PDA

צפייה בגרסה מלאה : טור דעה ב-YNET רכב

דרור ברלי
11-12-19, 02:25
https://www.ynet.co.il/wheels/article/ByKgiwtpS#autoplay (https://כמה חזק, ככה נכון)

כמה חזק ובוטה, ככה זה נכון. עוד מישהו חושב כמוני.

שאפו גדול ל-YNET שלא היססו לפרסם את זה - ועוד בכתבה פותחת שמהווה סוג של לקיחת עמדה מצד האתר. כל הכבוד!...

ואת דעתי אתם יודעים.
משרד התחבורע הוא המשרד האווילי ביותר, החלמאי ביותר, ובו זמנית גם המרושע ביותר מכל משרדי הממשלה.
דבריה של הגב' טרנר מוכיחים שהמשרד שהיא ממנכ"לת אכן רואה באזרחים אויב, זו מדיניותו המוצהרת. אויב שיש לרדוף ללא רחמים ולסחוט אותו כמו לימון משומש. וזה מתבטא בכל דבר שיש למשרד המיותר הזה נגיעה בו.

הפקקים הם אינטרס מובהק של משרדי התחבורע והאוצר, והם האחראים הישירים ליצירתם. הזנחה מרושעת, שיטתית ומכוונת של תחבורה ציבורית - על מנת להכריח את ההמונים לרכוש ולהחזיק רכב פרטי מוכה מיסים ולשרוף לריק בעמידה בפקק מיליארדי ליטרים של דלק מוכה מיסים. שלא לדבר על הנזק האקולוגי/סביבתי, על העצבים ועל אובדן שעות עבודה, פנאי ומנוחה.

וזו לא רק שערוריית הנתיב פלוס, אלא גם רדיפת התרבות המוטורית: הג'יפים, מכוניות הספורט, האופנועים, השיפורים. כל דבר שמריח ולו מקצת תרבות מוטורית וקצת נורמליות, מפריע לפקידונים הארורים האלה.

עדו הדרי שופט את המנכ"לית לקולא. הוא רק קורא לה להתפטר.
ביפן כבר היו מצפים ממנה למשהו יותר דרמטי - אבל אנחנו לא ביפן ואולי טוב שכך.

אז תודי שכשלת, גב' קרן טרנר. בלשונך ובתפקידך.
תתנצלי בפנינו האזרחים שאם שכחת, אנחנו לא עובדים אצלך - זו את שעובדת אצלנו.
שימי את המפתחות על השולחן ולכי הביתה. יאללה, קישתא.

והלוואי, הלוואי שמתישהו אנחנו האזרחים סוף-סוף נתעורר, נוציא את האצבע מהחור האחורי ונתחיל לעשות דברים אקטיביים.

לביא
11-12-19, 03:10
https://m.ynet.co.il/Articles/56403060

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

גיא
11-12-19, 05:47
בתור אחד שחייב לנסוע באוטו כי אין אלטרנטיבה אחרת. או להתפטר ולחפש עבודה אחרת.

כל מילה פצצה !

ותודה לביא על התרגום ללינק פועל ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mor Gurevich
11-12-19, 06:00
ציפיתי לראות יותר טיעונים עובדתיים המציגים את התעמרות משרד התחבורה באזרחים (ולא חסרים כאלה, כן?) על חשבון חצי מהאמירות הדמגוגיות.
למרות זאת, רוח הדברים מדויקת. הלוואי ונתעורר... הנה, קיבלנו הזדמנות שלישית.

גיא
11-12-19, 06:03
ציפיתי לראות יותר טיעונים עובדתיים המציגים את התעמרות משרד התחבורה באזרחים (ולא חסרים כאלה, כן?) על חשבון חצי מהאמירות הדמגוגיות.
למרות זאת, רוח הדברים מדויקת. הלוואי ונתעורר... הנה, קיבלנו הזדמנות שלישית.

בכל זאת .... ynet...

boaz avrahami
11-12-19, 07:05
הכתב צודק אבל בתור אחד שנאלץ להזדקק בתקופה האחרונה לשרותי הבריאות הממלכתית עבור הורה מאושפז חייב לומר שגם בתי החולים נוהגים כמו בכתבה.
החולים הם הבעיה שלהם ואין שרות רק ששם הפקק עולה בחיי אדם.

בעניין הנתיב פלוס, בהתחלה מאוד כעסתי אבל שמתי לב שזה ממש לא משנה דבר . כולם נוסעים כמעט באותה המהירות ואני אפילו טורח לעזור לזה לקרות כמו רבים אחרים...
ההשתלבות שלי לכביש עוברת דרך הנתיב הצהוב וכולנו דואגים שהיא תהיה מאווווד איטית ותבלום לפלוסים את הקצב [emoji849]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
11-12-19, 08:01
במדינה שבה הראש מאשים את כולם והוא ברור(עאלק) שלא אשם אז די ברור שכל שאר "שרשרת הפיקוד"(שאר המשרדים והשרים וכו') תתנהג בהתאם ותיישר איתו קו...
כאילו למה ציפיתם?!

boaz avrahami
11-12-19, 08:09
במדינה שבה הראש מאשים את כולם והוא ברור(עאלק) שלא אשם אז די ברור שכל שאר "שרשרת הפיקוד"(שאר המשרדים והשרים וכו') תתנהג בהתאם ותיישר איתו קו...
כאילו למה ציפיתם?!

נזכרתי, לפני ביבי המצב היה דבש באמת...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
11-12-19, 08:59
נזכרתי, לפני ביבי המצב היה דבש באמת...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ברור. לאנשים לא היה כסף לקנות מכוניות ורק אוליגרכים נסעו בכבישים.

מיכה100
11-12-19, 09:07
די ברור שהממשלה מתעדפת תשתיות רכב פרטי על פני רכבות.
כולנו מבסוטים מכל מחלף חדש שנפתח או כביש שהורחב, ואחרי שנה שנתיים מקללים כשעומדים בפקק באותו מקום.
דרוש ראש ממשלה עם ביצים ורצון לעשות טוב, שיחליט להסיט 75% מתקציב פיתוח הכבישים בעשור הקרוב לרכבות לסוגיהן.

גיא
11-12-19, 09:14
כולנו מבסוטים מכל מחלף חדש שנפתח או כביש שהורחב, ואחרי שנה שנתיים מקללים כשעומדים בפקק באותו מקום.
דרוש ראש ממשלה עם ביצים ורצון לעשות טוב, שיחליט להסיט 75% מתקציב פיתוח הכבישים בעשור הקרוב לרכבות לסוגיהן.

צריך ראש ממשלה וממשלה שפשוט. האזרח יעניין אותם ... אפילו רק קצת.

לפחות שיזכרו שיש דבר כזה. אזרח ...

zivo
11-12-19, 09:16
ואחרי שגמרנו להוציא קיטור...
ואחרי שאנחו מבינים גם משרד התחבורע מתנהל רע, ולא עושה את עבודותו (המדינה צריכה לדאוג לחלופה, שלא יהיה לי כדאי לנסוע ברכב לבד).
ואחרי שאנחנו מבינים שהגברת כשלה בלשונה.

בסופו של יום, עובדתית (לא איך שהיא ניסחה את זה, עובדתית) היא צודקת.
אם כולם ימשיכו לנסוע לבד, הכבישים יחסמו. צריך למנוע את הנסיעה של היחידים.
כל ההבדל, באיך מונעים - יש כאלו שמצאים לפתח אלטרנטיבות "מפתות" של תחבורה ציבורים ושיתופית, ויש כאלו שיבחרו להתיל אגרות גודש.

וברוח הימים האלו, במרץ שאתם הולכים להצביע, תחשבו טוב מי ניהל פה את המדינה בעשור האחרון :-(

נדב ש.
11-12-19, 09:16

למה לו לעשות את זה???
מבנית מסילות ורכבות ותחבורה ציבורית הוא מפסיד כסף, ממכירת רכבים חדשים ומיסוי כל מה שרק אפשר כולל דלק הוא מכניס מיליארדים...
אפילו יש דו"ח מבקר על זה.
אחרת איך יכסו את ההוצאות של הבחירות המחורבנות האלה??

זוהר לב
11-12-19, 09:35
בעיית הצפיפות עמוקה הרבה יותר והאחריות עליה מוטלת לא רק על משרד התחבורה אלא על כל ממשלות ישראל לדורותיהן,
שבמקום לבזר את האוכלוסיה על פני מרחבי ארץ, יצרו ריכוז בנחלת שבט דן, והמצב כפי שמסתמן, לא ישתפר ולא יהיה טוב יותר......

בדיון ה"הוא" זה היה נושא פרק נוסף, שקראתי לו: "דן החרמן היה זיין לא קטן" והחלטתי אז שלא לכתבו.

ונכון אמרו כאן החברים וכותב המאמר, אישה כזו צריך להעיף מתפקידה. מרתיח איך שמציגה את הדברים.
ובמוסגר, אני חושב שהדיעה הזו שלה, רווחת בקרב כל המחליטים שלנו, מראש המשרד ועד אחרון הפקידים - בכל המשרדים ..........
כי אנחנו אויבי הממשלה.

hadtomer
11-12-19, 09:51
https://www.ynet.co.il/wheels/article/ByKgiwtpS#autoplay (https://כמה חזק, ככה נכון)

כמה חזק ובוטה, ככה זה נכון. עוד מישהו חושב כמוני.

שאפו גדול ל-YNET שלא היססו לפרסם את זה - ועוד בכתבה פותחת שמהווה סוג של לקיחת עמדה מצד האתר. כל הכבוד!...
.

דרור- למיטב זכרוני עבדת לא רחוק ממני אי שם במערכת עיתון. נכון, כשרונך (הניכר!!!!) היה ממוקד בעיקר בעבודת גרפיקה ובעישון כאמל, אבל ציפיתי שבחור חד כמוך יפתח קצת מאותו חוש עיתונאי שגורם לרובנו להסתכל על כל דבר ואוטומטית לא להאמין, ואחר כך לשאול "למה?" ואז לבדוק מה קורה כאן.

אתה קורא את הטרוניות וכיו"ב. מתרעם (ודי בצדק).

אני? אני יורד לסוף וקורא את המשפט
הכותב הוא מנהל מערך דוברות וקשרי ממשל במכבי שירותי בריאות

אז נכון, הטרוניות והטענות אינן שגויות במלואן אבלאני אוטומטית שואל למה דובר של קופת חולים מפרסם דבר כזה ולמה אדם שעיקר הבנתו מתמצה באופטלגין זוכה לכזו במה.

ד ו ר ו ן
11-12-19, 09:54
הכתב נגע בדיוק בדברים הנכונים, כשל מערכתי שמנסים לגלגל לנפגע מהכשל.

בעניין הנתיב פלוס, בהתחלה מאוד כעסתי אבל שמתי לב שזה ממש לא משנה דבר . כולם נוסעים כמעט באותה המהירות ואני אפילו טורח לעזור לזה לקרות כמו רבים אחרים...
ההשתלבות שלי לכביש עוברת דרך הנתיב הצהוב וכולנו דואגים שהיא תהיה מאווווד איטית ותבלום לפלוסים את הקצב [emoji849]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
באיילון צפון זה חד-משמעי יצר פקק שלא היה בשעות המוקדמות/מאוחרות.
הם (משרד התחבורה), מציגים שיש הבדל ניכר בין זמן הנסיעה בין הנתיב+ לנתיב הרגיל ו״שוכחים״ לציין/להבין שההפרש נוצר בגללם!

לפני האיוולת הזו, הנתיב היה פתוח לכולם עד 06:30, ואחרי 09:00 ובסופש, והתנועה בשעות האלו זרמה בלי הפרעה.

עכשיו יש עומס גם ב-05:30 בבוקר.. ובשישי בערב ומה שלקח בשעות המוקדמות/מאוחרות חצי שעה עכשיו לוקח 45+ דקות.
פשוט טמטום מוחלט.

גם לאסוף טרמפיסטים לא חוסך שום דבר כי את ה״חסכון בזמן נסיעה״ אתה מקזז באיסוף ופיזור נוסעים.. זה עוד לפני זה שזה בכלל לא מעשי למצוא מישהו שגם גר לידך וגם צריך להגיע לעבוד באותו האזור וגם חוזר הביתה באותן שעות..

ד ו ר ו ן
11-12-19, 09:57
בסופו של יום, עובדתית (לא איך שהיא ניסחה את זה, עובדתית) היא צודקת.
אם כולם ימשיכו לנסוע לבד, הכבישים יחסמו.
היא לחלוטין לא צודקת.
היא מחפה על הכשלון של המשרד שהיא מנהלת במתן פתרונות לאזרח שאין לו ברירה אלא רכב.
גם חוסר המידתיות של הסנקציה לכל שעות היממה תמוהה מאד.
איזה עומס היא מנסה לפתור בשעות הבוקר המוקדמות/לילה/סופש שהיא סוגרת נתיבים גם אז?

asypeer
11-12-19, 10:26
את קרן טרנר אני מכיר עוד מימי התיכון, בחורה מוכשרת עם ייחוס משפחתי מכובד (5 דקות מבאר שבע..)
לדעתי מדובר על תפקיד מכשיל וכל מנכ״ל, מוכשר ככל שיהיה, לא יצליח לשנות הרבה במדינה עם תחבורה ציבורית רעועה, אנשים שמאוהבים ברכב הפרטי שלהם ותרבות הליסינג.
לשנות את התפיסה הזאת, שטופחה באהבה ב15 שנה האחרונות ע״י הממשלות.
הרי מעמד הביניים הוא שצריך לנסוע לעבודה בכל בוקר, גר בחדרה-גדרה ועובד בת״א, הוא זה שמעשיר את קופת המדינה במיסים (דלק, רכב, שווי שימוש)
איזה אינטרס היה למישהו לוותר על הפרה החולבת הזו? הריקבון מתחיל הרבה יותר למעלה

נדב ש.
11-12-19, 11:04
לא הבנתי מה ניטפלתם אליה, אז פלטה איזה אמירה מטופשת שכנראה גם היא צודקת בה נו אז? ולמה היא צודקת? כי ברור שאם בונים עוד כבישים ועוד מחלפים שמן הסתם רובם במדינת גוש דן והמרכז אז מעודדים יותר רכבים פרטיים/ליסינגים.
יש בנאדם אחד או 2 (שר תחבורה?) שקובעים מה קרה פה ביותר מהעשור האחרון ויש/היה להם אינטרס ברור אחד כנראה, הקופה הרושמת, או הלא רושמת.

ADaShim
11-12-19, 11:58
אז נכון, הטרוניות והטענות אינן שגויות במלואן אבל אני אוטומטית שואל למה דובר של קופת חולים מפרסם דבר כזה ולמה אדם שעיקר הבנתו מתמצה באופטלגין זוכה לכזו במה.
1. כל אחד יכול להציע טור דעה:

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו [email protected]
2. הוא מנהל מערך הדוברות, לא בטוח שיש לו הכשרה רפואית כלשהי, אז יתכן שאפילו באופטלגין הוא לא מבין.

גיא
11-12-19, 12:26
1. כל אחד יכול להציע טור דעה:

2. הוא מנהל מערך הדוברות, לא בטוח שיש לו הכשרה רפואית כלשהי, אז יתכן שאפילו באופטלגין הוא לא מבין.

כי אני למשל לא מבין כלום באופטלגין .. וגם לא בניהול כבישים .. או בניהול בכלל ולא בהנדסה .. או בבישול .. אבל אני מבין מעולה איך אני מבבז את החיים שלי בפקקים ..

לא רואה שום בעיה בזה שבן אדם אומר בקול רם שהמלך הוא עירום, במקרה הזה .. הוא מאד עירום וכולם רואים רק לא אומרים.
לא חייב להיות חייט בשביל להבין שהמלך הוא עירום.

ד ו ר ו ן
11-12-19, 13:46
לא הבנתי מה ניטפלתם אליה, אז פלטה איזה אמירה מטופשת שכנראה גם היא צודקת בה נו אז? ולמה היא צודקת? כי ברור שאם בונים עוד כבישים ועוד מחלפים שמן הסתם רובם במדינת גוש דן והמרכז אז מעודדים יותר רכבים פרטיים/ליסינגים.
.
כי זו לא פליטת פה כי היא חוזרת כמו מנטרה על השטות הזו בנסיון להפוך את זה לאקסיומה.

וכי היא בכירה במשרד שכשל לתת פתרון ארוך טווח אמיתי.

GodsFather
11-12-19, 14:59
מעניין איך היא מגיעה למשרד...

הייתי בשמחה מוותר על הרכב לטובת תחבורה ציבורית שפויה. זה לא קורה אז מחזיקים 2 רכבים בבית של 2 נהגים...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

hadtomer
11-12-19, 16:24
[QUOTE=ADaShim;869440]1. כל אחד יכול להציע טור דעה:

2. הוא מנהל מערך הדוברות, לא בטוח שיש לו הכשרה רפואית כלשהי, אז יתכן שאפילו באופטלגין הוא לא מבין.[

אני דווקא היפוכונדר

asafk
11-12-19, 18:43
אפשר להזמין אותה למפגש ג'יפולוג.....
יותר טוב מאשר את הפקח האזורי....

חושבים שהיא תבוא?

אסף.

KOOKE
11-12-19, 18:49
לא ראיתי סקר השוואתי אבל השערה דיי סבירה היא שהתחבורה הציבורית במדינת ישראל היא בין הכי נחשלות במערב אם לא הכי נחשלת- אז איזו ברירה יש לציבור??

ymandel
11-12-19, 19:17
היא תבוא רק אם זה "5 דקות מבאר שבע"...

ד ו ר ו ן
11-12-19, 20:01
ישראל 2020
כנראה המקום היחיד בעולם המערבי שרכב בפקק יותר מהיר מרכבת לאותו היעד.

asypeer
11-12-19, 20:10

חושבים שהיא תבוא?

אסף.

שכנה של אחד מהמנהלים, דבר איתו ;)

tallevi
11-12-19, 21:56
צודקת מאתיים אחוז.

סעו באוטובוס.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
11-12-19, 22:02
אם אני קונה מיניבוס, אני יכול לנסוע איתו בנתצ?

אחלה סידור.. מיניבוס פרטי ונתצ פרטי..

GodsFather
11-12-19, 22:26
אם אני קונה מיניבוס, אני יכול לנסוע איתו בנתצ?

אחלה סידור.. מיניבוס פרטי ונתצ פרטי..יכול להסתפק בטרנזיט-מונית-שירות

shmil
11-12-19, 22:52

חושבים שהיא תבוא?

אסף.

לא, היא לא תבוא, אבל לא בגלל שהיא חוששת, אלא מסיבות אובייקטיביות שגם אתם הייתם מקבלים ומבינים.
אשה חריפה ומבינה עניין, ואם רק תחשבו קצת על מה שהיא אמרה (ושמעתי אותה כמה פעמים), תראו שהיא ממש לא לגמרי טועה.

היא כבר עשתה כמה וכמה מפגשים עם "נפגעי" נתיב פלוס, ללא כל חשש והתמודדה איתם יפה מאד.
לפחות במפגש אחד נכחתי ואני חייב לומר שהיא שכנעה לא מעט מאלו שהיו מראש נגדה.

אני, אגב, כן הייתי בודק איפה ומה המניע של הכותב.

ד ו ר ו ן
11-12-19, 23:29
שמיל,
על הכשל של התחבורה הציבורית אין מחלוקת.
אז איך בדיוק היא צודקת אם היא מקדמת סנקציה שפוגעת בציבור שגם ככה אין לו פתרון?
כשל שנובע מניהול כושל ארוך טווח של המשרד שאותו היא מנהלת?
אז היא יודעת אולי לדברר יפה, צודקת היא לא.

בנוסף,
באיילון צפון אין שום הגיון בסגירה המוחלטת של הנתיב 24/7, בניגוד לעבר הקרוב שהוא היה סגור רק בשעות העומס כדי לתת קדימות לתחבורה ציבורית(שבקושי נוסעת בו בפועל).

באיילון צפון הם בפרוש יצרו עומס שלא היה קיים ב-05:30 בבוקר, ויש לה את החוצפה להציג שהנתצ מהיר יותר מהנתיבים הרגילים, כשהסיבה לבעיה בשעות האלו היא ההפקעה של הנתיב בלי שום הצדקה.

מה גם שלא כל מי שנוסע באיילון נכנס בכלל לתל אביב, אבל אין לך שום אלטרנטיבה לחצות את גוש דן בלי לעבור שם.

ברצון הייתי עובר לתחבורה ציבורית אם הייתה כזו שלא מאריכה כמעט פי 2 את זמן הנסיעה.

asafk
11-12-19, 23:43
צודקת מאתיים אחוז.

סעו באוטובוס.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkולאן נגיע...?

אבל תכלס אוטובוס זה פתרון לא אידאלי.
לפני כמה שבועות יצאנו לפאב, שתיתי קצת וגם הייתי עייף, אז חזרה הביתה לקחתי אוטובוס.. פעם אחרונה שאני עושה את זה. אתם יודעים מה זה למצוא חנייה לאוטובוס באחת בלילה??

אסף.

boaz avrahami
12-12-19, 00:13
לא, היא לא תבוא, אבל לא בגלל שהיא חוששת, אלא מסיבות אובייקטיביות שגם אתם הייתם מקבלים ומבינים.
אשה חריפה ומבינה עניין, ואם רק תחשבו קצת על מה שהיא אמרה (ושמעתי אותה כמה פעמים), תראו שהיא ממש לא לגמרי טועה.

היא כבר עשתה כמה וכמה מפגשים עם "נפגעי" נתיב פלוס, ללא כל חשש והתמודדה איתם יפה מאד.
לפחות במפגש אחד נכחתי ואני חייב לומר שהיא שכנעה לא מעט מאלו שהיו מראש נגדה.

אני, אגב, כן הייתי בודק איפה ומה המניע של הכותב.

שמיל, טלי התחילה לנסוע באוטובוס ולאהוב את הנתיב?

חבל שלא הייתי במפגש הזה... אתה לא בנאדם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
12-12-19, 00:33
דרור- למיטב זכרוני עבדת לא רחוק ממני אי שם במערכת עיתון. נכון, כשרונך (הניכר!!!!) היה ממוקד בעיקר בעבודת גרפיקה ובעישון כאמל, אבל ציפיתי שבחור חד כמוך יפתח קצת מאותו חוש עיתונאי שגורם לרובנו להסתכל על כל דבר ואוטומטית לא להאמין, ואחר כך לשאול "למה?" ואז לבדוק מה קורה כאן.

אתה קורא את הטרוניות וכיו"ב. מתרעם (ודי בצדק).

אז נכון, הטרוניות והטענות אינן שגויות במלואן אבל אני אוטומטית שואל למה דובר של קופת חולים מפרסם דבר כזה ולמה אדם שעיקר הבנתו מתמצה באופטלגין זוכה לכזו במה.

עיתונאי אכן אמור להיות ספקן.
אבל משום מה נדמה לי ולעוד רבים, שאתם הפכתם את הספקנות, את הזלזול, את הציניות, לתחום המומחיות העיקרי שלכם ("אתם" ולא "אנחנו" כי אני לא רק כבר שלוש וחצי שנים אחרי שפרשתי מעבודה בעיתון, אלא גם קצת הורדתי פרופיל בתחום שלנו לאחרונה. ותתפלא, זה די מתוך בחירה. למרות שלפעמים אני מתגעגע אליכם, את זמני היקר אני משקיע בדברים אחרים ממבחני דרכים משמימים לג'יפונים עבור העיתון של המדינה שלא אוהב לשלם... וראה זה פלא, מצבי הכלכלי אפילו משתפר. לאט אך בהתמדה). זה בולט במיוחד על רקע חלק מהקולגות שלנו שלא באמת יודעים איך מכונית פועלת ולאיזה כיוון מהדקים בורג, אבל זה לא מפריע להם לזרוק מונחים טכניים מפוצצים ולקטול בידענות מזוייפת כל דבר וכל אחד. יש בברנז'ה אפילו מישהו שלעתים מתבלבל בין דיזל לבנזין. אני מקווה שרק בזמן העריכה ולא בזמן התדלוק... אבל נעזוב את זה.

נשאלת השאלה למה באמת YNET נותנים זכות דיבור ויותר מזה, שומו שמיים - אפילו מפרסמים בראש העמוד (!!!) את הגיגיו של דובר, יענו יחצ"ן (עוד משלח יד שליבנו גס בו) שלא מבין בסגסוגות אקזוטיות של ציריות מחוזקות ובחישוב יחסי העברה המתאימים לצמיג 32 אינץ', כמוך למשל?..... או לחילופין, למישהו שאינו סלבריטאי עם פרצוף יפה.... אבל את זה אל תשאל אותי. תשאל את עורך מדור הרכב-YNET. לא כולם מתים עליו, אני יודע... אבל הוא עיתונאי ותיק ממך וממני גם יחד והוא איש מקצועי ורציני בסך הכל. אם הוא מצא לנכון לשים את זה בראש העמוד הפותח שלו, כנראה שיחצ"ן האופטלגין לא כל כך טועה. אולי בתכל'ס גם צודק לגמרי.

ואם כבר מדברים על הבנתם של אנשים, במיוחד בעלי תפקידים בכירים במשרד התחבורע, מה הרזומה המקצועי של המנכ"לית המכובדת?... מה הבנתה בתחבורה?... ברכב?... בפקקים?.... אומרים עליה שהיא אישה מוכשרת וחכמה וזה כנראה מאוד נכון, (להבדיל מכמה וכמה מגאוני מפלגת השלטון) ובגלל זה בדיוק אני המום מהנוד המסריח, סליחה על הביטוי, שהיא שחררה מפיה. כמה התנשאות! כמה ניתוק מהמציאות! כמה חוצפה! כמה נבזות וכמה רשעות (האוירה במשרד שהיא ממנכ"לת השפיעה עליה כנראה והיא התאקלמה שם מאוד מהר). אנחנו האויב?... אנחנו גורמים לפקקים?... היי, אנחנו רק רוצים להגיע לעבודה בבוקר ולחזור הביתה בערב. אנחנו משלמים את המשכורת המנופחת שלך, גברת מנכ"לית! נשדדים מאיתנו מיסים בשיעורים שאין להם אח ורע בעולם, שיכלו לממן עוד 20 רכבות תחתיות ועוד אלפי אוטובוסים. את זו שצריכה לדאוג לנו לתחבורה ציבורית יעילה, מהירה ונוחה, מכל מקום לכל מקום! אלטרנטיבה אמיתית לאוטו הפרטי - ורק אחר כך להפקיע לנו נתיבים ולתקוע אותנו בפקק יזום לתוך הלילה!!!

אבל היי, לא צריך להיות בוגר של יותר מכיתה ג' כדי להבין ששם המשחק במסדרונות משרדי הממשלה הוא כסף:
תחבורה ציבורית עולה למדינה הרבה כסף. פקקים יזומים מכניסים למדינה הרבה כסף.

התווכח איתי מישהו שאמר שאני טועה ומטעה כשאני טוען שהפקקים הם יזומים וחלק מתוכנית כוללת נבזית וגדולה של השלטון לסחוט מהציבור עוד כספי מיסים. הוא טען כי הפקקים גורמים למשק נזק אדיר. "נזק אדיר" זה נכון, אבל שאלת מיליארד הדולר (ליום?...) היא "נזק למי"?... למשק? לאיזה משק?... משק הפועלות?... משק במושב?....

"משק" זה מונח כוללני מדי, באוויר. מילה על נייר. משהו אמורפי. כמו "כוח סוס". הנזק הוא לבטח לא למדינה אלא רק לאזרחים. "שעות העבודה שהולכות לאיבוד" אינן באמת שעות עבודה, אלא רק סמנטיקה.
כי אם נניח שאתה תומר, עיתונאי בכלכליסט/ידיעות אחרונות, שמתגורר ברמת-גן (?) וצריך להתייצב במערכת העיתון במערב ראשל"צ נגיד בשעה 09:00 בבוקר, ואתה יודע שלהגיע מביתך ברמת-גן ייקח כך וכך זמן. כתוצאה מהתגברות הפקקים זה לוקח עכשיו כך וכך + עוד שעה. השעה הזו אינה על חשבון כלכליסט/ידיעות אחרונות. היא על חשבונך!!! אתה תגיע למערכת ותתחיל לעבוד ב-09:00 בכל מקרה, אבל לכבוד זה תצטרך לקום שעה קודם. הלכה לאיבוד שעת שינה שכולה שלך. זו לא שעת עבודה.
אותו הדבר בערב, כשאתה נוסע הביתה. אתה תצא מהעבודה בשעה הייעודה כמו תמיד, אבל תגיע הביתה באיחור של שעה לעומת מה שהיה לפני הנתיב-פלוס באיילון צפון. הלכה לך שעת פנאי. נפגע זמן האיכות עם המשפחה שלך. הנזק הוא לך בלבד, לא ל"משק".

וזה כל כך לא מעניין את גברת טרנר המבריקה והחריפה. היא לא סופרת אותך. מצידה תלך לישון שעה אחת קודם. מבחינתה תתעורר גם שלוש שעות קודם. אולי אפילו שלא תישן בכלל, או שתישן במקום העבודה ותראה את משפחתך רק בתמונות. כי לטענתה אתה ורק אתה אשם בעצם קיומו של הפקק. לטענתה אתה מפונק מדי. היא נוזפת בך ומענישה אותך על שלא טרחת למצוא לך שותף/ים לנסיעה מרמת גן למערב ראשל"צ בשעה הספציפית. שותפים שיידחסו לך לתוך האוטו ותגלה שאחד אולי מסריח מהפה, השני אולי מסריח מזיעה. השלישי אולי מצונן ומתעטש ללא הפסקה ומפזר לך את חיידקיו בכל רחבי תא הנוסעים. אין לי שום בעיה להתחכך בעם ישראל (בעיקר בבנות ישראל החסודות:rolleyes:) אבל אני מעדיף שזה יהיה באוטובוס או רכבת, שלא יישבו לי בתוך האוטו.

אני למשל, עובד בחלק מימי השבוע במיקום קצת יותר כפרי ואקזוטי מאשר איזור התעשיה של מערב ראשל"צ (שבסך הכל יש סביבו תחבורה ציבורית סבירה איכשהו). היכן שאני עובד, בקו אויר זה פחות מ-10 ק"מ ממערכת העיתון שלך (כבר לא שלי) נכנס אוטובוס אחד ביום, בצהרים. הקו בעל תדירות הכי סבירה שעובר הכי קרוב לשם, ייאלץ אותי לצעוד כ-4 ק"מ לכל כיוון בשוליו של כביש מהיר. הסיכוי למצוא שני אנשים שצריכים להגיע מחולון דווקא לשם - ולחזור משם לחולון בשעה שבה אני חוזר, כדי לחלוק איתם קארפול, נמוך יותר מהסיכוי לזכות בהגרלת הלוטו (הנתיב פלוס שלנו באיילון צפון הוא +3, לא +2 מפנק לחלשים ולילדות עם קוקיות, בכביש החוף לכיוון דרום)
ואם עדיין אתעקש להשתמש בתחב"צ כדי להגיע לעבודתי מחולון, מרחק של 20 ק"מ נסיעה, זה ייקח יותר משעתיים וחצי לכל כיוון. תאמין לי, ניסיתי. באוטו זה חצי שעה הלוך והיה עד לא מזמן גם חצי שעה חזור. סביר לחלוטין. החל מהשקת הנתיב פלוס - זה עדיין חצי שעה להגיע, אבל לחזור הביתה כבר לוקח כשעה ורבע. אני יוצא בחמש וחצי, מגיע לחנייה שלי ברבע לשבע בערב. בימי חמישי זה יכול להתמתח לכדי כמעט שעתיים. 20 ק"מ, כן?........

העובדה שאין בישראל, מדינת ההייטק והסטארט-אפ המתקדמת, תחב"צ יעיל ראוי למאה ה-21 שישמש אלטרנטיבה לרכב הפרטי, ממש לא מעניינת את הגברת המנכ"לית. היא לא מוכנה להשקיע בתחבורה ציבורית, אבל כן מאוד רוצה שאתה תשרוף בכל יום עוד כמה וכמה ליטרים של דלק. תכפיל את זה במספר כלי הרכב הפעילים בישראל, תפריד מזה את נתח המס (כ-65% נכון להיום), ותקבל את הרווח הנקי המשוער של מדינת ישראל מכל שעה של פקק. ביום. בכל יום. וזה מספר יפה עם המון אפסים, תומר. מספר שגורם לפקידי משרד האוצר לחכך ידיים בהנאה.

גם העובדה שפארסת הנתיב-פלוס יצאה לאור "רק במקרה" בתקופה של גירעון מטורף, עם בחירות שעולות מיליארדים שלוש פעמים בשנה, מלמדת שכל זה לא מקרי. אז אין מה להתפלא - זה לא רק רצונו העז של שר התחבורע המשיחיסט ההזוי, להטביע חותם בכהונתו הקצרצרה. חיפשו כאן אפיק הכנסה מיידי נוסף - ומצאו מאוד בקלות. זו אותה פרה חולבת ותיקה וטובה ובעיקר שתקנית, שתיחלב עוד ועוד ועוד. מינימום השקעה, מקסימום הכנסה.

וכן, יש עוד הרבה כשלים ולא רק הממשלה הזו אשמה, וגם לא רק שר התחבורע ומנכ"ליתו ורוה"מ הנוכחיים. הם קיבלו לידיהם מערכת חולה ורקובה שספק אם יכלו לתקן גם אם מאוד רצו. יש כאן שיטה מרושעת שעובדת ביעילות מזעזעת כבר עשרות שנים וכל ממשלות ישראל לדורותיהן אשמות. זו מכונה רעבתנית משומנת שסוחטת את הציבור עוד ועוד ועוד ולא יודעת שובע. אנחנו כבר יודעים איך דברים עובדים ומתנהלים, אנחנו כבר יודעים גם שצריך לעשות לזה סוף, פעם אחת ולתמיד, אולי אפילו בכוח.

חבל רק שרוב הציבור כל כך אוויל, מעדיף להתעלם מכל זה ולהמשיך לשתוק ולשלם.

איל מ
12-12-19, 08:53
רק תיקון אחד דרור.
יש הרבה אנשים שחותכים מוקדם מהעבודה בגלל הפקקים (אני ביניהם, אבל סביבי יש לא מעט כמוני). כל מי שמוציא את הילדים שלו ממוסדות החינוך למשל.
אין לי מושג מה המשמעות למשק, אני לא כלכלן, גם אנט לא בטוח שיש משמעות בכלל.

tallevi
12-12-19, 12:27
גם אני לא קונה את הטיעון המאוד תיאורתי הזה של "נזק למשק בעלות של מיליארדים..." בעיני זו פיקציה, עוד כותרת מטופשת שהעיתונים אוהבים להשתעשע בה.
אבל, בדיוק על אותו משקל, אני מתייחס לטיעון של המיליארדים לבחירות. אגב, שמעתי שאיזה פרופסור (לכלכלה כמדומני), אישש את מה מה שאני חושב.

טל.

נדב ש.
12-12-19, 14:06
קחו דוגמה מהיום, מנסה לתפוס קו אוטובוס(יש אותו רק 3 פעמים ביום לדעתי) ב 9 בבוקר שאמור להגיע ולא מגיע, אמור לקחת לו בערך 20 דקות נסיעה כולל סיבוב בעוד כמה חורים נידחים (מאסף משהו) כמו שאני גר בו, אממה ברכב פרטי הנסיעה הזאת לוקחת 7 דקות בלחץ בקו ישיר לעיר הקרובה, בסוף תפסתי טרמפ אחרי שחיכיתי רבע שעה בתחנה....
סאמק.

mugi8675
12-12-19, 15:35
דרור צודק, ולא צריך להיות כלכלן גדול בשביל להבין שלמדינה לא משתלם להשקיע בתחבורה ציבורית. הכנסות המדינה מכלי הרכב (מיסי קניה, בלו ודלק) ב- 2018 הם 42 מיליארד שקל (מקור: גלובס). עלות הקו האדום בלבד 16 מיליארד שקל. הבעיה אינה רק במשרד התחבורה, אלא ובעיקר באוצר. הגוף הזה דרש לבטל הרכבת לכרמיאל כשהקו כבר היה כמעט מוכן, התנגד לרכבת לאילת ועכיו יש לנו שדה תעופה מודרני באמצע שום מקום. למה? כי כשאנחנו מרוויחים (שעות מחוץ לעבודה, כסף) האוצר מפסיד.

נדב ש.
12-12-19, 15:42
דרור צודק, ולא צריך להיות כלכלן גדול בשביל להבין שלמדינה לא משתלם להשקיע בתחבורה ציבורית. הכנסות המדינה מכלי הרכב (מיסי קניה, בלו ודלק) ב- 2018 הם 42 מיליארד שקל (מקור: גלובס). עלות הקו האדום בלבד 16 מיליארד שקל. הבעיה אינה רק במשרד התחבורה, אלא ובעיקר באוצר. הגוף הזה דרש לבטל הרכבת לכרמיאל כשהקו כבר היה כמעט מוכן, התנגד לרכבת לאילת ועכיו יש לנו שדה תעופה מודרני באמצע שום מקום. למה? כי כשאנחנו מרוויחים (שעות מחוץ לעבודה, כסף) האוצר מפסיד.

תגובה 13 שלי.

יונתןמצפה
12-12-19, 16:41
גם אני לא קונה את הטיעון המאוד תיאורתי הזה של "נזק למשק בעלות של מיליארדים..." בעיני זו פיקציה, עוד כותרת מטופשת שהעיתונים אוהבים להשתעשע בה.
אבל, בדיוק על אותו משקל, אני מתייחס לטיעון של המיליארדים לבחירות. אגב, שמעתי שאיזה פרופסור (לכלכלה כמדומני), אישש את מה מה שאני חושב.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkמבלי להיכנס למושגים כלכליים, שאני מבין בהם מעט מאוד, הנה דוגמא מהשבוע-
אני עובד מדי פעם על משאית. השבוע היתה לי נסיעה הלו"ח לירושלים. בדרך חזרה לקח לי יותר משעה לצאת מהעיר, פקק אדיר בבגין. זה אומר בערך שעה יותר ממה שהנסיעה היתה צריכה לקחת.
המשאית לא פנויה להמשך עבודה, את השעה הזו המעסיק משלם לי, צריכת הדלק כמובן גדלה.
לעסק שבו אני עובד זה עולה כסף.
ואני רק טיפה בים.
תעשו אתם את החשבון.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

nir.samo
12-12-19, 16:49
בדיוק.
תוסיף גם זיהום אויר.

היתה לא מזמן כתבה על הלסינקי בה כ 50 אחוז מגיעים לעבודה עם... אופניים.
פחות עומס בכבישים, פחות זיהום אויר כמובן, פחות שעות אבודות ופחות מקומות חניה שצריך.
אה גם פחות מס קניה על רכב ובלו.

Sent from my H3123 using Tapatalk

ariel-ro
12-12-19, 17:31
אתם מודעים לזה שההשקעה הכספית בתחבורה ציבורית וסבסוד התחבורה הציבורית עלה משמעותית בשנים האחרונות(גם אבסולוטית וגם באחוזים מתקציב המשרד)? לעומת תקציב הכבישים שנשאר די דומה...
אתם גם מודעים לזה שנפתחו כ-20 תחנות רכבת בעשור האחרון?(כמובן שבשביל כל תחנה כזו נסללו קווים חדשים, מסילות חדשות...)
מה בעניין פרויקט הרכבת הקלה, הרכבת לירושלים, רכבת העמק, מסילת אשקלון באר שבע וכו' וכו'...?
וממליץ גם לקרוא על כמות פרוייקטי התח"צ שבעבודה, כולל מסילות מהירות לבאר שבע, מסילות מהירות בין מודיעין לירושלים ועוד פרוקטים רבים וטובים?

איך הנ"ל מסתדר עם זה שהמדינה לא רוצה תח"צ?:confused:

דרור ברלי
12-12-19, 19:21
אריאל, אתה מנסה לגונן על הממשלה הזו מסיבות פוליטיות?

מה שעושים זה יותר טוב מכלום, ללא ספק, ובוודאי שיפור לעומת הכלום של פעם. אבל זה מעט מדי ומאוחר מדי. ועכשיו הם יורים באוטומט בחושך.
באופן קבוע אפשר לראות שאין בישראל שום תכנון לטווח ארוך. רואים רק מה שמתחת לקצה האף ועושים הכל בשלוף מהמותן. כיבוי שריפות. ותוך כדי כך, הם ממשיכים לצופף את כל מרכז הכובד הכלכלי והתעסוקתי בגוש דן, מזניחים את הפריפריה לאנחות.
יש לזה גם השלכות בטחוניות - מתקפת טילים על גוש דן למשל, גם אם מספר הנפגעים בנפש יהיה קטן עד זניח, תשתק את כל המדינה.

רעיונות הנתיב-פלוס, הקארפול ואגרות הגודש אינם שגויים מיסודם, עקרונית אני לא מתנגד להם. במצבים מסויימים אני אולי אפילו בעד. עובדה - זה עובד מצוין בחו"ל (זה גם הטיעון של משרד התחבורע). אבל אצלנו שוכחים "רק" פרט קטן - בכל המקומות בהם מיישמים צעדים שכאלה, יש תעסוקה לא רק במרכז המטרופולין היחיד במדינה אלא גם בערים ואזורים אחרים. יש להם אלטרנטיבה לפרייבט בדמות תחבורה ציבורית יעילה, כזו שבה קוי האוטובוס לא עושים טיול ארוך ומפותל במסלול עקלקל ואיטי אלא קוי אורך ורוחב בתדירות גבוהה, מגובים ברכבות עיליות ותחתיות, בעידוד שימוש ברכב דו גלגלי - שאצלנו מתייחסים אליו כאל "כלי רצח" כי השלטון דואג קודם כל לרווחי חברות הביטוח.
אצלנו הכל הפוך מכל הגיון בריא ואנחנו מפגרים בעניין הזה אחרי כל מדינות המערב ואפילו אחרי מדינות שכנות. רבאק, אפילו בקהיר יש רכבת תחתית כבר שנים ארוכות. אבל את קרן טרנר וחבר מרעיה זה לא מעניין. לטענתם הם רוצים "לחנך את הציבור". ואני טוען שהמטרה שלהם שונה לגמרי.

שלא תטעו, אני באמת מעדיף להגיע לעבודה בתחב"צ. זה נוח יותר, בטוח יותר וזול יותר. ידידותי לסביבה וגם יכול להיות מהיר יותר ולחסוך זמן, אם זה מבוצע נכון. אבל בישראל כמו בישראל, יש לשלטון אינטרסים אחרים. גירעון עצום בגלל הסכמים קואליציוניים הזויים ומערכות בחירות תכופות שעולים הון תועפות ומצריכים הטלת עוד ועוד מיסים והמצאת מקורות הכנסה חדשים ללא הרף, שרים לרגע וחצי כמו סמוטריץ' שמבקשים להשאיר חותם ויהי מה, בכל מחיר (איזה מזל שהוא לא שר בטחון...). המדינה מעודדת שימשו ברכב פרטי פשוט כי היא עושה מזה מיליארדים - כמו שצויין כאן, ב-2018 הכניס המיסוי על רכב, דלקים וחלפים 42 מיליארד שקל. אתם קולטים את המספר הזה? עכשיו לכו תשכנעו את הפוליטיקאים לוותר על הכנסות בסדר גודל כזה ולהגדיל הוצאות על תחב"צ שמלכתחילה הוא כמו צבא - זה לא משהו שמכניס כסף אלא רק מייצר הוצאות.... הרי יש מערכת בחירות שלישית על הראש, ואחריה רביעית. אז על צבא אי אפשר לוותר, אבל על תחב"צ נורמלי בהחל כן. מעדיפים שניסע בפרייבט. כי הוא מכניס להם המון כסף.

חסרים אלפי נהגי אוטובוס ואלפי אוטובסים חדשים, אבל מי ירצה לנהוג באוטובוס, שזו עבודה קשה, אחראית, מתישה ושוחקת, משעה 05:00 בבוקר, תמורת סכום מצחיק של 44 שקל לשעה?...... (וגם זה אחרי הרבה מאוד מלחמות. לפני זה שילמו רק 39 שקלים) הם רציניים?.... כשהבינו שלא יהיו קופצים רבים על המציאה, אפילו היתה הצעה להכשיר את המסתננים האריתראים לנהיגה באוטובוסים, וכנראה שאין התלהבות מרובה גם מצידם לרעיון הזה, בטח לא בסכום כזה.
אבל תקציב לאלפים רבים של משגיחי כשרות, הגדלת מימון המפלגות והעלאת שכר לח"כים, לזה תמיד יש ותמיד יהיה...

אנחנו משלמים את כל זה. וגם משכורת מנופחת לבכירי שירות ציבורי חצופים ומנותקים כמו הגברת הנ"ל. והחוצפה שלהם היא זו שמרתיחה את הדם. במקומות אחרים, על דבר כזה היו יוצאים לרחובות ומבעירים אותם. אבל אצלנו זה אחרת, כי אנחנו עם של כבשים מפוחדות. נשאר רק להתבייש.

ד ו ר ו ן
12-12-19, 19:23
אתם מודעים לזה שההשקעה הכספית בתחבורה ציבורית וסבסוד התחבורה הציבורית עלה משמעותית בשנים האחרונות(גם אבסולוטית וגם באחוזים מתקציב המשרד)? לעומת תקציב הכבישים שנשאר די דומה...
אתם גם מודעים לזה שנפתחו כ-20 תחנות רכבת בעשור האחרון?(כמובן שבשביל כל תחנה כזו נסללו קווים חדשים, מסילות חדשות...)
מה בעניין פרויקט הרכבת הקלה, הרכבת לירושלים, רכבת העמק, מסילת אשקלון באר שבע וכו' וכו'...?
וממליץ גם לקרוא על כמות פרוייקטי התח"צ שבעבודה, כולל מסילות מהירות לבאר שבע, מסילות מהירות בין מודיעין לירושלים ועוד פרוקטים רבים וטובים?

הכל טוב ויפה על הנייר אבל כשיותר מהר משמעותית להגיע/לצאת ממרכז תל אביב עם רכב, מאשר עם רכבת אז משהו בהשקעה שלהם מנותב לא נכון.

tallevi
12-12-19, 19:38
נכון, וכשעדיין אנשים חולים, אז משהו במשרד הבריאות מנוהל לא נכון.

טל.

tallevi
12-12-19, 20:18
מבלי להיכנס למושגים כלכליים, שאני מבין בהם מעט מאוד, הנה דוגמא מהשבוע-
אני עובד מדי פעם על משאית. השבוע היתה לי נסיעה הלו"ח לירושלים. בדרך חזרה לקח לי יותר משעה לצאת מהעיר, פקק אדיר בבגין. זה אומר בערך שעה יותר ממה שהנסיעה היתה צריכה לקחת.
המשאית לא פנויה להמשך עבודה, את השעה הזו המעסיק משלם לי, צריכת הדלק כמובן גדלה.
לעסק שבו אני עובד זה עולה כסף.
ואני רק טיפה בים.
תעשו אתם את החשבון.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkמה המשמעות הכלכלית האמיתית לדוגמה שהבאת, צריך לנתח ולבדוק. כמובן שיכולות להיות מספר פרשנויות.

אני די בטוח שניתן להחריג משאיות חלוקה, טכנאים וכו' מהטיעון המדובר.

נניח שמדובר רק על אנשים פרטיים/רכבים פרטיים כמקור לרוב הפקקים לצורך הדיון.

טל.

גיא
12-12-19, 20:33

אני במקרה יכול לענות לך על זה.

אני גר בחיפה, על הכרמל .. לא רחוק ממרכז הכרמל. אני גם עובד ב11 שנים האחרונות בצומת רעננה צפון.

האפשרויות הן ככה:

1. לנסוע באוטו שלי ( הדאסטר-פלצת ) הלוך חזור .. עוד נחזור לזה.
2. לנבוע באוטו שלי עד תחנת רכבת חוף הכרמל, לחנות כמה ק"מ מהתחנה, ללכת לשם לחכות לרכבת לנסוע לתל אביב אוניברסיטה, לחכות ולהחליף לרכבת הכמעט מעגלית של כפר סבא וכו' .. לעשות את כל העיקוף של שעה עד לרעננה, 2 ק"מ מהעבודה ואז מונית / סגוואי / ברגל ... כיוון אחד שעתיים 25 דקות ממוצע. הכיוון השני חזרה טיפה פחות כי הרכבת המעגלית עכשיו לכיוון השני וזה יותר קצר. שעתיים. כלומר 4 וחצי שעות רק לנסוע לעבודה וחזרה. זה מצב רגיל לא קשור לפקק החדש וכל זה בהנחה רנדומלית שיש רכבת היום, שהיא תעצור איפה שאני צריך והיא תמשיך עד איפה שאני צריך לרדת.
3. לנסוע באוטו שלי לתחנת חוף הכרמל אוטובוס, לחכות ולנסוע באוטובוס ( שתי אפשרויות, אחת עוצר בנתניה השניה עוצר בחדרה ) שעה ו 45 דקות לא כולל הנסיעה שלי והחניה שלרוב אין בערך עוד 30 דקות ( תופס גם לרכבת של סעיף 2 ) בדרך חזרה, הליכה של 1.5 קמ לתחנה כיוון חזרה, שוב עצירה בחדרה או נתניה עד חיפה, ובאוטו שלי 45 דקות לעלות חזרה לכרמל. בסה"כ 3.5 שעות כזה .. איש ...

אני מעדיף לנסוע באוטו שלי כי יש לי את החופש לצאת ולחזור מתי שבא לי ולצאת באמצע לסידורים ולאכול ולא יודע מה .. וזה לוקח לי ממוצע של שעה ו 20 דקות כל כיוון כשאני נוסע בזמן של האין ( הרבה ) פקק .. ויכול לקצר בשדות וביערות ובפרדסים ...

ואני חד משמעית הבחנתי בעומס שצמח לפני 4 שנים ועוד אחד שהתפרץ לפני חודשיים ... פעם זה היה 55 דקות נסיעה בכל שעה ...

סתם דוגמה ...

יוצא לי בשנים האחרונות לבלות המון זמן מהשנה במוסקבה .. עיירה קטנה עם כמעט 20 מליון אנשים .. אין חניה במוסקבה .. ולכן לא מחזיקים אוטו. אז יש מונית ומטרו ואוטובוס חשמלי / טראם ואוטובוס עם מנוע דלק והשכרת אופניים והשכרת קורקינט חשמלי .. והשכרת אופניים חשמליות וגם אפשר ללכת ברגל ... וכשרואים איך כל המליונים הללו מגיעים במהירות וביעילות מצד אחד לצד השני .. מקבלים סתירה כמה רע המצב פה.
ורוסיה לא המדינה הכי נחמדה לאזרח שיש ... נשבע לך ..

boaz avrahami
12-12-19, 22:24
אבל רוסיה התבססה כמדינה שלאזרחיה אין רכב פרטי אלא רק תחבורה ציבורית ומטרו בעל עיר מעל חצי מליון תושבים וטראם ואוטובוסים לרוב אבל גם אל תשכח שמסקווה וסאן פיטר שונות לגמרי משאר רוסיה ושהאזרחים הרבה יותר רגילים שדורכים עליהם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Raccoon
12-12-19, 23:08
אין מצב שזאת "שיטה" מקסימום טמטום.
האם פקידי משרד התחבורה שעוסקים בכיבוי שריפות ולא מסוגלים לחשוב לטווח ארוך, מקיימים לאורך שנים קונספירציה סודית להעשרת קופת המדינה? ועוד לא בשביל להעשיר את הכיס של עצמם אלא של המדינה, פשוט פטריוטיות מתפרצת שכזאת...
אריאל ציין את ההשקעה הרבה בתחבורה ציבורית בשנים האחרונות ואני חושב שאי אפשר להתעלם מזה. אפשר גם לציין את הרפורמה הגדולה שהייתה ב-2011 נדמה לי (גם אז כולם קיללו). הרפורמה הזאת גם דאגה "ליישר" קצת את מסלולי קוי האוטובוסים בגוש דן וגם ישרה קו עם אירופה לגבי האפשרות של שימוש בכרטיס אחד בכדי להמשיך נסיעה על פני כמה קוי אוטובוס.
אבל אמרנו טמטום לא? אז יש המון מה לשפר בתחבורה הציבורית, ואלה לא בהכרח דברים שכרוכים בעלות מטורפת. למשל, כל נושא האכיפה של נת"צים (וגם של עבירות אחרות) הוא ממש בזיוני. טיפול בבעיה הזאת ייעל מאוד את האוטובוסים ויהיה קל יותר לבחור בהם כאמצעי תחבורה.
מכאן להאשמה של מנכ"לית המשרד שהיא יוצרת פקקים כדי שאזרחים יבזבזו כסף על דלק כדי להעשיר את קופת המדינה הדרך מאוד ארוכה, גם ברכב פרטי.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

גיא
12-12-19, 23:11
אבל רוסיה התבססה כמדינה שלאזרחיה אין רכב פרטי אלא רק תחבורה ציבורית ומטרו בעל עיר מעל חצי מליון תושבים וטראם ואוטובוסים לרוב אבל גם אל תשכח שמסקווה וסאן פיטר שונות לגמרי משאר רוסיה ושהאזרחים הרבה יותר רגילים שדורכים עליהם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בהמון ערים יש מטרו ובכולן יש טראם ואוטובוסים
ומוסקבה עברה שינוי. גדול. אחרי שלכולם היו 15 מכוניות. ביטלו את כל החניות בעיר וכשאין לך איפה לחנות ולשכןר חניה עולה ים כסף אז נוסעים במונית.

כמו כן במוסקבה בנו בשנתיים האחרונות מעל 10 תחנות חדשות למטרו כשהעיר הגדילה את השטח שלה החוצה מעבר למקאד לטבעת חיצונית חדשה ...

אבל זה לא האישו.

בכל עיר באירופה יש תחבור׳צ יעיל. אפילו התנסינו בסקוטלנד בלצאת מהעיר למוזאון באוטובוס.

חוויה. חיובית ;)

דרור ברלי
13-12-19, 09:39
אין מצב שזאת "שיטה" מקסימום טמטום.
האם פקידי משרד התחבורה שעוסקים בכיבוי שריפות ולא מסוגלים לחשוב לטווח ארוך, מקיימים לאורך שנים קונספירציה סודית להעשרת קופת המדינה? ועוד לא בשביל להעשיר את הכיס של עצמם אלא של המדינה, פשוט פטריוטיות מתפרצת שכזאת...
אריאל ציין את ההשקעה הרבה בתחבורה ציבורית בשנים האחרונות ואני חושב שאי אפשר להתעלם מזה. אפשר גם לציין את הרפורמה הגדולה שהייתה ב-2011 נדמה לי (גם אז כולם קיללו). הרפורמה הזאת גם דאגה "ליישר" קצת את מסלולי קוי האוטובוסים בגוש דן וגם ישרה קו עם אירופה לגבי האפשרות של שימוש בכרטיס אחד בכדי להמשיך נסיעה על פני כמה קוי אוטובוס.
אבל אמרנו טמטום לא? אז יש המון מה לשפר בתחבורה הציבורית, ואלה לא בהכרח דברים שכרוכים בעלות מטורפת. למשל, כל נושא האכיפה של נת"צים (וגם של עבירות אחרות) הוא ממש בזיוני. טיפול בבעיה הזאת ייעל מאוד את האוטובוסים ויהיה קל יותר לבחור בהם כאמצעי תחבורה.
מכאן להאשמה של מנכ"לית המשרד שהיא יוצרת פקקים כדי שאזרחים יבזבזו כסף על דלק כדי להעשיר את קופת המדינה הדרך מאוד ארוכה, גם ברכב פרטי.

אני אגיד לך למה בישראל לא חושבים לטווח ארוך וזה נורא פשוט - כי ממשלות אצלנו לא מצליחות לכהן את פרק הזמן שנקבע להן בחוק ושגם יאפשר להן לעבוד. השיטה הפוליטית העקומה אצלנו והציבור המפולג בדעותיו יוצרים תיקו משתק שמכתיב שממשלות הן תמיד מאוד שבריריות ולא יציבות ועל כן נופלות מתחלפות חדשות לבקרים. אף פוליטיקאי בישראל, בעצם גם בעולם, מעצם היותו פוליטיקאי, לא אוהב לעבוד קשה כדי שמחליפו או המחליף של מחליפו, או המחליף של המחליף של מחליפו, יקצור את הפירות. לכן הם לא מסתכלים קדימה. מה יקרה עוד 3-4 שנים?... זה רחוק מדי, מעבר להרי החושך. הם רוצים וצריכים תוצאות כאן ועכשיו. בעוד חודשיים, בעוד חצי שנה, גג שנה. כדי שהם עצמם יספיקו לגזור את הסרט ולחייך למצלמות.

אני גם אגיד לך למה התרחיש שמשרדי התחבורע והאוצר יוזמים את הפקקים הוא הגיוני - כי במדינה שבה 65% ממחיר הדלק הוא מיסים, ושנופל עליה גירעון לא שפוי בגלל מערכת בחירות יקרה בכל 4-6 חודשים, אז להוסיף עוד שעה לשני הפקקים הגדולים במדינה זה אחלה רעיון לבזבוז נוסף של כמויות ענק של דלקים ותוספת עצומה של הכנסות לקופה. אי יודע שברגע הראשון זה נשמע כמו קונספירציה, אבל כשמשהו נראה כמו ברווז, מגעגע כמו ברווז, מטיל ביצים כמו ברווז וגם שוחה בנהר - זה כנראה ברווז, לא ג'ירפה.

mugi8675
13-12-19, 14:16
אני חושב שRACON מפספס את הנקודה. נכון שיש השקעה עצומה בתשתיות, אבל ההשקעה הזאת רובה לא יעילה ומטרתה לפתור בעיה לא פתירה: הנעה של כמות רכבים גדלה על תשתית כבישים מוגבלת. יתכן שבחוסר היעילות אין משהו מיוחד בישראל (ראו למשל את שדה התעופה החדש של ברלין), אבל המדינה הזאת נשלטת על ידי (נערי) האוצר. מה שלא מתחבר מתמטית לדעתם לא משתלם. ולכן לא תהיה רכבת לאילת (ועכשיו גם תחבורה אווירית זה כנראה לא אופציה סבירה), רכבת תחתית בתל אביב נדונה מאז שנות השישים והם תמיד התנגדו.

מה עוזר לתושב מטרופולין גוש דן שיש תשתית כבישית מפוארת בפריפריה, (למשל כביש 70), שהוא רואה פעם בהרבה זמן, כאשר היום-יום שלו פקוק? ומה זה עוזר לתושב קריית שמונה שבסופו של דבר עומד בפקק החל מאולגה?

Raccoon
13-12-19, 14:34
הכוונה שלי היא שיש השקעה גדולה בתשתיות תחבורה ציבורית. ואחרי שמתכננים רכבת תחתית בתל אביב עוד משנות השבעים - עכשיו התחילו לעשות (תכלס לפני הצנעלית הנוכחית). אני גם חושב שאפשר היה למצוא פתרונות זולים ויעילים יותר דוגמת המטרונית בחיפה.
ספציפית לגבי רכבת לאילת זה נשמע לי כמו רעיון בעייתי מאותה סיבה שמפעלי ים המלח משתמשים במסוע כדי להוביל את החומרים עד דימונה, רכבות לא מסתדרות עם עליות.
בכל מקרה לא נראה לי שמישהו מנסה להכניס יותר כסף לקופת המדינה באמצעות פקקים.

asafk
13-12-19, 16:28
יש השקעה אין השקעה לא יודע.....
לפני כמה ימים הנווטן אמר לי 17 ק"מ 49 דקות.
והוא טעה, אגב - בסוף זה לקח יותר משעה.
לא סביר.

אסף.

גיא
13-12-19, 16:31
יש השקעה אין השקעה לא יודע.....
לפני כמה ימים הנווטן אמר לי 17 ק"מ 49 דקות.
והוא טעה, אגב - בסוף זה לקח יותר משעה.
לא סביר.

אסף.

כי זמן נסיעה של 17 קמ בישראל זה 50 דק. ( כשהזמן והמרחק זה אותו מספר. אין פקק אם יש יותר מ 1.5 יותר בזמן זה פקק )
את העמידה. לא סופרים.

זוהר לב
13-12-19, 17:12
כל הכבישים והמחלפים החדשים הם כפלסתר לפצע עמוק - מאוחר מדי ומעט מדי. זהו פתרון שגוי לבעית הצפיפות והפקקים, שרק מחריף אותה, כי אין שום סיכוי שמס' הקילומטרים החדשים, ידביק את קצב גידול האוכלוסיה וכמות הרכבים החדשים המתווספים מידי שנה, זה פתרון שרק ייגרום לפקקים להיות ארוכים יותר.
לכן נחוצה תכנית. נחוצה כאן חשיבה שונה לגמרי. תכנית שאמורים היו להתחיל לבצעה לפני 40 שנה, ושמטרתה היא העברת מרכז הכובד ופיצולו, מהעיר באפור וסביבותיה, לאיזורים אחרים בארץ. היה צריך לבזר את המרכז, שגיאוגרפית בכלל לא מרכז אבל זכה לתואר המפוקפק בגלל צפיפותו.
ישנם היום ניצנים.... הקלות מסוימות למפעלים וחברות לעבור לאיזורים מרוחקים יותר, תוך מתן הלוואות נוחות והקלות מס, אבל גם זה בבחינת מעט מידי ומאוחר מידי.
כדי להתחיל לבצע תכנית מקיפה לביזור אוכלוסין דרושים אנשים עם ביצים, אנשי ביצוע, שיגיעו
למשרדים השונים, יפשילו שרוולים ויתחילו לעבוד באמת ויחשבו עליי ועליך כמעסיק וייתנו את התמורה.
אבל למה לעבוד קשה? למה להתאמץ? איש הרי לא פוצה פיו, איש לא מצפצף, ובנוסף "הם"
(אנחנו) משלמים יותר ויותר מיסים לקופת המדינה....... אז כדאי לי להקטין ראש ולשבת בשקט.
אלו הן חלק מהמחשבות שעוברות בראשם של נבחרנו, ואם מישהו מכם חושב ששינוי שיטת בחירות או הנהגה בעלת השקפה פוליטית שונה יתחילו לזוז בכיוון... אתם טועים.
לכן הדרך היחידה היא שביתה. שביתת עובדים כללית, שביתת מכוניות, שביתה שתחל מאלו שעומדים בפקקים ואומרים, לא עוד!
איך שאני רואה את זה? יום ראשון בבוקר וכבישים מס' 1,2,4,6
בכניסות לת"א- ריקים לחלוטין, כמו ביום כיפור, כולם בבית כי לא מוכנים לסבול עוד.

ברכת הקרבן

אבל זה לא יקרה. לא יקרה כי רובנו אנשים מוסריים. נחנו במעלה המוסרית שעלינו לפרנס ולהביא אוכל למשפחות.
נחנו במעלה מוסרית להיות נאמנים למקום עבודתנו ולממונים עלינו.
נחנו במעלה מוסרית נוספת- תחושת האחריות.

ואת המעלות המוסריות שלנו מנצלים בעלי השררה, ומכבידים ידם עלינו במיסים בתקנות וחוקים,
וחושבים שלצורך מילוי הקופה הציבורית מותר לעשוק את אלו שבחרו לגור או לעבוד באיזור זה וכל הדרכים כשרות.... כן גם להטיל את האשמה במצב – עלינו. (הגב' טרנר)
יודעים למה עיוות מוסרי כזה מתאפשר?
כי אנו נותנים להם את ברכתנו- ברכת הקרבן.
הברכה שהם כל כך זקוקים לה.
כי אנו מקבלים על עצמנו את המוסר המעוות משלימים איתו, ובכך אנו מאפשרים להם להמשיך.

בחוסר המעש שלנו והבעת התנגדות במעשים, אנו מאפשרים להם להמשיך ולסחוט אותנו כי הם יודעים שמוכנים אנו לוותר גם על כמה שעות ערות, שעות עם המשפחה, מפני שאנו אנשים מוסריים מאוד........

IlanHadar
13-12-19, 17:41
לעם ישראל משחר ימי הדורות יש נטיה לקבל את דברי הפריץ, להסתדר, לא להתנגד (בשביל לשרוד), להמציא תחבולות ולהמשיך הלאה.

בגלל התכונה הזו לקבל הכל כמובן מאליו העם היהודי שילם מחירים יקרים מאוד לאורך ההסטוריה, מה לעשות עם מסתגל לצורר ולפריץ.

אני יהיה בוטה, הפריץ מתעלל בכולנו וכולנו מקבלים את זה כמובן מאליו.

ישראל נמצאת במדד השחיתות העולמית במקום רע מאוד, יותר מושחתת מאורגוואי, בוהטון, צ'ילה ברוניי ומקבילה לבוטסואנה, כן זה המצב... הירידה במדד השחיתות התחילה בשנה 2006 עם תחילת הכהונה של אולמרט ולאחר מכן הקיסר ביבי.

השחיתות הזו מתבטאת בכל, במחירים שאנחנו משלמים על מוצרים, דיור, בריאות, עמידה בפקקים, תחבורה ציבורית שמפגרת אחרי התפתחות המדינה (בת"א עדיין אין מערכת הסעים 70 שנה אחרי הקמת המדינה...)

ואני אגיד את זה שוב, חלק גדול מהמערכת הפוליטית (האוצר, הבריאות, התחבורה, הכלכלה, הפנים...) דואגת לעצמה למקורבים לה, אותם מקורבים מרוויחים על חשבוננו בכל, כן הם עומדים בפקקים במרצדסים בב.מ.וו ובאודי (יותר נפוץ נראה לי) וסופרים את הכסף שהשלטון מזרים לכיסם, אנחנו נעמוד בפקקים איומים ונמשיך לקטר ולשלם.

כן כל הכבוד למי שקם ואומר את מה שאומר, וכן תמיד יהיו כאלה שיגידו הפריץ צודק, אנחנו אשמים.

ד ו ר ו ן
13-12-19, 17:51
נכון, וכשעדיין אנשים חולים, אז משהו במשרד הבריאות מנוהל לא נכון.
טל.

לא בטוח שהבנתי את האנלוגיה שלך ומי מייצג מה.

Raccoon
13-12-19, 18:20
אין ספק שהפקקים ארוכים יותר.
אני טוען שזה נובע מטמטום/הבנה שגויה של המצב, ולא מרצון להגדיל את קופת המדינה, ואין צורך לייחס כוונות נסתרות לבעלי התפקידים שאחראים על המחדל.

זוהר לב
15-12-19, 14:54
לכן נחוצה תכנית. נחוצה כאן חשיבה שונה לגמרי. תכנית שאמורים היו להתחיל לבצעה לפני 40 שנה, ושמטרתה היא העברת מרכז הכובד ופיצולו, מהעיר באפור וסביבותיה, לאיזורים אחרים בארץ. היה צריך לבזר את המרכז, שגיאוגרפית בכלל לא מרכז אבל זכה לתואר המפוקפק בגלל צפיפותו.
ישנם היום ניצנים.... הקלות מסוימות למפעלים וחברות לעבור לאיזורים מרוחקים יותר, תוך מתן הלוואות נוחות והקלות מס, אבל גם זה בבחינת מעט מידי ומאוחר מידי.
.

רק מניח את זה כאן.

https://finance.walla.co.il/item/3325730

six 4 life
15-12-19, 16:02
רק מניח את זה כאן.

1.5 מליון תושבים מהווים כבערך 15%-18% מכלל האוכלוסיה בארץ נכון להיום. בעוד 20 שנה ב2040 שזו שנת היעד שמדברים עליה, הם כנראה יהוו פחות מ10% לכן גם אם זה יעבוד שום בעיה לא תפתר וה"מרכז" ישאר מרכז. באופן לא מפתיע תכנונים שעושים היום לעוד 20 שנה מתכננים פה לפי המצב הנוכחי ולא לפי המצב שיהיה בעוד 20 שנה אבל זה לא מפתיע במדינת טלאי על טלאי, במיוחד שמעורבת כאן קק"ל. כל הסיפור הוא להצדיק תקציבים.

דרור ברלי
15-12-19, 23:48
הכוונה שלי היא שיש השקעה גדולה בתשתיות תחבורה ציבורית. ואחרי שמתכננים רכבת תחתית בתל אביב עוד משנות השבעים - עכשיו התחילו לעשות (תכלס לפני הצנעלית הנוכחית). אני גם חושב שאפשר היה למצוא פתרונות זולים ויעילים יותר דוגמת המטרונית בחיפה.
ספציפית לגבי רכבת לאילת זה נשמע לי כמו רעיון בעייתי מאותה סיבה שמפעלי ים המלח משתמשים במסוע כדי להוביל את החומרים עד דימונה, רכבות לא מסתדרות עם עליות.
בכל מקרה לא נראה לי שמישהו מנסה להכניס יותר כסף לקופת המדינה באמצעות פקקים.

בכל העולם רכבות מסתדרות עם עליות, חוצות הרים הרבה יותר גבוהים מהעליה מסדום לדימונה.... באמצעות מנהרות וכו', רק אצל היהודים החכמים הכל נורא קשה?.... אולי אנחנו לא כאלה חכמים.

על פארסת נמל התעופה החדש של אילת לא נרחיב כאן. מספיק מילים נשפכו בתקשורת על הטמטום והחלמאות המדהימים. לא יודע כמה מכם כבר השתמשו בשירותי נמה"ת רמון, המאוד מודרני ומרשים, אבל בתכל'ס זה פיל לבן ושומם, עם הגעה בעייתית לאילת וממנה והנספח שלו - סגירת שדה דב והעברת הטיסות לנתב"ג, שמסבכת את כל ההגעה לתל אביב וממנה. התוצאה היחידה של הטמטום הזה היא שרבים עוד יותר מעדיפים לנהוג 350 ק"מ לאילת, עם כל מה שמשתמע מזה (עלויות דלק, נהיגה ארוכה ומתישה, סיכון לתאונות) מאשר לטוס. אוטובוסים זה קשה ולא נוח, רכבת אין. מה נשאר?......... "תיכנסי כבר לאוטו וניסע", שר מאיר אריאל ז"ל.

עוד דוגמה לקוצר ראות, לחשיבה החלמאית: לעשות רכבת תחתית בעיר קיימת זה תמיד קשה, מסובך, יקר. זה תמיד שנים של סיוט למי שמתגורר/בעל עסק ליד אתרי הבניה של המנהרות והתחנות. ככה זה בכל מקום, בכל העולם. באמת מאוד קל להיות חכם בדיעבד ולהאשים את המדינה שבקוצר ראותה/קמצנותה דחתה ודחתה עד שכבר באמת אי אפשר לזוז בת"א ומוכרחים רכבת - אבל החוכמה בדיעבד כאן היא נכונה ומוצדקת וזועקת. המדינה באמת עשתה כאן ככל יכולתה כדי לא להתחיל בפרויקט הזה. ובדיוק כמו שהיה עם עוד הרבה דברים שלא קשורים - לא עשו את זה כשהיה קל יותר וזול יותר ועם הרבה פחות תנועה פקוקה, אז עכשיו עושים כשאין ברירה, וסובלים ומשלמים ביוקר. כי ככה זה אצל יהודים, שתמיד בטוחים שהם הכי חכמים - אבל בפועל הם טיפשים עד כאב.

ולמה לא נראה לך שמנסים להכניס כסף באמצעות פקקים?.............
הם מנסים להכניס כסף באמצעות כל דבר. כבר שנים שהם שודדים מהציבור כסף באמצעות מצלמות מהירות, שמגדילות את מספר התאונות (נבדק, זו התוצאה. בתקופת השבתת המצלמות, מספר התאונות ירד. איך שהמצלמות חזרו לעבוד, מספר התאונות עלה. זו עובדה) אבל מספרים לציבור כל מיני סיפורי סבתא על בטיחות, המשטרע ומכון התקנים משקרים בבית המשפט ועושים ספינים ללא סוף, העיקר שהכסף ימשיך לזרום מהכיס שלנו לקופת האוצר. אחרי סיפור פרויקט א3 שהוא מייצג של הרוע האולטימטיבי, אחרי ההרפתקאות הצבאיות-פוליטיות בלבנון שעלו בחיי 1800 חיילים חפים מכל פשע, אחרי משבר הדיור שמדינת ישראל יצרה בהתנהלותה המופקרת וקצרת הראות תמורת בצע כסף, אחרי 3 מערכות בחירות תוך שנה (והכל לטובת הצלת ישבנו של דיקטטור אחד והבטחת המשך שלטונה של אשתו המופרעת במדינה שלמה), אני כבר אוטומטית לא מאמין לשום מילה שיוצאת מחור האוכל של נציג כלשהו של מדינת ישראל, ואוטומטית כן מאמין לכל תיאורית "קונספירציה" שנוגעת לממלכת הרשע הזו שנקראת "הממסד של מדינת ישראל".

- - - Updated - - -

רק מניח את זה כאן.

קראת את מחשבותיי.
כתבתי את זה לפני שנים רבות. צחקו עלי.

נמרוד
16-12-19, 09:25
אני רוצה לקחת שני דברים מהמלל של דרור:

1. ניסחת כאן תיאוריה: שהפקקים הוחרפו בכוונה כי זה מעלה את הכנסות המדינה הישירות משימוש נוסף ומיותר בדלק. זה מעניין. ניתן לבדיקה מיידית על ידי, למשל, כתב התחבורה של כלכליסט שיכול לדרוש את הנתונים המדויקים ולראות האם יש עלייה בהכנסות המדינה ממיסוי על דלק בתקופה הנדונה. מר הדר, לטיפולך.

2. העדר תכנון לטווח ארוך... ברור. אבל אני חושב שזה עמוק הרבה יותר מאשר הפוליטיקה והיציבות השלטונית. אלו בסך הכל משקפות אותנו. אנחנו הישראלים לא חושבים לטווח ארוך, ההיסטוריה שלנו לא מאפשרת לנו את תענוג הזה. עדיין. רצף של טראומות, מיום כיפור, ומהשואה, וממאורעות תרפ"ט והפוגרום בקישינב וגרוש ספרד וגלות בבל וחורבן זה וחורבן ההוא. מיעוט מזערי מאיתנו יכול לסקור אפילו שתי דורות אחורה ולהגיד שהחיים של סבא שלו היו יציבים.

boaz avrahami
16-12-19, 10:19
הכנסות המדינה מדלק לא מצריכות פקקים.
כמו במשל על הגדלת המכירות של חברת משחת שיניים ידועה שהגדילה את החור בשפורפרת, שטייניץ פשוט העלה את הבלו על הדלק באופן אגרסיבי.
בכלל המדינה מעדיפה לחסוך במשאבי גביה אמיתית של מיסים ישירים ובמקום זה מטילה מיסים עקיפים כמו הבלו שתופסים גם את המשתמטים.

בעניין המצלמות, לי יש תאוריה שבזמן הפעלת המצלמות לא רק מס׳ התאונות עלה אלה גם האלימות בחברה הערבית.

סטטיסטיקה זה מדע שבידים לא מקצועיות אפשר להראות איתו אפילו שמחירי הדיור בירידה...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
16-12-19, 23:13
נמרוד, זה בדיוק מה שכל כך יפה בתיאוריה הזו.
המדינה מרוויחה בתכל'ס מהפקקים, ועדיין יכולה להאשים את האזרחים ביצירת הפקקים האלה - בדיוק מה שמנכ"לית משרד התחבורע עשתה. היא משחקת בנתיב פלוס, מטיפה לך מוסר "תיסע בתחבורה ציבורית". ואתה אומר "בסדר, אני רוצה לנסוע באוטובוס, אבל אין אוטובוס. או שיש, אבל התדירות שלו נמוכה וזמן הנסיעה פי 5 מאשר באוטו", אז היא אומרת לך "סבבה, אז תמלא את האוטו בשותפים לנסיעה" ואם אין לך כאלה לאן שאתה צריך לנסוע, אז מענישים אותך בפקק שממנו הם מרוויחים, ומאשימים אותך שאתה מפונק.

זה בדיוק כמו שהמדינה לא מטפלת ברצינות בגניבות הרכב, פשוט כי היא מרוויחה מזה... ותמיד יכולים לבוא בטענות דווקא לקורבן - למה לא שמר כמו שצריך על האוטו שלו.... אבל למדינה ולמקורביה יבואני הרכב הגדולים (הון-שלטון-הון-שלטון-הון-שלטון) יש אינטרס מובהק שיגנבו כמה שיותר מכוניות. ולא נחזור כאן על פירוט מעגל רכישות הרכב שנפתח אחרי כל גניבה של כל מכונית, שבסופו נרכשת מכונית חדשה שעליה מוטלים כמעט 120 אחוזי מס. ואז המדינה מרוויחה, יבואני הרכב מרויחים, חברות הביטוח לא מפסידות (את מה שהפסידו בתשלום למבוטחים הן מאזנות באמצעות העלאת הפרמיות) ורק האזרח מפסיד. כרגיל.

ההגיון שלי אומר שמה שמביא לך רווחים, הופך לאינטרס שלך.
זה כנראה נכון גם כשמדובר במדינה. וזה לא מדעי בכלל, רק הגיון פשוט.

נמרוד
16-12-19, 23:52
סבבה דרור, תיאוריה ששווה דיון, ויותר מזה, בדיקה. האם חלה עלייה בצריכת הדלק בישראל שאפשר לקשר לנתיב פלוס?

boaz avrahami
17-12-19, 08:01
דרור,

התאפקתי קצת אבל חייב לגלות לך סוד.
אין פקק יותר גדול משהיה לפני הנתיב פלוס.
לפחות מצפון.
היה זמן מה בהתחלה, כנראה כמה חישבו מסלול מחזר ועכשיו המצב סביר.
אין הבדל מהותי בין הפלוס למינוס כולם מתקדמים גומה בשל ההשתלבות של נתניה בכמה מחלפים.

גם לפני הקטע הפקוק היה מנתניה צפול לוינגייט.

כל הנתיב כמו הרבה ״המצאות״ יחודיות הן מטופשות ולא יעילות.

אני מניח שכל פקיד היה מעדיף לרשום על שמו הצלחה מאשר להעדיר באופן עקיף את האוצר ולפגוע בסבירות יותר גבוה בעצמו כי פקקים דופקים בלי הבדל דת גזע ומין.
אם ללמוד על הפקידים מהנתיב פלוס אז הם אפילו נתיב לא יודעים לתכנן כהלכה.
כל בעל מקצוע עם הבנה בסיסית היה שם אותו בשמאלי ביותר.

אגב, כל המחדלים שציינת הם לא בשביל קופת המדינה. אין טיפול בגניבות רכב כי המשטרה מצ׳וקמקת ומטפלת בשטויות. לא רק בגניבות רכב.

בקיצור, בניגוד לאמונה שלך שהכול תולדה של מחשבה והתארגנות סודית אני טוען שזו מקסימום שלומיאליות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
17-12-19, 08:06
סבבה דרור, תיאוריה ששווה דיון, ויותר מזה, בדיקה. האם חלה עלייה בצריכת הדלק בישראל שאפשר לקשר לנתיב פלוס?

בהחלט שווה לבדוק את זה.

באופן אישי אני אישית חווה את זה. תוספת של כחצי שעה עמידה בפקק מדי יום, 5 ימים בשבוע.
כשמדובר ברכב אחד זה משהו שאנחנו סופגים. עוד ליטר ליום? לכאורה זניח. עכשיו תכפיל במאות אלפי מכוניות?.....

מה שבטוח, ועל זה אין ויכוח - זה שהפקקים התגברו וזמני הנסיעה עלו משמעותית בעקבות הנתיב פלוס, בזמן שלא הוצעה לציבור שום אלטרנטיבה. וזו כבר נבזות.

אני טוען שמאחורי כל זה עומד האינטרס של המדינה שנבזבז דלק כי זה מקור הכנסה מיידי שמכניס לקופה סכומים דמיוניים שאי אפשר להתעלם ממנו. ממש כמו המכשולים שהיא מערימה בפני רכב חשמלי (כי עדיין לא סיימו לחשוב ולחשב איך ממסים את השימוש בו) יש הסבר אחר?.... אני מקשיב.

polar bear
17-12-19, 08:57
דיון יותר מענין - מה הדחף של נמרוד להכניס הגיון וחיבור למציאות לדיון ההזוי הזה.

zivo
17-12-19, 09:07
דרור,
אתה סתם פראנואיד ("וזה שאתה פראנואיד, לא אומר שלא רודפים אותך").
אכן המדינה רואה בנו פרה חולבת ואין לה כל עניין לדאוג לתחברוה ציבורית טובה.
זה בדיוק אותו הסיפור של יוקר המחיה. המדינה יכולה להוריד את יוקר המחייה בקלות, מורידים מיסים על יבוא והכל ירד...
אבל אז המדינה תקבל פחות כסף ממסים, ולא פחות חשוב, אם לא מורידים את המיסים מהגבינה, אז גם המחלבות בארץ יכולות למכור ביוקר, והמדינה מקבלת מהן יותר מס. בקיצור למדינה כדאי שיוקר המחייה ימשך.
אותו הדבר עם מחירי הגז, כולנו משלמים ביוקר על גז (ותוצריו כמו חשמל), אבל למדינה כדאי שהגז יהיה יקר, כי אז היא יכולה לקחת מיסים מהחברות שמפיקות את הגז. תוריד את מחיר הגז, יהיה פחות רווחים לחברות שישלמו פחות מס.
בקיצור, בגדול אתה צודק. כבר מזמן המדינה מסתכלת רק על העטינים שלנו.

אבל, ההנחה שכל הנתיב המהיר זו רק דרך לגבות יותר מס', ושזה נעשה בכוונה ע"מ להאיט את התנועה....... זו כבר פראנוייה אמיתית.
אתה טועה, בעיקר כי אתה מייחס למשרד התחבורע יכולת תכנון, וזה כבר גדול עליהם.
העובדה שהם הפעילו את הנתיב (באזור נתניה) הופתעו ממה שקרה, והתחילו לשנות ולאלתר, מוכיחה שאין להם שום יכולת לתכנן ולבצע סימולציות מינימליות.
הכל אילתור אחד גדול. כל המדינה הזו זה בלוף אחד גדול (ואת זה כבר אמרו הגששים לפני עשרות שנים).

ש01
17-12-19, 09:59
ועדיין,
חבר שנוסע מצפון לכוון ת"א מידי יום ומזמן אבד אמון ברכבת טוען שבגלל שנוסע בזוג - הצטמצם זמן הנסיעה שלו.
ובאזור העבודה שלו כבר החלו לבחון גם בין חברות שונות - התאגדויות בCARPOOL על מנת להינות מהנתיב.

אז אולי בכל זאת ייצא מזה משהו...

ד ו ר ו ן
17-12-19, 10:02
דרור,

התאפקתי קצת אבל חייב לגלות לך סוד.
אין פקק יותר גדול משהיה לפני הנתיב פלוס.
לפחות מצפון.

מדרום יש שינוי מאד מורגש לרעה.
גם הוויז ממחיש את זה יפה בניתוב התנועה בצורה שונה ממה שהיה לפני כן.

בקיצור, בניגוד לאמונה שלך שהכול תולדה של מחשבה והתארגנות סודית אני טוען שזו מקסימום שלומיאליות

לגמרי שלומיאליות משולבת באטימות.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ModChiP
17-12-19, 16:38
לא יודע אם כבר דיברתם על זה, אבל המדינה מתעלמת מהפתרון הכי פשוט שיש.
עידוד רכיבה עם דו"ג.
הרי הישראלי הממוצע תומך בתחבורה ציבורית שתהיה טובה, לשם סיבה אחת, שכמה שיותר אנשים יעברו לתחבורה ציבורית ושהוא יוכל להישאר עם האוטו שלו.

כרובי תיאר יפה יפה התנהגות דומה, הוא קרא לדמות הזו "ישראל אוטוביץ'".

שהכבישים שיהיו כמה שיותר ריקים.
אותו דמות גם נוסעת עם האוטו לקניות קטנות, דבר שאפשר לעשות ברגל.
אני מדמיין את הישראלי הממוצע כאחד שהנעליים שלו לא נוגעות במדרכה, רק בכניסה ויציאה מהאוטו.

עכשיו, איך תעודד אנשים כאלו, שרגילים להיות בתוך כלוב מתכת שמגן עליהם לעבור לדו"ג?

להוריד את מחירי הביטוח, להוריד את המחירים של ציוד המיגון, להפוך לחובה את הרכיבה עם כפפות, ככה אולי יותר אנשים ישתמשו בציוד מגן.
קרוב לוודאי שהנהגת שנוהגת בג'יפון וכמעט ולא מסתכלת לצדדים לא תעבור לדו"ג, אבל מי שנמאס לו מהפקקים, יעבור גם יעבור.

GodsFather
17-12-19, 17:20
לא יודע אם כבר דיברתם על זה, אבל המדינה מתעלמת מהפתרון הכי פשוט שיש.
עידוד רכיבה עם דו"ג.
הרי הישראלי הממוצע תומך בתחבורה ציבורית שתהיה טובה, לשם סיבה אחת, שכמה שיותר אנשים יעברו לתחבורה ציבורית ושהוא יוכל להישאר עם האוטו שלו.

כרובי תיאר יפה יפה התנהגות דומה, הוא קרא לדמות הזו "ישראל אוטוביץ'".

שהכבישים שיהיו כמה שיותר ריקים.
אותו דמות גם נוסעת עם האוטו לקניות קטנות, דבר שאפשר לעשות ברגל.
אני מדמיין את הישראלי הממוצע כאחד שהנעליים שלו לא נוגעות במדרכה, רק בכניסה ויציאה מהאוטו.

עכשיו, איך תעודד אנשים כאלו, שרגילים להיות בתוך כלוב מתכת שמגן עליהם לעבור לדו"ג?

להוריד את מחירי הביטוח, להוריד את המחירים של ציוד המיגון, להפוך לחובה את הרכיבה עם כפפות, ככה אולי יותר אנשים ישתמשו בציוד מגן.
קרוב לוודאי שהנהגת שנוהגת בג'יפון וכמעט ולא מסתכלת לצדדים לא תעבור לדו"ג, אבל מי שנמאס לו מהפקקים, יעבור גם יעבור.חברות הביטוח יפשטו רגל... ולכן ימנעו כל עידוד של מהלך כזה.

למעט, אולי, עלויות לבוש מגן.

ModChiP
17-12-19, 17:22
כשרוצים, יש מה לעשות.

לא הגיוני שביטוח חובה לכלי מעל 300 עולה יותר מביטוח חובה של 2 מכוניות פרטיות ביחד.

נדב ש.
17-12-19, 17:47
כאשר כל שבוע כמעט "מורידים" רוכב אז הגיוני גם הגיוני....
רכיבת כביש זה לא מה שהיה פעם...

איל מ
17-12-19, 18:55
אני רוכב ומוקף ברוכבים כבר מ2003.
מחיר הביטוח מרתיע, אבל הוא לא הסיבה.
הסבירות של 50% שתמות בדרך הביתה עושה את רוב העבודה (מכיוון שאנחנו הגברים רפי שכל, הרבה פעמים הסביבה הקרובה אלינו מפעילה את הלחץ נגד המעבר).
דבר נוסף הוא הסרבול של העליה על ציוד+קשירת האופנוע+כיסוי+בקיץ סאונה, בחורף קר ורטוב....
רוב הנמנעים מדו"ג עושים זאת מהסיבות הנ"ל.
מחירי הביטוח עושים דבר אחר וזה התופעה של לרכב בלי ביטוח.... וזאת רעה חולה אמיתית.

נדב ש.
17-12-19, 19:06
אני רוכב ומוקף ברוכבים כבר מ2003.
מחיר הביטוח מרתיע, אבל הוא לא הסיבה.
הסבירות של 50% שתמות בדרך הביתה עושה את רוב העבודה (מכיוון שאנחנו הגברים רפי שכל, הרבה פעמים הסביבה הקרובה אלינו מפעילה את הלחץ נגד המעבר).
דבר נוסף הוא הסרבול של העליה על ציוד+קשירת האופנוע+כיסוי+בקיץ סאונה, בחורף קר ורטוב....
רוב הנמנעים מדו"ג עושים זאת מהסיבות הנ"ל.
מחירי הביטוח עושים דבר אחר וזה התופעה של לרכב בלי ביטוח.... וזאת רעה חולה אמיתית.

אמת.

רכבתי מ 97'. מכיר... יודע...

דרור ברלי
17-12-19, 19:13
דרור,
אתה סתם פראנואיד ("וזה שאתה פראנואיד, לא אומר שלא רודפים אותך").
אכן המדינה רואה בנו פרה חולבת ואין לה כל עניין לדאוג לתחברוה ציבורית טובה.
זה בדיוק אותו הסיפור של יוקר המחיה. המדינה יכולה להוריד את יוקר המחייה בקלות, מורידים מיסים על יבוא והכל ירד...
אבל אז המדינה תקבל פחות כסף ממסים, ולא פחות חשוב, אם לא מורידים את המיסים מהגבינה, אז גם המחלבות בארץ יכולות למכור ביוקר, והמדינה מקבלת מהן יותר מס. בקיצור למדינה כדאי שיוקר המחייה ימשך.
אותו הדבר עם מחירי הגז, כולנו משלמים ביוקר על גז (ותוצריו כמו חשמל), אבל למדינה כדאי שהגז יהיה יקר, כי אז היא יכולה לקחת מיסים מהחברות שמפיקות את הגז. תוריד את מחיר הגז, יהיה פחות רווחים לחברות שישלמו פחות מס.
בקיצור, בגדול אתה צודק. כבר מזמן המדינה מסתכלת רק על העטינים שלנו.

אבל, ההנחה שכל הנתיב המהיר זו רק דרך לגבות יותר מס', ושזה נעשה בכוונה ע"מ להאיט את התנועה....... זו כבר פראנוייה אמיתית.
אתה טועה, בעיקר כי אתה מייחס למשרד התחבורע יכולת תכנון, וזה כבר גדול עליהם.
העובדה שהם הפעילו את הנתיב (באזור נתניה) הופתעו ממה שקרה, והתחילו לשנות ולאלתר, מוכיחה שאין להם שום יכולת לתכנן ולבצע סימולציות מינימליות.
הכל אילתור אחד גדול. כל המדינה הזו זה בלוף אחד גדול (ואת זה כבר אמרו הגששים לפני עשרות שנים).

או. אתה מסכים איתי על כמעט הכל. התקדמנו.
תיקון קל - האטת או האצת התנועה לא מעניינת אותם בכלל. מה שמעניין זה כמה כסף זה יכניס לקופה.
ולכן אני דווקא חושב שככל שזה נוגע להתעמרות בציבור, במשרדי הממשלה יושבים אנשים לא טיפשים בכלל. ראה את כוכבת השרשור הזה שכל מי שמכיר אותה מחמיא לה על חריפותה וכשרונה. כאשר על הפרק סחיטת עוד ועוד מיסים וכספים מהאזרחים, הראש של המנוולים לא מפסיק לעבוד.

- - - Updated - - -

לפי הערכות, יותר מ-50% מרוכבי הקטנועים נוסעים ללא ביטוח באופן קבוע.

ולא לדאוג לחברו תהביטוח. הן לעולם לא מפסידות - כבר דובר רבות על ביטוח החובה שמעצם היותו חובה, הרי שהוא למעשה מס נוסף שתכליתו להבטיח רווחי עתק לחברות הביטוח, שבעליהן הם חלק נכבד מחבורת ההון-שלטון.

איל מ
17-12-19, 20:25
כמו שנאמר כבר, מספרים הם דבר שניתן לשחק בו.
המספר של מעל 50% הוא מופרך. אבל גם הסקרים שהראו 40% הם בעייתיים מאוד. (גם הם לדעתי מוטים לרעה, אבל אין ספק שיש תופעה של לא מבוטחים).

דרור ברלי
17-12-19, 21:24
אלה הערכות. לא מספרים מוחלטים שלעולם אינך יכול להוכיח, למעט כאשר רוכב לא מבוטח נתפס על ידי שוטר (פעם, לפני המון שנים, שוטרים אשכרה היו בודקים את זה. היום זה לא מעניין אותם. רוצים לראות רשיון נהיגה וזהו) או חלילה נפגע בתאונה.
והמצב העקום הזה הוא אך ורק כי עלות הביטוח הזוייה.

ModChiP
17-12-19, 21:34
למה כזה קשה להגיע למספר הנכון?
אין למדינה את הכמות של הדו"ג שעושים טסט כל שנה?

להצליב את זה עם הכמות של המבוטחים בפול.

נשמע לא מסובך

ADaShim
17-12-19, 22:15
למה כזה קשה להגיע למספר הנכון?
אין למדינה את הכמות של הדו"ג שעושים טסט כל שנה?

להצליב את זה עם הכמות של המבוטחים בפול.

נשמע לא מסובךלטסט חייבים להגיע עם ביטוח חובה בתוקף. אפשר לעשות ביטוח חובה בפול לשבוע.

Sent using Tapatalk

ModChiP
17-12-19, 22:25
נו בסדר. אז שיקחו את מי שעושה טסט לשנה.

דרור ברלי
18-12-19, 01:01
לטסט צריך להגיע עם ביטוח בתוקף, אז עושים לשבוע.
זה עדיין לא מוכיח שבשאר הזמן הם אכן נוסעים ללא ביטוח.

הם תמיד יכולים להצהיר ולהישבע בחיי ספר התורה, שהכלי שכב כל השנה במחסן ויצא רק לטסט. כדי להוכיח שזה לא כך, צריך לתפוס על חם. או לקחת מהם קריאת ספידומטר - יהיה קשה להסביר שבשבוע הבודד שהיה מבוטח, הכלי נסע, נגיד - 10,000 ק"מ, שזו נסועה שנתית.... חתיכת שבוע פרוע זה היה, לא?............:rolleyes:

בטסט אכן רושמים קריאת ספידומטר, זה נתון שמופיע במחשב משרד הרישוי במקור על מנת למנוע זיופים במכירות כלים משומשים, בתכל'ס אף אחד לא עושה איתו שום דבר. אז נכון שבקטנועים רבים מד המרחק לא עובד כבר שנים רבות, בין אם כתוצאה מבלאי ובין אם יזום, אבל מפליא שלא מצליבים נתוני נסועה גבוהה עם נתוני חברות הביטוח על כלים שבכל השנה מבוטחים רק לשבוע. האמת? אני ממש-ממש מתפלא. מממלכת הרשע ציפיתי ליותר...... אולי זיו צודק והם באמת כל כך מטומטמים?....

לדעתי, הפקידונים יודעים טוב מאוד שעשרות אלפי כלים לא מבוטחים וממשיכים לנסוע - ומתעלמים מזה. דגש על בינתים.

ועוד לא דיברנו על אלה שללא ביטוח וגם ללא טסט. אתם תתפלאו כמה. המספרים מבהילים.
ולא שבאמת אכפת לי - אני אשכרה מקנא באלה שלא מחשבנים למדינה, לא רואים אותה ואת חוקיה המטופשים ממילימטר ולא מפחדים מנחת ידה הארוכה כמוני.

boaz avrahami
18-12-19, 01:19
ועוד לא קם האחד שיציע לבטח כידונאים על טיפול רפואי וצד ג נפש בלבד בלי כל הפיצויים על נכות.

האמת שאני שקלתי לאחרונה דו״ג וירדתי מזה רק בגלל הבטיחות.
אני בוגר מח׳ אורטופדית אחרי תאונת אופנוע מפוארת מלפני המון שנים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
18-12-19, 06:30
ועוד לא דיברנו על אלה שללא ביטוח וגם ללא טסט. אתם תתפלאו כמה. המספרים מבהילים.
ולא שבאמת אכפת לי - אני אשכרה מקנא באלה שלא מחשבנים למדינה, לא רואים אותה ואת חוקיה המטופשים ממילימטר ולא מפחדים מנחת ידה הארוכה כמוני.

זה כבר לא קשור למדינה ואין לך מה לקנא בהם, מי שנוסע ככה הוא טיפש, ביום שיקרה לו משהו (נעזוב רגע בצד את מלחמות הביטוחים שמנסים להיתחמק מתשלום נזקים) או תאונה עם עוד רכב הוא יצטער על זה בגדול מאוד.

ניר ל
18-12-19, 08:15
אם אתם מדמיינים שחילופי שלטון כלשהם ישנו כאן את המציאות, תחשבו שוב .
הגיע הזמן להודות שהשיטה כשלה . נולדנו לתוך השיטה הזו ואנו מקבלים אותה כאקסיומה או סבורים שזו שיטת הממשל המוצלחת ביותר , אנחנו מרחמים על המסכנים שלא זוכים לבחור את נציגי השלטון שלהם בבחירות דמוקרטיות . אחת לארבע שנים או ארבעה חודשים אנחנו נוטלים את אותה תרופה לאותה מחלה ומקווים שהפעם זה יעבוד.... גאונים שכמותנו. ניתנה לנו הזכות לבחור את הממשלה הבאה שתיכשל, זה הכל. המנהיגים/ מנכ״לים של משרדי הממשלה לא משלמים את מחיר הכישלון, מותר להם להיכשל , אין סנקציות. יש רק תנאי שכר מופלגים, פנסייה לכל החיים וציבור שוטה שיאכל את הבלוף פעם אחר פעם.

מיכה100
22-12-19, 08:17
כתבה רלוונטית לסוגיית האינטרסים והשחקנים המשפיעים על ההשקעה בתשתיות רכב פרטי לעומת תחב"ץ:
https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.8289057?_ga=2.82836628.323084904.15768 48672-1393698218.1512638192

גיא
22-12-19, 08:45
תתמצת למי שאין לו מינוי ?

מיכה100
22-12-19, 14:56
בשבוע הבא ייערך בתל אביב כנס בשם "חולץ פקקים". לפי אתר האינטרנט שלו, הכנס נועד לשמש במה "לשיח ודיון אודות פתרונות טכנולוגיים ורגולטוריים לאתגרי הגודש בכבישים והנזקים שהוא מביא עמו בישראל". את הכנס, שבו צפויים להשתתף שרים ופקידים בכירים במשרדי הממשלה - לצד בכירים במגזר העסקי, מארגנת חברה בשם פיוצ'ר מוביליטי, שמציגה עצמה כגוף ציבורי שעניינו תחבורה מתקדמת.

הכתבה עוקבת אחר מקורות המימון של פיוצ'ר מוביליטי ומגיעה למסקנה שזהו גוף שתדלנות שמטרתו העדפת פתרונות מבוססי רכבים (עד וכולל קורקינטים חשמליים) על פני פתרונות תחבורה ציבורית להמונים (רכבות, אוטובוסים, נתצים וכיו"ב).

דרור ברלי
22-12-19, 16:36
קורקינטים ואופניים חשמליים הם פתרון תחבורתי-עירוני מופלא, אלא שגם כאן, המחוקק בטיפשותו וטימטומו האינסופיים, ממש מתאמץ לעשות הכל על מנת שזה ייצא מקולקל.

ד ו ר ו ן
22-12-19, 16:53
בלי פתרון לצורך לחציית מרכז גוש דן בלי לעצור באמצע, שום דבר לא ישנה כלום.
(איילון ב-2 קומות?)
חלק לא מבוטל מהתנועה באיילון כלל לא נכנס לתל אביב אבל אין נתיב אחר דרום-צפון בצד המערבי של גוש דן.
תחבורה ציבורית לא נותנת פתרון לזה.

6 הוא לא פתרון כי נתקעים בצוואר-בקבוק של 5 לכיוון כביש החוף/חזרה מזרחה ל-6.

דרור ברלי
22-12-19, 17:19
צווארי בקבוק זה משהו שחביב על מתכנני הכבישים אצלנו.
אני מניח שזה לא מרוע או טפשות או הוראת מנכ"לית משרד התחבורע, אלא מכל מיני אילוצים טכניים/תקציביים.
אבל עובדה שזה עוצר את התנועה.

נדב ש.
25-01-20, 09:14
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001315929

ד ו ר ו ן
25-01-20, 09:45
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001315929
נתיב+ מגנות עד עד צומת עד-הלום?
נדפק להם השכל לגמרי.
קודם דפקו עם נתיב +3(!!) את מי שבא מדרום באיילון שגם ב-5 בבוקר יש עומס שלא היה, ועכשיו גם לחזור הביתה אי אפשר?

ממחלף ראשון דרום ועד מחלף אשדוד היום אין שם שום בעיית עומס, אז בכוח רוצים לייצר?
שיפתרו את צוואר הבקבוק של צומת עד-הלום.
אם יפקיעו נתיב בצומת הזו הפקק של יגיע עד יבנה.

מחריפים את העומס בנתיבים הרגילים ואז מציגים את ההפרש זמן מול הנתיב +.. ברור שיהיה הפרש, כי יצרתם בעיה..

איזה חבורת סתומים.

נדב42
25-01-20, 10:16
אתם כנראה לא מקבלים את הפרסומות של waze car pool, אז עוד לא עשיתם את ההקשר הנכון ...

-->