PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עבור חבר- מה דין אישורי הגבהה לרכב שאינו מופיע ברשימת גזרות השמד

hadtomer
15-10-19, 10:45
היי.

את נוהל ההגבהה אנו מכירים היטב- וגם את רשימת הדגמים שהוסיפו להם 50 מילימטרים. עד כאן סבבה- אך מה הדין לגבי רכב ביבוא אישי שאינו מופיע ברשימה?

השאלה שלי מתייחסת לרכב של חבר בעל לא מעט ניסיון - וממון- שהחליט לבנות רכב אוברלנד לישראל. אחרי בדיקה ארוכה הוא הבין שהרכב שהכי מתאים לו ומתחשק לו הוא טויוטה פוראנר TRD והרכב שלו נרכש במזל טוב ויצא לישראל עוד מעט.

חשוב לציין-אחת הסיבות שהוא עושה את זה, עם הרכב הזה, למרבה הזוועה והצער, היא שהוא לא רוצה יותר "לחיות כמו עבריין". יש לו WK מוגבה קלות, לא איזו מפלצת, אבל רכב אוברלנד סבבה. ברמה הטכנית אפשר גם לבנות מקופסת שימורים רכב אוברלנדינג מדהים-אבל כמובן שנדרשת השקעה ובמדינת ישרא-hell, כולנו יודעים מה זה אומר, ר ערך לקחת בן אדם נורמאלי, שעושה מילואים, משלם מיסים, מגדל ילדים ומסביר להם מגיל עשר שברור שהם ילכו ליחידה קרבית- ולהיכנס לו לנשמה כי יש לו רכב גבוה בסנטימטר וחצי יותר ממה שצריך עד לרמה שהוא לא ישן בלילה שבועיים לפני הטסט ומשתין במכנסיים באופן אוטומטי כשהוא רואה מסחרית שברולט עם גג גבוה עומדת בצד הדרך. (זו כמובן סתם תוספת שלי שאינה קשורה לנושא ואם מישהו רואה עצמו נפגע אז אני מצטער)

אז בחזרה לעינייננו- העיניין הוא שכמובן שמכיוון שזה רכב מארה"ב וכיוצא בזאת הוא רוצה לנצל את פוטנציאל השוק המטורף לחלוטין ולהביא עם הרכב קיט די מגניב של טויטק- שכולל הגבהה צנועה של 3 אינץ' (לא פיזית עם הרכב, כמובן שאם הבן אדם יודע לייבא רכב הוא יודע גם לייבא קפיצים.......). תכלס- רשימת הדגמים של משרד התחבורה לא כוללת פוראנר חדש. היא גם לא כוללת טויוטה FJ קרוזר ועוד לא מעט דגמים שבארה"ב ישמחו למכור.

לדעתכם-מה זה אומר? ביחס למה בעצם ימדדו לו גובה?

asafk
15-10-19, 10:54
ההצעה הכי טובה שאני יכול להציע היא לא לעשות תקינה לרכב עד סיום השיפורים כולל מידות צמיגים והגבהה. היה עדיף כמובן לייבא אותו עם השיפורים.
היבואן האישי הוא זה שמגיש את הרכב לתקינה וכמו שהוא נמדד בעמדה 1 כך הוא נחשב 'תקני'. הוראת הרישום שלו היא כפי שהוא ייובא - כלומר כפי שעבר תקינה.

אסף.

hadtomer
15-10-19, 11:04
צודק- אחלה רעיון.

בהתחלה חשבתי פשוט לפנות לאגף רישוי - אבל אז אמרתי "מה אני צריך את הכאב ראש הזה, שיוציאו עוד נוהל???".

boaz avrahami
15-10-19, 11:06
צודק- אחלה רעיון.

בהתחלה חשבתי פשוט לפנות לאגף רישוי - אבל אז אמרתי "מה אני צריך את הכאב ראש הזה, שיוציאו עוד נוהל???".

ואז עלה לך רעיון מבריק , לפרסם באינטרנט.
הם כבר יקראו את זה מכאן ויוציאו נוהל... [emoji849]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

hadtomer
15-10-19, 11:23
אם הם היו מוציאים נהלים על סמך מה שכתוב כאן, המצב היה הרבה יותר גרוע.

נמרוד
15-10-19, 12:07
היי.

את נוהל ההגבהה אנו מכירים היטב- וגם את רשימת הדגמים שהוסיפו להם 50 מילימטרים. עד כאן סבבה- אך מה הדין לגבי רכב ביבוא אישי שאינו מופיע ברשימה?
.....
לדעתכם-מה זה אומר? ביחס למה בעצם ימדדו לו גובה?

אין נוהל של מדידת גובה רכב. מכון רישוי שמודד גובה עושה זאת על דעת עצמו. הטבלה שמסתובבת תחת הכינוי "מסמך הטרלליפליר" אינה נוהל רשמי וזוכה להרבה יותר התייחסות במרחב הוירטואלי מאשר במציאות בשטח.

(גם אני עברתי טסט, בשבוע שעבר, עם רכב מוגבה כחוק. אף אחד לא חשב על מדידה, ואגב גם את מידת הצמיגים לא בדקו מול אוטודאטה. אנחנו לא מדברים על זה כי רכב שטח שעובר טסט זה הנורמה, ואלו שנכשלים במכוני רישוי "מרושעים" הם היוצא מן הכלל).

boaz avrahami
15-10-19, 12:11
הטבלה הזו נמצאת אצל כל הבוחנים בכל המכונים.
גם אם היא לא נוהל מחייב היא ה Guideline שלהם.
מספיק שהם חושדים בך ואתה לא תואם לרשימה בשביל לשלוח אותך למסלול יסורים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
15-10-19, 12:14
או, במקרה היותר טוב, מציעים לך בנימוס לא להכנס למסלול אצלם, כך לפחות אתה לא תקוע ... נתקלתי בכמה מקומות.

ליד_הנהר
15-10-19, 16:27
יכול לענות רק מהנסיון שלי.
אני עם יבוא אישי עם הגבהה ברישיון.
בטסט הקודם מדדו וכשזה לא התאים לטבלה בס"מ אחד, הבוחן שאל אותי מה פשר הדבר.
עניתי לו שאני יבוא אישי והוא לא ידע מה לעשות עם זה.
פשוט הביא את הרב בוחן שהבין שהרכב לא מפלצת והעביר אותי.

סוג של שרירותיות.
כששאלתי אותו לפי מה הוא מחליט אז הוא ענה שזה תלוי כמה גבוה הרכב ביחס לטבלה.

hadtomer
15-10-19, 17:05
אבל זה בדיוק העיניין - לך יש רכב שמופיע בטבלה. העובדה שהוא הגיע ביבוא אישי לא רלוונטית -

השאלה היא מה הדין לגבי רכב שכלל אינו מופיע

boaz avrahami
15-10-19, 18:20
אבל זה בדיוק העיניין - לך יש רכב שמופיע בטבלה. העובדה שהוא הגיע ביבוא אישי לא רלוונטית -

עם קיטבג

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
15-10-19, 19:04
עם קיטבג
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
מלא בחלפים לא תקניים, מעל הראש בריצה מסביב למכון טסטים.

דרור ברלי
18-10-19, 16:07

רכב שלא מופיע בטבלה זה מצד אחד אידיאלי. אם אין נתון רשמי, לכאורה אין להם מה לעשות עם זה. דגש על לכאורה.

מצד שני לא מעטים מהם פשוט מחליטים שרירותית - הם מודדים כמה הוא בפועל, כאן ועכשיו (עם ההגבהה) ואחר כך מפחיתים מזה יותר מ-50 מ"מ כדי להודיע לך ש"גבוה מדי". עכשיו לך חפש.
אז כל החוכמה היא שלא ייראה גבוה מדי. לעין, לפני מדידות.

MashberNafshi
18-10-19, 18:19
רכב שאינו מופיע בטבלאות הנו פסול מראש, אם הוא נראה מוגבה ו/או מותקנת בו ערכה אשר נראית כערכת הגבהה.
רכב זה יצטרך להביא אישור מהמחלקה הטכנית של היבואן הרשמי, כי הרכב נמדד ונמצא במידות כפי שנרשמו בעת הרישום הראשוני של הדגם.

elephant man
22-10-19, 12:47
איך היבואן הרשמי יכול לתת אישור על רכב שאינו מייבא?

YoavR
22-10-19, 13:20

מהנסיון האישי שלי...

הרכב שלי לא מופיע בטבלא.
לפני 2 או 3 טסטים, במכון הקבוע שלי רצו להכשיל על הגבהה שלא מופיע ברשיון.
התעקשתי שהרכב לא מוגבה. יצא אלי הבוחן הראשי עם הטבלא המדוברת. בדק וראה שהרכב לא מופיע. החליט שהרכב שכן מופיע שהכי קרוב גנטית לרכב שלי זה היילקס קפיצי עלים. מדד לפי זה ומצא שאכן הרכב לא מוגבה.

מאז שקט בנתיים...

נדב42
22-10-19, 14:00
אפשר להיות קרוב משפחה של הזיבאר ?

amir_shai
22-10-19, 15:21
אפשר להיות קרוב משפחה של הזיבאר ?[emoji2]
זה טופס גם במידת הגלגלים?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

-->