PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לרכישת רכב RC ראשון

עמי
26-11-19, 21:45
הלחץ מצד הבן הולך וגדל - הוא רוצה רכב RC.
לא מבין בזה כלום:
מה כדאי למתחילים ובכלל?
מה יש בשוק?
איפה כדאי לקנות?
כמה זה עולה?

מה שכן, הוא רוצה רכב שנוסע בשטח (ולא דווקא על משטח סלול). לפחות זה ...

כל מידע יתקבל בברכה.

עמי

GodsFather
26-11-19, 21:49
תקציב תקציב תקציב

יש היום כלים נהדרים במאות בודדות/בודדים וכמובן שאפשר ללכת לליגות הבכירות ולשלם באלפים.

אני קניתי זחלן זריז (כן יש כזה דבר) בעלות של קצת פחות מ400 ש"ח בפיראט האדום. כמדומני יש כאן אפילו שרשור עליו. אחפש אח"כ ואוסיף.

אם יש נסיון עבר או מחברים, אפשר לקבל מושג לכיוון כללי. אם אין אז חבל להוציא סכום גבוה אם קיים ספק שימוש.

יש פה כמה חברים עם rc מדהימים

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D73 600&share_tid=73600&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

עמי
26-11-19, 22:00
השרשור של דרור נראה מרשים, אבל צריך לפנות סופ"ש בשביל לקרוא אותו.
אני אנסה להגדיר קצת יותר את הצורך ואשמח אם מישהו יוכל לאמלק ולעשות סוג של תקציר מנהלים.
רכב לילד בן 9, עם קצת נסיון ברחפנים ושאר צעצוצים על שלט, אבל בלי נסיון כלל במכוניות RC, לא שטח ולא - לא שטח.
מחפש משהו ברמת כניסה (אבל לא כזה שיתסכל את הילד), שיודע לנסוע בשטח ושעולה, נאמר, עד 1,000 ש"ח.

דרור ברלי
27-11-19, 00:11
עמי, תהיה ספציפי.

"שטח" ב-RC זה עולם ענק. זחילת סלעים (סקייל, סופר סקייל או תחרותי)? רוק-רייסר? מונסטר-טראק? באגי? טרופי-טראק? יש המון תתי קטגוריות ב"שטח". וזה רק על הקצה של קצה המזלג. כיוון לבחירה: זחלני הסקייל מאוד פופולריים לאחרונה ולטעמי בצדק וזה ממש כיף.

מכוניות סיניות בכמה מאות שקלים מחנות צעצועים: רד מזה. רובן ככולן צעצועים פשוטים שמיועדים לילדים קטנים ולשימוש בתוך הבית. זבל עופות.
עזוב רגע ביצועים וכו', האיכות שלהם נמוכה מינוס-מינוס. נסיעת שטח אמיתית מפרקת אותן. ואז אתה מגלה שאי אפשר לתקן. כל המכניקה עשויה פלסטיק, הכל נטחן ונשבר, אין להשיג חלקים ולך תמצא את ה"יצרן". חבל על מעט הכסף שתזרוק על זה. בחיי. תאמין לי, זה מנסיון.

המלצה חמה: תשקיע עוד קצת.
אני ממליץ להתחיל מזחלן RTR בסיסי מאיכות טובה כמו הכלים של AXIAL למשל (יש עוד יצרנים כמו ואטרה, רדקאט, כריזמה ועוד כמה מותגים אמריקאיים. תתחיל להתעניין)
מה זה RTR? הכוונה ל-Ready To Run, כלומר הכלי מגיע בקופסה מוכן לנסיעה עם אלקטרוניקה סבירה (מנוע+בקר מהירות+מקלט+סרוו היגוי+שלט 2 ערוצים בסיסי). כלי פשוט עם שילדת סולם ממתכת ומתלי 4 לינק ללא תחכומים מיותרים (2 הדיפרנציאלים נעולים קבוע, ללא סטליטים. הילוך יחיד) אבל בנוי טוב ונכון ובאיכות טובה ושורד היטב גם התעללות קשה. יש כמה מרכבי לקסן לבחירה ותמיד אפשר לרכוש מרכבי אפטרמרקט בנפרד.

מין הסתם הייצור בסין, אבל המותג אמריקאי ופופולרי, קל להשיג עבורו כל חלק לפי מס' קטלוגי ולתקן/לשפר/לגדול איתו. בחנויות בארץ הם עולים סביב 2200-2500 שקל. הזמנה מחו"ל תוריד מהסכום הזה כמה מאות שקלים, תשלם קצת כופר בדואר כדי לשחרר אותו ועדיין ייצא לך קצת זול יותר.

אקסיאל SCX10-II הוא הדגם הכי פופולרי הן כ-RTR והן כפלטפורמה לשיפורים, כולל קיצוניים. יש עוד יצרנים מתחרים שמציעים כלים מקבילים בביצועים ובאיכות כמו של ואטרה, רדקאט, כריזמה ועוד ועוד.

יש גם כלים יותר מתוחכמים. כמו למשל הטראקסס TRX4 - כאן יש כבר 2 הילוכים, סרנים פורטאליים ודיפרנציאלים עם נעילות נשלטות. הכל מהשלט. הוא יותר מורכב ומין הסתם יותר יקר. בטח תאהב לדעת שאפשר לקבל אותו עם מרכב של דיפנדר 110....

אצל יצרן פרימיום כמו RC4WD שמתמחה בסופר-סקייל (דומה ככל שאפשר למקור) תמצא רמת דיוק וירידה לפרטים מרשימה.
וזה יקררר.

ועוד ועוד. אין לזה סוף.

חוץ מזה צריך להשקיע עוד כמה מאות בסוללות ומטען. אל תקנה סוללה אחת - היא נגמרת תוך 20-30 דקות נסיעה וזמן ההטענה מחדש די מתסכל. כשאתם יוצאים להסיע צריך שיהיו לכם לפחות 2-3 סוללות טעונות כדי שהילד יוכל להמשיך להסיע בזמן שאתה מטעין לו סוללה שהתרוקנה. צריך גם ארגז כלים מתאים וכמובן להקדיש לזה פינה במרפסת (או חדר שלם....) הסוללות לא מחזיקות לנצח כמובן. הן נחלשות עם הזמן וכל כמה חודשים צריך לרכוש חדשות.

נבהלת? אולי תשמח לדעת שאם הילד לא יידלק על זה, תמיד תוכל למכור את הזחלן עם כל הציוד. יש לדברים האלה שוק יד שנייה תוסס מאוד.
אבל אם הילד כן ייתפס לתחביב, אני מבטיח לך שאתה תתחיל להזיע הרבה כסף בהנאה רבה. נזקים, תיקונים, שיפורים ועוד שיפורים ועוד שיפורים.... ואולי תיכנס לזה בעצמך. זה עולם מופלא ויקר ורוב המתעסקים בתחביב הזה לא ילדים בכלל וכן ג'יפאים בעצמם.

lizard
27-11-19, 06:47
יש לי losi night crawler למכירה. כולל הכול, חוץ מסוללות שנגמרו. הכלי משודרג קלות ומגיע עם שלטים נוספים, צמיגים וכדומה. אני רוצה עליו 2000 שח.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

GodsFather
27-11-19, 06:48
דרור,
הבחור מבקש לרחרח דרכו בשטח ואתה כבר הכנסת אותו למגרש של הגדולים.

לא חייבים סופה 35" נעול כפול לכל משימה

הנקודה שאני מסכים איתה היא רכישת עוד פק סוללות כדי להאריך את ההנאה וההנעה

ואולי זו הזדמנות לארגן מפגש? אולי תצוגת תכלית במפגש ג'יפולוג? או שמספיק להגיע באיזה שישי שלפניו לבן שמן, כי בתכלס במפגש ג'יפולוג יהיו מספיק תצוגות אחרות?

מה דעתך?

דרור ברלי
27-11-19, 07:25
אקסיאל SCX-10II ודומיו הם כלי RTR בסיסי למדי. מצוין למתחילים. היתרון של כלים מסוגו זה שאפשר לגדול איתם.
הבעיה היא שצריך להשקיע לא מעט מסביב: סוללות, מטען, סט כלים בסיסי
אבל זה רכב RC נורמלי. עמיד ועם ביצועים טובים. כזה שקל לתקן וקל לשפר. יש ים של חלקים ושיפורים.

בצעצועים הסיניים מהפיראט האדום/טויס אר אס אין את כל זה. הם נשברים הרבה יותר מהר וכשהם נשברים, הם הולכים לפח.

גיא
27-11-19, 07:27
אולי אני אמכור את הטראקסס סאמיט שלי ?!....
אתן מתנה גם את רוב הטראקסס השניה שברח לי השם
חסר שם מקלט וסוללות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היילקס אספנות
27-11-19, 07:30
לפני חודשיים בישרו לבן הגדול(8) שחוג רובוטיקה בוטל... זהיתי את ההזדמנות וסיפרתי לאישתי שחוג רובוטיקה זה 180 שח לחודש למשך שנת הלימודים שם אותנו ב1800 שח.

ולכן האבא האוהב מתחייב באותו תקציב להעמיד חוג רובוטיקה ומכניקה מקביל באותה רמה ובאותו התקציב,
אחריי התייעצות עם גיא(האיש והדאסטר) הגענו לאתר https://www.amainhobbies.com/

עוד שבועיים של שיטוטים עם הילד ונבחר trx4
בדגם שמרכיבים אותו מאפס.... חודש מישלוח לארץ הקודש.
עלות של 350 דולר.

עכשיו פה קרה משהו לא מתוכנן..... במקום לבנות את הרכב לאט פעם בשבוע תוך לימוד והבנה
סיימנו בשלושה לילות (מ2000 ועד 01000) את בניית הרכב, למורת רוחה של הגברת.

הילד בעננים... יוצא לטייל ברגל ביער ליד הבית עם הרכב.וכבר שבר,פירק,תיקן,למד לזהות חלק ולחפש אותו באינטרנט, ממש גאווה לאבא שלו.

טיפים:
סוללת ליפו של 5000 מיליאמפרב2 תאים מספיקה לשעה וחצי של נסיעה!! חוסך את הפחד שהנה נגמרת הסוללה-החסרון דורש ידע והתעסקות של הטענה אחסון (את זה לדוגמה הילדון לא עושה ורק אני מתעסק עם הסוללה)

להזמין מראש חלקי חילוף בסיסיים.

תרגיש חופשי ליצור קשר בפרטי לעוד פרטים.
בברכה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ש01
27-11-19, 10:40
מקוצר זמן לא קראתי את כל השרשור... סליחה!

רכבים של TRAXASS.
יש 2X4 ויש 4X4.
אני ממליץ על SLASH 2X4 שקניתי (בטעות ומתוך בורות אבל בהצלחה אדירה) לילד כשהיה בן 9.
עונה על כל מה שרצית.
נוסע מצויין בשטח, כולל דיונות.
מאוד מהיר.
סוללה ל20 דק בערך, אפשר לקנות סוללה נוספת.
מגיע עם שרטוטים טכניים - ערך חינוכי חשוב נוסף (הבן שלי היום בן 11, לא יודע לקרא, אבל מבין שרטוטים טכנים בצורה מדהימה ומפתיעה).

הילד משפר, מגביהה, מנמיך ומה לא...

עלות?
עלה לי כ 130$ אם אינני טועה, אני מניח שיעלה קצת יותר.
יש חלקי חילוף בארץ (וצריך...)
תמורה מצוינת למחיר.

Pageup
27-11-19, 13:01
והחלק היותר מעניין, אפשר להוסיף גם מדפסת תלת מימד ואז להוריד
חלקים ושיפורים ולהדפיס, ובשלב יותר מאוחר למדל.
זה תחביב שמוביל את הילד להרבה מאוד מקומות טובים (לדעתי).

אייל
27-11-19, 13:09
אני בדיוק אחרי קנייה כזאת למזיק האמצעי שלי.
הדבר הכי חשוב בקנייה כזאת זה לקנות משהו שיהיה לו חלקי חילוף. המכוניות האלו נשברות ואז ה-400 שקל שהשקעת בפיראט האדום הולכים. לפח.
אתה חיפאי, לא עלינו, קפוץ ללב המפרץ, ממול יש את "טיסן חיפה" המיתולוגית. ב-800 ש"ח קניתי משהו חביב עם שתי סוללות. הנזק לא מפסיק להטעין ולהסיע. השבוע, אחרי שבועיים של הצלחה מסחררת, הם שברו שלושה ברגים. הלכתי לטיסן חיפה, האיש החביב מאחורי הדלפק פתח חוברת עם סכימות פיצוץ, שלוש דקות אחרי זה, ארבעה ברגם ו-8 ש"ח וזה חזר לעבוד. בלי לחפש ב-EBAY, בלי לחכות שלושה שבועות.

בהצלחה.

גיא
27-11-19, 14:02
אני בדיוק אחרי קנייה כזאת למזיק האמצעי שלי.
הדבר הכי חשוב בקנייה כזאת זה לקנות משהו שיהיה לו חלקי חילוף. המכוניות האלו נשברות ואז ה-400 שקל שהשקעת בפיראט האדום הולכים. לפח.
אתה חיפאי, לא עלינו, קפוץ ללב המפרץ, ממול יש את "טיסן חיפה" המיתולוגית. ב-800 ש"ח קניתי משהו חביב עם שתי סוללות. הנזק לא מפסיק להטעין ולהסיע. השבוע, אחרי שבועיים של הצלחה מסחררת, הם שברו שלושה ברגים. הלכתי לטיסן חיפה, האיש החביב מאחורי הדלפק פתח חוברת עם סכימות פיצוץ, שלוש דקות אחרי זה, ארבעה ברגם ו-8 ש"ח וזה חזר לעבוד. בלי לחפש ב-EBAY, בלי לחכות שלושה שבועות.

בהצלחה.

אתה מתלהב מטיסן חיפה רק כי אתה לא מכיר את טיסן הקריות ואת בני.
בתור ההוא שבתחביב הזה כמה עשרות שנים .. לך תבקר אצל בני.
( מתחם מסחרי יגור )

ש01
27-11-19, 14:22
לא מכיר את הקריות, אבל אלכס בטיסן חיפה (לב המפרץ) - איש מדהים - שירות, סבלנות ומקצועיות.

Saar
27-11-19, 15:15
חפש מכוניות של wltoys , זולות, עמידות יחסית, קלות לשיפור ושדרוג.
כל החלקים זמינים ברשת.
עבדתי איתן באירועים במשך שנה בערך, אומנם נדרשו תיקונים, אבל הכל פשוט וזול.

GodsFather
27-11-19, 21:17
כל פוסט פה של אחד מאלה שמחזיק כלי "רציני" ויורד על הפיראט, מציין מיד שחשוב שתחזיק חלפים ושצריך לדעת לבנות וכד.

לעניין הבניה - זה אחלה ואין לי מילה נגד, אדרבא, בעד ומברך ומניח שיגיע יומו של ילדי גם כן, הוא כרגע עסוק בהלחמות של לוחות...

לעניין החלפים - הזחלן הזה שלי ב400 שקל, עף (מרצון ולא מרצון) מסלעים בגבהים שלא יביישו גם כלים אמיתיים 1:1, נופל משולחנות עבודה ומדפים, ועוד כהנה וכהנה דוגמאות ועד כה טפו טפו אפילו לא סדק....וכמובן ממשיך לדהור.

וכן, אפשר גם לשדרג אותו מסתבר, אם מחפשים טוב ברשת, אבל זה עניין של צורך ואין כרגע.

אבל בוא לא נבלבל את כולם עם עובדות.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191127/6882b6274fbc45b028ced77b3d4a7fe0.jpg

ש01
28-11-19, 10:48
ניסיתי להעלות סרטון של TRAXASS, ללא הצלחה (וגם הוא קופץ ונוחת ומה לא, המשחק האחרון - המראה מרמפות...).

מה שחשוב, להערכתי - צמיגים גדולים ורכים, קפיצים ובולמי זעזועים שנראים מאסיביים ובעלי מהלך מתלה מספק ובנייה שנראית מספיק מאסיבית.
(נשמע כמעט כמו לפני קניית ג'יפ ...)
והרכבים הללו גם נשברים ועל כן צריך שרטוטים ואפשרות רכש חלקי חילוף.
(שוב נשמע כמו הדבר האמיתי).

ולכן 400 ש"ח בפיראט, או 130$ בארה"ב כנראה מביאים לתוצאה דומה.

ננסה כך:
המכשיר עם סרטונים שמראים יותר טוב יכולת מת... זה הסרטון היחיד ששרד...

https://www.youtube.com/watch?v=cMJRb7hpJuA&feature=youtu.be

שמוליקו
28-11-19, 15:02
הלחץ מצד הבן הולך וגדל - הוא רוצה רכב RC.
לא מבין בזה כלום:
מה כדאי למתחילים ובכלל?
מה יש בשוק?
איפה כדאי לקנות?
כמה זה עולה?

מה שכן, הוא רוצה רכב שנוסע בשטח (ולא דווקא על משטח סלול). לפחות זה ...

כל מידע יתקבל בברכה.

עמי

עמי,
תכלס אם תוכל לתמצת ממה שענו לך כאן תקבל יחסית תמונה נכונה.
אתחיל מזה שאני קצת מבין בתחום, יש לי כמעט כל סוג אפשרי, כחלק מהתחביב במשך כמה שנים תיקנתי מכוניות לחנות שעבדה בתחום.

כמו גיפ גדול, הכל מתחיל מהגדרת צרכים ותקציב.

התחום מאוד מאוד רחב, יש איטיים, מהירים, קטנים, גדולים, זוחלים, חשמליים, ניטרו, בנזין, 2X4, 4X4, 6X6, קיטים לבניה, רכבים מוכנים להסעה, רכבים כמעט מוכנים להסעה .....
אחד הדברים שאני יכול להמליץ הוא לא למהר לרכוש כלי זול היות ומהר מאוד אתה עשוי לגלות שאתם נהנים מהתחביב, הכלי לא משהו, נשבר, חלק שם שבק ועכשיו אתה רץ לקנות כלי "מקצועי יותר".

הכסף, הלך...

אם יש באזור שלך (אני בטוח שיש) מישהו שיש לו חבר שמבין בתחום, תפגשו, תראה בעניים, תסיע, תתרשם ורק אז תמשיך במסע.
אם אתה נמצא באזור ראשון, תגיע, מבטיח לך סריקה מלאה של התחום כולל התנסות בכמה וכמה סוגים.
אתה מוזמן להתקשר למידע יותר ספציפי (אגב, אני לא מוכר כלום, כך שאין לי אנטרס סמוי :))

Pageup
28-11-19, 15:10
ולכן 400 ש"ח בפיראט, או 130$ בארה"ב כנראה מביאים לתוצאה דומה.

https://www.youtube.com/watch?v=cMJRb7hpJuA&feature=youtu.be

איזה טראקסס תמצא ב 400 ש"ח בארץ ? לא תמצא בפחות מ 1000 שום דבר. סלאש 1:10
2x4 באזור 1200.

גיא
28-11-19, 15:21
נראה לי שעמי נעלם

הוא עסוק בלהסיע באיזה שדה.
נעל את הילד בבית והלך להסיע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
28-11-19, 20:32
איזה טראקסס תמצא ב 400 ש"ח בארץ ? לא תמצא בפחות מ 1000 שום דבר. סלאש 1:10
2x4 באזור 1200.מבחינת ביצועי מהירות, הרכב בסרטון מהיר בהרבה וכמובן שמדובר בסגנון אחר מזחלן.

אבל ללא ספק, נראה תענוג.

Pageup
29-11-19, 02:40
הסלאש הוא לא זחלן, גם לא המיני וגם לא ה e-revo.
רכבים מאוד מהנים (לפחות למתחילים) לסגנון הזה
של טרופי טראק.
יש פה בבית, סלאש 2X4 ו 4X4 אצל אחד, e-revo
ומיני סלאש אצל השני.
לאחיין היו את כולם ובנוסף עכשיו משתעשע עם TRX4
דיפנדר (רחמנא ליצלן).
רכבים מאוד אמנים, אינסוף חלפים (קצת יותר יקר בארץ,
ואם יש סבלנות אמאזון עושה יופי של שירות).
סוללות זה סיפור, במחיר של 3 אתה קונה אחת בארץ.
תוספות, חלקי חילוף וכו' גם נמצאו באתרים כאלה ואחרים
והודפסו והיו גם כמה מידולים בסיסיים שנעשו.

במשרד יש לי Vaterra 1/10 1972 Chevy Suburban Ascender-S 4WD
שהוא זחלן שעשיתי לו הסבה (הוכנס לו מחשב טיסה, הוחלפה
התקשורת ויחידת השליטה ויש מצלמה שמשדרת אחורה
תמונה). השלב הבא זה להוסיף סרבו שישחרר דברים או ינפנף
באיזה דגל. זה כבר לצרכים אחרים (בעיקר הוכחת יכולות
בתערוכות) אבל נבדק ביער בן שמן ועושה יופי של עבודה.

-->