PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוק פולי מאוורר (כנראה)

gmb
10-02-06, 18:11
בעיה קטנה שקרתה לי היום
פרקתי בית טרמוסטט וטרמוסטט להחליף את הבית, ולהחליף טרמוסטט כפעולת מנע שאחדים מהחברים כאן המליחצו לעשות כבר על הדרך. בית הטרמוסטט כבר היה אכול והחל לנזול..
את הבורג התחתון (הקצר) של בית הטרמוסטט פירקתי, אך הבורג נפל לי מהיד ונעלם...
אני חושד שהבורג נמצא בתוך הפולי שמחובר גם למאוורר. (הפולי שנמצא ממש מתחת לבית הטרמוסטט)
לפני פירוקו וחיבורו מחדש בשביל לבדוק האם הבורג שם (לא רציתי להניע את הרכב כדי לא לגרום לנזק אפשרי שהבורג הנ"ל היכן שלא יהיה עלול לגרום...
הפולי הנ"ל מחובר עם 4 ברגים למנוע או למשהו אחר שם בפנים. האם אפשר לפרק את הפולי הנ"ל כמות שהוא? ואזי הוא יוצא ביחד עם המאוורר ואפשר להגיע לחלק הפנימי שלו (החלק הפנימי חלול עם פתח מאחור שכנראה שם נפל הבורג) או שצריך לסמן את הברגים להוציא אותו ולהחזירו באותו המיקום (מבחינת הברגים)? האם צריך להוציא את רצועת המנוע? איך בדיוק אני משחרר אותו? איך אני מחזיר אותו, והאם למתוח לאחר מכן?
די מעצבן... כל הקטע הזה בשביל הבורג המ$#@! הזה....
עוד בעיה שהייתה לי על הדרך... את בית הטרמוסטט פירקתי פעמיים.. הכל בגלל שבמהלך הפעלת המנוע היה נזילה של מים מתחתית בית הטרמוסטט. שמתי את אטם הקרטון שמגיע עם הטרמוסטט, וכמו כן שמתי גם סיליקון אדום (RTV). את הסיליקון שמתי בין האטם לבין בלוק המנוע. האם שם הייתי צריך לשים או שעדיף היה לשים בין בית הטרמוסטט לבין האטם את הסיליקון?

חשוב לי לסדר את הרכב מחר בבוקר כבר...אז אם מישהו יודע שלא יחכה למוצ"ש לאחר טיול השבת.. :)

רמי

נ.ב
לא מצאתי את הוראות פרוק הפולי הנ"ל בספר הטיפולים של הסופה. ואני גם לא יודע האם זה הפולי הנכון או איך קוראים לו...

gmb
11-02-06, 19:12
בעיה חדשה...

מצאתי את הבורג הסורר
3 שעות חיפוש שנמשכו חלקם גם היום בבוקר (שבת!).. מאחורי הפולי של המאוור בחלק התחתון ממש בינו לבין הפולי של גלגל הארכובה... הייתי צריך לפרק מאוורר, לפרק פולי מאוורר (וזה אחרי שפירקתי רצועת מנוע) בשביל להגיע לבורג...
החזרתי הכל.. מתחתי רצועה לפי העין (אני מקווה שמספיק) וחיברתי את בית הטרמוסטט עם האטם ועם סיליקון RTV..
שמתי סיליקון משני צידי האטם (חתיכת קרטון עלובה...)
יש נזילה מתחתית החיבור שאני לא מצליח לראות מהיכן היא נוזלת... שמתי גם סיליקון בתוך הבורג התחתון בשביל שיעזור... לא עזר... ניסיתי לצלם במצב מקרו עם המצלמה בשביל לזהות מאיפה הנזילה אבל חוסר מקום וחוסר גישה מנע ממני לראות בבירור איפה זה...
יש נקודות ידועות בתור נקודות תורפה של נזילות כאלה? ניסיתי להסתכל מכל הצדדים מכל הכיוונים אבל לא מצאתי מהיכן הנזילה.. אני רק רואה זרזיף די נוכח של מים כאשר המנוע עובד וגם קצת ממש מעט כאשר המנוע כבוי...
יש למישהו רעיונות?

רמי

erezjack
11-02-06, 21:23
בעיה חדשה...
שמתי סיליקון משני צידי האטם (חתיכת קרטון עלובה...)
רמי

רמי,

פרק את בית הטרמוסטט (מה שנקרא בז'רגון "פלאנג' מים") ונקה את כל הסיליקון. בדוק אם פני השטח של מישורי החיבור ישרים וחלקים (גם במנוע וגם בבית הטרמוסטט) עבור עליהם עם בד שמיר (עדין, מקסימום 240) מתוח על בלוק ישר כלשהו כדי להסיר בליטות, משקעים וקורוזיה. את בית הטרמוסטט אתה יכול ללטש על משטח ישר, נניח בלטה, שאתה מניח עליה בד שמיר ומשפשף את החלק עליו.
מרח את ה RTV על שני מישורי החיבור ועל שני צידי האטם והנח להתיבש עד שלא נדבק לאצבע במגע (10-15 דקות) רק אח"כ אתה יכול להרכיב הכל ולהדק. למחרת צריך לחזור על ההידוק.
אם מורחים ומיד סוגרים, לחץ ההידוק מבריח את כל החומר החוצה ופנימה.
לא אמורה להיות בעיה סביב הברגים כי הם מחוץ לקו האטימה.

ארז

gmb
12-02-06, 00:42
רמי,

פרק את בית הטרמוסטט (מה שנקרא בז'רגון "פלאנג' מים") ונקה את כל הסיליקון. בדוק אם פני השטח של מישורי החיבור ישרים וחלקים (גם במנוע וגם בבית הטרמוסטט) עבור עליהם עם בד שמיר (עדין, מקסימום 240) מתוח על בלוק ישר כלשהו כדי להסיר בליטות, משקעים וקורוזיה. את בית הטרמוסטט אתה יכול ללטש על משטח ישר, נניח בלטה, שאתה מניח עליה בד שמיר ומשפשף את החלק עליו.
מרח את ה RTV על שני מישורי החיבור ועל שני צידי האטם והנח להתיבש עד שלא נדבק לאצבע במגע (10-15 דקות) רק אח"כ אתה יכול להרכיב הכל ולהדק. למחרת צריך לחזור על ההידוק.
אם מורחים ומיד סוגרים, לחץ ההידוק מבריח את כל החומר החוצה ופנימה.
לא אמורה להיות בעיה סביב הברגים כי הם מחוץ לקו האטימה.

ארז

בית הטרמוסטט חדש
אני אנסה לנקות את הבלוק עצמו...
אתה בטוח שצריך לחכות שיתייבש הסיליקון ואז להדק? עד עכשיו גם אמרו לי וגם הבנתי מקריאה בספר הרכב של הסופה (בהקשר של הדיפרנציאל אמנם) שכאשר רוצים לאטום יש לשים את הסיליקון ולהדק עד 5 דקות מרגע השמת הסיליקון בכדי שלא יתייבש לפני

רמי

מוני מהבית
12-02-06, 11:42
רמי - עשית בלגאן שלם מכול הענין.
אם יש אטם לא צריך (משמע אפילו יכול להזיק) סיליקון.
הסילוקון נועד ליצור אטימה סופית בין שני המשטחים במידה ואין אטם.
אם יש אטם - שני המשטחים סוגרים אותו משני הצדדים והוא אוטם.

בכל מקרה שני המשטחים חיבים להיות ישרים !!!
אחרת אין סיכוי לאטימה.
האטם או הסיליקון נועדו רק לאטום שקערוריות ברמה מאוד קטנה (פחות ממילמטר).

אגב - את הסיליקון תמרח ותחכה כמה דקות.
ורק אז תסגור.
אחרת הוא עלול כולו "לנזול" מהמשטח, והאיטום לא יהיה אדאלי.

erezjack
13-02-06, 15:53
לפני חודשיים בערך עשיתי בדיוק את ההחלפה הזו. הומלץ לי ע"י יודעי דבר כן לשים rtv למרות שיש אטם ולחכות ליבוש ראשוני של החומר.

ארז

קיד
13-02-06, 22:33
לפני חודשיים בערך עשיתי בדיוק את ההחלפה הזו. הומלץ לי ע"י יודעי דבר כן לשים rtv למרות שיש אטם ולחכות ליבוש ראשוני של החומר.

ארז
אין למרוח RTV על אטמים בשום פנים ואופן. זה הורס את האטם.
מריחת הRTV היא כאשר אין אטם. מורחים שיכבה דקה מאוד על משטח יבש ונקי, לא מחכים כלל וסוגרים.

מעבר לכך, עבור מעברי מים משתמשים בחומרים מסוג פרמטקס או שאלאק.
בברכה,
קיד.
נ.ב.
רמי, סביר להניח שהנזילה מצינור הגומי העליון ולא מהברך עצמה.

gmb
15-02-06, 19:39
דיווח
לקחתי מראת איפור קטנה (נשים... טוב שיש אותן לפעמים)...
התנעתי את הרכב, חיכיתי שיתחמם, כיביתי ושמתי מתחת לפלנג' מים.
הייתה נזילה ממש מתחת לברך של הצינור העליון...
פרקתי פלנג' מים שוב פעם.. ומצאתי מה שחששתי שיש שם... סדק... ממש מתחת לברך החיבור לצינור הרדיאטור...

מחר נלך ליאנוביץ' שוב פעם...
שאלה: יש מצב שהסדק הגיע כך? שקיבלתי פלנג' דפוק והפאק הוא של הייצור?
או שמא יכול להיות שאני סדקתי אותו במהלך ההרכבה (להזכירכם, הוא נזל מההרכבה הראשונה שלו ביום שישי בצהריים)...

רמי

lizard
15-02-06, 20:12
יכול להיות שהטרמוסטט לא היה במקום וכשסגרת את הבית תרמוסטט הוא נלחץ ושבר את החלק?
גם לי קרה שהבית תרמוסטט נשבר. אצל יאנוביץ' תקנה את החלק הטוב יותר. יש 2 סוגים.

gmb
17-02-06, 16:27
הוחלף הפלאנג' ביאנוביץ' לחדש
קיבלתי אפילו את היציקה, לא האלומיניום....
הרכבתי הכל שמח ומאושר
מתכנן כבר לצאת לטיול היום ו/או מחר ובום... הפלאנג' היצוק נסדק... ונסדק חזק... למרות שהקודם (אלומיניום?) חוזק הרבה הרבה יותר חזק ולא נסדק ככה...

מה קורה?

רמי

lizard
17-02-06, 18:00
אני חושב שאחרי 3 פלאנג'ים רצוי להתייעץ עם מכונאים מומחים שיבואו לראות.
איך אתה שם את הטרמוסטט? איך אתה מחזיק אותו במקום שלא יברח בעת הסגירה?

סולי
17-02-06, 18:02
אין למרוח RTV על אטמים בשום פנים ואופן. זה הורס את האטם.
מריחת הRTV היא כאשר אין אטם. מורחים שיכבה דקה מאוד על משטח יבש ונקי, לא מחכים כלל וסוגרים.
.

סליחה שאני מושך לכיוון שונה,
אבל אולי תוכל להרחיב, כיצד ה-RTV פוגע באטם?
אני נוהג לעשות זאת המון.. בעזרת גיבוי של שיכבה עדינה של RTV.

-->