PDA

צפייה בגרסה מלאה : בוסטר ברקס דולף 4ראנר

guyo
05-11-19, 17:37
שלום לכולם,
אתמול במהלך טיול התחילה לי דליפת ואקום מהבוסטר.
בראיה ראשונה נראה כי השסתום והבוסטר הם יחידה אחת ולא ניתן לפרק את השסתום לבדיקה.

האם מישהו יודע אם ניתן לפרק את השסתום?
במידה ולא, קיים בהישג יד בוסטר היילקס 97, מישהו יודע אם יתאים?

תודה לעוזרים

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

guyo
05-11-19, 19:57
טוב, מבדיקה לאחור בפורטם עולה שבוסטר היילקס מתאים לפוראנר. יוחלף בסופ''ש.

asafk
05-11-19, 23:15
דולף ואקום מהדיאפרגמה של הבוסטר? או מהשסתום החד כיווני?

אסף.

guyo
06-11-19, 01:15
דולף ואקום מהדיאפרגמה של הבוסטר? או מהשסתום החד כיווני?

אסף.שאלה טובה,
האמת שבפוראנר הבוסטר אחוד ולא ניתן לפרק את השסתום החד כיווני כך שלא ניתן ממש לקבוע.
בכל אופן הסימטומים הם דוושת בלם קשה מאוד, צורך בלחיצה חזקה מאוד לצורך בלימה, שריקת ואקום בזמן לחיצה על דוושת הבלם שנשמעת היטב בתא הנוסעים מאיזור שמאחורי ההגה, אין איבוד נוזל בלמים מהמשאבה עצמה, ללא נזילות נראות לעין של נוזל בלמים.
הצינור עצמו נראה תקין.
מכל הבדיקות שבצעתי עד כה (בדיקת ואקום בזמן לחיצה עם מנוע כבוי או עובד, צניחת דוושה בזמן דימום מנוע וכו') ניכר שמדובר באיבוד וואקום ולא במשהו אחר בשלב זה, אבל אני לא מודאג, בטח אחרי הבוסטר המשאבה תחזיר נשמתה למי שברא אותה.

אנסה הפעם החלפה עצמאית של הבוסטר ואעדכן אחרי הטיפול.
גיא

guyo
16-11-19, 00:18
סיימתי עכשיו החלפה של הבוסטר הדולף בבוסטר של היילקס מדור הסרן חי. יש התאמה בגודל הברגים והמשאבה מתאימה, זאת למרות שנראה שהבוסטר של הפוראנר גדול בנפחו מזה של ההילקס.
מכיוון שהבוסטר ה''חדש'' גם הוא ותיק (לא יודע מאיזו שנה, אך מדובר כנראה ממשהו מסוף שנות ה- 90) אני רוצה ליצור לעצמי עתודה, וכאן מתחילות השאלות-

1. המלצה למקום בו ניתן לתקן את הבוסטר המקורי?

2. האם ניתן להרכיב בוסטר עדכני מדגמי ההיילקס/ לנדקרוזר העדכניים יותר על היילקסים ופוראנר עד 97? (מניח שאם הבוסטר של היילקס סרן חי התאים לפוראנר, כל מה שיתאים להיילקס עד 97 יתאים לפוראנר)

3. מבחינת התחושה ברגל- בדקתי את אורך המוט היוצא מהבוסטר החדש לעומת המקורי וכן את אורך המוט המתחבר לדוושת הבלם- שניהם דומים. עם זאת התחושה כעת שונה בדוושה ואני מקבל בלימה טובה בקצה מהלך הדוושה ומהלך די ארוך בו לא קורה כלום. מה אני צריך לכוון כדי לקבל בלימה יותר לינארית?

4. בנקודת המפגש של המשאבה והבוסטר יש רטיבות קלה, אין איבוד של נוזל בלמים. האם להכין כבר משאבה בצד או שמדובר ברטיבות "נורמאלית" שקרתה עם פירוק המשאבה מהבוסטר?

גיא

asafk
16-11-19, 04:49
בפורראנר יש דיסקים או תופים מאחור?

אסף.

guyo
16-11-19, 06:45
תופים מאחור

ד ו ר ו ן
16-11-19, 10:03
3. מבחינת התחושה ברגל- בדקתי את אורך המוט היוצא מהבוסטר החדש לעומת המקורי וכן את אורך המוט המתחבר לדוושת הבלם- שניהם דומים. עם זאת התחושה כעת שונה בדוושה ואני מקבל בלימה טובה בקצה מהלך הדוושה ומהלך די ארוך בו לא קורה כלום. מה אני צריך לכוון כדי לקבל בלימה יותר לינארית?

נשמע שלא נוקז אויר במלואו.

זה לא בלתי סביר שהניקוז הראשוני לא הוציא הכל.

בנוסף, אולי פספסתי, החלפת את כל הנוזל בלם?

guyo
16-11-19, 10:07
לא פתחתי את המשאבה, רק ניתקתי מהבוסטר ומשכתי קצת קדימה כדי להוציא את הבוסטר הישן.

ד ו ר ו ן
16-11-19, 10:16
זה לבד יכול להיות הסבר לתחושה בדוושה.

כדאי שבתור התחלה תבצע ניקוז מסודר בכל הפינות ותנצל את ההזדמנות להחליף את כל הנוזל המשומש.

-->