PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז מה דעתכם על TT חשמלי? או רכב עבירות?

elephant man
17-12-19, 13:02
חברה אמריקאית פיתחה מערכת הנעה חשמלית.
עד כאן, שום דבר חדש.
החדש (לפחות לי), הוא שזה מגיע כ-CRATE ENGINE על כל המשתמע מכך.
יש להם פתרונות של החלפת המנוע הרגיל בחשמלי, החלפת כל מערכת ההינע, פיצול ההנעה בין הסרנים ועוד.
והמצברים?
טבולים במי קירור.
צריך להיות מעניין לראות את המערכת מתפקדת תחת תנאי שטח/מירוץ באחה ו/או עבירות קשה.
https://www.xingmobility.com/products/EV-powertrain-systems

lizard
17-12-19, 14:31
TT או קלאס 1 חשמליים כבר יש או לפחות היו בבאחה 1000 לפני כמה שנים. לא יודע אם הם היו תחרותיים או רק השתתפו בשביל הקטע.

עבירות חשמלי זה נראה לי אחלה, מחכה שיהיו מנועים וסוללות בפירוקיות, אם כי אני לא בטוח שזה יהיה כל כך קל לבנות מזה משהו (עם כל המחשבים שיש בכל דבר היום)

חנן-ג'יפולוג
17-12-19, 14:36
מיכה, יש כמו זבל, גם סוללות וגם מנועים, בזכות הפריוסים והאיוניקים שנמכרו בעשרות אלפים. לגבי המחשוב, לא הייתי בונה על מה שמגיע איתם כי תצטרך לעשות למודולים הנדסה לא פשוטה לאחור כדי לשחק עם זה, אבל לבנות/להרכיב משלך, זה הרבה פחות מורכב.

lizard
17-12-19, 15:27
אם יפול לי משהו לידיים :-)

האמת היה לי רעיון קצת מופרך לליגת כלי עבירות חשמליים שמונעים על ידי מנועים רגילים שמחוברים לכבל. בבסיס המסלול (שהיה ישר במהותו) ישב לכל מתחרה גנרטור שיספק חשמל לכבל מאריך שיחובר לרכב. מעבר לSPOTTER/נהג משנה שמלווה את הרכב יהיו גם אחד או שני אנשים שתפקידם להשגיח על הכבל שלא יתפס/יקרע וכדומה.

קצת מטופש אני יודע אבל רעיון משעשע

talw
17-12-19, 18:42
חברה אמריקאית פיתחה מערכת הנעה חשמלית.
עד כאן, שום דבר חדש.
החדש (לפחות לי), הוא שזה מגיע כ-CRATE ENGINE על כל המשתמע מכך.
יש להם פתרונות של החלפת המנוע הרגיל בחשמלי, החלפת כל מערכת ההינע, פיצול ההנעה בין הסרנים ועוד.
והמצברים?
טבולים במי קירור.
צריך להיות מעניין לראות את המערכת מתפקדת תחת תנאי שטח/מירוץ באחה ו/או עבירות קשה.
https://www.xingmobility.com/products/EV-powertrain-systems

בתחום המרוצים ישנה מלחמת חורמה במסות מיותרות , השאלה שצריכה להישאל היא כמה שוקל בנק אנרגיה חשמלי שיודע לתת 500kw בממוצע לאורך של מאה מייל , בהשוואה למסה של מיץ דינוזאורים.

asafk
17-12-19, 20:22
איך ספורט מוטורי יכול להיות כיפי בלי להפוך בנזין לרעש?

אסף.

talw
17-12-19, 20:41
איך ספורט מוטורי יכול להיות כיפי בלי להפוך בנזין לרעש?

אסף.

אה נכון, עוד 53kw למגבר ורמקולים ,בשביל הרעש...בשביל אותם מאה מייל...חובה

asafk
17-12-19, 21:39
ובכלל אוטו שלא עושה רעש זה השטן. תיזהרו.

אסף.

נמרוד
18-12-19, 11:24

אסף.

אמירות כאלו פוגעות בציבור החרשים.

גיא
18-12-19, 11:41

אסף.

תכלס. רעה חולה.
סבתות בפריוס שדופקות פול גז ביציאה מהחניה ואתה לא מבין מאיפה זה לך ...

לא שומעים כלום.

מעשה שטן ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

elephant man
19-12-19, 08:20
מאמין שנאלץ להתרגל לרעשים מסוג שונה.
מצפייה בסרטונים של פורמולה E, יש רעש ואפילו מעניין.

מה יהיו היתרונות לשימוש בחשמלי לעומת בעירה פנימית ברכב לראלי רייד? לעבירות?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

talw
19-12-19, 17:48
אין לי מושג מה קורה היום עם פיתוח הסוללות, ממה שאני יודע ,האנרגיה הפוטנציאלית של העייסק הזה (סוללות) עדיין כבדה בהשוואה למסת בנזין/סולר בעל אותה אנרגיה. מצד שני אפשר להגיע למומנטים מאוד גבוהים ממסת מנועים חשמליים נמוכה לעומת מסת מנועי בעירה פנימית . - מזה אני מניח שאיפה שצריך יותר מומנט מהספק -לחשמלי יש יתרון, מצד שני ,איפה שצריך לאורך זמן יותר הספק ממומנט, לבעירה יש יתרון. האחד בשל המנוע, השני בשל בנק האנרגיה שלו.- עבירות איטית בזמן קצוב או ראלי רייד לאורך זמן .

נמרוד
22-12-19, 12:20
קיבולת האנרגיה עדיין לא מתאימה למרוצים ארוכי טווח כמו ראלי רייד או מרוצי אנדורנס על אספלט, גם אם תוסיף תחנות "תדלוק" עם גנרטורים. לא רק יחס האנרגיה/משקל אלא גם קצב הטעינה על הפנים. לעומת זאת לראלי, או ראלי ספרינט, ועוד אינספור ענפי ספורט מוטורי קצרים יחסית - החשמלי כבר היום בשל לתת בראש. שלא לדבר על מאוצי Drag .

elephant man
25-12-19, 23:44
מאמין שאם יבנו רכב שהוא חשמלי מראש, יישמו פיתרון דומה לבטר פלייס עם סוללה מחליפה.
במידה ונערכים לכך מראש בתכנון הרכב, לא רואה בעיה עם טווח.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

-->