PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון בענייני axle wrap

גיא
10-02-06, 10:43
אתמול תו"כ ההשתוללות חסרת הרסן בשלג. בשביל העולה למוצב על הר אודם. הרגשתי שהרכב מקפצץ.
הנעה כפולה, יחס נמוך, הילוך שני או ראשון, שני הסרנים נעולים.

האוטו קיפצץ, מאוד.

אני חשבתי שזה axle wrap. ( הניחוש הוא בעקבות כתבה שקראתי פעם לא זוכר איפה על אודות התופעה ברכבי שטח גדולים ( full size ) אמריקאיים בעלי קפיצי עלים רכים, בחול. ( sand )

בשלב מסויים. עמדתי ליד האוטו של מששון, והבחנתי כשהוא התחיל תנועה בעליה באחיזה יחסית ( הכל יחסי ) טובה. שהעלים ממש מתכופפים וזה מוחשי וזה בגדול ורואים את זה בעיין בלתי מזויינת.

האם התופעה מסוכנת למערכת הקפיצים ?
האם את התופעה יש לחסל ?
האם החיסול הוא קל ופשוט ממוקד וסטרילי ?

אני מנחש שהמוט מומנט או איך שקוראים לזה, מין מוט רדיוס בסרן הקידמי שלי, בא לחסל את התופעה הזאת.

אז למה לא גם מאחורה ?

והאם הפרשי התנועה בזמן התחלת תנועה בעומס גדול ( נניח זינוק בעליה עם שני סרנים נעולים באחיזה טובה מאוד ( סלע ) בשיפוע קשה ( מי אמר חורשן / זיק / ... ) ) לא יוצר עומס מטורף איפה שהוא במערכת רכבת הכוח?

דרייבשפט קידמי / טרנספר / דרייבשפט אחורי / וכו' ? ...

הסרן הקידמי לא מתפתל - מתחיל תנועה - האחורי מאבד זמן/מרחק יקר על עיוות הקפיצים ....

או שאני סתם מחפש צרות ?

תודה.

נמרוד
10-02-06, 11:14
קשה לי להאמין שמדובר על Axle wrap משמעותי בטויוטה היילקס רגיל. הקפיצים האחוריים קשים מאד מצד אחד, ואין הרבה מומנט מצד שני. אני מציע פשוט להוריד יותר אויר ולהתאים את הנהיגה.

מוט המומנט בסרן הקדמי נמצא שם בגלל מערכת ההיגוי, הוא נותן קונטרה למוט הדחיף אפשר להגיד. בגלל זה אתה מוצא אותו רק בטויוטה. סע בלעדיו וההיגוי הרבה יותר מעורפל.

גיא
10-02-06, 11:36
מה שראיתי לא היה axle wrap ?

נמרוד
10-02-06, 11:41
עד שימציאו מכשיר שיקליט את אות הוידאו שבין העיניים למוח שלך, כנראה שלא נוכל לדעת מה ראית.

אלון_ק
10-02-06, 15:48
יש מכשיר דומה, רק ששמים אותו בין העין לתמונה המתבקשת וצופים בתמונה דרך המכשיר. נקרא "מצלמת וידאו" ואם אני זוכר נכון, יש לך כזו. צלם את זה, תעלה את זה לאנשהו ותן קישור.

ד ו ר ו ן
10-02-06, 18:13
האמת בא לי לסנגר קצת לגיא..

ראיתי תופעה דומה בהיילקס עם קפיץ מוחלש-פחות עלים מה שאומר קפיץ רך מאד, רואים בברור איך הרווח הקטן בין קבוצת העלים הראשית לבין עלה העומס נסגר כשהרכב מתחיל תנועה-יש כיפוף בדומה למה שמתואר כaxle wrap עד כדי שהרווח לקפיץ עומס נסגר.

tzagi
10-02-06, 22:46
הרגשתי שהרכב מקפצץ

Thats called "axle hop"
Very common in Toyotas in the rear
In the early 80's the toyotas earned the nick name "frog"
from that
How to solve it
?
you can improve the situation by installing stiffer shocks, or multiple shocks
(I know, you can't)
In my case, The hop improved by 75% by switching from brand new hydro shocks to Edelbrock AIS shocks
But it was still there in the rear(minimaly), I installed an extra pair of shocks in the rear, but had no way to test it yet

Guy email me at [email protected]

I'll send you all kinds of pics on the subject as I been fighting with it for 6 month now

BTW, a rear track bar works wonders for axle wrap, but you guys have a lot thicker springs and no lift blocks , so you shouldnt
(in theory) have any axle wrap..

גיא
10-02-06, 23:08
a rear track bar ?

מה זה ?

i will email you tomorrow when i get back to my computer.

thanks.

הרגשתי שהרכב מקפצץ

Thats called "axle hop"
Very common in Toyotas in the rear
In the early 80's the toyotas earned the nick name "frog"
from that
How to solve it
?
you can improve the situation by installing stiffer shocks, or multiple shocks
(I know, you can't)
In my case, The hop improved by 75% by switching from brand new hydro shocks to Edelbrock AIS shocks
But it was still there in the rear(minimaly), I installed an extra pair of shocks in the rear, but had no way to test it yet

Guy email me at [email protected]

I'll send you all kinds of pics on the subject as I been fighting with it for 6 month now

BTW, a rear track bar works wonders for axle wrap, but you guys have a lot thicker springs and no lift blocks , so you shouldnt
(in theory) have any axle wrap..

tzagi
10-02-06, 23:15
מוט המומנט

wait to see the pics first

-->