PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר לתלת גלגלי- חכמת ההמונים

oferziv1
05-11-19, 20:37
שלום לכולם,

טוב, אז מנצל את הפורום הזה שתמיד עוזר גם לעניין שלא קשור לפראדו :)
בקרוב לאחר שנים רבות במגורים בגבעתיים, עוברים ליבנה (יש יתרונות...)
אני עובד בדרום ת״א, סמוך לנווה צדק ונוסע כבר המון שנים עם אופנים חשמליים ונהנה מכל רגע להגיע ולחזור תוך 15 דק הבייתה.
לצערי זה עומד להשתנות (לפי גורמים זרים הזמן נסיעה מיבנה לעבודה הוא בין 50 דק לשעה ו 20) והתחלתי לחפש את הפתרונות.
התחלתי לחשוב על פתרונות יצירתיים, כמו נסיעה עם האופניים לרכבת ומתחנת הגנה לעבודה, מבדיקה גם זה יקח לי בסביבות 50 דק- שעה.
המחשבה הבאה זה לעבור לדו גלגלי או יותר לכיוון תלת גלגלי (אצטרך לעשות שכנועים רבים לקבלת אישור מאשתי).
המרחק הוא 25 קמ לכיוון
מקווה שניסיון הרכיבה על אופניים חשמליים ב 10 שנים האחרונות, ייתן לי נקודת פתיחה קצת יותר טובה בנהיגה על הכלים האלה.

מעוניין לשמוע את דעתכם, המלצותיכם לכלים מסוימים וכל דבר שעולה לראשכם.

תודה,
עופר

ishc
05-11-19, 21:01
אני רכבתי כמה שנים עד ממש לא מזמן.
זה סופר נוח וסופר פרקטי אבל קח בחשבון שאין מנוס מלהתרסק מתי שהוא.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דרור ברלי
05-11-19, 21:21
לדעתי זה לא רק עניין של רצון. פשוט לא תהיה לך ברירה.

פרייקט העיוועים האחרון של המשרד הממשלתי להתעללות בציבור (הנקרא גם משרד התחבורע/תחבולה) הוא נתיב "+3" המיועד לתחבורה ציבורית ולכלי רכב פרטיים בהם מלבד הנהג יש גם לפחות 2 נוסעים נוספים. הנתיב מתחיל ממחלף חולות על כביש 20 צפונה (איילון צפון).

תחבורה ציבורית נורמלית עדיין אין, ככל שזה תלוי באין-ממשלה ובמשרדי האוצר והתחבורע/תחבולה, גם לעולם לא תהיה.
כי זה עולה כסף, ומטרת המנוולים האלה היא לא להוציא כסף אלא להכניס כסף. לשדוד מהציבור כמה שיותר.
זו לא הוצאת קיטור אלא רק האמת העירומה.
מטרת הפרוייקט האמיתית היא להעצים ולהגדיל את פקקי התנועה* כדי להכניס כסף.
ומטרה זו הושגה מין הסתם בהצלחה מסחררת.
נסיעה לחולון מגבעת ברנר (מדרום לרחובות) בשעה 18:00 בערב, מרחק של כ-20 ק"מ, שארכה לפני תחילת הפרוייקט כ-25 דקות, מתארכת כעת ליותר משעה. מדוד. אין דרכים עוקפות שמקצרות את זמן הנסיעה, כי העומס בכביש 20 צפון מקרין על כל הצירים באיזור. כולל כבישים פנימיים בשכונות מגורים במערב ראשל"צ.
בשעות הבוקר, נסיעה מיבנה לדרום ת"א במכונית תיקח לך לפחות שעה וחצי אם לא הרבה יותר. ועוד לא דיברנו על חנייה.... ובקרוב גם אגרת גודש....

תחבורה ציבורית?.... חחחחח. שכח מזה.
הדרך היחידה לקצר זמנים היא על דו גלגלי.

להזכיר - עדיין אסור לדו גלגליים לנסוע בנתיב "+3". תצטרך להתפתל בין טורי המכוניות ולהסתכן שמישהו מחותכי הנתיבים/מרוקני המאפרות/חולמנים למיניהם, ינסה להתנקש בחייך. אבל לפחות רוב הזמן תהיה בתנועה ולא תעמוד.

*למי ששאל למה הפקקים הם אינטרס מובהק של משרדי האוצר והתחבורע?.... איך מדינת ישראל מרוויחה כסף מהפקקים?.... אני אסביר - האישיו כאן הוא בזבוז דלק. כאשר 70% ממחיר ליטר דלק הם מיסים, כל פקק מעצים את הכנסות המדינה ממיסים על דלקים. מיליוני ליטרים של דלק נשרפים לריק בכל יום בפקקים, מזהמים את האויר, אבל מנפחים את הקופה. זה מאוד פשוט. כל כך פשוט וכל כך מקומם - וזה מגיע לנו, כי אנחנו שותקים.

נדב42
05-11-19, 21:34
רכבת + קורקינט חשמלי, כי בסוף החודש יתחילו גם גזירות על האופניים ברכבת. אבל תרד בצומת חולון, משם לאורך שדרות בן-צבי יש שביל אופניים טוב כמעט עד לאזור שלך..

ד ו ר ו ן
05-11-19, 23:46
בשעות הבוקר, נסיעה מיבנה לדרום ת"א במכונית תיקח לך לפחות שעה וחצי אם לא הרבה יותר..
תגדיר בוקר.
המהלך המטומטם להחריד של ילדכאפותסמוכטריץ אכן האריך את הדרך, אבל גם עכשיו, מיבנה לוולפסון ביציאה לכביש 4 ב-06:15 תיקח גג 40דק אם אין בלתמ בדרך.

משעה 06:30 אין מה להכנס לאיילון מכיוון חולות, זוועה.

דרור ברלי
06-11-19, 00:11
הפרויקט המטומטם הזה החליף נת"צ שהיה מוגדר בזמנים והיה הגיוני איכשהו. מ-06:30 עד 10:30 היה מותר רק לתחבורה ציבורית ולרכב פרטי עם 4 נוסעים נדמה לי. אח"כ (כלומר לא בשעות העומס) היה פתוח לכולם. בערב לא היה עמוס בכלל. היום זה בלתי אפשרי.
עכשיו זה מוגבל באופן רצוף. 24/7. כולל בשבת כאשר תחבורה ציבורית לא עובדת כלל.
כנראה שגם עכשיו בחצות, יש שם עומס. האם יש החלטה מטומטמת, מרושעת ומתועבת יותר מזו? הם אשכרה מעוניינים ליצור פקקים יש מאין, כדי שנשרוף דלק וכספי המיסים יזרמו לקופה. ממש ככה. אין הסבר אחר.

את הרעיון עצמו הם לא טרחו כלל לבדוק לפני שהחליטו עליו. הסתמכו על איזה ניסוי שנערך ב.... וירג'יניה, ארה"ב. אתה מבין את זה? וירג'יניה.
לדו גלגליים, שהם חולצי הפקקים האולטימטיביים, עדיין לא מאפשרים לנסוע בנת"צ. ההסבר שלהם: "הנושא בבדיקה".... אתה מבין את זה? "בבדיקה"....
אני חושב שעצם הרעיון שמא בעלי רכב יעברו לדו גלגלי מחריד את גאוני משרד התחבורע והאוצר. כי אופנוע/קטנוע לא צורכים דלק כמו מכונית ולא עומדים בפקק וזה עלול לחרב להם את כל החישוב ולהקטין את ההכנסות. לכן הם מעדיפים להגביל גם את האופנועים והקטנועים שישתחלו בין טורי המכוניות אפילו במחיר שייפגעו. "כדי לחנך את הציבור", כך קשקשה מישהי בכירה במשרד העיוועים בראיון ברדיו. "להרגיל אותו שמעתה והלאה זה מה שיהיה ביותר ויותר מקומות, ובסוף שישאירו את הרכב בבית ויסעו בתחבורה ציבורית". באיזה תחבורה ציבורית בדיוק, תזכירי לנו?......... ומתי כבודה נסעה לאחרונה באוטובוס?.......... כי שום דבר לא מעניין את החלאות האלה, זולת איך למצוץ מאיתנו כסף.

גם הטענה ש"פקקים עולים למשק בשעות עבודה" היא קישקוש. הרי בנאדם צריך להגיע לעבודה בשעה מסויימת ולצאת בשעה מסויימת ואת הבוס שלו לא מעניין שהיה ויהיה תקוע בפקק. עכשיו, כשהפקק לוקח פי 2 זמן, האזרח יצטרך לקום בבוקר שעה אחת יותר מוקדם. אז הזמן היחיד שמתבזבז הוא זמנו של האזרח. שעות השינה שלו. למדינה זה לא אכפת, כי זה לא עולה לה כלום - היא רק מרוויחה.

לא סתם דעתי על משרד התחבורע כל כך בוטה, כל כך נחרצת.
המשרד הזה הוא חרפה לאומית. לדעתי עצם קיומו מצדיק וועדת חקירה.
צריך לסגור אותו, לפטר שם את כולם כבר שלשום, כאשר חלק ניכר מבעלי התפקידים שם הייתי שולח לבית סוהר. כי אלה אויבי הציבור, לא פחות. וכדאי שנפנים שזה יימשך ביתר שאת ויהיה רק גרוע יותר ויותר. למה? בדיוק. כי אנחנו שותקים.

דרור ברלי
06-11-19, 00:44
בקיצור - לפות"ש: לך על זה.
נכון, הכלי יקר והביטוח שלו פשוט שחיטה, אבל אין לך ברירה. אין כרגע וגם לא יהיה בעתיד שום פתרון אחר, יעיל, חסכוני ומהיר יותר.

ופשוט תרכב בזהירות ותפנים שאתה חיה נרדפת וכל מי שמסביבך מנסה לצוד אותך.

boaz avrahami
06-11-19, 05:06
דרור,

למה אתה וכל החברים שלך שם בתא כתבי הרכב מיללים במקום לעשות את המוות למשרד התחבורה ולעשות על הנתיב הזה כתבות לא מחמיאות על משרד התחבורה והשר הדביל שלו?

כמה מהמיללים כאן הצטרפו לקבוצה שמתנגדת לנתיב הזה ויהיו מוכנים לעשות נגדו מחאה?

מגיע לנו יחס עזה כי אנחנו סמרטוטים שלא יודעים להתאחד ולהחזיר מלחמה!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Asaf-a
06-11-19, 06:05
לפותח השירשור,

אופנוע או קטנוע לנסיעה בין עירונית רוכשים מאהבת הרכיבה, ולא רק מהפרקטיות, כי יש מספיק רוחות נגדיות כגון סיכון גבוה מהנהגים סביב, עלויות ביטוח וטיפולים, חם בקייץ, חלק בחורף וכו'...

דווקא יבנה, היא עיר עם נגישות מעולה לרכבת, יש בה 2 תחנות רכבת והנסיעה בשבילים מהשכונות לתחנות בהחלט סבירה, אם משך הזמן על ידי קורקינט + רכבת הוא עד שעה, זה סביר בהחלט למי שגר בפרברים ועובד בעיר, גם עם קטנוע בשעות הפקקים ברוטו כולל התלבשות ונעילה ייקח חצי שעה לפחות.

הייתי רוכש קורקינט חשמלי איכותי ולא מינימלי, עם גלגלים יחסית גדולים, ומדרך המאפשר עמידה עם כפות רגלים במקביל ומערכת בלימה טובה ומנסה מספר חודשים, ורק אם זה לא נסבל שוקל קטנוע.

אך אם אופנוע / קטנוע זה חלומך ויש הזדמנות להצדיק את החלום - לך על זה.

בעידן הABS היתרון התלת גלגלי מול הדו גלגלי בעיני זניח, כלומר יש יתרון לזוג גלגלים מקדימה אך רוב הסיכון זו הסביבה ולא ההחלקות העצמיות.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

GodsFather
06-11-19, 06:18
אתה חסר נסיון ברכיבה על אופנוע/קטנוע לדבריך. אופניים חשמליים לא מתקרבים לזה, גם לא לרמת הטוסטוס... ובטח שאין להשוות בתוך העיר לבינעירוני

זה סיכון.

רשיון יש לך? מתי פעם אחרונה רכבת?

לצמצם הסיכון, אם אין ברירה, קח תלת ולא דוג. זה משמעותית יותר בטוח.
עלויות הביטוח קטנות יותר בתלת מבדוג.
בהמשך אם יעלה בך החשק, תשנה, אחרי שתלמד לרכב.
תשקיע בציוד מיגון נוח לכל עונות השנה בהתאמה (כן, גם אם זה אומר 2 מעילים) , אפשר גם יד2, וסע בזהירות.

לעניין הנתצים, קשה אבל בר ויכוח אם אתה רוצה להיות דון קישוט. יש אמירה כזו מטעם משטרת התנועה כלפי דוגים בהקשר של נתצ ושוליים. לא המלצה אבל ידוע שהאכיפה מצומצמת עד כדי ויתור של ממש בשעות העומס.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
06-11-19, 06:47
דרור, ++ למה שכתבת.
היום בשעה 6 בבוקר יש פקק שלא היה לפני ההחלטה הטפשית הזו.

את הרעיון עצמו הם לא טרחו כלל לבדוק לפני שהחליטו עליו. הסתמכו על איזה ניסוי שנערך ב.... וירג'יניה, ארה"ב. אתה מבין את זה? וירג'יניה.
.
לעניין וירג’יניה, מסתבר שכרגיל בחלם, לקחו רק חלק מהרעיון ולא את כולו - שם הנתיב לא נגזל 24 שעות אלא בעומס, והנתיב הופך בעומס לנתיב אגרה לנהגים יחידים או כאלו שמצאו רק חבר אחד, ורוצים לנסוע בו.
ובכלל, נפחי התנועה והאפשרויות החליפיות לנהגים שונות מאד אז המודל מאד בעייתי להשלכה לכאן.

דרור ברלי
06-11-19, 08:01
לעניין וירג’יניה, מסתבר שכרגיל בחלם, לקחו רק חלק מהרעיון ולא את כולו - שם הנתיב לא נגזל 24 שעות אלא בעומס, והנתיב הופך בעומס לנתיב אגרה לנהגים יחידים או כאלו שמצאו רק חבר אחד, ורוצים לנסוע בו.
ובכלל, נפחי התנועה והאפשרויות החליפיות לנהגים שונות מאד אז המודל מאד בעייתי להשלכה לכאן.

נו, זה כמו תקנת ההגבהות.
אמרו "תקינה גרמנית".

רק מי שבודק לעומק איך זה באמת מתנהל בגרמניה, מגלה שלקחו מהגרמנים את כל מה שרע ומחמיר בחוק שלהם, ודחו את כל מה שטוב ומקל.
להחמיר ולהחמיר, כי אפשר - כי ככה זה במשרד התחבורע היהודי, המתחמק מאחריות, הנחרד מכל צעד שיקל קצת את העול על האזרחים, העושה ימים כלילות בתכניות זדוניות איך למצוץ מאיתנו עוד כספים.
אלה אויבי הציבור.

לעניין הרכיבה.
מבלי לזלזל לרגע בסיכונים, ממש לא! כי הסיכונים קיימים, בעיקר ממכוניות משפחתיות תמימות לכאורה, בעיקר מג'יפונים ובעיקר ממגזרי הנהגים/ות שאינם מהמשתוללים. אלה החולמים/ות וחותכי הנתיבים שיהרגו אותך בסוף... אז לפחות תתלבש כמו שצריך, גם בקיץ ואני יודע שחם נורא... מעיל רכיבה איכותי, קסדה שלמה מאיכות טובה, כפפות, מכנס ארוך ונעליים שלמות. הציוד הזה יידרש לעמוד במבחן ויגן עליך, אני מבטיח לך.

אבל יבנה - ת"א בשעות הבוקר זו ממש לא רכיבה בינעירונית. זה מזכיר יותר צליחת מגרש חנייה אחד גדול. גם קטנוע 125 יספיק בהחלט וחלק מהדגמים בעלי בסיס גלגלים ארוך אולי אפילו ירגישו גדולים מדי להשתחלות בין המכוניות העומדות.

דרור ברלי
06-11-19, 08:14
דרור,

למה אתה וכל החברים שלך שם בתא כתבי הרכב מיללים במקום לעשות את המוות למשרד התחבורה ולעשות על הנתיב הזה כתבות לא מחמיאות על משרד התחבורה והשר הדביל שלו?

כבר הרבה נכתב על זה בועז.
תגובת משרד התחבורע: לא ניסוג מהפרוייקט אפילו מילימטר. מה שיש הוא מה שיהיה. תתרגלו.
ברור שלא ייסוגו מילימטר. הפקקים האלה יזומים. למה שייסוגו?
וברור שאנחנו נתרגל. כי כבשים מפוחדות מתרגלות לכל דבר.

כמה מהמיללים כאן הצטרפו לקבוצה שמתנגדת לנתיב הזה ויהיו מוכנים לעשות נגדו מחאה?
אף אחד, כי אין לנו תרבות מחאה. כי אנחנו כבשים מפוחדות שמרכינות את הראש, "סולדות מאלימות". זהו עצם העניין, זו העצם של הכלב. כנגד אוייבי ציבור שכאלה, אין מנוס ממחאה אקטיבית, שיש מי שקוראים לה בשמה המפורש - אלימות. בצרפת צעד דרקוני כזה נד הציבור היה מבעיר את כל המדינה. ממשלות היו נופלות. אבל כאן? כאן בכלל אין ממשלה... וכמו שזה נראה, לפחות עוד ארבעה-חמישה חודשים (עד לבחירות הבאות) גם לא תהיה.

מגיע לנו יחס כזה כי אנחנו סמרטוטים שלא יודעים להתאחד ולהחזיר מלחמה!
בדיוק ככה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
...

ד ו ר ו ן
06-11-19, 08:35
לא נאמר שהנתיב סגור לדו-גלגלי?

oferziv1
06-11-19, 08:49
בוקר טוב,
תודה לכל המשיבים והכותבים בהחלט נחמד לשמוע דעת האחרים.
האם ידוע על צפי לשינוי עתידי בעקבות הרכבת הקלה שעתידה (מתי שלא יהיה) להיפתח ?

אני באמת מבין שההשוואה לרכיבה על אופניים חשמליים היא שונה, אבל באמת הייתי רוצה לדעת מבעלי ניסיון כמה היא שונה. כמו שרשמתי אני רוכב כבר 10 שנים יום יום לעבודה, מגבעתיים לת"א, בין מכוניות בשעות העומס ומרגיש את הסיכון כל רגע, לכן אני מנסה להבין כמה זה שונה.

רכיבה על קטנוע\ אופנוע מעולם לא עשתה לי את זה והרצון הוא אך ורק מטעמי פרקטיקה.

אני מבין באמת שאין מנוס כנראה מהחלקה בשלב כלשהו, אבל בכמה אחוזים תלת גלגלי מקטין את זה באמת?

אגב, החל מה 1.12.19 אי אפשר יותר להעלות עם האופניים לרכבת...(צריך לשים בתיק, מה שאומר שזה לא יקרה...)

איל מ
06-11-19, 09:30
התלת גלגלי ימנע ממך תאונות עצמיות בעיקר (החלקות וכו...).
את התאונות הקשות (אלו שבהן רכב נכנס בך, או אתה בו) הוא לא ימנע.
לעניות דעתי, לעלות על כביש בינעירוני עם 125 זה לא לעניין, למרות מה שדרור כתב.

לצורך הגילוי הנאות,
מ2003 אני רוכב.
מ2006 אני רוכב יום כן יום לא, אל, מ, ובתוך גוש דן. (בשאר הימים אני עם הדיסקו).

נמרוד
06-11-19, 10:27
אם אתה מסתכל לטווח הארוך (רכבת קלה וכו') אז כדאי לך גם לנתב את הקריירה קרוב יותר לאזור המגורים שבחרת.

asafk
06-11-19, 13:02
אני חושב שמי שכותב שדברים נעשים בכוונה כדי.... ולא משנה מה - מפרגן הרבה יותר מדי חשיבה ותכנון למקבלי ומבצעי ההחלטות.

לעניין התלת גלגלי - גם אני חושב בכיוון, אבל למרחק של 40 קמ כל כיוון. נגד הפקקים בבוקר, אחה"צ אין כזה דבר נגד הפקקים. האמת היא שזה מפחיד אותי.

אסף.

oferziv1
06-11-19, 13:31
אני חושב שמי שכותב שדברים נעשים בכוונה כדי.... ולא משנה מה - מפרגן הרבה יותר מדי חשיבה ותכנון למקבלי ומבצעי ההחלטות.

לעניין התלת גלגלי - גם אני חושב בכיוון, אבל למרחק של 40 קמ כל כיוון. נגד הפקקים בבוקר, אחה"צ אין כזה דבר נגד הפקקים. האמת היא שזה מפחיד אותי.

אסף.

לגמרי נותנים פה קרדיט גדול מדיי, לכביכול מחשבה של המתכננים ומקבלי ההחלטות.
הרבה יותר נשמע כמו הרצון לצאת בצהרות של "עשינו משהו" כדי להגיד.

מה שכן, והפתיע אותי מאוד זה שהנת"צים סגורים לדו-גלגליים. במחשבה ללכת לכיוון הזה לגמרי הייתי בטוח שהנתיב הזה יהיה האלטרנטיבה בשבילי (גם אם זה במהירות 50-60 קמ"ש).
אם זה יימשך, זה בהחלט משהו שיכול להוריד אותי מזה, המחשבה להתחיל לעבור כל הדרך במרווח בין המכוניות מעלה זה סף הפחד ומורידה את סף הפרקטיות.

איזה תסכולללל

איל מ
06-11-19, 13:45

אסף.

לא יודע איך הגעת ל40 ק"מ כיוון.
אאלט זה פחות מעשרים. ובגלל מקום המגורים שלך, לקטנוע יש ערך מוסף גבוה בהרבה.
כן הייתי פוזל לכיוון ה250 בגלל הקטעים הבנעירוניים הפתוחים. (לא יותר כדי לא לקפוץ בביטוח).

asafk
06-11-19, 17:05
הנסיעה הנוכחית שלי 15 קמ לכיוון.... אבל זה ישתנה תוך 3 שנים בערך ואני מתחיל להתכונן לשינוי...

אסף.

זוהר לב
06-11-19, 17:23
נולדתי וגרתי בנס צינה שנים רבות ותחושת המחנק והצפיפות העיקה לכן אני בורח משם כמו מאש.
לא מבין איך אנשים מבזבזים 3-4 שעות ערות על חשבון המשפחה, בנסיעה לעבודה ובחזרה, (ולא רק) ועוד קוראים לזה איכות חיים.

ד ו ר ו ן
06-11-19, 17:25
ואיך נס ציונה קשור ליבנה?

זוהר לב
06-11-19, 17:39
נס ציונה לא קשורה ליבנה. רק ציינתי עובדה המתייחסת למה שכתב אסף.

יונימוג אדום
06-11-19, 19:19
אני רוכב על דו"ג כבר 15 שנה , סביב 20.000 ק"מ בשנה - לרוב גוש דן והשרון אבל ביקרתי כבר בכל הארץ עם הקטנוע .
כיום רוכב על פיאג'ו XEVO 250 . ניסיתי כלים קטנים יותר - ממש סכנת נפשות - לא יציב ולא מגיע למהירות התנועה הכללית ( לא בפקק ) .
TMAX של הבן - כלי גדול כבד ומסורבל בפקק , בסוף יום להגיע עייף הביתה ולנסות להניף את הבהמה על ג'ק אמצע - תענוג מפוקפק .
אני גם לא רואה יתרון ממשי בתלת גלגלי - מערכת היגוי כבדה ומסורבלת ועלות כפולה .
לעניין היציבות - צמיגי מישלן בלבד !!!!
לא משוחח בטלפון ברכיבה ולא עסוק בכלום מלבד ריכוז ברכיבה - תזכור - מיצמצת , צפה פגיעה .
החלקה אחת בסיבוב - ובוודאות חשבתי באותו הרגע על משהו אחר ולא הייתי מרוכז מספיק .
באמצע השבוע משתדל להתנייד אך ורק עם הקטנוע !! פשוט עולם אחר .
כמובן קסדה סגורה מלאה !!! לא נפתחת ולא בטיח .
מהבית בכפר סבא לדיזנגוף סנטר למשל לוקח 23 דקות בשעה 0600 בבוקר ואילו בשעה 0800 לוקח עוד דקה או שתיים .
אני לא מאלו שכל רווח בין מכוניות ישר חייב לכבוש , לא עובר על אי תנועה משורטט על הכביש .
לזוגתי יש גם כן רישיון ולעיתים היא "סוחבת" לי את הקטנוע לסידורים .
מבחינתי הרכיבה כיפית וממכרת , אוהב את הרוח בפנים גם בחורף וגם בגשם .

אילן

יגאל81
06-11-19, 19:43
אני בדיוק באותו סיפור כמוך. רק למרחק קצר יותר וזה משמעותי..

נוסע כל יום מכפר סבא להרצליה פיתוח. 15 קילומטרים. לפני שנתיים בערך נמאס לי מכרתי את הג'ימני ועברתי לתלת גלגלי.
הוצאתי רישיון בגיל 36 ואני מאז רוכב על טריסיטי 125 סמ"ק. ולמרות שמאז פתחו את 531 והנסיעה התקצרה. קשה לי לדמיין אותי חוזר לרכב.

וכמו שכתבו. אחרי שנה הסטטיסטיקה תפסה אותי והתרסקתי. ממש בקטנה אבל היה לי קצת קשה לחזור לרכב. אפילו קניתי רכב שוב. רק שאפילו לראות את הפקקים עושה לי חום והבנתי שאני לא הולך לוותר על הקטנוע..

נוסע ממוגן היטב ועל כביש מהיר ומפחיד מאוד אבל הכל כל כך קל יותר. להגיע בקלות. לחנות בקלות אפילו לתדלק במהירות וקלות.

דרך אגב. רציתי להוציא רישיון גבוה יותר a1. וכבר קבעתי עם המורה ובאותו יום עשיתי את התאונה ובינתיים ירדתי מזה. התהיות יחזרו כשיבוא הזמן להחליף את הקטנוע הנוכחי

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

דרור ברלי
06-11-19, 19:58
התלת גלגלי ימנע ממך תאונות עצמיות בעיקר (החלקות וכו...).
את התאונות הקשות (אלו שבהן רכב נכנס בך, או אתה בו) הוא לא ימנע.
לעניות דעתי, לעלות על כביש בינעירוני עם 125 זה לא לעניין, למרות מה שדרור כתב.

לצורך הגילוי הנאות,
מ2003 אני רוכב.
מ2006 אני רוכב יום כן יום לא, אל, מ, ובתוך גוש דן. (בשאר הימים אני עם הדיסקו).

אני אסביר למה 125 עדיף לדעתי.

גם אני רכבתי לא מעט.
כמו פות"ש - מטעמים פרקטיים נטו.
היום כבר לא. למה?
קבלו את זה פשוט וישיר לפרצוף: אני מפחד.

כלומר, אני מת על אופנועים, אבל בישראל זה בעייתי. מילא שזה יקר רצח, זה פשוט מסוכן ביותר.

דו גלגלי מבחינתי זה רק קומיוטר. פתרון תחבורתי נוח, מהיר וחסכוני. בעיקר עירוני. אם אתה מוכן לנהל סיכונים.
טכנית, ברור שקטנוע 250 עדיף על 125
אבל ברור גם ש-500 עדיף על 250
ואולי עדיף כבר ללכת על 750?...
ברור ש.... וברור ש....
עזוב אותך מבזבוזי זמן על קטנועים. לך ישר על היאבוסה. כי מי יודע, אולי יבוא לך לרכב מיבנה לאילת בהרבה פחות משעתיים.

אבל כשהשיקולים הם פרקטיים נטו, והגדרת הצרכים כוללת נסיעה על כביש "בינעירוני" שבשעות המדוברות הוא בתכל'ס מגרש חנייה אחד גדול, אני לא רואה שום סיבה ללכת על הכלי הגדול והיקר יותר. ה"נתיב פלוס" המקולל מאלץ את הדו-גלגליים להשתחל בין טורי המכוניות. וטורי המכוניות האלה אינם ישרים כמו סרגל. כולם עצבניים, כל כמה שניות מישהו גונב ימינה ושמאלה בתקווה לשפר מיקום בשני מטרים. המוני חולמנים בג'יפונים ובמשפחתומטיות, חלקם נדבקים זה לזה, חלקם נדפקים זה בזה. אם אתה לא מרוכז ועירני ב-200%, תוך דקה שתיים איזה פרחה מחומצנת בג'יפון הורגת אותך כי היא מנצלת את הפקק כדי להתאפר ו/או להתעסק בטמבלפון.
אז אתה עירני ונוסע לאט.
בתרחיש כזה, גם בקטנוע, המהירות הממוצעת תהיה סביב 30 קמ"ש במקרה הטוב. בשביל זה 125 סמ"ק מספיק לחלוטין וגם אם הכביש נפתח פתאום לכמה מאות מטרים, הוא יכול להאיץ סבבה לגמרי למהירויות של 70-80 קמ"ש תוך שניות ספורות. את יתרת הקמ"שים הוא יצבור לאט יותר, אבל זה לא צריך להדאיג אותך בכלל. כי 125 טובים כמו ג'וירייד ודומיו נוסעים יותר מ-100 קמ"ש בקלילות. די והותר. באמת.

בנוסף - למי ששיקוליו פרקטיים נטו והנאות רכיבה אינן כלולות, ואולי גם אין לו רשיון מתאים (אבל רשיון נהיגה למכונית יש, מין הסתם), כדי לרכב על 125 נדרש מבחן שליטה בלבד.
לעומתו 250, לך תתחיל ללמוד נהיגה מחדש. תיאוריה, טסט, זיוני מוח. מילא אם אתה רוצה לעבור לאופנועים כי אתה אוהב את זה, אבל סתם ככה כדי להגיע לעבודה וחזרה?...

Asaf-a
06-11-19, 20:03
מישהו שקל / בדק וכו' את האופנועים החשמלים זירו?

יש הבדל משמעותי בביטוח?

הטווח נסבל ליומיומיות?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

GodsFather
06-11-19, 20:09
מישהו שקל / בדק וכו' את האופנועים החשמלים זירו?

יש הבדל משמעותי בביטוח?

הטווח נסבל ליומיומיות?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

כן
לא מוצדק לצורך שהוצג כאן

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

זלמן 1
06-11-19, 20:21
רכבתי על אופנועים שנים רבות, על אף שהפרקטיקה ברורה, דע לך כי זו לא שאלה של אם תתרסק, אלא מתי.
אני התרסקתי בסוף בשטח, אבל למרות שאני מאוד רוצה לחזור לרכב בכביש, אני מת מפחד, ממש אזור מלחמה.
נכון שזה במהירות איטית ונכון שכך ואחרת. בסוף זה יגיע, באמת. תמצא פתרון אחר, פחד אלוהים. נשבע.
בהצלחה :)

danob
06-11-19, 20:36
כבר כתבו כמעט הכל אבל בכל זאת...רכבתי קרוב לשנתיים על MP3 250 רוב הנסיעות היו צפון ת"א - לקריית אריה וצפון ת"א להרצליה פיתוח.
כלומר נסיעות קצרות ונגד הפקקים (קניתי סתם בשביל לגוון)
כן ממליץ על תל"ג בהשוואה לדו"ג, הגלגל השלישי הציל אותי כמה וכמה פעמים מהחלקה וודאית. כשהכביש רטוב (פעמיים בשנה) וכל השליחים, שבימים רגילים רוכבים כמו קמיקאזות, האטו עד כמעט עצירה לפני כל סיבוב, אני המשכתי באותה מהירות.

ועם כל זאת, בכל פעם שהגעתי הביתה, מנסיעות של 8-10 דקות, אמרתי 'הגומל' בלב. מפחיד זה לא מילה.
כשאתה נוסע בין נתיבים אתה מבין שבערך 15% מהנהגים לא עסוקים בנייד וכל השאר כן. הסלולרי הזה זו קללה איומה ואני לא מבין איך לא מכריחים את יצרני הרכב לכלול אפליציה שמשאירה רק את האפשרות לדבר ולנווט בזמן נסיעה.

לסיכום, אם כן אז ללכת על תל"ג אבל האופציה של רכבת+קורקינט נשמעת לי יותר.

ליאור

ishc
06-11-19, 20:49
ללא יודע איך השרשור הזהה ההפך לשרשור קונספירציה של משרד. התחבבורה או ממשהו כזה אבל הנה ה-2 סנט שלי מורחבים.
רכבתי 6 שננים, התחלתי בגיל מאוחר על גוירייד 125 קצת ישן וחבוט אבל נוסע בלי סוף, סוג של סובארו.
גם אותי הפחידו, אין ניסיון, בחורף קר, בקיץ חם וכולי וכולי.
ההתמכרתי. ואחרי שנה בערך עברתי לאופנוע קליל 250 סמ"ק, עולם אחר. החזקתי אותתו חמש שנים ושישים אלף קילומטרים והוא נסע ונסע ונסע...
6.שנים נגמרו בגלל החלפת מקום עבודה שאליו אין פקקים ובקילומטראז שלי רכב קטן היה הרבה יותר משתלם מאופנוע.
לרכב זה כיף, הייתי רוכב בקיץ בחום ובחורף בגשם ונהנה מכל רגע, זו תחושה מדהימה גם שרוכבים למכולת אבל כמו שרשמו לך זה מסוכן, שש שנים נגמרו בשלוש החלקות, אחת בתוך באגז' של אימפרזה ואף אחת מהן לא הורידה אותי מדו גלגלי אבל היום בתור אבא הייתי קונה אופנוע פאן לסופש ואבל לא בטוח שליום יום.
אגב, לגבי עלויות ביטוח, בדוק אופנוע חשמלי, הם אמורים להיות מעולים והביטוח מוזל.
בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דרור ברלי
06-11-19, 21:02
לא קונספירציה. אמיתי.
הפקקים יזומים.

ד ו ר ו ן
06-11-19, 23:39
לא קונספירציה. אמיתי.
הפקקים יזומים.

לא הבנתי.. אם זה קונספירציה זה לא אמיתי ואם זו קונספירציה אמיתית ולא מופרכת.. ?

בלבלת אותי לגמרי..

[emoji41]

אני חושב שאתה נותן הרבה יותר מידי קרדיט לפשוט טפשות מזוקקת.

דרור ברלי
07-11-19, 08:10
קונספירציה זה להאמין שמבקרים כאן חייזרים והממשלות מסתירות את זה.
קונספירציה זה להאמין שרצח רבין היה מזימה של השב"כ/שמעון פרס/רבין עצמו והשד יודע מי

הפקקים היזומים אינם קונספירציה. זו האמת.
התירוצים המגומגמים של בכירי המשרד ההצהרה הנחרצת שלא ייסוגו מהפרוייקט.
ההכרזה שלהם שכדאי שנתרגל.
העיתוי בתקופת גרעון מטורף לקופת המדינה בגלל מערכות בחירות מיותרות.
הם לא טפשים דורון. הם כן מרושעים.
הם לא יתחילו שום פרויקט שלא מכניס כסף לקופה.

אין מקום בעולם שבו מתחילים פרוייקט כזה של נתיבי תחב"צ וקארפול, בלי לתגבר תחבורה ציבורית, אחרת מה הועילו חכמים? זה סתם יוצר פקקים.
אחר כך אתה מבין למה. בישראל הכל עובד הפוך נגד כל הגיון - הם רוצים שיהיו פקקים כי הפקקים מכניסים לקופה ים של כסף. אם כל אחד עומד בפקק עוד שעה וחצי ביום, אפשר לעשות חישוב משוער. המספרים ידהימו אותך.
בנוסף, זה אולי לא קשור - אבל הם מאיטים את התנועה בכוונה כדי להפחית מספר תאונות. "במהירות אפס אין תאונות" טען פעם אחד הגאונים שלהם. זו באמת יציאה מכוננת. כדי להגיע לתובנה הזו לומדים שנים באוניברסיטה..... :rolleyes:אם נעצור את התנועה, יהיו פחות תאונות.....:confused: באמת? אולי. בואו ננסה. אשכרה ככה.

יש מצב שאתה צודק והם אכן טיפשים כמו נעליים בלויות, אבל אני סבור שיותר משהם טפשים, הם מנוולים. כבר שנים אני טוען את זה. אלה אויבי הציבור.
והציבור? כדרכו שותק. כמו שתמיד הוא שתק. ואת זה הם מנצלים יפה-יפה.

asafk
07-11-19, 08:21
דרור זה לא מכוון. זו רשלנות מקצועית נטו.
אין להם יכולת לכוון שום דבר. מדובר בשליפות של דרג מדיני שרוצה להשאיר חותם, שהופכות לביצוע חפיף של הדרג הפקידותי - זה הכל

אסף.

יוני5
07-11-19, 09:46
"במהירות אפס אין תאונות" טען פעם אחד הגאונים שלהם. זו באמת יציאה מכוננת. כדי להגיע לתובנה הזו לומדים שנים באוניברסיטה..... :rolleyes:אם נעצור את התנועה, יהיו פחות תאונות.....:confused: באמת? אולי. בואו ננסה. אשכרה ככה.

ענק, דרור. ברשותך אני אמשיך את הלוגיקה.
אם אין מכוניות, אין תאונות ושכולם יעברו לסוסים, (סוס מקביל לדו"ג, כרכרה עם שני סוסים למשפחתית, עגלה עם חמור יהיו תחליף ברלינגו וגמל ל 4X4)
רק יהיה צריך לדאוג לניקוי ערימות הגללים בכבישים :D

ולפות"ש,
אני רוכב הרבה שנים על דו"ג בגוש דן. לא מוכן אחרת. בחורף או בקיץ. אבל מהנסיעות המועטות שעשיתי על תלת, הוא הרבה יותר יציב.
לפני כשנה עשיתי סיבוב על הנייקן של ימאהה - חתיכת מכונה מדהימה עם מנוע של חוליגן, ומהצד השני של הסקאלה, יש לך את ה MP3 שממה שאני זוכר ומחוות דעת, הוא מאוד מאוד מוצלח.
לסיכום - אני רוכב על דו"ג וממליץ על כך, תלת הרבה יותר בטוח ושני קורסים של נהיגה מתקדמת + תרגול, בוודאי ישפרו את יכולות הנהיגה והמיומנות.

בברכה,
יוני5

edish
07-11-19, 10:35
לא קונספירציה. אמיתי.
הפקקים יזומים.

קונספירציה עלולה להיות דמיונית או מופרכת, כל עוד היא לא כזו אז הפרוש בעברית הוא מזימה ומזימות כמו שאנו יודעים יכולים להיות תיאורטיות ואף כאלו שיצאו לביצוע.
בקיצור, אמיתי לא שולל קונספירציה.

ד ו ר ו ן
07-11-19, 17:44
הם לא טפשים דורון. הם כן מרושעים.
הם לא יתחילו שום פרויקט שלא מכניס כסף לקופה.
.
אני תוהה האם העובדה שהשאירו את הנתצ סגור גם בשבת קשור באיזושהי צורה לאידאולוגיה המשיחית ההזויה של שמוכטריץ.

אלא אם הוא סוג של חייזר, ואז זה שובר גם את עניין הקונספירציה.

אני נוטה לחשוב שזו פשוט טפשות ורוח המפקד הטיפש כמו שקפקף משומש.

דרור ברלי
07-11-19, 20:35
אני חושב שהאידיאולוגיה ההזויה של הסמארקאץ' ממש לא קשורה.

מה מפריע להם שהנתיב-פלוס יפעל רק בזמנים ספציפיים?....
מה מפריע להם שיהיה פתוח בשבתות?....
מה מפריע להם שיהיה פתוח בערב ובלילה?....
מה מפריע להם שדו"גים יוכלו לנסוע בו?.....

אני חושב, שכמו שכתבתי פעם (נדמה לי באיזו כתבה על השקה של ג'יפ בחו"ל) - מה שמפריע להם זה כל ביטוי של חופש.
כל דבר שהוא מותר, מפריע להם ומפחיד אותם, כי אז הם לא שולטים בו. מבחינתם הכל צריך להיות אסור.
הם מעוניינים להכביד את ידם ככל שרק יתאפשר להם. אם הם רק יכלו, כולנו היינו עצורים במחנות מעצר/ריכוז - וסליחה שאני סוטה למחוזות בעייתיים - אבל הניסוי המפורסם שנערך באוניברסיטת סטנפורד בזמנו, מוכיח את זה חד משמעית - תן למישהו את הכוח להשחית, והוא ישתמש בו בחדווה רבה. פשוט כי הוא יכול.

לאור המחמאות שפוזרו כאן לא ממש מזמן על ידי מישהו על אנשי משרד התחבורע - שהם רציניים, "אוזן קשבת" בלהבלהבלה, אני יוצא מנקודת הנחה שהם לא טיפשים עד כדי כך. אפילו הסמרטוטריץ' - משיחי, הזוי, מטורלל, מי שמכיר אותו יעיד שטיפש הוא ממש לא. הוא פשוט סתם עוד פוליטיקאי נכלולי עם אידיאולוגיה משיחית בעייתית. וחוצמזה, תיק התחבורה גם ככה לא מעניין לו את השערה הכי קטנה בזקן. יעשה את הנזקים שלו וחלילה אם תקום כאן ממשלה שהוא יהיה חלק ממנה, ימשיך לעשות נזקים במשרדים נוספים.

מה נשאר? הפקידים. השר הוא איש פוליטי, לא מקצועי, רק חותמת גומי שמתחלפת, בתיאוריה, בכל 4 שנים (כץ ישב שם הרבה יותר זמן, וזה חריג מאוד). הם הדרג המקצועי והמחליט ויש להם חופש פעולה נרחב מאוד - הכוח האמיתי נמצא בידיהם. ואצלם, כמו אצל ה"סוהרים" בסטנפורד, זה בהחלט משחרר החוצה את הרוע. הרשעות. השררה. כי הם יכולים.

והם יכולים - כי אנחנו שותקים.

dorbh
17-05-22, 08:06
היום בזמן שעמדתי בפקק האינסופי לעבודה (אני מגיע למשרד ב7:30 כדי לעמוד בפקקים "רק" 50 דקות... אני מתחיל לעבוד ב9:00 ולא, הזמן לא מתקזז לי) חלפו על פני מספר תלת גלגליים והמחשבות שוב התרוצצו להם... אז עשיתי חיפוש בג'יפולוג ולשמחתי מצאתי פה דיון מעניין ומועיל.

אשמח לדעת אם פותח השרשור עשה את המעבר ומה חוויותיו.

(גם אם השתנתה דעתם של מישהו מהרוכבים שהגיבו אשמח לדעת:) )

GodsFather
17-05-22, 08:25
תלת זה אחלה. השוק גדל והמגוון איתו.

לבינעירוני רצוי יותר מ125 סמק. בטח אם הק"מ היומי גבוה.

בהצלחה.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

asafk
17-05-22, 09:00
אני הייתי ממש בכיוון ואז עוד מישהו שאני מכיר עשה תאונת אופנוע - רוכב שקול בוגר ומנוסה.
כולם אומרים לי שאני זקן מדי כדי להתחיל לרכב בכבישים וגם תלת גלגלי לא יבטיח לי אריכות ימים.
אז ירדתי מזה שוב.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
17-05-22, 09:18
מי שמכיר, אני חובב גדול של אופנועים. היו לי כשישה ויהיו עוד בעתיד. כרגע אין. כמה מאות אלפי ק"מ ברזומה.
אבל צריך לומר את המספר בפנים, שמי שחושב על זה יבין.
המספר הוא 28. נכון ללפני כשנתיים. חמש שנים קודם זה היה 24. זה רק הולך וגדל.

פי 28 סיכויים למות על אופנוע ביחס למכונית, משוקלל לנסועה.
לא יודע לומר על פציעות. נשמע לי הגיוני שהמספר גבוה בהרבה. פה זה כבר מפיל על המשפחה שלכם תיק איום ונורא, זמני או לצמיתות. מישהו שואל אותם אם הם מוכנים לקחת על עצמם את התיק הזה לפני שהוא רוכב על דו"ג בכביש?

כמובן שלרוכב יש השפעה גדולה על המספר הזה ביחס לעצמו. יש כאלה שמקטינים את המספר לעצמם ויש אחרים שמגדילים אותו.

אני החלטתי בשנת 96 שאני לא נוסע יותר ביומיום על אופנוע בכביש, וכך היה מאז.

shmil
17-05-22, 09:20
אשמח לדעת אם פותח השרשור עשה את המעבר ומה חוויותיו.

(גם אם השתנתה דעתם של מישהו מהרוכבים שהגיבו אשמח לדעת:) )

קצת מנסיונם של כאלו שמקצועם זהה.
חבר טוב נסע כל יום על דו גלגלי עמק חפר- למשרד בתל אביב, בשלב מסויים התחיל גם לדלג בין לקוחות בארץ עם אותו דו גלגלי ושרד היטב כדי לספר (ואפילו ללא תאונות).
אחרי 15 שנים נמאס לו ופתח משרד בעמק חפר. עדיין, כשהוא מדלג בארץ בין לקוחות - הוא רוכב על הדו גלגלי וחוסך המון זמן.
אם תשאל אותו - אין סיכוי שיעבור לקופסתפח.

לא יודע באיזה שלב אתה בחיים ובמשרד, רק כך בחשבון שבמקצוע שלך/נו יהיו שינויים גדולים מאד, אלא אם אתה באחד ממשרדי הענק.

מצד שני, לי לפני 30 שנים היתה תאונת דו גלגלי במהירות תלת ספרתית (שתיים ארבע אפס) שהשאירה בי סימנים מספר רב של חודשים ואחריה ירדתי מדו גלגלי. השאלה היא איך אתה תוכל להתמודד עם אדרנלין, וזה כבר בעיני המתבונן.

ד ו ר ו ן
17-05-22, 09:38
אני הייתי ממש בכיוון ואז עוד מישהו שאני מכיר עשה תאונת אופנוע - רוכב שקול בוגר ומנוסה.
כולם אומרים לי שאני זקן מדי כדי להתחיל לרכב בכבישים וגם תלת גלגלי לא יבטיח לי אריכות ימים.
אז ירדתי מזה שוב.

אסף.

בגלל הפקקים תהיתי גם אני.
חבר קרוב, איש מבוגר ובוגר, שהפליא ביתרונות הקטנוע מנהלים שלו עניין אותי.
ואז הוא החליק במהירות אפס על כתם שמן קטן בכיכר ונשאר חצי משותק בגלל פגיעת גב מהנפילה.
ירדתי מהעניין, לפחות בכביש.

Asaf-a
17-05-22, 09:44
אני עדיין בפקקים עם רכב (ישובי גדרות - רמת החייל) וחורק שיניים למרות שהרקע והנסיון שלי על אופנועים ממש תפור על מעבר לדו/תלת גלגלי.

אבל אני רק 3 ימים בשבוע במשרד וגמיש מאוד בשעות, בדרך כלל יוצא לקראת 1000 מהבית.

ב5 ימים במשרד בשעות סטנדרטיות יתכן והייתי נשבר ועושה המעבר

Asaf-a
אסף.א

raanan
17-05-22, 09:53
138300
138301
138302

danob
17-05-22, 10:01
בגלל הפקקים תהיתי גם אני.
חבר קרוב, איש מבוגר ובוגר, שהפליא ביתרונות הקטנוע מנהלים שלו עניין אותי.
ואז הוא החליק במהירות אפס על כתם שמן קטן בכיכר ונשאר חצי משותק בגלל פגיעת גב מהנפילה.
ירדתי מהעניין, לפחות בכביש.

אני לא מכיר את המקרה הספציפי, ויתכן שההמשך לא רלוונטי למקרה הנ"ל, אבל כמו שכתבתי, היתרון הגדול של התלת על פני הדו מתבטא ביכולת לצאת מהחלקות, בעיקר לרוכבים פחות מנוסים (כמוני לדוגמא) כך שאם השיקול הוא פרקטיקה נטו הייתי הולך על תלת.
ואם כבר תלת אז אחד הרכבים שנמצא ברשימת החלומות זה ה-Quadro Qooder סתם בגלל שהוא נראה מגניב :cool: https://www.qooder.com/en/Pages/qooder

כמובן שמבחינת פגיעות אין הבדל.
ליאור

Asaf-a
17-05-22, 10:59
138300
138301
138302

איך זה עוזר בפקקים??

Asaf-a
אסף.א

talw
17-05-22, 13:03
לשאלה שנשאלה , כן או לא.
מי שמפחד שלא יעלה על אופנוע כביש- זה לא אופניים- צריך המון נסיון של קריאת משתמשי הכביש שסביבך, להיות מוכן להפתעות,בעל אינסטינקטים של חתול רחוב,תמיד לתת גז ולהיות מהיר יותר מכולם.- רק כך אפשר לשרוד, גם אם זה אומר לעבור על חוקי התנועה, אין ברירה אחרת, זהו אחד המחירים שצריך לשלם.
ארבעים שנות כביש אחרי, לדעתי ,תלת אופן פחות בטוח מדו. גם פחות מהנה. אני לדוגמא , מרגיש חי רק כשאני כמעט מת. כל אחד ואופיו - לדעתי ,מי שלא מוכן למלחמה הזו בכביש על אופנוע, שיירד מהרעיון.

מוני אורבך
17-05-22, 14:22
לפני מספר שנים קניתי אופנוע דו"ש (dr650) כי מאוד רציתי לחזור לאופנוע.
מודה שהדו"ש היה לגמרי פשרה, בהתחלה לא חשבתי בכלל על שטח.
הספיק לי לנסוע בגיפ בשטח.
בעבר הרחוק (שנות התשעים) נסעתי על אופנוע ביום יום.
ידעתי שלנסוע על כביש זה מסוכן (היו לי תאונות בעבר).
לכן חששתי ממש לנסוע על אופנוע כביש לכל דבר.
הפשרה היתה לנסוע מעט יחסית בכביש ויותר בשטח
adventure Bick

מהר מאוד גיליתי שהיום כאשר אתה עולה על אופנוע אתה נכנס למלחמה.
הרבה הרבה יותר גרוע ממה שהיה בעבר.
אתה נלחם נגד הרכבים שרוצים להרוג אותך..
בכביש על האופנוע אף אחד לא שם עליך פס, לא נהגי הרכבים וגם לא נהגי האופנועים..
זכות קדימה, הצחקת אותם, חיתוכים על ימין ושמאל.
לא נותנים לך להשלב לתנועה ומחוץ לתנועה.
וזה מבלי להזכיר את כול הטמבלופונים.
אתה נוסע על אופנוע ומבין שלפחות חצי מהנהגים מסתכלים על הסמרט ולא על הכביש.
ממש קרב שאם אתה מפסיד בו, יש מצב שאיזה פיליפיני ינגב לך את התחת אחרי שתחרבן.

תוך חודשים מכרתי את האופנוע דו"ש ועברתי לאופנוע לשטח בלבד.
גם מסוכן, אבל לפחות אין נהגים שכל הזמן מחפשים איפה להוריד אותך

אומי5
17-05-22, 16:37
בשטח SBS מנסים להרוג אותך ( מחוויות האופניים שלי).
לדעתי חושב להכניס למשוואה גם את הגיל.

מי שלומד לרכב בגיל 16 או 25 ונופל פה ושם... הגוף חוזר לעצמו מהר.
חוקי הטבע מלמדים שבגיל 35-40 יכולות הלמידה יורדות וגם יכולת הספיגה וההתאוששות של הגוף יורדות.

רכבתי על קטנועים ביום יום והחלטתי שאם הצלחתי להגיע לגיל 30 ומשהו בחיים אז אני לא מתכוון למות עכשיו.(ובחיי שבמקרה שלי באמת הייתה לי סיבה להאמין שלא אגיע לגיל הזה)
אחרי ליטוף למשאית במחלף רמלה, הקטנוע עף קבינימט ונשארתי עם החלום לקנות פעם אינדורו לשטח בלבד.

nirs
17-05-22, 23:15
אי שם, בגיל 24 ממש לפני שנגשתי לטסט על אופנוע, חבר (שעבר דבר או שניים בצבא) החזיר קיטבק אחרי שמסחרית עלתה על האופנוע שלו (לא עצרה בתמרור עצור).
זה הוציא לי את כל החשק והרצון מהעיניין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
18-05-22, 06:14
גילוי נאות,
רוכב על דו גלגלי כבר עשרים שנה, התחלתי בשטח ובגלל צורך עברתי לכביש (לא כיף גדול בעיני). בעבר גם הדרכתי רכיבה. בחצי שנה האחרונה רוכב על קביים ומקל הליכה. עברתי מספר תאונות לאורך השנים, חי בסביבה רוויה ברוכבים ומכיר את הסטטיסטיקה מהצד של המציאות. מי שאמר שעם הגיל הגוף סולח פחות, צודק ובגדול, אבל זה גם עניין של מקריות. שרדתי התעופפויות ספקטקולריות עם מכות יבשות בלבד מחד, וקיבלתי ערמה של ברזלים ברגליים, מתנה לכל החיים מנפילה די פשוטה במהירות אפסית מאידך.
תלת גלגלי מוריד במעט את הסיכוי להחלקה, אבל תאונות הן הרבה מעבר להחלקה. כאמור האויב הוא לא רק הכביש אלא המשתמשים בו, ובעיקר המשתמש שיושב בין שתי האזניים שלנו.
בשורה התחתונה זה עניין של סטטיסטיקה, והשאלה היא לא האם תעשה תאונה, אלא מתי היא תגיע, וכמה קשה היא תהיה. מי שחייב לרכב (בכביש) כי אין לו ברירה אחרת, שיעשה את השיקול שלו (וזה כולל להרטב בחורף ולהיצלות בקיץ). למי שרוצה לקצר את הפקקים כי זה "לא כיף", הייתי מציע לעשות חושבים. במיוחד מי שיש לו ילדים.
לצורך הענין המחשבה צריכה להיות האם אני מוכן שהילדים שלי ינגבו לי את התחת ויאכילו אותי, בזמן שאשתי עובדת בשתי עבודות כדי לממן את כל היופי הזה, כדי לקצר את הפקקים.
(ולמען הסר ספק, ייתכן שאם אחזור למצב בו אני מסוגל לרכב,אחזור לעשות זאת).

מוטי ג.
18-05-22, 07:44
וואו, החלמה מהירה!

מיכה100
18-05-22, 08:54
בצעירותי (20 עד 35) רכבתי על אופנוע דו"ש ככלי תחבורה יומיומי.
הסטטיסטיקה שלי היתה החלקה פעם בשנה והכבישים אז, כך נדמה מבעד לערפל הנוסטלגיה הסמיך, היו פחות מסוכנים מהיום.
לא חיכיתי לתאונה קשה כדי לעבור ל4X4, מה גם שהנסיבות דחפו לכלי טיולים משפחתי יותר.
אחרי שבע שנות בצורת (אופני הרים זה לא באמת תחליף) חזרתי לרכב בשטח בלבד בימי שישי, וממשיך בכך עד היום (בן 55).
לא עומד בפקקים בזכות בחירה מוצלחת של מקום מגורים ועבודה, יש יאמרו יותר מזל משכל, ואני לא מגיע לתל אביב אלא אם חיי תלויים מנגד.

אוהב נגב
18-05-22, 22:38
טוב. אני רוכב כביש מזה כ- 45 שנים. אחרי כמה תקלות קלות בשנים הראשונות שבהן תמיד האשמתי.... סיגלתי לעצמי את התפיסה שרק אני אשם במה שקורה לי גם אם זה קורה במובהק ע"י צד שלישי. ואכן הגישה הזו שומרת עלי עד היום. הדבר החשוב ביותר זה המיקום שלך על הכביש-ניראות והקפדה על מרחק בלימה שלא יהיה על הקסקס.
ולגבי התחלת רכיבה בגיל מאוחר, לדעתי לא מומלץ.

dorbh
22-05-22, 07:27
תודה לכולם...

לא חידשתם לי, אבל לפעמים לשמוע דברים שאתה יודע מאנשים אחרים/ממקור ראשון מקרב אותך לסיטואציה והופך אותה מוחשית יותר.
אמתין עם ההחלטה, אנשוך שפתיים בפקקים ואמשיך לתרץ לעצמי את הנסיעה הארוכה ב"מה, אבל אני שומע אחלה פודקסאטים בדרך".

גיא
22-05-22, 10:25
קח עוד אחד לסטטיסטיקה ..

רכבתי עשור בערך יום יומי על הכביש.
עברתי תאונה מטורפת אחת על הקסקס .. אבל המשכתי..

עברתי לרכב מהפחד.

מאז עולות בי מחשבות וגעגועים מידי פעם ..אבל אשתי שאחיה רוכב תחרותי מקצועי .. והוא דיי סטיב אוסטין. מאיימת בגירושין כל פעם ומרגיעה את המחשבות ..

אני מבטיח לעצמי שיום אחד .. בארץ אחרת . .יהיה לי שוב אופנוע ..

לא בטוח שזה יקרה..

לגבי הפקקים, אז התחלתי בנסיעה ב 8 למשרד .. אחרי זה עברתי ל 7. כשזה נהיה מבאס עברתי ל 6 ואחרי זה ליציאה מהבית ב 5 ... כמה שנים כאלו שחקו אותי עד דק .. ואז קרתה הקורונה.. אושר גדול :) ..

כשנגמרה הקורונה ורצו שאסע חזרה למשרד , החלפתי עבודה.

מוני אורבך
22-05-22, 10:30
סע באופנוע לשטח בלבד.
תראה שלפתע השטח נראה אחד לגמרי.
וגם האישה לא תתנגד (מאוד).

גיא
22-05-22, 10:31
הייתי בשטח באופנועים בעבר .

והאשה לא מוכנה לשום דבר עם פחות מ 4 גלגלים. לא מוכנה לדבר על זה אפילו ..

שווה לי לשתוק.

galezer
22-05-22, 12:03
רכבתי בהפסקות עשרים שנה לפחות הייתי נוסע פעמיים בשבוע לעבודה .

באישהו שלב מכר שלי נהרג באיילון , המשכתי לרכב .

אחרי זה בעלה של קולגה נהרג בטיול בשבת .

כביש שש שהוא יומיומי בשבילי הפך לזירת קרב , מצאתי את עצמי עוקף דרך השוליים במהירות מטורפת כמה פעמים ו.ויתרתי .

מכרתי את האופנוע לפני מספר שבועות , אני אולי אחזור אבל ממש לא עכשיו .

נ.ב. - הסיכונים בתלת גלגלי הם אותו דבר אחוזים בודדים פחות , הסיכון הוא לא החלקה אלה פגיעה ממישהו שבכלל לא דרך להסתכל אם אתה שם ...

dorbh
25-05-22, 09:48
קצת מנסיונם של כאלו שמקצועם זהה.
חבר טוב נסע כל יום על דו גלגלי עמק חפר- למשרד בתל אביב, בשלב מסויים התחיל גם לדלג בין לקוחות בארץ עם אותו דו גלגלי ושרד היטב כדי לספר (ואפילו ללא תאונות).
אחרי 15 שנים נמאס לו ופתח משרד בעמק חפר. עדיין, כשהוא מדלג בארץ בין לקוחות - הוא רוכב על הדו גלגלי וחוסך המון זמן.
אם תשאל אותו - אין סיכוי שיעבור לקופסתפח.

לא יודע באיזה שלב אתה בחיים ובמשרד, רק כך בחשבון שבמקצוע שלך/נו יהיו שינויים גדולים מאד, אלא אם אתה באחד ממשרדי הענק.

מצד שני, לי לפני 30 שנים היתה תאונת דו גלגלי במהירות תלת ספרתית (שתיים ארבע אפס) שהשאירה בי סימנים מספר רב של חודשים ואחריה ירדתי מדו גלגלי. השאלה היא איך אתה תוכל להתמודד עם אדרנלין, וזה כבר בעיני המתבונן.

אגב, איזה שינויים אתה צופה במקצוע שלנו?
(אני אישית כיום באחד ממשרדי הענק, שינויים גדולים קשה לי לצפות, הכל חזר להיות מאוד דומה לתקופת פרה קורונה (ושער הדולר לחיוב אפילו לתקופת פרה אובמה)

- - - Updated - - -

קח עוד אחד לסטטיסטיקה ..

רכבתי עשור בערך יום יומי על הכביש.
עברתי תאונה מטורפת אחת על הקסקס .. אבל המשכתי..

עברתי לרכב מהפחד.

מאז עולות בי מחשבות וגעגועים מידי פעם ..אבל אשתי שאחיה רוכב תחרותי מקצועי .. והוא דיי סטיב אוסטין. מאיימת בגירושין כל פעם ומרגיעה את המחשבות ..

אני מבטיח לעצמי שיום אחד .. בארץ אחרת . .יהיה לי שוב אופנוע ..

לא בטוח שזה יקרה..

לגבי הפקקים, אז התחלתי בנסיעה ב 8 למשרד .. אחרי זה עברתי ל 7. כשזה נהיה מבאס עברתי ל 6 ואחרי זה ליציאה מהבית ב 5 ... כמה שנים כאלו שחקו אותי עד דק .. ואז קרתה הקורונה.. אושר גדול :) ..

כשנגמרה הקורונה ורצו שאסע חזרה למשרד , החלפתי עבודה.

אני שמח בשבילך (לא בציניות) שהצלחת למצוא עבודה שתאפשר לך לעבוד מהבית, יש תחומים רבים בהם זה כמעט לא קיים.

GodsFather
25-05-22, 16:22
רק על הפקק שהיה אתמול במדינה שווה לעבור לאופנוע.

אפילו לאלפקה.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Asaf-a
25-05-22, 17:06
אכן נזכרתי אתמול בשירשור הזה.
הייתי שעה וחצי בהלוך ושעתיים וחצי בחזור מגדרות לרמת החייל וחזרה, בשעות סטנדרטיות (להכניס הרכב לטיפול בעבודה, אי אפשר להגיע מאוחר…), פשוט הזייה.

Asaf-a
אסף.א

asafk
25-05-22, 17:09
קטע. גם אני נזכרתי אתמול במחשבות שלי על תלת גלגלי.
וראיתי איך כמעט הורגים יותר מרוכב אחד.
בחישוב זריז אתמול גם ברגל הייתי מגיע הביתה בפחות מהשעתיים שבהן חניתי בכבישים - אני הולך את ה 15 ק"מ האלו בערך בזמן הזה.

אסף.

-->