PDA

צפייה בגרסה מלאה : פשיטת המשטרה על רכבים משופרים בירושלים עד מתי???

moshe_levy
27-11-19, 08:42
שלא תבינו...אני לא בעד מרוצים בכבישים ציבוריים אבל מכאן ועד להוריד מהכביש כל רכב ששם דוד אחורי לקצת רעש וזה לא משפר אפילו בכ"ס אחד , או מוט מייצב, או "הנמכות לא חוקיות" כמו שנכתב שם, זה פשוט נמאס כבר השוטרים ובוחנים האלו לא מבינים דבר וחצי דבר בכל מה שקשור לרכב.
ואני מתערב שאפילו ברכב סטנדרטי כמו גולף GTI או אימפרזה טורבו הם ימצאו על מה להוריד כי המטרה שלהם זה לטרטר את הבעלים ולא באמת למנוע סכנה.
הרי אין סכנה בדוד אחורי או אפילו בצנרת מלאה, ואין סכנה בהנמכה אם היא מקצועית לא מדבר על חיתוך קפיצים, ואין סכנה במעט מייצב עליון להיפך זה משפר את היציבות, והגדלת צמיגים ג'נטים נו בחייאת, מזדה 3 לדוגמא 1600 בא עם ג'נט 16 וה 2000 בא עם ג'נט 18 או 19 אפילו בחתך נמוך וללא שום שינוי במרכב בקפיצים בבולמים .... אבל מה בגלל שחברת מזדה עשתה את זה זה בסדר.
בקיצור ארץ אוכלת משפריה וחובבי רכביה.
https://www.kolhair.co.il/jerusalem-news/113936/

Sent from somewhere....

GodsFather
27-11-19, 08:43
תוכיח

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

moshe_levy
27-11-19, 08:45
להוכיח מה אחי?

Sent from somewhere....

חנן-ג'יפולוג
27-11-19, 09:42
על כל מה שכתבת ניתן לדון מהן המשמעויות, אבל לגבי הדוד הרועש, מעולה, שיורידו מהכביש. אף אחד לא צריך לסבול בגלל איזה אידיוט עם ז... קטן.

ש01
27-11-19, 10:34
על כל מה שכתבת ניתן לדון מהן המשמעויות, אבל לגבי הדוד הרועש, מעולה, שיורידו מהכביש. אף אחד לא צריך לסבול בגלל איזה אידיוט עם ז... קטן.

++++ 1 גדול!!

אני גר לא רחוק מקטע ישר וחדש יחסית של כביש 4.
כמעט כל לילה, בשעות הקטנות נערכים מירוצי זינוק וכד' ע"י רכבים שהחליפו או הסירו חלק מהאגזוז. רעש נוראי!
אז כן, אותם יש להוריד, ומוטב מאוחר. הם גם מפריעים וגם מסכנים נוסעים תמימים בכביש.

boaz avrahami
27-11-19, 10:48
וגם את הטרקטורונים
ואת האופנועים
ואת הקורקינטים והאפניים החשמליים
ואת ה... ג׳יפים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

moshe_levy
27-11-19, 10:59
כן הוצאת לי את המילים מהפה , הגבהה של ג'יפ זה בסדר לא מסכן את האזרחים, ואגזוזים של 90 אחוז מהאופנועים שהרעש שלהם באמת בלתי נסבל זה בסדר.
ליפול על מפגש כזה או אחר עם מידע מאיזה משת"פ זה הכי קל, אתם גרים על כביש 4 אחד הכבישים הפעילים ביותר בישראל ומה מפריע לכם הרעש??? או המירוץ הבלתי חוקי שיכול דרך אגב להיערך ע"י בעלי BMW שהם מהירות וחוקיות או פורשה כזו או אחרת שגם חוקית.
והצמיגים שהם יותר גדולים גם מגביר את החיכוך עם הכביש ועושה יותר רעש לא....?
ואם הייתם גרים באיזה קיבוץ מבודד גם הייתם מתלוננים על הרעש....???
כי נראה לי שזה תגובה של ישראלי ממוצע שבוכה איפה שכואב לו.

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
27-11-19, 11:18

שלא תבינו...אני לא בעד מרוצים בכבישים ציבוריים אבל מכאן ועד להוריד מהכביש כל רכב ששם דוד אחורי לקצת רעש וזה לא משפר אפילו בכ"ס אחד , או מוט מייצב, או "הנמכות לא חוקיות" כמו שנכתב שם, זה פשוט נמאס כבר השוטרים ובוחנים האלו לא מבינים דבר וחצי דבר בכל מה שקשור לרכב.
‏Sent from somewhere....
הרבה מלל ופספסת את גם את הכותרת וגם את שורה התחתונה.
המהות היא לא השיפורים אלא הסיכון בכביש ציבורי.
זה נשמע לי כמעט זהה לרצף אירועים שהצית את הגיפוקסליפסה.
כמה משפרים קיצוניים שהגזימו מעל ומעבר בהתנהגות במרחב הציבורי עד שהמשטרה כבר לא יכלה להתעלם יותר, ואז כשהפיל הזה זז, הוא דורס הכל.

ככה זה כשמשתינים מהמקפצה, ואם להקביל מהאגזוז הרועש, אז להפליץ בחדר סגור..

ד ו ר ו ן
27-11-19, 11:24
ל, אתם גרים על כביש 4 אחד הכבישים הפעילים ביותר בישראל ומה מפריע לכם הרעש??? או המירוץ הבלתי חוקי שיכול דרך אגב להיערך ע"י בעלי BMW שהם מהירות וחוקיות או פורשה כזו או אחרת שגם חוקית.
והצמיגים שהם יותר גדולים גם מגביר את החיכוך עם הכביש ועושה יותר רעש לא....?
ואם הייתם גרים באיזה קיבוץ מבודד גם הייתם מתלוננים על הרעש....???

Sent from somewhere....
אני גר בישוב כפרי במרחב ה-40קמ מעזה, ליד כביש ראשי שיש בו מירוצי כביש בעיקר בלילות.
הרעש של האגזוזים בפתיחות נשמע בדיוק תחילת אזעקה.
(את הרכבים הרגילים לא שומעים בכלל).

עזוב את התאונות שלהם, אבל קשה להסביר למי שלא חווה את זה, איך ילד מגיב שבדיוק בשלב שהוא מנסה להרדם, אז איזה חראיין קטן נותן בגז בשביל האגו.

אז כושלאימא של כל אחד שעושה רעש כזה במרחב ציבורי ליד בתים.
אפס אמפתיה.

moshe_levy
27-11-19, 11:27
העניין הוא כזה, שהשיפור אסור במדינתנו היודעת הכל גם אם זה לא "להפליץ בחדר סגור" (אגזוז ) אלא סתם אינטרקולר חזית במקום עליון, או מוט מייצב עליון או שעונים כאלו ואחרים, כי שינית מבנה תקנה 300 ושקר כלשהי!!!
או לצורך העניין שלנו הנמכות/הגבהות, שעשו טובה שאישרו בתקופה אחרונה לאחר שתביא אישורים מכאלה ואחרים שלא כל כך מבינים על מה הם נותנים אישור.

Sent from somewhere....

moshe_levy
27-11-19, 11:30
אני גר בישוב כפרי במרחב ה-40קמ מעזה, ליד כביש ראשי שיש בו מירוצי כביש בעיקר בלילות.
הרעש של האגזוזים בפתיחות נשמע בדיוק תחילת אזעקה.
(את הרכבים הרגילים לא שומעים בכלל).

עזוב את התאונות שלהם, אבל קשה להסביר למי שלא חווה את זה, איך ילד מגיב שבדיוק בשלב שהוא מנסה להרדם, אז איזה חראיין קטן נותן בגז בשביל האגו.

אז כושלאימא של כל אחד שעושה רעש כזה במרחב ציבורי ליד בתים.
אפס אמפתיה.אגזוז ששומעים ממרחק 40 ק"מ זה לא אגזוז זה סתם צינור ,וטוב שאתה אומר שזה בעזה כי בתחומי ישראל יש כאלה שיודעים לבנות מערכות פליטה ברמה גבוהה שלא תשמע גם ממרחק של 10 ק"מ ואפילו פחות מזה , אז מי שעושה רעש ששומעים ממרחק 40 ק"מ אז כוסשלאמאמאשלו באמת.

Sent from somewhere....

ש01
27-11-19, 11:38
כ, אתם גרים על כביש 4 אחד הכבישים הפעילים ביותר בישראל ומה מפריע לכם הרעש??? א

Sent from somewhere....

מושב שקט,
תנועה רגילה על כביש 4 לא נשמעת כמעט כלל.
מירוצים ב 0100-0300 בלילה נשמעים היטב.
אני לא חי את הסיוט המתמשך של דורון (חבר טוען שחי בגן עדן עם שכנים מהגהנום), ההפרעה שונה לגמרי ועדיין...

ושלא תחשוב, אני בעד שיפור (כן שיפור) רכבים, בסדנה רצינית ותוך מחשבה על מרכיבי הבטיחות ומתן אישור ולגיטימציה חוקית לנושא,
בעד נסיעת דו גלגלי על השוליים - כל עוד לא משתולל (גם עליהם החליט מי שהחליט להתלבש).
אין לי בעייה עם רכיבה על אופניים בכביש, או קורקינט בעיר ועוד ועוד מהמטרות של המשטרה שבאה למרר את חיינו.
אבל,
וזה אבל גדול וחשוב - לא על חשבון בטיחות המשתמשים בכביש ולא על חשבון מנוחת השכנים.

חנן-ג'יפולוג
27-11-19, 11:39
נסה להתרכז כשאתה קורא. זה מייצר דיון יעיל יותר. דורון לא רשם שהוא גר 40 ק"מ מכביש שבו אופנוענים פותחים גז.

כשלעצמי, אני גר כ150 מטר מכביש 35. כביש שמתרכזים בו כל שבת מאות אופנועני כביש ומכוניות ספורט. לשמחתי, כן? אני חובב רציני של התחום. כחובב אופנועים ובעלים של כמה כאלה בעבר (וכנראה גם בעתיד) , כל עוד זה בשעות היום הרעש ממש לא מפריע לי, אבל לשכנים שלי, למשל, כן.

ואם גם אתה מקלל מייצרי רעש ברמה מסוימת, אז אתה בעצם מודה שיש סף שמעבר לו גם אתה רואה את זה כהתנהגות אנטי סוציאלית. עכשיו רק נשאר לקבוע מהו הסף המפריע. למזלנו, כבר יש סף מוגדר כזה. רק צריך לאכוף אותו, אכיפה שעליה התלוננת.

boaz avrahami
27-11-19, 11:59
על חלק מהתגובות הומצא הפתגם שהדמל לא רואה את הגבשת שלו.

צריך להחליט מה אנחנו מצפים מהממסד.
או המון רגולציה ומעט שיקול דעת כמו בארופה או כמו באמריקה מעט מאוד רגולציה אבל כל אחד אחראי לגמרי על מעשיו וזה אומר שאם שגית התשלום הוא הרבה יותר אכזרי ומרתיע.

אין לי תשובה ברורה.

אני חושב שלא הייתי כממסד מתערב ואוכף כל שינוי ברכב אבל כן הייתי אוכף באלימות בריונות כבישים ציבוריים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

moshe_levy
27-11-19, 12:02
בוודאי שאני מקלל מי שהורס לנו את התחום....כי לשפר אגזוז בשקל וחצי, לעשות בו חור או פשוט להוריד את הדוד ולחבר צינור במקום כן זה פוגע וכן זה מפריע וכן זה לא שיפור זה חבלה וזה אסור.
אבל שוב אני אומר מכאן ועד לחפש רק את זה כי זה הכי קל ברכבים שמשופרים כן במקצועיות, זה בדיחה וזה לא נכון ולא צודק.
כל מה שמופיע בכתבה זה אגזוזים, והנמכה שאני לא יודע לפי מה הם קובעים אם זה נמוך או גבוה מסטנדרט אם לא לפי הצבע של הקפיצים או הבולמים, כי הכי קל לא שחור זה לא מקורי.

Sent from somewhere....

moshe_levy
27-11-19, 12:04
על חלק מהתגובות הומצא הפתגם שהדמל לא רואה את הגבשת שלו.

צריך להחליט מה אנחנו מצפים מהממסד.
או המון רגולציה ומעט שיקול דעת כמו בארופה או כמו באמריקה מעט מאוד רגולציה אבל כל אחד אחראי לגמרי על מעשיו וזה אומר שאם שגית התשלום הוא הרבה יותר אכזרי ומרתיע.

אין לי תשובה ברורה.

אני חושב שלא הייתי כממסד מתערב ואוכף כל שינוי ברכב אבל כן הייתי אוכף באלימות בריונות כבישים ציבוריים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94מקבל את דעתך ואת מה שאתה היית עושה, כי פה זה גם הרבה אכיפה וגם מעט עונש אז למה?
או שתאכוף ותעניק או שכל אחד יהיה אחראי למעשים שלו כמו בארה"ב אבל דע לך טעית שילמת!

Sent from somewhere....

חנן-ג'יפולוג
27-11-19, 12:11

אם לתת פס ב0200 ברחוב הרואה ברמת -גן עם אגזוז רועש ולהעיר אלפי אנשים בשלוש דקות זו לא בריונות, קשה לי להבין בריונות מהי.

זוהר לב
27-11-19, 12:52
מקבל את דעתך ואת מה שאתה היית עושה, כי פה זה גם הרבה אכיפה וגם מעט עונש אז למה?
או שתאכוף ותעניק או שכל אחד יהיה אחראי למעשים שלו כמו בארה"ב אבל דע לך טעית שילמת!

Sent from somewhere....

ומה יעזור תשלום על טעות שעשית אם חיי אחרים נגדעו בגללה?
אגזוז רועש הוא לא רק רעש, אלא גם הצהרת כוונות, כמו כל שינוי (שיפור?) מבני ברכבי כביש.
לכן את כל החארות האלו צריך להוריד מהכביש ולחלט את הרכבים, וטוב עושה המשטרה, אם כי לא מספיק.

boaz avrahami
27-11-19, 13:05
אם לתת פס ב0200 ברחוב הרואה ברמת -גן עם אגזוז רועש ולהעיר אלפי אנשים בשלוש דקות זו לא בריונות, קשה לי להבין בריונות מהי.

בהחלט בריונות.
לטפל בבריון/ים ובמעשה הבריונות בלבד.
מה שיותר מעניין זה מה איכפת לך הרעש ברמת גן? [emoji6]

ומה יעזור תשלום על טעות שעשית אם חיי אחרים נגדעו בגללה?
אגזוז רועש הוא לא רק רעש, אלא גם הצהרת כוונות, כמו כל שינוי (שיפור?) מבני ברכבי כביש.
לכן את כל החארות האלו צריך להוריד מהכביש ולחלט את הרכבים, וטוב עושה המשטרה, אם כי לא מספיק.

הטעויות יקטנו אם המחיר לטעות יהיה קשה מנשוא.
זו השיטה להעביר אחריות לאזרח.
לא בדקתי מה עובד יותר טוב - הגבלה או הרתעה.

הגישה שלך היא הנפוצה כיום בשלטון הישראלי.
בוא נבצע אכיפה מגזרית לפרקי זמן קצרים וניצר הרתעה נקודתית.
פעם זה לג׳יפים, פעם לאופנועים ופעם למכוניות כביש.

אם תשימו לב, האופנוענים השבוע עשו שריר קטן לגבי האכיפה בשוליים.
הפגנה בנתיבי אילון בבוקר לשעתיים והמשטרה התקפלה.
הלוואי עלינו משמעת קולקטיבית כזו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Pageup
27-11-19, 13:12
ועוד דבר, עד לפני כמה שנים לא היו מסלולי מרוצים ואז אנשים
השתוללו בכבישים (ערד, נס הרים וכו'). היום שיש 3 מסלולים
אין שום סיבה שבעולם שרוכבים או נהגים ישתוללו על כביש
ציבורי לא ב 2 לפנות בוקר ולא ב 10.
לגבי שיפורים, בעד, בצורה מבוקרת ונכונה, אגזוזים חתוכים? יחד
עם הידיים של מי שעשה את זה ומי שנוהג ברכב.

גילוי נאות: נוסע גם על רכב של 0-100 ב 6 שניות.

moshe_levy
27-11-19, 13:13
אמת כל מילה בסלע

Sent from somewhere....

איל מ
27-11-19, 13:46
משה, אני לא יודע אם באת להטריל או לא אבל החוקים הם ברורים.
יש שינוים ברכב שהם מותרים. רוצה לעבוד לפי החוק? אחלה.
לא רוצה לעבוד לפי החוק?
יש לך שתי אופציות:
א. לפעול לשינוי החוק.
ב. לפעול בניגוד לחוק.

אם בחרת באופציה ב', אתה צריך לעשות את זה כמו גבר ולא כמו ילדה עם קוקיות. וזה אומר שכשתופסים אותך, אתה לא יכול להתבכיין.

לגבי אגזוזים ספציפית- מי שהאגזוז שלו עושה יותר רעש ממה שיצרן הרכב שם, הוא מבחינתי בריון שבא לירוק לי בפרצוף כדי להרגיש יותר טוב עם עצמו. וזה, אגב, תופס גם לגבי מערכות פליטה אפטרמרקט שמקובלות באופנועים ואפילו באישור היבואן.
אם היה לי שכן כזה, והוא לא היה מקשיב לתלונות של השכנים, אישית הייתי מגיש נגדו תלונה במשטרה (ואת זה אני כותב כי אסור לי לכתוב מה באמת הייתי עושה).

ariel-ro
27-11-19, 13:53
לגבי אגזוזים ספציפית- מי שהאגזוז שלו עושה יותר רעש ממה שיצרן הרכב שם, הוא מבחינתי בריון שבא לירוק לי בפרצוף כדי להרגיש יותר טוב עם עצמו. וזה, אגב, תופס גם לגבי מערכות פליטה אפטרמרקט שמקובלות באופנועים ואפילו באישור היבואן.
אם היה לי שכן כזה, והוא לא היה מקשיב לתלונות של השכנים, אישית הייתי מגיש נגדו תלונה במשטרה (ואת זה אני כותב כי אסור לי לכתוב מה באמת הייתי עושה).

אפשר גם-
לגבי הגבהות ספציפית - מי שגובה הרכב שלו גבוה יותר ממה שיצרן הרכב הוריד מפס הייצור, הוא מבחינתי בריון שבא לירוק לי בפרצוף כדי להרגיש יותר טוב עם עצמו. וזה, אגב, תופס גם לגבי קיטי הגבהה אפטרמרקט שמקובלות בג'יפים ואפילו באישור היבואן(כמו פג'רו דאקר)

או אולי-
לגבי צמיגים ספציפית - מי שמידת הצמיג ברכב שלו גדולה יותר ממה שיצרן הרכב הוריד מפס הייצור, הוא מבחינתי בריון שבא לירוק לי בפרצוף כדי להרגיש יותר טוב עם עצמו. וזה, אגב, תופס גם לגבי מידות צמיגים שמקובלות בג'יפים.

איל מ
27-11-19, 14:04
לא. וזה לא אותו דבר.
אני לא אתעורר באמצע הלילה כי השכן שלי הגביה את הרכב.
מי שיש לו ילדים קטנים אפילו רגיש לזה יותר.
לי יש אופנוע. סטנדרטי לחלוטין, ועדיין עושה יותר רעש מפריבט. בקיץ, כשאני יוצא מהבית (5:30) והחלונות של הבתים ליד פתוחים, אני דוחף את כל ה230 קילו שלו בעליה של 40 מטר כדי להתניע אותו מחוץ לרחוב.
אגב,
כן יפריע לי שכשאני נוסע בכביש, נוסע לידי רכב עם צמיגי 40 והגבהה 6" אינטש, כי ברור לי שאף מהנדס לא חתום על ההגבהה שלו.
(אני מכליל, אולי יש צדיק פה ושם, אבל הרכבים שנוסעים באיזור שלי הם בפירוש לא כאלה).
ומי שטוען שעדיף קודם לטפל ברכבי ההסעות שבעליהם מזניחים ומחזקים עם איזולירבנד מוט שהשתחרר, צודק- אבל שוב, זה לא קשור. כמשל- אי אפשר להגיד שלא צריך לאכוף עקיפה על קו לבן, כל עוד שלא סיימו לתפוס את כל הרוצחים והאנסים במדינה. צריך לטפל בהכל מהכל (לשמחתי אני רואה כל יום נהגי הסעות ומשאיות שמורדים מהכביש. לא מספיק אבל קורה).

חנן-ג'יפולוג
27-11-19, 14:09
מה שיותר מעניין זה מה איכפת לך הרעש ברמת גן? [emoji6]

היום פחות איכפת לי. בזמנו עסקתי שם בהשבחה גנטית, וזה הפריע לי במנוחה שאחרי.

tallevi
27-11-19, 14:14
זה פשוט לא להאמין כמה צדקנות יש כאן...כן, פות"ש צודק בכל מה שטען לגבי התנהלות הרשויות כלפי כל תחום ספורטיבי הקשור לרכבים.

כל הג'יפאים אמורים להזדהות עם מפח הנפש המתואר.

כנראה שלהתייפייף זו תכונה עמוקה הרבה יותר מתחביב כזה או אחר...בעיקר שניתן לנפנף בה מאחורי המקלדת...

תמשיכו...האמת גם אם נהיה תמימי דעים נגד התנהלות הרשויות, לא שזה ישנה משהו...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
27-11-19, 14:19
).
גם אגזוז חליפי למקור יכול להרעיש יותר מהמקור בעומס אבל כן להיות בגבול הסביר בנסיעה נורמלית ולא להפריע לאף אחד.

הבעיה היא שכמעט תמיד זה מתחבר יחד עם משתמשים שהנטייה שלהם היא לתת גז דווקא במקום הלא סביר, וזו בריונות.

ד ו ר ו ן
27-11-19, 14:21
היום פחות איכפת לי. בזמנו עסקתי שם בהשבחה גנטית, וזה הפריע לי במנוחה שאחרי.

כנראה שלא התאמצת מספיק כדי להיות באמת עייף.

איל מ
27-11-19, 15:02
זה פשוט לא להאמין כמה צדקנות יש כאן...כן, פות"ש צודק בכל מה שטען לגבי התנהלות הרשויות כלפי כל תחום ספורטיבי הקשור לרכבים.

כל הג'יפאים אמורים להזדהות עם מפח הנפש המתואר.

כנראה שלהתייפייף זו תכונה עמוקה הרבה יותר מתחביב כזה או אחר...בעיקר שניתן לנפנף בה מאחורי המקלדת...

תמשיכו...האמת גם אם נהיה תמימי דעים נגד התנהלות הרשויות, לא שזה ישנה משהו...

מה הקשר לתחום ספורטיבי?
מי שמחזיק רכב למרוצים, עם רשיון אפור הוא בד"כ חוקי.
מי שמתחרה עם האיפרזה טורבו שלו על הכביש הראשי בין כוכב יאיר לטייבה כל ערב, הוא אולי ספורטאי, אבל ממש לא יפריע לי שיורידו אותו מהכביש.
ולגבי הגבהות לא חוקיות- כנ"ל.
מי שבונה רכב לעבירות נוסע עם הרכב שלו על עגלה.
ואני לרגע לא טוען שרכב מונמך/משופר הוא אוטומטית סכנה על הכביש. אבל רכב עם אגזוז רועש הוא אוטומטית מטרד בעיני. שלא יתפרש לא נכון, עיני אינה צרה במשפרים (למעט נושא הרעש), כל הנקודה היא שכשאני חוטף דוח על מהירות, אני לא בא להתבכיין בפורום אלא משלם אותו. (לי אין כוח/זמן ללכת להפגנות).

ורק הבהרה לגבי עניין הנסיעה על השול שעלה כאן.
האופנוענים לא קיפלו אף אחד. מראש ההוראות היו לאכוף את מי שנוסע מהר על השול. פשוט הציבור האופנועני (תיקון, הקהילה הגולשת מקרב האופנוענים), סתם עשו הרבה רוח. למזלנו, יש לנו גוף שיודע לדבר עם הרשויות ועם תקשורת וגם לארגן דברים.
ועוד נקודה,
ההתארגנות היתה אפסית. כמות הרוכבים שהגיעו היתה אחוז אפסית עד לא נספרת מכמות הרוכבים הפעילים ברשת. הם פשוט ידעו לעשות מזה באזז. (ואגב, לרובם זה לא רק תחביב אלא הפתרון הכמעט יחיד להצליח להגיע לעבודה בבוקר או להספיק להוציא את הילדים אחה"צ).

moshe_levy
27-11-19, 16:22
כולכם נתפסתם על מרוצים בכביש הציבורי, כאשר הפשיטה ביום חמישי היתה על מפגש, לא תפסו אותם במרוץ.
כאן עיקר הגישה היא לעקור את את כל הנושא מהשורש.
כל מי שהגיב כאן הגיב על שני דברים רעש מהאגזוז ומרוצים בכביש הציבורי.
חבר'ה פיספסתם...למרות שנאמר לי לפני כמה פוסטים שאני פיספסתי אז לא ממש לא, אני לא מהיום ולא מאתמול בעניין.
מבחינתי אלה שמגביהים את הג'יפ שלהם והוא נהיה פחות יציב הם סכנה יותר גדולה מעוד גולף או סובארו שמנמיך את הרכב.
אבל לא זה העניין, כל מה שרציתי לומר זה שיורדים לנו לקרביים יותר מידיי ותמיד נתפסים על אותו השטות אגזוז ,ג'נטים , הנמכה/הגבהה , בלי להבין כלום על כלום מכלום בכלום.
תסכים איתי שאני יכול לקנות BMW M3 והיא תהיה מהירה כמו אם לא יותר מכל הרכבים ה"מרעישים" לדבריכם, אז מה זה נותן לי לגיטימציה להתחרות ברחוב כי אני לא מרעיש להוא שגר ליד כביש 4 או לשני שגר ליד עזה והילדים שלו חושבים שזה אזעקה...? לא!!!
העלתי את זה כי יורדים לנו או לפחות לחלקנו אלה הלא "מתייפיפים" לחיים יותר מידיי.
קליפורניה היא מדינה עם הרבה יותר הגבלות משלנו בזיהום ברעש, אפילו בדיקה ויזואלית עושים לרכבים שם כדי לראות שקיימים ממירים במערכת פליטה ולא מסתפקים בבדיקה במכשיר, אבל לא נכנסים לחיים של האנשים כמו פה כדי לסכל כל אפשרות שמישהו ישים ברכב שלו עץ ריח חדש.
למה מאפשרים לכל מיני סדנאות כאן בארץ למכור חלקי "חילוף" נקרא לזה אם כאשר אתה הולך לטסט הבוחן אומר לך שהקפיץ או הבולם לא מקורי והגבת/הנמכת את הרכב שלך?
למה לשוטר/בוחן אכפת אם האינטרקולר שלך גדול יותר מהמקורי או נמצא בחזית ולא למעלה?
למה כי ככה ,הבורות כאן חוגגת, והכי קל כשיורד שלג לסגור את כל הדרכים ולומר לאנשים להסתגר בבתים מאשר להפעיל מפלסות ולפתוח צירים.

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
27-11-19, 17:23
הכתבה מדברת על מירוצי כביש.. ואתה הפנית אליה, אז מתייחסים למה שהעלת..
על הדרך הפכתי אותי למתמודד עם אגזוזים עזתים ואחרים לנשים מוכות..

אני לא גר בעזה או בעוטף ולא מתיימר להתמודד עם מה שחווים תושבי העוטף. קטונתי.

זו הייתה עוד דוגמא לעוד אפקט רע של ההתנהגות הזו, שכנראה הפריעה מספיק כדי שהמשטרה תתעורר ותזוז לכיוון.

אם כבר, ההקבלה לתסמונת ״אישה מוכה״ היתה רלוונטית אם היינו מקבלים בשלווה את אותם בהמות שדופקים אותנו עם רעש ברחובות ונהיגה פרועה וגם מנסים לשכנע שזה טוב לנו זה שדופקים אותנו..

ואגזוז, גם פתוח במידה, לא מרעיש מאד אם לא מרעישים איתו בכוונה.

דרור ברלי
27-11-19, 19:01
כולכם נתפסתם על מרוצים בכביש הציבורי, כאשר הפשיטה ביום חמישי היתה על מפגש, לא תפסו אותם במרוץ.
כאן עיקר הגישה היא לעקור את את כל הנושא מהשורש.
כל מי שהגיב כאן הגיב על שני דברים רעש מהאגזוז ומרוצים בכביש הציבורי.
חבר'ה פיספסתם...למרות שנאמר לי לפני כמה פוסטים שאני פיספסתי אז לא ממש לא, אני לא מהיום ולא מאתמול בעניין.
מבחינתי אלה שמגביהים את הג'יפ שלהם והוא נהיה פחות יציב הם סכנה יותר גדולה מעוד גולף או סובארו שמנמיך את הרכב.
אבל לא זה העניין, כל מה שרציתי לומר זה שיורדים לנו לקרביים יותר מידיי ותמיד נתפסים על אותו השטות אגזוז ,ג'נטים , הנמכה/הגבהה , בלי להבין כלום על כלום מכלום בכלום.
תסכים איתי שאני יכול לקנות BMW M3 והיא תהיה מהירה כמו אם לא יותר מכל הרכבים ה"מרעישים" לדבריכם, אז מה זה נותן לי לגיטימציה להתחרות ברחוב כי אני לא מרעיש להוא שגר ליד כביש 4 או לשני שגר ליד עזה והילדים שלו חושבים שזה אזעקה...? לא!!!
העלתי את זה כי יורדים לנו או לפחות לחלקנו אלה הלא "מתייפיפים" לחיים יותר מידיי.
קליפורניה היא מדינה עם הרבה יותר הגבלות משלנו בזיהום ברעש, אפילו בדיקה ויזואלית עושים לרכבים שם כדי לראות שקיימים ממירים במערכת פליטה ולא מסתפקים בבדיקה במכשיר, אבל לא נכנסים לחיים של האנשים כמו פה כדי לסכל כל אפשרות שמישהו ישים ברכב שלו עץ ריח חדש.
למה מאפשרים לכל מיני סדנאות כאן בארץ למכור חלקי "חילוף" נקרא לזה אם כאשר אתה הולך לטסט הבוחן אומר לך שהקפיץ או הבולם לא מקורי והגבת/הנמכת את הרכב שלך?
למה לשוטר/בוחן אכפת אם האינטרקולר שלך גדול יותר מהמקורי או נמצא בחזית ולא למעלה?
למה כי ככה ,הבורות כאן חוגגת, והכי קל כשיורד שלג לסגור את כל הדרכים ולומר לאנשים להסתגר בבתים מאשר להפעיל מפלסות ולפתוח צירים.

Sent from somewhere....

משה, חבל על זמנך. לא תזכה כאן לאמפטיה שחשבת שתמצא דווקא כאן. הרוב המוחץ כאן צבוע ומתחסד ברמות שהאמת, מפתיעות גם אותי.

אז זה הולך להיות בוטה.
כי הצביעות וההתחסדות חוגגות כאן.

למעט שניים שענו לענין (בועז וטל) כל היתר פשוט צבועים. רוחצים בנקיון כפיים. מתקשקשים על "רעש".
מחרתיים תראה אותם מייבבים כי לא עברו טסט או הורדו מהכביש בגלל "הגבהה" או "צמיג בולט". יתלוננו שמישהו ברט"ג קבע שנסיעה בשטח זו "בריונות" כי צמיגי שטח רומסים את ניצני גבעול הנזיר החיגר המצויץ.

כל מי שכאן ויגיד לך שבשטח הוא נוהג לפי כל החוקים והכללים, מקפיד על כל קוצו של בדל קלמנטינה - פשוט משקר לך. זה לא יפריע לו להתחסד ולהאשים את חובבי הספורטיביות ולקרוא "לחתוך להם ידיים" רק בגלל "הצהרת כוונות". הצבועים והמתחסדים וכל חובבי השקט כאן שוכחים שגם הם עושים עבירות לפעמים ושאין שום הבדל עקרוני בין חובבי ג'יפים וחובבי רכבי ספורט וחובבי אופנועי שטח וחובבי אופנועי כביש. אין שום הבדל בין התחרעות בכביש להתחרעות בשטח. בין הגבהה והנמכה. בין צמיגי שטח גדולים לבין צמיגי ספורט בחתך נמוך. בין בולמי פוקס עם מיכל ברכב שטח לבולמי ספורט מתכווננים בקיט הנמכה למכונית ספורט. בין האגזוז "הרועש" שלהם לרעש הגילגול הנורא שמקימים צמיגי השטח שלנו על כביש מהיר מעל 80 קמ"ש. בין הספוילר והדיפיוזר שלהם, לשנורקל ופגוש המתכת שלנו. בין נורות הטורבו-לד/קסנון שלהם, לבין הלד-בר שלנו.

אין שום הבדל. הכל אותו עיקרון. הכל "שינוי מבנה" ומשטרת הקלגסים של מדינת הרשע, במקום לתפוס גנבים ושודדים ואנסים, מתעסקת בקקה הזה. גנבים, שודדים, אנסים, סוחרי סמים, גם עברייני תננועה אמיתיים שמסכנים את החיים של כולנו ושל הילדים שלנו, כולם מסתובבים חופשי ועושים מה בראש שלהם, אך ורק בגלל שהמשטרע עסוקה בזה, במקום בשיטור.

האמנם כל השיפורים האלה כל כך מסוכנים? בולשיט. אף שוטר אנאלפבית ואף בוחן נמוך-מצח ואף חבר-כנסת קרימינל לא יכול להביא לכם סטטיסטיקה שמוכיחה חד משמעית שרכב משופר אכן מסוכן ומועד לתאונות יותר מרכב רגיל. פשוט כי אין כזו.
אז למה הם מתעללים בציבור? מה זאת אומרת למה? ככה! כי אפשר! כי הם יכולים! והם יכולים כי אנחנו שותקים. כי אנחנו מפולגים.

הפרד ומשול. זו השיטה בדמוקטטורה הישראלית. ככה שלטון בולשביקי רע מצליח לרמוס את הציבור כבר עשרות שנים - מפרידים ומפלגים ויוצרים שינאה וקיטוב בין קבוצות אוכלוסיה, בין מגזרים, בין מגדרים, בין צבעי עור, בין עדות. בין דתות. אנחנו כל כך עסוקים בלשנוא זה את זה, עד שלא נשאר לנו כוח להשיב מלחמה שערה לאויב הכי גדול והכי מסוכן - המדינה הרעה והמנוולת שרומסת אותנו.

כי אם היינו מתאחדים, כל חובבי הרכב + חלק גדול מבעלי הרכב שנמאס להם להיות כספומטים, היה כאן כוח משמעותי. מספרים גדולים. כוח פוליטי. כוח שיכל ללחוץ את בני העוולה האלה לפינה ולסחוט מהם ביטול לאלתר של רוב התקנות, שינוי מהיסוד של רוב החוקים. דחיפה קדימה של ספורט מוטורי, של תרבות מוטורית, חיסול לאלתר של ההתעללות בטסטים, סיום לאלתר של ההתייחסות לבעל רכב ככספומט של המדינה.

זה נשמע כמו דברים שטותיים לכאורה. "לא חשובים". אבל זה כן חשוב. זה הרבה יותר חשוב מ-30,000 משגיחי כשרות למשל. זה סדר יום אזרחי. לא שמאל וימין ולא פלסטינים ולא איראן - כל הספינים והשקרים ואוירת "מחר מלחמה" שפוליטיקאים מייצרים כדי לאחז את עינינו, כדי שנמשיך להצביע להם. הכל אחיזת עיניים, כדי שלא נתעסק במה שבאמת חשוב - בחיים היומיומיים של בני אדם כאן. בסדר יום אזרחי.

נראה ונשמע כמו חלום? נמשיך לחלום. זה לא יקרה. זה לא יקרה כי אתם רוצים להמשיך להיות מפולגים ולהמשיך לשנוא אחד את השני ולהמשיך לריב ולהתקוטט ביניכם ולקרוא אחד לשני "בריון" ו"עבריין" ולאחל הורדה מהכביש מכל הלב זה לזה (רק לא לעצמי - כי אני כמובן הכי בסדר גמור ושומר חוק מכוווולם.... וההגבהה שלי חוקית, רשומה ברשיון! וצמיג השטח שלי לא מרעישים בכלל. להבדיל מכל הצמיגים של כל היתר - ואותם צריך להוריד מהכביש!... מה להוריד? לחתוך להם את הידיים!!!.... להוציא אותם להורג!!! וגם לעשות להם וידוא הריגה בדריסה קדימה ואחר כך ברוורס).

אתם רוצים לא רק לשנוא ולהתקוטט, אלא גם להמשיך לשתוק ולהבליג כשמתעללים בכם. רציתי להוסיף כאן איזו דוגמה מאוד מייצגת לזה מהעבר המדמם הקולקטיבי-טראומטי שלנו כיהודים.... אבל ברגע האחרון החלטתי שיש גבול גם לבוטות שלי ושאתם מספיק אינטיליגנטיים כדי לנחש למה התכוונתי ולהבין לבד - כי יהודים כמו יהודים. כמו תמיד, תמיד שנאו ותמיד ישנאו זה את זה. תמיד יתווכחו. לעולם לא יסכימו, לעולם לא יתאחדו. תמיד יימצא מביניהם מי שישתף פעולה עם האויב/הצורר/הפריץ/השליט/המדינה. אצלנו האחד תמיד יעזור לשני לדפוק את השלישי.

בחיי, אם הייתי פוליטיקאי, הייתי מביט בכם מדושן עונג ומחכך את ידיי בהנאה גלויה - כל כך מטומטמים, ממש חומר ביד היוצר. הפרד ומשול מושלם.
ושאף אחד לא ייפגע כי זה לא אישי - אבל אני באמת מתכוון לכל מילה - אנחנו מטומטמים. כל זה מגיע לנו. בזכות.

tallevi
27-11-19, 19:08
מה הקשר לתחום ספורטיבי?
מי שמחזיק רכב למרוצים, עם רשיון אפור הוא בד"כ חוקי.
מי שמתחרה עם האיפרזה טורבו שלו על הכביש הראשי בין כוכב יאיר לטייבה כל ערב, הוא אולי ספורטאי, אבל ממש לא יפריע לי שיורידו אותו מהכביש.
ולגבי הגבהות לא חוקיות- כנ"ל.
מי שבונה רכב לעבירות נוסע עם הרכב שלו על עגלה.
ואני לרגע לא טוען שרכב מונמך/משופר הוא אוטומטית סכנה על הכביש. אבל רכב עם אגזוז רועש הוא אוטומטית מטרד בעיני. שלא יתפרש לא נכון, עיני אינה צרה במשפרים (למעט נושא הרעש), כל הנקודה היא שכשאני חוטף דוח על מהירות, אני לא בא להתבכיין בפורום אלא משלם אותו. (לי אין כוח/זמן ללכת להפגנות).
.

צדיק אתה...

ספורטיבי לצורך העניין הוא כל שימוש בכלי רכב מעבר לשימוש התחבורתי.

אתה מפספס בענק. אם יש כל מיני חארות שמהווים מטרד, מצידי שידבירו אותם כמו מקקים...באכיפה ממוקדת ופרטנית!

הפתרון של הרשויות הוא הגבלת חופש הפרט באופן גורף מבלי להוכיח קשר ישיר להפרעה/סיכון לזולת.

החוקים והתקנות דרקוניים והזרוע נטויה...

על הדבש ועל העוקם...

והלוואי שזה היה הדבר היחיד שעקום כאן...

טל.

זיף
27-11-19, 20:29

מאיר אריאל כתב על זה יפה

https://www.youtube.com/watch?v=qta2ufddOYs

moshe_levy
27-11-19, 21:32
וואלה דרור ניסחת את זה הכי טוב והכי יפה שיש, אשקרה אחד אוכל את השני וכל אחד עושה בדיוק מה שהשני עושה.
כולם מתייפיפים להם וכולם בתוך תוכם יודעים שזה לא מוצדק.
"חוק זה חוק צריך לקיים ואם לא אז תחטוף כמו גבר", מי אמר פה שלא צריך לקיים חוקים איפה זה נכתב???
אמרנו אני ועוד כמה שלא מתייפיפים שהאכיפה פה במדינה היא על סתם על כלום ועל שום דבר כי זה הכי קל והכי נח.
אבל כבר אמר דרור כל אחד רוצה לאכול את השני כאילו שמישהו מהממשל רואה את הפוסט ולוקח ''פה את המובחרים להיות לצידו.
דרור ניסיתי...אבל נפלתי על הציבור המייצג, שתמיד יבכה וכשיהיה אפשר לעשות משהו לא יעשה ומיד אחרי כן ימשיך לבכות.

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
27-11-19, 21:41
דרור,
חתיכת נאום שכולו מפספס את הפואנטה הבסיסית של לא להשתין מהמקפצה באמצע עיר..
ההתחסדות היא של המיתממים לחשוב שאם אתה עושה רעש ומפגן כוח באמצע העיר שסובלת מבעיה שנובעת מהחריגים בקבוצה, אז אף אחד לא ישים לב.

אתה חושב שזה היה מעניין מישהו אם זה היה בשטח פתוח מחוץ לעיר?

זה ממש שידור חוזר של אירוע מועדון המליון ורנגלרפלצת שבגלל קומץ שחושב שמותר לו הכל, נפגעו מאות אם לא יותר, אזרחים נורמטיביים שעד אותו הרגע הרכב שטח המשופר במידתיות שלהם לא הפריע לאף אחד.

moshe_levy
27-11-19, 22:04
ולמה הסובארו עם הצנרת שלי לא משופרת במידתיות בעיניך?
בעיני הרכב שטח שלך המוגבה עם השנורקל ורעש הדיזל הישן והחזק שלך מפריע ומזהם ומה לא....יותר! ולא הוא לא משופר במידתיות בעיני.
אבל לא הרעש פה הוא העניין ואתם כולכם ממשיכים עם הרעש שעושה כזה או אחר פעם בשבוע באיזה לילה באיזה כביש.
העניין הוא שסוגרים אותנו כל אחד באשר הוא עם השיפורים שהוא אוהב בין אם זה הגבהה ברכב שטח או הנמכה וג'נט גדול ( בלי אגזוז רועש למען השם) ברכב ספורט.

Sent from somewhere....

tallevi
27-11-19, 22:07
דרור,
חתיכת נאום שכולו מפספס את הפואנטה הבסיסית של לא להשתין מהמקפצה באמצע עיר..
ההתחסדות היא של המיתממים לחשוב שאם אתה עושה רעש ומפגן כוח באמצע העיר שסובלת מבעיה שנובעת מהחריגים בקבוצה, אז אף אחד לא ישים לב.

אתה חושב שזה היה מעניין מישהו אם זה היה בשטח פתוח מחוץ לעיר?

אני לא חושב שפיספס.
אני כן חושב שהטיעון הזה של המקפצה כבר לעוס דיו, לא מספק, לא משכנע וביננו גם לא מי יודע מה מבוסס על משהו מלבד השערה לוגית.
מה גם שאם נניח ויש בזה משהו, זה בטח לא מצדיק מלחמת חורמה שכזו כנגד כל רכב משופר באשר הוא. פשוט אני לא רואה הצדקה לכך.

ולשאלתך - אז כן. בהחלט.

טל.

tallevi
27-11-19, 22:11
מאיר אריאל כתב על זה יפה

https://www.youtube.com/watch?v=qta2ufddOYsשוס!

דרור ברלי
28-11-19, 08:39
אני לא חושב שפיספס.
אני כן חושב שהטיעון הזה של המקפצה כבר לעוס דיו, לא מספק, לא משכנע וביננו גם לא מי יודע מה מבוסס על משהו מלבד השערה לוגית.
מה גם שאם נניח ויש בזה משהו, זה בטח לא מצדיק מלחמת חורמה שכזו כנגד כל רכב משופר באשר הוא. פשוט אני לא רואה הצדקה לכך.

ולשאלתך - אז כן. בהחלט.

טל.

+1

לא השתננה ממקפצה.
גם בלי להשתין ממקפצות, זה היה לא חוקי. וזה העניין דורון, והוא הרבה יותר גדול והרבה יותר עקרוני.
עצם עניין ה"חוקיות" או אי החוקיות של כל דבר.
מדיניות הרדיפה של כולם, כל מי ששינה מיקום של בורג באוטו שלו, ברכוש שלו!!!! בין אם משתוללים ובין אם לא משתוללים. למה רודפים? כי אפשר וכי זה נורא קל.

הפיכת פילטר פתוח, דוד אגזוז, סופית אגזוז, ג'נט, נורת לד, לאויבי האנושות "כי זה מרעיש/מסנוור/נורא מסוכן". רכבים מורדים מהכביש בגלל צינור סיליקון או צלחת בלם מחורצת ולפעמים הבוחן מחליט שזה "חלק משופר" (ולכן אסור) למרות שזה מקורי מהיצרן ואין עם מי לדבר בכלל. לא נורא - חלפים סיניים זולים באיכות של זבל עופות, שנמכרים ומותקנים "כחוק" ומתפוררים אחרי חודש, הם כן חוקיים. הם לא מסוכנים בכלל. אאנחנו מכירים את זה מסיפורי ההגבהות וכושר האבחננה החד של הבוחנים - אם בולם זעזועים הוא בכל צבע שאינו שחור מטונף, סימן שהוא "מוגבה"... כיי הרי הבוחנים הם מומחים גדולים - אישית נתקלתי בבוחן כזה שלא ידע להבדיל בין מוט מייצב למוט פנהרד.

השימוש המרתיח במונח "הצהרת כוונות" - כאילו, אם הוא שיפר והנמיך את האוטו, הוא מתכוון להרעיש ולהשתולל ולעבור על החוק - על אותו משקל - אם שיפרתם את הג'יפ שלכם, אתם בוודאי מתכוונים לרדת משבילים ולרמוס כלניות. או, אם אני מתאמן באומנויות לחימה, זה כי אני מתכוון להרביץ לשכנים שלי. או אם יש למישהו אקדח - ברור שהוא מתכוון לרצוח את אשתו.

עכשיו שקדי המרק מסתדרים לכם בצלחת?........................

יא אהבלים. איך אתם לא רואים את האמת מול העיניים - מדינת ישראל והמשטרע שלה הם האויבים האמיתיים שלכם. לא האגזוז המרעיש באימפרזה-טורבו של משה.

ד ו ר ו ן
28-11-19, 10:34
אני בעיקר חושב שאתם מגדילים לעצמכם משמעותית את ההסתברות לאולקוס.

asafk
28-11-19, 13:41
ואני חושב ש'חיה ותן לחיות' הוא עיקרון חשוב.... משני הצדדים.

אסף.

boaz avrahami
28-11-19, 19:15
זה לא רעש, זה צליל.
ממש מוזר שחובבי מנועי בעירה מכנים צליל של מנוע כרעש

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
28-11-19, 19:40
ואני חושב ש'חיה ותן לחיות' הוא עיקרון חשוב.... משני הצדדים.

אסף.

+1

זה לא רעש, זה צליל.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

+1

nir.samo
28-11-19, 21:30
מחזק, עד לא מזמן היה לי רכב ספורטיבי (לא בארץ) עם אגזוז משופר, בהתחלה היה לי לא נעים ורציתי להוריד אחרי כמה זמן זה ממש משכר. כמובן שגם לזה צריך להיות גבול.
בזמנו עם הסיקס התנעת בוקר מוקדמת/לילה היתה מעירה חצי שכונה.
כמו כל דבר צריך פרופורציות ולא לפסול בטח שכולנו באותה סירת מנוע.

Sent from my H3123 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
28-11-19, 22:19
זה לא רעש, זה צליל.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
זה צליל נעים כשהוא במקום הנכון. גם בשבילי.
הדיזל המיושן שלי נחשב רועש לאנשים שאינם חובבי מוטוריקה גם בסלד סרק, בטח כשמאיצים.
אבל אני לא נוסע בכוונה באזור מגורים בסל״ד גבוה בשעות הלילה.

צליל של מפלט פתוח הופך מצליל נעים לרעש כשעושים את זה בכוונה חזק מאד בסביבת מגורים בשעות הלילה.

ופות״ש מיתמם להתעלם ולהסיט את הדיון מאירוע בריונות שהביא לתגובה משטרתית לבין פגיעה בחופש ביטוי וכו׳.

moshe_levy
28-11-19, 23:21
פורסטר דרור[emoji8], תקשיב עורך דין אוכל חרא לידך כל מילה...בול במטרה.

Sent from somewhere....

moshe_levy
28-11-19, 23:50
זה צליל נעים כשהוא במקום הנכון. גם בשבילי.
הדיזל המיושן שלי נחשב רועש לאנשים שאינם חובבי מוטוריקה גם בסלד סרק, בטח כשמאיצים.
אבל אני לא נוסע בכוונה באזור מגורים בסל״ד גבוה בשעות הלילה.

צליל של מפלט פתוח הופך מצליל נעים לרעש כשעושים את זה בכוונה חזק מאד בסביבת מגורים בשעות הלילה.

ופות״ש מיתמם להתעלם ולהסיט את הדיון מאירוע בריונות שהביא לתגובה משטרתית לבין פגיעה בחופש ביטוי וכו׳.האירוע בריונות הנ"ל היה בעמק הארזים קרוב מאוד לביתי, אם תסכיל ותעשה סיבוב עם הג'יפ עם ה"צליל" הערב לאוזן שלך כי שלי "מרעיש" שלך זה צליל, תבין ש.... המקום הוא בעצם שום מקום, ביער בנחל לא מיושב, ואין שם בכלל כביש כדי לעשות מירוץ, אז כמו שדרור אמר פה מסרסים גם על "אולי" היו עושים ואולי היו מתחרים, אבל את אלה שבאמת עשו והרגו איפה היו אז...???
את זה קשה לאכוף אבל הכי קל לבוא למפגש של מכוניות עומדות ולהוריד מהכביש על כל מיני צינורות סיליקון אגזוזים ג'נטים ושיפורים למינהם.

Sent from somewhere....

הירשפלד יובל
29-11-19, 02:32
למשה ודרור.
שניכם לדעתי במובנים מסויימים טועים מטעים ומיתממים.
משה : כמי שנולד בי-ם בתחילת שנות ה-60 וכנראה גם אזדכה בה על ציוד , הספקתי לראות ולעשות בה דבר או שניים.
בשנת 85 קניתי אלפא רומיאו ג'וניור 1974GT , הנעה אחורית , 4 מאיידים . זה היה רכב שבפתיחות ( אם ידעת לעבוד ולסנכרן נכון את הגיר של האלפא ) ותאוצות השאיר הרבה רכבים בירושלים מאחור. אני כבר לא מדבר על צליל המנוע/פליטה של אלפא שללא כל תוספים , נשמע כמו קונצרט/סונטה. ביום גשם , ברח' ירמיהו , עשיתי טעות נהיגה/היגוי , האלפא הסתובבה על צירה לא זוכר עם° 180 או 360° , אבל נשארה דבוקה לרצפה. החלטתי למכור אותה עוד לפני שהבלייזר של אהוד ברק כאלוף פיקוד מרכז גמר לי אותה בתאונה כי הבנתי שבמסגרת החוקים והתקנות בארץ אתה לא יכול לממש את יכולות הרכב ועברתי לאלפטות 1600/2000cc , הנעה אחורית וגיר על הסרן האחורי , אחיזת כביש של מסטיק. משה , לא יודע מאיפה אתה בירושלים , בצפון י-ם , בית חנינא/שועפת , BMW ,SEAT ,HONDA עושות פורפרות ודריפטים (את זה אולי רק ה-BMW יכול ? ) ואין פוצה פה ומצפצף.
לא יודע מה חיפשה הקבוצה שהיתה בעמק הארזים , אבל כמי שעובר שם כל יום בדרכו לעבודה ,ליצור שם ריכוז של רכבים משופרים כשבהמשך הדרך ביגאל ידין מתבצעות עבודות חפירה/תשתית זה גובל ומעבר לדעתי בהגדרה : להשתין מהמקפצה , במיוחד אחרי התאונה שהיתה בשכונת גילה.
דבר נוסף שאנשים לא מפנימים הוא הכלל : " דינא דה מלכותא דינא ".הכללים/חוקים/תקנות שקבע המולך ( במקרה שלנו משרד התחבורה/ע ) , הם הדינים וכל עוד לא שונו/הצלחנו לשנות , הם הדינים. הרכבתי פריט מסויים ברכב , רציתי/חשקתי באותו פריט שמיוצר בארה'ב . מחשש שיעצר בפאתי ארץ הקודש , ומשרד א' ידרוש אישור ב+ג , ויתרתי על הרעיון וקניתי את הפריט מיצרן אחר שמיובא באופן סדיר לארץ , לא יודע איך היבואן/משווק קיבל אישורים , אבל גם לא ענין אותי והמחיר , למרות שזה לא היה השיקול , גם יצא יותר זול מהמוצר האמריקאי שרציתי במקור.

דרור : אני מחזיק ממך כאחד שמבין בכלי רכב וגם הספקתי ללמוד ממך דבר או שנים. לא צריך להיות העפרון החד בקלמר כדי להבין שרכב פרטי שהונמך/צמיגים רחבים יותר/חתך נמוך יותר/צ'יפים לניהול מנוע , משנים את יכולותיו/מגבלותיו של הרכב. ברכבי רב הינע , צמיגים גדולים יותר , מערכת מתלים משופרת/שינוי תמסורות הנעה ועוד ( שבחלקן חטאתי גם אני ) משנים גם את יכולותיו/מגבלותיו של הרכב גם בניטרול אפקט ההחצנה אם קיים ( שמתמגנט לעינים מסויימות ). ראינו בסירטונים את הטויוטה/מיציבושי/רנגלר מתמודדים עם חוקי הפיזיקה/כובד/משיכה ( וכנראה לא רק אנו ראינו ) , ראינו ולא הופתענו מהתוצאה.
בין היתר , כל עוד וכנראה תמיד יהיו כאלה , שעם 2 סוגי הרכבים יספקו חומר לתלונות וסירטונים לא פוזיטיבים - ידו של המולך תהיה קשה בין היתר כי הוא רוצה/צריך לכסות לעצמו את ישבנו.

זוהר לב
29-11-19, 08:01
אצלי השקדים במרק לא מסתדרים.

המורטוריום של המוח

אתה מייצג ודובר של אג'נדה וקבוצה שולית ומזערית בחברה ומנסה להשליטה בכתיבתך המסוגננת,
אם כי מבולבלת, על ציבור רחב ובזאת אתה מבטל אמירתם ומשבית את כושר שיפוטם.
סובבת את הדברים כך שיתאימו לאג'נדה הזו שלך ובזאת גם פסלת את שיקול הדעת והשכל הישר של רוב החברים כאן. מילים מילים מילים – עד אירן הגעת, כשהאמת הפשוטה והטריוויאלית מקופלת במונח
שאני טבעתי בדיון זה – הצהרת כוונות.
מה שזועק מהמלל ששפכת היא האמירה שכולנו עיוורים, מתחסדים, מטומטמים, חסרי הבנה,
מול העריץ, הרודן, הרשע, השודד והערל, שמתעתע בנו מסמא את עינינו, ושיושב ומחכך ידיו בהנאה.
אולי שכנעת אחרים שדבריך הם התורה מסיני ושעליהם לשבת בשקט לקרוא, ולהפנים. אותי לא.
מה שאני הבנתי שאתה, כמו ילד קטן שמונעים ממנו צעצוע, משתטח, צורח ובוכה.

לכל דבר-תכלית

האמת שהאיפרזה טורבו של משה לא מענינת אותי כלל.
מה שכן מעניין אותי הוא למה נעשים שינויים או שיפורים ברכבים שנועדו במקור לנסוע במרחב הציבורי.
תן לי סיבה הגיונית אחת מדוע יש צורך להנמיך מרכז כובד, להרכיב צמיגי חתך נמוך, אינטר קולר
גדול יותר, בולמים משופרים, אגזוז פתוח, אההה...כן... וכמעט שכחתי את אותו כנפון אחורי עילי לייצוב
זרימת האויר. (ספויילר?? - שיהיה)
כל בר דעת מבין על מה מדובר כאן. כל אדם שעיניו בראשו יודע שרכבים כאלו נועדו למטרה אחת
בלבד – להביא לידי ביטוי את יכולתה המשופרת של המכונית על הכביש שאני ואתה נוהגים בו.
כולם גם מבינים איזה סוג נהג ינהג בכאלו .
זהו הנהג שיזגזג מנתיב לנתיב, זהו הנהג שיאיץ מהר וגם יבלום בלימות פתע, זהו הנהג שיעקוף אותך מימין עם רעש האגזוז הפתוח שלו ויצפה למבטים מלאי קנאה, זהו הנהג שיוכל לצאת ממצבי חירום מסוכנים אבל יכניס אחרים לתוכם.
שיפור/שינוי רכב כביש שלא נועד לכך ע"י היצרן , היא בפירוש " הצהרת כוונות" וכדאי לגדוע אותה באיבה. כי איזו תכלית אחרת, נעלה יותר, יש לרכב כזה? יש לך תשובה?
.....
בנשימה אחת הכללת גם את הג'יפאים באותה קטגוריה – קטגורית המשפרים.
אני לא עשיתי זאת ויחסתי דבריי רק לרכבי כביש. יודע למה?
מעולם לא ראיתי גיפ מזגזג בנתיבים או נוסע במהירות מטורפת או מאיץ ובולם בפתאומיות, ורחש צמיגי השטח שלו על הכביש אינו בר השוואה לרעש אגזוז פתוח, השוואה שאתה עשית והיא מעידה על חולשת טיעוניך.
תכלית השיפורים בג'יפים היא למטרת עבירות בלבד, ופעילותם, במקומות שלא מסכנים
איש אלא בילתם. והיום למיטב הבנתי יש אישור חוקי ( מהצורר, הערל, המתעלל והשודד)
לשיפורים מסוימים ברכבי שטח כולל הגבהות, כתוצאה מלחץ ציבורי שהופעל על בסיס הטענה לעיל, ושיש בה הגיון רב.
רוצה שיפורים למטרות ספורט? דאג למתחם חוקי סגור ועשה שם ככל העולה ברוחך, עזוב את המרחב הציבורי לנו, כי גם בו, בלי משופרות, אנו סובלים מהרבה אידיוטים שלא ברור איך לא הורדו מהכביש ורישיונם נשלל.
כן.. כולנו עושים לפעמים טעויות בנהיגה, כולנו פושעים, אבל להוסיף חטא על פשע בדמות מכונית
"משופרת" שלא נועדה לכך מלכתחילה? עד כאן!
אז יש שיפורים ויש שיפורים, ותמיד שאל את עצמך מה תכליתם של דברים ואופן השימוש בהם,
ואולי גם תבין שהדוגמאות שנתת על אחזקת אקדח או לימוד אומנויות לחימה הן דוגמאות מטומטמות שהובאו כדי לסמא את עיננו,
ואין בהן ובין מקרה זה וכל מקרה אחר, שום מקום להשוואה.

moshe_levy
29-11-19, 09:21
זוהר בשבילי אחד שקונה אופנוע 1000 סמ"ק זה הצהרת כוונות מה יש לו לחפש בכביש הציבורי עם כלי כזה , אז יודע מה בוא נגביל את מכירת הדו גלגלי ל 250 סמ"ק ונפתור את הבעיה של נס הרים ועוד כביש שקר כלשהו מה אומר?
אהה ולגבי המסלולים החוקיים שיש כאן למה עשו אותם ? כדי שנגיע ו"נתחרע" שם ולא בכביש הציבורי, רק מה לדבריך צריך להגיע עם רכב ש"היצרן" הוציא, וחס וחלילה לא להנמיך או לשים ג'נט גדול כי זה איך קראת לזה..... אהה כן הצהרת כוונות, ואם כבר שמת בולמים חס וחלילה משופרים אז תביא את הרכב על גרר למסלול ,יעני צריך להיות עשיר כדי להשתמש במסלול שהמדינה יצרה כדי להוריד את ההתחרעות מהכביש הציבורי.
ודרך אגב כל ילד ויש לכל ילד סיאט לאון קופרה או איביזה קופרה עם כמעט 300 כ"ס הם לא יכולים לזגזג בין מכוניות ולעבור מסלולים ולהתחרות בכביש הציבורי????
צריך שיהיה אגזוז רועש וג'נט גדול ואז יש הצהרות כוונות דהיינו מניע ואז נזגזג.
תגיד לי חוץ מהתאונה שהיתה ערב ראש השנה בגילה שבא נהרג אדם ואני מקווה שאלה שהרגו אותו יישבו הרבה שנים, ואני לא בעד תחרויות בשום כביש ציבורי, מתי היתה התאונה האחרונה לפני כן במרוצים בכביש ציבורי, ותשתדל בלי לפתוח גוגל...?
כל התאונות ואני לא מתבייש לומר כל התאונות ולא רוב הם של אנשים נורמטבים נהגי משאיות אופנועים/קטנועים, ורכבים מין השורה.
הרי זה ידוע שרוב אלו שמשופרים הם אנשים בוגרים מבינים בעלי משפחות, נכון יש את ילדים ונכון יש את המגזר שהפך ב 10 שנים האחרונות כל חלקה טובה של סצנת השיפורים למשהו עצוב ורע בעיקר המגזר שמאז מהיר ועצבני 1 הם מושפעים ברמה קשה.

יובל הירשפלד, היום כמעט כל רכב שיש על הכביש משאיר עשן לאלפא שהיתה לך, אז בוא נמכור ונעבור לאופניים כי מסוכן, למה מוכרים כאן מזרטי מרצדס AMG ופורשה ועוד כאלו ואחרים, מי שקונה רכב כזה לא מצהיר על כוונות לדעתך???
ולגבי בית חנינה ושועאפת, מתחרעים...??? תאכוף את קוסשלאמאשלהם אבל...לא בגלל שהם משתוללים אז דרור עם הג'יפ המוגבה שלו ישלם את המחיר או אני עם הפורסטר שלי כי אנחנו מצהירים כוונות ואולי גם אנחנו נעשה דריפטים ונעשה "חראקות".
לפני חודש חודשיים היתה כתבה על המגזר הבדואי בדרום ועל כל ההתנהלות שלהם שם שכוללת נסיעה כנגד כיוון התנועה, ירי באוויר תוך כדי נהיגה, פתיחת דלתות יציאה מהסאנרוף תוך כדי נסיעה, דריפטים חארקות ומה לא, למה לא עושים עם זה כלום ותושבים כן מתלוננים, כי יותר קל לבוא לעמק הארזים ושוב לא הייתי שם לא יודע אם הם היו יהודים או ערבים , ולחלק הורדות מהכביש ולספק איזה כותרת שהמשטרה ממגרת תופעה.
חארטה בפיתה , מה מבינים אצלנו יותר טוב משאר מדינות העולם, אמרתי ואני אגיד את זה שוב כשיורד שלג הכי קל למשטרה לסגור כל כביש אפשרי מאשר לעבוד עם מפלסות ולפתוח צירים.
רוצה למגר עד הסוף? אין אופנועים כבדים, אין רכבים עם מנוע גדול מ 1 ליטר ויאללה תפטר חצי מהבוחנים שממילא לא מבינים לא חצי דבר אלא רבע דבר בכלום.

Sent from somewhere....

tallevi
29-11-19, 11:29
אצלי השקדים במרק לא מסתדרים.

המורטוריום של המוח

אתה מייצג ודובר של אג'נדה וקבוצה שולית ומזערית בחברה ומנסה להשליטה בכתיבתך המסוגננת,
אם כי מבולבלת, על ציבור רחב ובזאת אתה מבטל אמירתם ומשבית את כושר שיפוטם.
סובבת את הדברים כך שיתאימו לאג'נדה הזו שלך ובזאת גם פסלת את שיקול הדעת והשכל הישר של רוב החברים כאן. מילים מילים מילים – עד אירן הגעת, כשהאמת הפשוטה והטריוויאלית מקופלת במונח
שאני טבעתי בדיון זה – הצהרת כוונות.
מה שזועק מהמלל ששפכת היא האמירה שכולנו עיוורים, מתחסדים, מטומטמים, חסרי הבנה,
מול העריץ, הרודן, הרשע, השודד והערל, שמתעתע בנו מסמא את עינינו, ושיושב ומחכך ידיו בהנאה.
אולי שכנעת אחרים שדבריך הם התורה מסיני ושעליהם לשבת בשקט לקרוא, ולהפנים. אותי לא.
מה שאני הבנתי שאתה, כמו ילד קטן שמונעים ממנו צעצוע, משתטח, צורח ובוכה.

לכל דבר-תכלית

האמת שהאיפרזה טורבו של משה לא מענינת אותי כלל.
מה שכן מעניין אותי הוא למה נעשים שינויים או שיפורים ברכבים שנועדו במקור לנסוע במרחב הציבורי.
תן לי סיבה הגיונית אחת מדוע יש צורך להנמיך מרכז כובד, להרכיב צמיגי חתך נמוך, אינטר קולר
גדול יותר, בולמים משופרים, אגזוז פתוח, אההה...כן... וכמעט שכחתי את אותו כנפון אחורי עילי לייצוב
כל בר דעת מבין על מה מדובר כאן. כל אדם שעיניו בראשו יודע שרכבים כאלו נועדו למטרה אחת
בלבד – להביא לידי ביטוי את יכולתה המשופרת של המכונית על הכביש שאני ואתה נוהגים בו.
כולם גם מבינים איזה סוג נהג ינהג בכאלו .
זהו הנהג שיזגזג מנתיב לנתיב, זהו הנהג שיאיץ מהר וגם יבלום בלימות פתע, זהו הנהג שיעקוף אותך מימין עם רעש האגזוז הפתוח שלו ויצפה למבטים מלאי קנאה, זהו הנהג שיוכל לצאת ממצבי חירום מסוכנים אבל יכניס אחרים לתוכם.
שיפור/שינוי רכב כביש שלא נועד לכך ע"י היצרן , היא בפירוש " הצהרת כוונות" וכדאי לגדוע אותה באיבה. כי איזו תכלית אחרת, נעלה יותר, יש לרכב כזה? יש לך תשובה?
.....
בנשימה אחת הכללת גם את הג'יפאים באותה קטגוריה – קטגורית המשפרים.
אני לא עשיתי זאת ויחסתי דבריי רק לרכבי כביש. יודע למה?
מעולם לא ראיתי גיפ מזגזג בנתיבים או נוסע במהירות מטורפת או מאיץ ובולם בפתאומיות, ורחש צמיגי השטח שלו על הכביש אינו בר השוואה לרעש אגזוז פתוח, השוואה שאתה עשית והיא מעידה על חולשת טיעוניך.
תכלית השיפורים בג'יפים היא למטרת עבירות בלבד, ופעילותם, במקומות שלא מסכנים
איש אלא בילתם. והיום למיטב הבנתי יש אישור חוקי ( מהצורר, הערל, המתעלל והשודד)
לשיפורים מסוימים ברכבי שטח כולל הגבהות, כתוצאה מלחץ ציבורי שהופעל על בסיס הטענה לעיל, ושיש בה הגיון רב.
רוצה שיפורים למטרות ספורט? דאג למתחם חוקי סגור ועשה שם ככל העולה ברוחך, עזוב את המרחב הציבורי לנו, כי גם בו, בלי משופרות, אנו סובלים מהרבה אידיוטים שלא ברור איך לא הורדו מהכביש ורישיונם נשלל.
כן.. כולנו עושים לפעמים טעויות בנהיגה, כולנו פושעים, אבל להוסיף חטא על פשע בדמות מכונית
"משופרת" שלא נועדה לכך מלכתחילה? עד כאן!
אז יש שיפורים ויש שיפורים, ותמיד שאל את עצמך מה תכליתם של דברים ואופן השימוש בהם,
ואולי גם תבין שהדוגמאות שנתת על אחזקת אקדח או לימוד אומנויות לחימה הן דוגמאות מטומטמות שהובאו כדי לסמא את עיננו,
ואין בהן ובין מקרה זה וכל מקרה אחר, שום מקום להשוואה.אתה לא מבין למה צריך לשפר רכב?? תחביב מוטורי קוראים לזה...
אגב, זה חלק מסיבת הקיום של האתר הזה...
לפי דבריך, אני לא מבין מה יש לך לעשות כאן אם כל היום פה רק מבלבלים את המוח על שיפור כזה או אחר. הזוי.

ולגבי הטענה של אלה שרואים רק את הדבשת שלהם, (ג'יפים לא...) הרי שהיא מנותקת מהמציאות נוכח ההתעלקות לרכבי שטח בכבישים ובמכוני הרישוי. פשוט אפס חיבור למציאות.

וחוץ מלכתוב המון מילים, לא הצגת טיעון אחד שאפשר להתייחס אליו ברצינות. חוץ מלהתייפייף ולהראות לכולנו שהנה אתה יודע גם לענות לדרור, לא אמרת כלום.

טל.

tallevi
29-11-19, 11:57
יובל הירשפלד,
אכן סיפורי נוסטלגיה נוגעים ללב...

וכמו שרשם לך משה, כל רכב סטנדרטי היום יהיה לא פחות ביצועי מהאלפא שהיתה לך (אגב למה קנית אותה מלכתחילה...אני משער בגלל הנוחות או שיקול של בטיחות...), וניתן לרכוש בכסף רב רכבים חזקים במכפלות כפולות ומכופלות ממנה, אז??
גם כל קיה פיקנטו משעממת נכנסת בהגדרה שלך שלא ניתן למצות את יכולותיה...זאת אומרת במסגרת החוקים והתקנות בארץ אתה לא יכול לממש את יכולות הרכב...החוקים והתקנות למשל לגבי המהירות החוקית ברוב הכבישים היא 90 קמ"ש...ושומו שמיים ניתן להגיע עם הפיקנטו גם ל 140 קמ"ש...

אז מה אומר? אופניים חשמליים?

הזכרת לא פעם את מה שאתה רואה בבית חנינא שועפת, אגב הזכרת רכבים סטנדרטיים, למה זה קשור??
זה רק אמור להוכיח לך שאין קשר בין שיפורי מכוניות כחלק מהתחביב, להתנהגות עבריינית. את זה אפשר לעשות עם רכבים סטנדרטיים לחלוטין (אגב גם אני נתקל בהתנהגויות האלו בכפר קאסם...)

וזה גם אמור להוכיח לכולם את הטענה שלנו שהרשויות אוכפות ומתעמרות רק היכן שהכי קל (ואם זה מביא כותרות בשקל אז בכלל)...אתה בעצמך שואל למה אף אחד לא עושה עם זה כלום...אז תשאל שוב.

טל.

ד ו ר ו ן
29-11-19, 12:45
.
עד לקטע הזה הייתי איתך מילה במילה,.
מתחילת הציטוט והלאה עשית הכללה גסה כמו אותן הכללות שעושים גם לרכבי שטח.

זה לא מענייני ולא מעניינך האם השיפורים והקוסמטיקה של ספויילר ורוד פוקסיה או פילטר אויר פתוח סגול להבות מודבקות על הדופן ואגזוז ניקל וכל הדברים שעושים לו נעים זה קוסמטי בלבד כי ככה הוא רוצה שהרכב ייראה או שיש לזה תכלית מעשית בנסיעה.

כל זה נכון עד לרגע שזה פוגש כל אזרח בצורה שפוגעת באיכות חיים או מסכנת.

זוהר לב
29-11-19, 13:04
לא דברתי על קוסמטיקה, אלא על שינויים מהותיים ברכב. קרא שוב את הרשימה . מצידי, שידביקו מדבקת ענק של פינקי מלי על כל הרכב,
ישימו ניקל על יציאת המפלט מאחור, ואורות לד כחולים בגחון.

ודבר נוסף דורון. את הגיפים לא כללתי בקטגוריה זו. קרא בעיון, יש פירוט והסבר .

ד ו ר ו ן
29-11-19, 13:42
ודבר נוסף דורון. את הגיפים לא כללתי בקטגוריה זו. קרא בעיון, יש פירוט והסבר .
אני גזרתי מהניסוח שלך את ההקבלה.

זוהר לב
29-11-19, 13:50
"צמיגים בחתך נמוך" היו צריכים להדליק לך נורה אדומה לפני ההקבלה שעשית.

ד ו ר ו ן
29-11-19, 13:55
"צמיגים בחתך נמוך" היו צריכים להדליק לך נורה אדומה לפני ההקבלה שעשית.

מה ההבדל בין זה ובין ההכללה שעושים לרכבי שטח עם ״צמיגי בלון״?

זו הכללה וזו הכללה.

זוהר לב
29-11-19, 14:27
אתה הוא זה העושה הכללות, ונראה לי שלא הבנת את רוח הדברים שכתבתי, כי אתה מנתק מילים, ביטויים, מהקונטקסט הכללי.
מוציא מהקשר- זה הביטוי הנכון.

ד ו ר ו ן
29-11-19, 14:30
הפוך, גוטה.. הפוך.
זה החיבור להקשר הנושאי של רכב משופר.

רכב משופר/מדוגם אינו אלא כלי שהמשתמש באופי השימוש מייצר לו את האפקט.
חיובי או שלילי.

וזה לא שונה אם זה שטח או כביש.

זוהר לב
29-11-19, 14:46
עשיתי הבחנה מספיק ברורה בין רכב שטח משופר לבין רכב כביש משופר ונימקתי גם למה(לדעתי). אל תטשטש
את הגבול שהצבתי ותהפוך את זה להכללה שלא עשיתי, כי נראה לי שהויכוח הוא על קוצו של יוד.

moshe_levy
29-11-19, 22:38
זוהר רכב שטח מוגבה, בטוח יותר מרכב כביש/ספורט מונמך?
שניהם הרי נוסעים בכביש הציבורי בדרך ל...מעלה עקרבים או מנחת ערד אז...מה תשובתך?

Sent from somewhere....

דרור ברלי
29-11-19, 23:13
ה"הבחנה" שלך זוהר, מנותקת מהמציאות.

מה הופך רכב שטח משופר ל"כשר" בעיניך ורכב ספורטיבי ללא כשר?

אתה חי במציאות המדומה של הסרט "דו"ח מיוחד"? אתה מאשים, שופט ומעניש אנשים רטרואקטיבית על פשע שטרם ביצעו?......... מה זו השטות הזו "הצהרת כוונות"?........................
כי מחר אנשים צרי אופקים שיכורי כוח שעובדים במשרד ממשלתי, באמת עלולים להדביק לכל רוכב אופנוע כבד את "הצהרת הכוונות" הזו שלך. "מה אתה צריך אופנוע 1000 סמ"ק? "הרי ידוע" שכל רוכבי האופנועים הכבדים מתכווננים להשתולל, לפצוח בקטטות בבארים, לעשות ווילי ברחוב ולאנוס זקנות. "הרי ידוע" זה ביטוי שאתה אמרת. אתה כתבת.
"הרי ידוע" למי בדיוק?.... מה ידוע? ידוע למי? באיזה בית ספר למדת את זה?........ פלטת שטות, עכשיו תעמוד מאחוריה ותנמק.

אם יותר מאחד ויותר משניים אומרים לך שאתה שיכור, תאמין לי, כנראה הם צודקים. לך תשטוף ת'ראש ותשכב לישון.

boaz avrahami
30-11-19, 01:27
תראו איך זה נראה מצד בעלי המכוניות על כבישים ציבוריים.

https://youtu.be/nQDozNMkYjk

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זוהר לב
30-11-19, 08:36
ראיתי את הסרטון ואין לי מה להגיד בעניין כי אלו רכבים חוקיים כמו גם האופנועים הכבדים, ואני מודע לכך שגם אני ,
בעקיפין, נתתי את קולי למי שאישר להביא כלים כאלו לארץ.

משה, גיפ מוגבה פחות יציב מרכב מונמך, אבל במרחב הציבורי (כבישים) נהגי הגיפים מודעים למגבלות רכבם ונוהגים בהתאם
בניגוד אליך שמבקש למצות את יכולות הרכב המשופר שלך על הכביש שאני נוהג בו.
גם הרשויות הבינו את הנקודה ואישרו הקלות מסוימות לרכבי שטח. כתבתי זאת.

דרור, לא מצאתי בשום תגובה שלי את המונח "הרי ידוע" .
.........
ובכללי,
הבעתי את דעתי האישית בלבד ואני יודע שהויכוח הזה לעולם לא יסתיים ומצד שני אנשים קוראים וחלקם אפילו מפנימים.
ואולי עצם הויכוח יתרום תרומה מזערית לבטיחות המשתמשים בכביש.

amitaikl
30-11-19, 09:28
משה, גיפ מוגבה פחות יציב מרכב מונמך, אבל במרחב הציבורי (כבישים) נהגי הגיפים מודעים למגבלות רכבם ונוהגים בהתאם

.
זוכר איך התחילה הג'יפוקליפסה?

moshe_levy
30-11-19, 10:45
זוהר שוב אתה עושה את מה שדרור אמר , שזה...אומר לי שאני "מבקש למצות את יכולות הרכב שלי במרחב הציבורי" וזה בדיוק תואם את התאור שדרור נתן לזה שאדם הולך ללמוד קרטה כדי למצות את היכולות שלו על אנשים ברחוב.
אתה מודע ליכולות של הג'יפ שלך מי אמר לך שאני לא מודע ליכולות של רכב שלי???
למה אתה שופט אנשים רק כי הנמיכו או שמו פילטר פתוח לכוונות שלהם?
אולי אתה הגבתה את הרכב שלך ואתה רוצה לטפס על גדרות או על מכוניות או על וואט אבר?
הצהרת כוונות, בקיצור אתה נגד כל מה שאתה לא עושה.
פה בכבישים כל רכב שהוא לא מזדה או טויוטה מעלה את החשד של השוטרים וזה מה שעצוב אתה לא יכול להתנהל בלמבורגיני או פורשה או באיזה אימפרזה טורבו לצורך העניין עם ספויילר גבוה מאחורה וכונס במכסה מנוע שנמכרה מהיצרן כך, כן זוהר מהיצרן, כי אתה עוף מוזר ואתה הופך לעבריין, כי אתה "מצהיר כוונות".
על הצהרת כוונות לא אמורים לעצור אותך ואם כן, אז אל תמכרו רכבים עם מנוע גדול מליטר חלב כי כל שאר המכוניות "מצהירות כוונות".

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
30-11-19, 13:02
תראו איך זה נראה מצד בעלי המכוניות על כבישים ציבוריים.
https://youtu.be/nQDozNMkYjk
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

התכוונת סרטון שמראה כמה דביל אפשר להיות לצלם את עצמך עושה עבירות תנועה בכביש ציבורי עמוס?

זה אפילו לא איזה כביש דרומי/צדדי ריק, זה בין רכבים משפחתיים ומסחריים בכביש החוף.

משה,
הנה דוגמא מצויינת לדבילים שמייצרים לרכבי ספורט תדמית בעייתי ומיקוד מצד המשטרה.

moshe_levy
30-11-19, 13:18
אין שום תדמית שצריכה להיות, עשו עבירה תפוס ותן דוח או שלילה או מה שצריך, אבל אל תכליל כל רכב ספורט שראית עומד או סתם משייט בכביש החוף בשישי בערב לארוחת שישי כעבריין.
אתם כאילו אומרים במילים אחרות שלא יהיו רכבי ספורט בארץ.
מה דעתך על רייינג' רובר כאילו ג'יפ אבל יכול להתחרות באחלה רכבי ספורט זה בסדר? למה כי זה ג'יפ בהגדרה!
או אאודי Q5 או Q3 אבל ה-S גם הגדרה של ג'יפ אז לא נכלל בקירטריון של מועד לפורענות.
ועל מה עצר אותו בסופו של דבר על לוחית רישוי עקומה נו בחייאת...הוא היה עוצר גם מזדה 3 על אותו דבר, או שפה פשוט יש יותר בשר לתת דו"ח.
חלאס להתייפיף כבר תפסיקו להיות דו פרצופיים.

Sent from somewhere....

איל מ
30-11-19, 13:56
כתבתי תגובה ארוכה

מחקתי.

שורה תחתונה, לא כל מי שחושב אחרת ממך הוא דו פרצופי.

tallevi
30-11-19, 14:13
ראיתי את הסרטון ואין לי מה להגיד בעניין כי אלו רכבים חוקיים כמו גם האופנועים הכבדים, ואני מודע לכך שגם אני ,
בעקיפין, נתתי את קולי למי שאישר להביא כלים כאלו לארץ.

בניגוד אליך שמבקש למצות את יכולות הרכב המשופר שלך על הכביש שאני נוהג בו.
גם הרשויות הבינו את הנקודה ואישרו הקלות מסוימות לרכבי שטח. כתבתי זאת.

דרור, לא מצאתי בשום תגובה שלי את המונח "הרי ידוע" .
.........
ובכללי,
הבעתי את דעתי האישית בלבד ואני יודע שהויכוח הזה לעולם לא יסתיים ומצד שני אנשים קוראים וחלקם אפילו מפנימים.
ואולי עצם הויכוח יתרום תרומה מזערית לבטיחות המשתמשים בכביש.

אם במיצוי יכולות עסקינן...למה אתה נגד מיצוי יכולות רכב משופר, ואילו נגד מיצוי יכולות של רכב "חוקי" אין לך מה להגיד??
מה? מיצוי יכולות של רכב ספורט אקסטרים יוקרתי "חוקי" נמוכות יותר? בטוחות יותר? בעלי פוטנציאל לנזק קטן יותר?? לא מצליח להבין את ההגיון מאחורי הטיעון שלך...

ועוד נקודה...מניין ההנחות הטיפשיות הללו שבעלי ג'יפים משופרים מודעים יותר (כולם??),ולכן מתקבלים, ובעלי רכבי ספורט משופרים, מודעים פחות (כולם??) ולכן אינם מקובלים??

מאיפה ההנחה שבעלי רכב ספורט הם בהכרח עבריינים רק בשל פוטנציאל יכולות הרכב? לא נתקלת בחוליגנים על הכביש עם רכבים סטנדרטיים לחלוטין?
נתקלת באופן משמעותי הרבה יותר בכאלה המשתוללים על הכביש עם רכב ספורט משופר?

יש לך נתונים העומדים מאחרי החשש שלך בדבר הסיכון שמהווים רכבי ספורט משופרים במרחב הציבורי?
למשל נתון מעורבות בתאונות דרכים של רכבים משופרים?
ואם לא קיימים נתונים שכאלה, מה זה אומר לגבי החשש שלך מרכבים כאלו במרחב הציבורי???

-----------------------------------

לא רוצה לעבוד לפי החוק?
יש לך שתי אופציות:
א. לפעול לשינוי החוק.
ב. לפעול בניגוד לחוק.

איל,

לגבי סעיף א':
מסכים בהחלט, אבל..
חלק מהפעולות לשינוי החוק הוא לייצר לחץ ציבורי באמצעות רתימת כל אנשי הקהילה/הציבור בעלי אותו מכנה משותף. את זה ניתן להשיג, בין היתר, באמצעות הרשתות החברתיות, פורומים אינטרנטיים וכו'.

פתיחת דיונים שכאלה הם בדיוק למען מטרה זו.

אלו שמנסים לייצר דה לגיטימציה, בין היתר באמצעות הטענה, שמדובר על התבכיינות על שנתפסו, וחוסר בגרות על כך שאינו מקבל את העונש, על אף שעבר על החוק במודע, הם המטרילים והמנסים למנוע מאדם לבטא את דעתו על מה שבעיניו נראה כמעוות.
ועוד על כך, נראה לכם שמישהו באמת יבוא לבכות לכם על קנס של אלפייה?? או על הורדה מהכביש? (מה אתם כבר יכולים לעזור לו??), לא נראה לכם הגיוני יותר שיש כאן טענה עקרונית הנוגעת לציבור רחב ולא בשם האדם הפרטי??

תתעוררו כבר...

טל.

tallevi
30-11-19, 14:31
התכוונת סרטון שמראה כמה דביל אפשר להיות לצלם את עצמך עושה עבירות תנועה בכביש ציבורי עמוס?

זה אפילו לא איזה כביש דרומי/צדדי ריק, זה בין רכבים משפחתיים ומסחריים בכביש החוף.

משה,
הנה דוגמא מצויינת לדבילים שמייצרים לרכבי ספורט תדמית בעייתי ומיקוד מצד המשטרה.כן דורון, איזה עבירות תנועה? הלוחית זיהוי העקומה...?

ישר הכנסת את כל החבורה הזו תחת רושם של "דבילי" רק בגלל שהם לא מאותו ארגז החול שאתה מכיר?

לא ראיתי כאן שום תדמית שלילית, לא ראיתי כאן אנשים שמהווים מפגע חברתי, מטרד לסביבה, או מחוץ לתחום הנורמטיבי. לא ראיתי כאן בהתנהגות עבריינית, או בפשעים נגד האנושות...
לא ראיתי דבר בסרטון שאמור למקד משטרה שאינה מעוותת בקבלת ההחלטות שלה ובהתנהלותה, (הבנתם כבר שאין אני מתכוון למשטרת ישראל...) למקד פעילות כנגד חובבי רכבי הספורט יותר מאשר נניח כנגד האלימות במגזר הערבי...

אם כבר התרשמתי מהסרטון שמדובר על חברה על הכיפאק שנהנים מתחביבם. ואפילו נהניתי.

אתה הצלחת להעכירם, העד כדי כך הם נראו לך שליליים?

או שזה רק לצורך העניין?

טל.

ד ו ר ו ן
30-11-19, 15:13
זוכר איך התחילה הג'יפוקליפסה?
+
משה,
מציע לך להתעמק בחומר, תמצא הרבה דברים דומים.

אין שום תדמית שצריכה להיות, עשו עבירה תפוס ותן דוח או שלילה או מה שצריך, אבל אל תכליל כל רכב ספורט שראית עומד או סתם משייט בכביש החוף בשישי בערב לארוחת שישי כעבריין.
אתם כאילו אומרים במילים אחרות שלא יהיו רכבי ספורט בארץ.
מה דעתך על רייינג' רובר כאילו ג'יפ אבל יכול להתחרות באחלה רכבי ספורט זה בסדר? למה כי זה ג'יפ בהגדרה!
או אאודי Q5 או Q3 אבל ה-S גם הגדרה של ג'יפ אז לא נכלל בקירטריון של מועד לפורענות.
ועל מה עצר אותו בסופו של דבר על לוחית רישוי עקומה נו בחייאת...הוא היה עוצר גם מזדה 3 על אותו דבר, או שפה פשוט יש יותר בשר לתת דו"ח.
חלאס להתייפיף כבר תפסיקו להיות דו פרצופיים.

Sent from somewhere....
הדו פרצופיות היא שלך בלבד.
אתה מעמיד פנים כאילו אותם חריגים לא משפיעים על הדיעה הציבורית הכללית וממשיך להטיף למי שאינו קהל היעד או לא מסכים איתך.

את המרץ שאתה משקיע כאן תשקיע מולם.
תגיב על הסרטונים שלהם, כנס לקבוצות ווטסאפ ותיתן את המשנה שלך שם.

אהה.. זה קצת יותר מאתגר, נכון?

ד ו ר ו ן
30-11-19, 15:15
כן דורון, איזה עבירות תנועה? הלוחית זיהוי העקומה...?
אם אתה לא מצליח להבין אילו עבירות מסכנות הם ביצעו בכביש ציבורי עמוס רכבים רגילים אז ההבדל ביננו גדול מידי לקיים דיון.

tallevi
30-11-19, 15:45
אם אתה לא מצליח להבין אילו עבירות מסכנות הם ביצעו בכביש ציבורי עמוס רכבים רגילים אז ההבדל ביננו גדול מידי לקיים דיון.ברור...הרי אתה פוסל ציבורים שלמים סתם כי ככה, אז אדם בודד....אתה סתם מתחמק.

טל.

ד ו ר ו ן
30-11-19, 16:21
אני לא פסלתי ציבור, רק דבילים פרטניים שמתעדים את עצמם..

אי מתן זכות קדימה, מעבר נתיבים בצורה שמסכנת את משתמשי הדרך, נסיעה במהירות מופרזת(לא צריך לדעת מה הייתה המהירות, מספיק לראות איך הם עוקפים את התנועה בכביש- זו עבירת תנועה בפני עצמה אם לא הכרת.
זה בשליפה.

את כל זה לא ראית?

moshe_levy
30-11-19, 16:44
הם לא היו משופרים אז נכון לעכשיו הכנסת כבר 2 קטגוריות תחת מסוכנים רכבים משופרים ורכבים ספורטיבים סטנדרטים , כלומר אתה נגד כל דבר ספורטיבי שזז בכביש הציבורי.
שאלתי ושאל גם טל אם יש לך ולכל אלה שהם נגד רכב מנועי בכביש [emoji6] בכלל , נתון לגבי תאונות של רכבים ספורטיבים משופרים וסטנדרטים בכביש.
כי חוץ מפעם בשנה או יותר שיש איזה פשיטה כזו מסכנה על חבורה של חובבי רכב שמסוקרת באיזה מקומון לא ראיתי שמתאמצים במיוחד או מדברים על כך שהם מהווים מטרד.
וכן בסרטון אין שום כלום מיוחד שכל רכב אחר פשוט ביותר מבצע ביום יום כולל לעבור בין נתיבים וכולל אי מתן זכות קדימה בהשתלבות וכולל כל אלה שהזכרת, שזה התרבות של הנהג הישראלי שלא קשור לסוג הרכב בכלל!!!

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
30-11-19, 17:20
זה בדיוק העניין שאתה לא מבין.
זה לא ״אני״, זה הם.

זה ההתנהגות שלהם של חלק מבעלי הרכבים האלו שגורמת להכללה ולתשומת לב שזה מביא.
אנשים נורמטיביים לא מעניין להם קצה של הציפורן אם זה מקורי או משופר.
זה רכב ספורטכביש שמפריע להם..

זה שידור חוזר של הגיפוקליפסה בגירסת כביש.

tallevi
30-11-19, 22:14
אני לא פסלתי ציבור, רק דבילים פרטניים שמתעדים את עצמם..

אי מתן זכות קדימה, מעבר נתיבים בצורה שמסכנת את משתמשי הדרך, נסיעה במהירות מופרזת(לא צריך לדעת מה הייתה המהירות, מספיק לראות איך הם עוקפים את התנועה בכביש- זו עבירת תנועה בפני עצמה אם לא הכרת.
זה בשליפה.

את כל זה לא ראית?האמת לא שמתי לב למשהו חריג.
ובוא ננתח לרגע את המשפט הנ"ל...

אני מבלה הרבה זמן יחסית על הכבישים. אני נתקל בכל סוגי הנהגים והתנהגויות של נהגים. אני כנראה כבר מורגל לאופי התנהגות נהיגה "נורמטיבי" של הסביבה כמכלול במהלכו של יום (חול...).
עכשיו, ביחס למה שאני מורגל לראות, לא שמתי לב למשהו חריג בסרטון.
האמן לי, ואני אומר זאת בתסכול לא קטן, בחיי היומיום אני נתקל במסוכנות הרבה יותר מורגשת ממה שאתה ראית בסרטון.

מכל הנאמר לעיל...ובהתייחס לראייתך, המשטרה אמורה (מה זה אמורה...חייבת..) להתמקד על כלל הנהגים והרכבים הנוסעים בכבישים, ובעיקר על הסטנדרטיים, מן הטעם שמספרם גבוה יותר ומן הסתם, סטטיסטית, הם יהיו מעורבים הרבה יותר בתאונות דרכים קטלניות...רגע...זה לא פחות מאשר תיאור מדויק של...המציאות!

ובקיצור כל עוד הנתונים לא מראים על מעורבות גבוהה משמעותית של רכבי ספורט משופרים או לא, בתאונות דרכים, מיקוד האכיפה נגד בעלי רכבים אלו הוא בגדר התעמרות פופוליסטית חסרת תועלת.

אני רק מופתע שדווקא פה בג'יפולוג, רבים וטובים נופלים שולל לפופוליסטיות זולה שכזו...

טל.

asafk
30-11-19, 22:28
בקיצור.... תנו לחובבי רכב להיות חובבי רכב.
ועבריינים משתוללים על הכביש - מה זה משנה באיזה רכב - תענישו.
הקשר בין א' לב'?

אסף.

boaz avrahami
30-11-19, 22:36
המשטרה מחפשת כותרות ולא מלחמה אמיתית בבריוני כביש או באמת בעברינות.

בעוונותי אני גר בצפון השומרון.
כל יום נוסע בקטע שבי חריש למחסום ריחן.
מה שהולך על הקטע הנל מבחינה תחבורתית הוא מזעזע.
רכבים םרטיים שאוספים שבח״ים בתא מטען בארגז ובעוד מקומות אקזוטיים.
עקיפות מסוכנות מאוד,
מהירויות מופרזות,
עקיפה על פס לבן
קיפוח זכות בפקקים,
אי ציות לתמרורים.

אכיפה?
הצחקתם...

קטע נוסף-
כביש 6.
קצת צפונית לבת חפר.
מאות שבחי״ם עולים ויורדים מהסעות אסורות.
סכנת חיים של ממש - פועלים חוצים כביש מהיר.
עצירה מסוכנת באין שוליים.
השתלבות מסוכנת של המסיעים.

אכיפה דלה ולא יעילה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
01-12-19, 08:04
המשטרה מחפשת כותרות ולא מלחמה אמיתית בבריוני כביש או באמת בעברינות.

בעוונותי אני גר בצפון השומרון.
כל יום נוסע בקטע שבי חריש למחסום ריחן.
מה שהולך על הקטע הנל מבחינה תחבורתית הוא מזעזע.
רכבים םרטיים שאוספים שבח״ים בתא מטען בארגז ובעוד מקומות אקזוטיים.
עקיפות מסוכנות מאוד,
מהירויות מופרזות,
עקיפה על פס לבן
קיפוח זכות בפקקים,
אי ציות לתמרורים.

אכיפה?
הצחקתם...

קטע נוסף-
כביש 6.
קצת צפונית לבת חפר.
מאות שבחי״ם עולים ויורדים מהסעות אסורות.
סכנת חיים של ממש - פועלים חוצים כביש מהיר.
עצירה מסוכנת באין שוליים.
השתלבות מסוכנת של המסיעים.

אכיפה דלה ולא יעילה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

למה שיאכפו את זה?
דובר המשטרע לא יכול לנפנף בזה.
עבודה סיזיפית, אולי גם מסוכנת.
זה לא סקסי.
זה לא מצטלם טוב.

בדיוק כמו אכיפת נהיגה איטית בנתיב שמאלי ובנתיב אמצעי (גם עבירה חמורה, סתם שתדעו)
פשוט לא קיימת. אם היתה קיימת, 75% מהקורולות, היאריס והפיקנטו בישראל (ועוד כמה דגמים שחביבים על גיל שלישי) היו נחות בחנייה כי לנהגים/ות שלהם לא היה רשיון יותר.
כי לאכוף את זה, זה לא סקסי, זה לא מצטלם יפה אז לא משקיעים בזה רגע מיותר.

המשטרע הולכת והופכת לסוג של משרד יחצ"נות.

דור אריאל
01-12-19, 08:08
אתמול בלילה נסעתי על כביש 443 מירושלים למרכז. בשלב מסויים עקפה אותי גולף במהירות מסחררת עם רעש אדיר מהאגזוזים.
5 דקות אחרי הגעתי לצומת גבעת זאב שהגולף כמה רגעים לפני נכנסה ברכב פרטי ו 2 הרכבים נהרסו לגמרי עם פצועים קשה.

אפשר היה לראות על הגולף שהיא עברה שיפורים.
אולי השיפורים לא גרמו לתאונה אבל הם מושכים את הנהגים להשתולל בכבישים

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

GodsFather
01-12-19, 08:21
אתמול בלילה נסעתי על כביש 443 מירושלים למרכז. בשלב מסויים עקפה אותי גולף במהירות מסחררת עם רעש אדיר מהאגזוזים.
5 דקות אחרי הגעתי לצומת גבעת זאב שהגולף כמה רגעים לפני נכנסה ברכב פרטי ו 2 הרכבים נהרסו לגמרי עם פצועים קשה.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk2 הרוגים מתוך משפחה של 4 (אמא ותינוקת) , השניים האחרים אנוש וקשה (אבא ובן 10).

הנהג בגולף - קל עד בינוני.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

יונתןמצפה
01-12-19, 08:50

Sent from my SM-G960F using Tapatalkהתיאור שלך מצמרר!
איך לכל הרוחות הרוצחים האלו תמיד מצליחים במשימתם להרוג ולצאת בפגיעות קלות בלבד.
מזעזע

הבעיה של כל הדיון הזה מסתכמת במילה אחת-
אלימות.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

יונתןמצפה
01-12-19, 08:54
https://m.ynet.co.il/Articles/5635006

הנה, שלכל מי שששותף וקורא את השרשור הזה תהיה את התמונה הזו מול העיניים.
הבן השני (בן 12) פצוע אנוש והאבא קשה.
למעשים יש תוצאות.
תחשבו על זה טוב טוב כשאתם על הכביש בין אם זה בג'יפ מושפר, קורולה סטנדרטית, או רכב ספורט משודרג מהתחת. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191201/d8b2266a07507fa27c55ce361e9f284b.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

דור אריאל
01-12-19, 10:24
2 הרוגים מתוך משפחה של 4 (אמא ותינוקת) , השניים האחרים אנוש וקשה (אבא ובן 10).

הנהג בגולף - קל עד בינוני.

Sent from my LON-L29 using Tapatalkרק עכשיו ראיתי שהיו הרוגים.
דיווחתי גם למשטרה.

הבעיה שמשפרים מנועים ותאוצות ולרוב לא את הבלמים וזאת התוצאה

alto
01-12-19, 10:31
רק עכשיו ראיתי שהיו הרוגים.
דיווחתי גם למשטרה.

ממש לא!
הבעייה לא בבלמים או כל מערכת מכנית אחרת.
הבעייה שהאנשים ש'משפרים' את הרכבים האלו מראש הם בעייתיים, זה אלו שמראש לא שמים זין על אף אחד.
זו לא דו פרצופיות, ברור שזו הכללה, אבל הכללה ש 99% ממנה נכונה!
יופי של שרשור התייפיפוות יש פה, או הבמילים אחרות זיבולי שכל: מי ששם אגזוז שכל מטרתו היא לעשות רעש, לא מעניין לו את קצה הצ'ופצ'יק אנשים אחרים, מי שמעיר שכונה שלמה כי זה 'עושה לו טוב באוזן' - הוא סוציופט!
וסוציופטים הורגים!

זוהר לב
01-12-19, 10:39
רק עכשיו ראיתי שהיו הרוגים.
דיווחתי גם למשטרה.

אתה מהנדס רכב? איך קבעת שאם ישופרו גם הבלמים נקבל תוצאה רצויה?

moshe_levy
01-12-19, 10:59
קודם כל תנחומים למשפחה .
עכשיו תסבירו לי איך איך החלטתם שהגולף היתה משופרת ?
אתה עוד אומר היא נראית משופרת! מה נראה איך נראה, עד כמה אתה מבין ועוד כשהרכב במצב של קופסת שימורים שהרכב משופר.
זה שהיא נסעה במהירות מטורפת??? ואם זה היתה מזדה 3 אז הייתם קובעים את אותה הקביעה.
השתוללות בכביש לא קוראת בגלל שמשפרים רכב או לא, היא קוראת בגלל תרבות נהיגה מסריחה שיש לנו פה .
במקביל באותה כתבה בסוף יש עוד שני הרוגים הולכי רגל מפגיעה של זה ושל ההוא, אז גם הם משופרים לא?
האופנוע בכביש 38 או בכביש אחר, גם היה משופר או שבכלל אסור לאופנועים לנסוע בכבישים כי הם מהירים משתוללים.
99% שאתה מדבר עליהם זה בדיוק ההכללה שאתם עושים למה המשטרה לא מדברת על זה שהרכב היה משופר או לא, כי ברגע שיש תאונה כתוצאה ממהירות מופרזת/מעבר באור אדום/אי שמירת מרחק, מה זה משנה שיפור או סטנדרט, מרצדס או דייהטסו?!

Sent from somewhere....

מיכה100
01-12-19, 11:04
בקיצור.... תנו לחובבי רכב להיות חובבי רכב.
ועבריינים משתוללים על הכביש - מה זה משנה באיזה רכב - תענישו.
הקשר בין א' לב'?

אסף.
דברים כדורבנות, גם בעת הקשה הזו כשהדם רותח.
אפילו אם אחוז המשתוללים גבוה יחסית בקרב המשפרים, במדינה רבע דמוקרטית אסור "להיכנס" בכל המשפרים באשר הם.
וזה מאותה סיבה שאסור למשטרה לכסח עוברי אורח עקב השתייכות עדתית כזו או אחרת.

זוהר לב
01-12-19, 11:28
אסף גם כתב "חייה ותן לחיות".
...
עשית השוואה רעה מאוד. אשאיר מקום לאחרים ל"כסח" .

דור אריאל
01-12-19, 11:53
קודם כל תנחומים למשפחה .
עכשיו תסבירו לי איך איך החלטתם שהגולף היתה משופרת ?
אתה עוד אומר היא נראית משופרת! מה נראה איך נראה, עד כמה אתה מבין ועוד כשהרכב במצב של קופסת שימורים שהרכב משופר.
זה שהיא נסעה במהירות מטורפת??? ואם זה היתה מזדה 3 אז הייתם קובעים את אותה הקביעה.
השתוללות בכביש לא קוראת בגלל שמשפרים רכב או לא, היא קוראת בגלל תרבות נהיגה מסריחה שיש לנו פה .
במקביל באותה כתבה בסוף יש עוד שני הרוגים הולכי רגל מפגיעה של זה ושל ההוא, אז גם הם משופרים לא?
האופנוע בכביש 38 או בכביש אחר, גם היה משופר או שבכלל אסור לאופנועים לנסוע בכבישים כי הם מהירים משתוללים.
99% שאתה מדבר עליהם זה בדיוק ההכללה שאתם עושים למה המשטרה לא מדברת על זה שהרכב היה משופר או לא, כי ברגע שיש תאונה כתוצאה ממהירות מופרזת/מעבר באור אדום/אי שמירת מרחק, מה זה משנה שיפור או סטנדרט, מרצדס או דייהטסו?!

Sent from somewhere....

לא בעיה לראות שהיא מונמכת ושהצמיגים לא תואמים את הרכב,
אפשר גם לשמוע שזה לא הרכב שיצא מהיבואן

moshe_levy
01-12-19, 12:51
ואתה פתחת רשיון רכב וראית שהצמיגים לא תואמים???, וזה שהיא מונמכת ( אם) גורם לה לנסוע יותר מהר???
גם קיה פינטו יעני ספורט שתי דלתות וכרום פה טופס אדום שם יכולה לנסוע 160 אז הנהג עבריין או בגלל שזה בא סטנדרט אז לא?

Sent from somewhere....

moshe_levy
01-12-19, 12:54
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Ecarsforum% 2Eco%2Eil%2Fvb%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D 682644&share_tid=682644&share_fid=28771&share_type=t&link_source=app
גם לפותח הת'רד הזה כל המעורבים היו משופרים....

Sent from somewhere....

alto
01-12-19, 12:55
קודם כל תנחומים למשפחה .
Sent from somewhere....
שים לב שלא דיברתי על שום שיפור אמיתי (לא שאני לא חושב שגם ה'שיפורים' האחרים לא קשורים)
אני אסביר שוב:
אגזוז 'משופר אלק' --> רעש --> מפריע לעשרות עד אלפי אנשים בו זמנית.
מכאן: חתיחת חריין ששם את האגזוז כי זה נעים לו באוזניים --> מפריע לעשרות עד אלפי אנשים.
מכאן: סוציומטיות או אולי סוציופתיות (אני לא פסיכיאתר)
וסוציופת זה בהגדרה אדם מסוכן לציבור, מועד יותר ל'תאונות' כי על הצ'ופציק שלו האחרים.

ומבקש סליחה מראש על ההכללה, מה 1% הבודד ששם אגזוז והוא לא סוציומשהו.
ואין שום קשר בין חובבי רכב לחולרות שמרעישים, כמו שאין קשר בין חובבי מוסיקה לקריוקי שמשמיעים לכל השכונה.

זוהר לב
01-12-19, 14:38
"לטפל בבריון/ים ובמעשה הבריונות בלבד."

"אני חושב שלא הייתי כממסד מתערב ואוכף כל שינוי ברכב אבל כן הייתי אוכף באלימות בריונות כבישים ציבוריים."
כותב בועז.

"ועבריינים משתוללים על הכביש - מה זה משנה באיזה רכב - תענישו." כותב אסף.

"אם יש כל מיני חארות שמהווים מטרד, מצידי שידבירו אותם כמו מקקים...באכיפה ממוקדת ופרטנית!" כותב טל.

"חוק זה חוק צריך לקיים ואם לא אז תחטוף כמו גבר"

"עשו עבירה תפוס ותן דוח או שלילה או מה שצריך". כותב משה.

מסכים איתכם לגמרי. ומצד שני..

"המשטרה מחפשת כותרות ולא מלחמה אמיתית בבריוני כביש או באמת בעברינות"
"אכיפה? הצחקתם..." כותב בועז.

"כי לאכוף את זה, זה לא סקסי, זה לא מצטלם יפה אז לא משקיעים בזה רגע מיותר." כותב דרור

מסכים לחלוטין.

עכשיו השאלה.
אז מה עושים? איך מתירים את הפרדוקס הזה? איך מאזנים את המשוואה כדי לרצות את כולם ?

tallevi
01-12-19, 15:27
שים לב שלא דיברתי על שום שיפור אמיתי (לא שאני לא חושב שגם ה'שיפורים' האחרים לא קשורים)
אני אסביר שוב:
אגזוז 'משופר אלק' --> רעש --> מפריע לעשרות עד אלפי אנשים בו זמנית.
מכאן: חתיחת חריין ששם את האגזוז כי זה נעים לו באוזניים --> מפריע לעשרות עד אלפי אנשים.
מכאן: סוציומטיות או אולי סוציופתיות (אני לא פסיכיאתר)
וסוציופת זה בהגדרה אדם מסוכן לציבור, מועד יותר ל'תאונות' כי על הצ'ופציק שלו האחרים.

ומבקש סליחה מראש על ההכללה, מה 1% הבודד ששם אגזוז והוא לא סוציומשהו.
ואין שום קשר בין חובבי רכב לחולרות שמרעישים, כמו שאין קשר בין חובבי מוסיקה לקריוקי שמשמיעים לכל השכונה.

גם האוטובוס שמתחיל את הנסיעה מהתחנה בעליה, לוחץ על הגז עד הסוף, ברחוב שבו אני גר, בשעות הערב המאוחרות עד מאוחרות מאוד, מחריד את אוזניי שבא לי להוריד עליו טיל לאו במקום, נו אז...? אם זה חוקי ו"נורמלי" אז זה אמור להפריע לי פחות? (זה לא..), אותו דבר לאופנוע כבד שטס לידי פתאום בכביש ואם אני לא מוכן, אז אני נבהל כהוגן ומוציא איזו קללה מזרחית אותנטית לכיוונו.

לא יודע... למדתי לנשום עמוק שתי שניות להירגע ולחיות עם זה, כמו עם לא מעט דברים מעצבנים שאנחנו לומדים לחיות איתם.

לגבי התאונה הטראגית, הדם אכן רותח והלב נצבט למשמע אובדן החיים הכל כך מיותר הזה.
מצער בהחלט.

להכניס את זה כאן לדיון כחיזוק לטיעון כלשהו, נראה לי לא ראוי ולא מועיל.

טל.

דרור ברלי
01-12-19, 19:18
השיפורים גרמו לתאונה?.....
מישהו יכול לנמק ולהוכיח את זה?.............
הלב באמת כואב על מחיר הדמים בכבישים, אבל אין קשר ולו קלוש בין מחט לתחת, ואתם נשמעים כמו מועדון הנשים הצדקניות בבית אבות.

גם גולף TSI1.4 רגילה נוסעת 220 קמ"ש אמיתי. אפילו בקלות. מנסיון (בגרמניה, היכן שמותר)
בישראל זה אסור ואין לי טענה לזה. גם 100 קמ"ש פחות מזה מותר רק בכביש אחד ספציפי.

בישראל נמכרות המון מכוניות מהירות מאוד כבר בתצורתן המקורית.
כל מיני GT/GTI/STI/CUPRA/GTR וקמארו ופורשה ועד בנטלי ופרארי ולמבורגיני ואסטון מרטין. חלקן צעצועים שעולים מיליונים, עם מהירויות מירביות ששכחו מזמן את הקידומת 3.... ואפשר לנהוג בהן נורא מהר ולאבד שליטה ולהרוג המון אנשים. אבל הן מיובאות לכאן כחוק, כדת וכדין. עם תקן ותקינה ותיאורטית מותר לכל בן 17 עם רשיון ונסיון בני שתי דקות לעלות אל ההגה שלהן ולצאת לכביש.
אחד כזה הרג נוסעת ברכב בירושלים לפני חודשיים, כשדהר 220 קמ"ש בקמארו (סוג של "משטובה", מכונית שהורדה מהכביש אחרי שהוכרזה טוטאל לוס בשל תאונה קשה קודמת, רק השד יודע איך חזרה לכביש) בדרך בגין בירושלים (מהירות מותרת - 80) חצה אור אדום לתוך צומת , התנגש ברכב שחצה בירוק.
האוטו הזה לא היה "משופר", עם מרכאות או בלי. סתם אוטו מאוד מהיר כבר במקור, וכלוחצים אז גם רועש. לא השיפורים ולא הרעש הרגו או גרמו לתאונה - רק נהג עבריין, רוצח. מי שנוהג ככה על כביש ציבורי לא הורג מתוך רשלנות אלא במודע. זה רצח לכל דבר.

גם ברוב מדינות ארה"ב, היכן ששיפורים הם לא אישיו בכלל ומותר לעשות הכל, כולל לדחוף מנוע סילון למריצה, עדיין יש חוקי תנועה ואוי למי שיעבור את המהירות המותרת במייל אחד. וזה בסדר גמור, כי שם יש היכן לללכת ולפרוק את האדרנלין וללחוץ והיי - גם אצלנו כבר יש. שלושה מסלולים, אמנם צנועים אבל זה בהחלט מספיק - יש ימים בהם ניתן להיכנס, לשלם משהו, כמו בחו"ל - ולעלות על המסלול. שם, מול הסטופר, נראה אתכם מהירים באמת.

ולא חייבים מכונית ספורט משופרת כדי לנסוע מהר. גם לא מכונית ספורט סטנדרטית מהניילון. גם קורולה פשוטה מהדור הלפני אחרון עוברת 190 קמ"ש בקלות אם תתעקשו. אפילו יאריס ופיקנטו, שתי דוגמאות מובהקות לעליבות מוטורית גם כשמדובר במכוניות מודרניות, נוסעות 160 קמ"ש אמיתיים ואפילו קצת יותר. מספיק כדי להרוג או להיהרג, כי במהירות הזו הן כבר לא כל כך מחזיקות את עצמן על הכביש...

רעש?... "להחריד שכונה שלמה"?..... האגזוז הפתוח עובר ואחרי שנייה נעלם. לעומת זה החריינים האמיתיים, אלה שפותחים בחצר בפול ווליום מערכת הגברה בעוצמה של איטצדיון, עם עומר אדם/אייל גולן/זוהר ארגוב/כל ערס מזמר אחר מז'אנר מוסיקת פחי הזבל) שצורח ומיילל במשך שעות, וטלפון למוקד 100 של המשטרע כי הילדים לא יכולים להירדם בקקופוניה הזו, נענה ב"אדוני, על פי חוק מותר להם להרעיש עד 23:00 בלילה ועד 24:00 ביום שישי" ואתם נאלצים לסבול את הקדיחה הזו במוח שלא נגמרת במשך שעות. זו הפרעה אמיתית, חבריי הצדקנים, המתחסדים ובעיקר הצבועים.... לא אגזוז של אימפרזה טורבו. אבל היי - זה מותר. אז גם לשכנים האלה שלכם אתם רוצים לקצוץ את הידיים? לחתוך את הביצים?

תרגיעו. חיו ותנו לחיות. כן, לשפר את הרכב זה חלק מתרבות מוטורית. להנמיך גולף או אימפרזה זה מוסרי בעיני ותרבותי בדיוק כמו להגביה סופה או לנדקרוזר. לאסור על שיפור מכונית זה מבחינתי כמו לאסור עלי לעשות קעקוע או ללבוש מה שמתחשק לי או לשמוע מה שמתחשק לי. כן, גם את עומר אדם.
לרדוף מכוניות משופרות (מונמכות או מוגבהות, גם אם לא נסעו מטר ולא ביצעו שום עבירת תנועה, סתם עמדו בחניון) זה בדיוק כמו להיטפל לאזרחים מעדה ספציפית, בגלל צבע עורם או לאזרחים אחרים ממגזר אחר בשדה התעופה, רק בגלל מוצאם האתני. זה בדיוק אותו עקרון - כמו שמכונית משופרת מעידה על "הצהרת כוונות", כך גם צעיר שחור שצועד ברחוב של שכונה "לבנה" זו "הצהרת כוונות". וגם ערבי אזרח ישראל שרוצה לטוס לחו"ל, "הרי ידוע" מה הוא מתכוון לעשות - לכל הפחות לפוצץ את המטוס על מגדלי עזריאלי. אז צריך לכל הפחות לבדוק מה מעשיו של האתיופי ברחובות רמת אביב, ושל הערבי בשדה התעופה.
במקרה של האתיופי, ליתר בטחון מוטב גם לעצור אותו ולהביא לתחנה. שם הוא כבר ידבר. ואם לא, "ישכנעו אותו" בדרכים אקטיביות. ואם ינסה מלכתחילה לברוח כבר ברחוב, הרשות נתונה לירות לו בגב והכל יהיה בסדר, יספרו לנו על "כדור שניתז". במקרה השני, של הערבי בשדה התעופה, יקחו את האחמד/מוחמד לחקירה בחדר נפרד. יפרקו ויפזרו לו את המזוודה, ידברו אליו ויתנהגו אליו באופן משפיל ומבזה. אותו דבר אגב, הם עושים לבחורות צעירות שהגיעו ממזרח אירופה/חבר העמים לשעבר. הן ישר חשודות כמי שמתכוונות לעבוד בזנות.
כי אולי לא כל ערבי הוא מחבל ולא כל רוסיה היא זונה, אבל כל מחבל הוא ערבי וכל זונה היא רוסיה. או לפחות מולדובית. נכון?... הגיון ישראלי פשוט שמתבסס על שני המונחים - "הצהרת כוונות" ו"הרי זה ידוע".

תשאלו מה קשור? קשור, קשור. הכל קשור.
ציד מכוניות משופרות במפגש בחניון או להבדיל ציד אתיופים ברחוב, או ערבים ורוסיות בשדה התעופה. זה לא משנה. אלה רק הסימפטומים של הצורה שבה השלטון כאן שונא את אזרחיו ומתעלל בהם פשוט כי הוא יכול. והוא יכול כי הוא הצליח לשסות אותנו זה בזה. לשנוא אחד את השני ובכלל את כל מי שלא אנחנו, לא מהדעה הפוליטית שלנו, לא מהעדה שלנו, לא מהעם שלנו, לא מצבע העור שלנו, לא מהשכונה שלנו. לא מהתחביב שלנו או לא אוהד את אותה קבוצת כדורגל כמונו. הרי גם הכביש הוא רק שלנו, מה פתאום מישהו אחר נוסע עליו ועוד באוטו מהיר ומרעיש יותר משלנו?... מיד לחתוך לו את הידיים ולתלות אותו מהביצים.

אנחנו מתדרדרים במדרון, חברים. בכיוון מאוד לא טוב.

moshe_levy
01-12-19, 20:26
הלב באמת כואב על מחיר הדמים בכבישים, אבל אין קשר ולו קלוש בין מחט לתחת, ואתם נשמעים כמו מועדון הנשים הצדקניות בבית אבות.

גם גולף TSI1.4 רגילה נוסעת 220 קמ"ש אמיתי. אפילו בקלות. מנסיון (בגרמניה, היכן שמותר)

כל מיני GT/GTI/STI/CUPRA/GTR וקמארו ופורשה ועד בנטלי ופרארי ולמבורגיני ואסטון מרטין. חלקן צעצועים שעולים מיליונים, עם מהירויות מירביות ששכחו מזמן את הקידומת 3.... ואפשר לנהוג בהן נורא מהר ולאבד שליטה ולהרוג המון אנשים. אבל הן מיובאות לכאן כחוק, כדת וכדין. עם תקן ותקינה ותיאורטית מותר לכל בן 17 עם רשיון ונסיון בני שתי דקות לעלות אל ההגה שלהן ולצאת לכביש.
אחד כזה הרג נוסעת ברכב בירושלים לפני חודשיים, כשדהר 220 קמ"ש בקמארו (סוג של "משטובה", מכונית שהורדה מהכביש אחרי שהוכרזה טוטאל לוס בשל תאונה קשה קודמת, רק השד יודע איך חזרה לכביש) בדרך בגין בירושלים (מהירות מותרת - 80) חצה אור אדום לתוך צומת , התנגש ברכב שחצה בירוק.
האוטו הזה לא היה "משופר", עם מרכאות או בלי. סתם אוטו מאוד מהיר כבר במקור, וכלוחצים אז גם רועש. לא השיפורים ולא הרעש הרגו או גרמו לתאונה - רק נהג עבריין, רוצח. מי שנוהג ככה על כביש ציבורי לא הורג מתוך רשלנות אלא במודע. זה רצח לכל דבר.

גם ברוב מדינות ארה"ב, היכן ששיפורים הם לא אישיו בכלל ומותר לעשות הכל, כולל לדחוף מנוע סילון למריצה, עדיין יש חוקי תנועה ואוי למי שיעבור את המהירות המותרת במייל אחד. וזה בסדר גמור, כי שם יש היכן לללכת ולפרוק את האדרנלין וללחוץ והיי - גם אצלנו כבר יש. שלושה מסלולים, אמנם צנועים אבל זה בהחלט מספיק - יש ימים בהם ניתן להיכנס, לשלם משהו, כמו בחו"ל - ולעלות על המסלול. שם, מול הסטופר, נראה אתכם מהירים באמת.

ולא חייבים מכונית ספורט משופרת כדי לנסוע מהר. גם לא מכונית ספורט סטנדרטית מהניילון. גם קורולה פשוטה מהדור הלפני אחרון עוברת 190 קמ"ש בקלות אם תתעקשו. אפילו יאריס ופיקנטו, שתי דוגמאות מובהקות לעליבות מוטורית גם כשמדובר במכוניות מודרניות, נוסעות 160 קמ"ש אמיתיים ואפילו קצת יותר. מספיק כדי להרוג או להיהרג, כי במהירות הזו הן כבר לא כל כך מחזיקות את עצמן על הכביש...

רעש?... "להחריד שכונה שלמה"?..... האגזוז הפתוח עובר ואחרי שנייה נעלם. לעומת זה החריינים האמיתיים, אלה שפותחים בחצר בפול ווליום מערכת הגברה בעוצמה של איטצדיון, עם עומר אדם/אייל גולן/זוהר ארגוב/כל ערס מזמר אחר מז'אנר מוסיקת פחי הזבל) שצורח ומיילל במשך שעות, וטלפון למוקד 100 של המשטרע כי הילדים לא יכולים להירדם בקקופוניה הזו, נענה ב"אדוני, על פי חוק מותר להם להרעיש עד 23:00 בלילה ועד 24:00 ביום שישי" ואתם נאלצים לסבול את הקדיחה הזו במוח שלא נגמרת במשך שעות. זו הפרעה אמיתית, חבריי הצדקנים, המתחסדים ובעיקר הצבועים.... לא אגזוז של אימפרזה טורבו. אבל היי - זה מותר. אז גם לשכנים האלה שלכם אתם רוצים לקצוץ את הידיים? לחתוך את הביצים?

תרגיעו. חיו ותנו לחיות. כן, לשפר את הרכב זה חלק מתרבות מוטורית. להנמיך גולף או אימפרזה זה מוסרי בעיני ותרבותי בדיוק כמו להגביה סופה או לנדקרוזר. לאסור על שיפור מכונית זה מבחינתי כמו לאסור עלי לעשות קעקוע או ללבוש מה שמתחשק לי או לשמוע מה שמתחשק לי. כן, גם את עומר אדם.
לרדוף מכוניות משופרות (מונמכות או מוגבהות, גם אם לא נסעו מטר ולא ביצעו שום עבירת תנועה, סתם עמדו בחניון) זה בדיוק כמו להיטפל לאזרחים מעדה ספציפית, בגלל צבע עורם או לאזרחים אחרים ממגזר אחר בשדה התעופה, רק בגלל מוצאם האתני. זה בדיוק אותו עקרון - כמו שמכונית משופרת מעידה על "הצהרת כוונות", כך גם צעיר שחור שצועד ברחוב של שכונה "לבנה" זו "הצהרת כוונות". וגם ערבי אזרח ישראל שרוצה לטוס לחו"ל, "הרי ידוע" מה הוא מתכוון לעשות - לכל הפחות לפוצץ את המטוס על מגדלי עזריאלי. אז צריך לכל הפחות לבדוק מה מעשיו של האתיופי ברחובות רמת אביב, ושל הערבי בשדה התעופה.
במקרה של האתיופי, ליתר בטחון מוטב גם לעצור אותו ולהביא לתחנה. שם הוא כבר ידבר. ואם לא, "ישכנעו אותו" בדרכים אקטיביות. ואם ינסה מלכתחילה לברוח כבר ברחוב, הרשות נתונה לירות לו בגב והכל יהיה בסדר, יספרו לנו על "כדור שניתז". במקרה השני, של הערבי בשדה התעופה, יקחו את האחמד/מוחמד לחקירה בחדר נפרד. יפרקו ויפזרו לו את המזוודה, ידברו אליו ויתנהגו אליו באופן משפיל ומבזה. אותו דבר אגב, הם עושים לבחורות צעירות שהגיעו ממזרח אירופה/חבר העמים לשעבר. הן ישר חשודות כמי שמתכוונות לעבוד בזנות.
כי אולי לא כל ערבי הוא מחבל ולא כל רוסיה היא זונה, אבל כל מחבל הוא ערבי וכל זונה היא רוסיה. או לפחות מולדובית. נכון?... הגיון ישראלי פשוט שמתבסס על שני המונחים - "הצהרת כוונות" ו"הרי זה ידוע".

ציד מכוניות משופרות במפגש בחניון או להבדיל ציד אתיופים ברחוב, או ערבים ורוסיות בשדה התעופה. זה לא משנה. אלה רק הסימפטומים של הצורה שבה השלטון כאן שונא את אזרחיו ומתעלל בהם פשוט כי הוא יכול. והוא יכול כי הוא הצליח לשסות אותנו זה בזה. לשנוא אחד את השני ובכלל את כל מי שלא אנחנו, לא מהדעה הפוליטית שלנו, לא מהעדה שלנו, לא מהעם שלנו, לא מצבע העור שלנו, לא מהשכונה שלנו. לא מהתחביב שלנו או לא אוהד את אותה קבוצת כדורגל כמונו. הרי גם הכביש הוא רק שלנו, מה פתאום מישהו אחר נוסע עליו ועוד באוטו מהיר ומרעיש יותר משלנו?... מיד לחתוך לו את הידיים ולתלות אותו מהביצים.

אנחנו מתדרדרים במדרון, חברים. בכיוון מאוד לא טוב.+1000000[emoji123]

Sent from somewhere....

איל מ
01-12-19, 20:42
גם להשמיע מוזיקה בקולי קולות זאת בריונות. אין הבדל. במקום הקודם שבו גרתי פעם בשבוע הייתי צריך לסבול מקריוקי. כשהפניה שלי להנמיך לא נענתה, בהחלט קראתי למשטרה. ויודע מה, אחרי פעם אחת שבא שוטר (ולא עשה כלום), השכנים נהיו פתאום מאוד מתחשבים. (אגב, מעבר לווליום מסוים לא חוקי להשמיע מוזיקה בשום שעה באיזור מגורים).
רוצה לקרוא לי צדקן כי מפריע לי שהתינוק לא נרדם? מקובל עלי. בהרבה חוגים אני נחשב יקה פוץ. לדעתי זאת זכותי האזרחית, לא פחות (ולדעתי האישית גם הרבה יותר), לחיות בנחת מאשר הזכות של יורם (שם בדוי) להתקין אגזוז (שלא משפר לו את הרכב).

ושוב,
אין לי בעיה עם שאר השיפורים כל עוד הם לא פוגעים לי באיכות החיים. אני לא חושב שתאונה נגרמת כי לאוטו יש 350 כ"ס. כל עוד הבעלים נוהג כמו שצריך שיהיה לו לבריאות.
חיה ותן לחיות? בכיף! רק הפוך- תן לחיות וחיה.

עריכה:
אם לאמל"ק,
זה ויכוח מיותר שלא מקדם אף אחד לשום מקום, בין בכיינים לצדקנים.

moshe_levy
01-12-19, 21:27
במקרה שלך התלוננת על המוסיקה באה משטרה לא עשתה כלום והשכן הבין והפסיק.
במקרה של ההורים שלי שגרים מעל 30 שנה באותו בית שקנו במיטב כספם בני 70 שיבדלו לחיים ארוכים, גרים מעל דירה שמאז שבנו את הבניין מושכרת תמיד לאנשים הכי... שיש, וכרגע הגיע אחד שגם שם מוסיקה ושר בקולי קולות ( מילא היה ברמה בסיסית) ולא שם ז....על אף אחד גם כשירדו להעיר לו התשובה היתה, זאת זכותי עד 23:00 או 00:00 לא משנה כרגע.
ואז כשמתקשרים למשטרה הפלא ופלא מה התשובה שלהם....שמותר לו עד × שעה.
אז זה לא בריונות ???
למה כי כאן אין איזו תקנה 360 שקובעת שטות גמורה כי כאן החוק מתיר, אז אם החוק מתיר למה אתה איל חושב שזו בריונות?????
לשים אגזוז נניח שאסור, מוסיקה מותר עד 23:00 נניח, אז למה הוא בריון הוא בחסות החוק מה הבעיה?
אתה מבין שזה איך שנוח לאנשים ככה מדברים.
אם אסור לצורך העניין לשים אגזוז ולשים קפיצים ובולמים שמנמיכים ולשים פילטר פתוח למה יש אישור ליבא ויש חנויות שמוכרות את זה?
למה פשוט אוסרים על יבוא של המוצרים הללו ופורים את כל הבעיה.
כי המדינה חוגגת מכל הכיוונים, מצד אחד מייבאים את זה משלמים מס יבוא מוכרים משלמים מע"מ ואז המשטרה תופסת את האזרח התמים ומכחישה עליו את החותמת בדמות דו"ח והורדה ומי יודע מה עוד.
זה עניין של נוחות בלבד ,של כתבה יפה ,של סקסיות, מצטלם יפה, יותר מאשר באמת אכפת למישהו שם במשטרה שהוא מנע איזה תאונה שאולי בהצהרת כוונות היתה קוראת.
זה כמו שצריך רישיון לנשק אבל ימכרו אותו בכל חנות בלי צורך להציג רישיון, ואז לך תתפוס את אלה שבלי רישיון.

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
01-12-19, 21:35
משה,
אתה נשמע כמו הבן שלי ששואל ״למה הוא כן ואני לא?״

רק שהוא בן 9 ואתה אני מניח קצת יותר.

moshe_levy
01-12-19, 21:47
אז הבן שלך חכם כנראה, כי שאלות כאלו צריכות להשאל ,ולא חדירה לקורקבן של האזרח על משהו שנמכר אבל אסור להרכבה ,לך תעשה איתו אנדרטה בגינה.

Sent from somewhere....

הירשפלד יובל
02-12-19, 19:42
אתה לא מבין למה צריך לשפר רכב?? תחביב מוטורי קוראים לזה...
אגב, זה חלק מסיבת הקיום של האתר הזה...
לפי דבריך, אני לא מבין מה יש לך לעשות כאן אם כל היום פה רק מבלבלים את המוח על שיפור כזה או אחר. הזוי.
וחוץ מלכתוב המון מילים, לא הצגת טיעון אחד שאפשר להתייחס אליו ברצינות. חוץ מלהתייפייף ולהראות לכולנו שהנה אתה יודע גם לענות לדרור, לא אמרת כלום.
טל.

טל
אם היית טורח לקרוא את הכתוב בחתימה שלי , היית רואה שבמהלך 13 השנים ברכב הותקנו ברכב שיפורים כאלו ואחרים , כולל מערכת מתלים חדשה שהורכבה לו היום. אם חלק מהאותיות/מספרים לא מובנים לך , אתה מוזמן לשאול חברים אחרים באתר.

זוהר
תודה על אבחונים פסיכולוגים כאלו ואחרים שהענקת לי חינם אין כסף . אני להבדיל מכם/חלק מחברי האתר , לא יושב ומתבכיין על המקלדת על כחולי המדים/משרד התחבורה/רשויות אכיפת חוק כאלו ואחרות . ישנה מציאות מסוימת בארץ בתחום תקנות התעבורה .לא על כל התקנות/הוראות החוק אני " מת " בלשון החוק , אבל זהו החוק וכל עוד לא שונה אני נאלץ לכבד אותו או להפר/לעקם אותו ולהיות מוכן לשלם את המחיר על הפרתו.

בנוגע לנושא השרשור , ציין מי שציין ובצדק לדעתי , כי זהו דיון/ ויכוח ללא סוף ואולי גם ללא תכלית.

בעת שמשה פתח את השירשור ולאחר התגובות שקיבלתי הבנתי שמישהו כאן , אני או חלק מהמגיבים - בהקשר לנושא ולמיקום , חי בלהלהלנד.
והמציאות/החיים הוכיחו לי כנראה שזה לא אני. לא יודע מהיכן כל המגיבים בארץ , אבל כמי שעבד 7 שנים בעמק הארזים 2011-18 בעת כריית מנהרות ואולמות הרכבת , הספקתי לטוב ולרע להכיר שם כמעט כל שיח. לאחר בחינה חוזרת של התצלום והסרטון הבנתי כנראה במדויק היכן התרכזו ועוכבו הרכבים . יש 2 סיבות לפחות להתוועד במקום כזה . 1 : הוא סמוי יחסית מן העין , אלא אם כן נפגשו סמוך למגרש הספורט כשהפרוג'קטורים דולקים. 2 : עמק הארזים כולו כולל אנדרטת התאומים מרושת בכבישונים/שבילונים ששתי מכוניות מתקשות לחלוף שם אחת לצד השניה וכביש נס הרים שמוכר ככביש מאתגר , הוא אוטובאן ביחס אליו.

לפני כשבועיים בשרשור אחר , סיפרתי על "דריפטים " ותופעות אחרות בי-ם בשכונת בית חנינא בירושלים . התאונה שהייתה במוצ'ש בצומת גבעת זאב/מחנה עופר ( עברתי שם ב-05:30 בבוקר ) שבה נהרגו אם ובתה ז"ל , הייתה כתוצאה ממה שהבנתי כפגיעתו של גולף GTI מונמך/לא מונמך , נהוג ע"י בחור בן 18 מכפר עקב שהוא 2-3 ק"מ מבית חנינא וצפון י-ם . בתוך עמי אני יושב ובאזורנו אני מכיר כבר עשרות שנים את תרבות הנהיגה הנוהגת במחוזותיו של רכבים משופרים/לא משופרים.

דבר נוסף שאציין הוא שלדעתי נהג לא מחליף מפלטים ברכב כדי לשמוע את המפלט באוזניה/ות בסלון וכמו כן נהג לא משקיע 0.5-2.0 מליון ש'ח ברכב V-6,8,10,12 300-700HP שאין ספק שהוא יצירת אומנות מוטורית , כדי ללחוץ על דוושת הגז בהילוך סרק בסלון ביתו/חדר השינה שלו.

לסיום - תרבות הדיון/ויכוח כאן באתר .
אני מכבד כל אדם באשר הוא ודן בדברים/נושאים לגופו של דבר ולא אדם.
קיבלתי בתגובות נושאים שונים ומשונים ( זוהר - אקדח/אומניות לחימה ? - מה לי ולאומניות מלחמה ) , חלק מהתגובות לדעתי לא כיבדו את כותביהן והעציב אותי הסגנון .

tallevi
02-12-19, 21:22
יובל יקירי,

עשית סלט שלם מהתגובות...
למשל התגובה שלי שציטטתה כלל לא כוונה אליך...וגם התגובה של זוהר לא כוונה אליך לדעתי...ו...המטאפורה של האקדח ואומנויות הלחימה שייכת לדרור בכלל...

לעצם העניין, אני דווקא די מתחבר למה שאתה מתאר, ודי מבין את התחושות שתיארו כאן אחרים לגבי תופעות כאלו ואחרות. אני פשוט חושב שהמסקנות שקופצים אליהן שגויות ומטעות.

בהחלט מכבד אותך וכל אחד אחר מהמגיבים כאן, וחלילה לי מלנסות לפגוע במי מהמגיבים.

טל.

moshe_levy
02-12-19, 21:48
יובל שני דברים לי אליך:
1. זה שיש חוק פה במדינה וצריך ללכת לפיו אנחנו יודעים ובפתיחת השרשור לא היתה בכוונתי להתחיל מרד נגד הרשויות.
2. זה ששוב אתה אומר שמי שקונה רכב יקר v6/v8 או סיאט אטקה קופרה שבדיוק עכשיו מתחילה להימכר עם 300 כ"ס, עושה זאת לא כדי "ללחוץ על דוושת הגז בסרק בסלון ביתו" או לחילופין התקנת אגזוז שמשום מה נתקעתם רק על זה כי זה עושה "רעש", זה טעות!!!

Sent from somewhere....

הירשפלד יובל
02-12-19, 22:52
טל ומשה.
שמח שאם היתה אי הבנה ( ולו רק אצלי ) , יושרו ההדורים עמכם. כמו שאמרתי וציין גם מישהו אחר , זהו נושא/דיון ללא סוף , לכן אני פורש.

דרור ברלי
03-12-19, 00:40
לויכוח הזה אכן אין סוף.

אבל ראוי לחדד דברים ולהבין אותם - במיוחד כאן, שזה בית לאנשים שאוהבים רכב (שטח) ואוהבים לשפר ולשדרג אותו, וגם לתחזק אותו בעצמם (גם זו עבירה על החוק, אם מישהו לא ידע). היה ראוי שמי שמסתובב כאן יידע לרדת לעומקם של דברים ולהבין, ולא להתלהם, להכליל ולחפש קורבן תורן לתלות בו אשמה ולעשות בו לינץ', בתכל'ס על לא עוול.

בפעם המיליון - שיפורים לא גורמים תאונות.
מכוניות לא גורמות לתאונות. לא משופרות ולא סטנדרטיות. לא ספורטיביות ולא רכבי שטח. בכלל, אין דבר כזה "רכב מסוכן" - רק רכב לא תקין הוא מסוכן.
גם "מזג אויר בעייתי" לא גורם לתאונות.
גם כבישים "בעייתיים"/"אדומים"/"בעיות תשתית" לא גורמים לתאונות.

תשננו לעצמכם - רק נהגים לא מיומנים ו/או משתוללים גורמים לתאונות.
מי שגורם לתאונות זה רק בני אדם. אותו "גורם אנושי" מפורסם שיושב מאחורי ההגה כשהוא שיכור, או מסומם, או משתולל, או סתם לא מיומן כשהאוטו שלו מאבד ברקסים/נתפס לו הגז, ובמקום שיידע מה עושים, מתקשר למוקד 100 ומצפה שיעזרו לו בהתכתבות..... או נוהג מהר מדי בכביש שלא מאפשר זאת מבחינה בטיחותית (ואני לא מדבר כרגע על החוק). סיפור "הגורם האנושי" הוא אולי הדבר היחידי בו אני מסכים עם משרד התחבורע, שבכל עניין אחר אני חושב ברצינות גמורה ומוחלטת שבכל מה שקשור ברמה הטכנית לכלי רכב הוא לא מקצועי וכן מיותר.
יבוא נמרוד ויגיד "אתה רואה? צריך מכונית אוטונומית". יכול להיות, אבל עד שזה יקרה (וזה יקרה רק עוד המון זמן, ואלפי אנשים עוד ייהרגו בכבישים עד אז) יש הרבה מה לעשות כדי להקטין במשהו את קציר הדמים הזה.

מבדיקת בוחני התנועה אפשר היה לקבוע שהגולף GTI הפוגעת נעה במהירות מופרזת, הן ביחס למותר בחוק והן ביחס לתנאים באותו קטע כביש. כמה מהר? לא נמסר. גולף GTI דור 4, זה אוטו בן 15-21 שנה בערך. פעם, כשהיה חדש, היו לו 150 כ"ס. זה הכל. כמה מהר הוא כבר יכל לנסוע? לפי התמונות הרכב הזה אמנם מעוך בחזית, אבל בסך הכל נראה די שלם. זה רכב ישן, עם רמת בטיחות של לפני 20 שנה, ובכל זאת הנהג יצא ממנו בחיים ואפילו לא נפצע קשה... כנראה לא הגיע למהירויות שמעבר ליכולות הרכב הזה במצבו הסטנדרטי ואפילו לא גבוהות באופן חריג. מהירות מופרזת בוודאי, אבל זה לא נראה כמו 200 קמ"ש ואפילו לא 20-30 קמ"ש פחות מזה. אני מהמר שהוא נסע במהירות שכנראה שגם המשפחתומטית-ליסינג הצנועה שלכם היתה יכולה לנסוע בה, ככה שטענת ה"שיפורים" ותליית האשמה בהם לא רלוונטית בכלל.

עוד פרטים:
הנהג נפצע וקיבל טיפול רפואי והוזרקו לגופו כל מיני חומרים שלא מאפשרים בדיקת אלכוהול.
גם לגבי אפשרות שימוש בטמבלפון עדיין אין מסקנות.
יחד עם זאת, אני ממש לא אתפלא אם הוא בכל זאת לגם משהו ו/או בנוסף ללחיצה נמרצת בגז, הוא גם התעמק בקריאת הודעות או הקלדה כלשהי....
עוד משהו, די חשוב - נבדקת האפשרות שהרכב הנפגע סטה ממסלולו בפתאומיות. כולנו מכירים את התופעה הזו, רווחת במיוחד בקרב נהגי משפחתומטיות וג'יפונים ושאר זחלנים וחולמנים. כן, זה ככה. זה לא מוריד מאשמת נהג הרכב הפוגע, אבל בהחלט יכול לתרום לתאונה.

בנוסף, היה ראוי להתייחס בכובד ראש לעובדה אחת שאי אפשר להתכחש אותה - היום דיברו ברדיו על התאונה הזו, והושמעה גם דעתו של ניצב בדימוס ברונו שטיין שהיה מפקד משטרת התנועה. את דעתי על המשטרע בכלל ומשטרת התנועה בפרט אתם יודעים, אבל עדיין אי אפשר לקחת מקצין כל כך בכיר ומנוסה כזה את מה שהוא יודע - והוא יודע הרבה מאוד, ואלה פשוט עובדות מוגמרות - תופעת ההשתוללות ופריעת החוק בקרב נהגים צעירים מהמגזר הערבי היא עובדה. גם בתאונה עם הקמארו בירושלים הנהג הפוגע היה צעיר ערבי מהמגזר שהתפרע על הכביש (במכונית שהורדה מהכביש לאחר תאונה קשה ורק אלוהים יודע איך קיבלה שוב רישוי). ניצב שטיין טוען במפורש שמדובר כאן בנורמות של התרסה נגד המדינה ונגד חוקיה. מישהו יכול להתווכח עם זה?

כמובן שמיד עורך הדין של הנהג צעק וצווח ולי אין ספק שמסיבות של פוליטיקלי-קורקט לא מטפלים בבעיה הזו. פשוט כי לא רוצים לסטות לויכוחים על "גזענות". מישהו חושב שאם המשטרע נטפלת למכוניות משופרות מכת התאונות תפחת ולו בהרוג או פצוע או תאונה אחת?...........
קדחת.

אני מוכרח לציין שאין לי דבר וחצי דבר נגד ערביי ישראל. הם אזרחים כמוני וכמוכם ואין צורך לכתוב שוב קלישאות בנוסח "רוב מוחלט של הציבור הערבי שומר חוק" (שזה נכון) ו"יש לי הרבה חברים ערבים" (באמת יש לי ולא אחד ולא שניים. והם אנשים משכמם ומעלה ולא כי הם ערבים אלא כי הם בני אדם טובים. תאמינו לי, אני בוחר את החברים שלי בפינצטה ומוצאם/עדתם/דתם/לאומיותם אינם אישיו בכלל). אבל רווחות אצלם במגזר כל מיני תופעות כמו רציחות ללא הפסקה, אגירת נשק לא חוקי, ירי פרוע, נהיגה פרועה ועוד דוגמאות רבות אחרות של פריעת חוקים, שאם היו נפוצות במגזר היהודי, היו מטופלות מיד וביד קשה. ואצלם?.... כלום. נאדה. גורנישט.

עוד מכה שנזהרים שלא לטפל בה היא ההתעסקות בטמבלפון. מעל 60% מההרוגים בכבישים אפשר לזקוף "לזכות" ההתעסקות במכשיר סלולרי תו"כ נהיגה. זו רעה חולה וקטלנית, ששום קנס לא יפתור - למעט התערבות טכנית מכוחו של חוק, שלא תאפשר שימוש בדבר הנורא הזה בתוך מכונית נוסעת. הטכנולוגיה קיימת כבר מזמן, אלה דברים שלא צריכים להיות לשיקול דעתו של אף נהג, שוטר או שופט - אלא ברמה הטכנית, מוטמעים במכונית כבר מהיצרן, שוב, מכוחו של חוק - כל עוד הרכב בתנועה, שאי אפשר יהיה לסמס או לקרוא הודעות, לקבל או להוציא שיחות. רק GPS יוכל לפעול לטובת תוכנות ניווט ולא יותר. כל היתר ממש לא. אתה מוכרח לנהל שיחה או לבדוק הודעות? עצור בצד או בתחנת דלק. כנ"ל מערכות מולטימדיה - מסכים ברכב זו הסחת דעת מטורפת, סכנת נפשות ממש, משהו שצריך להיות אסור על פי חוק וזהו. צריך רק להכיר בבעיה ולחוקק חוק מתאים - וכל מכונית שמיובאת לישראל תגיע ללא מסכים, שמסוכנים פי מיליון מכל מנוע משופר עם 700 כ"ס. כי כנראה באמת יש דברים שאי אפשר לפתור ללא התערבות מלמעלה.

ואל תגידו לי "יש אפליקציה שעושה את זה, תוריד אותה ותשתמש בה" או "זה בלתי אפשרי" או "זו גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה"- כמה אנשים מורידים אפליקציה כזו מרצונם? מגבילים את עצמם מרצון?.... גם לקבוע שכל מכונית שמיובאת לישראל תהיה ללא מסכים ולמנוע מהטמבלפון לפעול ברכב נוסע זה אפשרי בהחלט, צריך רק לרצות, להחליט ולבצע. אבל המדינה לא רוצה, בדיוק כמו שהיא נמנעת מטיפול שורש בעבריינות בכלל ובעבריינות הכביש בפרט, באותו מגזר פורע חוק. מעניין למה היא לא מעוניינת, גם במחיר החיים של כולנו.

אין לי כאן טענות למשטרע, כי היא בסך הכל מבצעת הוראות והנחיות מלמעלה - זו המדינה שנזהרת מאוד-מאוד לא לטפל בבעיות האמיתיות. אז ימשיכו לחפש לכם פילטרים פתוחים, אגזוזים, הנמכות והגבהות, פגושי ברזל עם כננות או בלי, פול גז בניוטראל - והדם כמובן ימשיך לשטוף את הכבישים. כי ככה זה כשפוליטיקלי-קורקט מזויין, אינטרסים של בעלי ממון, בורות וחוסר מקצועיות מכתיבים את סדר היום.

זוהר לב
03-12-19, 14:20

אנחנו מתדרדרים במדרון, חברים. בכיוון מאוד לא טוב.

מפליא אותי שדווקא בעת הזו העזת לכתוב תגובה כזו.
לא העלתי בדעתי לרשום משהו בסגנון "הנה אמרתי לכם" ואילו אתה עם הרהב וההתנשאות שלך
קובע את הקביעה הבאה:

"אין קשר ולו קלוש בין מחט לתחת"

מאין הבאת את האמירה החצופה הזו?, באיזה בי"ס למדת את זה? מאיזה שדיים ינקת את עזות המצח הזו?
אין קשר? בטח שיש קשר, והוא קשר הדוק מאוד.

בושה, ממש בושה, מפני שכל מה שכתבתי, מילה במילה, בהקבלה מצמררת, התגשם לצערי הרב-
הצהרת הכוונות של נהגי המשופרות. לא רק שכעת הרי ברור לכולם מה התכלית של רכב כזה, אלא שעכשיו כולם כבר יודעים מה אופי השימוש בו - בדיוק מה שכתבתי שם, ושהרתיח את דמך.

הדיון נסוב על רכב משופר ואילו אתה לקחת את מילותיי, נתת להן פרשנות משלך והשלכת אותן על כל עוולות העולם ובלהט התשוקה שלך בלבלת במכוון או שלא, בין שני מושגים "הצהרת כוונות" ו"כוונות נסתרות" - שהבדל בינהם, כמו בין שמיים לארץ.
זוהי הלוגיקה שלך במיטבה! שלקוחה מבין ה-ע' ל-ע' שלך... בראוו!.... זהו המורטוריום של המוח בשיא התגלמותו, שעשית בו שימוש נגדי.

ויש אנשים הקונים את האג'נדה הזו שלך, המהלכת אימים על כל מי שמתנגד או חושב אחרת, וחוברים אליך, אם מאימת ההצלפה או מעצם השמחה לאיד. אלו שנפלו שבי לסיגנונך, לכן הם יסכימו עימך ויאמצו את הרעיונות שאתה מציג, רק הדרך....הדרך הדורסנית שאתה עושה זאת היא ההיפך הגמור מהדברים שאליהם אתה מטיף.

ישנם מספיק מטורפים ופושעים בכל סוגי הרכבים שעושים בנו שמות והורגים, וכנגד הרדיקלים שבהם, רכבי ספורט ואופנועים כבדים, שהמולך אישר הבאתם לארץ, אין אני יכול לעשות מאומה מלבד הבעת מורת רוח. לכן לא צריך ל"הוסיף חטא על פשע בדמות מכונית כביש משופרת", כי אופי השימוש בה מסכן את משתמשי הכביש וזו אינה רק השערה, זו עובדה מוכחת.

לגבי המשפרים למינהם. כל זמן שהשיפורים אינם חוקיים ולא משנה כרגע מה הם, גם הביטוח שהם משלמים על רכבם הוא למכונית המקורית ולא למשופרת. וברגע האמת, כשיידרשו לו, כשיבוא בוחן רכב משטרתי- הביטוח אינו תקף.
זהו הסיכון שהם לוקחים על עצמם מתוך זילזול וקלות דעת, ואין לי שום סיבה לתת אמון בהם כי בזאת הם מזלזלים ומקלים ראש בכל הסובב אותם על כל המשתמע מכך.(סוציומשהו? אמר מישהו כאן)

ואילו אתה מגן עליהם ותומך בהם. תומך בשיפור שאינו חוקי, תומך בהפרת חוק הביטוח, במקום להתנער. אז מה זה אומר עליך? אג'נדה? או אולי משהו הרבה יותר עמוק ?

אני לא נופל למלכודת הדבש ולא מתחבר לאוטופיה שאתה מציג, "תרבות ספורט מוטורי" ו"סדר יום אזרחי" כי יש סדרי עדיפויות קודמות וחשובות הרבה יותר שמהן אתה מתעלם ומציג אך ורק את משנתך מקהת המוחות. למה? כי לך מותר... כי אתה יכול.... כי אתה ה"כוהן הגדול" של הספורט המוטורי.

"ההגיון הישראלי הפשוט", זה שבזת לו, המגלם בתוכו מוטיב חזק ובריא של השרדות, הוכיח את עצמו מעל 70 שנה. ולכן, כל מה או מי שמאיים עליי או על שלימות ובריאות משפחתי, על חבריי, שכניי ומכריי, וכל הסובבים אותי, אין לו זכות קיום, ואעשה הכל כדי שהמצב יישאר כך. (ואם לא הבנת....זה מה שחושב רוב רובו של הציבור )

כאן לא תהיה תרבות ספורט מוטורי, כי אין לה מקום במדינה הצפופה ממילא, ומפני שאין תרבות, והעתיד, מההיבטים הללו אינו ורוד. לכן צפה להקשחה ולא לשום הקלה מצד הממסד, שהוא, למרות שעם חלק מהכינויים שייחסת לו אני מסכים, הוא זה שעדיין מגן עליי מפני אנשים כמוך.

שתי אפשרויות לפניך. קבל דינה מלכותיא או שנה אותם. ואם לא זה ולא זה, אז לך.
קח את החליל שלך ואת צאן מרעיתך ולך לחלל בהמלין, ברלין, או ברוקלין.
לך ואל תחזור, כי המדינה הזו, שהתבטאת סרה בה ובאזרחיה, כנראה שלא מתאימה לך.

ובלכתך, אל תשכח לקחת איתך תמונה של אישה חייכנית עם תינוקת בת 3 שבועות בידיה.

Pageup
03-12-19, 15:54
גם כבישים "בעייתיים"/"אדומים"/"בעיות תשתית" לא גורמים לתאונות.

עם הרבה מאוד דברים אני מסכים אבל בסעיף הזה אתה טועה. נכון שנהג מנוסה לא אמור
להגיע למצב מסכן חיים או מסוכן כי הוא מיומן וקורא את הכביש. אבל, עם בור באספלט
באיילון שמופיע ככה פתאום וגורם לרכב שלך לעוף הצידה על מעקה/רכב אחר/רוכב
שום נהג כולל שומאכר לא בטוח שיצליח להתמודד.
דוגמא: שני בורות כאלה נמצאת בין רוקח לקק"ל לכוון צפון בנתיב ההשתלבות מההלכה.
הבור נמצא שם מעל חצי שנה, שיחות טלפון למוקד שנענו ב"מוכר" ואימיילים לנתיבי איילון
שנענו ביטופל בשיפוץ הקרוב שהתחיל כבר עדיין לא פתרו אותו - עם רכב שטח כמעט ולא
מרגישים אותו, עם צמיגי low profile, מי שלא מכיר את הבורות יכול לשבור ג'אנט או לפוצץ
צמיג. ויש עוד הרבה מהסוג הזה.

מעבר לזה, כביש אדום/בעיות תשתית הם ההבדל בין הרוגים לפגיעות פח.

ועדיין, בניגוד לרכב משופר שלרוב הנהג שלו גם מיומן (בשאיפה שלקח הדרכה והתאמן קצת
במסלול) לבין אחד שחתך אגזוז יש הבדל גדול, לרוב זה שחתך את האגזוז סתם כי בא לו
להרעיש (בוא לא נתמם, יש הרבה מאוד כאלה) והוא גם מהסוג שנוסע במהירות שאינה תואמת
את תנאי הכביש והוא מהזן שצריך להכחיד.
אמנם אתה גר בחולון (גם אני יליד המקום), אבל שנינו יודעים שלגור בבניין שנמצא ליד "מעוז"
כזה שבו הם מתחראים זה סבל לא קטן, כי כל יום שישי (ולפעמים גם באמצע השבוע) ב 2 לפנות
בוקר יש לך סדרה של הפרעות כזו במשך שעות - ואתה לא באמת יכול לישון והילדים מתעוררים
כמה פעמים (במיוחד אלא הקטנים שלוקח להם זמן להרדם מחדש ודורשים "על הידיים")

אני בעד שיפורים שנעשים בצורה נבונה, נכונה ו"מהונדסת נכון", אבל מי שחותך את האגזוז הייתי חותך לו גם עוד משהו.

ולגבי המשתוללים האלה - 2 לפנות בוקר, איילון צפון בקטע שבין בית העלמין ליוספטל, מתחיל להווצר עומס
לא ברור כי שני מטומטמים עם רכבים משופרים מאיטים עד עצירה כי הם מתכננים תחרות ל 1/4 מייל.
סכנת נפשות ובנס לא הייתה תאונה שם - הייתי שני רכבים אחריהם, לקח לי רגע להבין מה קורה.

דרור ברלי
03-12-19, 19:05
מירוצי דראג באיילון צפון?..... איך לא ראיתי, לא שמעתי ולא ידעתי. מעניין.

אבל אל תדאג.
בזכות ה"נתיב פלוס" המחורבן, גם בשתיים לפנות בוקר רוב הסיכויים שיש פקק באיילון צפון (כביש 20).
ושוב - נמכרות בישראל מספיק מכוניות היפר-מהירות במצבן המקורי, נהוגות על ידי ערסים מסריחים, שייתנו בראש בכל מירוץ דראג מחתרתי שכזה. לא צריך אגזוז חתוך.

מירוצי רחוב לא חוקיים ובכן - אינם חוקיים. וגם מסוכנים. מכיוון שאתה טוען שמדובר בתופעה ידועה ומוכרת באיזור (שוב, למעט שנתיים בבאר שבע בתקופת מלחמת יו"כ כשהייתי ילד צעיר מאוד, אני מתגורר בחולון כל חיי ומשתמש קבוע מדי יום בכביש 20 בשני כיווניו הפקוקים ומעולם לא יצא לי לראות שם מירוצים... אבל נניח שזה נכון) גם אני בעד שיארבו להם ויתפסו אותם ויטפלו בהם בהתאם.

בור באמצע האיילון אינו "כביש אדום". זו תקלה, מפגע בטיחותי, שנתון לאחריות וטיפול הרשויות.
הרשויות אינן מטפלות בזה פשוט כי לא אכפת להן. זה כבר נושא לדיון אחר וכל מררה שאשפוך על מדינת ישראל, רשויותיה ופקידיה תהיה בסוג של אנדרסטייטמנט. החלאות האלה ראויים למילים הרבה יותר קשות.

"כביש אדום" לכשעצמו, בדרך כלל כביש בינעירוני משני, עמוס תנועה, עם נתיב אחד לכל כיוון, אינו מסוכן שלכעצמו - הרי את הכביש, רצועת אספלט דוממת, אינך יכול לשכנע ולהטיף לו ציונות. הוא נתון באותו רגע בו אתה נוסע עליו ורק רוצה להגיע הביתה בשלום. הוא מצב קיים. אינך יכול לשנות אותו. הוא מחייב אותך, הנהג, לקחת זאת בחשבון ולנהוג בהתאם.
היי, ממש כמו ציר בשטח שקשה לתנועה משום בעיות ניווט או עבירות. כי שטפונות חירבו אותו לפני כמה ימים, כי גשמים הפכו אותו לעיסת בוץ, כי טנקים באימון נסעו בו ויצרו קוליסים מטורפים ועמוקים, כי כי וכי. מה יעזור לך עכשיו להאשים את הנהג הישראלי, את מזג האויר, את צה"ל שמחרב את השטח, את הרשויות שלא מטפלות?... עכשיו אתה צריך להסתדר עם מה שיש באופן המיטבי והבטוח ביותר. כי רק אתה קובע. אתה "הגורם האנושי". אסור לך לטעות. כי טעות שלך יכולה להיות פטאלית ושלא כמו במשחקי מחשב, אין לך עוד פסילות.

"כביש אדום" או מעוט נתיבים, עם ראות בעייתית, עמוס תנועה, משאיות וכו', בוא נוסיף לו גם מזג אויר סוער למשוואה, טוב?..... ובכן, הוא מחייב את הנוהגים בו לזהירות יתר. לנסיעה במהירות איטית יותר, לעירנות גבוהה הרבה יותר. לא צריך כאן מיומנות של נהג מירוצים, רק להניח את הטמבלפון בתא הכפפות ולהפעיל שכל ישר. אותו שכל ישר שקשה למצוא בקרב רוב אוחזי ההגה בישראל. הסיפור משלשום עם הבחור העילג במאזדה 3 ש"איבד בלמים" בכביש 6 (המרכאות לא במקרה, בואו וננאמר שהסיפור שלו רק מתחיל עכשיו), ממחיש טוב מאוד עם מי ועם מה יש לנו עסק כשאנחנו נוסעים לתומנו בכבישי ישראל. גם בכבישים מודרניים ובטוחים ברמה של חו"ל, כמו כביש 6.

ולאדון זוהר - באמת כבר אין לי כוח להתייחס לתגבובת הזויה ומתלהמת של דברים שפשוט לא נכונים עובדתית, שמעידים אך ורק על בורותך בנושא, לא יותר. למרות המילים הקשות, אני לא כועס עליך בכלל, פשוט כי אני מאמין שגלשת לחרפות וגידופים רק בגלל עידנא דריתחא.

רק על דבר אחד אני ממש מסכים איתך זוהר - רוב הציבור אכן תומך במדיניות היד הקשה וגם בעוד הרבה צעדים שיאים יותר לדיקטטורות טוטליטריות מאשר למדינה מערבית דמוקרטית.
זה בהחלט נכון שהרוב אולי קובע, אבל הוא לא בהכרח צודק - הרוב הזה בדיוק, גס מחשבה ודיבור, אלים מילולית ופיזית, נמוך-מצח, עילג, ורידים מאיימים להתפקע במצחו, ריר וקצף נוזלים מצידי פיו וניתזים כשהוא צווח ומקלל "בוגדים"/"סמולנים"/"לחתוך את הידיים"/וכו' וכו' (לכל מי שלא חושב כמוהו), או סתם כשהוא רוצה שוקולד כאן ועכשיו בטיסה לחו"ל, לגמרי במקרה גם סבור שראש הממשלה הקרימינל צריך להמשיך בתפקידו...
ויש עוד ועוד דוגמאות למכביר לחוכמתו המרובה של ה"רוב" במדינת ישראל.
נחסוך את זה, כי אנחנו לא מתעסקים כאן בפוליטיקה.

ולסיום - טיפ קטן למשפרים - סתם כך חיתוך של האגזוז, לא משפר ביצועים. יש מצב שאפילו פוגם בהם.
גם רעש לכשעצמו לא מעיד על ביצועים משופרים.
מערכות פליטה זה מדע שלם. גם ה"רעש" שלהן, יותר נכון צליל, הוא משהו שמהונדס ונוצר במעבדה. כי הסאונד שהמפלט יוצר, הוא חלק מהעניין. יש כמה וכמה סוגי מערכות פליטה משופרות שכן מעלות הספק, אבל שקטות כמו המקוריות או כמעט כמו. איך?...........

moshe_levy
03-12-19, 19:42
מפליא אותי שדווקא בעת הזו העזת לכתוב תגובה כזו.
לא העלתי בדעתי לרשום משהו בסגנון "הנה אמרתי לכם" ואילו אתה עם הרהב וההתנשאות שלך
קובע את הקביעה הבאה:

"אין קשר ולו קלוש בין מחט לתחת"

מאין הבאת את האמירה החצופה הזו?, באיזה בי"ס למדת את זה? מאיזה שדיים ינקת את עזות המצח הזו?
אין קשר? בטח שיש קשר, והוא קשר הדוק מאוד.

בושה, ממש בושה, מפני שכל מה שכתבתי, מילה במילה, בהקבלה מצמררת, התגשם לצערי הרב-
הצהרת הכוונות של נהגי המשופרות. לא רק שכעת הרי ברור לכולם מה התכלית של רכב כזה, אלא שעכשיו כולם כבר יודעים מה אופי השימוש בו - בדיוק מה שכתבתי שם, ושהרתיח את דמך.

הדיון נסוב על רכב משופר ואילו אתה לקחת את מילותיי, נתת להן פרשנות משלך והשלכת אותן על כל עוולות העולם ובלהט התשוקה שלך בלבלת במכוון או שלא, בין שני מושגים "הצהרת כוונות" ו"כוונות נסתרות" - שהבדל בינהם, כמו בין שמיים לארץ.
זוהי הלוגיקה שלך במיטבה! שלקוחה מבין ה-ע' ל-ע' שלך... בראוו!.... זהו המורטוריום של המוח בשיא התגלמותו, שעשית בו שימוש נגדי.

ויש אנשים הקונים את האג'נדה הזו שלך, המהלכת אימים על כל מי שמתנגד או חושב אחרת, וחוברים אליך, אם מאימת ההצלפה או מעצם השמחה לאיד. אלו שנפלו שבי לסיגנונך, לכן הם יסכימו עימך ויאמצו את הרעיונות שאתה מציג, רק הדרך....הדרך הדורסנית שאתה עושה זאת היא ההיפך הגמור מהדברים שאליהם אתה מטיף.

ישנם מספיק מטורפים ופושעים בכל סוגי הרכבים שעושים בנו שמות והורגים, וכנגד הרדיקלים שבהם, רכבי ספורט ואופנועים כבדים, שהמולך אישר הבאתם לארץ, אין אני יכול לעשות מאומה מלבד הבעת מורת רוח. לכן לא צריך ל"הוסיף חטא על פשע בדמות מכונית כביש משופרת", כי אופי השימוש בה מסכן את משתמשי הכביש וזו אינה רק השערה, זו עובדה מוכחת.

לגבי המשפרים למינהם. כל זמן שהשיפורים אינם חוקיים ולא משנה כרגע מה הם, גם הביטוח שהם משלמים על רכבם הוא למכונית המקורית ולא למשופרת. וברגע האמת, כשיידרשו לו, כשיבוא בוחן רכב משטרתי- הביטוח אינו תקף.
זהו הסיכון שהם לוקחים על עצמם מתוך זילזול וקלות דעת, ואין לי שום סיבה לתת אמון בהם כי בזאת הם מזלזלים ומקלים ראש בכל הסובב אותם על כל המשתמע מכך.(סוציומשהו? אמר מישהו כאן)

ואילו אתה מגן עליהם ותומך בהם. תומך בשיפור שאינו חוקי, תומך בהפרת חוק הביטוח, במקום להתנער. אז מה זה אומר עליך? אג'נדה? או אולי משהו הרבה יותר עמוק ?

אני לא נופל למלכודת הדבש ולא מתחבר לאוטופיה שאתה מציג, "תרבות ספורט מוטורי" ו"סדר יום אזרחי" כי יש סדרי עדיפויות קודמות וחשובות הרבה יותר שמהן אתה מתעלם ומציג אך ורק את משנתך מקהת המוחות. למה? כי לך מותר... כי אתה יכול.... כי אתה ה"כוהן הגדול" של הספורט המוטורי.

"ההגיון הישראלי הפשוט", זה שבזת לו, המגלם בתוכו מוטיב חזק ובריא של השרדות, הוכיח את עצמו מעל 70 שנה. ולכן, כל מה או מי שמאיים עליי או על שלימות ובריאות משפחתי, על חבריי, שכניי ומכריי, וכל הסובבים אותי, אין לו זכות קיום, ואעשה הכל כדי שהמצב יישאר כך. (ואם לא הבנת....זה מה שחושב רוב רובו של הציבור )

כאן לא תהיה תרבות ספורט מוטורי, כי אין לה מקום במדינה הצפופה ממילא, ומפני שאין תרבות, והעתיד, מההיבטים הללו אינו ורוד. לכן צפה להקשחה ולא לשום הקלה מצד הממסד, שהוא, למרות שעם חלק מהכינויים שייחסת לו אני מסכים, הוא זה שעדיין מגן עליי מפני אנשים כמוך.

שתי אפשרויות לפניך. קבל דינה מלכותיא או שנה אותם. ואם לא זה ולא זה, אז לך.
קח את החליל שלך ואת צאן מרעיתך ולך לחלל בהמלין, ברלין, או ברוקלין.
לך ואל תחזור, כי המדינה הזו, שהתבטאת סרה בה ובאזרחיה, כנראה שלא מתאימה לך.

ובלכתך, אל תשכח לקחת איתך תמונה של אישה חייכנית עם תינוקת בת 3 שבועות בידיה.האמת נטו שטויות ובורות מראה שאתה לא מעורה בכלל בסצנה המוטורית בארץ או שכן מעורב ולא מבין.

אפשר לנעול!

Sent from somewhere....

tallevi
03-12-19, 21:07
עוד משהו, די חשוב - נבדקת האפשרות שהרכב הנפגע סטה ממסלולו בפתאומיות. כולנו מכירים את התופעה הזו, רווחת במיוחד בקרב נהגי משפחתומטיות וג'יפונים ושאר זחלנים וחולמנים. כן, זה ככה. זה לא מוריד מאשמת נהג הרכב הפוגע, אבל בהחלט יכול לתרום לתאונה.

זה דווקא נשמע הרבה יותר הגיוני...ובמידה ויוכח שאכן זה מה שקרה, אז לדעתי זה ועוד איך יוריד מאשמת הנהג הפוגע (בפסק הדין הסופי לא בכתב האישום...).
ועצם היות הנהג הפוגע צעיר פלסטיני, יאלץ את בית המשפט להתייחס לכל פרט טכני שגרם לתאונה, שמא חלילה יואשם בגזענות...

ולגבי שאר הדברים שלך - כל מילה בסלע.
לו היינו מתנהלים ברוח הדברים האלה, הרבה דם היה נחסך.

טל.

lizard
03-12-19, 21:52
כאן לא תהיה תרבות ספורט מוטורי, כי אין לה מקום במדינה הצפופה ממילא, ומפני שאין תרבות, והעתיד, מההיבטים הללו אינו ורוד.

בתור בוחן טכני שעובד בתחום (ובעוד שבוע וחצי מפסיק) אני יכול לומר לך שבתקופות מסויימות יש מרוצי מכוניות חוקיים כמעט כל סוף שבוע ולפעמים ביותר ממסלול אחד. הגענו לתקופה שאם בא לך לראות מרוץ מכוניות, אופנועים או קרטינג בארץ אז אתה יכול כי כמעט כל סוף שבוע יש סוג כזה או אחר של מרוצים. בשישי הבא, 13 ו14 לחודש יש שני מרוצים יום אחרי יום בפצאל, סיום ליגות שמריץ יובל מלמד. אז לומר שאין ספורט מוטורי זה סתם חוסר ידע מופגן. ולא, לא מדובר על רכבי פח זבל. מדובר על רכבים יקרים. שנה שעברה התחרתה לוטוס. במרוץ דראג היחידי שהיה שנה שעברה זכה בנאדם עם פורשה gt3 שעולה 3 מליון שקל. חדשה מהניילון. שלא לדבר על הרדיקאל שהן מכוניות מרוץ סטייל פורמולה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Pageup
03-12-19, 23:34
מירוצי דראג באיילון צפון?..... איך לא ראיתי, לא שמעתי ולא ידעתי. מעניין.
לא יודע מה קורה שם בצורה קבועה, אני הרגשתי את זה בעצמי פעם אחת (קופרה נגד לא זוכר, 2 רכבים
נסעו על 3 נתיבים, האטו עד שנעצרו ואז התחר(א)ו.

אבל אל תדאג.
בזכות ה"נתיב פלוס" המחורבן, גם בשתיים לפנות בוקר רוב הסיכויים שיש פקק באיילון צפון (כביש 20). בוא נדבר איילון בשישי בבוקר/צהריים
בשני הכיוונים ושוב - נמכרות בישראל מספיק מכוניות היפר-מהירות במצבן המקורי, נהוגות על ידי ערסים מסריחים, שייתנו בראש בכל מירוץ דראג מחתרתי שכזה. לא צריך אגזוז חתוך יש פה באזור לא מעט כאלה, כולל סוס שחור על רק צהוב.

מירוצי רחוב לא חוקיים ובכן - אינם חוקיים. וגם מסוכנים. מכיוון שאתה טוען שמדובר בתופעה ידועה ומוכרת באיזור (שוב, למעט שנתיים בבאר שבע בתקופת מלחמת יו"כ כשהייתי ילד צעיר מאוד, אני מתגורר בחולון כל חיי ומשתמש קבוע מדי יום בכביש 20 בשני כיווניו הפקוקים ומעולם לא יצא לי לראות שם מירוצים... אבל נניח שזה נכון) גם אני בעד שיארבו להם ויתפסו אותם ויטפלו בהם בהתאם.
גם לפני 25 שנה, בכביש ה"עוקף" של קניון הזהב היו כל שישי בערב - זה שמתחיל בחניה של הקניון ומתחבר ליד הנאפיס.
ואם אתה רוצה אספר לך בפרטי איפה נפגשים בשישי בערב לא רחוק מת"א (למרות שראיתי איך כחולים מגיעים "לפזר"
את ההפגנה גם שם), ובשישי לפעמים ככה לפעמים עושים דראג על כביש 44 מאזור לצומת חולון.

בור באמצע האיילון אינו "כביש אדום". זו תקלה, מפגע בטיחותי, שנתון לאחריות וטיפול הרשויות.
הרשויות אינן מטפלות בזה פשוט כי לא אכפת להן. זה כבר נושא לדיון אחר וכל מררה שאשפוך על מדינת ישראל, רשויותיה ופקידיה תהיה בסוג של אנדרסטייטמנט. החלאות האלה ראויים למילים הרבה יותר קשות.
"גם כבישים "בעייתיים"/"אדומים"/"בעיות תשתית" לא גורמים לתאונות." - כתבת בעיות תשתית, אז הנה בעיית תשתית שכן גורמת לתאונה

"כביש אדום" לכשעצמו, בדרך כלל כביש בינעירוני משני, עמוס תנועה, עם נתיב אחד לכל כיוון, אינו מסוכן שלכעצמו - הרי את הכביש, רצועת אספלט דוממת, אינך יכול לשכנע ולהטיף לו ציונות. הוא נתון באותו רגע בו אתה נוסע עליו ורק רוצה להגיע הביתה בשלום. הוא מצב קיים. אינך יכול לשנות אותו. הוא מחייב אותך, הנהג, לקחת זאת בחשבון ולנהוג בהתאם.
היי, ממש כמו ציר בשטח שקשה לתנועה משום בעיות ניווט או עבירות. כי שטפונות חירבו אותו לפני כמה ימים, כי גשמים הפכו אותו לעיסת בוץ, כי טנקים באימון נסעו בו ויצרו קוליסים מטורפים ועמוקים, כי כי וכי. מה יעזור לך עכשיו להאשים את הנהג הישראלי, את מזג האויר, את צה"ל שמחרב את השטח, את הרשויות שלא מטפלות?... עכשיו אתה צריך להסתדר עם מה שיש באופן המיטבי והבטוח ביותר. כי רק אתה קובע. אתה "הגורם האנושי". אסור לך לטעות. כי טעות שלך יכולה להיות פטאלית ושלא כמו במשחקי מחשב, אין לך עוד פסילות.

"כביש אדום" או מעוט נתיבים, עם ראות בעייתית, עמוס תנועה, משאיות וכו', בוא נוסיף לו גם מזג אויר סוער למשוואה, טוב?..... ובכן, הוא מחייב את הנוהגים בו לזהירות יתר. לנסיעה במהירות איטית יותר, לעירנות גבוהה הרבה יותר. לא צריך כאן מיומנות של נהג מירוצים, רק להניח את הטמבלפון בתא הכפפות ולהפעיל שכל ישר. אותו שכל ישר שקשה למצוא בקרב רוב אוחזי ההגה בישראל. הסיפור משלשום עם הבחור העילג במאזדה 3 ש"איבד בלמים" בכביש 6 (המרכאות לא במקרה, בואו וננאמר שהסיפור שלו רק מתחיל עכשיו), ממחיש טוב מאוד עם מי ועם מה יש לנו עסק כשאנחנו נוסעים לתומנו בכבישי ישראל. גם בכבישים מודרניים ובטוחים ברמה של חו"ל, כמו כביש 6.

דרור - תרבות הנהיגה פה היא רעה, מי שאשם בזה הם אותם אלה שאחראים על הכבישים הנפלאים והמשופצים שלנו.
זה שצריך לטפל באותם פקידונים ובאותם שוטרים (לדוגמא החארות שפיצצו מאבטח בנתב"ג כי ביקש מאחד מהם תעודה),
אין שאלה, אבל בוא לא נתמם, מי שמשפר את הרכב שלו בשביל לעשות דראג באיילון או בכל מקום אחר שאינו
מסלול, מקומו יחד עם אותם שוטרים בתא סגור. ומי שחותך אגזוז או שם אגזוז שתפקידו לעשות רעש ונותן בגז
בשכונה ב 2 לפנות בוקר כי הוא יכול, גם הוא צריך לחתוך לו או לתקוע לו אגזוז.

ולסיום - טיפ קטן למשפרים - סתם כך חיתוך של האגזוז, לא משפר ביצועים. יש מצב שאפילו פוגם בהם.
גם רעש לכשעצמו לא מעיד על ביצועים משופרים.
מערכות פליטה זה מדע שלם. גם ה"רעש" שלהן, יותר נכון צליל, הוא משהו שמהונדס ונוצר במעבדה. כי הסאונד שהמפלט יוצר, הוא חלק מהעניין. יש כמה וכמה סוגי מערכות פליטה משופרות שכן מעלות הספק, אבל שקטות כמו המקוריות או כמעט כמו. איך?...........
איתך פה, אין לי שום ויכוח, מאוד נהנה לפעמים לתת בגז בשביל איזה סרנדה, משתדל שזה יהיה בבינעירוני
...

דרור ברלי
04-12-19, 07:55
לא יעזור לך. 99% מהתאונות מקורן בגורם אנושי. זה שמאחורי ההגה של המכונית/יות המעורבת/ות.
תנאים שמסביב מוסיפים/גורעים ללא ספק, אבל העובדה שכדי לקבל רשיון צריך רק לשנן תמרורים - לא נדרש איזה שהוא מינימום של מיומנות בנהיגה. מסביבנו יש בכל רגע נתון ערב-רב של נהגים/ות שאין להם מושג מימינם ומשמאלם, מפגינים אפס מיומנות, לא יודעים לקרוא כביש, לא מכירים טכנית את כלי הרכב והתנהגותו ובעיקר נעדרי כל שיקול דעת בסיסי, לזה תוסיף הסחות דעת מצד מכשירים סלולריים ומסכי מולטימדיה - וקיבלת מתכון נפיץ.

לגבי האפשרות של סטיה מנתיב של הרכב הנפגע מהתאונה בכביש 443 - האפשרות הזו קיימת ונוכחת. אבל באווירת הלינץ' הנוכחית ששולטת במערכת, גם אם יתברר שזה מה שקרה, אני בספק אם יתנו לזה משקל ראוי.
ואני מודה שאני מתלבט אם להאמין לדיווחים של משטרת התנועה ומשרד התחבורע כשמתרחשות תאונות שכאלה - כן, מעורב שם נהג ערבי בן 18 ממזרח ירושלים. כרגיל למעט קצין ישר ומקצועי כמו ברונו שטיין שלא היסס להצביע על הבעייה האמיתית למרות שזה "בעייתי" ועלול לתייג אותו כ"ימני" וכ"גזען", אף אחד לא העיז וגם לא יעז בהמשך, כמה צפוי, להצביע על אוכלוסיית נהגים ספציפית מועדת לפורענות - כי נזהרים מאוד לא לגלוש לאותה "גזענות" במרכאות מכופלות ומשולשות (למרות שדפוס הרגלי הנהיגה של הצעירים במגזר הערבי בישראל מזכירים ג'ונגל/שדה קרב/אנרכיה אחת גדולה).
מה כן יעשו? יאשימו קולקטיבית את כל הנהגים הצעירים ו/או כמו זוהר - את כל המכוניות הספורטיביות. זה מה שנקרא לשפוך את המים עם התינוק(ת) ולא להשיג כלום, וגם לא ללמוד מזה כלום. העיקר לספק את יצר הנקמה שבאותו רגע ממש בוער וליצור מצג-שווא של "הנה, תראו, עשינו משהו". וזה דפוס פעולה אופייני לרשויות בישראל.

זוהר לב
04-12-19, 08:55
בתור בוחן טכני שעובד בתחום (ובעוד שבוע וחצי מפסיק) אני יכול לומר לך שבתקופות מסויימות יש מרוצי מכוניות חוקיים כמעט כל סוף שבוע ולפעמים ביותר ממסלול אחד. הגענו לתקופה שאם בא לך לראות מרוץ מכוניות, אופנועים או קרטינג בארץ אז אתה יכול כי כמעט כל סוף שבוע יש סוג כזה או אחר של מרוצים. בשישי הבא, 13 ו14 לחודש יש שני מרוצים יום אחרי יום בפצאל, סיום ליגות שמריץ יובל מלמד. אז לומר שאין ספורט מוטורי זה סתם חוסר ידע מופגן. ולא, לא מדובר על רכבי פח זבל. מדובר על רכבים יקרים. שנה שעברה התחרתה לוטוס. במרוץ דראג היחידי שהיה שנה שעברה זכה בנאדם עם פורשה gt3 שעולה 3 מליון שקל. חדשה מהניילון. שלא לדבר על הרדיקאל שהן מכוניות מרוץ סטייל פורמולה.

אין שום בעיה עם זה. אדרבה, שיבנו עוד מסלולים כאלו.

lizard
04-12-19, 09:07
בעיה עם מה?

לי צרם שכתבת שאין תרבות ספורט מוטורי בארץ. זה הכול.

זוהר לב
04-12-19, 09:25
הבנתי.
יודע שיש, מכבד אותם ואת רצונם, רק בבקשה לא להסיט אותה אל הכבישים.

Pageup
04-12-19, 09:26
אין שום בעיה עם זה. אדרבה, שיבנו עוד מסלולים כאלו.

אין שום בעיה לשפר רכב ולנהוג בו במרחב הציבורי. יש מצבים שרכב משופר יגיב טוב יותר
(מי אמר ברקסים משופרים או מנוע חזק שיוציא אותך ממצב בעייתי). אבל, במרחב הציבורי
צריך לנהוג בהתאם למצב הכביש והתנועה ולא להשתולל. וכן, אם אתה רוצה לתת בראש,
בשביל זה יש מסלול.
דווקא כאלה ששיפרו במטרה לרדת למסלול, או קנו רכב מוכן כזה וכן יעשו מסלול ושם
"יפרקו" הם אלה שיהיו נהגים טובים יותר, כנראה והילדים שלהם יהיו נהגים טובים יותר
והם אלה שאולי יגרמו לשינוי (בהתחלה קטן ובתקווה בעתיד לגדול יותר).

ד ו ר ו ן
04-12-19, 10:49
בעיה עם מה?

לי צרם שכתבת שאין תרבות ספורט מוטורי בארץ. זה הכול.

תרבות מוטורית בשושו.. אין פרסום בשומקום.

ופרסום רק בקבוצות סגורות או פיכסבוק הוא לא פרסום אלא צמצום.

tallevi
04-12-19, 11:03
אין שום בעיה לשפר רכב ולנהוג בו במרחב הציבורי. יש מצבים שרכב משופר יגיב טוב יותר
(מי אמר ברקסים משופרים או מנוע חזק שיוציא אותך ממצב בעייתי). אבל, במרחב הציבורי
צריך לנהוג בהתאם למצב הכביש והתנועה ולא להשתולל. וכן, אם אתה רוצה לתת בראש,
בשביל זה יש מסלול.
דווקא כאלה ששיפרו במטרה לרדת למסלול, או קנו רכב מוכן כזה וכן יעשו מסלול ושם
"יפרקו" הם אלה שיהיו נהגים טובים יותר, כנראה והילדים שלהם יהיו נהגים טובים יותר
והם אלה שאולי יגרמו לשינוי (בהתחלה קטן ובתקווה בעתיד לגדול יותר).1+

זוהר לב
04-12-19, 11:10
PAGEUP

שמתי לב שאתה מקפיד בתגובותיך להיות תמיד בראש הדף. נכון? PAGEUP :cool:

דברתי כאן על התנהגויות מסוכנות ואפילו לא מילה אחת על מהירות. ונכון, נהג כזה יצא ביתר קלות ממצבי חירום וייתכן שיכניס אחרים לתוכם.
.........
שיפורי רכב.
למה שיפור רכב מסתיים בשיפור בלמים? מה עם זרועות המיתלים? מה עם כל הברגים שמחברים מכללולים אלו למרכב?
מה עם עוד אלמנטים שלא עולים בדעתי כי אני הרי לא מבין דבר בתחום המוטורי? אלו נלקחו בחשבון? אין ספק שהעומסים עליהם גבוהים יותר, מישהו יכול לומר בבטחה שלא ייקרסו בעיתוי קריטי???
.....
לגבי הסיפא של דבריך. אמר דרור, ובנקודה זו אני מסכים איתו, הגורם האנושי הוא הסיבה לתאונות. כל השאר שולי.
ומכיוון שבתוך עמי אני חי ומכיר את התרבות(חוסר תרבות) בכלל, ואת תרבות הנהיגה בפרט, אני רוצה לקוות שיחול שינוי חיובי
כלשהו כפי שציינת, רק זכור, נהג טוב הוא לא זה ששולט ברכבו טוב יותר, אלא זה שיודע להתחשב גם באחרים.

lizard
04-12-19, 11:10
תרבות מוטורית בשושו.. אין פרסום בשומקום.

ופרסום רק בקבוצות סגורות או פיכסבוק הוא לא פרסום אלא צמצום.איפה אתה רוצה שיפרסמו בדיוק? בעמודי פייסבוק של המארגנים ובעמודים של הליגות יש פרסומים כל הזמן.

moshe_levy
04-12-19, 11:21
זוהר בחול יש רכבים שנמכרים גם בארץ משופרים שם למאות כ"ס יותר מהמקור ולא מחליפים שום בורג מחשש לקריסה, חלאס כבר לנסות ולחפש איפה שלא צריך.
לא ראיתי עדיין שום רכב משופר שנסע בכביש ופתאום נשבר הקפיץ או הבולם או המשולש או בורג כלשהו כי יש לו 100 כ"ס יותר מהמקור .
דווקא כן ראיתי רכבים סטנדרטים ביותר שפתאום, רק סתם ככה פתאום... אין להם ברקסים, וראינו את זה עם המשפחה בירידות בטבריה ולפני יומיים בכביש 6.

Sent from somewhere....

הדסופה
04-12-19, 12:01
ארוך מדי , מיותר
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191204/7c52c0707b4facac63563c83139cf42a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

זוהר לב
04-12-19, 12:41
משה,
בתחום הרכב אני לא מבין הרבה אבל בתחום של פרקי מכונות קצת יותר.

מהנדס שמתכנן חלק, בודק ומחשב תחילה מהם העומסים האמיתיים, הפועלים עליו. הוא מכפיל את התוצאה שקיבל במקדם מסוים שנקבע לפי תקינה, והאמת, שאני לא יודע להגיד כמה הוא. פי 2 או 3 או 4, או יותר...... ואז הוא יודע איך לתכנן, מתוך התחשבות גם במשקל החלק.
זהו מקדם בטחון למקרה חריג וקיצוני ++, וכל שינוי שמתבצע ברכב מוריד את מקדם הבטחון שהמהנדס קבע, לערכים נמוכים יותר.
מה שאני מנסה להגיד שהתיכנון חייב להיות אופטימלי. מצד אחד חוזק ומצד שני משקל, בתוך הגבולות המותרים.
ולאור מה שכתבתי אתה עדיין חושב שטיעונך צודקים?

הירשפלד יובל
04-12-19, 12:58
מומלץ לראות את הסרט: פורד נגד פרארי. סרט טוב לכשעצמו.
לעניננו , רואים במהלך הסרט , בתהליך הבניה של הפורד GT40 , הגיעו להספקי מנוע כאלו שבמהלך הניסויים על מסלול , הבלמים הקדמיים לפחות , דיסק כפול , לא מאוורר ,אם ראיתי טוב , התחמם והתלקח. קבוצת פורד פיתלה את התקנון כך שבעצירות במרוץ DATONE 24 הם החליפו גם מערכות בלימה. ללמדך , שבמקומות מסוימים נהגו/נוהגים לעשות התאמות בין המכלולים השונים ברכב.

ד ו ר ו ן
04-12-19, 13:00
איפה אתה רוצה שיפרסמו בדיוק? בעמודי פייסבוק של המארגנים ובעמודים של הליגות יש פרסומים כל הזמן.

מה זה עמוד הליגה?.. פייסבוק זה מזמן לא פלטפורמת פרסום בלעדית, היא אפילו בנסיגה.
אתה מבין כמה זה לא גלוי?

באמת שאלת איפה לפרסם?
אולי בכל פורום מוטורי בעברית?
בקישור בynet במדור רכב?..
לא חסר אפשרויות, אבל פרסום אין.
וככה לא מפתחים תרבות מוטורית אלא תחביב של קבוצה וזהו.

lizard
04-12-19, 14:03
אתה תשלם על השעות עבודה?
אני שואל ברצינות.
אתה תשלם על המודעה בעיתון? מישהו בכלל קורא עיתונים?
אם אתה רוצה להיות מעודכן אז תכנס לקבוצות, פייסבוק או מה שלא יהיה, המתאימות.

ד ו ר ו ן
04-12-19, 14:25
אתה תשלם על השעות עבודה?
אני שואל ברצינות.
אתה תשלם על המודעה בעיתון? מישהו בכלל קורא עיתונים?
אם אתה רוצה להיות מעודכן אז תכנס לקבוצות, פייסבוק או מה שלא יהיה, המתאימות.
איך אני או כל אחד אחר אמורים להכנס לקבוצות שאין מושג שקיימות?..

את רק מחזק לי שזה לא ״תרבות מוטורית״ אלא תחביב של כמה אנשים.

וככה זה לעולם לא ימריא, לא יקבל חשיפה=פרסום=כסף=תמיכה, וישאר ״שכונה״ עם תדמית שמניבה שרשורים כאלו.

lizard
04-12-19, 14:26
אם אתה לא טורח לחפש אז איך אתה מצפה למצוא?

זוהר לב
04-12-19, 15:29
אני דמיינתי משהו כמו אצטדיון כדורגל ענק, עם מסלול, וקהל שקונה כרטיסים מריע ומתלהב.

lizard
04-12-19, 15:46
אתה מוכן לשלם 300 שח כניסה? כי ככה זה יעלה בערך.
סליחה אבל חלקכם קצת קשקשנים ולא מבינים את העלויות של הרמת אירוע שלא במסלול סגור ומאושר. גם במסלול כזה העלויות לא זולות.

ד ו ר ו ן
04-12-19, 16:18
אתה מוכן לשלם 300 שח כניסה? כי ככה זה יעלה בערך.
סליחה אבל חלקכם קצת קשקשנים ולא מבינים את העלויות של הרמת אירוע שלא במסלול סגור ומאושר. גם במסלול כזה העלויות לא זולות.
הקשקשנות לגמרי שלך.
יצאת בהנחה שלא חיפשתי..
ואתה מפספס את מהות הפרסום.
במבחן התוצאה זה לא פרסום.. לא אני ולא אף אחד שאני מכיר ומוטוריקה מעניינת אותו לא נתקל בפרסום.

מהותו של פרסום, למשוך קהל חדש ולא רק מהברנז׳ה שמגרדת אחד לשני בגב.

ואם זה יפורסם ויתחיל לזרום קהל יהיה גם כסף.. של מפרסמים ונותני חסות, יש לגיטימציה לבקש תמיכה ממשלתית וכו.

lizard
04-12-19, 16:25
טוב זה שיח חרשים והאמת היא שבכלל לא אכפת לי אם יהיה או לא יהיה ספורט מוטורי.
מי שרוצה לדעת מתי יש מרוצים יכול. זה לא בשושו ולא מוסתר. אני מכיר את הליגות של יובל מלמד, לרוב בפצאל ויש את הליגות של פרודרייב, לרוב בערד. כל ליגה בערך 4-5 מרוצים. יש ביחד בסביבות 5-6 ליגות לפחות. לא כולל אופנועים וקרטינג שבהם אין לי מושג

moshe_levy
04-12-19, 20:44
משה,
בתחום הרכב אני לא מבין הרבה אבל בתחום של פרקי מכונות קצת יותר.

מהנדס שמתכנן חלק, בודק ומחשב תחילה מהם העומסים האמיתיים, הפועלים עליו. הוא מכפיל את התוצאה שקיבל במקדם מסוים שנקבע לפי תקינה, והאמת, שאני לא יודע להגיד כמה הוא. פי 2 או 3 או 4, או יותר...... ואז הוא יודע איך לתכנן, מתוך התחשבות גם במשקל החלק.
זהו מקדם בטחון למקרה חריג וקיצוני ++, וכל שינוי שמתבצע ברכב מוריד את מקדם הבטחון שהמהנדס קבע, לערכים נמוכים יותר.
מה שאני מנסה להגיד שהתיכנון חייב להיות אופטימלי. מצד אחד חוזק ומצד שני משקל, בתוך הגבולות המותרים.
ולאור מה שכתבתי אתה עדיין חושב שטיעונך צודקים?זוהר זה שהמנדס קובע מקדם ביטחון מסכים, זה שלכל חלק יש נקודה שבה הוא יישבר ייהרס מתעקם מסכים, זה שעושים את זה בכל העולם כולל פה וכלום לא נשבר מלבד אולי חלקי מנוע פנימיים בעקבות הגדלת כ"ס שלא תואמת למכלולים מסכים?
יובל הדוגמא שנתת לא נכונה , בנו שם רכב למסלול, בניה של רכב למסלול שונה בתכלית מסתם גולף עם תוכנה או עם צנרת.
תאמין לי שמי שמשקיע כאן בארץ וגם בחו"ל להספקים של 500 600 כ"ס ויותר לא חוסך על בלמים.
הרכב שנתת דוגמא נוסע במהירויות ובולם לאורך מסלול עשרות פעמים, וכמובן שבלמים סטנדרטים לא יחזיקו.
סתם גולף שתיקח ותעשה לה תוכנה וצנרת ותרים לה 50-60 כ"ס לא תתקשה לעמוד בעומס החדש על כל מכלוליה.

Sent from somewhere....

זוהר לב
05-12-19, 05:50
נניח ששכנעת אותי, משה.

שאלה:

אם אתה מתכוון לנסוע כחוק בכביש, בקרב נהגי משפחתומטים וגיפונים ושאר זחלנים שסוטים מנתיבם, תופעה שרווחת אצלם,
ושכולם מכירים כי זה ככה, אז בשביל מה צריך להעלות הספק ב-50 כ"ס לרכב שהספקו המקורי 120-150 כ"ס ? מה התכלית?
אלא אם הכוונות שלך לעשות שימוש שונה ברכב עד שמשטרת הרשע והזדון תתפוס אותך?
לא מבין את ההיגיון שבזה. מוכן להסביר בבקשה?
או אולי אתה פשוט מפחד מאותם נהגים שהם אגב רוב הציבור, גסי מחשבה ודיבור, אלימים מילולית ופיזית, נמוכי-מצח, עילגים, שורידיהם
מאיימים להתפקע במצחם, ריר וקצף נוזלים מצידי פיהם וניתזים כשהם צווחים ומקללים, ואתה מנסה לברוח מהם?

moshe_levy
05-12-19, 08:14
טוב זוהר אתה חוזר כבר 30-40 פוסטים אחורה ,אם אתה לא מבין ??!! הפורום הנ"ל לא נראה לי בשבילך ומצטער שאני כזה בוטה וישר ש פורום של צדקנים צדיקים ואלה שלא מבינים שם כנראה תמצא את ה"למה" שאתה מחפש.
אני פרשתי.

Sent from somewhere....

דרור ברלי
07-12-19, 01:14
בשביל מה צריך להעלות הספק ב-50 כ"ס לרכב שהספקו המקורי 120-150 כ"ס ? מה התכלית?

מה זאת אומרת למה צריך?
למה אתה ואני צריכים רכב שטח?.....

בוא אגלה לך סוד נורא: אף אחד לא צריך.
אבל אני רוצה. גם משה רוצה. עוד רבים אחרים רוצים.
מה עסקך ומה עסקה של המדינה והמשטרע שלה בכמה מילימטרים רכב השטח של אלמוני מוגבה? האם 50 או 53 וחצי?.... או כמה סוסים יש תחת מכסה המנוע של פלוני?......

אתה מאלה שחיים עדיין בעידן של בן גוריון, זה שלא ידע מה יהודים רוצים, אבל הכריז ברוב פאתוס שהוא יודע מה הם צריכים?...

אז בוקר טוב לך ולבן גוריון. תיכף 2020. צאו כבר מהסרט הבולשביקי שלכם. אוטו פרטי הוא... ובכן... רכוש פרטי. אפילו צה"ל כבר לא מגייס מכוניות פרטיות בזמן מלחמה.
ולכן זה לא עניינך וגם לא צריך להיות עניינה של המדינה מה מישהו אחר עושה באוטו שלו. ואם הכניס צ'יפ ששדרג לו 30 כ"ס או סתם החליף פילטר.

רק דבר אחד צריך להיות עניינך ועניינה של המדינה: יש חוקי תנועה. מהירות מותרת וכו' ושאר כללי נהיגה בכביש ציבורי. אם יאכפו את זה וישפטו את מי שעבר על הכללים הללו, לא יותר - גם לי לא תהיה אף טענה. הבעיה היא הכניסה הגסה והברברית של המדינה למרחב האישי שלי. לקניין הפרטי שלי. לפילטר האויר. לצינור המים. לצבע הבולם.
תאר לעצמך שהיו נטפלים אליך בגלל שקיצרת שרוול בחולצה או הדבקת פאייטים על הג'ינס שלך, או שתלת פרחים באדנית מתחת לחלון שלך או רחמנא ליצלן עשית קעקוע. במדינה בולשביקית טוטליטארית נורא קל להכריז על כל אלה שהם "מסוכנים", להצמיד להם "הצהרת כוונות" מנומקת, בעיקר בהסבר החד משמעי "הרי ידוע" , ואולי גם לכתוב כנגדם תקנה מפורשת.
תמיד יהיו מספיק שוטים שמהנהנים כמו בובת הכלב המפורסמת, שיתמכו בזה רק כי זה "דין מלכותא". כי המלך אמר. יותר נכון - פקידוני המלך.

זה בדיוק אותו דבר כמו שהם עושים היום, כנגד שיפור במכונית שלך.

ואם אתה עדיין לא מבין את ההקשרים ואת העיקרון, אז באמת חבל על הויכוח.

tallevi
07-12-19, 10:07
מה זאת אומרת למה צריך?
למה אתה ואני צריכים רכב שטח?.....

בוא אגלה לך סוד נורא: אף אחד לא צריך.
אבל אני רוצה. גם משה רוצה. עוד רבים אחרים רוצים.
מה עסקך ומה עסקה של המדינה והמשטרע שלה בכמה מילימטרים רכב השטח של אלמוני מוגבה? האם 50 או 53 וחצי?.... או כמה סוסים יש תחת מכסה המנוע של פלוני?......

אתה מאלה שחיים עדיין בעידן של בן גוריון, זה שלא ידע מה יהודים רוצים, אבל הכריז ברוב פאתוס שהוא יודע מה הם צריכים?...

אז בוקר טוב לך ולבן גוריון. תיכף 2020. צאו כבר מהסרט הבולשביקי שלכם. אוטו פרטי הוא... ובכן... רכוש פרטי. אפילו צה"ל כבר לא מגייס מכוניות פרטיות בזמן מלחמה.
ולכן זה לא עניינך וגם לא צריך להיות עניינה של המדינה מה מישהו אחר עושה באוטו שלו. ואם הכניס צ'יפ ששדרג לו 30 כ"ס או סתם החליף פילטר.

רק דבר אחד צריך להיות עניינך ועניינה של המדינה: יש חוקי תנועה. מהירות מותרת וכו' ושאר כללי נהיגה בכביש ציבורי. אם יאכפו את זה וישפטו את מי שעבר על הכללים הללו, לא יותר - גם לי לא תהיה אף טענה. הבעיה היא הכניסה הגסה והברברית של המדינה למרחב האישי שלי. לקניין הפרטי שלי. לפילטר האויר. לצינור המים. לצבע הבולם.
תאר לעצמך שהיו נטפלים אליך בגלל שקיצרת שרוול בחולצה או הדבקת פאייטים על הג'ינס שלך, או שתלת פרחים באדנית מתחת לחלון שלך או רחמנא ליצלן עשית קעקוע. במדינה בולשביקית טוטליטארית נורא קל להכריז על כל אלה שהם "מסוכנים", להצמיד להם "הצהרת כוונות" מנומקת, בעיקר בהסבר החד משמעי "הרי ידוע" , ואולי גם לכתוב כנגדם תקנה מפורשת.
תמיד יהיו מספיק שוטים שמהנהנים כמו בובת הכלב המפורסמת, שיתמכו בזה רק כי זה "דין מלכותא". כי המלך אמר. יותר נכון - פקידוני המלך.

זה בדיוק אותו דבר כמו שהם עושים היום, כנגד שיפור במכונית שלך.

ואם אתה עדיין לא מבין את ההקשרים ואת העיקרון, אז באמת חבל על הויכוח.כל כך נכון. יש לי הרגשה שכאן, במדינת היהודים, לא ממש הפנימו מה זה חופש הפרט, ובטח שלא מייחסים לו את הקדושה הראויה לו.

טל.

asafk
07-12-19, 13:53
מה התכלית? בקצרה - לחייך. להרגיש טוב. להנות מהחיים. כל אחד בדרכו.

אסף.

ד ו ר ו ן
07-12-19, 15:25
אז בשביל מה צריך להעלות הספק ב-50 כ"ס לרכב שהספקו המקורי 120-150 כ"ס ? מה התכלית?

כי זה עושה לי נעים לבהות בו עומד בחנייה ולגעת שיש שם x+ כ״ס.
באמת,
כל עוד לא גורמים למפגע בכביש ציבורי, מה זה עניינך?

הרבה מאד מהנוכחים כאן יכולים להעיד שנפגשים בכביש עם רכבים כאלו שמתנהגים בצורה ברברית ומסוכנת, עם רכבים מקוריים או ״משופרים״.
אבל בניגוד לדרור ושלמה, אני לא טומן את הראש בבריכת תמימות חמימה שזורקת את האחריות למצב רק על המשטרה ושלטון האופל.

לבבונים בחבורה יש חתימה גבוהה בהרבה מהרוב המתון, והם אלו שגורמים למיקוד של רשויות החוק בנושא.

בדיוק כמו שקרה בגיפוקסליפסה.

יכולים להמשיך להתעלם ולהתנמנם בבריכה הפושרת של מי אפסיים או לנסות לשנות.

amitaikl
07-12-19, 15:31
https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7186&docID=329376&lang=he

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

moshe_levy
07-12-19, 16:00
אוייייששששש.....פשוט נמאס מכמות החארטות שראש עמותת אור ירוק וכל הבוחנים האלה מוציאים מהליע שלהם.
"משפרים את הרכבים כך שיגיעו למהירות גבוהה משל רכב רגיל" בחייאת ראש עמותת אור ירוק.... עילג או דיסלקט או לא מבין דבר וחצי דבר בכל מה שקשור לרכב.
מה הרכב היה מגיע ל200 קמ"ש ועכשיו מגיע ל 300!!!
יאללה נמאס אין רכב שלא מגיע היום ל150 קמ"ש בקלות, ו200 כמעט 90% מהרכבים.
דיי עם הבולשיט והתרוצים של למה נטפלים למשפרים.
"ערכו שינויים בסרנים, עשו הנמכות ,שינוי במערכת הפליטה למען השם אוייישששש איך עשו דבר כזה באמת???!!!
אמרתי שאני פורש אבל לנוכח השטויות שמעלים פה קשה לי.
תהיו בטוחים כל הצדקנים עם הג'יפים שמגביהים את הרכבים ל"עבירות" טובה יותר ונוסעים עם הג'יפ גם בכביש הציבורי, שהוא הרבה פחות בטוח מגולף או במיוחד סובארו מונמכת.

Sent from somewhere....

tallevi
07-12-19, 17:21
זה עמותת אור ירוק להמשך הקטל בדרכים. זו והרשות רלב"ד מבזבזים כספי ציבור לריק, הנחות העבודה שלהם נשמעות יפה מאוד, אבל כאן זה נגמר. אפס חיבור למציאות. אפס אפקטיביות. אף אחד לא לוקח אותם ברצינות ולא בכדי. אמון הציבור משחק פה תפקיד חשוב, והציבור מבין שהם מתעסקים בשטויות.

טל.

ד ו ר ו ן
07-12-19, 20:39
תהיו בטוחים כל הצדקנים עם הג'יפים שמגביהים את הרכבים ל"עבירות" טובה יותר ונוסעים עם הג'יפ גם בכביש הציבורי, שהוא הרבה פחות בטוח מגולף או במיוחד סובארו מונמכת.
Sent from somewhere....
ההגבהה שלי ושל אלפים נוספים רשומה ברשיון.. אחרי שעברה תקינה מלאה לבדיקת בטיחות בכביש, זה הבדל עצום, אז רד מהשטות הזו שאתה מנסה להכניס לכאן.

ורכב שטח שהוא קומבינה זה בדיוק כמו רכב כביש שהוא קומבינה.. אין הבדל. גם אותם מחפשים.

לנסות להסיט את הדיון ממה שלא נעים לך להודות בו, להאשים את כולם כי לא נעים להודות שיש חלק בקהיליה שדופק את השאר.
הכי קל.
הכי ביתספר יסודי.. ״למה הם כן ואני לא?..

תזכור שכשמכוונים אצבע למישהו, אז ששאר האצבעות פונות חזרה אליך.

מאד רחוק תגיעו עם השיטה הזו.

asafk
07-12-19, 20:42
בהחלט לגיטימי לומר שהנמכה תקנית היא תקנית בדיוק כמו הגבהה תקנית.
הבעיה שבלי סיבה טובה המחוקק התיר אחד ולא את השני.

אסף.

tallevi
07-12-19, 21:03
ההגבהה שלי ושל אלפים נוספים רשומה ברשיון.. אחרי שעברה תקינה מלאה לבדיקת בטיחות בכביש, זה הבדל עצום, אז רד מהשטות הזו שאתה מנסה להכניס לכאן.

ולפני התקנה היו את אותם אלפים בדיוק, רק שלא ברשיון, בניגוד לחוק. משער שגם אתה. נו אז? קרה משהו?!
או שכבר שכחת??

אני לא בטוח מי המיתמם כאן...

טל.

hadtomer
07-12-19, 21:09
קראתי בעיניין רב את התגובות לכאן ולכאן. בדומה לרבים וטובים כאן, גם אני הקפדתי תמיד על רכב מעניין בחניה, על שני גלגלים או על ארבעה, ולעניות דעתי, אם אין לך את הדרייב לשפר, לשדרג, להוכיח, אז יש מצב שאין לך מה לחפש כאן.

ההתחככות עם רשויות החוק של מדינת ישראל היא חלק לחלוטין בלתי נמנע מלהיות בעלים של רכב שאיני יונדאי איוניק- מכיוון שאנחנו חיים במדינה מפגרת לחלוטין. זו לא קללה ויסלחו לי החברים, "מפגרת" זו אמת עגומה על המדינה האהובה שלי. בעוד שבארה"ב קיימת הקפדה על חירויות פרט שמאפשרת לאדם לדחוף מנוע של קמארו בתוך הנובה שלו כל עוד זה נעשה כ-ר-א-ו-י, את ה106 ראלי שלי החזיקו שבוע במשטרה רק כדי שיבוא בוחן, יסתכל ארוכות, לא יעלה על זה שהיא הייתה עם מנוע גדול ב25% מהמקור, ויאמר "האגזוז רועש". כי בינינו בוחן של משרד התחבורה לא יודע להחליף מסנן שמן בקורולה.

בגרמניה ניתן לבנות גולף GTI מארק 1 עם 2 מנועי VR6 כל עוד היא עוברת מעבדה. בישראל אני חייתי כמו עבריין במשך שש שנים כולל להסליק מכוניות בחניונים תת קרקעיים מהפחד שהמשטרה תגיע בלילות. כיום זה כמובן ממשיך עם רכבי שטח. ומה שמדהים זה שרובנו- רוב העוסקים בתחום - רחוקים מאוד מההגדרות שמדינת ישראל מעוניינת להדביק לנו. אני אישית אדם נורמטיבי למדי, בפעם האחרונה שבדקתי יצא שאני אקדמאי שתרם למדינה ומשלם מיסים כמו זונה (סליחה).

לטעון שהג'יפאים בסדר בגלל שאנחנו לא נוסעים 200 קמ"ש ואילו הטיונרים הם חיות, זו טעות חמורה. גם בגלל שישנם ג'יפאים בהמות - וגם בגלל שאתם עבריינים. נטו. גם אם אתם בעיניין של להתרפס ורק לצאת בסדר מול רשויות החוק הקדושות. לאחרונה היתי עד לישיבה במשרד התחבורה (הסריטו לי) וצפיתי בסרטון מיד שלישית שהוצג בה מפייסבוק (גם, מפגרים, אל תעלו לפייסבוק)- של ג'יפאים ישראלים בשטח. לא חיות, לא כמריר, סתם חבר'ה טובים במעלה זרון. אחד מהם נדמה לי הוא רופא. לא בהמה. רופא. ומה נאמר בישיבה? "תראה את המפלצות האלה". את זה אומרים אנשי מקצוע, אנשים שהם מהנדסים, מבינים גדולים ברכב. זה נאמר אגב על פקקטע פראדו שחרג מהשני אינץ' העלובים. רכב שהיתי מעביר טסט תוך ירידות על הנהג והקרקעשע הסטנדרטי שלו. אתם, אנחנו, כולנו עבריינים מבחינת משרד התחבורה והמשטרה. עבריינים מסוכנים- והדין זהה. מוות. חשוב לי לציין שלפני הג'יפ, היתי עם כסף ביד ועם סובארו פורסטר טורבו 2007 מדהים עם קילומטראז' נמוך. התכנית כללה גיר ידני 6 מהירויות שירד מאימפרזה, סט מתלים וצ'יפ ועוד קצת. 260 כוח סוס על רכב כביש שטח משפחתי - ואז אמרתי "רגע, אני צריך שיעצרו אותי כל יומיים?". תכלס, אני כיום מצטער על שלא קניתי סובארו - כי זה לא משנה כבר. יש לך רכב מעניין? מדינת ישראל רוצה שתתכופף ותכין וזלין.

כל העיסוק ב"איך תיסע על מפלצת של 4000 כוח סוס בין משפחתיות" הוא מטופש. איך תיסע על רכב גבוה כמו מגדל בבל בין משפחתיות? (וגם 3 אינץ' זה גבוה כמו מגדל בבל, זה לא חוקי, גם 51 מילימטר הגבהה זה לא חוקי, ג'יפאים אינם מורמים מעל יתר העבריינים)- זה כמו השכן שלי ששואל אותי "למה יש לך ג'יפ, מה אתה נוסע למדבר בפקק???"- התשובה היא שבזמן שאתה נוסע על קיה פיקנטו, אני נהנה כשאני מתניע את האוטו. מזכיר לי את החכמים שעוצרים ליד פורשה ברמזור ואומרים "רואה? שנינו עומדים בפקק". ובכן, נכון, אבל ההוא בפורשה מחייך כמו ילד בן עשר שקיבל זקפה ראשונה.

בהבדל הזה מדינת ישראל איומה. אני יוצא את גבולות המדינה 15 שנה מעל 10 פעמים כל שנה, ואני פשוט נדהם כיצד בכל מקום שאליו אני מגיע, איסלנד, יפן, ארה"ב, גרמניה, איטליה, נוסעים בכבישים אנשים שמחים במכוניות משופרות, גאים במה שבני ובחופש האישי שלהם וביכולותיהם ההנדסיות. זה גנטי ותורשתי - אתה תגיד לאיסלנדי לא לבנות רכב עם צמיגי בלון כשהוא צריך להגיע לסופר בשלג??? אתה תגיד לאיטלקי לא לשפר אבארט כשסבא שלו עשה את זה גם? אתה תגיד לגרמני שהגולף שלו לא יכולה לנסוע 280 באוטובאן? ובישראל? תחת. גדלנו על צנע וחרא. אנשים שטוב להם הם אזרחים טובים - ואתם חיים במדינה שחשוב לה שתסתמו את הפה, לא שיהיה לכם טוב. הכל פה הולך קשה. בישראל לעומת זאת, בניגוד לאיסלנד, גרמניה, ארה"ב, מדובר במקור לירידה לחייהם של אנשים ויציאה מנקודת הנחה שיש כאן עידוד של "התנהגות עבריינית", זאת בניגוד לקטע של לאפשר למשל לגל של אמל"ח במגזר הערבי שגורם לחברים שלי בטייבה לישון בלילה עם חלונות סגורים מחשש שיכנס להם כדור הביתה - בזה המדינה פחות מטפלת כי לך תתעסק - גם כשהאלימות כבר נשפכת למרכז הארץ. אבל אימפרזה שנבנתה בהשקעה של מאה אלף שקל על כל בורג, זה סכנת נפשות.

הטיעונים על זה שיש רכבים ספורטיביים שבעצם "אינם משופרים כראוי" זו הצטדקות מטופשת. כי העיסוק שלנו הוא בהתיחסות רשויות החוק. יש לי חדשות בשבילכם - אותי פעם הורידו מהכביש על "חורים בברקס" - או כפי שבני תרבות קוראים להם "דיסקים מחורצים ומחוררים של ברמבו שיכולים לעצור רכבת". זה לא שבוחן משטרתי יבדוק האם תוספת 30% הספק נתמכת על ידי שדרוג שלמים בולמים - הבוחן בא להוריד את מה שאינו סטנדרטי. זה הכל. לכן בגרמניה יש מעבדה ואילו בישראל יש חרא בלבן. ואגב, אני אישית משתמש בדיסקים ורפידות מוגדלים וקאליפרים שונים, אבל האם כל בעל רכב שטח בקבוצה המכובדת הזו ששינה אי אלו רכיבים טרח לשדרג את מערכת הבלימה?

moshe_levy
07-12-19, 22:07
דורון וזוהר בוא נעשה רגע פסק זמן עם השטויות שאתם מדברים וניגש לעובדות בלי כל המשפטים היפים עם האצבעות המאשימות שלכם שאולי קונים את אלה שלא מבינים חצי דבר בשום כלום.
זוהר לעניין הברגים המחוזקים שאתה רוצה שנחזק כי אולי המהנדס שתיכנן אותם לא תוכנן לעוד 100כ"ס הנה דוגמא חיה וקיימת:
סובארו פורסטר שברשותי טורבו שנת 2008 מנוע 2.5ליטר מגיע מהחברה עם 230כ"ס עד כאן....?
אותו סובארו פורסטר מגיע גם עם מנוע 2ליטר ו"רק" עם 150כ"ס.
אותו בולם קפיץ יושב בשניהם ותבדוק אותי, אותו משולש ,תפוח , פילטר שמן פילטר אוויר ומה שלא תרצה יושב שם הרכב נראה אותו דבר, שני סוגי ג'נטים באים שניהם אתה יכול להרכיב על זה ועל זה .
אז מה אומר זוהר, העלו פה כמעט 100כ"ס בחברה שאתה טוען שהמהנדסים שלה יודעים מה הם עושים, על אותו ברגים מתלים צמיגים תפוחים אגסים אפרסקים הכל, אהה...???!!!
ואתה דורון זה שאתה מנפנף לי בחוקיות של ההגבהה שלך זה לא עושה אותה יותר בטיחותית מהנמכה (שדרך אגב היתה לי וכרגע חזרתי למקור) כלשהי ברכב פלוני, רכב נמוך קרוב לקרקע יותר בטוח מהרכב המוגבה שלך נקודה!
את כל הקפיצים/בולמים של הג'יפים המוגבהים מיצרים חברות כמו קינג, פדרס,אייבך ועוד... שמייצרות גם... כן דורון קפיצי הנמכה, אז בגלל שנתנו לך חוקיות כי דבר כזה או אחר קרה במדינה העילגת שלנו, זה לא עושה את ההגבהה שלך בטוחה יותר.
סה"כ נתנו לך את הפלומבה לחיות במדינה דמוקרטית בלי שיאכלו לך את הקורקבן.
ברגע שבעלים של גולף (לצורך העניין כן) מנמיך את הרכב ב 2 ס"מ ונצא מנקודת הנחה שהקפיצים בצבע שחור ולא רחמנא ליצלן בצבע אחר מי יבוא ויגיד שהקפיץ לא מקורי, הרי אין אף אחד שמבין.
כמו שהמשטרה אומרת בכתבה אין לנו יכולת להוכיח שהרכב שעשה את התאונה בגילה או לצורך העניין הגולף שבה הוא התחרה היו משופרות, כל מישהו שטיפה מבין יכול לומר לתותחים בתנועה מה משופר ומה לא , אבל הם הרי יודעים הכל על "מערכות מתלים" שהוחלפו, ו"מערכות פליטה" השם ישמור ששופרו.
אתה יודע מה אבסורד שאפילו אם תחליף צנרת לרכב שלך שתהיה מנרוסטה עם אותו דודים וממירים יגידו לך בטסט או איזה בוחן (שחושב שהוא מבין כי מה הוא בוחן ואתה לא) שהצנרת לא חוקית כי למה כי היא לא מפח שמחליד.
אז דורון אני לא מפנה אצבע אליך ולא אל אף אחד פה ,ואף אחד פה לא עבריין זה המדינה שמתעסקת במה שקל לה להתעסק וזה לעצור שני גולף וסובארו ולשלוח אותם לטסט חוזר, ואז ואוווו מנענו תאונה, לא מנעתם כלום ולא שום דבר אכלתם לאנשים את הלב על כלום.
כבר חודשים שבמגזר יש הרג והרס וחורבן וירי אבל מה זה סיפור אז לא נכנסים לפינה הזו פשוט מכילים את זה שזה לא יגדל למימדים גדולים יותר, קל יותר לתת כותרת על פשיטה על רכבים בצפון.
פעם בעבונותיי היתה לי הונדה ועשיתי אותה טורבו ( לא נשבר שום בורג זוהר רק מנוע ,המתלים, התפוחים , הקפיצים הכל נשאר במקום) ואז היה איזה מפגש באיזו תחנת דלק בירושלים, וברוב טיפשותי למרות שראיתי את המשטרה לא קישרתי נכנסתי ואכלתי אותה.
מגיעים הבוחנים "פתח מכסה מנוע" פותח, מסתכלים ומסתכלים ורק עיוור היה מפספס אבל הם מסתכלים ומסתכלים, ואז הוא שואל אותי חחח כן אותי "מה זה"?
(וייסט גייט חיצוני שעמד שם כמו ז....) אז אני עונה לו מאיפה לי מה אני מכונאי.
והם ממשיכים ומסתכלים ומסתכלים והטורבו מול העיניים אבל כשאתה לא מבין אז אתה....לא מבין.
ואז תפס את עיניהם מוט מייצב עליון שהיה בצבע ניקל אדום "אההה.... מה יש לנו פה" מוט מייצב, מה הבעיה, הבעיה שאסור כי למה כי ככה.
טוב נכנסים לרכב "אההה יש לך שעונים" כן היו לי שני שעונים בפוד שיושב במקום הפוד של הלוח שעונים המקורי ומוסיף שני חורים עגולים לשעונים מי שמכיר יודע.
"אסור" שינוי מבנה עאלק.
ממשיכים לתא מטען, "אההה...מוט מייצב", כן היה לי עוד מוט מייצב כמו הקידמי מאחורה.
לבסוף כל מה שהיה רשום בהורדה מהכביש זה מוטות מייצבים ושעונים.
לא טורבו ולא ג'נטים שהיו 16 במקום 14 המקורי רחמנא ליצלן, ולא קפיצים של אייבך שהנמיכו אבל היו שחורים אז לך תדע שזה מנמיך.
ולא ה"מה זה"? שהוא שאל אותי ( וויסטגייט חיצוני) , כי הבורים שהיו שם המטרה שלהם היתה להוריד מהכביש לא משנה על מה, אהה ואיך שכחתי את הדוד של סופר ספרינט שהיה ,אבל הם היו מסונוורים מכל השאר שפיספסו את ה"רעש" שכל כך מדובר עליו פה.
בקיצור חפרתי, הבנתם, ספרו לחבר'ה לא הבנתם נמשיך לריב!

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
07-12-19, 23:06
ולפני התקנה היו את אותם אלפים בדיוק, רק שלא ברשיון, בניגוד לחוק. משער שגם אתה. נו אז? קרה משהו?!
או שכבר שכחת??
אני לא בטוח מי המיתמם כאן...
אתה מחזק את הטענה שבמקום להתבכיין ולחפש אשמים תנסו לשנות.

ד ו ר ו ן
07-12-19, 23:13
דורון וזוהר בוא נעשה רגע פסק זמן עם השטויות שאתם מדברים
Sent from somewhere....
ברגע שעברת לפסים אישיים אני מבין שאין לך שום דבר חכם להגיד.

אני וזוהר ממש לא מנגנים באותו הכינור.
וזה מחדד לי שיש לך בעיית מהותית בהבנת הנקרא שלא תאפשר שום התקדמות.

מה שנקרא, מאחל לדון-קישוט בהצלחה במאבקו בחיים.
לי אין שום צורך להוכיח לך כלום.

tallevi
07-12-19, 23:14
קראתי בעיניין רב את התגובות לכאן ולכאן. בדומה לרבים וטובים כאן, גם אני הקפדתי תמיד על רכב מעניין בחניה, על שני גלגלים או על ארבעה, ולעניות דעתי, אם אין לך את הדרייב לשפר, לשדרג, להוכיח, אז יש מצב שאין לך מה לחפש כאן.

ההתחככות עם רשויות החוק של מדינת ישראל היא חלק לחלוטין בלתי נמנע מלהיות בעלים של רכב שאיני יונדאי איוניק- מכיוון שאנחנו חיים במדינה מפגרת לחלוטין. זו לא קללה ויסלחו לי החברים, "מפגרת" זו אמת עגומה על המדינה האהובה שלי. בעוד שבארה"ב קיימת הקפדה על חירויות פרט שמאפשרת לאדם לדחוף מנוע של קמארו בתוך הנובה שלו כל עוד זה נעשה כ-ר-א-ו-י, את ה106 ראלי שלי החזיקו שבוע במשטרה רק כדי שיבוא בוחן, יסתכל ארוכות, לא יעלה על זה שהיא הייתה עם מנוע גדול ב25% מהמקור, ויאמר "האגזוז רועש". כי בינינו בוחן של משרד התחבורה לא יודע להחליף מסנן שמן בקורולה.

בגרמניה ניתן לבנות גולף GTI מארק 1 עם 2 מנועי VR6 כל עוד היא עוברת מעבדה. בישראל אני חייתי כמו עבריין במשך שש שנים כולל להסליק מכוניות בחניונים תת קרקעיים מהפחד שהמשטרה תגיע בלילות. כיום זה כמובן ממשיך עם רכבי שטח. ומה שמדהים זה שרובנו- רוב העוסקים בתחום - רחוקים מאוד מההגדרות שמדינת ישראל מעוניינת להדביק לנו. אני אישית אדם נורמטיבי למדי, בפעם האחרונה שבדקתי יצא שאני אקדמאי שתרם למדינה ומשלם מיסים כמו זונה (סליחה).

לטעון שהג'יפאים בסדר בגלל שאנחנו לא נוסעים 200 קמ"ש ואילו הטיונרים הם חיות, זו טעות חמורה. גם בגלל שישנם ג'יפאים בהמות - וגם בגלל שאתם עבריינים. נטו. גם אם אתם בעיניין של להתרפס ורק לצאת בסדר מול רשויות החוק הקדושות. לאחרונה היתי עד לישיבה במשרד התחבורה (הסריטו לי) וצפיתי בסרטון מיד שלישית שהוצג בה מפייסבוק (גם, מפגרים, אל תעלו לפייסבוק)- של ג'יפאים ישראלים בשטח. לא חיות, לא כמריר, סתם חבר'ה טובים במעלה זרון. אחד מהם נדמה לי הוא רופא. לא בהמה. רופא. ומה נאמר בישיבה? "תראה את המפלצות האלה". את זה אומרים אנשי מקצוע, אנשים שהם מהנדסים, מבינים גדולים ברכב. זה נאמר אגב על פקקטע פראדו שחרג מהשני אינץ' העלובים. רכב שהיתי מעביר טסט תוך ירידות על הנהג והקרקעשע הסטנדרטי שלו. אתם, אנחנו, כולנו עבריינים מבחינת משרד התחבורה והמשטרה. עבריינים מסוכנים- והדין זהה. מוות. חשוב לי לציין שלפני הג'יפ, היתי עם כסף ביד ועם סובארו פורסטר טורבו 2007 מדהים עם קילומטראז' נמוך. התכנית כללה גיר ידני 6 מהירויות שירד מאימפרזה, סט מתלים וצ'יפ ועוד קצת. 260 כוח סוס על רכב כביש שטח משפחתי - ואז אמרתי "רגע, אני צריך שיעצרו אותי כל יומיים?". תכלס, אני כיום מצטער על שלא קניתי סובארו - כי זה לא משנה כבר. יש לך רכב מעניין? מדינת ישראל רוצה שתתכופף ותכין וזלין.

כל העיסוק ב"איך תיסע על מפלצת של 4000 כוח סוס בין משפחתיות" הוא מטופש. איך תיסע על רכב גבוה כמו מגדל בבל בין משפחתיות? (וגם 3 אינץ' זה גבוה כמו מגדל בבל, זה לא חוקי, גם 51 מילימטר הגבהה זה לא חוקי, ג'יפאים אינם מורמים מעל יתר העבריינים)- זה כמו השכן שלי ששואל אותי "למה יש לך ג'יפ, מה אתה נוסע למדבר בפקק???"- התשובה היא שבזמן שאתה נוסע על קיה פיקנטו, אני נהנה כשאני מתניע את האוטו. מזכיר לי את החכמים שעוצרים ליד פורשה ברמזור ואומרים "רואה? שנינו עומדים בפקק". ובכן, נכון, אבל ההוא בפורשה מחייך כמו ילד בן עשר שקיבל זקפה ראשונה.

בהבדל הזה מדינת ישראל איומה. אני יוצא את גבולות המדינה 15 שנה מעל 10 פעמים כל שנה, ואני פשוט נדהם כיצד בכל מקום שאליו אני מגיע, איסלנד, יפן, ארה"ב, גרמניה, איטליה, נוסעים בכבישים אנשים שמחים במכוניות משופרות, גאים במה שבני ובחופש האישי שלהם וביכולותיהם ההנדסיות. זה גנטי ותורשתי - אתה תגיד לאיסלנדי לא לבנות רכב עם צמיגי בלון כשהוא צריך להגיע לסופר בשלג??? אתה תגיד לאיטלקי לא לשפר אבארט כשסבא שלו עשה את זה גם? אתה תגיד לגרמני שהגולף שלו לא יכולה לנסוע 280 באוטובאן? ובישראל? תחת. גדלנו על צנע וחרא. אנשים שטוב להם הם אזרחים טובים - ואתם חיים במדינה שחשוב לה שתסתמו את הפה, לא שיהיה לכם טוב. הכל פה הולך קשה. בישראל לעומת זאת, בניגוד לאיסלנד, גרמניה, ארה"ב, מדובר במקור לירידה לחייהם של אנשים ויציאה מנקודת הנחה שיש כאן עידוד של "התנהגות עבריינית", זאת בניגוד לקטע של לאפשר למשל לגל של אמל"ח במגזר הערבי שגורם לחברים שלי בטייבה לישון בלילה עם חלונות סגורים מחשש שיכנס להם כדור הביתה - בזה המדינה פחות מטפלת כי לך תתעסק - גם כשהאלימות כבר נשפכת למרכז הארץ. אבל אימפרזה שנבנתה בהשקעה של מאה אלף שקל על כל בורג, זה סכנת נפשות.

הטיעונים על זה שיש רכבים ספורטיביים שבעצם "אינם משופרים כראוי" זו הצטדקות מטופשת. כי העיסוק שלנו הוא בהתיחסות רשויות החוק. יש לי חדשות בשבילכם - אותי פעם הורידו מהכביש על "חורים בברקס" - או כפי שבני תרבות קוראים להם "דיסקים מחורצים ומחוררים של ברמבו שיכולים לעצור רכבת". זה לא שבוחן משטרתי יבדוק האם תוספת 30% הספק נתמכת על ידי שדרוג שלמים בולמים - הבוחן בא להוריד את מה שאינו סטנדרטי. זה הכל. לכן בגרמניה יש מעבדה ואילו בישראל יש חרא בלבן. ואגב, אני אישית משתמש בדיסקים ורפידות מוגדלים וקאליפרים שונים, אבל האם כל בעל רכב שטח בקבוצה המכובדת הזו ששינה אי אלו רכיבים טרח לשדרג את מערכת הבלימה?אתה טועה.

זונות לא משלמות מיסים.

פראייר!

טל.

moshe_levy
07-12-19, 23:24
דורון לא פניתי אליכם כאחד, אלא לכל אחד בנפרד וגם את הטענות שלי טענתי לכל אחד בנפרד, הבנתי שאתה מקהילת הג'יפאים וזה אחלה וזה מצויין ואין לי דבר וחצי דבר להיפך עלו ושפרו, והבנתי גם שזוהר לא בדיוק קשור איכשהו לפורום הזה, אז כנראה למי שאין פה את הבנת הנקרא זה לך, נכון קצת חפרתי, קרא שוב ותראה שאני מבין שאתם בלהקה שונה. התייחסתי למה שרשמתם כ"שטות" ולא לזה שהדעות שלכם דומות.
מה לעשות מי שהיה שנים "עבריין" כמו שאתה קורה למנמיכים ומשפרי מערכות הפליטה למינהם ופתאום נהיה חוקי עם חותמת גומי של איזה טכניון או איזה ועדת בוחנים עילגת, ובא מנפנף בזה ואומר לי שהוא חוקי ואני עבריין....מדבר שטויות לדעתי!

Sent from somewhere....

tallevi
07-12-19, 23:50
אתה מחזק את הטענה שבמקום להתבכיין ולחפש אשמים תנסו לשנות.

הדיון הזה הוא חלק מהניסיון לשנות. זה מה שניסיתי להסביר לאיל 89 הודעות קודם...(צירפתי לך שלא תטרח..).
למה לייחס לזה התבכיינות?!

ומשכך הדברים, למה אתם נלחמים כל כך נגד ניסיון זה?

יכול להיות שאתם לא קולטים שזה בעצם מה שזה? אתם ממש מתעקשים לראות זאת כבכיינות?

ולאחר שתבינו את הסיבה האמיתית לדיון, מעניין אותי להבין מה אתם חושבים.
צריך שינוי?
בעד שינוי?
נגד שינוי?
בעד פעולות לשנות?
אחרי שתענו על שאלות אלו ניתן יהיה להתקדם. אולי...

איל,

לגבי סעיף א':
מסכים בהחלט, אבל..
חלק מהפעולות לשינוי החוק הוא לייצר לחץ ציבורי באמצעות רתימת כל אנשי הקהילה/הציבור בעלי אותו מכנה משותף. את זה ניתן להשיג, בין היתר, באמצעות הרשתות החברתיות, פורומים אינטרנטיים וכו'.

פתיחת דיונים שכאלה הם בדיוק למען מטרה זו.

אלו שמנסים לייצר דה לגיטימציה, בין היתר באמצעות הטענה, שמדובר על התבכיינות על שנתפסו, וחוסר בגרות על כך שאינו מקבל את העונש, על אף שעבר על החוק במודע, הם המטרילים והמנסים למנוע מאדם לבטא את דעתו על מה שבעיניו נראה כמעוות.
ועוד על כך, נראה לכם שמישהו באמת יבוא לבכות לכם על קנס של אלפייה?? או על הורדה מהכביש? (מה אתם כבר יכולים לעזור לו??), לא נראה לכם הגיוני יותר שיש כאן טענה עקרונית הנוגעת לציבור רחב ולא בשם האדם הפרטי??

תתעוררו כבר...

טל.

...

ד ו ר ו ן
08-12-19, 00:02
דורון לא פניתי אליכם כאחד, אלא לכל אחד בנפרד
Sent from somewhere....
אתה אמיתי?
זה אתה כתבת:

דורון וזוהר בוא נעשה רגע פסק זמן עם השטויות שאתם מדברים
Sent from somewhere....
כמה שאתה מנסה לסובב כל פעם מחדש את התשובות לא התקדמת לשומקום.

moshe_levy
08-12-19, 00:20
ואני עם בעייה בהבנת הנקרא....התייחסתי אליכם ביחד שאתם מדברים שטויות נכון, אבל את הטענות והעובדות של למה, הפנתי לכל אחד בנפרד ,כל אחד מה שאמר הבאתי טענה/הוכחה.
צא מזה לא מסובב כלום , ב 5-6 פוסטים אחרונים כולם, עם בעיית ההבנה בנקרא שלי הם בצד שלי (בדיעה שלי כן.... אני לא נגד אף אחד אישי), ואתה טוען שאני מתבכיין, מסובב את הדברים לכיוון שלי, עבריין ועוד כאלו וכאלו.

Sent from somewhere....

דרור ברלי
09-12-19, 00:53
בהחלט לגיטימי לומר שהנמכה תקנית היא תקנית בדיוק כמו הגבהה תקנית.
הבעיה שבלי סיבה טובה המחוקק התיר אחד ולא את השני.

אסף.

ולמה המחוקק התיר את האחד ולא את השני? נו, קדימה, תגלה להם.
או שאולי אני אגלה להם?.......

כי כל סיפור "הלבנת" ההגבהות לא הגיע ממקום של להיטיב עם הציבור, אלא עם היבואנים, שמוכרים את ערכות ההגבהה גם לרשויות מדינת ישראל שמשתמשות ברכבי שטח - כל מיני טנדרים וכו'.
אלה התעוררו בוקר בהיר אחד והפנימו שגם הם עבריינים וכל מה שחסר כדי לצלוב אותם בבית המשפט זו רק תאונה אחת קטלנית חס וחלילה, שמעורב בה רכב ממשלתי שמצויד בערכת הגבהה שיתברר שאינה חוקית. הביטוח יסרב לשלם, יהיה שמח.

אז אספו נציגים מכל היבואנים, ופתחו ועדה. ודאגו להם. כולל למעבדות הבדיקה הגרמניות. לכבודן בחרו ב"תקינה הגרמנית" שהיא ורק היא תהיה זו שקובעת. אגב, אם הם באמת היו הולכים לפי התקן הגרמני ככתבו וכלשונו (שעד 50 מ"מ בכלל לא דורש שום בדיקה ואישור), הכל היה הרבה יותר קל וזול וכנראה גם יותר גבוה... וזה ממש הפחיד אותם, את בני העוולה ממשרד התחבורע (וגם לא מכניס כסף לבודקים המוסמכים). לכן החמירו והקשיחו גם כאן. כי אפשר וכי הם יכולים.
וכל היתר כבר הסטוריה. חפשו בשרשורי הג'יפוקליפסה למיניהם.

הנמכות למכוניות ספורטיביות? לא מעניין את המדינה, כי רשויותיה לא משתמשות בציוד הזה. לכן לא יהיה חוקי.
נניח, סתם נניח, שמחר משטרת התנועה תקים סיירת מרדפים ארצית מיוחדת, ובמקום הקורולות והסורנטו ושאר פחי האשפה הממונעים תשתמש במכוניות אמיתיות, ונניח שיחליטו לשפר להם ביצועים, מתלים והתנהגות - וואלה, אולי אז השיפורים הללו יצטרכו להיות חוקיים וגם האזרחים ירוויחו מזה. אבל עד אז - קדחת. תשכחו מזה.

ואי אפשר בלי לרמוז שכל המיתממים למיניהם שמנפנפים בהגבהות החוקיות שלהם.... גם הם היו עד לא מזמן עבריינים בדיוק כמו משה וחבריו. כולל אני עצמי, שרק לפני חצי שנה התחדשתי באישור הגבהה "רסמי", וזה לקח המון זמן כי לא רציתי להשיג אותו דרך מאכער בדרכי קומבינה ורמייה - לעבור על החוק כדי לא להיות עבריין, אם אתם מבינים איך זה עובד במדינת ישראל. עד אז הייתי עבריין. ושלא יהיו אי הבנות - עדיין מעבר טסט הוא משימה כמעט בלתי אפשרית.

ואם מישהו רוצה באמת לשנות - כבר נמאס לטחון לכם במוח: בעלי רכב יכלו כבר מזמן להיות כוח משפיע. הם פשוט לא רוצים. לרובם, ממש טוב עם "דין מלכותא". הם כנראה נהנים לקבל מהמדינה את הצינור למלוא אורכו מאחורה בעוצמה, עם וזלין או בלעדיו. אני לא רואה שום דבר זז או משתנה כאן, לא לטובה בכל אופן ובטח לפחות לא בשנים הקרובות ומודה שדי התייאשתי.

-->