PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחלת פרוייקט ניטרוג'ן אוקסייד לסמוראי

dizza man
12-02-06, 12:03
כן כן גם רכב שטח צריך boost מידי פעם אם זה להראות לסופה שעומדת לידי ברמזור שגם בכביש סמוראי מראה לה את הטמבון האחורי (סיקסים ממזמן רואים רק את הגלגל ספייר מרחוק)
או דיונה ארוכה \דיונה קצרה מהמקום שבאמת עוד טיפה כוח מיידי ייגרום לכיבוש!

לכן לאחר חקירת הנושא באתרים בחו"ל ובארץ הגעתי למסקנה שזה אפשרי וגם לא כל כך יקר!

מצאתי תרשים (אמנם לאופנוע ,אבל עובד על אותו עיקרון) :

http://img146.imageshack.us/img146/1436/nossys3ku.jpg (http://imageshack.us)

מה שרואים בתרשים נקרא התקנה רטובה (תוספת דלק בנוסף לגז)

דלק נלקח מפיצול במשאבת דלק ועובר לתוך סללונואיד (במקרה שלי מזרק דלק שימצא את מקומו על הסעפת) וגם nos עובר לסוללנואיד נוסף ושניהם מחוברים לסעפת היניקה

כל המערכת מחוברת חשמלית ל2 סוויצים : סוויץ ביטחון וסוויץ הפעלה
(שימוקם כנראה על ההגה עדיף ששתי הידיים יהיו על ההגה!) וברגע לחיצה על הכפתור ה2 סוללנואידים מקבלים מתח ומשפריצים בהנאה דלק וnos לתוך סעפת היניקה
ואז יכולים לקרות 2 דברים או שלא יקרה כלום או שיעלה לי חיוך של אידיוט על הפנים
(אהה ועוד משהו יכול להיות גם שמשהו ישרף\ יתפוצץ... )

בעיקרון המערכת הזו פשוטה ועובדת מצויין ללא תקלות רק קצת ניסיונות לקבוע את מידת הדלק \גז שצריך.. לא ממליץ לאף אחד פה באתר להרכיב כזאת זה מאוד מסוכןןןן !!!! גם לסובבים וגם למנוע!
אני מרכיב אותה עם בחור שיודע מה הוא עושה והרכיב מערכות כאלה בעבר והמנוע שלי מקסימום יתרסק לא קרה כלום.. יש 16V מחכה לי במסגר

גדי18
12-02-06, 14:25
בהצלחה כפיר

suzuki127
12-02-06, 16:28
בהצלחה גדולה לך כפיר מקווה שיצליח לך כדי שבאמת תממש את החלום שהוא :"ליגרום לסופה לאכול אבק גם על הכביש מהסמוראי".
אני ובטח שאר גולשי הפורום ישמחו ליראות תמונות של היתקדמות הפרוייקט היפה שלך ושוב בהצלחה :)

בברכה צביקה

dizza man
12-02-06, 17:00
הצלחה זה חשוב.. תודה
אבל אני צריך מקור למילוי מיכל.. גם גז צחוק זה אותו גז אם יש למישהו מידע ..
זה מה שמגביל אותי בינתיים מיכל יש+צנרת רק חסר לי גז וסוללנואיד

kd2
12-02-06, 18:54
יש לציין שזה הפורום הראשון שאני נתקל בו בכזה יחס לניטרוס....זה לא משחק.
וזה מפרק מנועים לא מחוזקים.

סתם דוגמא...
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=88276&highlight=%F0%E9%E8%F8%E5%F1

kd2
12-02-06, 19:06
אולי זה יעזור....אבל לא קראתי לעומק (אולי זה בכלל להזרקה).
בכל מקרה אולי זה יעזור.

kd2
12-02-06, 19:07
למה איך כפתור עריכה?
http://www.fc3s.org/how_tos/engine/nos_wet.html
לינק שהיה אצלי במקרה.

dizza man
12-02-06, 21:23
יש לציין שזה הפורום הראשון שאני נתקל בו בכזה יחס לניטרוס....זה לא משחק.
וזה מפרק מנועים לא מחוזקים.

סתם דוגמא...
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=88276&highlight=%F0%E9%E8%F8%E5%F1

בעיקרון בלוק המנוע שלי אמור לעמוד ב105 כ"ס (באלנו) מקורי אז תוספת של למשל 20% יכולה להיות נסבלת למנוע אורגינלי.. הגענו ל125 כ"ס
כיום הסמוראי שלי מוציא גג90 כ"ס גם זה בלחץ לכן יש מקום לתת boost של עוד 35 כ"ס
בלי לגרום נזק למנוע (הכל משוער כן..) את הסיכון אני לוקח כי גם ככה אני לא מרוצה מהמנוע הנ"ל !
ובמידה ויקרה לו משהו אז עדיין הרווחתי 100 שקלים שאני אקבל עבור אלומניום נקי שנפלט מהמנוע בעודו פועל

לעינייננו מישהו שיכול להפנות אותי למקום שימכור לי סוללנואידים שפותחים וסוגרים ברז עם 12 וולט
או למישהו יש רעיון למשהו שעובד באותו אופן אבל לחומר אחר?

karnaf
12-02-06, 21:49
למה לא לקחת מנוע כמו שלי עם קראנק מחוזק שיכול לעמוד בכוחות כאלו בלי בעיה??
אתה תפוצץ בוכנה מהר מאוד

מורי
12-02-06, 22:59
כפיר....אני מריח צרות !
הייתי ממליץ קודם כל על מערכת אוטומטית לכיבוי אש...
שיהיה בהצלחה!!!

kd2
12-02-06, 23:42
נחיה ונראה.
בהצלחה.

חימושניק
12-02-06, 23:55
לעינייננו מישהו שיכול להפנות אותי למקום שימכור לי סוללנואידים שפותחים וסוגרים ברז עם 12 וולט
או למישהו יש רעיון למשהו שעובד באותו אופן אבל לחומר אחר?

תנסה בחנות שנקראת "בקרה גבע" ברח' המרכבה 19 א.ת. חולון. הם מתמחים בסולונואידים וכל הקשור בבקרה תעשייתית...

dizza man
13-02-06, 15:14
יש קצת התקדמות.. מצאתי גז! קצת יקר אבל להתחלה זה טוב.. עוד כמה ימים נדע מה הנזק

ruby
13-02-06, 17:45
כפיר אם אתה כבר משקיע אז תעשה כמו שצריך תעזוב אותך מהניטרו הדבילי שאחרי כמה לחיצות לא שווה כלום ואז ברמזור אחרי הסופה תיתן לך להריח לה בחזרה את התXX. אם אתה כבר רוצה הספק אז אתה יכול ליבנות טורבו בגדישה נמוכה שגם תיתן לך הספק יפה מומנט והכי חשוב אם הגדישה אכן תהיה נמוכה אז גם תרוויח אמינות. טורבו בגודל של T 2 עם אינטרקולר ורדיאטור שמן בקיצור הכול כמו שצריך, אם זה מענין אותך ותרצה עוד עזרה אתה מוזמן לפנות אלי.

GodsFather
14-02-06, 10:41
כפיר אם אתה כבר משקיע אז תעשה כמו שצריך תעזוב אותך מהניטרו הדבילי שאחרי כמה לחיצות לא שווה כלום ואז ברמזור אחרי הסופה תיתן לך להריח לה בחזרה את התXX. אם אתה כבר רוצה הספק אז אתה יכול ליבנות טורבו בגדישה נמוכה שגם תיתן לך הספק יפה מומנט והכי חשוב אם הגדישה אכן תהיה נמוכה אז גם תרוויח אמינות. טורבו בגודל של T 2 עם אינטרקולר ורדיאטור שמן בקיצור הכול כמו שצריך, אם זה מענין אותך ותרצה עוד עזרה אתה מוזמן לפנות אלי.

להבדיל מטורבו - הניטרו נשלט ולא נכנס לפעולה בעיתות לא רצויים...

ובנוסף לכך , להתקנת טורבו (ותקנו אותי אם אני טועה), צריך להכין גם מערכת קירור יותר גדולה ועוד שינויים שבניטרו (במידה ונבנה נכון) אין צורך כי כאמור הניטרו לא יהיה full time אלא רק בעת הצורך.

דרך אגב, מה עלויות של טורבו לסמוראי 1.3 קרבורטור רגיל ?

nirzi3
14-02-06, 20:37
הוא בכל מקרה הולך לבנות את זה בעצמו לפי מה שהבנתי (תקנו אותי אם אני טועה) אז הוא יכול לבנות טורבו עם קלאץ' שיופעל רק כשהוא רוצה

dizza man
14-02-06, 23:33
אני שקלתי הרבה פעמים התקנת טורבו לסמוראי שלי.. ואת האמת זה לא כזה סיפור (גדישה נמוכה )

צריך לבנות סעפת פליטה ולהתאים לה טורבו
צריך לקנות צנרת אוויר לגדישה
לפצל לחץ שמן מהיוניט..
לחורר אגן שמן ולתקוע בו ניפל חזרות שמן

מה שבעייתי הוא הקרב' שכנראה לא יעבוד תקין עם גדישה גם אם אגדיל דיזות לתערובת תקינה
..(ככה הבנתי מי שיודע אחרת שיתקן אותי אני אשמח)
אז צריך להרכיב קרבורטור שעבד עם מערכת גדישה ..כמו של רנו אולי ואת זה צריך לחפש ולבדוק אם אפשרי להתאים בכלל..

חוץ מזה אהבתי את הרעיון שניטרו הוא כל כך פשוט להרכבה ונותן תוספת משמעותית בהספק מתפרץ!

arik6699
15-02-06, 08:49
הוא בכל מקרה הולך לבנות את זה בעצמו לפי מה שהבנתי (תקנו אותי אם אני טועה) אז הוא יכול לבנות טורבו עם קלאץ' שיופעל רק כשהוא רוצה

טורבו עם קלאץ' או מגדש על עם קלאץ' ?
דיזה, מה עם מגדש על של מרצדס קומפרסור? הזכרתה את זה בעבר ?!

dizza man
15-02-06, 11:40
אריאל אם תמצא לי כזה אני מרכיב! בפעם האחרונה שבדקתי מחיר הוא רצה להחליף איתי ראש בראש עם הסופרצ'ארג'ר .. תמורת הסמוראי!!!

GodsFather
15-02-06, 13:53
זה ישמע מצחיק...אבל חפש בדליית אל כרמל...

הדרוזים אוהבים מרצדס , רוכשים אותם מפירוקים והשבתות ומוציאים להם רישיונות

אני בטוח שתוכל למצוא שם דרוזי שימכור לך את האינסטרומנט בזול...

בהצלחה

-->