PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסאן פאתפיינדר - בעיות כלליות מוכרות

Nadav sa
21-10-19, 14:45
שלום לכווולם.
לפני שאני מפרט על הבעיות רק מעדכן שביצעתי חיפוש ולא מצאתי תשובות ברורות מיודעי דבר ולכן אני מעז לשאול..
אז ככה - בבעלותי ניסאן פאתפיינדר 2007 עם 245,000 קמ.
שמורה יחסית ומטופלת בזמן עם חלקים מקוריים.
לאחרונה עלו מספר בעיות:
1. מידי פעם- הרכב נכבה, לאחר דקה בערך, בהנעה הראשונה בבוקר וזה קורה באמצע נסיעה, הרגשה לא נעימה ואשתי עוד שנייה בועטת אותי ואת הרכב מהבית. 🤦♂
לא הצלחתי לשים את האצבע עם איך ומתי בדיוק זה קורה.
הוחלף פילטר סולר לפני חודשיים בצורה מקצועית, הבעיה חלפה לחודש וקצת ושוב חזרה. אני כבר מיואש....

2. בעיה שנייה ופחות דחופה ולא יודע אם קשורה לראשונה- הרכב מעשן תחת מאמץ. אין בעיית סחיבה כלל והנסיעה שלו בסדר גמור אפילו מצויינת. מתבטא בעשן שחור בכל לחיצת דוושה חזקה, תחילת נסיעה או עלייה.

מחפש את עזרתכם והכוונתכם.
אשמח להמלצות גם על מוסך דיזל שמתמצא ברכב.
אזור המרכז

תודה וחג שמח

assafy
21-10-19, 17:16
לגבי סוגיה 1 זה בגלל חדירת אויר לצנרת הדלק.
היתה לי את אותה בעיה. זיהיתי שבפומפה מגומי שמתחת למסנן הסולר (שמשמשת כמשאבה ידנית) התפתחו סדקים.
הזמנתי מאיביי, החלפתי בעצמי והבעיה נפתרה.
תיתן כמה פימפומים שם ותראה אם היא נוזלת.
הפומפה הזו כוללת גם שסתום אל חוזר, אם הוא מזייף גם יכול לגרום לאותו סימפטום והפתרון אותו אחד.

Nadav sa
21-10-19, 18:07
קודם כל תודה.
מכיר את הנושא עם האוויר לכן החלפתי את הפומפה ואת כל הקלמפים בדרך כדי לוודא אטימות. גם השסתום המדובר הוחלף לאחרונה. עדין זה מופיע מידי פעם

מויש
22-10-19, 08:34
אין לי תשובות אבל יש לי לאחרונה בדיוק אותן בעיות.
פטפיינדר 2008 עם 240k ק"מ.
שי מחורשים אומר שייתכן וקשור לשרשרת טיימניג עייפה, בינתיים החלטנו להמשיך לעקוב.

Nadav sa
22-10-19, 09:02
אין לי תשובות אבל יש לי לאחרונה בדיוק אותן בעיות.
פטפיינדר 2008 עם 240k ק"מ.
שי מחורשים אומר שייתכן וקשור לשרשרת טיימניג עייפה, בינתיים החלטנו להמשיך לעקוב.

באסה.
לא כל כך הבנתי למה זה קשור לטיימינג אבל אני מאמין ששי מבין יותר ממני :(.

Gershon
21-11-19, 08:50
אם מנוע YD25DDTI עם DPF/מסנן חלקיקים?

sgill
21-11-19, 10:04
עד שמויש כתב שיש לו את אותן בעיות, חשבתי להציע לך להחליף תחנת דלק.
אלא אם כן מויש שכן שלך ואתם מתדלקים באותו מקום, אחרת כנראה שהסולר הוא לא הבעיה...

Nadav sa
10-12-19, 18:28
טוב קודם כל תודה לכולם.
הבעיה נפתרה ותכף אפרט כיצד.
לאחר שהוחלט לנסות להחליף, פילטר דלק, וסת לחץ דלק ועוד כמה דברים קטנים בתקווה שזה הפתרון...כלום לא עזר.

הגעתי לשי (מוסך חורשים) בהתרשמות ראשונה הציע 2 פתרונות, מהקל אל הקשה:
1. להחליף את משאבת העזר הידנית (פומפה) ולהדק את צינורות הדלק מהמיכל ועד הכניסה למנוע.
2. החלפת שרשרת טיימינג (לבדוק אולי אפשר להחליף רק את העליונה וזה יחסוך בעלויות).

ניסינו את הפתרון הראשון ולאחר כמה ימים שזה לא עזר החלטנו לפתוח את הטיימינג ולהחליף את השרשרת העליונה, במידה והשנייה במצב טוב.
לאחר שפתחנו התגלה ש-2 השרשראות במצב זוועה ולחלוטין הגיעו לסוף ימיהן.
*הסבר על למה דווקא טיימינג- לאחר ששרשרת טיימינג נמתחת מעבר לטולרנס שנקבע ע"י היצרן המנוע מפסיק את פעילות מיידית, כאמצעי זהירות מחשש שהשרשרת נקרעה*
2 השרשראות הוחלפות לשרשראות מחוזקות יחד עם כל המיסבים וגלגלי השיניים - עלות 9000 ש"ח +-.

אבבבבל....לאחר יומיים של עבודה המנוע שוב נכבה, הפעם בצורה קצת שונה, כאילו נגמר הדלק.
חזרתי לשי, ולאחר בדיקה יסודית, תחת לחץ, של כל צינור וצינור נמצאה דליפת אוויר בצינור שנכנס לפילטר דלק. גם הידוק מסיבי של הבנד לא עזר והיה צריך להחליפו.

מאז האוטו עובד בצורה מצויינת, הרבה יותר טוב מלפני ומרגיש בריא כמו שור. (מלח מים מלח מים מלח מים).

המלצה שלי :
-למי שחווה את אותן הבעיות - במידה והכיבוי של המנוע בבוקר הוא מיידי ולא מרגיש כאילו נגמר לו הדלק - סביר להניח שזה טיימינג.
-במידה וזה מרגיש כאילו נגמר הדלק-תבדקו את הפומפה לאחר שהמנוע נכבה ותרגישו אם היא ריקה. אם כן שווה לנסות להחליף את הצינורות שנכנסים לפילטר לפני שנכנסים להוצאה פסיכית.

תודה לשי ממוסך חורשים! מקצוען.

-->