PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת ושאלות על CJ לפני קניה

razst
10-02-06, 16:11
שלום לכולם.

בדקתי היום CJ8 ארוך פתוח שנת 90. אין לי (עדיין) נסיון עם CJ (או גיפים בכלל) אז ניסיתי ללכת לפי ההמלצות בכתבה שבאתר. על פניו הגיפ נראה במצב שמור ומבית חם - שזה מה שחיפשתי (כמובן המחיר בהתאם - לא זול). הגיפ כולל נעילות אחורה + קדימה , כננת 9500, גגון , בולמים מתכוונים מתוך האוטו ועוד מספר דברים קטנים.

יש לי מספר שאלות (ותסלחו לי על הבורות)
1. שמתי לב שצריך לנסוע ממש אבל ממש לאט בסיבובים אחרת הגיפ פשוט בורח לצד - האם זה אופיני לCJ?
2. לפעמים בסיבובים שמעתי רעש (קנאק)קצר מהגלגלים או ציריה . הבעלים אמר לי שזה בגלל שרק עכשיו שחררנו את הנעילות הקידמיות. - האם הוא צודק? או שזה יכול להיות משהו רציני?
3. לגיפ נעילה אחורית קבועה - האם זה דבר טוב או רע? מישהו אמר לי שזה לא מומלץ.
4. כל פעם שמעבירים ל 4X4 חובה לנעול מקדימה - האם זה דבר טוב או רע?
5. רציתי לבדוק את הLOW ו HIGH אבל הוא אמר שהוא לא יודע איך להגיע ל HIGH והוא רק משתמש ב LOW (לגיפ שני ידיות אחת להעברה ל 4X4 ןאחת LOW ו HIGH) - האם זה הגיוני?

תודה רבה ושוב סליחה על שאלות של מתחיל.

yogibear
10-02-06, 17:07
שלום לכולם.

בדקתי היום CJ8 ארוך פתוח שנת 90. אין לי (עדיין) נסיון עם CJ (או גיפים בכלל) אז ניסיתי ללכת לפי ההמלצות בכתבה שבאתר. על פניו הגיפ נראה במצב שמור ומבית חם - שזה מה שחיפשתי (כמובן המחיר בהתאם - לא זול). הגיפ כולל נעילות אחורה + קדימה , כננת 9500, גגון , בולמים מתכוונים מתוך האוטו ועוד מספר דברים קטנים.

1. שמתי לב שצריך לנסוע ממש אבל ממש לאט בסיבובים אחרת הגיפ פשוט בורח לצד - האם זה אופיני לCJ?
2. לפעמים בסיבובים שמעתי רעש (קנאק)קצר מהגלגלים או ציריה . הבעלים אמר לי שזה בגלל שרק עכשיו שחררנו את הנעילות הקידמיות. - האם הוא צודק? או שזה יכול להיות משהו רציני?
3. לגיפ נעילה אחורית קבועה - האם זה דבר טוב או רע? מישהו אמר לי שזה לא מומלץ.
4. כל פעם שמעבירים ל 4X4 חובה לנעול מקדימה - האם זה דבר טוב או רע?
5. רציתי לבדוק את הLOW ו HIGH אבל הוא אמר שהוא לא יודע איך להגיע ל HIGH והוא רק משתמש ב LOW (לגיפ שני ידיות אחת להעברה ל 4X4 ןאחת LOW ו HIGH) - האם זה הגיוני?

1. כעקרון ה CJ אינו רכב שמאפשר השתוללות, צריך לנסוע בזהירות בסיבובים , לא נהיגת בית אבות כמו שאתה מתאר אבל בטח שלא נהיגה מהירה, התיאור שלך נשמע קצת תמוה. אצלי לפחות זה לא אופייני וגם אני בעל ארוך (CJ CJ תרגעו) .
2. נעילות וכו' יענו מומחי הפורום ובעלי הנעילות, כעקרון נעילה אוטומטית מתקתקת, בסיבובים יש מעין קליקים.
3. מה זה נעילה קבועה (ריתוך זיקה ? ) או אולי הוא התכוון אוטומטית ? אם כן (אוטומטית) של איזה חברה הוא טוען שיש לו. יש הסבר במאמרים איך לבדוק נעילות ובכלל המאמר טוב ומסביר הכל על הנעילות.
4. לדעתי, ממש לא. ניתן לשלב 4*4 LOW ולא לנעול לוקרים אני נהנה מאוד במצב הזה , מקבלים הרבה כוח באחוריים בלי השפעה על ההיגוי ואם צריך לשלב קדמיים יורדים לרגע נועלים לוקרים והרי לך 4*4 מושלם. היתרון ב CJ זה שאתה שולט לאן יועבר הכוח (קדמי+אחורי או אחורי בלבד) בניגוד לרכבים עם לוקרים אוטומטיים.
5. למודל שציינת 2 ידיות - אחת נורמלית כמו בכל רכב להעברת ההילוכים - ידית שמאלית גבוהה, והשנייה ידית נמוכה מצד ימין בעלת 4 מצבים לפי הסדר הבא מהמנוע לכיוון האחוריים: 4*4 LOW - ניוטרל - 2*4 - 4*4 HIGH בשני מצבי הקיצון נדלקת (אמורה להדלק) נורה בלוח השעונים המסמלת 4*4.
מה זה לא יודע להגיע ל HIGH ? לדעתי זה חשוד , או שיש בעייה טכנית בטרנספר ולא ניתן לשלב ל HIGH או שהוא סוחר רכב שבאמת לא יודע. תבדוק, אמנם יש בג'יפים מסויימים קושי להעביר בין 4 המצבים, אבל חייבת להתבצע העברה גם עם הפעלת טיפת כוח .

נמרוד
10-02-06, 23:46
1. שמתי לב שצריך לנסוע ממש אבל ממש לאט בסיבובים אחרת הגיפ פשוט בורח לצד - האם זה אופיני לCJ? קשה להגיד בהתכתבות. עצה מעשית - סע על עוד CJ אחד או שניים, ויהיה לך למה להשוות.
2. לפעמים בסיבובים שמעתי רעש (קנאק)קצר מהגלגלים או ציריה . הבעלים אמר לי שזה בגלל שרק עכשיו שחררנו את הנעילות הקידמיות. - האם הוא צודק? או שזה יכול להיות משהו רציני? הוא לא צודק, או שאתה לא הבנת אותו נכון מתוך חוסר הנסיון שלך. הקנאק שאתה מתאר אופייני מאד לרכב עם נעילה אחורית אוטומטית, אז אני מנחש שאתה יכול להיות רגוע.
3. לגיפ נעילה אחורית קבועה - האם זה דבר טוב או רע? מישהו אמר לי שזה לא מומלץ. כנראה שמדובר על נעילה אחורית אוטומטית - ראה מדריך לנעילות דיפרנציאל באתר. זה דבר טוב מאד, רובנו בעלי הסיקסים נוסעים עם נעילות כאלו.
4. כל פעם שמעבירים ל 4X4 חובה לנעול מקדימה - האם זה דבר טוב או רע? אני מנחש שאתה מדבר על נעילת הטבורים בגלגלים הקדמיים - כן, צריך לסובב ולנעול את הטבורים, אחרת הגלגלים מסתובבים חופשי.
5. רציתי לבדוק את הLOW ו HIGH אבל הוא אמר שהוא לא יודע איך להגיע ל HIGH והוא רק משתמש ב LOW (לגיפ שני ידיות אחת להעברה ל 4X4 ןאחת LOW ו HIGH) - האם זה הגיוני? לא נראה לי הגיוני למען האמת, ג'יפאי שלא יודע איך להגיע לHI??? מה הוא עושה עם ג'יפ כל כך משופר? הוא קנה אותו לפני יומיים??? אני מצטרף ליוגי בחשד לסוחר - אם אכן מדובר בסוחר, אני ממליץ לך - מתחיל וטירון על פי דבריך- לברוח כמו מאש!

razst
11-02-06, 22:25
קודם כל תודה על העזרה!

1. השבוע אני אבדוק עוד גיפים ואוכל להשוות.
2. הקנאק ששמעתי הגיעה מהגלגלים הקדמיים ולא האחוריים.
3. עכשיו שקראתי את המדריך של נימרוד אני יודע לומר שיש לו נעילות אוטומטיות אחוריות של לוקרייט. המוכר ציין שבמוסך אמרו לו שהקפיצים של הנעילות די גמורים אז יש לו סט חדש שהוא הביא מחו"ל לשם החלפה.
4. בנושא הזה אני עדיין מבולבל. מה ההבדל בטבורים מאחורה ומקדימה? למה מאחורה אין צורך לנעול או לפתוח את הטבור (לפחות בגיפ הזה)? ואיך (אם בכלל) נעילת הטבור מקדימה קשורה לנעילת הדיפ' ומה זה אומר לגבי נעילת לוקרים?
5. לא מדובר בסוחר. מדובר במוכר שלי נראה לי מאוד מאוד אמין שהחזיק בגיפ 4 שנים וקנה אותו עם כל התוספות. הוא אולי לא מבין גדול בגיפים ועשה את כל הטיפולים במוסך אבל הוא פשוט אהב לטייל איתו טיולי משפחות. בגיפ יש בעצם 3 ידיות. אחת כמובן להילוכים ועוד שתיים בצד ימין (אחת גדולה יותר מהשניה). לפי מה שהוא אמר לי: בכביש הוא מעביר את שתי הידיות למצב הכי קרוב לאחוריים ובשטח הוא מעביר את שתיהם למצב הכי קרוב למנוע. לפי מה שהוא אמר זה מביא אותו ל 4X4 LOW וככה הוא אוהב לנסוע בשטח כל הזמן (לאט ובטוח).

שוב תודה על העזרה.

נמרוד
11-02-06, 23:07
יש לג'יפ הזה טרנספר שמישהו התקין לו "טווין-סטיק" - שיפור מבורך, לא מאד מקובל. שתי נעילות, טווין סטיק, גגון, ארוך פתוח כננת ובולמי ראנצ'ו, הג'יפ נקנה ככה לפני 3-4 שנים - נשמע לי מוכר... שאל את המוכר עם הג'יפ נקנה מאדם בשם אופיר. אם כן, מדובר בג'יפ שנבנה ברמה גבוהה, ואם המוכר שמר עליו בשנים האחרונות, זה יכול להיות קנייה טובה מאד.

ניר ל
12-02-06, 08:59
יש לג'יפ הזה טרנספר שמישהו התקין לו "טווין-סטיק" - שיפור מבורך, לא מאד מקובל. שתי נעילות, טווין סטיק, גגון, ארוך פתוח כננת ובולמי ראנצ'ו, הג'יפ נקנה ככה לפני 3-4 שנים - נשמע לי מוכר... שאל את המוכר עם הג'יפ נקנה מאדם בשם אופיר. אם כן, מדובר בג'יפ שנבנה ברמה גבוהה, ואם המוכר שמר עליו בשנים האחרונות, זה יכול להיות קנייה טובה מאד.

בינגו! גם לי זה נשמע כמו הג'יפ של אופיר, אם כן אז קח אותו בשתי ידיים.

-->