PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - עגלה לרתכת מיג שתהיה מסוגלת על מדרגות

liontamer84
09-11-19, 20:14
שלום לכולם,

לשמחתי, קרה מקרה, מס' 3 שלי בדרך...
מפה לשם, הבית קטן מדי,
הגברת בחרה בית אחר,
בבית האחר יש 3 מפלסים בחצר, כשההפרש הגדול ביותר בין אחד לשני הוא בערך 7 מדרגות.

היות ויש מספר פרוייקטים רציניים שיש צורך שאעשה שם,
הגברת פינקה אותי ברתכת מיג חדשה.
עוד לא קניתי בלון, ואני מתלבט מה לעשות בנדון,
איזה גודל של בלון לקנות ומאיפה?
ובנוסף - איזו עגלה לבנות לצעצוע החדש כדי שיהיה אפשר גם לעבור איתה בין המפלסים.
חשבתי על לבנות עגלה ולצייד אותה בגלגלים של אופניים (29")

אשמח לרעיונות ובעיקר לתמונות?

תודה לכולם,
רועי

נמרוד
09-11-19, 20:23
משהו בכיוון התמונות האלו. יש למובילים עגלות מיוחדות לטיפוס מדרגות - אולי למצוא משומשת ולבנות עליה.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191109/e548ce3b8fbc170852ca41aaa95e34f0.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20191109/af4e31008e044c4ff6a81aed97046d78.jpg

zloof
09-11-19, 20:52
אני קניתי מיכל אלומינים 8 קג גם לי יש מדרגות לעבור ממש קטן וקל ונאה שהוא יחזיק סליל אחד(גם אני קנית לא מיזמין עוד לא סימתי סליל)
ועגלה זה נירה לי טוב
https://www.youtube.com/watch?v=IbJaOn7K7bM&t=416s
אם גלגלים כאלה
https://www.youtube.com/watch?v=IuqHkd5qdbQ
זה בכלל היה מגניב נראלי

איל מ
09-11-19, 20:53
אם המדרגות אצלך תלולות כמו אצלי, ואתה הולך לעשות הרבה הלוך חזור, אני ממליץ לך לבנות "סולם" מעץ שפסי הרוחב מתלבשים על המדרגות, ופסי האורך מתאימים לרוחב הגלגלים. בעצם רמפה אבל שניתן ללכת על המדרגות באמצע.

boaz avrahami
09-11-19, 21:07
אם המדרגות אצלך תלולות כמו אצלי, ואתה הולך לעשות הרבה הלוך חזור, אני ממליץ לך לבנות "סולם" מעץ שפסי הרוחב מתלבשים על המדרגות, ופסי האורך מתאימים לרוחב הגלגלים. בעצם רמפה אבל שניתן ללכת על המדרגות באמצע.

אני הייתי נמנע מלטפס מדרגות עם בלון מעל 8 קילו.
בלון הבא בגודל הוא 15 קג והוא די מפלצת מבחינת משקל וגובה.
התהפכות היא אופציה סבירה וקיים חשש לשבור את הברז שזה נשמע לי די כמו פצצה למרות שאני לא יודע מעשית מה ההשלכות.
אולי כדאי לשקול צינור ארוך מהבלון לרתכת עם חיבור מהיר ולנייד רק את הרתכת והעגלה.

מה שלא תבחר תדאג להגן עם הברז שלא יפגע בנפילה...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זוהר לב
09-11-19, 21:17
בשעה טובה לילד השלישי שבדרך.

1.קח בחשבון שאם נושבת רוח ואפילו קלה , הרתכת לא יעילה.
2.אם בסיום יום עבודה אתה צריך להחזירה הביתה, בנה מעין רמפה משופעת להלוך וחזור, אחרת יימאס לך הטיפוס במדרגות.
3.בחירת גודל מיכל לפי צריכה משוערת, וניתן לחישוב לפי זרימה בליטר לדקה וזמן עבודה.
4.יש לך אחלה אישה.

נמרוד, הארגון בתמונה השניה ,שלך? או סתם תמונה שמצאת?

boaz avrahami
09-11-19, 21:24
בהמשך להערה הנכונה של זוהר, אולי במקום להתנייד עם בלון תרתך עם חוט ממולא inner-shield בלי גז בכלל.
לא רגיש לרוח ובלי בלון כבד.

החסרון היחיד הוא מחיר הסליל וניקוי השלטקה אבל מרתך יותר קל על מגלוון...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zloof
09-11-19, 21:24
באמת אם נכנסנו לנושה המיכל מה הסכנות בלהחזיק כזה דבר בבית מה אסור לעושות לו ואם קרה הנורה מיכול ויש שרפה סביבו מה הסיכוי זשזה התפוצץ?
מצטער אם הלחצתי קצת

zloof
09-11-19, 21:34
בהמשך להערה הנכונה של זוהר, אולי במקום להתנייד עם בלון תרתך עם חוט ממולא inner-shield בלי גז בכלל.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בנושה הזה ב כ.ל יש חוט ממולא של זיקה ב 230 שח 5 קג שזה הכי זול שמצתי

זוהר לב
09-11-19, 21:48

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מיכל למטה+צינור ארוך הוא הפתרון הנכון, וכנושבת רוח לרתך עם אלקטרודה.

באמת אם נכנסנו לנושה המיכל מה הסכנות בלהחזיק כזה דבר בבית מה אסור לעושות לו ואם קרה הנורה מיכול ויש שרפה סביבו מה הסיכוי זשזה התפוצץ?
מצטער אם הלחצתי קצת

לא רצוי להחזיק מיכל לחץ מכל סוג שהוא בבית, ובטח לא מיכל בלחצים של מאות אטמ'. אם שריפה חס וחלילה הלחץ במיכל עולה
לרמות מסוכנות עד פיצוץ רציני.
אם כבר מאוכסןן. שיהיה קרוב ליציאה ומעוגן כך שלא ייפול.

זיף
09-11-19, 22:05
עגלת "סבלים" עם גלגלים גדולים + שני גלגלים שיכורים תהיה לך נוחה. אני כן ממליץ לעגן את הבלון לעגלה, אצלי קשור עם רצועת רצ'ט לעגלה עצמה. לדעתי להיסחב עם צינור יהיה ניג'וס. קח בחשבון שהרתכת עצמה עם עגלה ובלון זה משקל, והפתרון של מסילה למדרגות לא רע.
מצרף תמונה של העגלה שאני בניתי- מיועדת לעבודה בתוך סדנא ולהעמסה לרכב, על כן המראה היחסית גוץ. אני גם אוהב במהלך העבודה להניח עליה עוד דברים (פלאייר, קאטר, כפפות וכו') ולכן המשטח הרחב. בארגז הקטן יש דיזות ופיות ספייר.

126395

lizard
10-11-19, 05:50
מיכל אלומיניום קטן+חיבור מהיר לרתכת (הכוונה היא שאתה מנתק את הווסת והצינור מהרתכת ולא מפרק את הווסת כל פעם) אבל זה לא חובה.
תבנה עגלת סבלים כמו שכתבו לך. גלגלי אופניים זה מצויין. ככול שהגלגל גדול יותר הקלות הזזה גדולה יותר. אישית אני סולד מגלגלי אוויר (כי תמיד תמיד כשתצטרך לא יהיה בהם אוויר) אבל אני לא מכיר משהו קשיח בגודל שכזה.
שהרתכת+מיכל יהיו הכי נמוכים שאפשר. ככול שהם יותר נמוכים המתקן יהיה קל יותר להובלה ויותר יציב.
לשים שני פסים מצידי המדרגות זה רעיון טוב. אולי שווה לחשוב על מנגנון ביטחון כלשהו שהעגלה לא תדרדר במדרגות במקרה של אובדן אחיזה בידית או חוסר תצומת לב.

אל תשתמש בצינור ארוך, אתה רק תסתבך איתו. מיכל אלומיניום שוקל כלום, מרימים אותו עם 2 אצבעות. שוקל פחות מהרתכת. אתה גם לא צריך גדול. אתה צריך קטן. אני אצלם לך אם רלוונטי.

liontamer84
11-11-19, 06:18
תודה לכולם על התשובות.
אקח קצת מכמה רעיונות שעלו פה.

רועי

vik014
11-11-19, 07:15
רק שילוב של עגלה בסיוע כננת קטנה יעילה. אחרת מהר מאוד מתייאשים וזה מסוכן.

נמרוד
11-11-19, 16:09
רעיונות לעגלה יש פה מספיק.

מצטרף להמלצה על הבלון הקטן ביותר הזמין, הבלון הוא המשקל הגדול ולא הרתכת. בשביל קנה מידה, לי יש בלון גדול (20 קילו) - הוא מספיק לי ליותר מ5 שנים! ואני מרתך לא מעט יחסית לחובב.

לגבי הסכנות שבבלון: CO2 לא רעיל בכלל ולא דליק בכלל. הלחץ הוא 50 אטמוספירה. הסכנה העיקרית היא שאם הבלון נופל והברז נשבר, הבלון ישתולל על הרצפה יגרום נזקים וישבור רגליים. זה גם מה שעלול לקרות בשריפה שבה הבלון יתחמם עד שהברז יפרץ (אם אין שסתום בטיחות).

מבחינת הוראות בטיחות בעבודה, בלון CO2 או גזים אחרים שאינם דליקים ואינם רעילים, מותר להיות כמעט בכל סביבה אבל צריך להיות מעוגן היטב כך שלא יפול. פתרון פשוט ומקובל הוא לרתום לקיר עם שרשרת.

יונימוג אדום
11-11-19, 17:33
אצלי לרתכת הקטנה ( יש גם גדולה - 420A ) היה מחובר בלון של 4 ק"ג מילוי , משקל הבלון עצמו היה דומה .
החזיק בין חצי שנה לשנה בין מילוי למילוי .
כיום הרתכת והבלון נמצאים אצל דובי שבונה את הנגררת לשטח .

אילן

jacob72
11-11-19, 22:19
תוריד את האפליקציה
Pinterest
ותמצא שם מאות דוגמאות שונות

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->