PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת לגבי מסלול, לעניין עבירות ואורכו

אילנגן
03-01-20, 00:44
איך העבירות לפורסטר מוגבה וממוגן בנחל מתק להר ברך (אגיע לנחל מתק משדה הבולבוסים שנמצא מערבית לכביש 12) בהמשך אני מעוניין לרדת את מעלה סיירים, נחל עתק ולצאת לכביש 90 בבאר אורה. האם המסלול הזה בכלל מתאים לפורסטר? (ראיתי בענן שכתבו עבירות בינונית במעבר מתק ומעלה קצר שצריך הילוך כוח, אבל אין תאריך מתי זה נכתב.. האם נכון הדבר?) האם המסלול הזה לא ארוך מידי ליום אחד בימי החורף הקצרים? (לא אוהב לרוץ ולא לשבור את האוטו...).
אשמח לקבל חוות דעת מאלו שביקרו שם.
בברכה.

גיא
03-01-20, 00:52
מעלה סיירים ידרוש כיוון ואולי קצת סידור אבנים. כל השאר לא צריך להיות בעיה.

אזור מדהים ביופיו.
לגבי העליה במתק. זה סלע. לא נראה לי שזה ישתנה בקרוב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tooshey
03-01-20, 12:50
המסלול שתיארת לא מהווה אתגר לרכב שטח אמיתי, אפילו סטנדרטי , מסלול קל מבחינת עבירות ומרהיב מבחינת נוף ותוכן.
לפרייבט מוגבה כמו פורסטר זה יהיה בהחלט מאתגר.
מכיוון שאת המסלול הזה כבר עברו עם סובארו xv (עוד פרייבט מוגבה) אז כנראה שגם אתה תעבור, הכל תלוי בקצב, כמות הבניה והתמרונים הנדרשים וכמה נזק יהיה לאוטו בסוף.
את מעלה סיירים אתה יורד, תגיע למטה כך או כך...
לא לוותר על סיבוב רגלי בקניון עתק.
בברכה,טושי

אילנגן
03-01-20, 18:14
היי טושי,
אם הבנתי אותך נכון, אתה אומר שהמסלול הזה לא מתאים לפרייבט שלי עם מרווח גחון של 26 ס"מ לפחות, 4על4, בקרת משיכה, מיגונים, צמיגים חצי חצי A/T, מנוע עם 184 כ"ס. (דרך אגב, זו הייתה השאלה ולא אם פורסטר זה ג'יפ או לא ג'יפ). הבנתי ממך שהעבירות לא לפרייבט הזה, מאחר ואתה מתאר שיהיה צורך בהרבה עבודות ונזקים, אני מודה לך על התשובה. וויתרתי על המסלול. (אולי פעם שיהיה לי ג'יפ אני יעשה את המסלול)..

assafy
03-01-20, 19:00
למעט נחל מתק, עשיתי את המסלול הזה בכיוון ההפוך בשבת האחרונה.
לא צריכה להיות לך בעיה, אתה בכל מקרה במגמת ירידה. מסלול מהמם, בעיקר קניון גבי עתק.
אם תצא מספיק מוקדם לא צפויה לך בעיה של אורך. אם ישאר לך זמן אתה יכול להמשיך לקניון הפרי האסור, ואם ישאר עוד זמן כדאי גם דרך נחל רודד לאן שאפשר להגיע בקניון נחל נטפים.
אבל בלי קשר לאיזה רכב, תמיד מומלץ לצאת יותר מרכב אחד. האיזור נטול קליטה סלולארית ברובו.

גיא
04-01-20, 08:13
היי טושי,
אם הבנתי אותך נכון, אתה אומר שהמסלול הזה לא מתאים לפרייבט שלי עם מרווח גחון של 26 ס"מ לפחות, 4על4, בקרת משיכה, מיגונים, צמיגים חצי חצי A/T, מנוע עם 184 כ"ס. (דרך אגב, זו הייתה השאלה ולא אם פורסטר זה ג'יפ או לא ג'יפ). הבנתי ממך שהעבירות לא לפרייבט הזה, מאחר ואתה מתאר שיהיה צורך בהרבה עבודות ונזקים, אני מודה לך על התשובה. וויתרתי על המסלול. (אולי פעם שיהיה לי ג'יפ אני יעשה את המסלול)..

ממה בדיוק אתה נעלב ?

אילנגן
04-01-20, 09:36
באמת שלא לא נעלבתי ידידי,
בתגובתי רציתי לוודא שאכן הפורסטר שלי עם הנתונים שכתבתי, אכן לא מתאים למסלול הזה כפי שכתבת. (ובאמת פורסטר זה לא ממש ג'יפ..). אחרים כתבו לי שאם אני מוותר על המסלול בנחל מתק ואני יורד את מעלה סיירים, נחל עתק זה אפשרי עם הפורסטר שלי. כמובן שהאחריות עלי ולא על מי שכותב אם ניתן או לא ניתן.., לא אסע לבד.., אם אתה חושב שגם הירידה בעייתית תרגיש חופשי לכתוב את דעתך.
בברכה וברוח טובה.

ד ו ר ו ן
04-01-20, 10:33
האתר הזה לפעמים נראה עוקצני למי שחדש יחסית או לא מכיר את הדמויות.
אבל יש כאן נסיון נצבר עצום.

הכותב הראשון, טושי, מה שנקרא השביל בחצר האחורית שלו, אז כדאי להקשיב.

184כ״ס בירידה לא עוזרים.. (אני מטייל ברכב עם 100כס פחות..), ובכלל, בשטח יחסי העברה ומומנט בסלד נמוך הרבה יותר חשובים, ושם הפורסטר פחות חזק.

26סמ מרווח דינאמי של מתלה נפרד מתוח (בפועל הרבה פחות), מתחת למיגון אבל בלי מיגון סף, זה לא להיט למקום עם מעברים טכניים, ויש שם כאלו.

כמו שנכתב, זה מסלול אפשרי עם פוטנציאל נזק, ואת זה צריך לקחת בחשבון.

נכון, אתה יכול לעצור בכל מקום עם ספק, לבנות ולכוון, אם מתאים לך אז לך על זה.

Oferdu
09-01-20, 20:52
אשמח ל היצטרף . עם פריוט פורסטר כמו שלך, מוגבה 4סמ
וצמיגי 50/50
עפר 0505109756

גיא
09-01-20, 21:02
אני עשיתי את המסלול הזה בעליה עם רכב רך ... קצת פחות רך מפורסטר. אבל רך. נכון ? ללא שום נזק.

הם רוצים בירידה. זה יותר קל.

בכל מקרה לא ממליץ לצאת רכב בודד.
=======================

בטח לא עם נהג לא מנוסה.

יורם ש
10-01-20, 09:51
אילן, עשיתי את זה עם פורסטר, אין שום בעיה, בטח ובטח שבירידה, יש לך רכב מצויין,
הפורסטר שלי (ממוגן ומוגבה 4 ס"מ עם צמיגי שטח של BF) צלח גם מסלולים "קשוחים" כמו מעלה עשוש וגם ציר המוסכים ברמהג, הנזק היה רק בפגוש הקידמי שיצא מהמקום והוחזר אחר כבוד למקומו לאחר הטיול ומכרתי אותו אחרי שנתיים אינטנסיבים במחירון אחרי 110,000 קמ שחלק נכבד מהם בשטח.
בידיים של נהג מנוסה זה רכב מדהים שאפילו המהנדסים של סובארו לא היו מאמינים איפה הוא עובר.
והכי חשוב אתה נוסע מאות קמ על הכביש ולא מתעייף ומסיים טיול במחיר שפוי של צריכת דלק.
אם אתה רוצה עזרה בתיכנון מסלולים אתה יכול לפנות אלי בפרטי

יורם

גיא
10-01-20, 09:58
הכל נכון חוץ מ ...

1. לא הייתי קורא לעליה של עשוש ׳שפויה׳ עם סובארו. ואם זה הסרטון שהסתובב באינטרנט. זאת היתה נסיעה פרועה מאד. מאדדדדדד
2. גם צריכת דלק בסובארו היא לא משהו שפוי. אלא אם משווים למשהו כמו פג׳רו בנזין.

ד ו ר ו ן
10-01-20, 11:05
הכל נכון לרגע הביצוע..

תוואי השטח משתנה מאד ומה שהיה שנה שעברה או אפילו לפני חודש, יכול להיות לא רלוונטי בכלל אחרי גשם אחד, והשנה היו כמה, גם בדרום.
אז כשאתם אומרים שעברתם, תגידו מתי.

אחרי שיפוץ, גם הזיק הוא אוטוסטרדה לתקופה קצרה..

ביוני השנה העשוש היה במצב אתגרי שגם היילקס נעול כפול לא עלה ״בהליכה״ ולנדקרוזר היה צריך להתאמץ בגלל גובה המדרגות וההצלבות.
אני לא רואה פורסטר או מקביל עולה במצב ההוא את המעלה.

asafk
10-01-20, 14:39
אבל שווה לנסות (ולצלם! ולהעלות כאן את התיעוד)

אסף.

-->