PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקו לעזרתכם-שוחות ביוב צינור 4 צול.

avikkllk
14-01-20, 16:40
אני בונה בית,
השוחה האחרונה שלי היא בתוך החניה,
בינה לבין השוחה הראשית של השכונה, יש בערך 7 מטר סהכ.
אני יודע שבדרך כלל שמים צינור 6 צול
טעות אנוש שמתי צינור של 4 צול ויצקו לי אץ החניה עליו..(השוחה האחרונה היא 70 או 75 לא זוכר את המספר המדוייק)

חוץ מהשוחה האחרונה יש לי בשטח עוד 3 שוחות של 45

כרגע רק האחרונה מחובר למרכזי עם 4 צול

דברתי עם המהנדס שלי,הוא אומר שביץ פרטי לא צריך יותר מ4 צול,גם כמה אנשי מקצוע אמרו שזה לא ביג דיל רק להגדיל שיפוע..
אבל..אני רוצה לשמוע גם אץת חוכמת ההמונים
וגם בעלי מקצוע אם יש פה?בבקשה תרגיעו אותי.

השאלה שלי..עד כמה זה נורא??צריך לחתוך אץ החניה?(קצת סיפור)

האם אפשר להריץ בכל השאר 6 ולרדת לאחרונה ב4?

בית פרטי קרקע.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

boaz avrahami
14-01-20, 17:22
קשה לדעת, זה מאוד תלוי כמה הקקה שלך גדול...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

avikkllk
14-01-20, 17:23
לא נראנ לי שמישהו מחרבן 4 צול
עכשיט ברצינותת...תשובה עניינעת?

boaz avrahami
14-01-20, 17:48
כנראה שזה יעבוד.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

avikkllk
14-01-20, 18:13
בועז אתה איש קשה..מה לגבי שאלה ב?

OFF-RoaD
14-01-20, 18:19
מהנדס בניין, לא מתמחה באינסטלציה - אבל קצת ניסיון. בכל מקרה אל תסתמך עלי, אלא על היועץ שלך (ואם הוא אומר ש4 בסדר, שיחתום על זה...)

1. בית פרטי בהחלט יכול לעבוד עם 4", בשיפוע הנכון ואם אין איזה פיתול הרסני בקו. מומלץ להימנע מהשלכת מגבונים לחים, מקלוני אוזניים וכו' ישירות לביוב. זה כמובן מומלץ תמיד, אבל אצלך המערכת תהיה יותר רגישה לכך.

2. המערכת תמיד תהיה "חלשה" כמו הצינור הכי צר בה, ולכן אין כל כך תועלת לעבוד עם 6 צול לכל האורך ו4 ביציאה לעירוני.

למה בכל זאת לעבוד עם 6?
1. אם יום אחד תבין שזה לא עובד, עדיף שהמערכת תהיה מוכנה ל6 ותצטרך להחליף רק צינור אחד.

2. אם יש נקודה חלשה, עדיף שהיא תהיה במקום נוח ונגיש לתיקון. סוג של פיוז אם תרצה, והצינור שאתה מתאר לחלוטין מתאים לכך.

עם ובלי קשר - תבדוק אם אין דרישה של הרשות לחיבור של 6 צול בין הבית למערכת העירונית. לפעמים רשויות מקומיות ממציאות כל מיני דרישות מוזרות ואחר כך לא תוכל לקבל טופס 4...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

OFF-RoaD
14-01-20, 18:20
אפשרות נוספת, כתלות בתכנון המגרש, אולי אפשר לנתק את הקו הקבור ולהעביר אחד אחר שיתחבר למערכת העירונית, מבלי להרוס את החניה שכבר יצוקה.

avikkllk
14-01-20, 18:33
אפשרות נוספת, כתלות בתכנון המגרש, אולי אפשר לנתק את הקו הקבור ולהעביר אחד אחר שיתחבר למערכת העירונית, מבלי להרוס את החניה שכבר יצוקה.

Sent from my SM-N960F using Tapatalkממה שאני מבין אפשר אבל להריץ מ6 ל4?

OFF-RoaD
14-01-20, 18:37
זה לא אידיאלי כי תקבל שם מעין צוואר בקבוק (מהירות זרימה עולה כדי שהספיקה תישמר) אבל משום שבשימוש ביתי אתה רחוק מהספיקה של ה4, ובטח משל ה6, אני לא חושב שתיווצר בעיה.

שוב, לייעץ בלי תוכנית זה די בעייתי. תציג למהנדס המתכנן את המצב, ושהוא ימצא פתרון שהוא יודע לחתום עליו ולאשר אותו.

הירשפלד יובל
14-01-20, 18:41
מנסיון שלי ( צמודי קרקע אצלי ואצל האמא ) , 4" יהיה קטן מדי , לעבוד על הקשקש. חוץ מזה שעומס/תוצרת פנימית יוכלו בקלות לסתום אותו , אתה צריך להתפלל שחדירת שיחים/עשבים לא תארע לך בצינור 4". כל עשב קטן יסתום לך אותו. אני אצל אמא בחניה כבר חרצתי חניה/גארז' כדי להחליף צינור אבן 8-10".

boaz avrahami
14-01-20, 19:02
אצלי למיטב זכרוני הכול 4 צול.
3 שוחות עם זווית אחת של 90 מעלות.

אנחנו רק שתי נפשות ולא משליכים מגבונים אבל בהחלט נייר טואלט.

אין בעיות שקשורת לקוטר.
היו בהתחלה בעיות עם חולדות שכירסמו שוחות והחדירו אבנים לקו.
אכלתי חרא תרתי משמע עד שהקו נוקה מאבנים.

אם המעבר קוטר מתבצע בשוחות אז לא יהיה צוואר בקבוק ואני חושב שעדיף לשים 6 היכן שאפשר.
כמובן שתתכנן שיפועים טובים ולא גבוליים. זה תמיד טוב.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
14-01-20, 19:07
זה לא אידיאלי כי תקבל שם מעין צוואר בקבוק (מהירות זרימה עולה כדי שהספיקה תישמר)
במעבר בין רחב (6) לצר (4) זה נכון רק אם משהו מייצר לחץ שלילי ביציאה של ה-4.
אחרת זה צוואר בקבוק שיגרום לאיגום מאחוריו ברגע שהספיקה עולה על יכולת ההעברה בצינור.
השאלה האם אכן 4 זה מעט מידי.

OFF-RoaD
14-01-20, 19:12
לא חייב לחץ שלילי, רק מספיק עומד :)

בכל מקרה זה תיאורטי ולא רלוונטי למערכת שפכים ביתית.

אגב, אם אני זוכר נכון - התקן מתיר 15 אסלות על קו 4 צול. זה הרבה יותר פסולת ממה שמייצר בית פרטי אחד. 8 או 10 צול, כמו שהוזכר פה, משמש לחיבור עירוני של מגדלים רבי קומות עם מאות אסלות. אין שום סיבה שבית פרטי ידרש לכזה קוטר, אלא אם המערכת מתוכננת ממש גרוע מבחינת שיפועים וכיווני זרימה.

יובל48
14-01-20, 20:41
לדעתי הלא מקצועית,מכיוון שהעבודה הסתיימה והכל מכוסה,
ביום שתהיה סתימה או לחילופין ימאס לך לטפל בסתימות חוזרות,
במידה ויהיו כאלה(טפו,טפו)תפתח את החניה ותחליף.

הירשפלד יובל
14-01-20, 21:15
. , . 8 או 10 צול, כמו שהוזכר פה, משמש לחיבור עירוני של מגדלים רבי קומות עם מאות אסלות. אין שום סיבה שבית פרטי ידרש לכזה קוטר, אלא אם המערכת מתוכננת ממש גרוע מבחינת שיפועים וכיווני זרימה.

מדובר בבית פרטי צ"ק של 3 קומות 2 י'ד שנבנה בשנים 69-72 בי-ם. אז עוד לא עבדו עם צנרת פלסטית. צינורות הזנה היו מברזל וצינורות ניקוז היו מברזל/אבן/בטון. נכון שהשיפוע בחניה היה אפסי/דפוק , אבל התוצאה היתה שגם צינור ניקוז סופי של אבן/בטון בקוטר 8-10" הצליח להפגם/להסתם עד שנאלצתי להרים במסלולו עד המדרכה את ריצוף החניה ולהחליפו בפלסטיק.

דקל מ
15-01-20, 12:32
לא אידיאלי לא מושלם אבל בהחלט יעבוד
יש לך בניינים ישנים שלמים שמנקזים 8 ויותר דירות לאורך המון שנים
ודא שיפועים נכונים צנרת כתומה ולא אפורה ושכח

Sent from my S60 using Tapatalk

ModChiP
15-01-20, 18:11
חדש לי שבית פרטי צריך יותר מ 4 צול.

-->