PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב ראשון גיפ!

TalOz
03-12-19, 15:50
קצת רקע!. אני חייל משוחרר בן 21.
נוסע על 4X4 ושטח מגיל 16 (לקסוסים.JEEP.land cruiser prado וכו)
מחפש לקנות את הרכב הראשון שלי עם תקציב עד 40,000 ויהיה לי עצוב מאד לנהוג כל יום על פרייבט!
אז אני מחפש 4X4 לנסיעות ללימודים שאני יוכל להנות איתו בסופש!
מעדיף קטנים/חסכוניים יותר בדלק!!

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב 40,000
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? לרכב בנפרד
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? מעדיף שלא אבל עם צריך אז צריך

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? בודד או זוג וכן לינות בשטח

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? קשה לי להגיד (אני גר בהרצליה ותכנן ללמוד ברמת גן או הרצליה.אם אלמד בהרצליה לא אסע ללימודים! יש אופניים ;)
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? רכב יום יומי
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? במוסכנים. אין לי נסיון בטיפול ברכב שטח עצמאית
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? גר במרכז

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? לא טיולים משוגעים מידיי! לייט עד בינוני
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? אין
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול). עולה חדש אני פחות מכיר את הטיולים בארץ

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני אוטומט
ב. מנוע דיזל/בנזין לא משנה מעדיף את החסכוני יותר
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) מעדיף כמה שיותר קטן
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? משומש!

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?

הסכלתי על הגימני אבל לא יצא לי לדבר עם אנשים שמחזיקים אותו ויכולים לספר לי קצת

מוני אורבך
03-12-19, 16:30
אם אתה לא רוצה הרפתקאות מכניות, אלא רכב שעושה את העבודה, גימיני.

אם אתה מחפש הרפתקאות מכניות, יש בשפע..
טרנו, פאגרו, דיסקברי ואפילו לנדקרוזר אם אתה הולך מספיק רחוק (-:

asafk
03-12-19, 16:40
יש רכב שתפור על המצב והדרישות שלך - הבחירה הטבעית ובצדק של רכב שטח ראשון למצטרפים צעירים לתחביב - סוזוקי ג'ימני.
תחפש טוב, כי יש הרבה נבלות בשוק....
עדיף כמובן ג'ימני מה שיותר חדש, מהדור השני, ידני.... ובמצב שמור.

אסף.

גיא
03-12-19, 17:04
למכירה סוזוקי ג'ימני 2007
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=22239&share_tid=114396&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D114396&share_type=t&link_source=app

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoni_0000
03-12-19, 17:05
אני חושב שצריך להוסיף בהודעה הנעוצה סעיף על הג'ימני.
99% מהתשובות זה ג'ימני.

גיא
03-12-19, 17:08
אני חושב שצריך להוסיף בהודעה הנעוצה סעיף על הג'ימני.
99% מהתשובות זה ג'ימני.

עוד שאלה בקובץ שאלות של ארז.

אם אתה מתחת גיל 30 ו/או רווק או נשוי טרי בלי ילדים - ישר תקנה גימני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sgill
03-12-19, 17:23
פעם היתה פרסומת כזו לאופל - עוד לפני שמישהו גמר משפט, ישר קפצו ואמרו אופל !!

בקיצור ג'ימני !! קל !

Raccoon
03-12-19, 17:27
מה עם הדאסטר של godsfather?
זה לא ג׳ימני אבל חדש יותר בהרבה שנים מנחש שיהיה חסכוני יותר מבחינת צריכת דלק.
נכון, טיפל׳ה מעל התקציב...

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

erezgur
03-12-19, 17:54
למכירה סוזוקי ג'ימני 2007
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=22239&share_tid=114396&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D114396&share_type=t&link_source=app

Sent from my iPhone using Tapatalkנראית כמו הזדמנות טובה.
גם התקציב מתאים.

נשלח מהנייד

יונימוג אדום
03-12-19, 18:26
יש ג'ימיני ידני 2009 עם נעילה אחורית , קיט הגבהה , ויחסי העברה בטרנספר .
הבחור מעוניין למכור אך עדיין לא פירסם - עידו - 052-7497771 .

אילן

sgill
03-12-19, 19:45
פות"ש מחפש אוטומט, זה קצת קשה להבין מהניסוח של התשובה אבל זאת הבקשה

ys101
08-12-19, 20:51
לי היתה עד לא מזמן ויטארה ארוכה, ומאד נהנתי.
לדעתי היא עדיפה מהגימיני.
ההוצאות עקרונית זהות, העבירות גם ולדעתי אף נוטה יותר לויטארה בזכות היותה ארוכה יותר.
מבחינת יעילות לדעתי הרבה יותר יעילה.
נוסעים בה ארבעה מבוגרים, בהנאה רבה, שם מלוא המטען לכולם, גם למספר ימים ובוודאי עם מוסיפים גגון.
גם בעיר היא מאד נוחה ויחסית קצרה ואין בעיה למצוא לה חניה.

-->