PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי טיול באזור שדה-בוקר ומצפה רמון

beginner
14-12-19, 18:13
שלום לכולם,

אני נהג גיפ מתחיל ומחפש מסלול ארוך אבל פשוט טכנית יחסית.
שתי נקודות בעייתיות שפגשתי -

נחל נקרות - סה״כ הנחל נראה עביר ולא טכני מלבד הפרסה המפורסמת קרוב למכתש רמון
האם ניתן להמנע ממנה על ידי נסיעה דרך שביל שחור (נחל מישר) שמחבר את מצד נקרות לכביש 40 (לאזור גבעת אגודל)

גב זרחן (או עין אום תינה) למפעלי צין (ומשם יציאה לכביש ליד תחילת מעלה עקרבים) - האם יש בעיית עבירות או לא?
לא היה לי ברור יש מעבר לתוך הכביש של מפעלי צין או שאתקע שם במחסום כזה או אחר.

תודה!
דני

assafy
14-12-19, 18:53
באיזה רכב אתה נוסע?
פרסת נקרות זה מסלול הליכה (מומלץ). הנקודה הבעייתית נקראת מדרגת נקרות.
בהנחה שאתה נוסע ברכב שטח ראוי אכן אין בעיות עבירות מיוחדות בנתיבים שציינת.
לפחות נכון לפעם האחרונה שהייתי שם, אפשרי להיתחבר לכביש שמוביל למפעלי צין ולא היו חסימות.

אם אתה רוצה לנסוע כרכב בודד, פחות מומלץ. קח בחשבון שברוב השטח הזה אין קליטה סלולרית כלל.

עריכה: בגלל שאני רואה שציינת שאתה מתחיל, בדרך לגב זרחן כן יש כמה מדרגות נחמדות. לא קשות לנהג מנוסה ברכב ראוי, אבל בהתאם למצב אפשר להידרש לעזרת מכוון חיצוני.

רמי רווה
14-12-19, 18:56
לנהג מתחיל אין בעיה לגבי גב זרחן עין אום תינה למפעלי צין ומשם יציאה לכביש ליד תחילת מעלה עקרבים, בגב זרחן אולי במקום אחד קצת עזרה ממכון.
אבל לא לצאת כגיפ בודד

בהצלחה

erezgur
14-12-19, 19:28
ציין איזה רכב ברשותך והאם אתה מתכוון לנסוע ברכב בודד.
ההמלצה חמה - אל תיסע ברכב בודד...

אם אתה מתכוון לבטל השבוע הקרוב - אני ממליץ לך בחום להגיע למפגש הפורום שלנו שיתקיים קרוב לאזור שציינת. תוכל להצטרף לטיול בן שישי ו/או בשבת, להכיר חלק מהרי הפורום וללמוד קצת יותר על נסיעת השטח ועל יכולות הרכב שלך.

נשלח מהנייד

geva dover
14-12-19, 19:31
אהלן, דבר ראשון תתחדש וברוך הבא לשיגעון ושתסע בדרכים משובשות!
דבר שני אתה מוזמן לשלוח לי הודעה פרטית פה באתר ואני אעזור לך בהכל, אני גר באזור הזה אז אני מכיר את המקום כמו את כף היד שלי

beginner
14-12-19, 19:59
תודה רבה לכולם על העזרה!

עוד שאלה אחת - מה קצב סביר לנסיעה בצירים האלו להערכתכם (נטו, ללא הפסקות).
האם אפשר להניח 30 קמ״ש (לאור זה שאין מעברים טכניים) או שפחות?

מיכה100
14-12-19, 20:17
עם זיבר אפשר לתכנן 80 קמ"ש ממוצעים בנחל נקרות מהמדרגה ועד כביש 90.
איזה רכב אמרת יש לך?

ד ו ר ו ן
14-12-19, 20:40
תודה רבה לכולם על העזרה!

קצב ממוצע בנסיעת שטח ללא עצירה הוא 15-20קמש.
זה כלל האצבע לנסיעת טיול שאינה רק לשם נסיעה.
אם יש עצירות, תוסיף אותן בנפרד לחישוב הזמנים.

gilur
14-12-19, 21:16
תודה רבה לכולם על העזרה!

שתי תובנות לעניין המהירות:
1. קח בחשבון שכל מטר (!) במסלול שלך יכול להיות פתאום אתגר (במקרה הטוב) או הסתבכות (במקרה הרע).
זה אומר שני דברים - שים לב כל הזמן כשאתה נוהג... גם שכניראה לך שאתה בשביל שרץ טוב
וגם - אי אפר להסתכל על קטע במפה ולהגיד "או קיי ... זה 10 דקות"
2. כשאתה יוצא לשטח - אל תהיה "על הדקה". אם אין לך זמן לצאת בנחת עם מספיק "זמן פציעות" - תוותר על אותה נסיעה.
יצאתי עם חברים שהיו צריכים לחזור עד שעה מאוד מסויימת - זה תמיד מלחיץ אותם סתם וגם מגדיל את הסיכוי לבעיות כי נוסעים מהר...
קח לך תמיד זמן לקפה, להתבלבל בשטח, לגלות שאי אפשר לעבור מכאן וצריך לחזור חתיכת דרך ולמצוא מעבר אחר, לרדת ולתכנן איך לעבור קטע ולרדת שוב באמצע ולראות לאן הגעת ...
כל דבר כזה הוא זמן .. וצריך אותו בשטח

והכי חשוב - סע בזהירות ותהנה !!!

(וככלל, כשתשאל כאן שאלות תשתדל לתת פרטים על הרכב. יעזור להמון אנשים לענות לך נכון. אין מה לעשות התשובות לפורסטר לא זהות לגמרי לתשובות לרוביקון)

דרור ברלי
16-12-19, 00:34
הקצב הממוצע בטיול ללא הפסקות, בלת"מים, תקלות ותקיעות הוא בדיוק סביב 15 קמ"ש. נבדק ואומת כמה פעמים.
אני מוביל קבוצות לטיולי שטח. בתקופה הזאת, טיול בקבוצה גדולה שמעל 10 כלי רכב, אם נכנסה לשטח סביב 9:30 בבוקר, צריך להימתח על לא יותר מ-40-45 ק"מ. כי מוכרחים לפחות שתיים-שלוש עצירות להפסקות והסברים וכו'. אם המסלול ארוך יותר, נכנסים לחושך. ברכב בודד (לא מומלץ) אפשר לגמוע גם פי 3 מזה אם ממהרים, אבל לנסוע לבד זה הימור שאתה עלול להצטער עליו.
הקבוצה האידיאלית מבחינתי, לטיול שהוא כיף נטו גם מבחינת הקצב, היא בין 3 ל-5 רכבים גג.

אבל לאן ממהרים?... בטח שעושים הפסקות!
יש משהו מרגיע, טוב ונעים יותר מקפה שחור מבושל בצל אחד המצוקים בנקרות?...
או נמנום קל על מחצלת מתחת לאחד עצי השיטה אחרי שאכלת משהו לצהריים?...

בנקרות, בקטע שבין המדרגה ליציאה לנחלים מישר וחדב יש עוד קטעים טכניים קצרים של מעברים בין בולדרים. קצרים, אבל מאוד איטיים.
אתה לא כותב באיזה רכב אתה נוסע. אם הוא נמוך, תצטרך שם הכוונות מבחוץ וזה לוקח זמן.

ש01
16-12-19, 11:18
נקודה נוספת לשים לב - האם היו זרימות (גם קלות)?

אתה לא רוצה למצוא את עצמך שקוע בשלולית בוץ שלא ראיתה (שלוליות בזיפזיף לא רואים...) כשאין מי שימשוך אותך החוצה...

(ראיתי גם חילצתי כאלו באזורים האלו... לא נעים)

-->