PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיפוי פנימי של מכולה בOSB

lizard
16-10-19, 18:29
השגתי לי לוחות ODB וכמה ניצבים/מסילות לגבס.
אני רוצה לחפות קונטיינר מבפנים שזה 2 קירות וגג.
השאלה שלי היא עם מה להתחיל? גג או קירות? כי כמו שאני מבין (ואני לא מבין גדול בזה) נניח וקודם בניתי גג, המסילה העליונה של הקירות מתחברת לגג שבניתי. אם קודם בניתי קירות אז המסילות של הגג מתחברים לקירות. נראה לי שיותר חזק שהגג "ישב" על הקירות ולא יהיה צמוד לקירות (אם לא הבנתם אז אני אעשה סקיצה של מה שאני מתכוון).
בכל מקרה בטוח יש דרך נכונה לעשות את זה, אז מה היא?

בנוסף, איזה בידוד לשים? קלקר או צמר סלעים? המטרה היא בידוד חום קור. רעש פחות מפריע לי.

avikkllk
16-10-19, 18:40
צמר עולה יותר ויעיל יותר.

אני בניתי חדר מפאנל וקיבלתי פאנל אחד עם צמר אחרי בדיקה התברר שהוא יקר יותר ומבודד יותר מקלר

הייתי מתחיל עם הקירות..על על פנים אתה אמור לעשות קונסטרוקציה בהכל לפני הרכבת הלוחות.

אני אישית התחלתי קירות היה לי הרבה יותר נוח לעשות לגג אחרי שפילסתי את הקירות כי הגג פאנל עם זוית לגשם.

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

lizard
16-10-19, 21:07
הגג ישר, זה גג של קונטיינר מבפנים. אין שיפוע.

orenc
16-10-19, 22:10
לדעתי נכון יותר קירות ואחכ תיקרה, ככה בכל מקרה בונים עם גבס.
בידוד צמר.
לא יודע מה המטרה הסופית אבל לפני הרכבת הפלטות אולי תחשוב על צורך עתידי ותשחיל כמה צינורות פלסטיק לאורך הקירות והתיקרה אולי בהמשך תרצה חשמל, תיקשורת?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

kobiarava
17-10-19, 07:14
מיכה, אני דווקא חושב כמוך, קודם תקרה, שתיתמך בקירות המתכת של המכולה, ואחר כך קירות שיתנו תמיכה אנכית נוספת לתקרה.
מעבר לזה, מומלץ בחום לבדוק היטב את אטימות הגג של המכולה, שלא תופתע ותגלה את הדיפון שלך מתנפח בגלל מי גשם שיחדרו, וכן כמו שהמליצו, לחשוב מראש על בידוד ועל צינורות תחת הקירות להשחלת תשתית חשמל ותקשורת בהמשך

קובי

lizard
17-10-19, 11:46
תודה.
יש מחשבות על צנרת וחשמל. החשמל יהיה חיצוני, מים יהיו רק בפינה אחת שאני משאיר חשופה בנתיים.

יהיה למכולה גג איזכורית בסופו של דבר. כרגע אני אשים עליה ברזנט.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

lizard
23-01-20, 08:07
מעלה את השירשור...
יש טעם לבנות קונסטרוקציה מפח ללוחות osb אם אני לא מתכנן לשים בידוד? כרגע אני חושב פשוט לחבר את הלוחות לקירות. בכל מקרה לא יהיה בידוד. רק בגג תהיה קונסטרוקצית פח, מסילות וניצבים.

תודה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

-->