטייל ברגל והחלפת עדשה בצורה נכונה דורשת חדר נקי של יצור ציפים (VLSI)

בסופו של דבר רכשתי בארצות הברית ערכת ניקוי (ראה תמונה מצורפת) , עבדתי זמן רב בניקוי ובדיקה שהגלאי נקי, ומסרתי את
המצלמה לביתי עם הנחיה לא לפתוח את המצלמה לעולם126165

zivo
19-10-19, 19:49
my two cents

צריך ללמוד להחליף עדשותף שהגוף למעלה, עם העדשה כלפי מטה.
מורידים עדשה, ומחברים את השני, בזמן שהפתח כל הזמן כלפי מטה.

אבל,
אני הורדתי את כמות ההחלפות למינימום.

ד ו ר ו ן
21-10-19, 09:31
כן, רובן עם צמצם 4.5 ומעלה.אין צמצם יותר גדול (מספר יותר קטן)
זו הכללה מאד גסה ולא מייצגת.
בחרת בדגם ספציפי.

ד ו ר ו ן
21-10-19, 09:36
לנו יש a6000 ואכן יש בעיה של ליכלוך על הסנסור. לא מצליח לנקות. כתוב בכל מקום שאסור לגעת בסנסור.
איך פתרת את הבעיה?

יש בהגדרות מצב ניקוי חיישן עצמאי.
אני מנקה לבד (זו בעיה של מצלמות דיגיטליות ככלל, גם ב-DSLR אחרות שצילמתי, קשור בעיקר להחלפת עדשות בסביבה מאובקת וגם לעדשות זום בטווח רחב ששואבות אויר בפתיחה).
אפשרות ב׳ שצלמים מקצועיים עושים פעם בכמה זמן בלי קשר למותג, הוא לתת למעבדה לנקות.
זה עולה 100-200 שח.
יש מעבדה בדרך השלום הת״א, וגם דרך חנויות צילום רציניות.

איל מ
21-10-19, 10:30
לסוני a7s יש גם עדשה 70-400 2.8.

ד ו ר ו ן
21-10-19, 10:43
מבחינתי זו בעיה בלתי פתירה כי אני מטייל ברגל והחלפת עדשה בצורה נכונה דורשת חדר נקי של יצור ציפים (VLSI)

תתחיל בהחלפת עדשה כאשר המצלמה פונה מטה והגוף מסתיר את הרוח.
עוד פתרון הוא שקית בד ניילון שאתה מחליף בתוכה בתפעול עיוור של המחבר.
זה עובד טוב.

asafk
21-10-19, 16:14
הטיפ הכי חשוב שאנימיכול לתת למניעת כניסת אבק למצלמות.
לא לפתוח זום כשיש אבק.
היוצאות מהכלל הן עדשות זום בעלות אורך קבוע.

אסף.

asypeer
16-01-20, 19:37
מקפיץ: נרכשה מצלמה של פנסוניק (GX85) מארה״ב, המון פיצ׳רים וכו׳
יש מישהו מבאי האתר שמכיר את הדגם ויכול לתת כמה טיפים לצילום?

Sent from my iPhone using Tapatalk

לביא
16-01-20, 21:55
היתה לי כזו. אם יש שאלות ספציפיות, אשמח לענות

asypeer
16-01-20, 22:06
הי לביא,
היא קצת עמוסה בפונקציות, מניח שבשביל תמונות של דור ההמשך זה קצת אוברקיל. משום מה מרגיש לי שהתמונות לא מספיק איכותיות או מפוקסות..
יש לך במקרה איזה לינק להסבר על כל פונקציה עיקרית?
אגב, למה ״הייתה״? מדובר על דגם לא מאוד ישן..

לביא
17-01-20, 01:51
החלפתי ל gx-9. מצלמה דומה עם 20 מגה פיקסל במקום 16. יש ביוטיוב סירטונים עם המלצות ל settings. הרוב מתייחס לתוצרי ה jpg.
ההמלצה שלי, וזה נכון לכל המצלמות שיש להן את היכולת, לעבור לצלם ב raw. יש אופציה לשמור 2 קבצים לכל צילום. האחד raw והשני jpg. זו האופציה שאני ממליץ עליה.
כשאתה מסתכל על התמונות במחשב, תחליט איזה תמונות אתה רוצה לעבד. בקובץ ה raw יש הרבה מאוד אינפורמציה שאיתה ניתן לשחק ולעבד את התמונה כראות עיניך.
לשם העיבוד אתה זקוק לתוכנה דוגמת lightroom.
אם תרצה הדגמה, מוזמן.
בנוסף תזכור, שלרוב, איכות העדשה חשובה יותר. באיזו עדשה אתה משתמש?

ד ו ר ו ן
17-01-20, 07:31
לביא,
כפי שציינת, ה-raw הוא הגולמי ממנו נגזר ה-jpeg,
אם אתה גם ככה עובר על התמונות במחשב, זה מיותר לשמור כפול.
זה תופס מקום כרטיס ואנרגיה מהסוללה.

asypeer
17-01-20, 07:54
החלפתי ל gx-9. מצלמה דומה עם 20 מגה פיקסל במקום 16. יש ביוטיוב סירטונים עם המלצות ל settings. הרוב מתייחס לתוצרי ה jpg.
ההמלצה שלי, וזה נכון לכל המצלמות שיש להן את היכולת, לעבור לצלם ב raw. יש אופציה לשמור 2 קבצים לכל צילום. האחד raw והשני jpg. זו האופציה שאני ממליץ עליה.
כשאתה מסתכל על התמונות במחשב, תחליט איזה תמונות אתה רוצה לעבד. בקובץ ה raw יש הרבה מאוד אינפורמציה שאיתה ניתן לשחק ולעבד את התמונה כראות עיניך.
לשם העיבוד אתה זקוק לתוכנה דוגמת lightroom.
אם תרצה הדגמה, מוזמן.
בנוסף תזכור, שלרוב, איכות העדשה חשובה יותר. באיזו עדשה אתה משתמש?

12-32
45-150
להגיד ״משתמש״ זה קצת הגזמה, אני לא ככ יודע מאיפה להתחיל איתה. המצלמה האחרונה שהייתה לי עם עדשות הייתה EOS300 עם פילם שנגנבה לי בהודו ב2002..

erezgur
17-01-20, 07:59
אני גם שומר raw+jpeg.
יש הרבה תמונות שאני בוחר לתקן חשיפה או להשתמש בפרטים הנמצאים ב-raw וכבר לא ב jpeg, אבל יש יתרונות גם ל-jpeg במיוחד אם מעבירים תמונות לסלולאר, עוד באתר הצילום, לצרכי שיתוף וכו' (אצלי זו סוני עם ויפי מובנה)

דרך אגב, משתמש בתוכנות חופשיות (חינמיות) כתחליף ללייטרום פוטושופ - rawtherapee טק gimp. תחליף ממש לא רע. מומלץ.

נשלח מהנייד

לביא
17-01-20, 08:12
12-32
45-150
להגיד ״משתמש״ זה קצת הגזמה, אני לא ככ יודע מאיפה להתחיל איתה. המצלמה האחרונה שהייתה לי עם עדשות הייתה EOS300 עם פילם שנגנבה לי בהודו ב2002..

ה 12-32 היא עדשה מצויינת. התפלק להם. הדרך הטובה יותר היא פשוט לצלם. בשלב ראשון צלם ב ai. תתרכז בקומפוזיציה. נסה למצוא זויות צילום שהן לא "גובה העין". לצורך כך, יש לך מסך מתכוונן מאחור וניתן לצלם מזוויות גבוהות או נמוכות.
תפתח כמה אלבומי תמונות של צלמים, או אפילו אתר אינטרנט כמו 500px ותתבונן בתמונות. תראה מה אתה אוהב בתמונות ולמה. כמו בנהיגת שטח, גם כאן, קורס צילום בסיבי יכול לסייע הרבה.

לביא
17-01-20, 08:14
לביא,
כפי שציינת, ה-raw הוא הגולמי ממנו נגזר ה-jpeg,
אם אתה גם ככה עובר על התמונות במחשב, זה מיותר לשמור כפול.
זה תופס מקום כרטיס ואנרגיה מהסוללה.
היתרון הוא שהמצלמה עושה עבודה לא רעה ברוב התמונות, ואפשר להתרכז בכמה תמונות בודדות שעליהן רוצים לעבוד. את כל יתר קבצי ה raw, ניתן למחוק. אלה קבצים "כבדים" שתופסים הרבה נפח.

ADaShim
17-01-20, 08:57
דרך אגב, משתמש בתוכנות חופשיות (חינמיות) כתחליף ללייטרום פוטושופ - rawtherapee טק gimp. תחליף ממש לא רע. מומלץ.
נשלח מהנייד
הרבה זמן שאני מחפש תחליף ל- Adobe Camera Raw.
תודה על ההמלצה.

erezgur
17-01-20, 10:26
הרבה זמן שאני מחפש תחליף ל- Adobe Camera Raw.
תודה על ההמלצה.
rawTherapee זה לא בדיוק תחליף ל- camera Raw, אלא יותר קרוב לתחליף ללייטרום בתוך תוכנת "פיתוח" קבצי raw עם יכולות של תיקוני חשיפה, צבעים, עיוותי עדשה ועוד.
ה- camera raw כוללת תמיכה בהרבה מאד סוגי עדשות ולמעשה אני אפילו לוקח ממנה את קבצי התמכיה בעדשות שאני משתמש בהן (קבצי פרופיל).

ה-gimp משמש תחליף לפוטושופ עם הרבה יכולות כמו פילטרים ומאקרואים (תחליף ל- actions).

שני כלים אלו עשירים מאד ומורכבים מאד, למרות שאפשר להשתמש ביכולות הבסיסיות בשלב ראשון. יש המון מדריכים וסרטוני יוטיוב (לא מספיק על ה- rawtherapee לצערי)

raanan
17-01-20, 11:18
לא בטוח שהפוסט שלי עדיין רלוונטי, אבל אעלה את התובנות שלי.

התחלתי בתחביב הצילום בסוף שנות ה 80 עם מצלמת מינולטה 7000 ואח"כ 7000I ומאוחר יותר עם 9000I
המינולטה 7000I הייתה הפייבורטית שלי באותה תקופה.
ב 96 החלטתי לעבור לניקון בזכות ה F-MOUNT שמאפשר תמידית לשמור על סט העדשות גם שמחליפים גוף מצלמה מתקדם יותר
(זה מה שהפריע לי במינולטה).
נרכשו F90X ובהמשך המצלמה המקצועית שלהם F4 וכמובן רכשתי וצברתי עדשות ניקון באלפי דולרים.

הכל היה דבש עד שנפרץ הבית ב 2006 ותיק הצילום הענקי נגנב.

לאחר תקופת אבלות ארוכה, חזרתי לעולם הצילום עם מצלמת פוקט דיגטלית איכותית, סמסונג EX1 .
בהמשך רכשתי דגם המשך מתקדם יותר EX2F שמאז זאת המצלמה שלי לשימוש לעיתים רחוקות.
למה לעיתים רחוקות, כי הסמארטפון זמין עליי תמיד ....

לאחרונה הבת הגדולה שבצבא (זאת שכיכבה בתחילת שנות ה 2000 באין ספור תמונות עם סט הניקון)
החליטה "שבא" לה מצלמה מקצועית וזה התחביב המיועד לה (מקווה שזה לא יהיה כמו תחביב הכינור ....).
כמובן שצעתי לה את 3 האופציות (D-SLR , חסרות מראה ופוקט כמו שיש לה EX1 של סמסונג ).

הבת קראה מאמרים רבים ובסוף הגענו למסקנה שצריך להרגיש את ההבדל בי D-SLR לחסרת מראה בעזרת הידיים.
קבענו יום ועזבנו את הפרובנציה הקטנה (קציר) ונסענו לעיר הגדולה ת"א ולחנות ארליך החביבה עליי מהעבר.

הילדה התנסתה בציוד משומש D-SLR של ניקון וחסרת מראה של פוג'י.
אני על הדרך התענגתי במספר שוטים עם מצלמת הניקון D500 , קצת אחזתי בפוג'י.
כמובן שלא אמרתי את רשמיי לבת.
בסופו של יום החליטה על מצלמה ללא מראה מדגמי פוג'י (אהבה את הסגנון רטרו ושיש גלגלות לכיוון ידני של פרמטרים עיקריים).
ימים אח"כ, רכשתי עבורה את הפוג'י X-T30 עם עדשת זום איכותית 18-55 f2.8-4
סיבה עיקרית, נמצאת בליגה הגבוהה מבחינת גודל חיישן ואיכות, מצויידת בפלאש.
חסרון עיקרי, ללא אטימות ("מוגנת סביבה").

שורה סופית,
א. האיכות שמוציאה הפוג'י באמת מעל ומעבר מבחינתי
ב. התחכום וכל התפריטים, זה משהו שדורש יותר מתואר א' לתפעול ....
ג. אני אישית, הייתי קונה D-SLR אם הייתי חוזר לצילום עם עדשות מתחלפות !
החזקה ואחיזה יותר נוחה , אין על צליל קפיצת המראה בניקון.
בכלל לא רואה הבדל משמעותי בין D-SLR לחסרת מראה , בשני המקרים צריך תיק צילום ותכנון למשימה כשיוצאים לצלם.
אין ספונטניות כמו בקומפקטית ובטוח שלא כמו בסמארטפון.
ההבדלים בגודל ובמשקל מבחינתי זניחים .

בהצלחה בבחירה
רענן

zivo
17-01-20, 14:38
רענן,
יש איזה הבדל מהותי בין DSLR למירורלס, וההבדל הזה נותן שני יתרונות גדולים -
מיררורלס תהיה יותר קטנה ויותר אמינה (אין צורך במכניקה מסובכת של הזזת המראה, לא צריך את הגודל והמשקל של המנגנון הזה).
בגלל שהחיישן חשוף לעדשה כל הזמן, כל היכולות של צילום ברצף ועד ווידיאו, טובות ופשוטות יותר.

אני חושב שאחד הלקחים שהרבה אנשים לא מפנימים, זה האיכות של האלקטרוניקה ומה זה עושה לעיבוד תמונה.
בעבר, ידענו כולנו, שאין תחליף לעדשה גדולה- עדשה גדולה == יותר אור, יותר חד, פחות עיוותים......
הפיזיקה לא השתנתה, אבל השיפור הגדול של האלקרוניקה, מאפשר לצלם חובב \ חצי מקצועי, לקבל מספיק טובות, גם מעדשות קטנות יותר.
וזה השינוי הגדול, אפשר להסתפק בעדשות קטנות יותר, ואז הגודל של הגוף (של המצלמה) נהיה חשוב.

בקיצור, זה ממש לא אותו התיק. ומירורלס קטנה מוציאה ביצועים מדהימים.

raanan
17-01-20, 19:00
זיו ,

ראשית , כתבתי את דעתי האישית בלבד.

לעניינו,
לא ניתקלתי מעולם בבעיית אמינות עם אף אחת מהמצלמות SLR שהיו לי (גם שהגעתי עם המינולטה למספר קליקים של צלם אירועים ...)
גודל העדשה זה עניין פיזקלי שלא השתנה גם במעבר לדיגטלי.
קוטר ומיממדי העדשה מושפעים ביחס ישר מגודל החיישן.
דהיינו, גם למצלמת mirror less עם חיישן full frame , יש עדשה גדולה וכבדה שהופכת את סט המצלמה ללא פרופצינלי ולא נוח להחזקה.
כמו שציינתי, האיכות של הפוג'י שרכשתי עבור הבת שלי, מעל ומעבר לכל חובב מתקדם.

אגב,
הקטנת המימדים ב mirror less יותר קשורה לביטול המראה , פריזמה והעינית האופטית (פחות בגלל הסרת הסגר המכני) וכמובן חיישנים קטנים יותר ברוב המצלמות מגודל פילם 35 ממ' ששווה ערך ל full frame
אישית, מעדיף TTL אופטי למרות יתרונות ה EVF בצילום בחושך.

רענן

ד ו ר ו ן
17-01-20, 20:10
דהיינו, גם למצלמת mirror less עם חיישן full frame , יש עדשה גדולה וכבדה שהופכת את סט המצלמה ללא פרופצינלי ולא נוח להחזקה.
רענן
לא לגמרי.
יש לאשתי סוני A7RII.
פול פריים קשוחה וקומפקטית להפליא, שמתאימה לה בדיוק כי הבודי יחד עם עדשה עדיין קל למדי.
למעשה היא שוקלת כחצי מה-מינולטה 9 עם אותה עדשה.

לביא
17-01-20, 20:44
126995

ההבדל בגודל המצלמה הוא משמעותי.
2 המצלמות הרצב הן full frame.

ד ו ר ו ן
17-01-20, 20:46
126995

ההבדל בגודל המצלמה הוא משמעותי.
2 המצלמות הרצב הן full frame.
זה עוד לפני שאתה נכנס להשוואה של החיישן הפסיכי של הסוני..

zivo
17-01-20, 21:35
ואחרי העובדות הברורות האלו, אני אזור לחדד את מה שאמרתי על העדשה והאלקטרוניקה-
למרות שהפזיקה לא השתנתה, האלקטרוניקה כל כך השתפרה, שמירורלס עם חישן APS-C (סוני במקרה הזה), תתן לדעתי ביצועים יותר ממספקים לצלמים כמונו, ואז ההבדלים כבר הרבה יותר גדולים, כי גם העדשות קטנות יותר.

raanan
18-01-20, 12:57
כשמשווים תפוחים לתפוחים ההבדל מינורי במימדי העדשות
127001

ולא הבנתי את עניין האלקטרוניקה ?
האלקטרוניקה של D-SLR של ניקון/קנון נופלת מחסרות מראה ? זה חדש לי .

שוב דעתי האישית בלבד,
החזקת D-SLR נוחה יותר כשמחזיקים ומצלמים לאורך זמן.
ברגע שחסרות המראה פזלו לכיוון ה full frame הם תפחו רציני ונזקקים לגריפ לאחיזה עם עדשות טלה.
כך שלדעתי full frame בחסרת מראה זה כבר "ברח" מהקונספט הראשוני.

בכל מקרה, האיכויות של כל מצלמה מודרנית (חסרת מראה / D-SLR ) יותר ממספקת כמעט לכל משתמש.

רענן

ד ו ר ו ן
19-01-20, 00:07

מצלמות חסרות מראה הן בפועל השלב הבא באבולוציה של ה-DSLR.

ברגע שהמצלמה הפכה מפילם לדיגיטלי, אין יותר הצדקה למנגנון המראה, למעט הטכנולוגיה שבזמנו לא הייתה בשלה.

אז כן,
המירורלס בהחלט עקפו וימשיכו להתרחק ממה שאתה מכיר כDSLR.

לביא
19-01-20, 08:09
מצלמות חסרות מראה הן בפועל השלב הבא באבולוציה של ה-DSLR.

ברגע שהמצלמה הפכה מפילם לדיגיטלי, אין יותר הצדקה למנגנון המראה, למעט הטכנולוגיה שבזמנו לא הייתה בשלה.

אז כן,
המירורלס בהחלט עקפו וימשיכו להתרחק ממה שאתה מכיר כDSLR.
מיטב המומחים חוזים שהמצלמות הן זן נכחד. למעט צלמים מקצועיים, אף אחד לא ישתמש במכשיר הזה כמה שנים קדימה. הסלולרים עם מספר עדשות וההתקדמות האלקטרונית במצלמות שלהן, ידחפו את אלה שעדיין לא משאירים את המצלמות בבית, לעשות זאת.

zivo
19-01-20, 09:34
כשמשווים תפוחים לתפוחים ההבדל מינורי במימדי העדשות
127001

שוב דעתי האישית בלבד,
החזקת D-SLR נוחה יותר כשמחזיקים ומצלמים לאורך זמן.
ברגע שחסרות המראה פזלו לכיוון ה full frame הם תפחו רציני ונזקקים לגריפ לאחיזה עם עדשות טלה.
כך שלדעתי full frame בחסרת מראה זה כבר "ברח" מהקונספט הראשוני.

בכל מקרה, האיכויות של כל מצלמה מודרנית (חסרת מראה / D-SLR ) יותר ממספקת כמעט לכל משתמש.

רענן
עניין האלקטרוניקה-
הסיבה מספר אחת לעדשה גדולה, זה כמות אור.
ככל שהחישנים טובים יותר, ניתן לקבל טובה טובה גם בעדשה קטנה יותר (למרות תנאי חלשים).
שאר הסיבות, שקשורות בעיקר לעיוותים בשוליים ולחדות המיקוד, המצלמות המודרניות יודעות לתקן גם את זה (די טוב).
ולמרות ששמו פה מספרים והשוואה של full frame עם DSLR, אני מנסה להגיד שחישן ASP-C, מספיק לחובבים כמונו.
וזה נותן הבדל גדול בסט.
ועוד דבר-
באופן טבעי, שעברתי למירורלס, התחלתי מסט עדשות נפרדות ( רחב, טלה....) עם הזמן הפסקתי כמעט להחליף.
יש לי עדשה רחבת זווית, וקופקטית, שאתה המצלמה נכנסת לכיס של המעיל, ויש לי
18-200 שמשמשת אותי רוב הזמן.
לא זוכר מתי החלפתי עדשה בשטח.

האלקטרוניקה דואגת, שלמרות העדשה היחידה, התמונות יוצאות יותר ממספיקות.

raanan
19-01-20, 21:26
עניין האלקטרוניקה-
הסיבה מספר אחת לעדשה גדולה, זה כמות אור.
ככל שהחישנים טובים יותר, ניתן לקבל טובה טובה גם בעדשה קטנה יותר (למרות תנאי חלשים).
שאר הסיבות, שקשורות בעיקר לעיוותים בשוליים ולחדות המיקוד, המצלמות המודרניות יודעות לתקן גם את זה (די טוב).
ולמרות ששמו פה מספרים והשוואה של full frame עם DSLR,

זיו היקר,
אל תתבאס אבל, כדאי מאד שתבדוק את מקור הידע שלך בנושא צילום....

פעם אחרונה,
גודל העדשה נקבע עפ"י שטח ההטלה על החישן (קשר ישיר לגודלו) , למרחק המוקד וגודל הצמצם.
זאת פיזיקה שלא ניתנת לשינוי למעט עם קיפול מראות שמאד נדיר ולדעתי כבר לא מייצרים עדשות כאלו.

אני מנסה להגיד שחישן ASP-C, מספיק לחובבים כמונו.
וזה נותן הבדל גדול בסט.

צודק מאה אחוז !

ועוד דבר-
באופן טבעי, שעברתי למירורלס, התחלתי מסט עדשות נפרדות ( רחב, טלה....) עם הזמן הפסקתי כמעט להחליף.
יש לי עדשה רחבת זווית, וקופקטית, שאתה המצלמה נכנסת לכיס של המעיל, ויש לי
18-200 שמשמשת אותי רוב הזמן.
לא זוכר מתי החלפתי עדשה בשטח.
עדשה 18-200 זאת עדשה לא מבריקה ולא מצטיינת באיכות, ובטוח לא ממצה את יכולת "האלקטרוניקה" ....

האלקטרוניקה דואגת, שלמרות העדשה היחידה, התמונות יוצאות יותר ממספיקות.
לא, זאת האיכות שמספקת אותך.
אני מניח שאתה רואה התמונות על מסך המחשב או טלויזיה ומאד מרוצה.
מניח שאתה לא מדפיס תמונות בגודל A1 .

לגבי השוואה בין D-SLR לחסרת מראה, ממליץ לקרוא ההשוואה הזאת :
https://www.techradar.com/news/mirrorless-vs-dslr-cameras
בכלל, יכולת "האלקטרוניקה" כמעט זהה והיא פונקציה של כסף בלבד.

מיטב המומחים חוזים שהמצלמות הן זן נכחד. למעט צלמים מקצועיים, אף אחד לא ישתמש במכשיר הזה כמה שנים קדימה. הסלולרים עם מספר עדשות וההתקדמות האלקטרונית במצלמות שלהן, ידחפו את אלה שעדיין לא משאירים את המצלמות בבית, לעשות זאת.

אכן הערכה ראלית מאד

רענן

zivo
20-01-20, 00:03
רענן,
אני אנסה פעם נוספת.
אני לא אומר שהאלקטרוניקה של מירורלס טובה מזו של DSLR.
כל מה שאני מנסה להגיד, האלקטרוניקה מאפשרת לקזז \ לתקן, הרבה דברים שנובעים מפיזיקה של ציוד קטן יותר, ולכן מירורלס קטנה, נותנת היום תמונה לא פחות טובה ממצלמת SLR (או DSLR) לפני 5-10 שנים, וזו איכות שיותר ממספקת את הצרכים שלנו.
במילים פשוטות, מרוויחים בגודל ובמשקל, ושומרים על איכות מכובדת ומספקת.

sportage
18-12-20, 14:55
מעורר את השרשור לתחייה.

מודה ומתוודה שלא קראתי את כל ההתכתבויות, אבל כרגיל בוויכוחים בין המקצוענים יש תמיד הסברים טכנולוגיים למה כדאי לבחור.

אני דווקא חושב שכל הנושא הוא שווקי ובה לתת מענה לקהילה שהיה לה קשה מאוד להסתגל במעבר מצילום בפילים למצלמה דיגיטאלית ולכל עברו דרך שלב ה-DSLR עם מראה.

ניתן היה מראש לבנות וזה גם יותר פשוט, זול ואמין לבנות מצלמות ללא מראה קופצת ולתת לצלם את תמונת האמת כפי שהיה בכל מצלמה דיגיטלית עם צג מובנה.

אז מי שקונה היום מצלמה וחשוב לו נושא איכות מרחיקת לכת והחלפת עדשות - שיקנה ללא התלבטות מצלמה נטולת מראה.

אני בכלל אומר - שהמצלמה הכי טובה היא זאת שאתה משתמש בה ולא מאורגנת בארון על שלל הציוד הנלווה.

היום זה ב-99% מהזמן מצלמת טלפון איכותית...

raanan
18-12-20, 15:26
אני בכלל אומר - שהמצלמה הכי טובה היא זאת שאתה משתמש בה ולא מאורגנת בארון על שלל הציוד הנלווה.

היום זה ב-99% מהזמן מצלמת טלפון איכותית...
100+

לפני פחות משנה קניתי לבתי הגדולה (לאחר ששיגעה אותי על ג-SLR )
פוגי X-T30 + עדשה איכותית
.
בינתיים כל התמונות שהיא שולחת לי הם מהגלאקסי 10
זריקת 5000 ש"ח לפח

רענן

sportage
18-12-20, 23:39
אופס...

את הכי חשוב שכחתי לציין.

כמעט כל אחד מאתנו סוחב בכיס מצלמת "מירורלס".

מצלמת הטלפון הסלולארי....

zivo
18-12-20, 23:49
אופס...

את הכי חשוב שכחתי לציין.

כמעט כל אחד מאתנו סוחב בכיס מצלמת "מירורלס".

מצלמת הטלפון הסלולארי....
זו כבר סתם הסתה של הדיון.
אמנם לטלפון ומצלמות כיס, אין מראה, אבל זה לא מכניס אותו לקטגוריה של Mirorrless.
חבל סתם להטעות ולבלבל

asafk
09-10-22, 10:09
מעלה את הדיון מהאוב אחרי התנסות מצויינת עם ניקון
Z6
דור שני

מצד שני הרבה משתמשים אומרים ש z5 היא תמורה טובה יותר לכסף ואפילו יש יתרון בגלגל מצבים 'כמו.פעם' ביד ימין למעלה במקום גלגל מצבים בצד שמאל ומסך בצד ימין.
מישהו כאן נשתמש ב 5 ויכול לשתף?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

zivo
09-11-23, 12:34
מעלה מהאוב (פעם נוספת) ומקווה שאני לא מדכא את כל מי שקנה לאחרונה מצלמה של המילה האחרונה -

https://youtu.be/Kj3LoZh-2Ew

yscheiner
10-11-23, 18:45
אמנם Kickstarter, אבל מרגיש צורך להניח את זהכאן:

I'm Back Film
Revolutionize your 35mm analog photo camera with a Digital Film Cartridge
145246

https://www.kickstarter.com/projects/samellos/im-back-film (https://www.kickstarter.com/projects/samellos/im-back-film)

ד ו ר ו ן
11-11-23, 10:57
אמנם Kickstarter, אבל מרגיש צורך להניח את זהכאן:

I'm Back Film
Revolutionize your 35mm analog photo camera with a Digital Film Cartridge
145246

https://www.kickstarter.com/projects/samellos/im-back-film (https://www.kickstarter.com/projects/samellos/im-back-film)

דיברו על זה לפני שנים.. עם אבי טיפוס.
מה שהיה אמור להציל מצלמות דגל אנלוגיות במעבר לדיגיטלי.

-->