PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורית כרית אוויר דולקת בג'ימיני

moto-moto
21-10-19, 17:50
היי חברים,

חדש בפורום, שמח שיש איפה להעלות שאלות וסוגיות. אז תודה מראש לכל המסייעים.

ברשותי ג'ימיני משנת 2004. נורת כרית האוויר בלוח השעונים דולקת ובשל כך נכשל הרכב בטסט.

עיינתי בספר הטיפולים של הרכב (service manual) ניסיתי לעקוב אחר הוראות הבדיקה למערכת כריות האוויר שהם מציעים ולא הצלחתי להבין מספר דברים, הייתי שמח להבהרות ככל שאתם יכולים, צרפתי את ההוראות עם התרשים הרלוונטיים.

האם אני צריך להשתמש באמצעי זיהוי מיוחד להתחבר אל ה-Diagnosis switch terminal כדי לבצע את הבדיקה?

אם מישהו מבין איך לבצע זאת אשמח לסיוע.

בתודה מראש,

יוגב,

Mor Gurevich
21-10-19, 17:55
תתחיל מלבדוק שהפיוז 15 אמפר בתיבת פיוזים מתחת להגה לא שרוף או מנותק.

moto-moto
21-10-19, 17:56
תתחיל מלבדוק שהפיוז 15 אמפר בתיבת פיוזים מתחת להגה לא שרוף או מנותק.

נבדק.

תקין!

asafk
21-10-19, 18:29
יש בחלק מהמוסכים ערכה לבדיקת כריות אויר - תכלס זה נגד של 3 אוהם. מנתקים כרית כרית ומכניסים במקומה את הנגד עד שהתקלה נעלמת.
אבל בגלל שמחשב דיאגנוסטיקה טוב יודע לומר בדיוק איפה התקלה - כבר לא משתמשים בשיטה זו לאיבחון.
בכל מקרה אתה צריך לקבל אישור מוסך על התיקון כדי לגשת לטסט חוזר - אז גש למוסך שיש לו ציוד איבחון נורמלי.

אסף.

moto-moto
21-10-19, 19:22
יש בחלק מהמוסכים ערכה לבדיקת כריות אויר - תכלס זה נגד של 3 אוהם. מנתקים כרית כרית ומכניסים במקומה את הנגד עד שהתקלה נעלמת.
אבל בגלל שמחשב דיאגנוסטיקה טוב יודע לומר בדיוק איפה התקלה - כבר לא משתמשים בשיטה זו לאיבחון.
בכל מקרה אתה צריך לקבל אישור מוסך על התיקון כדי לגשת לטסט חוזר - אז גש למוסך שיש לו ציוד איבחון נורמלי.

אסף.

היי אסף,

תודה רבה על ההכוונה.

רציתי לבצע כמה בדיקות עצמיות לפני הפנייה למוסך (בכל זאת היינו בכמה ימי חופש לאחרונה...).

יש המלצות למוסך שמתמחה בנושא הזה באזור הדרום (מרחובות ועד ב"ש - אני בדיוק באמצע).

אעדכן בהמשך.

moto-moto
26-10-19, 21:10
לסגירת הנושא...

קרדיט לעמרי מהפורום שיצר עימי קשר בפרטי, הסביר על תקלה דומה שהייתה אצלו והנחה אותי שניתן להשיג סליל ההגה אצל אלירן ממוסך ENL במושב פתחיה.

אלירן הסביר והנחה אותי מה לעשות ואף שוחח עם המוסכניק שלי בזמן התקנת החלק (הוא גם יכול להתקין בעצמו למיטב הבנתי), יצא תותח! ובכלל יש לו מלא חלקים מפרוק ואביזרים חדשים, כמו מגרש משחקים מגניב.

הרכב נכנס למוסך וחובר למחשב כרית האוויר והתקבלה תקלה B1021 - drive air bag circuit resistance high , לאחר התקנת החלק החלופי התקלה והנורית נעלמו כלא היו.

ברשותכם, אסביר קצת על מרבית הליקויים שנמצאו אצלי בטסט וכיצד תוקנו והרכב עבר בטסט החוזר:

הטסט בוצע במכון "טסט אשדוד" ברחוב המדע באשדוד:

1. נורת כרית אוויר דולקת - תיקון כמפורט לעיל, אציין כי בטסט החוזר הבוחן דרש לכבות את הרכב ולפתוח סוויץ' בכדי לבדוק שלא הוצאתי את הנורה במקרה...:rolleyes:

2. נזילות ממערכת ההיגוי - המוסכניק שלי טוען כי הוא היה צריך להחליף בנד ושראה נזילה קטנטנה.

3. אור דרך חלש - החשמלאי החליף לנורות חזקות יותר.

4. מגב אחורי יבש - .....

תודה רבה לכולם על הסיוע.

יוגב,

-->