PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מאריכים כבל בלם יד?

wonderd
10-11-19, 16:03
יש לי בעיה עם אחד הכבלים של בלם היד בטרופר - מיכל המים שהותקן מפריע לו ובפתיחה מלאה לאחר התקנת דרופ קיט הכבל יהיה מתוח מדי וייצור בעיה.
אני מחפש דרך להאריך את הכבל או לרכוש כבל אחר מתאים טיפה יותר ארוך (3-4 ס"מ).

נשמח לכל טיפ/עצה בנושא.
אלעד.

נמרוד
11-11-19, 16:03
שאלה טובה. בדרך כלל כבל כזה מגיע כמכלול עבור דגם רכב ספציפי. אני לא מכיר שיש באורכים שונים. היה עדיף שמיכל המים היה מתוכנן מראש תוך התחשבות במסלול הכבל.

פתרון כללי יכול להיות לשנות את מסלול הכבל, בדרך כלל הוא מחובר בנקודות בודדות לשלדה על ידי תושבות Brackets מפח, את אלו אולי ניתן לכופף, אולי לקדוח חורים חדשים, אולי לחבר להן הארכות כאלו או אחרות שיסיטו את הכבל למסלול קצר יותר.

zivo
11-11-19, 16:13
נמרוד,
זו תשובה תאורטית ולא פרקטית :-(

בטרופר (כמו בהרבה רכבים אחרים), הפיצול בין הכבל שמגיע מהידית לכבלים של שני הגלגלים, נמצא בשליש הקידמי באמצע.
משם, יוצאים שני הכבלים, כמעט בקו ישר, באלכסון (אחורה ולצד) לעבר הגלגלים.
כלומר, הם חוצים את כל "השטח המת" שנמצא במרכז הרכב, זה המקום הנכון למיכל מים (או דלק נוסף) בטרופר (החלק האחורי תפוס ע"י המיכל דלק).

הכבל הזה מאוד סטנדרטי ואני לא רואה סיבה למה ייצרן כבלים לא יהיה מסוגל לייצר תחליף ארוך יותר.

אני באמת שחררתי את הכבל מהתושובות והזזתי אותו מעט, אבל זה רחוק מלהיות מושלם, ובניגוד לאלעד, אין לי דרופ-קיט.

wonderd
11-11-19, 16:37
יש חברות מייצרות כבלים, שלחתי היום הודעה לחברה כזאת בקולורדו..נראה מה יגידו

shmil
11-11-19, 17:12
מה הסיומת של הכבל כיום - את זה ניתן להאריך באופנים שונים, בלי לגעתבמעטפת.

zivo
11-11-19, 17:47

שמיל,
אתה מתכוון רק להאריך את החלק הפנימי ולא לגעת באורך של המעטפת?
הייתה לי חשיבה כזו.
בצד של הגלגל זה לא ישים. בצד של הפיצול (במרכז הרכב), אכן שקלתי אפשרות כזו.
זה די צפוף, וצריך להוסיף תושבת \ עיגון למעטפת בנקודה מאוד לא נוחה, אבל 3-5 ס"מ אפשרי.

נדב ש.
11-11-19, 18:36

עכשיו כשהעלת את הרעיון הזכרת לי משהו...
הסיומת של הכבל בפיצול מתחת הרכב שקרוב לידית הוא מסוג סופית(כמו כבל בלם יד של אופנוע/אופניים), אולי באמת ניתן להאריך ולשים סופית אחרת.

איציק - 4X6ZH
11-11-19, 18:59
בחנות של ל כ יש לחצני כבל וסוף כבל שמיועד לשימוש כללי
של כבלי פלדה

איציק

zivo
11-11-19, 19:05
תקראו מה כתבתי לפני כמה הודעות -
הבעיה זה לא איך להאריך את הכבל הפנימי. יש שתי בעיות אחרות -
1- עד 3-5 ס"מ, איך מקבעים את הסופית של "המעטפת" ? זו נקודה בעייתית שם במרחב מתחת לבודי (אבל עדיין אפשרי).
2 - אני מניח שלא ניתן שם למימוש פתרון של של יותר מ 5 ס"מ, ועם דרופ קיט (שיש לאלעד) + מיכל מים, אניל א בטוח שזה מספיק.

tooshey
11-11-19, 19:19
יש עסק בשם "כרמל כבלים וחלקים בע"מ".
ישבו בעבר ברח היציקה 28 א.ת. צפוני אשדוד.
יתכן שעכשיו נמצאים במושב תלמי יפה.
מתמחים ביצור כבלים לכל מטרה, כולל תעופה, צבא ורכב.
אם תבוא עם כבל דוגמא, יתכן שיוכלו להעתיק אותו באורך שתרצה או אולי אף להשתמש בחלק מאביזרי הקצה שלך ורק להחליף לכבל+ מוביל ארוכים יותר.
זול זה לא יהיה.

בברכה, טושי

נדב ש.
11-11-19, 19:47
תקראו מה כתבתי לפני כמה הודעות -
הבעיה זה לא איך להאריך את הכבל הפנימי. יש שתי בעיות אחרות -
1- עד 3-5 ס"מ, איך מקבעים את הסופית של "המעטפת" ? זו נקודה בעייתית שם במרחב מתחת לבודי (אבל עדיין אפשרי).
2 - אני מניח שלא ניתן שם למימוש פתרון של של יותר מ 5 ס"מ, ועם דרופ קיט (שיש לאלעד) + מיכל מים, אניל א בטוח שזה מספיק.

1. לדעתי פתיר.
2. רוב הטרופרים עם דרופקיט עם הכבל המקורי ללא בעיה בכלל.
גם אצל אלעד אני לא בטוח שיש איזה בעיה, הוא אוהב להמציא בעיות 🤣🤣
אבל עדיין לא ראיתי על מה הוא מדבר, כשנראה נדע.

zivo
11-11-19, 23:25
הבעיה מתחילה בגלל המיכל, הדרופקיט רק מחמיר.
אני בלי דרופ (אבל עם מיכל מים), ותאמין לי, זו בעיה אמיתית.
לקראת הסופש אני אנסה להגיע למוסך עם ליפט, ואנסה לשים פה תמונה.

wonderd
13-11-19, 13:18
1. לדעתי פתיר.
2. רוב הטרופרים עם דרופקיט עם הכבל המקורי ללא בעיה בכלל.
גם אצל אלעד אני לא בטוח שיש איזה בעיה, הוא אוהב להמציא בעיות 🤣🤣
אבל עדיין לא ראיתי על מה הוא מדבר, כשנראה נדע.

למה ככה..לא יפה :)
אני לא ממציא כלום - הכבל עובר מעל מיכל המים וכבר משוחרר מהתושבת שלו - אבל לא יכול לזוז כלפי מטה בפתיחה של הגלגל ולכן נוצרת הבעיה. אני יכול להשאיר ככה ובפתיחה הראשונה עד הסוף הכבל פשוט ייקרע, והנזק הפוטנציאלי גדול יותר כי אי אפשר לדעת איפה ייקרע ומה יפרק איתו על הדרך.

zivo
17-11-19, 23:37
חזרתי להסתכל על החיבור במרכז הרכב, והאם ניתן לעשות שם איזה הארכה.
126451126452

בהחלט יש מקום. השאלות העיקריות, איך מאריכים את הכבל ואיך מקבעים את המוביל במרחב על הקו של הכבל?

tooshey
18-11-19, 10:36
תעתיק את התמך שמחובר לבודי שאליו מתחברת הפרסה הכפולה הנועלת את מובילי הכבל.
תמקם אותו במרחק הרצוי אחורה בעזרת ברגים או ניטים.
מכאן זה כבר לא מסובך,אתה צריך רק להאריך את הכבלים הפנימיים באותה מידה שהזזת את התמך יחסית למקור ולהתחבר לנדנדה שמחוברת לידית.
אפשר עם כבל קצר קשיח יחסית או מוט קשיח.

בברכה,טושי

zivo
18-11-19, 12:58
תעתיק את התמך שמחובר לבודי שאליו מתחברת הפרסה הכפולה הנועלת את מובילי הכבל.
תמקם אותו במרחק הרצוי אחורה בעזרת ברגים או ניטים.
מכאן זה כבר לא מסובך,אתה צריך רק להאריך את הכבלים הפנימיים באותה מידה שהזזת את התמך יחסית למקור ולהתחבר לנדנדה שמחוברת לידית.
אפשר עם כבל קצר קשיח יחסית או מוט קשיח.

בברכה,טושי

קל להגיד....

כמו שכתבת, התמך הוא חלק מהבודי - לחתוך עם דיסק????? חלודה? חוזק?
איך מחברים את התומך במקום הנכון? מלחימים לבודי (בלתי אפשרי)? ברגים (האם הבודי מספיק חזק במקום החדש - לא).

מסקנה ראשונה - צריך להמשיך להשען על הנקודה הקיימת, ועליה לבנות את המתקן החדש , נגיד איזה פרופיל של 10 ס"מ.

צריך לזכור, כיום שני הכבלים באורך זהה, המיכל מים גורם לצורך באורך שונה. אם מזיזים את "הכל" מתחילה בעיה של עודף בצד השני.
פתיר, אבל בעיה.

איך מאריכים כבל? יש סופיות שבצורת גליל (ראה תמונה) ונגיד ואני רוצה להאריך את הכבל ב 10 ס"מ, ואני צריך שבקצה המאריך יהיה גם גליל כזה. שיורדים לפרטים, לא פשוט.

איל מ
18-11-19, 13:11
אם 10 ס"מ זאת כל הבעיה, אתה יכול לייצר הארכה לכבל הבודד עם מוט קשיח, ואת כל החיבור הכפול להעביר אחורה ב10 ס"מ. חיבור לבודי (איך שאתה רוצה) ותמיכה לאורך המוט הארכה (ח, או פלאח בודד, מה שבא לך) שיעזור להתמודד עם כוחות המשיכה.
קל.

zivo
18-11-19, 21:07
אם 10 ס"מ זאת כל הבעיה, אתה יכול לייצר הארכה לכבל הבודד עם מוט קשיח, ואת כל החיבור הכפול להעביר אחורה ב10 ס"מ. חיבור לבודי (איך שאתה רוצה) ותמיכה לאורך המוט הארכה (ח, או פלאח בודד, מה שבא לך) שיעזור להתמודד עם כוחות המשיכה.
קל.

מממש ללאאא.
איך בדיוק אתה מציע לחבר לבודי?
איך בדיוק אתה מאריך עם מוט?
אתה מבין שאם הכבל זז 10 ס''מ אחורה, אז החיבור בין הכבל להארכה, עובר בדיוק בקו של התושבת הנוכחית? מה עושים, מגדילים את החורים בבודי?
אני זורק לך כפפה, תבחר חלק, ותתאר את הפתרון, ואני אראה לך איפה הבעיה.

shachar
18-11-19, 22:17
מממש ללאאא.
איך בדיוק אתה מציע לחבר לבודי?
איך בדיוק אתה מאריך עם מוט?
אתה מבין שאם הכבל זז 10 ס''מ אחורה, אז החיבור בין הכבל להארכה, עובר בדיוק בקו של התושבת הנוכחית? מה עושים, מגדילים את החורים בבודי?
אני זורק לך כפפה, תבחר חלק, ותתאר את הפתרון, ואני אראה לך איפה הבעיה.אין פיתרון שאי אפשר למצוא לו בעיה....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

איל מ
19-11-19, 07:04
המוט ממשיך בקו ישר. אם אתה מתעקש לא להעביר אותו דרך החור של הבורג שמחזיק את הבראקט הכפול. אתה יכול לעשות לו חור משלו, או להעביר דרך אחד מחורי הכבלים שהולכים להיות מיותמים.

אתה יותר ממוזמן לקפוץ אלי ואראה לך על האוטו.
קלללל!

איל מ
19-11-19, 07:40
לגבי הארכת הכבל.
אם אני רואה נכון, יש שם הברגה.
מופה, מוט הברגה באורך המתאים.
רוצה יותר קבוע? תן גם פיק של ריתוך שלא ישתחרר.
קל כבר אמרנו?

zivo
19-11-19, 11:47
המוט ממשיך בקו ישר. אם אתה מתעקש לא להעביר אותו דרך החור של הבורג שמחזיק את הבראקט הכפול. אתה יכול לעשות לו חור משלו, או להעביר דרך אחד מחורי הכבלים שהולכים להיות מיותמים.

אתה יותר ממוזמן לקפוץ אלי ואראה לך על האוטו.
קלללל!

משתפר :-)

אתה בעצם מציע להזיז את שני הכבלים וכל המנגנון, מעבר לקו \ מישור שעליו מחוברים הכבלים היום.
זו בהחלט אפשרות (האפשרות הראשונה היא להזיז את העיגון של הכבל שהולך לברקס, ויש לה את הבעיות שלה).
זה אומר שצריך לבנות שם מתקן שמחליף את "הבראקט הכפול" והמישור שעליו הוא יושב (הבודי).
מאחר והאפשרות היחידה שאני רואה לכיוון הזה, זה איזה פרופיל מרובע שישען על החיבור הקיים בבודי, זה מחייב חור נוסף (עבור הכבל \ מוט שמגיע מהידית).
החשש העיקרי שלי, זה מזיז את הכבלים כ 15 ס"מ (בגלל הגודל של המנגנון והמהלך, צריך מרחב יותר גדול) מהמישור של הבודי -
לא בטוח שיש לי את המרווח הזה.
לא בטוח איזה מומנטים זה מפתח והאם זה לא יעוות את הפח \ פרופיל של הבודי שהכל יושב עליו.

בגלל שאצלי הבעיה רק בצד אחד (הצד של המיכל מים) אני עדיין במחשבה איך להזיז רק כבל (ברקס) אחד (הימני).
הבעיה העיקרית - החיבור בין הכבל למאריך, יהיה באזור של המישור של הבראקט, ואז החיבור יתקע במעבר.

הפתרון הכי פשוט - להסתפק בהארכה של 5-8 ס"מ, (ולהשאיר את החיבור של הארכה בצד של המנגנון), זה הפתרון של ה 5 ס"מ שכיוונתי בתחילת השרשור. אני פשוט בספק אם זה שווה את המאמץ.

בכל מקרה, אם לא מזיזים את המנגנון כולו, ורק מאריכים את הכבל שמגיע מהברקס, אני מחפש רעיון (יצירתי) איך עושים את זה.

אם יש לך איזה התקנה דומה, בבקשה תשים פה תמונה, זה יכול לעזור.

zivo
02-12-19, 12:41
יש לי בעיה עם אחד הכבלים של בלם היד בטרופר - מיכל המים שהותקן מפריע לו ובפתיחה מלאה לאחר התקנת דרופ קיט הכבל יהיה מתוח מדי וייצור בעיה.
אני מחפש דרך להאריך את הכבל או לרכוש כבל אחר מתאים טיפה יותר ארוך (3-4 ס"מ).

נשמח לכל טיפ/עצה בנושא.
אלעד.

אלעד, זה בשבילך.

בסופו של יום, זה פתרון פשוט.
יש שתי בעיות עיקריות שצריך לתת עליהם את הדעת -
1- איך מאריכים את הכבל (הפנימי)?
2- איך בונים את כל האילתור הזה, כך שהחיבורים של הכבל (ע"ע 1) לא יתפסו \ יתקעו במעבר על הבודי?

לדעתי, תוספת של 3-4 ס"מ זה מעט מדי. אני רציתי בסביבות 5 ס"מ. בגלל הצורך להכיל את החיבורים של הכבלים, ביצעתי הארכה של 14ס"מ.

חומרים -
קצה (באורך 14 ס"מ ) מכבל ישן.
2-3 נעלי כבל (שנים מחוברים בפנים קרוב לחיבור של הכבלים, שלישי בקצה. העיקר להתרחק מהמעבר של הבודי במרכז).
שיייבה גדולה (החור הפנימי צריך להיות בקוטר 19מ"מ).
פרופיל 25X25מ"מ באורך 14 ס"מ (החתך של הפרופיל הוא בגלל הנעלי כבל. אם מוצאים דרך טובה יותר להאריך את הכבל, ניתן לרדת ל 20X20).

wonderd
02-12-19, 15:03
יפה כל הכבוד על הפתרון!
איך אתה מחזיק את הסוף של הצינור שמגיע לפרופיל? הוא סתם יושב שם?

126569

תגיד זיו - בלי קשר - יש לך עדיין במקרה את השרטוט של המיכל שהרכבת שם? אחרי הניסיון שצברת - הגודל אידיאלי במיקום?

zivo
02-12-19, 15:49
כן - "סתם" יושב שם. המתח של הכבל הפנימי מחזיק אותו. בהזדמנות, אני אוסיף איזה הבטחה למקרה שהכבל הפנימי נקרע \ מתנתק.
כן - יש לי את השרטוט. שים לב שאני לקחתי בחשבון בידוד. אם מוותרים, ניתן להגדיל קצת.

zivo
06-12-19, 16:48
אלעד,
תוותר על הנעלי כבל, שתחליט להיות רציני, אני אייצר לך מתאם כזה :-)

wonderd
06-12-19, 17:45
פשש יפה לך!
מייצר פתרונות :)

אפילו טיפול לרכב אני לא מספיק לעשות..
מקווה בשבוע הבא להתפנות לעשות את זה, בינתיים אתה תמשיך להשתכלל :p

-->