PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשבות קצת שונות מהמקובל בפורום, על קניית

shooshooo
25-11-19, 16:07
הסיטואציה - בעקבות שינויים בתעסוקה, היונדאי גטס המזדקנת שלנו (2006) עוברת מפרופיל נסועה של פחות מ20 ק"מ ביום, ליותר מ 70.
החשש הוא שבגילה היא לא תעמוד בזה בכבוד.
ההיגיון הצרוף של הצד השמאלי של המוח אומר - כנסו לטרייד-אין הקרוב למקום מגוריכם, תניחו מפתחות וקחו במקום יפנומטית/קוראנומטית סופר מיני, וסעו לשלום.
אלא שגם הצד הימני של המוח, זה שמסתכל על התמונה הגדולה, אמר את דברו - מה עם קצת יותר מרחב ונוחות בגילכם? ומה עם כל אותם שבילי קק"ל שחוטים (ע"ע מכתש רמון) שבקושי זזתם בהם מרוב חשש לרכב? וכן הלאה.
ומכאן השאלה: מה המשמעויות של החלפת הרכב בדאסטר דיזל? (אני יודע שקצת נדיר) האם יש מתחרים אחרים (מחיר רכישה בשנתון קרוב + עלויות דלק + נוחות נסיעה בין-עירונית)?
אז מילאתי את השאלון הקבוע:

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!
א. מה התקציב לרכישת הרכב? - עד 50,000 כולל מה שנקבל על היונדאי.
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? - מימון נפרד לתחזוקה.
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? המטרה האמיתית היא לא טיולים, אבל יהיו סיבובים בשבילי אפר, גם פחות מתוחזקים, קפיצות לירדן הררי, מכתש רמון וכאלו. לא לינה וגם לא יציאה עם כל הציוד, יותר קפיצה לתחילת/סוף טיול או לקפה עם נוף מיוחד. חמישה מקומות ותא מטען בסיסי יספיקו.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? כמעט 100% לא לטיולים. שימוש שוטף כאמור פחות מ 20,000 בשנה וטיולים כלול. הכל גם בין-עירוני, אני גר בגליל ולקח לי חצי שעה רק להגיע לעיר כלשהי (טוב, תלוי אם צפת נחשבת, אבל אני מנסה להימנע ממנה...)
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? יום יומי
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? מוסכים
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? יש מוסכים.

4. אופי השימוש והטיולים:

א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? כאמור, שבילי עפר.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? לא ולא
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני לא חשוב
ב. מנוע דיזל/בנזין דיזל (בעיקר בגלל עלויות)
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) ג'יפון קטן, לצרכים שלי אפילו לא חשוב 4X4
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? תלוי תקציב

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים? כאמור, דאסטר דיזל. יש בכלל מתחרים בהגדרות שלי?

על הדרך, שאלה לבעלי דאסטר, הוא באמת מגיע קרוב ל 20 ק"מלליטר בנסיעות בין-עירוניות?

תודה.

elephant man
25-11-19, 16:33
להגדרות שקבעת, הדאסטר יהיה מושלם.
גם פורסטר, אבל עומדת נגדו סוגיית צריכת הדלק.
בתקציב שלך, תצטרך להתאמץ למצוא דאסטר.
לעומת זאת, פורסטר תוכל למצוא אפילו שנת 2012.
הטוב בשני המועמדים האלו שהם מאפשרים לך הרבה מעבר לרק שבילים, במידה ותנוח עליך הרוח.

איל מ
25-11-19, 16:55
להגדרות שלך גם דאסטר 2*4 ואפילו בנזין יהיה טוב.
ואלו זולים בהרבה.

GodsFather
25-11-19, 17:24
דאסטר דיזל - 1:16 בנסיעה משולבת, כל יום כמעט 100 ק"מ. רכב עם 200 אלף ק"מ.

אפשר למצוא 4x4 שנתון 2015-2016 ב50 אשח ואפילו בפחות אבל זה מצריך ישיבה על הלוחות כי הם נחטפים. ורצוי להצמד למקורי כמה שאפשר.

2x4 נכנס בתקציב בקלות ואם לא מפחיד אותך קילומטראז אז אפשר למצוא גם צעירים.
ואלו שהיו בעברם מוניות בכלל זולים להחריד אבל מצריך משנה זהירות בבדיקה.

עלויות מוסך סבירות, רק חשוב להקפיד שמתייחסים יפה ולא מזלזלים. כנל היד הקודמת.

רכב נחמד מאד, בטח אחרי גטס. זה לא גולף אבל זה הכי טוב שיש בקטגוריה.

אם אתה לא מתעקש על יכולות שטח בכלל, אז פלואנס תעשה את העבודה ועם שוק פתוח בהרבה עם צריכת דלק זהה.

אם אתה רוצה להתפנק אבל עם צריכה גבוהה יותר בדלק xv גם מאד נפוץ בשוק ובתקציב שלך אפשר למצוא כלים טובים.

שים לב לתנודות המחירים של הסולר וכמובן תחנות עם סולר מזוהם... תברר היטב בסביבתך.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

shooshooo
25-11-19, 17:30
איל, אכן כתבתי שלא חשוב 4x4. בקשר לבנזין, הצריכה לק"מ עולה משמעותית, לא?
Elefant, בדיוק בגלל הדלק לא חשבתי בכלל על הפורסטר. בקשר ל"אם תנוח עליך הרוח"... הסיכון הכלכלי האמיתי הוא באמת שתנוח הרוח, ופתאום ג'יפון יתחלף בג'יפ והיתרה בעובר ושב תעבור ולא תשוב...

- - - Updated - - -

Godsfather, תודה, יצא לך פעם לבדוק צריכה רק בינעירונית, איזה נסיעה לאילת וחזרה?

GodsFather
25-11-19, 18:01
מרבית הנסיעה שלי היא בינעירונית ביומיום - מודיעין הרצליה. אבל היא גם משלבת פקקים ולכן כתבתי כך.

אם אתה מכוון להגיע ל1:20 זה יצריך גם אופי נהיגה שפחות מתאים לי.

יש פה עוד כמה שגומעים מרחקים לא פחות ממני עם נתונים לא שונים בהרבה. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191125/c8ab5c5ef0efc4f3d085262126ccc9c9.jpg

גיא
25-11-19, 18:33
אכן בכבישים ופקקים ושביל שדות מזדמן במהירות חוקית פלוס תצפה ל 1:16.
בקלות אפשר להגיע ל 1:20 בדיזל. אבל אז אתה תאחר לעבודה. זה אומר לא לעבור את 100 ולהגיע ל 100 הזה מאאאאאאאדדדדדד לאט.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
25-11-19, 21:43
נראה לי שכדאי לשקול שנמוך מדאסטר הנעה קדמית ידני לסטפווי ידני 0.9, יכול להתאים היטב למשימה ויהיה חדש יותר.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

GodsFather
25-11-19, 22:03
נראה לי שכדאי לשקול שנמוך מדאסטר הנעה קדמית ידני לסטפווי ידני 0.9, יכול להתאים היטב למשימה ויהיה חדש יותר.

Sent from my SM-T580 using Tapatalkהבחור רוצה מרווח פנימי יותר מגטס...

ש01
25-11-19, 22:43
ואני דוקא מחזיר לפורסטר.
יש בשוק לא מעט עם גז.
ואז זה יותר דומה ל-1:20 (הפורסטר עושה משולב, כולל סדום 1:11-1:12 על בנזין/גז. הגז עולה חצי..)

יותר מרווח - זה בטוח.
לגבי נוחות, שקט, אמינות - לא מכיר דאסטר להשוות.

shooshooo
25-11-19, 22:56
ואני דוקא מחזיר לפורסטר.
יש בשוק לא מעט עם גז.
ואז זה יותר דומה ל-1:20 (הפורסטר עושה משולב, כולל סדום 1:11-1:12 על בנזין/גז. הגז עולה חצי..)

יותר מרווח - זה בטוח.
לגבי נוחות, שקט, אמינות - לא מכיר דאסטר להשוות.

תודה, על גז בכלל לא חשבתי.
יש בעיות/חסרונות מיוחדים עם גז?
אני יודע שהוא לוקח חלק מתא המטען, לא מאוד משמעותי לי.
הגז לא מוריד הספק? אם כן, כמה זה משמעותי?
זה מגביל אותי למוסכים מסויימים, או מכוני רישוי? (אני יודע שאסור בחניון תת קרקעי, אבל כאלו אין לי פה קרוב.)

OFF-RoaD
25-11-19, 23:19
תיזהר מxv עם המנוע החלש. בכבישי הגליל זה יכול להיות מייאש, מאוד. לפחות נסיעת מבחן קפדנית להבין את הסיטואציה.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

GodsFather
25-11-19, 23:22
תודה, על גז בכלל לא חשבתי.
יש בעיות/חסרונות מיוחדים עם גז?
אני יודע שהוא לוקח חלק מתא המטען, לא מאוד משמעותי לי.
הגז לא מוריד הספק? אם כן, כמה זה משמעותי?
זה מגביל אותי למוסכים מסויימים, או מכוני רישוי? (אני יודע שאסור בחניון תת קרקעי, אבל כאלו אין לי פה קרוב.)זו עוד מערכת לדאוג לה. במיוחד אם אתה קונה יד2 ולא יודע מה הלך קודם.

עניין החניונים אמרת בעצמך...

הסובארו יותר מהודק מהדאציה וכך גם עניין הרעש. כמה זה משפיע? מגבירים קצת ווליום והכל בסדר.

הדלק זה הגורם המכריע בין דאציה לסובארו....

ש01
26-11-19, 10:05
אני עם גראנד שירוקי - לא נחשב...

אבא שלי עם פורסטר שלישי עם גז.
תקלות - לא היו (וכשהיו טופלו).
מיכל - במקום גלגל ספיר. (אבא בנה מתקן שקושר את הספייר בעמידה בתא המטען). עדין נשאר המון מקום לציוד.

תבדוק היטב היכן הותקנה המערכת ומי טיפל בה. יש כמה מתקינים טובים וכמה פחות. יש כאן המון מידע, כשתמצא - תעדכן.

אצלי ברישיון הרכב כתוב על המערכת - "מורשה חניונים". לא ברור לי למה הכוונה - מעולם לא בדקתי, אבל אמרו לי שמותר לחנות בתת קרקע (אבל אין כאלו במושב או אצל לקוחותי).

opl
26-11-19, 11:00
תקלות - לא היו (וכשהיו טופלו).

126507

ש01
27-11-19, 10:29
חחח
שילוב של הפרעות קשב, דיסלקציה ועוד ועוד ועוד...

צודק..

הכוונה שכשהיו טופלו.
כי אין מערכת שלא צריכה טיפול/כוונון מעת לעת..

-->