PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - גם על כאבי שיניים?

hadtomer
12-11-19, 19:13
היי.

אני זוכר מאוד לטובה את הפעם ששברתי רגל וכולם כאן נתנו עצות מדהימות שעבדו ברובן. אז הנה מה שקורה כעת:

לפני כשלושה שבועות החלטנו להחליף כתר בשן. שן טוחנת תחתונה לפני האחרונה. הטיפול החל והכל היה בסדר- שום דבר לא חריג ואנחנו עדיין במהלך מדידה ודו.

אבל-לפני כשלושה ימים השן הטוחנת שמאחוריה החלה לכאוב. מה זה לכאוב- שערי הגיהנום נפתחו לי בפה. עכשיו אני יודע מה זה ללדת.

הלכתי מהר לקופת חולים-לכללית סמיל - והרופא התותח שלי ישר קיבל אותי. בניגוד ל"סתם" רופאים- רופא שיניים אשכרה יכול לראות מה הולך שם באמצעות צילום, הוא צילם צילום רנטגן ואמר לי "אוי, פיתחת דלקת בשן".

הוא נתן לי לקחת אוגמנטין במשך שבעה ימים - 875 מ"ג. מדובר בכדור חביב בגודל של פלאג של NGK. ואמר לי "בוא בעוד 9 ימים".

מכאן-זה נהיה אפעס לא ברור לי. ואני שואל את השאלות מתוך יאוש אמיתי וידיעה ברורה שמשהו מאוד לא טוב קורה לי בפה. אתם לא קולטים כמה העסק כואב. לשמחתי לא התנפח.

אני מתנצל אגב אם יש שגיאות כתיב חלילה וכו - לא שופטים אדם בשעת כאבו המטורף.

כמובן - לא שואלים סנדלר על עבודה של רופא - אבל מצב חירום, קופ"ח לא עובדת. חוכמת ההמונים, וכואב לי. ואם יש כאן רופא שיניים - על אחת כמה וכמה-עצתך שווה זהב.

אז הנה -

1. הכי חשוב: אני לוקח את הכדור הזה (אוגמנטין 875) מאז אתמול בצהרים. פעמיים ביום. עברו עד עכשיו כ36 שעות וארבעה כדורים. אני לא אמור לראות איזה שיפור?

2. אופטלגין, אדוויל, הכאב צוחק עליהם. רעיונות? אל תגידו לי לשים קצת עראק. אני צריך רעיון למשהו שגם יעבוד, לא רק יעשה לי שמח בפה.

3. מה מפה? הרופא כבר אמר לי שאם זה לא עובד אז פשוט עוקרים. גם ככה כבר עקרו לי כמה שיניים אבל זה עדיין לא כיף.

4. שואל שוב, כמה זמן לוקח לאוגמנטין הזה להשפיע? אני מת פה, תנו לאשתי מחיר טוב על הג'יפ, שיהיה לבת שלי לאוניברסיטה.

מוטי ג.
12-11-19, 19:16
על הקרטון נרוסין שיש לי כתוב "לכאבי שיניים"
תנסה.....

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

amitaikl
12-11-19, 19:18
בין 24 ל48 שעות. זה כדור גיבור שעובד.תהיה חזק.
אתה יכול לנסות את תרופת הסבתא האהובה: למזוג קצת עראק/וויסקי לכוסית, לתבול את האצבע ולמרוח על השן והחניכיים.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ishc
12-11-19, 19:20
הייתה לי סיטואציה דומה וגם הטיפול היה דומה.
אין מה לעשות, שיניים כואבות זה באסה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

יואב פולס
12-11-19, 19:21
אתה אמיץ מאוד.
אני לא מתקרב לנגרים של כללית סמייל.
בפעם הראשונה והאחרונה שהייתי בגולאג הזה, נמלטתי לפני שהם עושים לי נזקים.
ברור שלא ניתן להשליך על כולם, אבל איכשהו, איבדתי את האמון בהם.

assafy
12-11-19, 19:24
הייתי במצב שלך לפני פחות משבוע. הלכתי למכבידנט, לא עשו כלום חוץ מלצלם ולתת לי תור לינואר.
סבלתי מכאבים איומים שלא יכולתי לתפקד אז הלכתי לרופא פרטי שהוא עשה טיפול עזרה ראשונה שהרגיע. עכשיו אני צריך להמשיך אצלו טיפולי שורש בשתי שיניים.
בינתיים כמו שכתבו, נרוסין זה כדור נגד כאבי שיניים שאפשר לקנות בלי מרשם רופא.

hadtomer
12-11-19, 19:26
מה שמוזר לי זה שאני על האוגמנטין הזה מאתמול בצהרים.

כל מגע בשן-עם הלשון, זה כמו המוות.

כמה זמן כוס אומו?

מוטי ג.
12-11-19, 19:30
אוגמנטין זה אנטיביוטיקה, לא?
חפש משכך כאבים חזק.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

assafy
12-11-19, 19:30
אוגמנטין זה סוג של אנטיביוטיקה, זה לא משכך כאבים. אם באמת זו דלקת אז זה אמור להרוג את החיידקים אחרי כמה ימים. השאלה אם הרופא שלך מדייק כי אם אתה צריך טיפול שורש אז אין מה לחכות.

ד ו ר ו ן
12-11-19, 19:42
תנחומי.. היינו שם..

1. הכי חשוב: אני לוקח את הכדור הזה (אוגמנטין 875) מאז אתמול בצהרים. פעמיים ביום. עברו עד עכשיו כ36 שעות וארבעה כדורים. אני לא אמור לראות איזה שיפור?
.
סביר בהחלט שעדיין אין שיפור.
כלל אצבע לתחילת השפעת אנטיביוטיקה זה כ-48 שעות.

2. אופטלגין, אדוויל, הכאב צוחק עליהם. רעיונות? אל תגידו לי לשים קצת עראק. אני צריך רעיון למשהו שגם יעבוד, לא רק יעשה לי שמח בפה.
.
בסיטואציה דומה רשמו לי נרוסין, שעשה עבודה טובה בהרבה להורדת הכאב.
אבל זה תרופת מרשם.

כמי שנכתב מעליי, אפשר לבקש טיפול חירום להחדרת האנטיביוטיקה פנימה.

aharon_a2
12-11-19, 19:47
לפני כמה חודשים סבלתי מכאבי שיניים משוגעים, עד שהגעתי לרופא (לטיפול שורש) השתמשתי ב S.O.S TOOTHACHE KIT שקניתי בסופר פארם זה תמיסה של ציפורן או משהו בסגנון, מרדים תוך שניה את כל האיזור.

assafy
12-11-19, 19:52
נרוסין לא חייב מרשם רופא אך זה מסופק רק על ידי רוקח ולא נמצא על המדפים בחוץ.
קניתי רק לפני מספר ימים.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191112/3c0489137398d6af864b912f475f4955.jpg

ד ו ר ו ן
12-11-19, 19:53
נרוסין לא חייב מרשם רופא אך זה מסופק רק על ידי רוקח ולא נמצא על המדפים בחוץ.
קניתי רק לפני מספר ימים.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191112/3c0489137398d6af864b912f475f4955.jpg
בכלל טוב.

itayhi
12-11-19, 20:01
אוגמנטין זה אנטיביוטיקה לפילים.

נסה להשיג שמן אתרי ציפורן (אצל כל שכנה היפית או בסופר פארק/עדן קבע/ניצת הדוגדגן. טיפה או שתיים על מקלון אוזנייםואז לעבור עם המקלון מסביב ועל השן הכואבת.

יש לחרא הזה טעם וארומה נוראיים אבל זה נותן עבודה מיידית
בשיכוך כאבי שיניים.

בהצלחה. ובריאות!

איתי

hadtomer
12-11-19, 20:31
תודה למסייעים ולנותני העצות הטובות.

נרוסים הושג תוך חצי שעה מבית המרקחת הסמוך. שמח לשמוע על ה 48 שעות שנדרשות לאוגמנטין, כי באמת שבא לי להתפוצץ כאן.

אני חייב לכם ושוב תודה

amitaikl
12-11-19, 20:48
מקווה שיעבור בקלות ושהכדור ישפיע.
וכיון שלא עלה עד עכשיו...

https://youtu.be/bOtMizMQ6oM

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

נדב ש.
12-11-19, 20:53
הרופא צודק, לא ניתן לטפל בגלל הזיהום והדלקת, רק אחרי שהאנטיביוטיקה תתחיל לעבוד יהיה ניתן לטפל, ובאותה הזדמנות לא להזניח ולטפל בשאר השיניים אם צריך.
וכמו שרשמו מעלי-הנירוסין יעזור.

עירא
12-11-19, 21:01
אתה יכול לנסות את תרופת הסבתא האהובה: למזוג קצת עראק/וויסקי לכוסית, לתבול את האצבע ולמרוח על השן והחניכיים.

תזהר לא להגזים עם זה, כוויה כימית מערק זה לא ממש כיף.

hadtomer
13-11-19, 08:00
היום מעט יותר טוב-

2 נרוסין בשמונה בערב

המשך אוגמנטין

2 אופטלגין ב 11 בלילה- המצב יותר טוב, ישנתי כמעט לילה שלם.

שוב תודה

boaz avrahami
13-11-19, 08:17
ליבי ליבי איתך.
האוגמנטין הזה כדור מאתגר כמעט בגודל פינג פונג....
פעם קיבלתי אותו לטיפול בדלקת גרון כשבקושי הצלחתי לבלוע רוק. זה הרגיש כמו לבלוע גלעין אבוקדו.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ש01
13-11-19, 10:14
אתה אמיץ מאוד.
אני לא מתקרב לנגרים של כללית סמייל.
בפעם הראשונה והאחרונה שהייתי בגולאג הזה, נמלטתי לפני שהם עושים לי נזקים.
ברור שלא ניתן להשליך על כולם, אבל איכשהו, איבדתי את האמון בהם.

חבל,
כנראה קשור למרפאה.
יכול לומר שחדרה ופרדס חנה מצויינות.
לילדים ולמבוגרים.

זוהר לב
13-11-19, 10:26
אני השלישי שמצביע על תמיסת ציפורן כמשכך כאב שיניים, שאינה תחליף לטיפול מסודר.
מעט תמיסה על צמר גפן, ועטוף את האיזור הכואב.
ולך לטיפול וניקוי חניכיים - הן יותר חשובות מהשיניים.
לשמחתי היום כבר אין.........(אין שיניים);)

erezgur
13-11-19, 12:53
ניצת הדוגדגן.

נשמעת חנות מעניינת.....

נשלח מהנייד

Eitan_S
13-11-19, 17:08
נשמעת חנות מעניינת.....

נשלח מהנייד

הטעם עושה את הכל

hadtomer
17-11-19, 20:52
גבירותי ורבותי- עברתי שבוע של גיהנום שאני לא מאחל לבוחנים בסוואנה של משרד התחבורה.

קודם כל- חשוב לציין שבניגוד לכמה דעות שנשמעו כאן- מבחינתי האישית רופאי השיניים של כללית סמייל הם מעולים. אני שייך לסניף רמת גן - והרופא שלי ששמו לירן הוא בחור בערך בגילי (אני בן ארבעים ושלוש?! פאאאק) ויש לו עבר קרבי והמון סיפורים טובים על פציינטים. תכלס הוא מטפל בי שבע שנים והבן אדם מעולם לא פישל למרות שיש לי שיניים של זקנה קווקזית.

מעבר לכך, אחרי שהתייעצנו, נתתי לאוגמנטין לעבוד והוא לא עשה כלום. טכנית, זה הגיע למצב שבו לא ישנתי יומיים רצוף ושום דבר לא עזר, לא לשים עראק (או הו כמה עראק שמתי, התרוקן הבקבוק ואני בכלל לא טיפוס של עראק), לא תמצית ציפורן ובטח שלא שום כדור לחימה קונבנציונאלי ממשפחת האופטלגין/אדוויל ושות. השן שלי צחקה עליהם.

ביום שישי קפצתי שוב לקופת חולים ושם קיבלתי הסבר ארוך על מה זה דלקת חריפה בשן. עקרונית זה מוגלה שרוצה לצאת, ואפשר בהחלט לפתוח עכשיו את השן, אולי לגרום נזק בלתי הפיך ולך תדע- או שאפשר לסבול עוד קצת, ולגלות שבפה הופיע לפתע שק מבחיל מלא מוגלה ליד השן. זה סימן טוב. קיבלתי עוד אוגמנטין וכדור חיזוק שנקרא ROXO. בין יום שישי לשבת עברתי לילה שנראה לי באמת אחד הקשים בתולדותי, כל הלילה עם שקית אפונה קפואה על הלחי, כאילו שמישהו מנסה לחתוך לי את הלסת.

למחרת קלטתי את השק.

טיפ קטן: לא לתפוס עצבים ולנסות לפוצץ את השק מרוב יאוש. לא עם סכין ולא עם מחט. הכאב המטורף שנגרם כתוצאה מכך חזק מכל כאב שחוויתם לפני זה ומלווה בסחרחורת קשה. שברתי יד כולל אצבע שהתנתקה, שברתי שתי צלעות, שברתי כף רגל. יש לי שמונה קעקועים, פעם נפל לי רכב על כף היד וריסק אותה, אבל ממש ריסק. עם כל הכבוד- זה כואב יותר. אני רציני. למה לכם לשכב באמבטיה כמו תינוק בן יומו ולשטוף את הפה 20 דקות עם מים קרים מהדוש? זה פאתטי ברמות ולא תורם לכם כלום שהילדות שומעות את אבא בוכה, ועוד בכי כזה של יבבות עם מים בפה.

בשבת הלחי שלי התנפחה עוד, והכאב המשיך, אבל קלטתי שכל לחיצה רצינית על השן הכואבת- קי כמו כשלועסים- משחררת עוד מוגלה אל השק (מגעיל, נכון?)

וכאן הקטע ההזוי. בשבת הלכתי לישון - בסלון כמובן- כי מי שקם שש פעמים בלילה מכאבים לא יכול לישון ליד אישה ולצפות שהיא תישאר שפויה, או תבין את גודל המצוקה, או תפרגן - אחרי שלארוחת ערב אכלתי את התערובת החביבה עלי בשבוע האחרון- של גביע יוגורט פושר ושני אופטלגין. בשלוש בלילה קמתי כי החתולה העירה אותי- וגיליתי לתדהמתי שאני בריא. אבל בריא כאילו שכלום לא קרה. השק עדיין שם ואני משער שהוא כנראה נפתח, ובכל מקרה ביום רביעי אני חוזר לקופת חולים לוודא שאני תקין.

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לכם היא לשמור על השיניים שלכם, כל הזנחה מסתיימת בסבל שלא יתואר.

נמרוד
17-11-19, 23:22
You were only mostly dead.

Dickemese
04-10-21, 14:40
היי, יש לי שאלה כזאת, שיני הבינה שלי צצו, האם אני צריך לשלוף אותן או להשאיר אותן?

erezgur
04-10-21, 15:12
ברוך הבא לפורום.
האם יש בעיה עם שיני הבינה שצצו?
אני לא הייתי ממהר לעקור אם אין בעיות , אבל אני ממש לא עוסק ברפואת שיניים ובקושי יש לי בינה...

נשלח מהנייד

אבי ביטר
04-10-21, 15:56
גבירותי ורבותי- עברתי שבוע של גיהנום שאני לא מאחל לבוחנים בסוואנה של משרד התחבורה.

קודם כל- חשוב לציין שבניגוד לכמה דעות שנשמעו כאן- מבחינתי האישית רופאי השיניים של כללית סמייל הם מעולים. אני שייך לסניף רמת גן - והרופא שלי ששמו לירן הוא בחור בערך בגילי (אני בן ארבעים ושלוש?! פאאאק) ויש לו עבר קרבי והמון סיפורים טובים על פציינטים. תכלס הוא מטפל בי שבע שנים והבן אדם מעולם לא פישל למרות שיש לי שיניים של זקנה קווקזית.

מעבר לכך, אחרי שהתייעצנו, נתתי לאוגמנטין לעבוד והוא לא עשה כלום. טכנית, זה הגיע למצב שבו לא ישנתי יומיים רצוף ושום דבר לא עזר, לא לשים עראק (או הו כמה עראק שמתי, התרוקן הבקבוק ואני בכלל לא טיפוס של עראק), לא תמצית ציפורן ובטח שלא שום כדור לחימה קונבנציונאלי ממשפחת האופטלגין/אדוויל ושות. השן שלי צחקה עליהם.

ביום שישי קפצתי שוב לקופת חולים ושם קיבלתי הסבר ארוך על מה זה דלקת חריפה בשן. עקרונית זה מוגלה שרוצה לצאת, ואפשר בהחלט לפתוח עכשיו את השן, אולי לגרום נזק בלתי הפיך ולך תדע- או שאפשר לסבול עוד קצת, ולגלות שבפה הופיע לפתע שק מבחיל מלא מוגלה ליד השן. זה סימן טוב. קיבלתי עוד אוגמנטין וכדור חיזוק שנקרא ROXO. בין יום שישי לשבת עברתי לילה שנראה לי באמת אחד הקשים בתולדותי, כל הלילה עם שקית אפונה קפואה על הלחי, כאילו שמישהו מנסה לחתוך לי את הלסת.

למחרת קלטתי את השק.

טיפ קטן: לא לתפוס עצבים ולנסות לפוצץ את השק מרוב יאוש. לא עם סכין ולא עם מחט. הכאב המטורף שנגרם כתוצאה מכך חזק מכל כאב שחוויתם לפני זה ומלווה בסחרחורת קשה. שברתי יד כולל אצבע שהתנתקה, שברתי שתי צלעות, שברתי כף רגל. יש לי שמונה קעקועים, פעם נפל לי רכב על כף היד וריסק אותה, אבל ממש ריסק. עם כל הכבוד- זה כואב יותר. אני רציני. למה לכם לשכב באמבטיה כמו תינוק בן יומו ולשטוף את הפה 20 דקות עם מים קרים מהדוש? זה פאתטי ברמות ולא תורם לכם כלום שהילדות שומעות את אבא בוכה, ועוד בכי כזה של יבבות עם מים בפה.

בשבת הלחי שלי התנפחה עוד, והכאב המשיך, אבל קלטתי שכל לחיצה רצינית על השן הכואבת- קי כמו כשלועסים- משחררת עוד מוגלה אל השק (מגעיל, נכון?)

וכאן הקטע ההזוי. בשבת הלכתי לישון - בסלון כמובן- כי מי שקם שש פעמים בלילה מכאבים לא יכול לישון ליד אישה ולצפות שהיא תישאר שפויה, או תבין את גודל המצוקה, או תפרגן - אחרי שלארוחת ערב אכלתי את התערובת החביבה עלי בשבוע האחרון- של גביע יוגורט פושר ושני אופטלגין. בשלוש בלילה קמתי כי החתולה העירה אותי- וגיליתי לתדהמתי שאני בריא. אבל בריא כאילו שכלום לא קרה. השק עדיין שם ואני משער שהוא כנראה נפתח, ובכל מקרה ביום רביעי אני חוזר לקופת חולים לוודא שאני תקין.

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לכם היא לשמור על השיניים שלכם, כל הזנחה מסתיימת בסבל שלא יתואר.

נחמד.

ש01
05-10-21, 12:29
היי, יש לי שאלה כזאת, שיני הבינה שלי צצו, האם אני צריך לשלוף אותן או להשאיר אותן?

חחח
אם כבר לצחוק אז:

שינניתית הציעה לי פעם לעקור אותן כי בעתיד יעשו בעיות.
מיותר לציין שמדובר בגברת שנראית כמו מתאבק, אחת כזו שברחוב חשוך אתה עובר לצד השני.

מיד הלכתי לרופאת השיניים שלי, על מנת שהשננית לא תכעס עלי.
מסתבר שאין לי שיני בינה....
(בעיה ידועה במשפחה.)

danob
05-10-21, 14:20
היי.

אני מת פה, תנו לאשתי מחיר טוב על הג'יפ, שיהיה לבת שלי לאוניברסיטה.

כמה זה 'מחיר טוב'? (את שאר השרשור לא קראתי)

ליאור

Dickemese
07-10-21, 09:56
היי חברים, עברתי לאחרונה ואני מתמודד עם משהו טיפה משונה של לאחר מכן. למרות שהטיפול עבר בהצלחה הוציאו מה שהיה צריך להוציא והיו אדיבים נורא ונחמדים, אני מרגיש כאבים בבסיס השן. עכשיו אני כן אספר שבאתי לטיפול עם מלאאאא חששות בסדר? ממש הייתי חרדתי ופחדתי נורא מהכאבים שכולם סיפרו לי עליהם. עכשיו אני כבר כמה שבועות אחרי וחווה כאבים אבל כשהלכתי לרופא הוא אמר שהכל בסדר,לא רואה שום דבר דלקתי או שאמור לכאוב, הסביר שזה יכול להיות פסיכולוגי אבל שאם ממש ארצה נעבור את התהליך שוב ונפשפש לראות מה העניין. אני לא רוצה. אני ממש מפחד. השאלה שלי היא כזו - האם חוויתם כאבי פנטום שכאלה? האם זה יעבור? אני לא יודע מה כדאי לי לעשות וכמובן ששום משכך כאבים שבשוק לא תרם (וגם לא ערק).אשמח לעצה

erezgur
07-10-21, 10:47
היי, יש לי שאלה כזאת, שיני הבינה שלי צצו, האם אני צריך לשלוף אותן או להשאיר אותן?אז כן הוצאת?

קשה לי להבין מה אתה מנסה לומר. מתלבט אם לטפל בלי צורך בשיני בינה ולאחר יומיים מתאר שם עברת טיפול...
אולי כדאי שתנסה פורום של רופאי שיניים?

נשלח מהנייד

יואב פולס
07-10-21, 10:58
אולי כדאי שתנסה פורום של רופאי שיניים?

נשלח מהנייד

לא חייבים לשלוח אותו לפורום אחר.
אני בטוח שיש כאן מספיק אנשים שבונים דברים לבד בחצר / ברכב שיכולים לתת עצה טובה ומועילה, עם כלים עדינים מל.כ.

אבי ביטר
07-10-21, 11:31
היי חברים, עברתי לאחרונה ואני מתמודד עם משהו טיפה משונה של לאחר מכן. למרות שהטיפול עבר בהצלחה הוציאו מה שהיה צריך להוציא והיו אדיבים נורא ונחמדים, אני מרגיש כאבים בבסיס השן. עכשיו אני כן אספר שבאתי לטיפול עם מלאאאא חששות בסדר? ממש הייתי חרדתי ופחדתי נורא מהכאבים שכולם סיפרו לי עליהם. עכשיו אני כבר כמה שבועות אחרי וחווה כאבים אבל כשהלכתי לרופא הוא אמר שהכל בסדר,לא רואה שום דבר דלקתי או שאמור לכאוב, הסביר שזה יכול להיות פסיכולוגי אבל שאם ממש ארצה נעבור את התהליך שוב ונפשפש לראות מה העניין. אני לא רוצה. אני ממש מפחד. השאלה שלי היא כזו - האם חוויתם כאבי פנטום שכאלה? האם זה יעבור? אני לא יודע מה כדאי לי לעשות וכמובן ששום משכך כאבים שבשוק לא תרם (וגם לא ערק).אשמח לעצה

שום משכך כאבים לא עזר ?
ניסית תרופות נרקוטיות ? אופיאידים? הם בטוח יעזרו, אבל תזהר לא להתמכר, בארהב התמכרו לזה חזק (מגיפה) וחלק עברו משם להרואין או קריסטל מת' ומלא מסוממים והומלסים ברחובות, ומנות יתר בכמויות כמו זבובים מתו שם מהעניין הזה.
חברות תרופות רבות עדיין משלמות מליארדי דולרים כפיצוי על העניין הזה, בגלל שהם דחפו כמה שיותר מהסמים האלה, בכל מיני שיטות אגרסיביות ובונוסים לשותפים במשחק.
חברת טבע הישראלית לשעבר, לא מזמן הגיעה להסכם פשרה בנושא עם מדינת לואיזיאנה, במסגרתו תשלם 15 מליון דולר ועוד 3 מליון דולר בתרופות כפיצוי על חלקה בפרשה, וזה הסכם אחד נקודתי עם לואיזינה, יהיו עוד בהמשך.

אז תזהר.

hadtomer
07-10-21, 19:55
אני מרגיש כאבים בבסיס השן.

אני לא רופא, אבל מכיוון שמדובר בבסיס השן, כלומר לא בחלק העליון, הדרך הטובה ביותר להגיע למקור הכאב היא מהנקודה האחורית ביותר, כלומר דרך הרקטום.

אבי ביטר
08-10-21, 16:24
גם לזה מתמכרים
כל מיני התעסקויות עם הרקטום.

להזהר.

או שלא.

או שכן.

שומר נפשו ירחק.

-->