PDA

צפייה בגרסה מלאה : הארכה ושמירה על חיי המנוע

RONI
10-02-06, 07:53
האם מנוע המונע בתקופה זו ,אחת לשבועיים ומבצע נסיעות קצרות אפילו לא מגיע לטמפ עבודה,
לא ניזוק?האם תוספים כלשהם כגון motor up ודומיהם עוזרים? המנוע הוא דלק,4 צילינדר ישן ,עובד על 96 אוקטן.!

חנן-ג'יפולוג
10-02-06, 10:36
תסתכל בספר שלך. יש הוראות ברורות לגבי תדירות הטיפולים ברכב כזה. קודם כל, אתה הולך על תדירות טיפולים שנקבעת לפי זמן, ולא לפי קילומטראז' , ושנית, אתה מכפיל את תדירות חלק מהטיפולים ביחס לרכב שנוסע באופן נורמלי.

נמרוד
10-02-06, 10:51
אם אתה, כמוני, מניע את הג'יפ בתקופה הזאת פעם בשבועיים, אז תעשה לו טובה, ותן לו איזה שעה קלה של נסיעה בשדות, זה טוב גם לו וגם לך.

itay-rover
10-02-06, 10:56
בעיה.
ישנם כל מיני תוספים שיכולים לעזור,אבל אין לי המלצה על תוסף ספציפי,אם אתה הולך בכיוון הזה אז תשתדל להצמד ליצרנים ידועים.
מה שאני יכול כן לייעץ לך,זה להשתדל להניע את המנוע עים צ'וק אבל שלא יהיה משוך עד הסוף,או לחילופין לכוון את הצ'וק כך שלא ירים את הסל"ד למעל 1500,ולתת למנוע לפחות איזה דקה שתיים בסרק לפני תחילת תנועה.

יש גם אפשרות,לתת כמה סיבובי סטרטר כך שמערכת ההצתה מנותקת(תימצא את הדרך הנוחה לך אם זה לנתק את הכבל שבין הכוייל למפלג או ניתוק ה(+) של הכוייל)ולתת למנוע להסתובב קצת,כך שהשמן יגיע למקומות הנכונים לפני שהמנוע מסתובב במהירות גבוהה,והטמפרטורות עולות.לאמר את האמת,אני לא מיישם את השיטה הזו בתדירות גבוהה.

kd2
10-02-06, 14:44
השיטה הנכונה היא להשתמש בסנטטי שישאר על החלקים יותר טוב מכל שמן מינראלי-חצי צמיגי ככל שיהיה, השתמש בשמן טוב ולהקשיב לשאר העצות כאן במיוחד לזו של נמרוד!

itay-rover
10-02-06, 15:35
לא הייתי משתמש בשמן סינטטי למנוע ה GO-DEVILL של הוויליס.אני אומר את זה מנסיון.בלי קשר לעלות השמן.שמן רב דרגתי רגיל של יצרן מוכר הוא טוב בהחלט,למנוע שתוכנן לעבוד עם שמן חד דרגתי!!!

asafk
10-02-06, 15:45
dont use ANY additives!!!
most are very bad for your engine. aspeccialy those based on chlorine (let's face it- thaose are most of the additives).
Use a good 15W40 oil, and that's it.

Asaf.

shachar
10-02-06, 17:49
אסף
אתה אמור לטייל.........
down Under

kd2
11-02-06, 20:44
למה לא?
לדעתי מוליקיוט או כל תוסף MOS2 אחר יעשה לו רק טוב!
אגב אין דבר כזה תוכנן לעבוד על שמן מינראלי או סינטטי או חד או רב דרגתי.
יש עניין של צמיגות ואם רוצים גם משיגים סינטטי מ0W20 ל20W60 בכל הצמיגויות המקובלות.
לא אמרתי ששווה לו רק אמרתי את דעתי!

YoavR
11-02-06, 23:43
בג'יפ שלי מנוע 4 צלינדר שנת 66 מקורי.כבר כמה שנים שאני מניע אותו בתקופות מסויימות אחת לשלושה שבועות ובתקופות אחרות אחת לחודשיים.

לא ממליץ להשתמש באף תוסף.
משתמש בשמן 20W-50 חצי סינטטי.

אני מקפיד להניע עם צ'וק (לזמן קצר מאוד) ונותן לו לעמוד בסרק עד שמגיע לטמפרטורת עבודה.
כל חוסר סבלנות בשלב הזה יגרום לבלאי גבוהה למנוע.

שוב, לא מאמין בתוספים.
וגם מחליף שמן לא לפי הק"מ אלא בפרקי זמן קצובים (השמן מתחמצן גם ללא עבודת המנוע).

nir8
26-02-06, 19:50
אני בטעות שמתי תוסף לניקוי מנוע ואח"כ במשך חודשים שיחררתי סתימות מפילטר דלק של פיסות גומי שנשרו מהצינור בגלל התוסף

sherifon
27-08-06, 22:34
ממשיך שרשור ישן:

דיהטסו שרייד שנת 97 הזרקה,אוטומטית -אותו הכנ"ל

קילומטרז נמוך מאוד מאוד .....

sagigush
16-09-06, 09:40
אני ממליץ להשתמש בתוסף של מוליקוט שנקרא מוליקוט A

אני משתמש בו כבר 15 שנה בכל אוטו שהיה לי , הוא מומלץ גם בצבא ומשתמשים בו במנועים חזקים ויקרים מאוד

זה לא תוסף שמשפר את השמן ומונע חימצון זה תוסף נגד שחיקה יעיל מאוד

הוא לא מומלץ למנועים הסופר משוכללים של ימינו בכלל הצתברות בוצה ממנו (לוקח הרבה החלפות שמן עד שזה קורה ) שסותמים ליפטרים הדראולים

אבל למנוע ללא ליפטרים הוא תוסף מדהים , ברכב עם מד חום מדוייק ממש אפשר לראות שאחריי שמוסיפים אותו הטמפרטורה יורדת ב כ 5-7 מעלות , בדוק

בראש שקט אתה יכול להוסיף אותו

-->