PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט מימון ההמונים של השומר החדש

אומי5
20-01-20, 22:45
הארגון הנהדר הזה נפל בין כסאות המימון בשנת האין ממשלה הזו.

כדי לנסות לשמור על היעד "אף חקלאי לא נשאר לבד" הם יצאו בפרוייקט מימון המונים.
בפרוייקט כל "שגריר" צריך לעמוד ביעד גיוס מסוים וביחד הם יגיעו לסכום הנדרש להפעלת הארגון ללא תמיכת הממשלה.

הקישור הנ"ל הוא אחד מיני רבים שרצים בימים האחרונים, השגרירה היא אחיינית שלי שעושה שירות לאומי בארגון.

למי לא מכיר, הארגון עוזר לחקלאים בכל הארץ בשמירה ובידיים עובדות ברגעי מצוקה ובשגרה.
ארגון ציוני אמיתי שמאגד עירונים, בני מושבים וקיבוצים, מתנחלים וכו'.

https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/28159

shachar
21-01-20, 08:07
אפשר גם לבוא להתנדב גם במסגרת יחידת הגיפים /אופנועים
ועל הדרך לעשות גם טיול לילה.

זה הלינק שאני קיבלתי לאיסוף תרומות
https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/29077

האתר של הארגון https://www.hashomer.org.il/

boaz avrahami
21-01-20, 10:12
אומי, למה הכסף משמש?

מדובר בארגון שמבוסס לפי תפיסתי על התנדבות, לא?

כשמתחיל להיכנס כסף ובטח גם משכורות זה חשוד באיבוד האידיאולוגיה וזה דורש הסברים.

מסתבר שמדובר בארגון של:
23 אנשים בלבד (חברים)
207 עובדים (!)
70306 מתנדבים.

מחזור שנתי 56,947,497שח לשנת 2018 מתוכם רק כ 4 מליון תמיכה ממשלתית.
כל חמשת המנהלים שם עולים לארגון כ 200-300 אלף שח לאדם לשנה בשנת 2019 ויש אפילו שני סמנכ"לים שמרוויחים המוון כסף.
https://www.guidestar.org.il/organization/580492981/people;year=2018

הוצאות השכר של הארגון לשנת 2018 הן כ 4.5 מליון שח.
הוצאות כלליות אחרות (לך תדע למה) עוד 49.5 מליון שח.

https://www.guidestar.org.il/organization/580492981/finances

אני בתוח שהאחינית שלך מלאה באידיאולוגיה אבל אני לא השתכנעתי שהגולם לא קם על יוצרו....

מידע כללי על העמותה נמצא כאן:
https://www.guidestar.org.il/organization/580492981

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
21-01-20, 10:39
אני לא מספיק מכיר את הארגון והמנגנון שלו בשביל לסנגר עליו.

מהמעט שאני מכיר דרך ההתנדבות המינימאלית שאני מבצע,
יש רכזי שטח (עם דאסטר...) שנותנים את הנשמה 24/7 בשביל החקלאים באזור שלהם .
לא ביררתי מה רמת השכר שלהם, קריירה זה כנראה לא...

יש לא מעט שינשינים שאני מניח שנותנים להם קיום מינימאלי.

ויש גם מי שמתפעל מולנו את רישום ותיאום המתנדבים לפעילויות, העובדת הקבועה שעבדה מולנו פוטרה לאחרונה ובמקומה מתפקדת בת שירות.

אפשר לקיים דיון ארוך על משילות שמהווה אחת הסיבות לצורך בארגון מלכתחילה.

לא התרשמתי שזה ארגון שפועל כדי לקדם את עצמו, גולם, יוצרו וכו...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

kd2
21-01-20, 11:21
שחר, אני מכיר מספיק כדי להצדיק את בועז.
התחיל כאירגון עם רעיון נהדר, התנדבתי שם בעבר, מכיר טוב אנשים שעבדו שם.
היום המנגנון עולה יותר מהתמורה.
ובסוף ברגעי הקלאץ הם לא ממש שם עד הסוף.
ולא כל האשמה עליהם, אותם חקלאים בחוות הבודדים וכדומה, חלקם אנשים מאוד בעייתים בשיתוף הפעולה שלהם.

בפעילויות החינוכיות שלהם הם מצליחים יותר (שנת שירות, בית ספר, עבודה מועדפת).

yoni_0000
21-01-20, 11:38
ואני הייתי בכנס ואני יכול להגיד שהפעם הכסף לא הולך "להחזיק" את הארגון ואת עובדיו, אלא בשביל לקנות מקוש ומעדר, עוד רכב סיור, וכדומה...

boaz avrahami
21-01-20, 11:41
אני לא ממש מכיר את הארגון מקרוב.
הרעיון אדיר ואני גם רואה פה ושם פעילות מאוד מבורכת אבל כשאני רואה כמה כסף מתגלגל , רמת משכורות ולמשל הכנסות של מעל עשרה מליון שח ממשרד הדתות על שעורי דת שהם עושים אני עוצר לשאול שאלות.
מציע גם לכם לשאול.

שמתי קישורים לדיווחים הכספיים של העמותה. רשמיים...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

alto
21-01-20, 11:54
שיעורי דת??

six 4 life
21-01-20, 12:04
אומי, למה הכסף משמש?

מדובר בארגון שמבוסס לפי תפיסתי על התנדבות, לא?

כשמתחיל להיכנס כסף ובטח גם משכורות זה חשוד באיבוד האידיאולוגיה וזה דורש הסברים.

מסתבר שמדובר בארגון של:
23 אנשים בלבד (חברים)
207 עובדים (!)
70306 מתנדבים.

מחזור שנתי 56,947,497שח לשנת 2018 מתוכם רק כ 4 מליון תמיכה ממשלתית.
כל חמשת המנהלים שם עולים לארגון כ 200-300 אלף שח לאדם לשנה בשנת 2019 ויש אפילו שני סמנכ"לים שמרוויחים המוון כסף.
https://www.guidestar.org.il/organization/580492981/people;year=2018

הוצאות השכר של הארגון לשנת 2018 הן כ 4.5 מליון שח.
הוצאות כלליות אחרות (לך תדע למה) עוד 49.5 מליון שח.

https://www.guidestar.org.il/organization/580492981/finances

אני בתוח שהאחינית שלך מלאה באידיאולוגיה אבל אני לא השתכנעתי שהגולם לא קם על יוצרו....

מידע כללי על העמותה נמצא כאן:
https://www.guidestar.org.il/organization/580492981

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
אישית אני לא מצדיק או שולל כי אני לא מכיר לעומק, אבל המספרים לא חריגים בצורה מחשידה
למנכ"ל ארגון עם 207 עובדים + 70 ומשהו אלף מתנדבים צריך כישורים מסויימים, ואני בטוח שתסכים שזו לא עמדה/ משרה שאפשר לעשות בהתנדבות מהצד ליד עבודה נוספת.
השכר כאמור הוא 290K שנתיים שהם בגסות 25K *ברוטו* בחודש מה שמשאיר מן הסתם הרבה פחות בנטו. אני לא מכיר מנכ"לים עם מצבת כח אדם כזאת שיסכימו לעבוד בשכר של 15K נטו בחודש אם זה לא ממניעים של רצון לעזור/ לתרום (וכאמור זו המשכורת הכי גבוהה בארגון), אבל זה רק אני.
בהתאם העובדים תחתיו, נדרשת רמת כישורים מסויימת ומדובר במשרות שלא מאפשרות לבצע אותן בהתנדבות כמשהו מהצד ליד עבודה עיקרית, לכן אישית בראיה טכנית אני לא רואה חריגה משמעותית במקרה של 5 "מובילי" השכר שם, כאמור במידה ואכן מדובר במשרות עיקריות של אותם עובדים ולא משרות מהצד.

עפר ג
21-01-20, 12:10
הבת שלי סיימה שם בקייץ האחרון, כרגע בצבא.
אני יכול לומר ביושר שהערכים שהיא קיבלה שם ציונות, אהבת הארץ, הסטוריה ,ארכאולוגיה+ עמידה בתנאים קשים ועבודות קשות בכל מזג אוויר. החזירו לי בן אדם הרבה יותר טוב, בוגר ורציני הביתה. כרגע היא בטירונות חיר והיא עדיין שואלת איפה הטירונות בכל הסיפור הזה. מה שכן האג'נדה הכללית היא כן עם ניחוח ימני דתי די חזק. לי לא היתה בעיה עם זה

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

boaz avrahami
21-01-20, 12:56
הכול טוב אבל זה כבר ביזנס לכל דבר ועניין או הפרטה של שרותים ממלכתיים.

לגבי שעורי דת- תסתכלו בקישורים.
אני לא מול זה אבל זוכר שראיתי שיש שם המון מליונים הכנסה ממשרד הדתות בגין שעורי דת. נדמה לי שעשרה מליון שח...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
21-01-20, 13:19
127039

דת

boaz avrahami
21-01-20, 14:05
אישית אני לא מצדיק או שולל כי אני לא מכיר לעומק, אבל המספרים לא חריגים בצורה מחשידה
למנכ"ל ארגון עם 207 עובדים + 70 ומשהו אלף מתנדבים צריך כישורים מסויימים, ואני בטוח שתסכים שזו לא עמדה/ משרה שאפשר לעשות בהתנדבות מהצד ליד עבודה נוספת.
השכר כאמור הוא 290K שנתיים שהם בגסות 25K *ברוטו* בחודש מה שמשאיר מן הסתם הרבה פחות בנטו. אני לא מכיר מנכ"לים עם מצבת כח אדם כזאת שיסכימו לעבוד בשכר של 15K נטו בחודש אם זה לא ממניעים של רצון לעזור/ לתרום (וכאמור זו המשכורת הכי גבוהה בארגון), אבל זה רק אני.
בהתאם העובדים תחתיו, נדרשת רמת כישורים מסויימת ומדובר במשרות שלא מאפשרות לבצע אותן בהתנדבות כמשהו מהצד ליד עבודה עיקרית, לכן אישית בראיה טכנית אני לא רואה חריגה משמעותית במקרה של 5 "מובילי" השכר שם, כאמור במידה ואכן מדובר במשרות עיקריות של אותם עובדים ולא משרות מהצד.

ארז,

אם מדובר בארגון כלכלי אז אתה צודק. אולי.
אם מדובר באירגון המבוסס על התנדבות ותרומות אז לטעמי לא ראוי רמות שכר של עסק במגזר הפרטי.
ובכלל אפשר לדון האם החקלאים שמחזיקים כנכס את מרבית אדמות המדינה ורובם בכלל לא עוסקים בחקלאות וגם אם כן אז לא בעבודה עצמית אלא באמצעות תאילנדים.
רובם לא אנשים קשי יום אלא אנשים מאוד אמידים שמנצלים בצורה די צינית את הדור הצעיר.

אגב, מסתבר שיש לארגון גם חברה בשם סנדו.

איל מ
21-01-20, 14:33
לא ראוי? אל תתרום.
הארגון הזה עושה עבודת קודש עם או בלי קשר לדת, ובתור אחד שהיה מבלה את שעות היום בלגדל סטייקים, ואת שעות הלילה בלשמור עליהם, אני אומר לך שיש לא מעט חקלאים שמקריבים את החיים שלהם על שמירה על אדמות מדינה.

לגבי היעילות בה הארגון הזה מתנהל? לא מעניין אותי. אני לא הולך להשכיב שם סכום שמצדיק את הנבירה הזאת.

אומי5
21-01-20, 14:41

זו הגישה שלי, גם ארגון התנדבותי צריך מנהל טוב, 25 אלף בחודש זה שכר של מנהל צוות מהנדסים ואולי פחות מזה.

25 למנהל של 207 קבועים עוד רבבות מתנדבים, זה לפחות רבע התנדבות.

השאלה מבחינתי היא האם הארגון מנציח בעיה כדי להתקיים (ארגון לתת הוא כזה לדעתי) או מטפל בבעיה באופן הגיוני ביחס לתרומה שלי.

עניין הקשר למשרד לשרותי דת מוזר לי ואני בהחלט הולך לברר על זה.

עפר ג
21-01-20, 15:11
לגבי השרותי דת, לא ידוע לי ,לפחות כמו שזה מצטייר אצלי. כן דובר על הסטוריה ותנ"ך באתרים שהם היו בהם והיו הרבה. (אזור שקף לכיש). אבל אני אשאל את הגברת כשתצא שבת זה בהחלט מעניין לדעת. בנוגע לחקלאים, יש לי הרבה השגות על צה שנכתב אבל זה לא הדיון.

boaz avrahami
21-01-20, 16:04
תקופת השנור הייתה טובה בשעה שהמדינה הייתה בוסרית.
כיום לטעמי למדינה שגובה כל כך הרבה מיסים מאזרחיה חייבת להיות חובה שיטונית שכוללת בין היתר גם שמירה על אדמות המדינה והחקלאים.

כל זמן שמדובר בהתארגנות התנדבותית מקצה לקצה אזי להשקפתי הכול טוב.

מהרגע שקם ארגון כספי עם מנגנון ומשכורות ותקציב של עשרות מליונים ומקבלי שכר שוק אז מבחינתי העסק הופך ללא ראוי.
הפרטת שרותים ממלכתיים,
ארגון כלכלי לכל דבר עם אינטרסים כלכליים.
כלפי חוץ הכול מוצג יפה ואידיאולוגי אבל מפה זה כבר לא תמים ובהמשך אפילו פוליטי ( אם עוד לא היום).

אני את ימי התמימות שלא עברתי.

לכו במקום להתנדב למשמר הגבול במסגרת מתמי״ד.

* כמו שלא ידעתם עם הקשר לשרותי דת יש כנראה עוד קשרים שהציבור לא יודע עליהם כי מרבית התקציב, עשרות מליונים, בכלל ללא פירוט ומדובר בהמון כסף בשביל ... מתנדבים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
21-01-20, 16:10
שארתי שמהר מאוד נגיע למשילות.

אנחנו מתנדבים במג"ב במקביל. בשומר לרוב באותו מקום ככל שאפשר, המטרה להבין למי באמת עוזרים.
גם מג"ב וכל ארגון התנדבותי אחר, עם או בלי עובדים בשכר זו הפרטה של שירותים שהמדינה צריכה לספק.

יונתןמצפה
21-01-20, 17:14
בתמצות-
חקלאות זה ערך.
זה גם עסק.
תעשייה, לדעתי גם.
הייטק וחברות מתקדמות שתורמות לכלכלה? לא הייתי פוסל.
האם מי מהאחרים מקבל תמיכה כספית מהמדינה בדמות שומרים ופועלים בשנת שירות?
לא ידוע לי שיש כזה דבר.

ולא דיברתם בכלל על תנועת בני המושבים ההיסטורית והמפוארת שהתנתקה מתנועת האם בנוער העובד והלומד ומצאה אמא מאמצת בשומר החדש.

תפיסת עולם פוליטית ומדינית?
וואלה לא יודע, אבל שווה לתת על זה אל הדעת.

ומה מחר?
נקים צהל בהתנדבות?

השומר...
ההגנה...
הפלמח...
צהל...
השומר החדש...
מה השלב הבא?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

המשוטט
21-01-20, 17:29
לא אכנס לנושא השומר החדש כי אני פשוט לא מעורה בנעשה.

רק הבהרה בנוגע לבני המושבים
הם נאלצו לחבור לשומר כי אחרת לא היו מתוקצבים מהמדינה- יש תקופת הכשרה להקמת תנועת נוער חדשה

הפיצול היה בגלל שלמעשה הנוער העובד התקיים על תקציבי בני המושבים

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

יונתןמצפה
21-01-20, 17:34
לא אכנס לנושא השומר החדש כי אני פשוט לא מעורה בנעשה.

רק הבהרה בנוגע לבני המושבים
הם נאלצו לחבור לשומר כי אחרת לא היו מתוקצבים מהמדינה- יש תקופת הכשרה להקמת תנועת נוער חדשה

הפיצול היה בגלל שלמעשה הנוער העובד התקיים על תקציבי בני המושבים

Sent from my SM-G973F using Tapatalkידוע (למרות שגלשת קצת לפרשנות). אבל טוב שעדכנת כאן.
ועדיין, יש לתת הדעת לזה שבני המושבים היום הם השומר החדש.
על כל המשמעויות.

shachar
21-01-20, 17:36
יש ייתרון מסויים בתקציב ממשלה מוגבל.
אני מנחש שעל כל עמותה לא מתוקצבת שאכן תורמת, יש כמה וכמה שקיימות כדי שיוכלו להעביר אליהם תקציבים...

המשוטט
21-01-20, 18:00
ידוע (למרות שגלשת קצת לפרשנות). אבל טוב שעדכנת כאן.
על כל המשמעויות.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkאני מוחה ;-)

גם כשהיינו חטיבה בנוער העובד לא היה קשר ברמת השטח

ולאחר כמה עשרות שנים שאיני חלק מהתנועה אני מאמין ומקווה שזה עדיין כך גם תחת השומר.

לפי מה שהבנתי זה עדיין רק למען הבירוקרטיה

יונתןמצפה
21-01-20, 18:02
אם זה היה רק למען הבירוקרטיה, ולכאורה כזה פשוט, כנראה שבני המושבים היו עדיין תחת הנוער העובד.
אבל זה דיון שונה לחלוטין, נראה לי שנעזוב אותו...

kd2
21-01-20, 18:15
אני חושב שאפשר לתמצת את זה לשאלה יותר פשוטה.
תקציב האירגון הממוצע בנגיד... ה5 שנים האחרונות, הוא בערך 40 מיליון ?
ראיתם בפועל בשטח שינוי/אימפקט שתואם הוצאה של בערך 200 מיליון שקל ?
האם שנה הבאה כשזה יהפוך ל260 מיליון זה יהיה תואם ? ועוד שנתיים ?

אני חושב שלשומר היה פוש רציני באזור השנה שאני הצטרפתי 2013/2014 (לא הייתי מנכס את הפוש לכישוריי).
ואחרי זה הם נתקעו במקום והם לא משנים את תמונת המצב בשטח ביחס לכמה כסף שזה עולה.

boaz avrahami
21-01-20, 19:40
מצד שני, ליד הישוב שלי קמה חוות בודדים חצי חוקית, בבעלות זוג צעיר.
בלי התמיכה של השומר החדש שבאים בונים , שומרים ומעבים נוכחות בשטח הם לא היו יכולים אפילו לצאת מהחווה להתקלח.
באים כל הזמן מלא חברה צעירים מהשומר החדש עם אש ומוטיבציה. מלח הארץ עם מלא כוונות טובות שמזכירות לי קצת את החלוצים.
אולי בגלל שאני היום יותר מבוגר ושיניתי זווית ראיה אבל נדמה לי שמנצלים את כל הטוב הזה שלהם בצורה צינית.
אולי...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
21-01-20, 19:54
בועז, אני מקווה שאתה לא באמת חושב שמשכורת של 25000 ברוטו זה 'המוון' כסף כמו שכתבת.

אסף.

דרור ברלי
21-01-20, 19:57
אני קורא ומתבייש.
לא, לא בשומר החדש. אירגון מבורך, מלח הארץ.

מתבייש שוב במדינה שלי - מדינת ישראל, האויבת מס' 1 של כל אזרח ישראלי באשר הוא, שיצרה כאן מציאות הזויה.

boaz avrahami
21-01-20, 20:28
בועז, אני מקווה שאתה לא באמת חושב שמשכורת של 25000 ברוטו זה 'המוון' כסף כמו שכתבת.

אסף.

זה 25 כפול 5 לחמישה בכירים.
כן, זה המון לארגון שמגייס תרומות ומפעיל מתנדבים .

לא לעניין לקחת את המתנדבים התמימים והצעירים ולשלוח אותם להתרים את המעגל הקרוב אליהם ולנצל את אי הנעימות שלהם לומר לא.
בכלל נראה לי שהארגון הזה קצת מאבד את הדרך והולך לכיוון לא טוב.

תנועת נוער, שעורי דת , מפריט שרותי מדינה. ועוד.

בסך הכול הארתי את הנושא.
שכל אחד יתחבר במודע לאן שנח לו אבל לפחות לא בתמימות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
21-01-20, 20:37
כתבת:

ויש אפילו שני סמנכ"לים שמרוויחים המוון כסף

ולזה התייחסתי.
קודם כל הם לא מרוויחים הם משתכרים. זו משכורת ולא רווח ואני מניח שאתה מבין את ההבדל.
ואחרי זה - 20 עד 25 אלף שח ברוטו בחודש - זה לא המון כסף בישראל של ימינו. זו משכורת בינונית למנהל בדרג בינוני, משכורת קצת נמוכה למנהל בדרג שלהם. אפילו הייתי אומר שבשכרנכזה יהיה קשה להביא מנהלים ראויים.

אם ארגון התנדבותי צריך מנהלים בשכר? וכמה מנהלים? והאם בכלל מוסרי להתנדב כדי למלא מה שאמור להיות תפקיד של המדינה לדעתך? והאם ערבות ועזרה הדדית הופכים למטבעות עוברים לסוחר? לא לזה התייחסתי וגם אין לי דעה מוצקה בעניין . רק לאותו משפט שציטטתי.

אסף.

asafpeleg
21-01-20, 20:43
יש לנו מטע אבוקדו צעיר, 60 דונם, עדיין לא מניב. רוב העבודה כרגע ידנית, בעיקר עישוב. הטרקטור נכנס לכיסוח רק בין השורות. בשורות עצמן- עבודת יד. לפני שבוע יצר איתי קשר נציג השומר החדש, שאל אם אני צריך ידיים עובדות. ברור, תמיד..
יומיים אחרי, עצר אוטובוס, ירדו ממנו 40 מתנדבים. 40. תדריך קצר והם התחילו לעבוד. שאלתי (עוד קודם) מה להכין לחבר'ה. שום דבר, תביא כמה גריקנים עם מים וכמה מחצלות. באמצע היום הביאו להם חמגשיות, פירות וירקות. החבר'ה האלה עובדים עם חיוך, הכל נעשה בכיף והם עוד אומרים לי תודה. אז הנה לאן הולך (לפחות חלק) מהכסף, להאכיל ולהסיע מאות מתנדבים ביום, כלי עבודה ומה שצריך- חינם זה לא. אני בטוח שיש כאלה שעבורם הארגון שימש גלגל הצלה. הם מדהימים, פשוט כך.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

boaz avrahami
21-01-20, 21:01
אתה חושב שבגלל שאתה חקלאי מגיע לך שיתנדבו אצלך בעסק חברה צעירים ?

למה שלא יתנדבו גם לבעלי עסקים בעיר?

אני בטוח שרוב העסקים הקטנים במצב כלכלי קשה משלך ואין להם בית פרטי עם נחלה גדולה, עוד כמה בתים מסביב להשכרה ובית בנרחבה ששווים ומכניסים המון כסף ( לא מכוון אישית נגדך אלא להמחיש את הסיטואציה).

וואללה, לדעתי זה ניצול ציני של חברה צעירים.
הייתי מעדיף למשל אם היו מפקיעים את האדמות החקלאיות מכל מי שלא מתפרנס בחקלאות ומקצים אותם להגשמה מחדש של נוער חלוצי כמו אלו.
משאב מדינה שיפריח וישמור עליו במקום כל אלו שנמאס להם מחקלאות ויש לא מעט שישמחו.
סתם דיעה אישית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

dudu
21-01-20, 21:34
אתה חושב שבגלל שאתה חקלאי מגיע לך שיתנדבו אצלך בעסק חברה צעירים ?

למה שלא יתנדבו גם לבעלי עסקים בעיר?

אני בטוח שרוב העסקים הקטנים במצב כלכלי קשה משלך ואין להם בית פרטי עם נחלה גדולה, עוד כמה בתים מסביב להשכרה ובית בנרחבה ששווים ומכניסים המון כסף ( לא מכוון אישית נגדך אלא להמחיש את הסיטואציה).

וואללה, לדעתי זה ניצול ציני של חברה צעירים.
הייתי מעדיף למשל אם היו מפקיעים את האדמות החקלאיות מכל מי שלא מתפרנס בחקלאות ומקצים אותם להגשמה מחדש של נוער חלוצי כמו אלו.
משאב מדינה שיפריח וישמור עליו במקום כל אלו שנמאס להם מחקלאות ויש לא מעט שישמחו.
סתם דיעה אישית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בראיה עסקית כלכלית אתה צודק, אין הבדל בין עסק חקלאי לכל עסק אחר.
אלא שלתפיסת מובילי השומר החדש ישנו רובד נוסף, עסק חקלאי שלא משתלם כלכלית (לחקלאי החוקי) יפסיק לתפקד ובמקומו יכנס עוסק אחר, אולי חקלאי אולי לא וקרוב לוודאי שבאופן לא חוקי. היות והמדינה נכשלת כישלון חרוץ (דרור)בשמירה על אדמותיה התוצאה היא שטרור ובריונות כנגד חקלאים משתלמים מאוד.
לגבי שיעורי הדת - למיטב הבנתי מדובר בחיבור של הנוער לטקסטים ציוניים, ישראלים וגם יהודיים מגוונים מתוך תפיסה שהם חשובים להבנת החיבור שלנו כעם וכאזרחים למקום הזה. לא מדובר בהדתה מכל סוג שהוא. אם אני לא טועה רוב החברה בהנהגת הארגון הם חילונים.
הם דואגים לעזור לכל חקלאי חוקי שצריך עזרה גם אם לא מדובר ביהודי. רק מתנחלים הם הפלו קצת כשלא רצו לשמור בחוות ביהודה ושומרון בשנים הראשונות, עכשיו לדעתי שומרים גם שם.

ואם כבר להתנדב אז אני מעדיף בארגון כזה ולא במשטרה למשל שזה באחריות עליונה של המדינה.

דודו, מתנדב עצלן

shmil
21-01-20, 21:45
על כל המשמעויות.

אז זהו, שבמקרה אני מעורה ומעורב קצת.
הנטישה, שלא לומר בריחה המונית, של בני המושבים קרובה הרבה יותר ממה שחושבים.

בני המושבים הם לא השומר החדש וגם לא כל כך רוצים להיות, ודאי לא לאור ההבטחות הלא ממומשות של השומר החדש.
ואעצור כאן.....

יונתןמצפה
21-01-20, 22:34
ליד הישוב שלי קמה חוות בודדים חצי חוקית, ....
בלי התמיכה של השומר החדש... הם לא היו יכולים אפילו לצאת מהחווה להתקלח.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לא אמרת כלום בועז.
ואמרת הרבה.
אולי כדאי שתזכיר איפה אתה גר.
חצי חוקי זה גם חצי לא חוקי. ומה שקצת לא חוקי הוא לגמרי לא חוקי.

לתפישתי הארגון הזה היה צריך להתרחק מדברים כאלו כמו מאש.
העובדה שהוא פעיל גם בזה אומרת הרבה מאוד.

יש לי כמה חברים שמצביעים מרץ ובמקביל מתנדבים בארגון. למיטב ידיעתי, הם לא מודעים לפעילות הנל...

boaz avrahami
21-01-20, 22:44
לא אמרת כלום בועז.
ואמרת הרבה.
אולי כדאי שתזכיר איפה אתה גר.
חצי חוקי זה גם חצי לא חוקי. ומה שקצת לא חוקי הוא לגמרי לא חוקי.

לתפישתי הארגון הזה היה צריך להתרחק מדברים כאלו כמו מאש.
העובדה שהוא פעיל גם בזה אומרת הרבה מאוד.

יש לי כמה חברים שמצביעים מרץ ובמקביל מתנדבים בארגון. למיטב ידיעתי, הם לא מודעים לפעילות הנל...

איפה אני גר ולמה שמצביעי מרצ לא יתנדבו לארגון בגלל איפה שאני גר?

אני בטוח שיש בחווה הבודדת הזו הרבה יותר ציונות מאשר בכל מושבי עמק יזרעאל המדושנים ומעוטי החקלאים גם יחד.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יונתןמצפה
21-01-20, 23:27
נו בועז...
הדיון שלנו כאן הוא לא סביב פוליטיקה. הוא סביב מהותו ומאפייניו של ארגון השומר החדש.
דעתך או דעתי האישית בעניינים מדיניים ממש לא רלוונטיות.
אבל במידה ולארגון יש אג'נדה פוליטית לא מוצהרת שמיושמת הלכה למעשה בעזרת תרומות ומתנדבים, מן הראוי שמי שמתנדב ותורם יידע את זה.
לשמור על חווה לא חוקית שהשתלטה על שטח מעבר לקו הירוק לא בדיוק עומד בקנה אחד עם תפישת עולמם של מצביעי מרץ, ויותר מזה, עם הרבה מאזרחי ישראל.

אני לא בטוח שזה לגמרי הולם את הערך של שמירה על חקלאות ושטח שהחקלאים קיבלו מהמדינה.

boaz avrahami
21-01-20, 23:43
יונתן אתה מכניס אגנדה פוליטית.
לא כתבתי וזה גם לא נכון שהחווה השתלטה על שטח בבלי רשות.
רשמתי שהיא חצי חוקית ואל תתן לזה פרשנות נוסח מרצ וה BDS כי זה לא נכון.

תאר לעצמך שמחר גם החילים מהשומרון יסרבו להגן על הרצועה שיש בה רוב של מרצ.
יש מתנדבים שמאמינים שתפיסת אדמות מדינה גם בשומרון היא המשך החלוציות ואין סיבה שלא יהיה לזה מענה רק בגלל לחץ של קומץ זניח.
ומדובר בניגוד לדעתך באמת בקומץ זניח אך קולני בציבור הישראלי.

תנוח דעתך הם שם ברשות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יונתןמצפה
21-01-20, 23:52
יונתן אתה מכניס אגנדה פוליטית.
לא כתבתי וזה גם לא נכון שהחווה השתלטה על שטח בבלי רשות.
רשמתי שהיא חצי חוקית ואל תתן לזה פרשנות נוסח מרצ וה BDS כי זה לא נכון.

תאר לעצמך שמחר גם החילים מהשומרון יסרבו להגן על הרצועה שיש בה רוב של מרצ.
יש מתנדבים שמאמינים שתפיסת אדמות מדינה גם בשומרון היא המשך החלוציות ואין סיבה שלא יהיה לזה מענה רק בגלל לחץ של קומץ זניח.
ומדובר בניגוד לדעתך באמת בקומץ זניח אך קולני בציבור הישראלי.

תנוח דעתך הם שם ברשות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אוקי.
ייתכן ונתתי פרשנות יתר לדברים שלך. מתנצל.
ועדיין, להבנתי, הארגון הזה קם כדי לסייע לחקלאים לקיים את מה שעבורו הם קיבלו (לזמן מוגבל), ובהתאם לחוק שטח מהמדינה.
וזאת מתוך הכרה שחקלאות מאפשרת אחיזה בקרקע שהיא הבסיס לקיומנו כאן.
בעיני רבים מדובר בערך.

ואני מדגיש- קיבלו בהתאם לחוק.

תפיסת אדמות זה מושג אפור. יש יגידו אפור כהה.
אחיזה בשטח ע"פ חוק זה פחות אפור.
וזה הבדל גדול.

ההשוואה שלך את ארגון השומר החדש לחיילי צהל היא טעות מיסודה.
חיילי צהל נשלחו עי המדינה. אין להם את הפריווילגיה לסרב.
ארגון השומר החדש לא.
וזה בדיוק העניין!

boaz avrahami
22-01-20, 00:34
יונתן

אתה הולך לכיוון הפוליטי ולחרמות וזה לא העניין.
השומר החדש נולד לעזור לחקלאים עם עדרי בקר ובהמשך כמו במחאת האוהלים הגיעו עסקנים ויצקו לו תכנים נוספים ומשכורות ומנגנון ותנועת נוער ושעורי דת ועזרה בעישוב אבוקדו במקום שחקלאים יקחו פועלים.

לעצם השומרון שמטריד אותך, רבים מאלו שהרעיון של השומר החדש מלהיב אותם זוכרים מי האוייב של החקלאים ושל האדמות. וזה לא משנה אם הקו הוא כאן או שם - יש באזור כולו מלחמת תרבות ודת.
החווה שלידינו קיבלה התרים כחוק להחזיק את השטח כשטח מרעה.
לטעמי הם מפרשים בשטח את מה שמותר להם באופן מקל והמנגנון בסך הכול עוצם עין ועוזר למתנחלים לעקוף את החוק מימין.
למען האמת זו גם בדיוק הדרך שבה הוקמו רוב הישובים החקלאיים בשנות ה 20-40 של המאה הקודמת שהיום חלקם שכחו את שורשיהם ומתנהגים במוסריות כפולה.
תשאל את החבר שלך מבית שערים איך נקראים השטחים שלו שליד מנשיית זבדה ותחקור למה...
אחר כך תגייס אותם להפגין בכניסה לישוב נגד הכיבוש בעמק...
וגם תוכל אולי להבין חלק מהנזקים שנעשים בשטח לחלקות שעליהם השומר החדש שומר בלי להתנצל אבל הן גם הושגו בחטא

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

kd2
22-01-20, 00:52
מצד שני, ליד הישוב שלי קמה חוות בודדים חצי חוקית, בבעלות זוג צעיר.
בלי התמיכה של השומר החדש שבאים בונים , שומרים ומעבים נוכחות בשטח הם לא היו יכולים אפילו לצאת מהחווה להתקלח.
באים כל הזמן מלא חברה צעירים מהשומר החדש עם אש ומוטיבציה. מלח הארץ עם מלא כוונות טובות שמזכירות לי קצת את החלוצים.
אולי בגלל שאני היום יותר מבוגר ושיניתי זווית ראיה אבל נדמה לי שמנצלים את כל הטוב הזה שלהם בצורה צינית.
אולי...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

בהנחה והתגובה הייתה לתגובה שלי...

אין ספק שיש להם הרבה זכויות, כל מי שהתנדב יודע זאת.
זה גם לא מפתיע, הם עוסקים בייצור הזכויות האלו באופן ממוקד, זה תפקידם. אז יוצא שיש כאלו.
אבל האם זה פרופורציונלי לסכום שמוציאים על זה ? האם ההתקדמות מספיק מהירה? לא חושב.
האם לא היית מייצר יותר שינוי בשטח עם כך וכך מליוני שקלים בשנה ?
האם לא היה אפשר כבר למגן את כל החוות ששמרתי בהם כדי אשכרה לייצר שינויי מורגש, ולא להמשיך לשמור שם כמו חמורים כשאפילו גדר שלמה, מערכת התראה ומצלמות אין שם ?
האם יש תוכנית לנסות לעשות זאת בעתיד ?
האם יש תוכנית להשתמש בכסף כדי לקדם את התהליכים שכבר מחוץ לשטח ובבתי המשפט?
הרי ברור ששם הבעיה הכי גדולה, כי לכל חווה ושטח כזה יש "אויב טבעי" מוכר לכולם, ששלטון החוק לא מצליח לרסן על אף שברור שהוא עובר על החוק.

זה כאילו נוח להם שצריך לשמור בחוות כדי להצדיק את קיומם, אבל אין מספיק פעילות איכותית לפני הגניבה ואין מספיק פעילות איכותית אחריה (זאת שכבר תלויה בבית המשפט).

asafpeleg
22-01-20, 06:03
בועז אני ממש לא חושב שבגלל שמישהו חקלאי מגיעה לו זכות יתר על פני עוסק אחר. חקלאות היא עסק לכל דבר, בראייה קפיטליסטית, ואם ענף חקלאי לא מחזיק את עצמו אז חבל...
לגבי הקביעה הנחרצת שלך שחקלאים יקחו פועלים בשכר במקום מתנדבים- סלח לי, אתה לא בכיוון. אין פועלים! אין תאילנדים, אין עזתים וכמובן שאין ישראלים. ואם כבר יש, אז לרוב זה בגלל שלחקלאי אשר מעסיק פועלים בשכר יש נקודתית פחות עבודה אז הוא יכול להעביר עובדים, לימים ספורים. אף על פי שזה לא מתוכנן ואין לדעת מתי זה יקרה, זה מה שאנחנו עושים בשנתיים האחרונות.
אנחנו אגב, לא פנינו אליהם לעזרה או לסיוע (ולא שבאמת המצב היה קשה), להם יש יכולת לדעת מי צריך עזרה, וזה מבורך לדעתי.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

shachar
22-01-20, 07:44
האם לא היה אפשר כבר למגן את כל החוות ששמרתי בהם כדי אשכרה לייצר שינויי מורגש, ולא להמשיך לשמור שם כמו חמורים כשאפילו גדר שלמה, מערכת התראה ומצלמות אין שם ?
.

יכול להעיד על חוות בקר שבה המצלמות תיעדו בזמן אמת את גניבת הגדר עצמה.
גורמי הביטחון הרשמיים לא היו שם והתמהמהו בסיוע עד שהיה לא רלוונטי.

אומי5
22-01-20, 08:42
ההסבר של רכז ההדרכה הוא:

כחלק מההכשרה של מתנדבי שנת שרות או שרות לאומי, הם עוברים הדרכות שונות שמתקצבות כ"זהות יהודית" ע"י המשרד הדתות.

מפה, שכל אחד יבין איך זה זורם לו...

איל מ
22-01-20, 09:59
אם הם מצליחים להשיג כסף ממשרד שקרכלשהו בתירוץ של הדרכת שקרכלשהואחר הרי שכל הכבוד להם. ברור שהכסף הזה משמשלעוד פעילויות של הארגון.

boaz avrahami
22-01-20, 12:42
אם הם מצליחים להשיג כסף ממשרד שקרכלשהו בתירוץ של הדרכת שקרכלשהואחר הרי שכל הכבוד להם. ברור שהכסף הזה משמשלעוד פעילויות של הארגון.

זה לא משהו שאנחנו מאשימים בו את המפלגות הדתיות והישיבות וההתנחלויות שמארגנות כל מיני כספים עם כותרות מפוברקות למען מטרתם?

אהה, לחקלאים זה מותר כי האידיאולוגיה שלהם שווה יותר.
ככה זה כשאתה מאמין שיש לך זכויות יתר בחברה אז למה כשמישהו אחר מתישב על הברז זה נראה לנו לא בסדר?

זה מוקדש לכל חברי שחושבים ששחיתות שלטונית היא נחלתו של ביבי בלבד ושכחו מי המציא את השיטה ועדיין מאמין בה כש... הכסף זורם אליו.

זלמן 1
22-01-20, 13:19
דרך אגב, לגבי החווה שדוברה קודם.
אני מעריך בסבירות גבוהה לאיזו אתם מתכוונים. בכל מקרה החווה הנה על אדמות מדינה, חוקית למהדרין.
נכון שיש איסור על הקמת מבנים למגורים, ואכן אין שם מבנים למגורים ע"פ הגדרת החוק.
הכל חוקי למהדרין.

איל מ
22-01-20, 14:44
זה לא משהו שאנחנו מאשימים בו את המפלגות הדתיות והישיבות וההתנחלויות שמארגנות כל מיני כספים עם כותרות מפוברקות למען מטרתם?

אהה, לחקלאים זה מותר כי האידיאולוגיה שלהם שווה יותר.
ככה זה כשאתה מאמין שיש לך זכויות יתר בחברה אז למה כשמישהו אחר מתישב על הברז זה נראה לנו לא בסדר?

זה מוקדש לכל חברי שחושבים ששחיתות שלטונית היא נחלתו של ביבי בלבד ושכחו מי המציא את השיטה ועדיין מאמין בה כש... הכסף זורם אליו.

ככה זה עובד. לא רק בארץ ואין קשר לחקלאי או לא (את החקלאי לא מעניין מאיפה מגיע הכסף לארגון). עקום? לא יודע. העולם עקום (למעט בעיני אלו שחושבים שהוא שטוח). ביבי? לא תגרור אותי לשם. זה לא מעניין אותי.
אגב. יש לך איזו טרוניה לא מוסברת כלפי "חקלאים שמנים". אולי בקרב החקלאים שאתה מכיר מהאליטה הישנה מהמושבה המפוארת יש כאלה.
רוב החקלאים שאני מכיר עונים להגדרה של שורדים בקושי. וגם למושבניקים שעברו לגדל מחסנים להשכרה ויחידות דיור אין לי טענות. בהרבה מקרים זה אחרי שהמדינה חיסלה להם את משלח היד בעצמה (או ישירות, או בעקיפין ע"י חוסר מענה לבעיות שלהם שמתפקיד המדינה לתת).

לגבי ארגונים שנוטלים תפקידים להם המדינה אמורה לדאוג, לא נראה לי שזה הדיון כאן.

boaz avrahami
22-01-20, 16:04
שורדים בקושי אבל עם נכסים במליונים, לא?
עם אפשרויות בניה שאין בשום מגזר דומה בארץ ( שמעניקות הכנסה פסיבית שמנה)...
הם לא תושבי עירות פתוח ששורדים בקושי, בוא לא נתיפיף.
איבדת קנה מידה קצת.

הטיעונים שלך משרתים נהדר את כל מי שצריך להתמודד עם טענות השחיתות הנוכחיות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

alto
22-01-20, 16:30
שורדים בקושי אבל עם נכסים במליונים, לא?
עם אפשרויות בניה שאין בשום מגזר דומה בארץ ( שמעניקות הכנסה פסיבית שמנה)...
הם לא תושבי עירות פתוח ששורדים בקושי, בוא לא נתיפיף.
איבדת קנה מידה קצת.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דמגוגיה זולה שלצערי תופסת יותר ויותר במדינה.
אני במקור מאחד מ'המושבים' הנחשבים בארץ, יש לי עדיין הורים ושני אחים שם, שלושת המשקים שלהם לא פעילים כבר, ולא בגלל שלא רוצים, החקלאות כבר פשוט לא כדאית בארץ, ויש מי שדואג לזה כבר הרבה שנים (בנוסף לגורמים אובייקטיבים) בין השאר ע"י ובגלל הדמגוגיה שגם אתה מפיץ.

אין שום 'הכנסה פסיסית' ובולשיט כזה שם, יש נסיונות נואשים להחזיק את הראש איכשהו מעל המים, יש המון פשיטות רגל, אנשים שאיבדו את כל מה שהיה להם, המשק שעבדו עליו עשרות שנים, התאבדויות...

הדמגוגיה הזאת של מושבניקים וקיבוצניקים מליונרים שהפכו את המשק ל'הכנסה פסיבית' כהגדרתך, מבוססת על כמות קטנה מאוד של מושבים וקיבוצים במכרז הארץ בלבד, שבמקרה איפה שהתיישבו להם אבותיהם לפני 70-100 שנה היום נחשב בועת נדל"ן (אז זה היה ביצות או שטח אחר ראוי בקושי להתיישבות).
אז נכון, יש את געש, שפייים ועוד כמה קיבוצים עשירים, על כל אחד מהם יש הרבה עשרות קיבוצים בפריפריה האמיתית שהאדמה שלהם שווה 0 עגול.

הדירה בשיכון רכבת שקיבל עולה בשנות החמישים בדימונה (לא מדבר בכלל על דרום ת"א וכו' ), שווה היום לצערי הרבה יותר מהמשק המפואר לשעבר של אבא שלי שיושב על הגבול, משק שמעשית הרחיב ושמר על גבול ישראל (לא בפרפארזה).

boaz avrahami
22-01-20, 16:36
רוצה להחליף את המשק תמורת דירה בשיכון רכבת בדימונה?

רק תגיד ועשינו עיסקה מיד וכך נוכל לדעת מי ביננו דמגוג.
אני מוכן להיות דמגוג עם משק תמורת דירת שיכון ואתה מוכן להיות סתם דמגוג . כנראה.

בכל מקרה ההצעה רצינית ומידית.
מוכן אפילו לשדרג אותה קצת

אגב, החקלאות בין היתר לא רווחית כי מרבית החקלאים מחפשים עבדים זולים וכבר דורות לא עובדים בעצמם עבודה פיזית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
22-01-20, 16:48
כמו שאמרתי, אתה כנראה מכיר חקלאים קצת אחרים.

alto
22-01-20, 16:54
רוצה להחליף את המשק תמורת דירה בשיכון רכבת בדימונה?

רק תגיד ועשינו עיסקה מיד וכך נוכל לדעת מי ביננו דמגוג.
אני מוכן להיות דמגוג עם משק תמורת דירת שיכון ואתה מוכן להיות סתם דמגוג . כנראה.

בכל מקרה ההצעה רצינית ומידית.
מוכן אפילו לשדרג אותה קצת

אגב, החקלאות בין היתר לא רווחית כי מרבית החקלאים מחפשים עבדים זולים וכבר דורות לא עובדים בעצמם עבודה פיזית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יפה שאתה שואל, עונה במקומי, מסיק מסקנות ואז גם קורא לי דמגוג.
אז ככה:
1. לי אין משק, אני גר בהרחבה של מושב במרכז, מתפרנס יפה מהי-טק, כך שאני לא רוצה להחליף כלום, תודה על ההצעה.
2. אבא שלי כבר ימות במשק שלו, הוא בפנסיה ולמזלו בלי יותר מידי חובות.
3. וכן, הרבה אנשים במושב, חברים של ההורים שלי, כאלו עם קצת פחות מזל או חקלאים פחות מוצלחים, מכרו את המשק, הוסיפו מהחסכונות או בעזרת הילדים וקנו דירות שיכון, בדימונה לא זוכר, אבל בודאות בב"ש, דרום ת"א, קריית יונה ועוד (אלו שאני מכיר אישית) , אז כן לשאלתך, הם החליפו משק בדירת שיכון.
4. בתור 'עבד' לשעבר במשק מגיל 7 עד לגיוס יחד עם האחים שלי ועם הורי, תודה, אבל לא צריך לחפש עבדים נוספים, היו לנו מספיק 'עבדים' מהמשפחה. (ושלא ישמע שאני מתלונן - מאוד אהבתי להיות 'עבד').

boaz avrahami
22-01-20, 17:00
תגיד, על המגרש בהרחבה שילמת מחיר מוזל?
כזה שהוא כמעט מתנה ויש כאלה זכויות רק לבני מושבים?
אתה רוצה לשתף אותנו כמה בתים יכול חקלאי לבנות בנוסף לביתו על נחלה א׳?

אם יש לכם זקנים נוספים במושב שרוצים להחליף בית במושב בדירה תתקשר מייד

עדיף באמת שתסתמו את הפה עם כל הזכויות יתר שיש למושבניקים בכיינים.
אתם רק עושים מעצמכם צחוק עם הטיעונים שלכם.
תכף נגייס גם לכם תרומות....

אופס, מזה בעצם התחיל השרשור [emoji849]

נזכרתי פתאום בהפגנות של החקלאים מהמושבים בעמק בשנות השמונים.
ברגע אחד שמתי לב שכולם הגיעו להפגנה עם מכוניות וטרקטורים חדשים חדשים וצחקתי לעצמי על ההתקרבנות שלהם.
אנשים שרחוקים מלהבין מצוקה אמיתית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

alto
22-01-20, 17:58
כשנגמרים הטיעונים מתחילים לגדף, חבל, בתחומים אחרים אני דווקא מאוד מעריך את מה שאתה כותב.

ואם נחזור לעניין, אני ממש לא בעד השומר החדש, לא אוהב את מה שהם עושים, יותר נכון איך שהם עושים, בין השאר בגלל הטיעונים שאתה העלית.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

עפר ג
22-01-20, 18:00
מאיפה התחיל השרשור ואיפה הוא עכשיו ועוד מישהו כתב בלי פוליטיקה ואחרי זה דחף אותה עמוק .
מעניין שבארץ כל מי שמצליח בעסקים הוא מושא להערכה חוץ מהחקלאי. אם כבר מוצאים אחד כזה ישר הוא עושק קרקעות שעושה כסף על חשבון המדינה. אני גדלתי במושב חקלאי ונטשתי את החקלאות כי לא ראיתי בה ביטחון כלכלי. רוב בני גילי שנשארו בחקלאות היו חיבים לגדול כדי להישאר רווחיים. כולם משלמים עדיין את ההלוואות שלהם באמצע שנות החמישים שלהם ולא רואים את הסוף. המדינה הפכה את המושבים והקיבוצים לנדל"ן.היום אף אחד לא קונה משק בשביל להיות חקלאי אלא כדי להקים לו אחוזה. ולדעתי המדינה קיבלה החלטה לחסל את החקלאות, זה פשוט קורה לאט. אל תדאג בועז עוד חצי דור לא ישאר פה אף חקלאי. אז אני לא חושב שהחקלאים נקיים מאשמה במצב שלהם אבל הם בטח לא אשמים במצב שנוצר. הם היו מתים לחזור למצב שלפני 30 שנה של משק קטן בלי פועלים, תאילנדים ושאר ירקות.

אמיר ב.א
26-01-20, 12:27
אם נחזור לכיוון המקורי של השירשור ,
אני גר במקום שיש בו הרבה גניבות , התפרצויות , גם בשטחים חקלאיים , גם בבתים וגם גניבות של רכבים...

בתחום של ההגנה על החקלאים באיזור , סיורים בשטח , ותפיסה של גנבים עם תוצרת ביד , השומר החדש עושים עבודה טובה מאוד.

מכייון שאין מענה לכמות הגניבות הגדולה , התארגנו גם התושבים לשמור על הבתים ואנחנו עושים סיורים בלילות.

אין מספיק מענה לעניין לא מבחינת החקלאות ולא מבחינת הגניבות והתפרצויות לבתים.

אני מסתכל על השורה התחתונה - הם עושים עבודה טובה.

אמיר.

יונתןמצפה
26-01-20, 12:34
ותפיסה של גנבים עם תוצרת ביד , השומר החדש עושים עבודה טובה מאוד.

אמיר.

השומר החדש תופסים גנבים?
זה חדש.
תחת איזו סמכות?

או שהתכוונת שהם רואים אותם גונבים ובורחים...? אם כן מה אז? איך זה עוזר?

אומי5
26-01-20, 13:00
יש הבדל גדול בין מושבניק בבצרה, שגם אם המשק קרס יש לו ממה לחיות לבין מגדל פלפלים בערבה שאם לא יקטוף היום לא יאכל מחר.

גם אני הרבה יותר מתחבר להתעסקות של השומר בשמירה ולא בעבדות עצמן.
אבל אני כמי שלא הרים את הכפפה וגם לא מתנדב, לא רואה את עצמי כמי שיקבע את גבול העזרה שלהם.
כל עוד בחלק הארי של העובדה שלהם הם עוזרים לחקלאי פריפריה שצריכים עזרה ולא מסדרים מחסני איסכורית בבצרה, אני שמח לתמוך בהם בכמה גרושים.

mugi8675
26-01-20, 14:24
בועז, אתה לא בן מושב מעמק יזראל במקור?

גיא
26-01-20, 15:50
בועז, אתה לא בן מושב מעמק יזראל במקור?

התגלה הסוד ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

המשוטט
26-01-20, 16:48
יגוסלבים....אנשים קשים ;-)

אמיר ב.א
27-01-20, 10:51
למשל - סיור שלהם ראה כמה בני דודים באיזה 2 בלילה הולכים בצורה חשודה ,
הודיע לקבט שהתקשר למשטרה שתפסו אותם - עם כמה מאות קג אבוקדו ברכב.

זה אכן לא מה שקורה יום יום - כי יש הרבה פריצות וגניבות שלא תופסים , אבל זה יותר טוב מכלום.

השומר החדש תופסים גנבים?
זה חדש.
תחת איזו סמכות?

או שהתכוונת שהם רואים אותם גונבים ובורחים...? אם כן מה אז? איך זה עוזר?

גיא
27-01-20, 13:18
לפעמים זה קורה גם בלי השומר

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/88e1b4b381287453256c4af8c771f2a5.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200127/907b0faccb8099165c3165cd3048445f.jpg

boaz avrahami
27-01-20, 14:03
יגוסלבים....אנשים קשים ;-)

הופה...
מה המקורות שלך?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יונתןמצפה
27-01-20, 15:10
למשל - סיור שלהם ראה כמה בני דודים באיזה 2 בלילה הולכים בצורה חשודה ,
הודיע לקבט שהתקשר למשטרה שתפסו אותם - עם כמה מאות קג אבוקדו ברכב.

יפה.
כל הכבוד

המשוטט
27-01-20, 16:12
הופה...
מה המקורות שלך?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94אל תשאל ;-)

תכלס מדובר בחיבה בלתי מסוברת להיסטוריה של המושבים בארץ...

אולי כבן להתישבות האובדת עצות זה נסיון להבין מה עבר לסבא שלי בראש כשהחליט להיות מושבניק....

אז אני מניח שאתה צאצא של פפו.... ;-)

boaz avrahami
27-01-20, 16:49
הבנתי את המקורות שלך... וויקי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
27-01-20, 16:52
התחילו לתת פרסומת בגלי צהל בקריאה נרגשת להתנדב

נראה שהם אבדו כל תקווה שביבי או פרץ יעזרו להם.

shachar
27-01-20, 16:55
התחילו לתת פרסומת בגלי צהל בקריאה נרגשת להתנדב

נראה שהם אבדו כל תקווה שביבי או פרץ יעזרו להם.

Sent from my iPhone using Tapatalkטו בשבת מתקרב....

גיא
27-01-20, 16:59
טו בשבת מתקרב....

דווקא בפרסומת היתה גברת חקלאית שספרה בהתרגשות שהשומר עזר לה בקטיף אבוקאדו ...

כנראה תיילנדים כבר לא cool ...

איל מ
27-01-20, 17:43
לפעמים זה קורה גם בלי השומר

עושה רושם שמי שעצר אותם היה הבוץ ולא המשטרה.

asafk
27-01-20, 18:13
דווקא בפרסומת היתה גברת חקלאית שספרה בהתרגשות שהשומר עזר לה בקטיף אבוקאדו ...

כנראה תיילנדים כבר לא cool ...

Sent from my iPhone using Tapatalkכנראה שאין מכסות לתאילנדים.

אסף.

גיא
27-01-20, 18:29
כנראה שאין מכסות לתאילנדים.

אסף.

עוד יותר חמור ממה שחשבתי, כלומר המדינה החליטה שתרומות של אזרחים מעבר לתרומה הרגילה החודשית לממשלה זה סבבה ...

המשוטט
27-01-20, 19:05
הבנתי את המקורות שלך... וויקי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94גם
אבל לא רק

opl
27-01-20, 19:09
לא נכנס לכם לדיון המרתק אך לא מנומס של בעד ונגד.

מי שכן רוצה להתנדב:
https://sundoapp.com/

shachar
27-01-20, 20:20
.

לכו במקום להתנדב למשמר הגבול במסגרת מתמי״ד.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

https://www.israelhayom.co.il/article/524627

כנראה גם שתפ עם משמר הגבול בתכנית

boaz avrahami
27-01-20, 20:33
אני אקבל רויאלטי על הרעיונות שאני נותן להם.

הנה עוד סטרטאפ בעניני עבודה-
שבני המושבים יעשו גיוסים לעזור לחקלאות וימירו את הריזרים חזרה בטרקטורים...
ואם כבר לא בא להם על חקלאות אז שהמנהל יקח מהם את האדמה ויקצה אותה מחדש לדור צעיר שרוצה להיות חקלאים.
האדמה היא פקדון של המדינה לצורכי חקלאות ולא אמור להיות נכס לדורות של מי שנטש את המקצוע, לא?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
27-01-20, 20:37
ההתנדבות/גיוס היא לא בשביל מי שנטש.
היא לטובת קרקע שמעובדת...

boaz avrahami
27-01-20, 20:52
ההתנדבות/גיוס היא לא בשביל מי שנטש.
היא לטובת קרקע שמעובדת...

אין קרקע נטושה. היא מוחכרת.
יש המוני חקלאים שנטשו את המקצוע ואוחזים בבעלות לכאורה בקרקע.
הרעיון שלי הוא שהמדינה תממש את הסעיף בהסכם חכירה איתם שמאפשר לה לקחת מהם את הזכויות בקרקע אם אינם מעבדים אותה בעצמם...
את המשאב הזה להקצות לדור החלוצים הבא שירצה להגשים אילו רק יתנו לו את המשאבים (אדמה)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

six 4 life
27-01-20, 21:28
את המשאב הזה להקצות לדור החלוצים הבא שירצה להגשים אילו רק יתנו לו את המשאבים (אדמה)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
יש רק בעיה אחת
המדינה (המוסד) לא מעוניינת ולא רוצה חקלאות, ואפילו עומלת עמל רב לחסל אותו אט אט ובטוח.

boaz avrahami
27-01-20, 23:52
היא אולי לא מלטפת את המגזר כמו בימים שהיה להתחשבות האובדת יצוג מכובד במפלגת השלטון ( המערך) אבל אם התאוריה שלך הייתה נכונה היינו רואים שדות בור בעוד שלמעשה בפועל כל השדות מעובדים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
28-01-20, 09:26
אני גיששתי קצת, בשיחות חולין, לגבי העסקה של ילדים (פרטי. בשביל הילדים שלי בעתיד, שיגדלו על משהו חוץ מטמבלפון ו"מה מגיע לי"), רוב החקלאים לא מוכנים לשמוע מזה. זה בעיקר כאב ראש ונזקים בשבילם.
יש לי עוד כעשור עד שזה יהיה באמת רלוונטי. נראה לאן יתפתח, אבל השומר נראית כמו אחלה אופציה.

אומי5
28-01-20, 09:53
אין קרקע נטושה. היא מוחכרת.
יש המוני חקלאים שנטשו את המקצוע ואוחזים בבעלות לכאורה בקרקע.
הרעיון שלי הוא שהמדינה תממש את הסעיף בהסכם חכירה איתם שמאפשר לה לקחת מהם את הזכויות בקרקע אם אינם מעבדים אותה בעצמם...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מסכים לחלוטין, ואפילו מכיר חקלאים צעירים וחדורים שנכנסו לתחום בשנים האחרונות.

avikkllk
28-01-20, 21:40
שבוע שעבר היתה כתבה,
מושב באזור שלנו עין יעקב חקלאי מגדל פרות

תפס שודדים על חם שרדפו אחריו עד לתחנת המשטרה כי רצו להכות אותו על כך שתפס אותם על חם.

למחרת בבוקר כל הגידור שלו קרוע
ושטחים שלמים הרוסים.

מה קרה?הגיעו מתנדבים מהשומר החדש.
הרימו גדרות חדשות תיקנו את הנזק
ונשארים לשמור.

אז הם מקבלים קצת שיעור יהדות?
למה לא?אני חלקאי ואני גדל וגדלתי על יהדות וקשרייה לארץ ישראל.

בני המושבים נוהרים בנהירת ענק.
כי לעבוד בידיים ולהרוויח 10 ו15 אלף
או ללכת ללמוד כמה שנים ולהרוויח במרכז במקרה הרע כפול שתיים בלי לכלך את הידיים .

אז צר לי חברים.
הצפון וכל האזורים החקלאיים אם ביוש ואם בבקעה עברו להיות מערב פרוע

אז אם יש אירגון שבסוף מוכן לתת יד
שיקח גם 50 מיליון מתקציב המדינה
לעומת המאות מיליונים שבעלי ההון גונבים ממנה

פה לפחות יותר חיר .
שימשיכו ללמוד יהדות , ולתת יד לזולת.
גם הוא שם למעלה וגם אני מסתכל על זה בצורה הכי טובה מוקירים תודה לאנשים האלו.

בטח עדיף שהעמותות "שתורמות" לחולים וליתומים וחולי שיקבלו מאות מיליונים מהמדינה
ובראשם יושב אדם שמרוויח משכורת שנתית שלי לפחות בחודש מכסף שצריך ללכת לאחרים עדיף...כי הוא לא לומדת שיעורי דת..הוא מלמד את כולם איך לגנוב.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

יונתןמצפה
28-01-20, 22:00
https://www.hashomer.org.il/featured_item/%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%91%D7%9E%D7%92%D7%91/

לא יודע מה אני חושב על זה.
אבל סוג של ביצה שהטילה תרנגולת...

boaz avrahami
29-01-20, 02:59
https://www.hashomer.org.il/featured_item/%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%91%D7%9E%D7%92%D7%91/

לא יודע מה אני חושב על זה.
אבל סוג של ביצה שהטילה תרנגולת...

הפטנט הזה קיים בעמק יזרעאל כ 30 שנה חלקית אפילו במימון המועצה האזורית.
יש מה שנקרא מתמי״ד שזה מתנדבים במדים מקרב האוכלוסיה החקלאית שמחזיקים תעודת שוטר מתנדב ומסיירים בשטח...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

boaz avrahami
29-01-20, 03:05
שבוע שעבר היתה כתבה,
מושב באזור שלנו עין יעקב חקלאי מגדל פרות

תפס שודדים על חם שרדפו אחריו עד לתחנת המשטרה כי רצו להכות אותו על כך שתפס אותם על חם.

למחרת בבוקר כל הגידור שלו קרוע
ושטחים שלמים הרוסים.

מה קרה?הגיעו מתנדבים מהשומר החדש.
הרימו גדרות חדשות תיקנו את הנזק
ונשארים לשמור.

אז הם מקבלים קצת שיעור יהדות?
למה לא?אני חלקאי ואני גדל וגדלתי על יהדות וקשרייה לארץ ישראל.

בני המושבים נוהרים בנהירת ענק.
כי לעבוד בידיים ולהרוויח 10 ו15 אלף
או ללכת ללמוד כמה שנים ולהרוויח במרכז במקרה הרע כפול שתיים בלי לכלך את הידיים .

אז צר לי חברים.
הצפון וכל האזורים החקלאיים אם ביוש ואם בבקעה עברו להיות מערב פרוע

אז אם יש אירגון שבסוף מוכן לתת יד
שיקח גם 50 מיליון מתקציב המדינה
לעומת המאות מיליונים שבעלי ההון גונבים ממנה

פה לפחות יותר חיר .
שימשיכו ללמוד יהדות , ולתת יד לזולת.
גם הוא שם למעלה וגם אני מסתכל על זה בצורה הכי טובה מוקירים תודה לאנשים האלו.

בטח עדיף שהעמותות "שתורמות" לחולים וליתומים וחולי שיקבלו מאות מיליונים מהמדינה
ובראשם יושב אדם שמרוויח משכורת שנתית שלי לפחות בחודש מכסף שצריך ללכת לאחרים עדיף...כי הוא לא לומדת שיעורי דת..הוא מלמד את כולם איך לגנוב.

ראיתי את הסרטון בחדשות.
לא הבנתי למה החברה היהודים בורחים כמו ילדות פחדניות במקום להלביש אחד מהם על המכסה מנוע ולגמור עניין.
אם תמשיכו לברוח הם ימשיכו לתקוף.

בימים של יעקב יעקב מעין יעקב זה לא היה קורה... [emoji1787]
תשאל את דני

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

יונתןמצפה
29-01-20, 04:03
הפטנט הזה קיים בעמק יזרעאל כ 30 שנה חלקית אפילו במימון המועצה האזורית.
יש מה שנקרא מתמי״ד שזה מתנדבים במדים מקרב האוכלוסיה החקלאית שמחזיקים תעודת שוטר מתנדב ומסיירים בשטח...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94מוכר וידוע.
זה לא אותו דבר.
תתעמק קצת באופן שבו מה שצירפתי עובד בדגש על השתפ מול השומר החדש.

boaz avrahami
29-01-20, 05:53
זה מה שאני רואה בלינק שלך ולא מבין על מה המהומה.

״יחידת השומר במג"ב הוקמה בשיתוף פעולה עם המשטרה כדי להעמיק את פעילויות הארגון בתחום השמירה והמאבק בפשיעה חקלאית.
שיתוף הפעולה החל בשנת 2014 על בסיס ההבנה שבשטחי הפעילות של ''השומר החדש'' חסר כח מקצועי בעל סמכויות אכיפה שיורשה לבדוק ולתפוס עבריינים בשעת מעשה.

מתנדבי היחידה פועלים למניעת אירועי פשיעה חקלאית וסיכולם. הם יוזמים מארבים ויוצאים לסיורים. הם עוברים הכשרה ייעודית, מספר מפגשים שבהם נידונים התכנים הרלוונטיים למשימה ובסיומה מוענקות להם סמכויות שוטר.

בתוקף הסמכויות האלה הם פועלים ככוח משטרתי מיומן המסייע במקרי גניבות, פלישות לשטחים והצתות. פעילות השטח המקצועית מנווטת לפי המידע מודיעיני שנאסף ע"י מג"ב.

מאז הקמתה, צברו מתנדבי היחידה מספר לא מבוטל של הצלחות: תפיסת גנבים של תוצרת חקלאית בעמק הירדן ובגליל התחתון, תפיסת חשודים ב"שחיטה שחורה" של בקר, מניעת גניבות תבואה ועוד.״

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

avikkllk
29-01-20, 07:54
ראיתי את הסרטון בחדשות.
לא הבנתי למה החברה היהודים בורחים כמו ילדות פחדניות במקום להלביש אחד מהם על המכסה מנוע ולגמור עניין.
אם תמשיכו לברוח הם ימשיכו לתקוף.

בימים של יעקב יעקב מעין יעקב זה לא היה קורה... [emoji1787]
תשאל את דני

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94נפלו על מושב של כורדים...היו ממשיכים שני מושבים למעלה למרוקאים הגנבים שהיו מתקשרים למשטרה חחח

עפר ג
29-01-20, 08:14
היהודים בורחים כמו ילדות כבר שנים. מי שלימד אותם שאסור להרביץ כמו בגן זאת המדינה. מי שמרים יד על גנב או סתם משחית שטחים מקבל תלונה במשטרה ואם השתמש בנשק חלילה אתם יודעים מה קורה נכון? בסוף היהודים ממגנים את עצמם לדעת, אזעקות, גדרות, שער צהוב גדול עם קוד ושומר. זה לא באמת עוזר וזה במקום לממש את הזכות הכי בסיסית וזה להגן על עצמנו משפחתנו ורכושנו. אם היינו עושים את זה לא היה צריך את חוק דרומי, הבדואים לא היו מרגישים כל כך בנוח להבריח סמים בגלוי או לגנוב רכב מול הפרצוף של הבעלים בברכת צפירה. לא להשתולל עם טרקטורונים בשדות של חקלאים ולא לגדוע מטעים או לשרוף טרקטורים בטרור חקלאי.
וכמובן לא היה צריך את השומר החדש.
יום טוב, עפר.

יונתןמצפה
29-01-20, 09:28
זה מה שאני רואה בלינק שלך ולא מבין על מה המהומה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אין מהומה.
כתבתי שאני לא יודע מה אני חושב על זה.
בכל מקרה, זה לא המתמיד, ולו רק מבחינת ההגדרה.

המתנדבים שם הם קודם כל אנשי (מתנדבי) השומר החדש, שעברו הכשרה כדי לקבל סמכויות שוטר. לא יודע אם יש משמעות לדבר הזה מעבר לסמנטיקה, אבל זה המצב.
מגב מקצים להם את ההכשרה, את הציוד, וגם מפקד רסמי שזה עיסוקו.
הם לא פועלים תחת מרחב כפרי מסויים אלא תחת מרחב התנדבותי של השומר.
הם ממוקדים נטו נגד הפשיעה החקלאית ובגדול לא מתעסקים עם הגנה וביטחון על מגזרים אחרים באוכלוסייה.

שוב, אין מהומה.
אני מניח שלו זו היתה יחידת מגב סטנדרטית שרק קולטת מתנדבים הייתי יודע להגיד שזה נפלא.
אי הנחת שלי מגיע מהעובדה שזו יחידה של אנשי השומר שיש להם סמכויות שיטור. אם תרצה, התרחבות השומר לתוך מוסדות המדינה.

ולכן כתבתי, מרגיש כמו ביצה שהטילה תרנגולת.

-->