PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבות ואקום בקרבורטור

anakin
09-02-06, 22:24
סמוראי חדש (88) ואני מנסה לסדר הכל.
יש על הקרבורטור 4 משאבות ואקום ורק אחת מהן מחוברת למשהו.
כדאי בכלל לחבר את כולן? זה חשוב?
הרכב משתנק לי לפעמים בתחילת נסיעה ובהחלפה לשני, יש קשר למשאבות?

combina347
09-02-06, 22:59
לא ניראה לי שיש קשר פשוט נראה כי הטורים שלך לא מכווונים (יכולות להיות עוד המון סיבות)
אם אני זוכר נכון משאבת הוואקום שחייבת לפעול היא של הצ'וק

anakin
09-02-06, 23:13
וכל השאר? סתם ליופי?
שמתי לב שיש מתחת למשאבות שני צינורות קצרים שסתומים ע"י ברגים.
ומנצ"לש מישהו יכול לתת לי לינק לספר רכב לסמוראי 88 כי אני לא מצליח למצוא והלינק בfaq עדיין לא עובדים.

שעיה כליף
10-02-06, 11:29
הנה ה קישור (http://www.hardcore4x4.net/fsm/) שבקשת.

dizza man
10-02-06, 11:49
סמוראי חדש (88) ואני מנסה לסדר הכל.
יש על הקרבורטור 4 משאבות ואקום ורק אחת מהן מחוברת למשהו.
כדאי בכלל לחבר את כולן? זה חשוב?
הרכב משתנק לי לפעמים בתחילת נסיעה ובהחלפה לשני, יש קשר למשאבות?

דבר ראשון משאבת ואקום אין לך.. יש לך פתחי ואקום (במידה ולא הרכבת מנוע טורבו דיזל)

מה שכן יכול לחנוק את האוטו בעת העברת ההילוכים זה משאבת האצה לא תקינה

תבדוק ככה=פרק את מכסה הפח שעל הקרב' (מנוע כבוי) ותסתכל לתוך הלוע הקטנה שמכוסה עם פחית הצ'וק ותבדוק אם בלחיצה על המצערת יש שפריץ בריא של דלק במידה ואין שפריץ יש צורך לבדוק את זה יותר לעומק.. או גולה ברזל בתחתית המשאבה תפוסה או שיש בלאי בגומייה של המשאבה והיא לא דוחסת דלק

שעיה כליף
10-02-06, 14:45
בכל מקרה בקשר לצינוריות וואקום

צינורית אחת לדיסטריביוטר לקידום האצה
אחת מחוברת לדיאפרגמה מעל לתאוצה
אפשר לא לחבר את הצינוריות של הצ'וק
והיחידה שיוצאת מהסעפת בטח סגורה לך עם ברגים
זו אופציה ליניקה של "משהו" שעובד כשהמנוע חם או ההפך
לא הכל בשימוש - זו אופציה
ישנה גם צינורית וואקום למפסק אורות

הכל מהזיכרון - הרכב איננו כרגע.

Viper
27-07-07, 23:26
מקפיץ שרשור ישן...
ברכב, לאחר תיקון המזגן- הגברת הטורים בסרק לא תקין.
מבדיקה שעשיתי- מסתבר שהיוניט החשמלית דווקא כן פועלת נכון, אבל לא מגיע אליה ואקום ולכן מגביר הטורים לא עובד.
צינורית הואקום שהגיעה ליוניט הגיעה מכיוון המניפולד (צד ימין של הקרב' כשעומדים לפני הרכב) ומשם התפצלה (בעזרת מפצל T) ליוניט ולפילטר שממנו התחברה למגביר טורים נוסף. כאמור- בצינורית זו לא היה ואקום כלל.
חיברתי את הצינורית מהמניפולד ישירות לפילטר הקטן ואת צינורית הואקום של היוניט חיברתי מהצד השני של הקרב' (בעזרת מפצל T). עכשיו הכל עובד מדהים.
השאלה- האם זה תקין? לא יגרמו בעיות כתוצאה מהחיבור הזה? המשך הצינורית לאחר הפיצול מגיע לחלק מתכתי שנראה כמו מגביר טורים (אבל הוא לא...) שמקובע ע"ג הקרב' מצד שמאל למעלה לכיוון חומת האש.

צביקה קרבורטור
28-07-07, 00:02
מקפיץ שרשור ישן...
ברכב, לאחר תיקון המזגן- הגברת הטורים בסרק לא תקין.
מבדיקה שעשיתי- מסתבר שהיוניט החשמלית דווקא כן פועלת נכון, אבל לא מגיע אליה ואקום ולכן מגביר הטורים לא עובד.
צינורית הואקום שהגיעה ליוניט הגיעה מכיוון המניפולד (צד ימין של הקרב' כשעומדים לפני הרכב) ומשם התפצלה (בעזרת מפצל T) ליוניט ולפילטר שממנו התחברה למגביר טורים נוסף. כאמור- בצינורית זו לא היה ואקום כלל.
חיברתי את הצינורית מהמניפולד ישירות לפילטר הקטן ואת צינורית הואקום של היוניט חיברתי מהצד השני של הקרב' (בעזרת מפצל T). עכשיו הכל עובד מדהים.
השאלה- האם זה תקין? לא יגרמו בעיות כתוצאה מהחיבור הזה? המשך הצינורית לאחר הפיצול מגיע לחלק מתכתי שנראה כמו מגביר טורים (אבל הוא לא...) שמקובע ע"ג הקרב' מצד שמאל למעלה לכיוון חומת האש.
Viperשלום רב!
הסדר הוא כך: צינורית וואקום קבוע, המגיע מכל מקור וואקום כלשהו, אמור להיות מחובר ל" ברז ואקום וואקום חשמלי", אשר מאפשר יציאת וואקום, רק בעת לחיצה על כפתור הAC של המזגן בזמן זה זורם וואקום מברז ההואקטן החשמלי, הניזון כאמור ממקור וואקום קבוע בסעפת היניקה, למגבר הטורים,
עם סגירת מתג הפעלת המזגן, נסגר ברז הוואקום החשמלי, ואינו מאפשר זרימת וואקום בצינורית היוצאת מברז הוואקום למגבר הטורים, והסלד מתיצב לנורמל.
יותר פשוט מזה לא יכול להיות.
בברכה
צביקה

Viper
28-07-07, 06:41
מצוין! זה בדיוק מה שעשיתי.
רק רציתי לדעת אם זה לא ישפיע לרעה על משהו.
תודה רבה! עכשיו אני עוד יותר רגוע...

צביקה קרבורטור
28-07-07, 12:08
לא ישפיע לרעה על שום דבר, זה תקין, תיהיה רגוע,וסע לשלום.
בברכה
צביקה

GodsFather
29-07-07, 13:32
צביקה וצפע :mrgreen: שלום רב,

אצלי יש קרב סוברו ללא מרים טורים חשמלי.

חשבתי , לאחר שקראתי כאן את שכתבתם , ליצור לי אחד משלי.

יש לי מתג ו"ברז חשמלי" (צביקה , ראית אותו בעצמך). השאלה היא לאן אני מחבר את הצינוריות.

VIPER, תוכל להעלות תמונה של מה שיצרת עם הסבר. אני אנסה לאלתר משם.

סה"כ אני חושב שצריך לחבר ואקום קבוע לברז ומהברז לואקום של הדיזה המשנית כי את הראשית אני לא יודע איך להפעיל בוואקום, אלא אם זה אותו חיבור שיוצא גם למקדם הצתה... קיצר, כמה תמונות יעזרו. צביקה , תן גם איזו מילה מהמקצועיות שלך, יש מצב שאני אקפוץ אליך בהזדמנות ובתיאום מראש כמובן, בשביל הנושא...ראה הוזהרת ;-)

Viper
29-07-07, 20:57
אמיר- מה שאמרת נכון בהחלט.
צינורית ואקום קבועה שמתחברת לברז החשמלי. ממנו, צינורית שניה הולכת למגביר טורים. (ממש לא יודע ראשי/משני?) אצלי זה פשוט מחובר לאן שחיברו בעבר וזה עובד יופי. (חוץ מכיוון הבורג לטורים נכונים יותר).
הברז החשמלי הזה הוא בסה"כ "טיפש"- כשמקבל זרם (קרי, המזגן עובד) הברז פתוח והואקום עובר למגביר הטורים דרכו (או לכל מרכיב אחר שחיברת אליו) . כל עוד אין זרם- הברז סגור והואקום לא עובר דרכו.
Plain & Simple.

GodsFather
29-07-07, 22:02
כאן הבעיה בדיוק, המשנית אצלי מעלה את הטורים גבוה גבוה ומהר מהר... צביקה , תן פה איזו מילה :grin:

Viper
29-07-07, 22:10
ואין בורג כיוונון למשנית? כזה שקובע עד כמה הטורים יעלו?!?
תסתכל באיזור התחתון של המנוף של מגביר הטורים.

-->