PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש כאן איש מזגנים ?

ronen7k
22-10-19, 11:05
יש כאן איש מזגנים / יועץ שיכול לבוא לנס ציונה ולתת לי יעוץ לגבי איזה מזגנים להתקין ?

תודה

zivo
22-10-19, 12:39
תפריד בין ההחלטה של איזה מזגן (גודל, מרכזי, מפוצל, אינוורטר), לבין היצרן.
אני חושב שלכל החברות הגדולות יש יעוץ (בחינם או במחיר סימלי).
ברור שהם ימליצו על החברה שלהם, אבל מזה אפשר להתעלם, ולקחת את ההמלצה על איזה מזגן.
אח"כ תצא למסע קניות של המזגן ושל ההתקנה.

My two cents

ronen7k
22-10-19, 13:33
תפריד בין ההחלטה של איזה מזגן (גודל, מרכזי, מפוצל, אינוורטר), לבין היצרן.
אני חושב שלכל החברות הגדולות יש יעוץ (בחינם או במחיר סימלי).
ברור שהם ימליצו על החברה שלהם, אבל מזה אפשר להתעלם, ולקחת את ההמלצה על איזה מזגן.
אח"כ תצא למסע קניות של המזגן ושל ההתקנה.

My two cents

תודה ,
אולי לא הסברתי נכון ,

יש לי חלל סלון ומטבח משותף , בכל מקרה המזגנים הם מזגנים עיליים רגילים.
מתלבט בין מזגן גדול של 4 כ"ס או לפצל לשניים של 2 כ"ס

polar bear
23-10-19, 11:05
אצלי מזגן אלקו 3 כ"ס מקרר יפה מאד חלל של 4X9 . מותקן על הקיר של ה 4 . זורק אוויר רחוק מאד.

רועי76
23-10-19, 17:43
היי, אצלי גם המטבח והסלון בחלל משותף.
סדר גודל של 11*6 מטר.

מותקן מזגן יחיד של 4 כ"ס תלת פאזי על הקיר הארוך בערך באמצע. מקרר/מחמם בלי בעיה.
אבל לא נעים. גם במצב הכי חלש עדיין הרוח שהוא מייצר מטרידה לפעמים והרעש נוכח ומורגש היטב.

בתכנון להחליף אותו בקרוב במזגן בינוני, ורק אם יהיה צורך להוסיף אחד קטן במטבח לתגבור.

amirmoshe
23-10-19, 18:42
אצלנו תלת פאזי של אלקטרה 3.5 כ''ס ממזג בית של 100 מ''ר.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ronen7k
24-10-19, 08:54
תודה על הנתונים ,

אצלי החלל המשותף מגיע בערך ל 60 מ"ר כש 6 מ"ר מה 60 הם פינה בצד החלל והיא חצי מוסתרת ,

אנחנו לא פינגווינים ולא צריכים הקפאה של הבית , האם אני יכול לרדת מה 4 כוח ל 3 או 3.5 כוח ?

de fox
24-10-19, 09:12
יש תהליך מסודר ולא מסובך במיוחד של חישוב הספק קירור וחימום נדרש לחללים שלוקח בחשבון את ההתנגדות התרמית של כל הקירות\חלונות + קרינה נכנסת מהשמש + הספק נכנס מצרכני חשמל ותאורה + חום שנפלט מאנשים בבית + תחלופת אוויר ועוד פרמטרים. כדי שבסוף תאפיין את המזגן שאתה צריך עבור מה שאתה מבקש - תכנון מיזוג אוויר.

אם אתה באמת רוצה לאפיין את המערכת, והדקויות חשובות לך צריך לעשות חישוב כזה. זה לא עניין של השערות וניחושים.
גם לא צריך להיות מהנדס מיזוג אוויר בשביל זה, כל המידע זמין ברשת.

זה לא נכתב בשביל להתפלצן, רק בשביל לפתוח את הראש לגבי מידע מקצועי שאתה יכול להשיג בכוחות עצמך ולבטל את התלות באנשי "מקצוע" והשערות בפורומים ברשת (מבלי לזלזל באף אחד).

ariel-ro
24-10-19, 10:15
https://barrabi.com/
בזמנו מצאתי את המחשבון הזה - מתחשב בשלל פרמטרים וממליץ על גודל המזגן ועל דגמים מכל החברות.
איני קשור לאתר, רק מצאתי אותו שימושי למדי.

איל מ
24-10-19, 11:02
אני עם מזגן גדול על חלל דומה.
אין בעיה לרדת ל3.5, אבל כמו שנאמר, זה מזגן גדול ומרעיש . לדעתי גם קטנים יותר יקחו (לא יודע מה יש היום בשוק).
אני התייעצתי לפני כמה שנים עם "מזגני מילניום" שעזרו לי מאוד. ישבו בקיבוץ גבעת השלושה.
הם לא היו אצלי בבית. הבאתי להם תכניות של הבית+ נתונים כמו במחשבוני מיזוג:
גודל, סוג בניה, קומה, סוג וגודל חלונות, מפנה של החלונות, מכשירי חשמל בחלל (תנור אפיה מקרר מדיח וכו..).

ronen7k
24-10-19, 11:04
יש תהליך מסודר ולא מסובך במיוחד של חישוב הספק קירור וחימום נדרש לחללים שלוקח בחשבון את ההתנגדות התרמית של כל הקירות\חלונות + קרינה נכנסת מהשמש + הספק נכנס מצרכני חשמל ותאורה + חום שנפלט מאנשים בבית + תחלופת אוויר ועוד פרמטרים. כדי שבסוף תאפיין את המזגן שאתה צריך עבור מה שאתה מבקש - תכנון מיזוג אוויר.

אם אתה באמת רוצה לאפיין את המערכת, והדקויות חשובות לך צריך לעשות חישוב כזה. זה לא עניין של השערות וניחושים.
גם לא צריך להיות מהנדס מיזוג אוויר בשביל זה, כל המידע זמין ברשת.

זה לא נכתב בשביל להתפלצן, רק בשביל לפתוח את הראש לגבי מידע מקצועי שאתה יכול להשיג בכוחות עצמך ולבטל את התלות באנשי "מקצוע" והשערות בפורומים ברשת (מבלי לזלזל באף אחד).

https://barrabi.com/
בזמנו מצאתי את המחשבון הזה - מתחשב בשלל פרמטרים וממליץ על גודל המזגן ועל דגמים מכל החברות.
איני קשור לאתר, רק מצאתי אותו שימושי למדי.

תודה רבה

אז אלה התוצאות לפי המחשבון
126254

לא רשומים פה כמה כוח כל מזגן אלה רק התפוקה

למבינים יותר ממני , מה אתם ממליצים ?

YDF
24-10-19, 12:48
לא רשומים פה כמה כוח כל מזגן אלה רק התפוקה

עצמת קירור מודדים ב-BTU. כ"ס לא רלוונטי. שים לב שבמזגני אינוורטר/VRF, העצמה מדתנה בטווח כלשהו

-->