PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני 2019. הגבהה?

nerin
07-12-19, 18:07
לא מצאתי שרשור בנושא. בעד? נגד? אפשרי? (אספיר טוענים שכן, עם אישור יבואן). מחפש בעיקר שיפור בנוחות נסיעה בכביש (לא שציפיתי ליותר מדי אבל בכל זאת, מקווה שאפשר קצת לשפר)
תודה מראש למגבים, אשמח להתרשמות ממשהו שכבר הגביהה.

שגיא S
07-12-19, 18:12
לא מניסיון אישי אבל ראיתי כבר כמה ג'ימני 2019 שהוגבהו.

ישנם כמה קיטים של הגבהה 2-2.5" - אני אישית (על ג'ימני ישן יותר) מאוד נהניתי מג'ימני ביטס.

כמובן לא לשכוח לרשום את ההגבהה ברישיון.

Tzvika-Pick
07-12-19, 19:08
לא מצאתי שרשור בנושא. בעד? נגד? אפשרי? (אספיר טוענים שכן, עם אישור יבואן). מחפש בעיקר שיפור בנוחות נסיעה בכביש (לא שציפיתי ליותר מדי אבל בכל זאת, מקווה שאפשר קצת לשפר)
תודה מראש למגבים, אשמח להתרשמות ממשהו שכבר הגביהה.

אפשר להגביה ויש כבר סטים בשוק, ראיתי לא מעט רכבים מוגבהים. יש קיטים "רגילים" של 2 עד 2.5 אינטש' ויש גם של 3.5 אינטש'.
לא מכיר אישור של היבואן לנושא. בפעם האחרונה שבדקתי את הנושא, באזור ספטמבר, נאמר לי שמבחינתם אין בעיה שתתקין הגבהה חוקית שתאושר ברישיון, אבל אז אין אחריות על מערך המתלים ועל המערכות הקשורות למערכת הבלימה האוטונומית. אם יתקלקל לך חלון חשמל, לא יתייחסו לגבהה ששמת.

לא יודע מה הבעיה שלך עם נוחות הנסיעה בכביש, הרכב נוח משמעותית מהג'ימני הקודם. גם בכביש וגם בשטח. אני בספק אם קיט הגבהה ישפר את הנושא הזה, במקרה הטוב לא יקלקל.

דרור ברלי
07-12-19, 21:27
עם הגבהה או בלעדיה, אוטו קליל עם בסיס גלגלים כל כך קצר.... נוח הוא לא יכול להיות.
אבל הוא כן נוח בהרבה מהדגם הקודם.

haim.menachem
07-12-19, 21:36
@nerin תפנה יום ביומן ותפנה לסדנא המועדפת עליך להגבהה.
הנוחות בכביש כמעט לא תשתנה , אליבא דרור, אולם הביצועים בשטח ישתפרו ללא הכר. כמעט ולא יקרו מצבים של גירוד בטן או אוזני מוטות הרדיוס. עם הגבהה הג׳ימני חוזר למקומו הטבעי כעז הרים. רק נקודה, הבירוקרטיה דורשת מכון פרונט (תוודא שמפלסים ולא רק מנפקים אישור למשרד הרישוי, וביקור בתיאום מראש במשרד הרישוי לאישור ההגבהה ברישיון. תגיע מוגן עם גל האישורים, למניעת עוגמת נפש.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191207/6cfa9628e0d9a3773de8cc5edd5085fe.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
08-12-19, 08:46
סליחה שאני סוטה מהדיון אבל כל פעם שאני רואה תמונה של ג'ימני חדש, אני משתכנע שזה הדבר הכי טוב שקורה בעולם השטח בעשור האחרון (לא הרכב ספציפית. התפיסה של איזה עקשן אחד בסוזוקי, שבטח יפוטר עוד שנה שנתיים, ואז הם יישרו קו עם שאר החברות).

nerin
08-12-19, 10:51
תודה לכל המגיבים, יש לי וותק של 7 שנים(שהסתיים לפני 10 שנים... ) עם הגימני הישן מוגבהה, הנטייה המקורית שלי הייתה להגביהה, אשמח בכל זאת לבעל נסיון עם הגימני החדש.. (שכן, נוח יותר מהקודם, ובכל זאת אם נסיעת הכביש תשתפר אזדרז יותר עם ההגבהה)

sgill
08-12-19, 15:00
אם תשקיע יותר בהגבהה ותשים בולמים מתכוננים, יש סיכוי שגם נוחות הנסיעה תשתפר כי תוכל לכוון אותם לפי הנוחיות שלך.

GodsFather
08-12-19, 21:16
סליחה שאני סוטה מהדיון אבל כל פעם שאני רואה תמונה של ג'ימני חדש, אני משתכנע שזה הדבר הכי טוב שקורה בעולם השטח בעשור האחרון (לא הרכב ספציפית. התפיסה של איזה עקשן אחד בסוזוקי, שבטח יפוטר עוד שנה שנתיים, ואז הם יישרו קו עם שאר החברות).זה לא עקשן. זו תקינה/הגדרת מיסוי יפנית...

כתבו עליה בעבר פה בפורום.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

איל מ
08-12-19, 21:24
אין להם בעיה לעבור מיסוי גםעם רכב נמוך יותר ומתלים נפרדים. הת-ינה היא על גודל פיזי ונדמה לי שגם כוח.

דרור ברלי
09-12-19, 00:02
איזה אוטו מקסים זה.
במסגרת העבודה, אני מקבל אותו בממוצע פעמיים בחודש לסופ"ש וברור שאני מאוהב בו לחלוטין ולא מפסיק להתפעל ממנו.
הדגם הנכון הוא כמובן הידני. אבל גם הוא לא מושלם. בטח לא נוח.

הגבהה משפרת כמובן את מרווח הגחון ואת זויות המרכב, המצויינות כבר במקור (ג'ימני סטנדרטי מתגרד הרבה פחות מכל רכב שטח אחר. כולל רנגלר קצר).
אל תצפה לשיפור בנוחות כי אין מה לעשות - הג'ימני קצרצר וקליל, נוח הוא לא יכול להיות בחיים. בולמים איכותיים כן ישפרו את השיכוך ויכולת הספיגה במהירויות גבוהות, אבל אין לזה קשר להגבהה.

שיפור משמעותי בשטח יכול להגיע מכיוון של צמיגי שטח טובים - אבל אין צמיגי MT במידה המקורית המוזרה שקיבלתם מסוזוקי.
מה שראיתי שרבים בוחרים לעשות זה מעבר לצמיגי המקסיס 8060 במידה של הג'ימני הקודם. רואים את זה גם על הג'ימני הלבן בתמונה המצורפת לאחת התגובות מעלי.
וזו פשוט טעות פטאלית - כי הצמיגים האלה קטנים יותר בקוטר. אז מה קיבלתם? גם מידה שלא רשומה ברשיון (ולכן לא חוקית), וגם קוטר קטן יותר. כל מה שהרווחתם במעבר לסולייה אגרסיבית, הולך לאיבוד ביחד עם יותר מאינץ' בקוטר....

תפנימו - זה אוטו חדש. הוא לא ייכנס למכון טסטים 3 שנים. גם השודדים בניידות משרד התחבורע יתעלמו ממנו, כל עוד הוא לא ישתין מהמקפצה... זה אומר שיש לכם 3 שנים לחגוג איתו על מה שתרצו.
בחרתם במידה לא מקורית ולא רשומה ברשיון? אז למה להקטין?..... תגדילו!!! המידה הנכונה לאוטו הזה היא ללא ספק 215/75R15

ולסיכום - לא הייתי ממהר להגביה לפני תקופת התוודעות לאוטו והגדרת צרכים ומשימות. בשורה התחתונה, השיפור הכי משמעותי לעבירות של הג'ימני (וכבר הצלחתי להביא אותו להרבה מצבים שהוא הרים ידיים ונכנע) יהיו צמיגי שטח טובים במידה נכונה + נעילה אחורית כלשהי. ביחד עם בקרת המשיכה שעדיין לא מושלמת אבל פועלת הרבה יותר טוב מאשר בג'ימני הקודם, הוא יפגין ביצועים מאוד משכנעים. עם תוספת נעילה קדמית? אדרבא ואדרבא.

בןבן
09-12-19, 07:47
תודה לכל המגיבים, יש לי וותק של 7 שנים(שהסתיים לפני 10 שנים... ) עם הגימני הישן מוגבהה, הנטייה המקורית שלי הייתה להגביהה, אשמח בכל זאת לבעל נסיון עם הגימני החדש.. (שכן, נוח יותר מהקודם, ובכל זאת אם נסיעת הכביש תשתפר אזדרז יותר עם ההגבהה)
הבט איש יקר ... קצת קשה לי להבין אותך. מעניין שאף אחד כאן לא העיר לך.
לשפר נסיעת כביש ברכב במובן הנורמלי זה אומר להנמיך אותו ובד''כ להקשיח את המיתלים.
אם כוונתך ''לשפר נוחיות'' בכביש, זה אומר לרכך את המיתלים ,אז אתה צריך בולמים יותר רכים ומן הסתם סט תואם של קפיצים. אבל אז אתה נכנס לסכנות במיוחד ברכב כזה יחסית גבוה. מתלה רך זה אומר רכב מתנדנד ,לא יציב ובטח ובטח סיוט בשטח. (בשטח אתה רוצה מתלים יותר קשיחים -זה יותר נוח)
אז אתה אומר אני אשים קפיץ פרוגרסיבי (שמכל השרשור הזה נראה שלא בטוח שאתה מבין מה זה - בלי לפגוע) , סבבה. שוב אותה בעיה כתלות במשקל הרכב שאתה נוסע איתו בשטח ועדיין (מנסיון ובמידה ואתה רוצה את הרכב ''רך'' בכביש) יהווה לך בעיה ויחרבש לך את התכונות הטובות של הרכב. (קפצן בדרדרות ועליות ,איבודי אחיזה קלים במדרגות ,סכנת התהפכות בשיפועי צד) .
הדרך היחידה שלך (מעניין שאף אחד כאן לא עלה על זה) ,זה לקחת כיסא הידראולי מותאם . זאת הדרך היחידה לנוחות ברכב שטח.נקודה. כל שאר הקושקושים(ותסלחו לי) זה בלבולי ביצים. וגם זה פתרון (בעיני) לא נחמד בעליל. בכביש יהיה נוח בשטח תקפץ כמו עז בתוך הרכב ,אם כי יש בד''כ אפשרות לכיוון הקפיציות והשיכוך.
אז בוא נסכם איש יקר, נוחיות לחוד ,הגבהות לחוד.בוא לא נערבב. ועוד לא דיברנו על הגבהות. עם כל הכבוד לנסיונך הרב כמובן.
נ.ב - הורדת אויר מכובדת - נוחיות לעניים עם 2 יתרונות עצומים - הגדלת עבירות בכמה דרגות ועלות... אפס. אגב גם בכביש אבל עם עלות של בלאי שהיא גם כן זניחה בטח לרכב שנוסע הרבה בשטח ומחליף צמיגים בתדירות גבוהה (יחסית).

בוקר טוב .

איל מ
09-12-19, 07:59
אני לא אקלקל את הדיון, אבל כל אחד והעדפותיו. אני בשטח מעדיף קפיצים רכים וארוכים ואוטו מתנדנד מאשר אוטו קשה וקופצני. בעיית הנדנוד נפתרת ע"י התאמת בולמים נכונים, ומוטות מייצבים (מי שרוצה גם שם מתנתקים). מאוד יתכן שבג'ימני קשה להגיע לזה, אין לי נסיון איתו.
בכל מקרה פתרון של כל העולמות יהיה יקר מאוד. התנסיתי בכאלו פתרונות ברכבים שעולים פי ארבע מג'ימיני, ורק מערכות המתלים עולות כמו אחד משומש.

nerin
09-12-19, 09:17
הבט איש יקר ... קצת קשה לי להבין אותך. מעניין שאף אחד כאן לא העיר לך.
לשפר נסיעת כביש ברכב במובן הנורמלי זה אומר להנמיך אותו ובד''כ להקשיח את המיתלים.
אם כוונתך ''לשפר נוחיות'' בכביש, זה אומר לרכך את המיתלים ,אז אתה צריך בולמים יותר רכים ומן הסתם סט תואם של קפיצים. אבל אז אתה נכנס לסכנות במיוחד ברכב כזה יחסית גבוה. מתלה רך זה אומר רכב מתנדנד ,לא יציב ובטח ובטח סיוט בשטח. (בשטח אתה רוצה מתלים יותר קשיחים -זה יותר נוח)
אז אתה אומר אני אשים קפיץ פרוגרסיבי (שמכל השרשור הזה נראה שלא בטוח שאתה מבין מה זה - בלי לפגוע) , סבבה. שוב אותה בעיה כתלות במשקל הרכב שאתה נוסע איתו בשטח ועדיין (מנסיון ובמידה ואתה רוצה את הרכב ''רך'' בכביש) יהווה לך בעיה ויחרבש לך את התכונות הטובות של הרכב. (קפצן בדרדרות ועליות ,איבודי אחיזה קלים במדרגות ,סכנת התהפכות בשיפועי צד) .
הדרך היחידה שלך (מעניין שאף אחד כאן לא עלה על זה) ,זה לקחת כיסא הידראולי מותאם . זאת הדרך היחידה לנוחות ברכב שטח.נקודה. כל שאר הקושקושים(ותסלחו לי) זה בלבולי ביצים. וגם זה פתרון (בעיני) לא נחמד בעליל. בכביש יהיה נוח בשטח תקפץ כמו עז בתוך הרכב ,אם כי יש בד''כ אפשרות לכיוון הקפיציות והשיכוך.
אז בוא נסכם איש יקר, נוחיות לחוד ,הגבהות לחוד.בוא לא נערבב. ועוד לא דיברנו על הגבהות. עם כל הכבוד לנסיונך הרב כמובן.
נ.ב - הורדת אויר מכובדת - נוחיות לעניים עם 2 יתרונות עצומים - הגדלת עבירות בכמה דרגות ועלות... אפס. אגב גם בכביש אבל עם עלות של בלאי שהיא גם כן זניחה בטח לרכב שנוסע הרבה בשטח ומחליף צמיגים בתדירות גבוהה (יחסית).

בוקר טוב .
תודה על התגובה המפורטת.מיותרות העקיצות. באתי ללמוד. אם הייתי יודע לא הייתי שואל
בוקר טוב

בןבן
09-12-19, 10:05
היי גם אני כאן כדי ללמוד ועדין לומד... ה ''עקיצות'' זה מנסיון. זה מעורר את הדיון ואתה לומד יותר... הנה ראה את התגובה אחרי.. לא האמנתי שיש אנשים שמחפשים רכב מתנדנד בשטח... עובדה שיש .שחור על גבי לבן.
אתה כאן יכול להתגלח על הזקן של בעלי הנסיון וזה טוב. לידיעתך גם אני חיפשתי את זה פעם(חוסר הבנה..) ואף הרכבתי בומי מונרו על הפגרו Q שהיה לי. 5 דרגות קושי,היה נחמד מאד(רך בסבבה בכביש ,קשוח בשטח קשה ,רך בשטח קל) עד... שהתהפכתי בכביש עם טוטאל לוס. אחכ שוב התהפכות בנחל דימונה עם פאגרו קצר עקב תקר פתאומי בסיבוב בנסיעה יחסית מהירה(30 קמש..) גם עם בולמים ''נוחים '' וקפיצים ארוכי מהלך (שילוב הרסני במצבי חירום במיוחד אם הבולם כבר עשה כמה עשרות אלפי קמ.. ) .
בכל מקרה לא להפגע בבקשה זאת לא המטרה. תבין או שאתה ברכב שטח וחייב אבל חייב להתפשר בכביש- אחרת תשלם ביוקר ,או שאתה ברכב כביש .אני מעדיף לסבול בכביש כי כמעט ולא נוסע בכביש והכל רוב הזמן זה בדרך לטיול שטח. גם אז אני יודע שהרכב לא נוח ומקבל זאת מתוך הבנה שההנאה האמיתית תגיע בשטח. במיוחד כמובן, מתווספת לכך העובדה שפעמיים התהפכתי עם רכב שטח מוגבה ו''נוח ומתנדנד'' ואני לא מהנוסעים מהר .
בברכה בן

haim.menachem
09-12-19, 14:05
איזה אוטו מקסים זה.
במסגרת העבודה, אני מקבל אותו בממוצע פעמיים בחודש לסופ"ש וברור שאני מאוהב בו לחלוטין ולא מפסיק להתפעל ממנו.
הדגם הנכון הוא כמובן הידני. אבל גם הוא לא מושלם. בטח לא נוח.

הגבהה משפרת כמובן את מרווח הגחון ואת זויות המרכב, המצויינות כבר במקור (ג'ימני סטנדרטי מתגרד הרבה פחות מכל רכב שטח אחר. כולל רנגלר קצר).
אל תצפה לשיפור בנוחות כי אין מה לעשות - הג'ימני קצרצר וקליל, נוח הוא לא יכול להיות בחיים. בולמים איכותיים כן ישפרו את השיכוך ויכולת הספיגה במהירויות גבוהות, אבל אין לזה קשר להגבהה.

שיפור משמעותי בשטח יכול להגיע מכיוון של צמיגי שטח טובים - אבל אין צמיגי MT במידה המקורית המוזרה שקיבלתם מסוזוקי.
מה שראיתי שרבים בוחרים לעשות זה מעבר לצמיגי המקסיס 8060 במידה של הג'ימני הקודם. רואים את זה גם על הג'ימני הלבן בתמונה המצורפת לאחת התגובות מעלי.
וזו פשוט טעות פטאלית - כי הצמיגים האלה קטנים יותר בקוטר. אז מה קיבלתם? גם מידה שלא רשומה ברשיון (ולכן לא חוקית), וגם קוטר קטן יותר. כל מה שהרווחתם במעבר לסולייה אגרסיבית, הולך לאיבוד ביחד עם יותר מאינץ' בקוטר....

תפנימו - זה אוטו חדש. הוא לא ייכנס למכון טסטים 3 שנים. גם השודדים בניידות משרד התחבורע יתעלמו ממנו, כל עוד הוא לא ישתין מהמקפצה... זה אומר שיש לכם 3 שנים לחגוג איתו על מה שתרצו.
בחרתם במידה לא מקורית ולא רשומה ברשיון? אז למה להקטין?..... תגדילו!!! המידה הנכונה לאוטו הזה היא ללא ספק 215/75R15

ולסיכום - לא הייתי ממהר להגביה לפני תקופת התוודעות לאוטו והגדרת צרכים ומשימות. בשורה התחתונה, השיפור הכי משמעותי לעבירות של הג'ימני (וכבר הצלחתי להביא אותו להרבה מצבים שהוא הרים ידיים ונכנע) יהיו צמיגי שטח טובים במידה נכונה + נעילה אחורית כלשהי. ביחד עם בקרת המשיכה שעדיין לא מושלמת אבל פועלת הרבה יותר טוב מאשר בג'ימני הקודם, הוא יפגין ביצועים מאוד משכנעים. עם תוספת נעילה קדמית? אדרבא ואדרבא.

דרור, נדרשות הבהרות לדברים שכתבת מעלה:
1. הטסט לא אחרי שנתיים לרכב חדש?
2. 215 רוחב דורש שינוי חישוק ל״7? בהחלט הייתה טעות לרדת ביחס חתך, אבל הפשרה הייתה הכרחית.
3. יש בארץ כבר צמיגי MT במידה המקורית לג׳ימני , כרגע מיצרנים עלומים (סיניים)
4. נעילות- הרושם הראשוני שלי והניסיון שמצטבר מחו״ל, הוא שבקרת האחיזה מהווה פשרה די טובה לנעילות. בינתיים לא נכנעתי לשום הצלבה, גם אם ההבדל העיקרי מול הנעילה הוא הצורך בדחף מסוים ולא זמינות נעילה מסיבוב גלגלים במהירות 0

דרור ברלי
09-12-19, 18:58
דרור, נדרשות הבהרות לדברים שכתבת מעלה:
1. הטסט לא אחרי שנתיים לרכב חדש?
לא. רק אחרי שלוש שנים. אגרה אתה משלם בכל שנה כרגיל, רק לא נכנס למכון למבחן הרישוי עצמו.

2. 215 רוחב דורש שינוי חישוק ל״7? בהחלט הייתה טעות לרדת ביחס חתך, אבל הפשרה הייתה הכרחית.
לא דורש שום שינוי. הג'נטים המקוריים יקבלו את זה באהבה. אפשר גם להחזיק סט נוסף עם חישוקי פלדה של ג'ימני/סמוראי ישנים יותר. מתאימים בול (אותו מעגל חלוקה, אותו קוטר, אותו אופסט).
הטעות היתה לרדת לקוטר צמיג קטן יותר וזו פשרה ממש לא הכרחית. אפשר לראות את זה בבדיקה פשוטה כבר בפנצ'ריה - מעמידים צמיג ליד צמיג ורואים. הבדל בקוטר של אינץ' - אינץ' ורבע, זה המון.

3. יש בארץ כבר צמיגי MT במידה המקורית לג׳ימני , כרגע מיצרנים עלומים (סיניים).
אז מה הבעיה איתם? יצרן טאייוואני/תאילנדי זה יותר טוב?

4. נעילות- הרושם הראשוני שלי והניסיון שמצטבר מחו״ל, הוא שבקרת האחיזה מהווה פשרה די טובה לנעילות. בינתיים לא נכנעתי לשום הצלבה, גם אם ההבדל העיקרי מול הנעילה הוא הצורך בדחף מסוים ולא זמינות נעילה מסיבוב גלגלים במהירות 0
הבקרה בג'ימני החדש טובה מאוד, לעומת הדגם הקודם, שם היא תפקדה באורח סביר מינוס. אז היא טובה , אבל לא מצויינת. היא מספקת ב-95% מהתרחישים. אבל כבר מצאתי שבהצלבות קיצוניות עם מרקם קרקע תחוח, האלקטרוניקה הזו מאבדת את הצפון גם כשנכנסים למכשול בתנועה איטית עם מומנטום מסוים. נעילה אמיתית לא היתה מתרגשת מזה.

...

ronbs
29-12-19, 12:18
אני חוץ ממיגון לא הייתי משנה דבר ברכב בשלב זה.
תמתין קצת עד שירכשו נסיון עם הרכב הזה.

דרור ברלי
29-12-19, 23:12
נקודת תורפה נוספת בג'ימני החדש:
נקודת ריתום קדמית מצד שמאל, מאוד נמוכה, ניגפת במכשולים.

-->