PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר נחל צאלים טיולים בכלל

gilur
04-12-19, 08:00
שלום חברים,
שישי אמור להיות גשום. אני מתכנן לרדת לדרום לראות קצת מיים.
שאלה,
אם אני חוצה את מעבר נחל צאלים, זה שמעיד אחרי חניון הלילה, תמיד הגבים
ואחכ הנחל זורם, אפשר לחצות אותו חזרה או שזאת המתנה ארוכה עד שהוא ירד?
אם החזרה מכאן היא לא רעיון טוב, השביל שחוזר מזרחה הוא אופציה טובה יותר? גם חוצה נחלים אבל יותר בהתחלה שלהם...
ובכלל, איך אני יודע בכמה זרימה אפשר לחצות?
לעצם העניין, פאג׳רו מוגבהת עם צמיגי שטח מלא

תודה

מויש
04-12-19, 08:22
לא מלמדים שחיה בהתכתבות.. אבל הסיכוי שיהיו זרימות ביום שישי הוא קלוש

geva dover
04-12-19, 08:33
אני כמוך יורד הסופש לטייל בנחלים באזור. צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי שהטיול שלך יתבטל או שהמסלול ישתנה במקרה שיהיו שטפונות, חבל על הסיכון שלך/המשפחה שלך והרכב שלך..
פשוט להתעדכן בבוקר באינטרנט

gilur
04-12-19, 08:35
אני כמוך יורד הסופש לטייל בנחלים באזור. צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי שהטיול שלך יתבטל או שהמסלול ישתנה במקרה שיהיו שטפונות, חבל על הסיכון שלך/המשפחה שלך והרכב שלך..
פשוט להתעדכן בבוקר באינטרנט

אני לא פוחד ביטולים, הבגיקה הפוכה:עובר היבש וצריך לחזור כשרטוב...

geva dover
04-12-19, 09:25
בכל זאת תתעדכן בבוקר על מזג האוויר, תחפש אולי כביש אחר לחזור ממנו או יציאה אחרת מהשטח

ד ו ר ו ן
04-12-19, 10:52
שים בצד האם יהיה כעת גדם.
ככלל לגבי תא השטח של מעבר צאלים ליד צפירה, אם צאלים זורם זה אכן יכול להיות עניין של שעות המתנה או יציאה לכיוון כרמל, בעיקוף גדול.

בנוסף, אם יש גשם באזור עצמו, העליה חזרה לכביש ערד-מצדה הופכת למרגרינה ויכולה להיות מאד אתגרית לעליה על גבול המסוכן.

gillss
04-12-19, 11:52
אם אתה מתכוון לחצות את הצאלים באיזור ברכת צפירה ? אז...
היה והצאלים זורם (ואת המידע הזה תדע כנראה רק אחרי שזורם כבר) לא X לא ניתן לחצות בחזרה לכיוון כביש ערד מצדה (כפר הנוקדים) , המעבר כשהו יבש לא בין הטובים באזור (בלשון המעטה) וכשזורם שם (ללא התייחסות כלל לכמות המים) הוא הופך לבלתי עביר עד מסוכן.
זה לא אומר שאי אפשר לחזור הבייתה אך הדרך הופכת להיות ארוכה וטיפה טכנית
(הר בדר, הר חצרון, גבעת עדשה, עד לכביש 80 בואך הר עמשא).
כפי שחברים כבר כתבו מעלה ... אין סיכוי גבוהה לזרימה שם בסופ"ש הקרוב , אבל את זה נשאיר להוא שקובע ולשליחו עלי אדמות דני רופ.

צייד שיטפונות הוא אחלה בילוי - אבל בבקשה עשה זאת בחוכמה וביתר זהירות (במיוחד המנעות מחציית מעברי מיים זורמים ללא ידע מקדים למתאר הקרקע תחתם)

וכמובן קח בחשבון את מה שדורון כתב על העלייה חזרה לכביש ערד מצדה במצבו כרטוב. אכן שנה שעברה ללא נעילות , צמיגי בוץ ונהיגה איטית עד זחילה אי אפשר היה לטפס שם במצב "מרגרינה" כפי שדורון כתב.

gilur
04-12-19, 12:26
אם אתה מתכוון לחצות את הצאלים באיזור ברכת צפירה ? אז...
היה והצאלים זורם (ואת המידע הזה תדע כנראה רק אחרי שזורם כבר) לא X לא ניתן לחצות בחזרה לכיוון כביש ערד מצדה (כפר הנוקדים) , המעבר כשהו יבש לא בין הטובים באזור (בלשון המעטה) וכשזורם שם (ללא התייחסות כלל לכמות המים) הוא הופך לבלתי עביר עד מסוכן.
זה לא אומר שאי אפשר לחזור הבייתה אך הדרך הופכת להיות ארוכה וטיפה טכנית
(הר בדר, הר חצרון, גבעת עדשה, עד לכביש 80 בואך הר עמשא).
כפי שחברים כבר כתבו מעלה ... אין סיכוי גבוהה לזרימה שם בסופ"ש הקרוב , אבל את זה נשאיר להוא שקובע ולשליחו עלי אדמות דני רופ.

צייד שיטפונות הוא אחלה בילוי - אבל בבקשה עשה זאת בחוכמה וביתר זהירות (במיוחד המנעות מחציית מעברי מיים זורמים ללא ידע מקדים למתאר הקרקע תחתם)

וכמובן קח בחשבון את מה שדורון כתב על העלייה חזרה לכביש ערד מצדה במצבו כרטוב. אכן שנה שעברה ללא נעילות , צמיגי בוץ ונהיגה איטית עד זחילה אי אפשר היה לטפס שם במצב "מרגרינה" כפי שדורון כתב.

מתכוון בדיוק למעבר באיזור בריכת צפירה. (איפה שהבריכות הקטנות בצד שמאל)
בשביל "לעשות את זה בחוכמה" כמו שכתבת - אני מתייעץ איתכם :)

אבל הפתעתם אותי בכביש ערד מצדה... אנחנו מדברים על הכביש של כפר הנוקדים? העליה מהשטח לכביש מול הנוקדים ???

בדרך הארוכה שכתבת (הר בדר...) יש גם חציה של נחלים. אלה מקומות "רגועים" יותר ?

תודה :)
ד ו ר ו ן
04-12-19, 13:05
אבל הפתעתם אותי בכביש ערד מצדה... אנחנו מדברים על הכביש של כפר הנוקדים? העליה מהשטח לכביש מול הנוקדים ???

הקטע הבעייתי הוא בתחילת העלייה מצפירה, מתחיל אחרי העיקול הראשון ימינה (מערבה), ועד לאוכף.
ואם עלית ולא הצלחת להתקדם, אין איפה להסתובב.

gilur
04-12-19, 13:41
כן.

הקטע הבעייתי הוא בתחילת העלייה מצפירה, מתחיל אחרי העיקול הראשון ימינה (מערבה), ועד לאוכף.
ואם עלית ולא הצלחת להתקדם, אין איפה להסתובב.

אוקיי... עכשיו הבנתי
'מחשב מסלול מחדש חחחחח
תודה

ד ו ר ו ן
04-12-19, 14:26
אוקיי... עכשיו הבנתי
'מחשב מסלול מחדש חחחחח
תודה

אם לצפות בזרימה דוקא בנחל צאלים, אז יש כניסה לנחל ליד בית הקברות של ערד.
אפשר להגיע עד לנחל וגם לחזור.

gillss
04-12-19, 15:20
גיל ...
1. כביש ערד מצדה הוא כביש מספר 3199 (תחילתו בערד וסופו בחניון מצדה - הסוללה) וכן .. באמצע כפר נוקדים עומד עדיין (לטוב או לרע).
2. למעבר צאלים המדובר (ברכת צפירה) ניתן להגיע בשלושה צירים (מדרום):
א. מכפר נוקדים
ב. מבית עלמין ערד
ג. מכביש 80 (בא"ח נח"ל) בלי לעבור להם בתוך המטווחים בבקשה !!!
3. אחרי שעברת את הצאלים צפונה בברכת צפירה (ומתוך הבנה שאינך יכול לחזור באותה דרך)
תאלץ להקיף את הר חצרון תוך חציה של נחל עדשה ובלי לטעות ולפנות צפונה (לכרמל)
וזאת בשביל לא לפגוש את שוטרי הרשות הפלסטינית.

עכשיו תוסיף את כל מה שדורון כתב (כי הוא בר הסמכא באזור זה)
הירידה לנחל עדשה והעליה ממנו החוצה לא נעימות כשרטוב.
העליה חזרה מצפירה (לכיוון הר צפירה) לא פשוטה בכלל (עד מסוכנת) כשרטוב !!! (וזאת אם הצלחת לחצות בחזרה את הצאלים)

מקווה שעשיתי קצת סדר.

בןבן
05-12-19, 09:21
רגע ,נעשה סדר. מבחינתי ואני מדבר על הימים האחרונים, עברת את צאלים ונניח יש זרימה, אתה יכול לחזור דרך השביל הירוק -הר חצרון - כתף חצרון- וכו מתוך כוונה להגיע לכביש שני- צומת ערד.זה הכי קצר והכי בטוח. הבעיה היחידה זה מעבר נחל עדשה שעלול להיות מאד בוצי וחלק באגן הקטן שלו ליד חרבת ג'נבה. משם הכביש כורכרי ואין בעיה. בעיה נוספת ,השביל הירוק חסום ליד הכניסה לבסיס ולכן צריך לאלתר (יש מלא דרכים) לכיוון מערב מדרך הכורכר הטובה עד הכביש. מאיזור חרבת קריות- ענין של כמה מאות מטרים אבל אם רטוב - אלוהים יעזור. אין צורך להגיע לכרמל. אם לא רטוב,אז תוכל לצאת בלי בעיה.

gillss
05-12-19, 11:58
רגע ,נעשה סדר. מבחינתי ואני מדבר על הימים האחרונים, עברת את צאלים ונניח יש זרימה, אתה יכול לחזור דרך השביל הירוק -הר חצרון - כתף חצרון- וכו מתוך כוונה להגיע לכביש שני- צומת ערד.זה הכי קצר והכי בטוח. הבעיה היחידה זה מעבר נחל עדשה שעלול להיות מאד בוצי וחלק באגן הקטן שלו ליד חרבת ג'נבה. משם הכביש כורכרי ואין בעיה. בעיה נוספת ,השביל הירוק חסום ליד הכניסה לבסיס ולכן צריך לאלתר (יש מלא דרכים) לכיוון מערב מדרך הכורכר הטובה עד הכביש. מאיזור חרבת קריות- ענין של כמה מאות מטרים אבל אם רטוב - אלוהים יעזור. אין צורך להגיע לכרמל. אם לא רטוב,אז תוכל לצאת בלי בעיה.
לא יכולת לכתוב יותר ברור מזה . זו בדיוק הפתרון לסוגיה שהאיש העלה בתחילת הפוסט.
לא מומלץ לחצות את הצאלים כשזורם.
מאד מסוכן עד בלתי עביר לטפס את הדרך מצפירה לנוקדים כשרטוב ובוצי שם.
הציר שכתבת (כלכך בפרוט) הוא אכן המוצא הסביר , ורק לעדכן שמהשער הסגור של המטווחים לכביש 80 יש עשרות דרכים
די מסודרות ולא צופה דווקא שם בעיה של בוץ.
כמובן ... אם אי אפשר לחצות את הצאלים וגם לא את נחל עדשה , כדאי שיהיה לך אוהל טוב ומספיק מזון ומיים להעביר את הזמן בפיקניק ;)

יובל48
05-12-19, 16:50
כל ההסברים נכונים וטובים, רק לא הבנתי מאיזה שוטרים ולמה צריך להזהר
באיזור כרמל,אום דרג'.

gilur
05-12-19, 20:54
אולי אני אסע לראות שיטפונות כשיבש ... :cool:

האמת - עזרתם לי מאוד. עם כל הרצון לראות את המיים (והנקודה הזאת ניראת לי מושלמת לזה) יצאתי עם שתי תובנות:
1. הדרך שאני מכיר ורגיל אליה - לא מעשית הזמן שיטפון
2. את היציאה מערבה אני לא הולך לנסות וללמוד בפעם הראשונה בכזה מזג אוויר. נעשה את זה פעם אחת כשיבש ונח ואז זאת תהיה אופציה :)
(ד"א, למה בחרתם את השביל הירוק ולא השחור ? הוא ניראה רצת יותר וחוצה פחות נחלים)

ושוב תודה לכולם

gillss
08-12-19, 14:34
כל ההסברים נכונים וטובים, רק לא הבנתי מאיזה שוטרים ולמה צריך להזהר
באיזור כרמל,אום דרג'.

קודם כל תמיד כדאי להיזהר :)
אחר כך ... באזור כרמל , תל חוורה , ומעון , אין חייץ פיזי בין שטחי A B או C.
החומה / גדר היא הרבה יותר דרומה משם (באזור הר עמשא , יתיר ואשכול ומיתר)
מה שאומר שמי שלא מכיר מסוגל בפיספוס קל למצא את עצמו (ומשפחתו) מסביר לשוטר הפלסטיני שהוא
לא מכיר ולא ידע שכאן זה בעצם שטח A , (וכל זה רק במזל שנתקל בשוטר פלסטיני ולא בהמון חברוני עם אבנים וקלשונים.)

אז... אני אהיה האיש האחרון שאשלח חבר ישראלי עם רכב בעל לוחית זיהוי צהובה לתוך שטח A.
ומכאן האזהרה.

*** לא !!! אין כאן שום אמירה פוליטית , לא "ארץ ישראל השלמה" ובטח לא "החזרנו את השטחים, בו לא נטייל שם"
רק תמרור אזהרה לא לחדור לשטחי A בלי שאתה יודע שאתה שם !!!

gilur
08-12-19, 21:55
קודם כל תמיד כדאי להיזהר :)
אחר כך ... באזור כרמל , תל חוורה , ומעון , אין חייץ פיזי בין שטחי A B או C.
החומה / גדר היא הרבה יותר דרומה משם (באזור הר עמשא , יתיר ואשכול ומיתר)
מה שאומר שמי שלא מכיר מסוגל בפיספוס קל למצא את עצמו (ומשפחתו) מסביר לשוטר הפלסטיני שהוא
לא מכיר ולא ידע שכאן זה בעצם שטח A , (וכל זה רק במזל שנתקל בשוטר פלסטיני ולא בהמון חברוני עם אבנים וקלשונים.)

אז... אני אהיה האיש האחרון שאשלח חבר ישראלי עם רכב בעל לוחית זיהוי צהובה לתוך שטח A.
ומכאן האזהרה.

*** לא !!! אין כאן שום אמירה פוליטית , לא "ארץ ישראל השלמה" ובטח לא "החזרנו את השטחים, בו לא נטייל שם"
רק תמרור אזהרה לא לחדור לשטחי A בלי שאתה יודע שאתה שם !!!

רגע....
אני רוצה לחדד את מה שכתבת (כדי להבין...):
שטח A מסומן נכון במפות והכוונה היא שבשטח פיזית אין "מחסום"
או שאתה מתכוון שעוד לפני ה"חייץ" הפיזי בשטח זה כבר A ?

איל מ
09-12-19, 07:48
באזור הזה אין שום מחסום פיזי ואין שום מניעה להגיע דרך השטח לכל מקום באזור הר חברון- יהודה.
בגלל זה, הצירים שם גם משמשים להעברת רכבים גנובים לשטחים.

בןבן
09-12-19, 09:26
כן ,כל השטח מבערך כתף חצרון וצפונה באיזור הזה זה שטח B עד מעלה עמוס(למעשה כל השטח שנמצא צפונית מערבית לקו גבול שמורת טבע מוכרזת). . שטח A יהיה בערך צפונית מערבית לכביש כרמל- סוסיא.

-->