PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת גיפ ללא טסט וביטוח

razst
10-02-06, 10:44
שלום.

במסגרת חיפושי אחר גיפ CJ או סופה נתקלתי ברכבים ללא טסט או ביטוח. שאלתי היא: איך ניתן לעשות עליהם נסיעת מבחן? אם חס וחלילה עושים תאונה אז אין ביטוח!

אז איך בודקים גיפ כזה?

דרך אגב - היום דברתי עם מוכר של סופה 95 והוא אמר לי שהגיפ אצלו 4 שנים הוא עשה רק 7K ק"מ עליו כולל שיפוץ מנוע לפני שנתיים (אין לו קבלות) נשמע אמין?

תודה.
רז.

גיא
10-02-06, 10:50
זאת שאלת קיטבג רצינית מאוד.

ותחשוב על זה.

לגבי הסופה ... :evil: לאדה, סקודה ! .. לאדה מרופא !

------------------------------

מזל שיש אפשרות לערוך הודעות ...

הבטיחו שלכל שאלה תהיה תשובה עם חיוך.

אז בוא ניגמור עם העניין הזה. :-P

עכשיו.

אוטו שלא נוסע, אין לו ביטוח / טסט / אורי בגלגלים / עננים בקנה ו...
הוא מין הסתם אוטו לא מטופח, שמשהו קרדינאלי התקלקל והמוכר העמיד את האוטו עד שימכר, כניראה !
אני לא יודע אני משער.

אני מניח שאם תתאמץ, תוכל למצוא פתרון טוב יותר לכסף שלך.

לעניין השאלה הספציפית שלך. אם אתה מספיק חמור לנסוע על אוטו שאין לו ביטוח. והצלחת לעשות תאונה. בעיה שלך ... על טעויות משלמים ! אני לא הייתי נוגע בכזה אוטו.

נמרוד
10-02-06, 11:44
מסכים עם גיא - לא קונים אוטו בלי טסט וביטוח!

אין יוצא מן הכלל. אוקי, יש יוצאים מן הכלל, אבל מי שיכול להרשות לעצמו לקנות אוטו בלי טסט או ביטוח, לא שואל שאלות כאלו בפורום.

razst
10-02-06, 13:20
מי שיכול להרשות לעצמו לקנות אוטו בלי טסט או ביטוח, לא שואל שאלות כאלו בפורום.

א. לא הבנתי נמרוד. למה התכוונת? מי שיכול להרשות לעצמו באיזה מובן? כספי? בכל מקרה לא התכוונתי שאני לא אעשה ביטוח - ברור שאני אעשה התכוונתי שהגיפ למכירה לא מבוטח כרגע.
ב. יש הרבה אנשים שמחזיקים גיפ רק לטיולים ובחורף לא יוצא להם לטייל אז הם לא מחדשים טסט או ביטוח.
ג. גם בפורום זה ראיתי מספר שאלות של אנשים איך מחדשים טסט לגיפ.
ד. בכל מקרה אני תמיד מסכם עם המוכר שבמידה וארצה לקנות הוא מעביר טסט לפני המכירה.
ה. בכל מקרה תודה רבה על תגובותכם ואני חושב שהבנתי את דעתכם בנידון אז אין צורך להוסיף עוד הודאות שמודיעות לי שאני חמור, טיפש או דביל אם אני בודק או קונה רכב כזה.

תודה.
רז.

גיא
11-02-06, 20:37
צר לי, רז, אם נעלבת, לא היתה לי כוונה לפגוע בך אלא להדגיש עד כמה טיפשי המעשה.

לגבי הודעות שראית על איך עושים טסט לאוטו בלי טסט כמה שנים. ברובן נוגעות לריכבי אספנות או לאקסמלפרים מיוחדים ששוים את ההשקעה המאוד גבוהה.

לגבי מי שמעמיד את הרכב לחורף או לקיץ בלי ביטוח ו/או טסט => אידיוט. => אם לא מטיילים בחורף .. אז מתי ? למה צריך ג'יפ אם לא מטיילים בחורף ??

להקפיא את הטסט זה בסדר. אבל כל רכב בישראל כולל עגלות וניגררים וכל משהו שדורש רישוי. חייב בביטוח חובה. ( כשמו כן הוא = חובה ) גם אם אתה מזיז אותו פעם ב 14 שנים. הרעיון הוא כזה. אם מחר ילד יפול מזה וישבור את הראש. אתה מוגן שלא תצטרך לשלם לו פיצויים עד שיהיה בן 120.

ומצד שני, שלא תקום מחר בבוקר ותגלה שהאוטו זבל ( או הגנב ) העמיס בטעות את ערמת הברזלים שלך ...

נמרוד
11-02-06, 21:41
גיא, אתה קצת נסחפת (שלא לומר מבלבל את המוח...). יש ביננו הרבה שמקפיאים את הג'יפ לתקופות קצובות. זכותנו. לגבי ביטוח חובה - צריך ביטוח חובה בשביל לסוע עם ג'יפ. אפשר להקפיא הן רשיון והן ביטוח של רכב שעומד תקופה.

אבל לקנות רכב? רק עם טסט וביטוח בתוקף ואחרי נסיעת מבחן ובדיקה יסודית. מבחינתי, אין טסט - לא מתקרב. רוצה למכור? תעביר את האוטו טסט, ויש לך עכשיו שנה שלמה למכור את האוטו.

רז, כשכתבתי "יכולים להרשות לעצמם" לא התכוונתי לכסף, אלא דווקא לידע ונסיון. יש בהחלט מנוסים וותיקים שיקבלו החלטה כן לקנות משהו שעומד. אבל למתחיל שמעיד על עצמו ככזה, אני ממליץ חד משמעית לקנות את ג'יפ תקין, הכי תקין שאתה יכול למצוא - וטסט בתוקף זה א-ב (ורצוי כמה שיותר חודשים עד הטסט הבא, טסט לג'יפ זה לא דבר טריוויאלי ואתה לא רוצה לקנות ג'יפ ואחרי חודש כבר לעבור את החוויה).

גיא
11-02-06, 23:33
זה שאני מבלבל את המוח, נימרוד.

זאת עובדה כמו שהשמש זורחת בבוקר.

אבל תבדוק בבקשה שוב את עצמך לגבי ביטוח חובה לרכב. גם כזה שמושבת ועומד.

תבדוק ואני אהיה מוכן אחרי זה לאכול את הכובע. אם טעיתי.

shmil
12-02-06, 00:26
בתאבון גיא.

חיברת דברים שאינם בהכרח מין במינו.
זה נכן שבנושא תאונות דרכים ושימוש ברכב מנועי יש מושג שנקרא אחריות מולטת, אבל מבלי להכנס לניתוח משפטי מעמיק - אביא רק ציטוט, שמשמעותו ששימוש הוא לא בכל מצב, ואם תקפיד שלא יטפסו ילדים או זרים על הרכב ותעמיד במקום סגור, אין לך שום בעייה.
אין חובה לבטח ביטוח חובה לרכב עומד, אם כי במקרים מסוימים ייתכן שקרנית תתבע אותך בתביעת שיפוי על מה שהיא שילמה.
וזה עוד לפני שנכנס למה הוא רכב מנועי והאם גרוטאה שאינה נוסעת ואינה זזה היא רכב מנועי.

להלן הציטוט מתוך חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975:

"תאונת דרכים" - מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה; יראו כתאונת דרכים גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על- ידי גורם שמחוץ לרכב, וכן מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב, ובלבד שבעת השימוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו המקורי; ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי;
"נזק גוף" - מוות, מחלה, פגיעה או ליקוי גופני, נפשי או שכלי, לרבות פגיעה בהתקן הדרוש לתפקוד אחד מאברי הגוף שהיה מחובר לגוף הנפגע בעת אירוע תאונת הדרכים;
"שימוש ברכב מנועי" - נסיעה ברכב, כניסה לתוכו או ירידה ממנו, החנייתו, דחיפתו או גרירתו, טיפול-דרך או תיקון-דרך ברכב, שנעשה בידי המשתמש בו או בידי אדם אחר שלא במסגרת עבודתו, לרבות הידרדרות או התהפכות של הרכב או התנתקות או נפילה של חלק מהרכב או מטענו תוך כדי נסיעה וכן הינתקות או נפילה כאמור מרכב עומד או חונה, שלא תוך כדי טיפולו של אדם ברכב במסגרת עבודתו ולמעט טעינתו של מטען או פריקתו, כשהרכב עומד;
"נפגע" - אדם שנגרם לו נזק גוף בתאונת דרכים, למעט אם נגרם מפגיעת איבה כמשמעותה בחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, התש"ל-1970;

פרק ב': אחריות
סימן א': פיצויים על נזקי גוף (תיקון: תשמ"ט)
2. אחריות נוהג ברכב (תיקון: תשנ"ה, תשנ"ח)6,4
(א) המשתמש ברכב מנועי (להלן - הנוהג) חייב לפצות את הנפגע על נזק גוף שנגרם לו בתאונת דרכים שבה מעורב הרכב.

גיא
12-02-06, 09:05
טוב,

תודה. למדתי משהו חדש.

אפשר עם מלח :-) ?

yogibear
12-02-06, 12:08
רז, חוזר על המלצתם של ותיקי ג'יפולוג, ומוסיף אל תהיה כזה תמים ותבטח בכל מי שיעביר לך את הג'יפ טסט ! למה ? כי כתבת " בכל מקרה אני תמיד מסכם עם המוכר שבמידה וארצה לקנות הוא מעביר טסט לפני המכירה." ... SO , יהיה לך ג'יפ עם טסט אבל עם חלקים אחרים אולי דפוקים. אני מפנה אותך בשנית למאמרים על בד"ח ועל קניית ג'יפים, ג'יפ עם טסט עדיין אינו ג'יפ תקין. טסט אומר כי הרכב רשאי לנוע על כבישי מדינת ישראל. אבל כשתגיע לשטח ותרצה לטפס פתאום יתחילו חריקות מהטרנספר, אופס הילוך 4 לא נכנס ... היה רוורס ?
עזוב אותך מג'יפ בלי טסט , חלקנו קנינו ג'יפ עם טסט ומשלמים עד היום הרבה כסף כדי לישר לו קו, וזה אחרי שעשינו סיבוב נסיון וראינו את "המציאה". לכן מציע לך קנה רק עם טסט, כך תוכל גם להביא אותו למוסך המתמחה ב 4*4 ולא למכון , ביננו, המכון יעשה לך רק שחור בעיניים ולא תמיד בצדק, הרי הוא צריך כסת"ח :mrgreen:
סבלנות היא מילת הקוד, רק סבלנות, קרא את מה שכתבו לך בפורום CJ על הג'יפ עם הידיות הכפולות.
בהצלחה .

lizard
12-02-06, 14:14
מצטרף להמלצה לקנות רכב רק עם טסט.
אם לרכב אין טסט והמוכר טוען שהוא יעביר אותו טסט, תדרוש לראות את הטופס של הבוחן רכב, יתרה מזאת, תדרוש להיות נוכח בזמן העברת הטסט.

דוגמא אישית שלי.
הרכב שקניתי היה צריך לעבור טסט ועוד ניירת שבוצעה ע"י המוכר.
חודש וחצי לאחר מכן הייתי צריך לעשות טסט נוסף. (סיפור ארוך)

התברר לי שהטסט שהרכב עבר בפעם הראשונה היה כנראה מכור, תרתי משמע, והרכב היה בעל ליקויים אדירים. כמובן שכל הליקויים תוקנו עד האחרון שבהם לקראת הטסט שאני עשיתי.

לכן ההמלצה שלי היא לא רק שלא לקנות רכב ללא טסט ולוודא שזה שהוא מעביר טסט זה לא אומר שאתה לא צריך בעוד חודשים לעשות טסט נוסף, אלא גם לדרוש להיות נוכח בזמן הטסט. לא להתחייב לו שאם הרכב עובר אז אתה קונה אותו ולוודא שאין ליקויים או מעכריות במהלך הטסט.

בנוסף, תיקח את הרכב לבדיקת מוסך המתמחה ברכב מהסוג שאתה קונה. לא איזה מכון בדיקה.
אם אתה מאיזור המרכז אני מכיר כמה מוסכים שיוכלו לבדוק את הרכב אבל באמת שלא בעיה למצוא.

בהצלחה ואל תתייאש. בסוף תמצא את הכלה.
אם אתה לא לחוץ על רכב אז תמתין ותקרא פה טוב טוב את הפורום ואת הלוחות מודעות. מידי פעם יש פה רכבים שמאוד שווה לקנות במחירים טובים.

razst
12-02-06, 15:15
לפי מה שאני מבין אז זה לא כל כך משנה אם יש טסט או לא בשני המקרים צריך לבדוק טוב טוב ואולי גם קצת מזל - אבל הסיכוי ליפול על גיפ גרוע יותר גדול כאשר אין לגיפ טסט.

האמת היא שאני לא כ"כ לחוץ לקנות (אבל מקווה לקנות לפני פסח...) ואני כבר מחפש בערך חודשיים. מיקי - לגיפ שהזכרתי בפורום CJ דווקא כן יש טסט וביטוח. השאלה שלי פה היתה בקשר לשלושה גיפים אחרים שעוד לא בדקתי.

תודה.

רז

lizard
12-02-06, 16:34
יש כמה מצבים:
1. יש טסט והרכב נוסע ביומיום או בסופי שבוע. זה המצב האידיאלי. הטסט מסתיים בתאריך כלשהו, רצוי כמה שיותר רחוק ממועד הקניה. - מצב אידיאלי מבחינת טסט ורישוי. במהלך התקופה עד לטסט אתה בטוח תגלה את הליקויים שיש ברכב ותכין אותו, בלי לחץ, לטסט.
2. לרכב אין טסט, נוסע או לא נוסע ביומיום (יש כאלה) והמוכר לא מוכן להעביר אותו טסט - פשוט לא לקנות.
3. לרכב אין טסט אבל המוכר יעביר את הרכב טסט - זה מצב מעניין. העניין נובע מ2 אלמנטים. הראשון, כמה זמן נשאר עד למועד הטסט הרגיל. אם זה פרק זמן קצר, תוותר. השני נובע מאיך מעבירים את הרכב טסט.

לדעתי, אל תתעסק בכלל עם רכבים ללא טסט או שצריך להעביר אותם טסט. פשוט חבל לך על הזמן, הכסף והכוחות שזה יגזול ממך. תאמין לי שעשיתי את הטעות הזו ולקח לי זמן לתקן אותה (ולעשות אחרות בדרך 8) )

-->