PDA

צפייה בגרסה מלאה : הטסט השנתי לרכב צפוי להשתנות

נדב ש.
03-11-19, 17:38
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3772905

"משרד התחבורה פירסם מסמך לשיפור עתידי במערך הרישוי, והפיץ שאלון המתייחס, בין היתר, לטפסים הכרוכים בתהליך ולהפסד של שעות עבודה"

"רשימת התחומים בשאלון מתייחסת, בין היתר, למרחק של מכון הרישוי מביתו של בעל הרכב, וגם לריבוי הטפסים הכרוכים בתהליך הרישוי ולמידת מורכבותם. בנוסף, נשאלים הנבדקים במכוני הרישוי, לגבי פרק הזמן שעליהם לבלות במכון, הפסד של שעות עבודה, והעלויות הכרוכות בהגעה למכון הרישוי וביצוע הטסט. מעבר לכך, כולל השאלון גם התייחסות לקלות שבה ניתן לגשת לטסט חוזר, אם הרכב נכשל בראשון."

"לפי נתונים של מכוני רישוי, הסעיפים העיקריים שבגינם מכוניות נכשלות כוללים ליקויים הנוגעים ללוחיות רישוי, נורות תאורה שונות, ותקינות של בלמי הרכב."

רק לא מצאתי איפה השאלון הזה נימצא...?

נמרוד
03-11-19, 17:47
בוא-בוא בוא, דוקטור הדר,

או שמה "מר תומר", פה באתר?

איפה יקבל משרד הרישוי תשובות לעניין,

אם לא בפורומנו המצוין?

אנא, הרחב את היריעה -

מה צופן הטסט בשנה הבאה?

הדסופה
03-11-19, 17:59
נוסף טופס חדש...[emoji23]
שצריך לסמן בו מה דעתך על שאר הטפסים

Sent from my iPhone using Tapatalk

bezzat
03-11-19, 17:59
בקיצור,
הם רומזים תעברו לתחבורה ציבורית

boaz avrahami
03-11-19, 18:08
נוסף טופס חדש...[emoji23]
שצריך לסמן בו מה דעתך על שאר הטפסים

Sent from my iPhone using Tapatalk

ומעכשיו יש לטסט ISO
ויחד עם הטופס עשן נקבל גם COC

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

MashberNafshi
03-11-19, 18:47
מספר אפשרויות שמשרד התחבורה בודק בהתאם לנוהל הקיים באירופה:

1. הגדלת תחום הפסילות אשר אינן מחייבות תיקון מיידי(כיום רק לוחית רישוי נמצאת בתחום זה, ניתן לסכם את הטסט ולקבל התחייבות אישית להחליפה תוך 48 שעות) לעוד מספר פריטים אשר נמצאים בתחום של עמדת הזיהוי(נורות, מגבים וכיוצ"ב).

2. בחינה של מתן זכיינות להקמת מכון רישוי נוסף על הקיים באזור/עיר בו קיים כבר מכון.

3. יתכן ובעתיד נראה גם מעבר לרישוי כל שנתיים עד לשנתו העשירית של הרכב.

asafk
03-11-19, 18:51
כשהייתי בניו זילנד, גיליתי שמי שחותם על ה MOT הוא מנהל מוסך שמוסמך לכך. הסיבה היא פיזור גדול של אוכלוסיה, אזורים כפריים נרחבים, אבל חשוב יותר - אמון בין הממשלה לאזרחים.
אין שם מכוני טסטים ולא צריך. השיטה עובדת.

אסף.

hadtomer
03-11-19, 19:21
לדאבוני זה לא שיפור ברמה שרלוונטית לנו (ואין סיבה שיהיה גם שינוי שרלוונטי לנו). הטסט ה"יבש" לא משתנה. נזילה נשארת נזילה והגבהה נותרת הגבהה. מדובר בשינויים של כל מיני שירותים היקפיים שקשורים בטסט שמיועדים לייעל את השירות לאזרח.

אבל- למה שלא תשפיעו גם אתם?

משה"ת העלה את טפסי הייעול לאתר המשרד ואתם יכולים גם לנסות ולהשפיע

https://survey.gov.il/he/tests

נדב ש.
03-11-19, 19:29
לדאבוני זה לא שיפור ברמה שרלוונטית לנו (ואין סיבה שיהיה גם שינוי שרלוונטי לנו). הטסט ה"יבש" לא משתנה. נזילה נשארת נזילה והגבהה נותרת הגבהה. מדובר בשינויים של כל מיני שירותים היקפיים שקשורים בטסט שמיועדים לייעל את השירות לאזרח.

אבל- למה שלא תשפיעו גם אתם?

משה"ת העלה את טפסי הייעול לאתר המשרד ואתם יכולים גם לנסות ולהשפיע

https://survey.gov.il/he/tests

תודה על הקישור.

מי יודע אולי יפתיעו אותנו לטובה הפעם...

דרור ברלי
03-11-19, 20:29
חחחח...
יפתיעו לטובה. כן בטח.

הצעת ייעול: לסגור את משרד התחבורע.

hadtomer
04-11-19, 20:02
או.

וכעת הדובדבן שבקצפת, או כפי שאני אוהב לקרוא לו "למה מדינת ישראל שאני מאוד אוהב עלולה להיות בור של חרא".

אבקש לקחת אתכם רוורס יומיים שלושה- לטופס שמשרד התחבורה בכבודו ובעצמו פרסם. הקישור מופיע כאן לעיני כולכם באתר משה"ת.

הקישור מיועד "לשפר את השירות לאזרח" ואפילו מגדיל לעשות ומבקש מן האזרחים הטובים הצעות ייעול הנוגעות לטפסולוגיה, לטסט החוזר - ועוד. אחד המגיבים שמעלי ציין מידע מאוד מדויק (!) שכולל חלק מהשינויים שמשרד התחבורה צפוי לאשר - ועיניכם הרואות - אפילו הופץ טופס ששואל "מה תרצו שנשנה בהליך הרישוי? יש מצב שנשנה".

אה מה מה? ובכן- במשרד התחבורה קראו למרבה הצער בעיתון רב תפוצה, שהם פרסמו מסמך שחור על גבי לבן שמופיע באתר משרד התחבורה- ואז יצאו כל מיני עכברושים מהמחילות שלהם והלכו לבקר אצל אדם חביב שחתום (הפתעה?) על מסמך ההגבהה של רכבי השטח. קוראים לו קירמאייר אגב.

כתוצאה מכך משרד התחבורה מיהר לשלוח היום הודעה רשמית לפיה משרד התחבורה אינו בוחן כל שינוי. עיניכם הרואות את ההודעה- הודעה מאוד גורפת, מאוד נחרצת ומאוד לא ניתנת להבנה שלא כלשונה. הודעה שאומרת "אין שום שינוי". לא בנוהל, לא בהמתנה, לא בשום דבר. השכל הישר וההיגיון הבריא שיש לרוב חברי פורום בלתי מכובד זה לבטח אפעס...תוהה- כיצד יד אחת מפרסמת מסמך שמציין שעומדים לעשות שינויים - ויד שניה מגיבה שחור על גבי לבן באופן ממש נחרץ שלא יהיו שינויים.....

מצ"ב המסמך. קיראו, שימרו את הצחוקים לעצמכם ואת התהיה על אופיה המורכב של מדינת ישראל ומשרד התחבורה שלה, שימרו עמוק בלב, חבל להוציא עצבים סתם.

ו' בחשוון תש"פ
04 בנובמבר 2019

אל: תומר הדר
מאת: אבנר עובדיה- דובר משרד התחבורה

הנדון: תגובה לפניתך בנושא שינויים במבחן הרישוי השנתי לרכב

משרד התחבורה אינו בוחן כל שינוי במבחן השנתי לרכב.

opl
04-11-19, 20:09
הבעיה היחידה בטופס היא שאזור ה"אנא פרט מה הקשה עליך בעת הליך הרישוי לרכב וכן הצעות לשיפור התהליך" מוגבל בתווים...

hadtomer
04-11-19, 20:15
אגב- שימרו את הקישור לטופס הייעול של הטסטים.יש לי תחושה שעוד מעט העמוד הזה יוחלף בציור של חתלתול או משהו

עריכה:

אין בדברים אלה לפגוע בשום אופן באוהבי חתולים, וזאת לאור תקריות שאירעו במהלך השבוע החולף. אני אוהב חתולים, יש לנו חתולה מהממת. גם במשרד התחבורה יש חתלתולים.

boaz avrahami
04-11-19, 20:59
אני לא אתפלא אם לדובר אין מושג מהחיים שלו.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
04-11-19, 21:24
תגיד תודה שהוא ענה לך בכלל.

יש עיתונאים שהוא מסרב לדבר איתם.

ש01
05-11-19, 14:53
יש עיתונאים שהוא מסרב לדבר איתם.

רק לכאלו שסובלים מדיסלקציה ונטיה להחליף ה' ב ע' ? (...)

איל מ
05-11-19, 19:39
בלי להעליב,
אם הייתי במשרד התחבורה/רישוי,
גם לא הייתי מוכן לדבר עם דרור.
זה בסדר.
לא כולם חייבים להיות חברים של כולם

דרור ברלי
05-11-19, 19:49
זו ביצה ותרנגולת איל. מי לא רוצה לדבר עם מי ולמה.
אגב, במעט הפעמים שהתקשרתי אליו, הוא דווקא כן ענה לי. התשובות שלו לעומת זאת...
קראת מה ענה לתומר, שמתנהל הרבה-הרבה יותר ממני מול משרד התחבורע.

לזכותו ייאמר שפעם הוא אפילו עזר לי. לא משנה למה ואיך, אני לא אהיה קטנוני.

אישית אני סבור שכל הנפשות הפועלות במשרד הממשלתי הרע הזה וסביבו, מהשר דרך כל המנכלים והסמנכלים וראשי האגפים וכל האינג'ינרים הדפוקים שמועסקים בו דרך מנהלי הסניפים והפקידות ועד לאחרונת המנקות, צריכים לעוף הביתה. כי הם כבר נגועים ולא יכולים להירפא מהשילוב הנפיץ של רשע וטימטום. הנזק שהם גורמים בהתעללות שלהם בציבור בלתי ניתן להערכה בכלל. אלה אויבי הציבור על אמת.

ואחר כך, גריסה ושריפה של כל הניירת, מחיקה ופירמוט מלא לכל המחשבים. ביטול כל התקנות.
חלק מהסניפים צריכים גם להיהרס פיזית. חולון למשל. יותר מדי רוחות רעות יש שם.

ואז לבנות הכל מהתחלה. מדף חלק.
ורצוי למנות אנשי מקצוע מחו"ל. מהנדסי רכב אמיתיים. אנשים שמבינים רכב ומתעניינים ברכב, לא בכדורגל ובפוליטיקה.
כי כבר מזמן אני משוכנע שיהודים וגלגלים לא הולך ביחד.

ערן CJ
06-11-19, 10:53
ברלי היקר
ממך הייתי מצפה ליותר.
דבריך התרבותיים, המחושבים והמושכלים לא מסתדרים לי עם ההשתלחות חסרת הרסן והמכלילה שכתבת פה.
קח כוס מים. תירגע.

כמי שעבד עם אנשי משרד התחבורה וכמי שניהל חקר תאונות דרכים קטלניות, במשך 22 שנים, אספר שכמו בכל מערכת, גם במשרד התחבורה יש שלל אנשים טובים ומקדמים. לצידם גם בירוקרטים קשי עורף וחסרי הבנה.

דבר אחד משותף לכולם במשרדי הממשלה. השירות הציבורי אינו פשוט. במערכת הממשלתית איש לא יגבה אותך כאשר יוציאו דיבתך. ברגעים הקשים, איש לא יעמוד לצידך גם לא שותפיך להחלטות. ואם נעשתה טעות, כולם יברחו מאחריות ויחפשו בך את האשם. מערכות כאלו (בכל תחומי חיינו), נוטות להחליט תמיד ובכל לחומרא.
אשמח גם לפתח דיון מקצועי על חלקו הבעייתי של חוק נפגעי תאונות דרכים בחסמים המוטלים על כולנו... להבדיל מארה"ב, למשל.

נכו שאיכות השירות בחולון גרועה. כדי לתת שירותים נאותים ל-4 מיליון תושבי גוש דן, יש לשלש את כוח האדם ולהכפיל את המתחם. אפשרות שניה היא הפרטת השירותים. הבעיה נובעת מסירוב האוצר להפריט את שירותי משרד הרישוי. החשש מהשחיתות ומהעליה בעלויות המחיה עומדת למול עיניהם. הם תמיד הצביעו על דוגמת תאגידי המים ועלות המים לצרכן. מה זה אומר? ששירות טוב וזמין יעלה לנו יותר? ההוכחה לכך היא איכות השירות הטובה בפריפריה. נסה את אילת ואת צפת. תזכה לשירות אדיב ומחוייך.

ערן CJ

-->