PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית ג'יפ - כל הקריטריונים מולאו

I. Shlomo
18-11-19, 13:13
בס"ד

היי אשמח מאוד לעזרה בנושא.

לאחר מכירת פורסטר ידני שמאוד נהיינתי ממנו. הגיע הזמן ללכת על רכב שימלא את צרכי המשפחה וגם את צרכי.

א. מה התקציב לרכישת הרכב? 75 אש"ח.
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? עד 5+.
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? בע"ה כן.

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? משפחה עד 7 נפשות. האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? סיכוי קלוש.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? 35,000ק"מ. כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? 5000 ק"מ טיולים. 30,000 נסיעה שוטפת.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? רכב יום יומי.
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? מוסכים.
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? ירושלים.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? טיולים ברמה של שבילים. אם כי תמיד יש בלת"מ ופתאום רואים שאין דרך אחרת אז עוברים מדרגה וכיו"ב.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? מטיילים בקבוצות שונות ועם רכבים בדרגות שונות.
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול). הר עצמון.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני - אוטומט.
ב. מנוע דיזל/בנזין - אין עדיפות.
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) ארוך.
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? - אין העדפה.

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? - אין נעילה ואין וטו.

נמרוד
18-11-19, 13:20
פאג'רו.
שלא תדרש חו"ח, יש לך את מוסך אוטוויק בירושלים. ד"ש לויקו.

I. Shlomo
18-11-19, 13:34
פאג'רו.
שלא תדרש חו"ח, יש לך את מוסך אוטוויק בירושלים. ד"ש לויקו.

בס"ד

תודה.

יש דגמים שונים ברכב זה. איזה המומלץ?

מה לגבי עלות חלפים? פעם שמעתי שעלות משאבת סולר לפאג'רו מגיעה ל12,000ש"ח. זו עלות נורמטיבית? זה קנה מידה של מחירי חלפים לרכב זה?

שלמה.

נמרוד
18-11-19, 13:42
הדגמים זה רמות גימור. לא באמת משנה. תמצא את הרכב הכי שמור שנכנס לך בתקציב.

להחזיק רכב שטח ארוך 7 מקומות לא זול. אם באמת יש אלוהים, והוא שומר עליך, אז ההוצאות הגדולות לא יפלו במשמרת שלך. ואם תיפול עליך משאבת הזרקה - לפחות קיבלת הוכחה שאין אלוהים ואתה יכול לחסוך הקלדות של הבס"ד :rolleyes:

I. Shlomo
18-11-19, 13:59
הדגמים זה רמות גימור. לא באמת משנה. תמצא את הרכב הכי שמור שנכנס לך בתקציב.

להחזיק רכב שטח ארוך 7 מקומות לא זול. אם באמת יש אלוהים, והוא שומר עליך, אז ההוצאות הגדולות לא יפלו במשמרת שלך. ואם תיפול עליך משאבת הזרקה - לפחות קיבלת הוכחה שאין אלוהים ואתה יכול לחסוך הקלדות של הבס"ד :rolleyes:

בס"ד

אני לא חושב שאלוקים חייב לי או לך כל הוכחה כלשהיא.

כשם שקיום הרכב מעיד על כך שמישהו חשב והינדס את המנוע/גוף הרכב/ציריות וכל מה שעוד קיים ברכב.

כך קיום העולם על כל מורכבתו מעיד על בורא שברא עולם כה מופלא ומדוייק ברמות שכל בוקר אתה רק יכול לעמוד ולהשתומם נוכח הדבר המופלא הזה הנקרא בריאה. לעמוד ולקום בוקר ולשמוע את הציפורים ולראות את גלגל החמה עולה... רק זה יגרום לאדם להשתומם. כל זה כמובן אם יש טיפל שכל בקודקודו ואינו מנסה להדחיק את המחשבות האלה מתוך רצון שלא לקבל עליו עול מלכותו יתברך.

כל זאת עוד קודם ונדבר על כוכבים ועל גלקסיות ועל פוטוסינטיזה וכל דנ"א ועל פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, אסטרונומיה ועוד ועוד ועוד... :-)

אז שזה שבורא עולם עמד ומסתכל עליך ועליי יום יום ומחכה שנשוב בתשובה זה כבר ברור.

וזה שהוא שומר עלייך ועליי זה ברור לחלוטין. הרי מה חסר לכל מילארדי השונאים שלנו לקום עלינו..? מי מגן? צה"ל...? חחח...

צה"ל עושה מלאכת קודש בכך שהוא מהווה שליח נאמן של בורא עולם ואל תאמר כוחי ועוצם ידי עשה לי את החייל הזה - כי אתה ממש לא בכיוון... :-)

לגבי דגמי פאג'רו - כולם עם הילוך כוח?

שלמה.

נמרוד
18-11-19, 14:13
כשם שקיום הרכב מעיד על כך שמישהו חשב והינדס את המנוע/גוף הרכב/ציריות וכל מה שעוד קיים ברכב.

נהפוכו: עולם רכב השטח מוכיח שאין יד מכוונת, הכל אבולוציה אלימה. לא יד אלוהים ולא יד מהנדס מעורבת ב"תכנון" של לנדרובר, למשל.

לגבי דגמי פאג'רו - כולם עם הילוך כוח?

חיובי.

בס"ד (בסייעתה דרווין)

:D

I. Shlomo
18-11-19, 14:21
נהפוכו: עולם רכב השטח מוכיח שאין יד מכוונת, הכל אבולוציה אלימה. לא יד אלוהים ולא יד מהנדס מעורבת ב"תכנון" של לנדרובר, למשל.

חיובי.

בס"ד (בסייעתה דרווין)

:D

בס"ד

הפוף גוטה הפוך... :-)

עולם השטח רק מוכיח את הרצון האוטומטי שלנו הוא ללכת ולהיות פרא.

לחיות בטבע. לבשל על עצים. הכול רק כדי לברוח מהמציאות.

אבל אל דאגה אח יקר. בסוף כולם מבינים את האמת.

עצה קטנה. קופת חיסכון לתיקונים בלתי צפויים ברכב יש לך?

עשה לך גם קופה קטנה של מצות שתחטוף פה ושם. פה צדקה. שם חסד. פה ברכה. שם תפילה מעומק הלב (אפשר ואף מומלץ לעיתים להתפלל ללא נוסח אלא רק מהלב) - שים לך לעתה צרה וזכור שצדקה תציל ממוות.. ר"ל.

המוסך שהמלצת עליו בירושלים - מבצע בדיקות לפני קניה? יתכן ויש משהו מעניין במודיעין.

שלמה.

נמרוד
18-11-19, 15:03
לי נשמע כאילו דווקא אתה זה שנחלש באמונותו, וצריך רק דחיפה קלה כדי להודות ביופי הבריאה הבלתי מתוכנן. ניכר בך שאת המושגים אתה מכיר. האם עיינת במשניות של הרב דוקינס שליט"א?

http://www.kinbooks.co.il/page_3276

https://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=37829#.XdKWEFczaUk

ואולי תקפוץ ראש ישר:
https://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=44364#.XdKWKlczaUk

לגבי אוטוויק - אני מכיר את ויקו ובניו, מאושיות הספורט המוטורי בארץ. ואני יודע שהמוסך מאד מקצועי. בדיקות לפני קנייה יתכן מאד שמבצעים, תצטרך להרים טלפון.

I. Shlomo
18-11-19, 15:06
לי נשמע כאילו דווקא אתה זה שנחלש באמונותו, וצריך רק דחיפה קלה כדי להודות ביופי הבריאה הבלתי מתוכנן. ניכר בך שאת המושגים אתה מכיר. האם עיינת במשניות של הרב דוקינס שליט"א?

http://www.kinbooks.co.il/page_3276

https://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=37829#.XdKWEFczaUk

ואולי תקפוץ ראש ישר:
https://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=44364#.XdKWKlczaUk

לגבי אוטוויק - אני מכיר את ויקו ובניו, מאושיות הספורט המוטורי בארץ. ואני יודע שהמוסך מאד מקצועי. בדיקות לפני קנייה יתכן מאד שמבצעים, תצטרך להרים טלפון.

בס"ד

:-)

קח ילד קטן.

תן לו טושים ונייר חלק. תן לו להתפרע. לאחר מכן קח אומן ותן לו מכחול וצבעי שמן - יצייר יפה יותר?

להגיד שיופי הבריאה אינו מתוכנן - זה כמו להגיד שיופיו של המדבר בעת פריחתו הוא כיעור של ממש...

אשוחח עם המוסך. תודה אח יקר.

שלמה.

נמרוד
18-11-19, 15:08
אם הכל מצויר ביד אמן - מי צייר את האמן?

I. Shlomo
18-11-19, 15:20
אם הכל מצויר ביד אמן - מי צייר את האמן?

בס"ד

אני מוכן לשבת אתך על כל שאלה שיש לך.

ואם לא אוכל להשיב אני מבטיח לך שלא ארפה ויחד אתך נחפש תשובה בכל אפיק קיים.

רק תבטיח שלא תרפה לרגע מחיפוש האמת.

רוצה? אמיתי מכל הלב?

שלמה.

יוני5
18-11-19, 15:21
נמרוד,

לא תנצח בויכוח. הבנאדם בטוח שיש אלוהים, שהוא בורא כל, ורחום וחנון.

עכשיו צריך רק לתת לו לנדרובר ותראה את המסלול המהיר לאפירוקסות ;)
(כלומר הוא ינטוש את האלוהים ויעבור לגורו התורן, שזה סוג של אלוהים: חיים בצילו, ממלאים את הוראותיו בדקדקנות, נותנים לו מעשרות ומקריבים עבורו קורבנות כסף, רק שהוא בשר ודם)

בברכה,
יוני5

נמרוד
18-11-19, 15:23
גם אתה שלמה? מוכן להסתכן באובדן האמונה?

---

יוני5 - חכה בצד! אני שומר אותך כקלף הסודי, ההוכחה הניצחת שאין אלוהים. ושגם האבולוציה לא תמיד עובדת.

I. Shlomo
18-11-19, 15:29
גם אתה שלמה? מוכן להסתכן באובדן האמונה?

---

יוני5 - חכה בצד! אני שומר אותך כקלף הסודי, ההוכחה הניצחת שאין מתכנן.

בס"ד

בטוחני שלא אפסיד.

ה' רועי לא אסחר. יש רועה לעדר. אותו עדר שכבר הולך 3000 שנה בין הזאבים ושורד.

אני מבטיח לך שאם אתה הולך איתי ובא איתי. אני מבטיח לך שאתה תנצח. אתה עוד תבין בהמשך מה הניצחון האמיתי.

שלמה.

- - - Updated - - -

נמרוד,

לא תנצח בויכוח. הבנאדם בטוח שיש אלוהים, שהוא בורא כל, ורחום וחנון.

עכשיו צריך רק לתת לו לנדרובר ותראה את המסלול המהיר לאפירוקסות ;)
(כלומר הוא ינטוש את האלוהים ויעבור לגורו התורן, שזה סוג של אלוהים: חיים בצילו, ממלאים את הוראותיו בדקדקנות, נותנים לו מעשרות ומקריבים עבורו קורבנות כסף, רק שהוא בשר ודם)

בברכה,
יוני5

בס"ד

יוני.

אתה יודע. לי דווקא נראה שאתה מאמין יותר משנינו יחד.

אצלך נראה שהחסם מגיע יותר מאכזבה מאשר מחוסר אמונה. ציפית למשהו שייקרה והתאכזבת.

תהיה אמיתי - זה נכון?

תזכור שמי שמעלייך רואה את המקרו ולא את המיקרו. כמונו.

שלמה.

נמרוד
18-11-19, 15:31
יאללה שלמה, תקנה פאג'רו (ואולי יעשה לך נס חנוכה והתקציב יספיק ללנדקרוזר?) ונתראה בשטח ;)

I. Shlomo
18-11-19, 15:35
יאללה שלמה, תקנה פאג'רו (ואולי יעשה לך נס חנוכה והתקציב יספיק ללנדקרוזר?) ונתראה בשטח ;)

בס"ד

בע"ה נעשה ונצליח.

הולך לתאם עם המוכר ממודיעין.

שלמה.

יוני5
18-11-19, 15:55
שלמה ידידי המאמין.

אשרי המאמין בשם יתברך וההולך בדרכי צדיקים,
רק דע לך, שלא כולם כאלה ותבדוק טוב, טוב את הרכב (תפילה עזה לא יכולה להזיק - גם לא להועיל, אבל נעזוב את זה), רכב ישן טומן בחובו הרבה הפתעות פוטנציאליות, ובמקרה הזה, הנחמנים טועים ולא הכל לטובה. באמת שלא.

עדיף להוציא יותר עכשיו, או לא להוציא בכלל, מאשר לענות את עצמך בהמשך ולחפש היכן סרחת מדרכי השם יתברך.

כי האמת היא שבמקרה הזה, לא סרחת ואין שם, ואם יתרגשו עליך התקלות, אין גם רחמים בעולם.

תקשיב לעצתו של נמרוד, אולי מעות חנוכה יביאו אותך ללנדקרוזר חדיש יותר.
ובכל מקרה אל תנסה להחזיר את נמרוד לדרך תורה, אני מנסה כבר 20 שנה למכור אותו למאמיני הנביא בטהרן. עכשיו, עם המשבר הכלכלי, יכול להיות שהם יתפשרו ויקחו אותו. אינשאללה.

וכמובן, אל תתפתה לאמונה זרה - בשום מקרה לא קונים לנדרובר !!! תשאל את נמרוד

בברכת שלום לאוהבי תורתיך,
יוני5

I. Shlomo
18-11-19, 15:58
שלמה ידידי המאמין.

אשרי המאמין בשם יתברך וההולך בדרכי צדיקים,
רק דע לך, שלא כולם כאלה ותבדוק טוב, טוב את הרכב (תפילה עזה לא יכולה להזיק - גם לא להועיל, אבל נעזוב את זה), רכב ישן טומן בחובו הרבה הפתעות פוטנציאליות, ובמקרה הזה, הנחמנים טועים ולא הכל לטובה. באמת שלא.

עדיף להוציא יותר עכשיו, או לא להוציא בכלל, מאשר לענות את עצמך בהמשך ולחפש היכן סרחת מדרכי השם יתברך.

כי האמת היא שבמקרה הזה, לא סרחת ואין שם, ואם יתרגשו עליך התקלות, אין גם רחמים בעולם.

תקשיב לעצתו של נמרוד, אולי מעות חנוכה יביאו אותך ללנדקרוזר חדיש יותר.
ובכל מקרה אל תנסה להחזיר את נמרוד לדרך תורה, אני מנסה כבר 20 שנה למכור אותו למאמיני הנביא בטהרן. עכשיו, עם המשבר הכלכלי, יכול להיות שהם יתפשרו ויקחו אותו. אינשאללה.

וכמובן, אל תתפתה לאמונה זרה - בשום מקרה לא קונים לנדרובר !!! תשאל את נמרוד

בברכת שלום לאוהבי תורתיך,
יוני5

בס"ד

תודה יוני.

לנדרובר לא עולה באופק. לפחות אחרי ששוחחתי עם נמרוד.

אני הולך כנראה לבדוק פאג'רו. אני רואה שאתה ממליץ על לנדקרוזר. נראה שכדאי יהיה לחשוב בכיוון?

בעיקר מה שמוצא חן בעיני זה האפשרות ל8 מקומות.

שלמה.

assafy
18-11-19, 16:23
פאג'רו וגם ניסאן פאת'פיינדר שמור או רקסטון.
לנדקרוזר יהיה מצויין וטוב יותר בשטח טכני אך יקר יותר וייקח אותך לשנתונים ישנים יותר או שתצטרך להעלות תקציב.
אמנם ללנד קרוזר יש 3 חגורות בטיחות גם בשורה השלישית אך זה צריך להיות ממש פעוט כדי שיוכל לשבת באמצע.
בפאת'פיינדר ובלנדקרוזר ניתן לפתוח רק חצי שורה שלישית. בפאג'רו ונדמה לי שגם ברקסטון לא.
בפאת'פיינדר נשאר מקום יחסית מכובד בתא מטען גם עם שורה שלישית פתוחה וכמו כן ניתן לפתוח רק את החלון האחורי מה שמאוד שימושי במצב הזה.
קח בחשבון שבירושלים תראה צריכת דלק של בערך 1 ל8.

את הוויכוחים התיאולוגים אשאיר לאנשים אחרים.

nirs
18-11-19, 16:36
פאגרו בהחלט בחירה ראוייה
ובעניין השני, מזכיר לי את הסיפור;

במצור על צפת התפללו כל הצדיקים לאלוהים שיציל אותם ובכל יום שעבר והמצב החמיר, התפללו ביתר אדיקות...

ואכן בסוף הגיע הפלמ״ח....

Sent from my iPhone using Tapatalk

edish
18-11-19, 17:17
פאגרו בהחלט בחירה ראוייה

במצור על צפת התפללו כל הצדיקים לאלוהים שיציל אותם ובכל יום שעבר והמצב החמיר, התפללו ביתר אדיקות...

רק בזכות אברכי הישיבות שהתפללו לישועתם כמובן

I. Shlomo
18-11-19, 17:22
פאג'רו וגם ניסאן פאת'פיינדר שמור או רקסטון.
לנדקרוזר יהיה מצויין וטוב יותר בשטח טכני אך יקר יותר וייקח אותך לשנתונים ישנים יותר או שתצטרך להעלות תקציב.
אמנם ללנד קרוזר יש 3 חגורות בטיחות גם בשורה השלישית אך זה צריך להיות ממש פעוט כדי שיוכל לשבת באמצע.
בפאת'פיינדר ובלנדקרוזר ניתן לפתוח רק חצי שורה שלישית. בפאג'רו ונדמה לי שגם ברקסטון לא.
בפאת'פיינדר נשאר מקום יחסית מכובד בתא מטען גם עם שורה שלישית פתוחה וכמו כן ניתן לפתוח רק את החלון האחורי מה שמאוד שימושי במצב הזה.
קח בחשבון שבירושלים תראה צריכת דלק של בערך 1 ל8.

את הוויכוחים התיאולוגים אשאיר לאנשים אחרים.

בס"ד

פאג'רו - שני רכבים על הכוונת. הולך להתרשם.

רקסטון - הבנתי שמחירי חלפים גבוהים בצורה חריגה. אשמח להתבדא.

8 מקומות - אפילו מקום קטן, תמיד יכול פתרון טוב למצב בו יש ילדים קטנים.

ניסאן - איך האמינות? הבנתי שאין רכבי כאלה כבר בארץ. זה אומר משהו לטוב או למוטב?

צריכת דלק - אני מבין שתעלה יחסית לפורסטר הידנית. אבל איך שהוא זה מחיר שאצורף לשלם.

מי מכול הנ"ל אמינה יותר? זה אולי הפרט הכי חשוב. מאחר ומדובר על רכב שיצטרך לשמש אותי לנסיעות יום יום (כרגע מתנהל ברב קו ואולי משכיר רכב לחודש עד שאתאפס...).

שלמה.

- - - Updated - - -

פאגרו בהחלט בחירה ראוייה

בס"ד

ראינו שנים קשות וראינו שנים קלות יותר.

הכי חשוב לזכור באמת מי שולח הכול ולדעת להודות.

גם לשליח - פלמ"ח או צה"ל.

וגם לשולח - אבא שבשמים.

שלמה.

יוני5
18-11-19, 17:25
שלמה,

נמרוד כתב לך בהתחלה שתלך על אקזמפלר שמור. פאספיינדר שמור עדיף על לנקרוזר קרוע, ולהיפך.
שניהם רכבים מבוקשים, שניהם גדולים וכבדים מהפורסטר, ולכן גם יצרכו דלק יותר ממנו, בין 8 ל 10 ק"מ לליטר בערך.

מה אכפת לך מהניסאן שהיה עד לפני שנתיים אך כבר לא קיים, עד עכשיו ניסית לשכנע אותנו להאמין במשהו שמעולם לא היה קיים :) (אל תיעלב, כן?)

בברכה,
יוני5

יובל48
18-11-19, 17:41
אחד מהשירשורים שנמרוד היה נועל אילולא הוא בעצמו
היה משתתף פעיל וכנראה שצריך עניין פרובוקטיבי כדי להעיר את יוני מריבצו.

assafy
18-11-19, 17:42
הפאת'פיינדר שווק עד לפני שש שנים אני חושב אבל גם הפאג'רו כבר לא משווק כשנה.
כפי שכתבו, מה זה משנה? התקציב שלך מתאים רק לרכב ישן. גם הלנדקרוזר שעכשיו משווק, שונה מלנדקרוזר שלפני 15 שנה.

אני יכול להעיד שעם הפאת'פינדר לא נתקעתי עם מחסור בחלקים גם כשהייתי צריך להחליף דיפרנציאל קדמי, דרייבשפט או משאבת מים.
אינני יודע להשוות אם מחירי חלפים דומים זולים יותר מאשר ברכבים אחרים.
ככלל, אם זה לא משהו דחוף ולא גדול מדי, אני מעדיף להזמין מחו"ל דרך האינטרנט.

I. Shlomo
18-11-19, 18:19
שלמה,

נמרוד כתב לך בהתחלה שתלך על אקזמפלר שמור. פאספיינדר שמור עדיף על לנקרוזר קרוע, ולהיפך.
שניהם רכבים מבוקשים, שניהם גדולים וכבדים מהפורסטר, ולכן גם יצרכו דלק יותר ממנו, בין 8 ל 10 ק"מ לליטר בערך.

מה אכפת לך מהניסאן שהיה עד לפני שנתיים אך כבר לא קיים, עד עכשיו ניסית לשכנע אותנו להאמין במשהו שמעולם לא היה קיים :) (אל תיעלב, כן?)

בברכה,
יוני5

בס"ד

לא נעלב אחי.

אני יודע שאחרי הכול זה מגיע ממקום טוב ואתם באמת חושבים שאתם צודקים... :-)

אחפש ביד2 לראות אם יש רכב עם נתונים טובים.

אצטרך גם למצוא בעל מקצוע מתאים לבדיקה.

שלמה.

- - - Updated - - -

הפאת'פיינדר שווק עד לפני שש שנים אני חושב אבל גם הפאג'רו כבר לא משווק כשנה.
כפי שכתבו, מה זה משנה? התקציב שלך מתאים רק לרכב ישן. גם הלנדקרוזר שעכשיו משווק, שונה מלנדקרוזר שלפני 15 שנה.

אני יכול להעיד שעם הפאת'פינדר לא נתקעתי עם מחסור בחלקים גם כשהייתי צריך להחליף דיפרנציאל קדמי, דרייבשפט או משאבת מים.
אינני יודע להשוות אם מחירי חלפים דומים זולים יותר מאשר ברכבים אחרים.
ככלל, אם זה לא משהו דחוף ולא גדול מדי, אני מעדיף להזמין מחו"ל דרך האינטרנט.

בס"ד

תודה רבה.

ככל שיהיה רלוונטי. אשמח לדעת על אתר אמין לביצוע רכישות כאלה.

שלמה.

- - - Updated - - -

בס"ד

מעניין שטרופר לא עלה כלל.

סיבה מסויימת?

שלמה.

asafk
18-11-19, 18:28
פג'רו ופת'פיינדר דומים מאוד בכל, גם במחיר.
מצא אוטו חדש ככל האפשר ובמצב טוב ככל האפשר.
אתה כנראה תיסגר בסוף על שנתון סביב 2010 עד 2012 - וקילומטרז' סביב 200000. שווה להתאמץ כדי לשים יד על אוטו עם פחות מ200000 קמ, מטופל באופן סדיר ושמור.

אסף.

assafy
18-11-19, 18:35
בס"ד

מעניין שטרופר לא עלה כלל.

סיבה מסויימת?

שלמה.

טרופר הוא רכב טיולים ראוי ובמחיר סביר אבל גם השנתונים האחרונים שלו כבר מתקרבים ל20 שנה והוא מהדור שלפני ה-ESP ושאר שיפורי הבטיחות.
אם אתה הולך להפרדת רשויות של רכב טיולים בלבד אז זה הגיוני. אם אתה רוצה רכב יומיומי ועוד כזה שעושה 30K ומטופל במוסך אז אתה צריך לשאוף לדור כמה שיותר חדש.
אגב, הייתי שוקל גם קיה סורנטו מהדור שהיה עד 2009.

I. Shlomo
18-11-19, 18:35
פג'רו ופת'פיינדר דומים מאוד בכל, גם במחיר.
מצא אוטו חדש ככל האפשר ובמצב טוב ככל האפשר.
אתה כנראה תיסגר בסוף על שנתון סביב 2010 עד 2012 - וקילומטרז' סביב 200000. שווה להתאמץ כדי לשים יד על אוטו עם פחות מ200000 קמ, מטופל באופן סדיר ושמור.

אסף.

בס"ד

חיפוש מהיר ביד2.

2012 - 145,000ק"מ - 125,000ש"ח !!!

שזה מגלם יותר מ30% מעל מחיר מחירון...

השאלה פה איננה האם מחיר מחירון משקף מצב שוק והאם מהוה פרמטר אמיתי לחישוב מחיר. את זה נשאיר לאחרים.

השאלה ספיציפית פה - האם זה שווה את זה?

תודה.

שלמה.

דרור ברלי
18-11-19, 18:39
טרופר לא עלה, כי הוא כבר ישן ובתקציב שלך אפשר לרכוש שניים-שלושה. אפילו טובים.
לא שהוא רע, נהפוכו. אבל הגיל הופך את האמינות שלו לתיאורטית בלבד. כמו כל רכב בגילו. אתה עומד לנסוע 35,000 ק"מ בשנה שזה המון, והתקלות מובטחות.

גם לנדקרוזר שבקרב הדיוטות נפוצה האמונה שהוא אייקון לאמינות ועל כן הפך מושא לסגידה כמעט דתית מטופשת להפליא ברמה שאפילו האלוקים שלך היה מתקנא, יודע להפתיע בתקלות יקרות. רמז: מזרקים, דיפרנציאלים נטחנים, דשבורד שנסדק מהשמש ועוד ועוד. דגמים ישנים יותר (פראדו/90) מוסיפים לרשימה גם פרונט חלש אוהב לקרוס פתאום, באמצע נסיעה. ככה זה באוטו שלעולם לא מתקלקל.

ועדיין זו בחירת העדר והעדר לא תמיד טועה. כי גם טויוטה מתקלקלת, מסתבר, אבל כנראה שקצת פחות מהאחרים.
לכן הייתי מכוון לאחד מהשניים - פאג'רו או לנדקרוזר. שניהם מרווחים ונוחים וגם אמינים למדי.
פאג'רו עדיף חד-משמעית בכביש ובשבילים, לנדקרוזר עדיף בשטח היותר טכני.
אותו סכום כסף יקנה לך פאג'רו חדש יותר עם פחות קילומטרים.
לנדקרוזר הוא רכב סחיר ומבוקש יותר - הוא יימכר בהמשך מהר יותר ובסכום גבוה יותר.

בהצלחה וד"ש לויקו.

- - - Updated - - -

אגב, הייתי שוקל גם קיה סורנטו מהדור שהיה עד 2009.

אל תשקול את זה.
אלא אם בא לך להחליף מנועים בתדירות שבמכוניות אחרות מחליפים שמנים.

assafy
18-11-19, 18:41
בס"ד

חיפוש מהיר ביד2.

2012 - 145,000ק"מ - 125,000ש"ח !!!

שזה מגלם יותר מ30% מעל מחיר מחירון...

השאלה פה איננה האם מחיר מחירון משקף מצב שוק והאם מהוה פרמטר אמיתי לחישוב מחיר. את זה נשאיר לאחרים.

השאלה ספיציפית פה - האם זה שווה את זה?

תודה.

שלמה.

תמשיך לחפש. גם על לנדקרוזר לא הייתי משלם 30% מעל המחירון.

I. Shlomo
18-11-19, 18:42
[QUOTE=דרור ברלי;866768]טרופר לא עלה, כי הוא כבר ישן ובתקציב שלך אפשר לרכוש שניים-שלושה. אפילו טובים.
לא שהוא רע, נהפוכו. אבל הגיל הופך את האמינות שלו לתיאורטית בלבד. כמו כל רכב בגילו. אתה עומד לנסוע 35,000 ק"מ בשנה שזה המון, והתקלות מובטחות.

גם לנדקרוזר שבקרב הדיוטות נפוצה האמונה שהוא אייקון לאמינות ועל כן הפך מושא לסגידה כמעט דתית מטופשת להפליא ברמה שאפילו האלוקים שלך היה מתקנא, יודע להפתיע בתקלות יקרות. רמז: מזרקים, דיפרנציאלים נטחנים, דשבורד שנסדק מהשמש ועוד ועוד. דגמים ישנים יותר (פראדו/90) מוסיפים לרשימה גם פרונט חלש אוהב לקרוס פתאום, באמצע נסיעה. ככה זה באוטו שלעולם לא מתקלקל.

ועדיין זו בחירת העדר והעדר לא תמיד טועה. כי גם טויוטה מתקלקלת, מסתבר, אבל כנראה שקצת פחות מהאחרים.
לכן הייתי מכוון לאחד מהשניים - פאג'רו או לנדקרוזר. שניהם מרווחים ונוחים וגם אמינים למדי.
פאג'רו עדיף חד-משמעית בכביש ובשבילים, לנדקרוזר עדיף בשטח היותר טכני.
אותו סכום כסף יקנה לך פאג'רו חדש יותר עם פחות קילומטרים.
לנדקרוזר הוא רכב סחיר ומבוקש יותר - הוא יימכר בהמשך מהר יותר ובסכום גבוה יותר.

בהצלחה וד"ש לויקו.

- - - Updated - - -

בס"ד

תודה דרור.

מה שהכי קשה להתמודד איתו הינו חוסר ההבנה בתחום זה.

אם הייתי יודע בוודאות שיש רכב ממישהו אמין היה קל יותר.. :-)

שלמה.

יוני5
18-11-19, 19:00
שלמה,

בסופו של דבר אתה תמיד תחזור לאותה הנקודה.
רכב כמה שיותר חדש וכמה שיותר שמור. לנדקורזר, פאג'רו, או פאתספיינדר.

אסף כיוון אותך לשנתונים ולק"מ הרלוונטים וכמובן, תקווה / תפילה / מזל (שכל אחד יגדיר כרצונו) שהתקלות הגדולות לא יפלו עלינו.

בהצלחה,
יוני5

ד ו ר ו ן
18-11-19, 22:20
כך קיום העולם על כל מורכבתו מעיד על בורא שברא עולם כה מופלא ומדוייק ברמות שכל בוקר אתה רק יכול לעמוד ולהשתומם נוכח הדבר המופלא הזה הנקרא בריאה. לעמוד ולקום בוקר ולשמוע את הציפורים ולראות את גלגל החמה עולה..
אכן יש כמה אורגניזמים שעצם קיומם אכן מעלה תהייה כיצד שרדו אבולוציונית למרות חסרונות רבים, וגורמים לך לתהות האם מישהו או משהו שומר עליהם.

מצד שני,
אתה סגור על עניין השמש העולה?
יש מצב שאתה צריך להתעדכן מי סובב סביב מי.
אנחנו סביב השמש, או השמש סביבנו.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

גיא
19-11-19, 09:25
ברוך שובך רב יוני5.

התגעגעתי למישנותך.

;)

ד ו ר ו ן
19-11-19, 09:29
ברוך שובך רב יוני5.

התגעגעתי למישנותך.

;)

אם אפשר היה להציל את המשניות שהוא פרסם בצהוב בזמנו.. חיפשתי ולא הצלחתי.

I. Shlomo
19-11-19, 09:34
אכן יש כמה אורגניזמים שעצם קיומם אכן מעלה תהייה כיצד שרדו אבולוציונית למרות חסרונות רבים, וגורמים לך לתהות האם מישהו או משהו שומר עליהם.

מצד שני,
אתה סגור על עניין השמש העולה?
יש מצב שאתה צריך להתעדכן מי סובב סביב מי.
אנחנו סביב השמש, או השמש סביבנו.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

בס"ד

ברור שאנו סובבים את השמש וגם השמש אותנו. הכול בראי המתבונן.

כל עוד אין נקודה יחס קבועה. הכול יחסי.

זה לא רק שאלה של אורגניזמים שעצם קיומם מעלה תהייה כיצד שרדו אבולוציונית. עיין ותמצא שאפילו דרווין פקפק על התיאוריה שלו כאשר הגיע למבנה העין.

האדם רק צריך להתבונן. הכול פרוס לנגד עינינו.

שלמה.

ד ו ר ו ן
19-11-19, 09:35
מצאתי..
מהגיגיו ופלפוליו של ר׳ יוני:

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-70452.html

גיא
19-11-19, 09:42
מצאתי..
מהגיגיו ופלפןליו של ר׳ יוני:

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-70452.html

לעגן ולשמור !! יקר ערך.

asypeer
19-11-19, 14:28
עצם זה שמישהו רכש פורסטר ידני מעיד על כך שיש אלוהים

נדב42
19-11-19, 14:55
When god made man, she was only joking ..

I. Shlomo
19-11-19, 15:59
עצם זה שמישהו רכש פורסטר ידני מעיד על כך שיש אלוהים

בס"ד

מידת זלזול שמחייבת התייחסות.

עצם העובדה שיכולת לכתוב את מה שכתבת מעידה על בורא שברא אותך. כפי ששולחן מעיד על נגר שהרכיב אותו.

ולבי הפוסטר. אחלה רכב. מעולה. נוח. חסכוני לקטגוריה ואמין ומצוין לשטח אליו הוא מיועד.

שלמה.

asypeer
19-11-19, 16:01
בקיצר לא נמכר הרכב ושנתיים אתה אוכל לנו את הראש

נדב42
19-11-19, 16:20
מידת זלזול שמחייבת התייחסות.

שלמה, קח אוויר, תירגע, תקרא שוב.
לא היה שם זלזול אלא מחמאה (כך אני קורא את זה לפחות), גם אם סוג ההומור שבו זה נכתב לא מדבר אליך ..

I. Shlomo
19-11-19, 16:39
שלמה, קח אוויר, תירגע, תקרא שוב.
לא היה שם זלזול אלא מחמאה (כך אני קורא את זה לפחות), גם אם סוג ההומור שבו זה נכתב לא מדבר אליך ..

בס"ד

לאחר ההבהרה. סורי. מתנצל. לוקח דבריי בחזרה.

פשוט כל העליהום הזה...

תודה בכל אופן.

ועכשיו לעניין.

יש כמה על הכוונת.

טויוטה לנד קרוזר פרדו ארוך 4X4 STD אוט' דיזל 8 מק' 3.0 (125 כ''ס) - 50Kש"ח. 440K ק"מ. שמור וכו'... משקף 25% מעל המחירון.

סאנגיונג רקסטון 4X4 EX אוט' דיזל 7 מק' 2.2 (178 כ"ס) - 90Kש"ח. 210 ק"מ. ליסינג. מחיון 135Kש"ח.

שלמה.

vik014
19-11-19, 16:39
כל הזמן חוזרים פה על טויוטה לנקרוזר ומיצובישי פג'רו, רכבים "טובים" אבל יקרים. יש לי לנדקוזר לטיולים (2011) ולפני כ 3 חודשים רכשתי רקסטון (2017). מאוד מרוצה מהרקסטון (לא נסעתי אתו בשטח). בכביש הוא לגמרי לא נחות מהלנדקרוזר וזה בלשון המעטה. בשטח, מאמין שלרוב הוא יעשה כל מה שהלנדקרוזר יעשה (כמובן עם שיפורים, אבל גם הלנדקרוזר משופר) במחיר הוא מכה את הלנדקרוזר והפג'רו. אז למה לא? אם יהיו משתשים רבים גם מחירי החלפים ירדו.

asypeer
19-11-19, 16:41
טויוטה עם 440 אלף קמ..נשמע כמו התחלה של סיפור אהבה עם המוסך

I. Shlomo
19-11-19, 17:06
כל הזמן חוזרים פה על טויוטה לנקרוזר ומיצובישי פג'רו, רכבים "טובים" אבל יקרים. יש לי לנדקוזר לטיולים (2011) ולפני כ 3 חודשים רכשתי רקסטון (2017). מאוד מרוצה מהרקסטון (לא נסעתי אתו בשטח). בכביש הוא לגמרי לא נחות מהלנדקרוזר וזה בלשון המעטה. בשטח, מאמין שלרוב הוא יעשה כל מה שהלנדקרוזר יעשה (כמובן עם שיפורים, אבל גם הלנדקרוזר משופר) במחיר הוא מכה את הלנדקרוזר והפג'רו. אז למה לא? אם יהיו משתשים רבים גם מחירי החלפים ירדו.

בס"ד

מה דעתך על מודל 2016 עם ק"מ 210/150 (יש שני רכבים מליסינג של היבואן).

מה לדעתך כדאי לתת דעת בבדיקה יותר מפרמטרים אחרים?

תודה.

שלמה.

vik014
19-11-19, 17:27
אני לא כזה מומחה, אבל מה שמקובל לבדוק בכל רכב. את שלי רכשתי בעקבות המלצה של חבר שזה הרקסטון השלישי שלו (אגב גם שלי צורה ישנה עדיין) ועוד אגב, שמתי לב, שכרגיל מי שממליץ זה מי שיש לו ומי שלועג זה מי שלא היה לו...;) אם אתה מוגבל תקציב (וגם אם לא) ממליץ לך לגשת לבדוק, שווה.

דרור ברלי
19-11-19, 19:53

איך אתה יכול להמליץ ולספר כמה אתה מרוצה, אם לא נסעת איתו בשטח?

assafy
19-11-19, 20:02
כל הזמן חוזרים פה על טויוטה לנקרוזר ומיצובישי פג'רו, רכבים "טובים" אבל יקרים. יש לי לנדקוזר לטיולים (2011) ולפני כ 3 חודשים רכשתי רקסטון (2017). מאוד מרוצה מהרקסטון (לא נסעתי אתו בשטח). בכביש הוא לגמרי לא נחות מהלנדקרוזר וזה בלשון המעטה. בשטח, מאמין שלרוב הוא יעשה כל מה שהלנדקרוזר יעשה (כמובן עם שיפורים, אבל גם הלנדקרוזר משופר) במחיר הוא מכה את הלנדקרוזר והפג'רו. אז למה לא? אם יהיו משתשים רבים גם מחירי החלפים ירדו.מאחר והדור החדש שונה לחלוטין אז מספר המשתמשים תלוי במספר המכוניות הקיימות בשוק ומספר זה לא יכול לגדול אלה רק לקטון. אם יהיה גידול בביקוש אז זה יכול לעלות רק את מחיר הרכבים המשומשים אבל אני לא רואה הגיון בצפייה שזה יוריד את מחיר החלפים.
זה כמובן נכון לכל דור של רכב שלא משווק יותר.

vik014
20-11-19, 04:35
דרור, לגבי נסיעה בשטח, בטיול ג'יפים בחול קבלתי רקסטון לכשבוע ולא התאכזבתי. מעבר לכך, נכון שלא התנסתי בו בשטח בארץ ואין לי כוונה כזו בקרוב, אך ורק בגלל שיש לי לנדקרוזר יעודי ומשופר רק לשטח ועד לשטח. אבל, יש עדויות וסרטונים לרוב של אנשים שנוסעים ברקסטון (עם ובלי שיפורים) בשטח ואפילו שלך שאני מאוד מכבד ונהנה לקרוא ולעקוב.
אז אמרתי מראש, הוא לא משתווה ללנדקרוזר בשטח, אבל עם שיפורים לרוב הטיולים הרגועים הוא יתן מענה מספק. יותר מהג'יפון הכי טוב.
לגבי מחירי החלפים (ולא שנתקלתי בחלפים זולים ללנדקוזר, כן) ההגיון שלי אומר, שככל שיהיו יותר רכבים בשוק, ימצאו יותר חלפים מפירוק במגרשים....עם כל תופעות הלוואי לחיוב ולשלילה.
ולסיום, די עם הסגידה (והבכיינות) ללנדקרוזר ופג'רו....לא צריך לפחד להיפתח לעוד דברים במחירים שפויים יותר.;)

I. Shlomo
24-11-19, 08:59
בס"ד

שבוע טוב.

פאג'רו ארוך 2008 DESERT.

300000ק"מ יד 6.

הבן אדם נשמע ישר וסיפר בין השאר שהמנוע עבר אוברול במוסך לב גן בירושלים.

אין תאונות. הרכב נראה כללית טוב.

מחירון 64. הצלחתי להביא ל50.

מה דעתכם.

שלמה.

sgill
24-11-19, 10:00
האמת שהמחיר קצת מחשיד.
בכל מקרה אל תקנה בלי בדיקה מקיפה שלך במוסך/סדנה שמכירה טוב את הדגם הזה.

אמנם 50K זה לא הרבה (יחסית) אבל אם "תיפול" עם הרכב, עלויות התיקונים יכולות להתקרב לעלות הרכב.

asypeer
24-11-19, 10:50
הייתי מחפש רכב עם פחות ידיים, 6 ידיים ב11 שנה זה לא מעט ויכול להצביע על בעיה שמגלגלים מיד ליד.
300 זה גם הרבה, לא רק המנוע מתבלה, גיר ושאר מערכות גם לא חיים לנצח - וברכב הזה הם לא זולים.

I. Shlomo
24-11-19, 12:17
הייתי מחפש רכב עם פחות ידיים, 6 ידיים ב11 שנה זה לא מעט ויכול להצביע על בעיה שמגלגלים מיד ליד.
300 זה גם הרבה, לא רק המנוע מתבלה, גיר ושאר מערכות גם לא חיים לנצח - וברכב הזה הם לא זולים.

בס"ד

צודקים.

מכירים מישהו בירושלים לבדיקה?

לא נראה שהבן אדם יסכים לנסוע מחוץ לאזור.

שלמה.

asypeer
24-11-19, 12:19
מה עם הדיסקו 4 שפורסם פה היום או אתמול?

I. Shlomo
25-11-19, 07:48

בס"ד

לגבי נושא הידיים.

מדובר על רכב שהיה שייך לסבא עבר יד לאבא ולאח ולעוד אח.

כך נמסר על ידי בעל הרכב.

שלמה.

- - - Updated - - -

בס"ד

צודקים.

מכירים מישהו בירושלים לבדיקה?

לא נראה שהבן אדם יסכים לנסוע מחוץ לאזור.

שלמה.

בס"ד

ביקשתי לבדוק את הרכב אצל סאמר בעטרות.

המוכר מושך לבדוק את הרכב אצל חבר שלו שמבין ברכבים.. :-)

לא נראה כל כך..

שלמה.

guy888
25-11-19, 07:54
עניין ה 4 ידים בתוך המשפחה נשמע לא אמין.
גם ההתעקשות לבדוק אצל חבר של המוכר מדליק נורה אדומה.

הלאה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

I. Shlomo
25-11-19, 08:42
עניין ה 4 ידים בתוך המשפחה נשמע לא אמין.
גם ההתעקשות לבדוק אצל חבר של המוכר מדליק נורה אדומה.

הלאה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

בס"ד

מחשיד מאוד.

עכשיו גם ראיתי שסוג הרכב רשום כN1. אני חושב שהדבר יהווה בעיה עם חוק מסנן חלקיקים.

שלמה.

ד ו ר ו ן
25-11-19, 09:42
שם בצד את סוגיית עודף הבעלויות.

קמ כזה לרכב דיזל בן 11 זה לא חריג ואפילו סביר+ וחבל לפסול סתם.
אני הייתי חושד הרבה יותר ברכב עם קמ נמוך מידי.
נמוך לגיל הזה זה מתחת ל-250kקמ.
רכב בקמ נמוך צריך להראות במצב תואם, והמחיר שיבקשו בהתאם.

vik014
25-11-19, 10:05
דבר עם מוסך המישור במעלה אדומים בקשר לבדיקה, הם מומחים ברכבי 4X4 באיזור.

I. Shlomo
25-11-19, 11:18
דבר עם מוסך המישור במעלה אדומים בקשר לבדיקה, הם מומחים ברכבי 4X4 באיזור.

בס"ד

תודה.

לא וויתרתי למוכר וביקשתי בדיקה אצל סאמר (עטרות).

אני מקווה שאם יש משהו לא תקין. זה יעלה בבדיקה.

שלמה.

sgill
25-11-19, 11:44
מה זה "לא וויתרתי למוכר"? הוא ניסה להניא אותך מלעשות בדיקה עצמאית? זה לכשעצמו מחשיד.

assafy
25-11-19, 12:17
בס"ד

מחשיד מאוד.

עכשיו גם ראיתי שסוג הרכב רשום כN1. אני חושב שהדבר יהווה בעיה עם חוק מסנן חלקיקים.

שלמה.
זה לא יכול להיות. פאג'רו BK צריך להיות M1. N1 זה טנדרים. רשיון מזויף?

עריכה - הטאפטוק מעוות את השילוב בין עברית לאנגלית.
מ1 צריך להיות פאג'רו. ב2008 אפילו צ"ל סיווג משנה "פרטי נוסעים" במקום "מרכב אחוד".
נ1 סיווג של טנדרים.

I. Shlomo
25-11-19, 13:51
זה לא יכול להיות. פאג'רו BK צריך להיות M1. N1 זה טנדרים. רשיון מזויף?

עריכה - הטאפטוק מעוות את השילוב בין עברית לאנגלית.
מ1 צריך להיות פאג'רו. ב2008 אפילו צ"ל סיווג משנה "פרטי נוסעים" במקום "מרכב אחוד".
נ1 סיווג של טנדרים.

בס"ד

ברישיון הרכב כתוב M1.

בביטוח משום מה כתוב N1. זה היה המקור לבלבול.

הרכב נבדק ע"י סאמר ונמצא תקין עם מעט ר'יג'קטים.

אבל... וזה אבל לא קטן.. בבדיקה של רישיון הרכב נמצא שהרכב עבר 7 ידיים והמוכר הינו יד8.

הרכב פורסם כיד6....

נכון שמספר ידיים גבוה זה לא סוף העולם. אבל לקפוץ שני ידיים...

מלבד זה הרכב מוזנח מבפנים.

ביקשתי לחשוב על זה..

שלמה.

- - - Updated - - -

מה זה "לא וויתרתי למוכר"? הוא ניסה להניא אותך מלעשות בדיקה עצמאית? זה לכשעצמו מחשיד.

בס"ד

הבן אדם לא משקר. אני בטוח בזה.

אבל לפעמים צריך לשאול את השאלות המתאימות כדי לקבל תשובות מתאימות..

שלמה.

שמוליקו
25-11-19, 14:35
בס"ד

אבל... וזה אבל לא קטן.. בבדיקה של רישיון הרכב נמצא שהרכב עבר 7 ידיים והמוכר הינו יד8.

הרכב פורסם כיד6....

נכון שמספר ידיים גבוה זה לא סוף העולם. אבל לקפוץ שני ידיים...

מלבד זה הרכב מוזנח מבפנים.

ביקשתי לחשוב על זה..

שלמה.

- - - Updated - - -

בס"ד

הבן אדם לא משקר. אני בטוח בזה.

אבל לפעמים צריך לשאול את השאלות המתאימות כדי לקבל תשובות מתאימות..

שלמה.

בסד"ר

1 - אל תהיה בטוח שה"בן אדם" לא משקר, אם לך היה רכב אני סמוך ובטוח שהיית יודע איזו יד אתה !!
2 - רכב שמוזנח מבפנים (בסלון) 99 אחוז מוזנח גם מכנית. הייתי מהמר בכזה רכב על תחזוקת שבר.
לא נעים לומר אבל על הרכב הזה כבר היו מספיק סמני שאלה.
יש עוד פג'רואים בשוק ואני משוכנע שאפילו טובים.
המלצה שלי - עבור לרכב הבא.

avikkllk
25-11-19, 18:41
בס"ד

פשוט כל העליהום הזה...

תודה בכל אופן.

ועכשיו לעניין.

יש כמה על הכוונת.

טויוטה לנד קרוזר פרדו ארוך 4X4 STD אוט' דיזל 8 מק' 3.0 (125 כ''ס) - 50Kש"ח. 440K ק"מ. שמור וכו'... משקף 25% מעל המחירון.

סאנגיונג רקסטון 4X4 EX אוט' דיזל 7 מק' 2.2 (178 כ"ס) - 90Kש"ח. 210 ק"מ. ליסינג. מחיון 135Kש"ח.

שלמה.

שלמה קח אוויר
אני גם מאמין , בגיפולוג יש אנשים מכל גווני הקשת ומכל הסוגים.אבל מה שבטוח כולם פה אנשים טובים

יש לנו פה הומור יחודי שזר לא יבין.

תזרום כולנו משפחה

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

zerez
25-11-19, 19:06
יש היסטוריית טיפולים? 8 ידיים ב 11 שנה אומר שכל יד עשתה 2-3 טיפולים ואם הרכב לא טופל באותו מוסך אז אף אחד לא יודע איך הוא באמת טופל.

אם הוא לא זול בצורה משמעותית, כזאת שתאפשר לך כמה תיקונים גדולים ועדיין להשאר בתחום סביר, אני לא הייתי ממשיך הלאה.
קח גם בחשבון שמתי שהוא תירצה למכור את האוטו ואז אתה תהיה יד תשיעית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

I. Shlomo
27-11-19, 08:35
שלמה קח אוויר
אני גם מאמין , בגיפולוג יש אנשים מכל גווני הקשת ומכל הסוגים.אבל מה שבטוח כולם פה אנשים טובים

יש לנו פה הומור יחודי שזר לא יבין.

תזרום כולנו משפחה

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

קיבלתי :-)

vik014
27-11-19, 12:13
שלמה יש לך כתובת של סאמר המכונאי או הנחיות איך להגיע אליו?

I. Shlomo
01-12-19, 07:30
שלמה יש לך כתובת של סאמר המכונאי או הנחיות איך להגיע אליו?

בס"ד

בוקר טוב.

עונה לך בפרטי עכשיו.

שלמה.

amirmoshe
01-12-19, 09:02
בס"ד

פשוט כל העליהום הזה...

תודה בכל אופן.

ועכשיו לעניין.

יש כמה על הכוונת.

שלמה.

לגבי הפראדו, לפי מה שראיתי בתקופה האחרונה כנראה ששני הטסטים בשנה עושים את שלהם ומבקשים עליהם מחירים יותר הגיוניים.

ראיתי כבר כלים עם נתונים סבבה ב30-35k.

אם זה הכיוון תשב קצת על הלוחות.

דבר נוסף, אם אתה לא בעל זמן פנוי רב קח שנתונים מתקדמים. החל מהשנה ה19 שני טסטים בשנה זה מתיש...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

I. Shlomo
01-12-19, 10:59
לגבי הפראדו, לפי מה שראיתי בתקופה האחרונה כנראה ששני הטסטים בשנה עושים את שלהם ומבקשים עליהם מחירים יותר הגיוניים.

ראיתי כבר כלים עם נתונים סבבה ב30-35k.

אם זה הכיוון תשב קצת על הלוחות.

דבר נוסף, אם אתה לא בעל זמן פנוי רב קח שנתונים מתקדמים. החל מהשנה ה19 שני טסטים בשנה זה מתיש...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

בס"ד

תודה רבה.

126550

התחדשתי כבר.. :-)

שלמה.

sgill
01-12-19, 12:35
תתחדש ותהנה

nirs
01-12-19, 12:41
מזל טוב, תתחדש

asafk
01-12-19, 17:43
צריך עזרה עם דיסק חיתוך..??

תתחדש..

אסף.

נמרוד
01-12-19, 19:52
תתחדש בס"ד, בהצלחה!

tallevi
01-12-19, 21:49
מצאתי..
מהגיגיו ופלפוליו של ר׳ יוני:

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-70452.htmlשיהיה בריא...זה לא רבי זה אדמו"ר...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

I. Shlomo
02-12-19, 09:30
תתחדש בס"ד, בהצלחה!

בס"ד

תודה רבה.

- - - Updated - - -

תתחדש ותהנה

תודה!

- - - Updated - - -

צריך עזרה עם דיסק חיתוך..??

תתחדש..

אסף.

בס"ד

אסף, האם הבליטה קדימה אינה חוקית?

תודה רבה.

שלמה.

asafk
02-12-19, 10:02
לא חוקית, מכוערת (לדעתי) ומכבידה על הרכב.

אסף.

I. Shlomo
02-12-19, 15:07
לא חוקית, מכוערת (לדעתי) ומכבידה על הרכב.

אסף.

בס"ד

אם לא חוקי הייתי שמח להעיף את זה.

מי יכול לתת תשובה מסודרת?

מדובר בפגוש מברזל עם כננת ברישיון.

שלמה.

גיא
02-12-19, 15:18
אם יש כננת בפגוש אז אתה יכול להשאיר את זה. מכיעור זה הקשת הנוראית הזאת שמעליו.

אם יש כננת ברשיון אבל אין כננת פיסית. זאת בעיה.

ממליץ לך לקנות כננת.

I. Shlomo
02-12-19, 15:39
אם יש כננת בפגוש אז אתה יכול להשאיר את זה. מכיעור זה הקשת הנוראית הזאת שמעליו.

אם יש כננת ברשיון אבל אין כננת פיסית. זאת בעיה.

ממליץ לך לקנות כננת.

בס"ד

תודה גיא.

יש בפועל כננת. לא רק רישום ברישיון.

שלמה.

asafk
02-12-19, 18:17
הקשת לא חוקית בלי קשר לגננת.

אסף.

-->