PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא שטח, המלצה לרכב ראשי.

נדב42
25-01-20, 13:15
זוגתי נוסעת ברכב ליסינג מהעבודה שלה, והודיעו להם שלא עומדים לחדש את חוזי הליסינג, וככל הנראה משרדי החברה יעברו למיקום קרוב לתחנת רכבת בת"א. יש לה בערך שנה להתארגן, אז אין לחץ..

הגברת לא מפונקת בכלל (לא היו לה טענות לפיקאנטו מחורבנת, והיא נוהגת בכל הרכבים שיש בבית), לא מבינה יותר מדי ברכבים, לא יודעת להגיד מה היא מחפשת ברכב, אבל בהחלט יש רכבים שמעניקים לה חדוות נהיגה [emoji846] (היא זוכרת לטובה הונדה סיוויק)

אז מה מחפשים ? לפי סדר העדיפות הזה: רכב קטן (עד סופר-מיני, נניח), אמין (לא רוצה היכרות אינטימית עם המוסכניק), מהנה לנהיגה גם למרחקים ארוכים, חסכוני.

גיר: אוטומטי (לא חשוב אם פלנטרי, רציף או רובוטי, כל עוד הוא נעים ואמין..)
מנוע: אין מגבלה קשיחה, עד היום היתה על בנזין אז אולי כדאי להשאר איתו בגלל ההרגלים ...
גודל: לא גדול, בעיקר משיקולי חנייה..
קילומטראז׳: הליסינג עושה אצלנו 20k בשנה. בבעלות פרטית ועם מעבר המשרד זה כנראה יירד, וגם חלק מהנסועה תעבור לויטארה..
מחיר: גמיש, עדיף בצד התחתון של חמש ספרות.

יאללה, רעיונות...

amirmoshe
25-01-20, 13:22
סוזוקי סוויפט. יש לנו כבר כמה שנים.
זולה ופשוטה לאחזקה וחסכונית בדלק.
וגם נסחרת טוב.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נדב42
25-01-20, 13:23
איזה שנתון, מה צריכת הדלק ?

erezgur
25-01-20, 14:40
קורקינט עד הרכבת...

נשלח מהנייד

נדב42
25-01-20, 14:52
א. לא יקרה
ב. גם אם כן, עדיין היא תצטרך רכב..

raanan
25-01-20, 15:09
נדב,

יש הערכה לנסועה שנתית ?
(קמ' גבוה, לשקול רכב היברדי)
האם היא הולכת לסבול בפקקים ?
(פקקים, גיר פלנטרי או רציף)

רענן

amirmoshe
25-01-20, 15:17
איזה שנתון, מה צריכת הדלק ?לנו יש 2014 ידנית.
צריכה ממוצעת 1:19. נסיעה עם פקקים כל יום.
אצלנו כבר 3 שנים ו60000 ק''מ.

Asaf-a
25-01-20, 15:18
נשמע שאיביזה 1.0 אוטומטית נכנסת בתקציב.
רכב מהנה מאוד.

אם כי כמו כל רכב עם מנוע טורבו וגיר רובוטי, סובל מעודף טכנולוגיה.

לפני כשנה עזרתי לאחותי לרכוש סופר מיני חדשה, והכיוון היה סופר מיני יפני, קוריאני בשם האמינות הצפויה.

נסענו על מספר רכבים בשוק, וכאשר ירדנו מחייכים מהאיביזה היה ברור שהיא בליגה אחרת וכיף גדול, מנוע מדהים והרכב נותן תחושה של רכב איכותי ולא פחנוע , וזה מה שנרכש.

בשנה שחלפה לא היו עד כה בעיות, אך הרכב עדיין חדש.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב42
25-01-20, 15:18
קשה להעריך את הנסועה כי עוד לא יודעים איפה יהיה המשרד. בנוסף לפרייבט המבוקש יש בבית את הויטארה והצ׳רוקי. היברידי זה נחמד בליסינג, אבל לא הייתי הולך על רכב מורכב כאשר התחזוקה על חשבוני ...

נדב42
25-01-20, 15:20
לנו יש 2014 ידנית.
צריכה ממוצעת 1:19. נסיעה עם פקקים כל יום.
אצלנו כבר 3 שנים ו60000 ק''מ.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkלצערי ידנית זו לא אופציה ...
(אחרת היינו משאירים את הקוואליר ...)

amirmoshe
25-01-20, 15:48
לצערי ידנית זו לא אופציה ...
(אחרת היינו משאירים את הקוואליר ...)בגרסה האוטומטית יש 2 רמות גימור. בניגוד לידניות...
מאמין שהאוטו' עושה 1:15-1:16.
והפשטות והאמינות זהות..

ishc
25-01-20, 20:54
יפנית/קוראנית גנרית כזו או אחרת, הכי חדשה, הכי פחות ידיים והכי מעט קילומטרים.
משעמם למוות אבל תשרת את המטרה. אם קטגוריית המיני גם נכנסת לחשבון בכלל טוב.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Asaf-a
25-01-20, 22:04
גם היפניות והקוריאניות הראויות כבר לא ככ פשוטות, גיר רובוטי ברובן, מנוע טורבו או היברידי חלילה.....

ואלו שבכל זאת נותרו עם אטמוספרי ופלנטרי, הרבה הרבה פחות מהנות...תעשו סיבוב ותשוו.

grand
25-01-20, 22:06
תלוי בתקציב, אני הייתי החודש במצב דומה עם חיפוש רכב לבת שלי, בסופו של עניין בסכום דו ספרתי בסקאלה התחתונה כמו שהגדרת נרכשה פולו 2010 שהחליפה i20 שנת 2017 נהדרת שהוחזרה בתום תקופת ליסינג, בתקציב יותר גבוה הייתי הולך ללא היסוס על ה i20 רכב מאוד נוח ומרגיש מרווח כמעט כמו משפחתית גדולה.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

גיא
25-01-20, 22:12
בפרקים לא יודע אם רובוטי זה טוב.
רציף עדיף...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Asaf-a
25-01-20, 22:15
תלוי בתקציב, אני הייתי החודש במצב דומה עם חיפוש רכב לבת שלי, בסופו של עניין בסכום דו ספרתי בסקאלה התחתונה כמו שהגדרת נרכשה פולו 2010 שהחליפה i20 שנת 2017 נהדרת שהוחזרה בתום תקופת ליסינג, בתקציב יותר גבוה הייתי הולך ללא היסוס על ה i20 רכב מאוד נוח ומרגיש מרווח כמעט כמו משפחתית גדולה.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalkהi20 והתאומה קיה ריו עברו ממש לאחרונה ליישר קו לקומבו רובוטי+טורבו.

ההבדל משמעותי

נדב42
25-01-20, 22:37
נו, באמא'שלכם, משהו שגם אני אהנה לנהוג בו [emoji846]

האיביזה נשמעת מעניינת, מה השנתונים ה"נכונים" ?

GodsFather
25-01-20, 22:39
גולף

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

grand
25-01-20, 22:55
אתה רוצה להינות מנהיגה? אז אחת מהווגיות, גם 208/308 מנוע 1.2 טורבו יספקו חוויה טובה

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

נדב42
25-01-20, 22:57
מה שלא יהיה, זה לא יבוא מצרפת. אין מקום לדיון ואין מה להציע דגמים אחרים.

אמרתי לא.

נייט.

Asaf-a
25-01-20, 23:03

האיביזה נשמעת מעניינת, מה השנתונים ה"נכונים" ?גם הדגם 1.2 מוצלח וגם ה1.0 הנוכחי שהחליף את ה1.2 מוצלח ואף חזק יותר.

ה1.0 קיים בשנתיים או שלוש האחרונות.

ה1.2 קיים כבר שנים רבות.

raanan
25-01-20, 23:24

פרדיגמה בלתי אפשרית. אין "חיה" כזאת ...

רענן

נדב42
25-01-20, 23:34
פרדיגמה בלתי אפשרית. אין "חיה" כזאת ...

רענןכשחיפשתי ויטארה אחרת, אתה טענת מולי בתוקף שאני מקובע ושאני צריך לפתוח את הראש.
אז זה נגמר בצ׳רוקי, נראה איך ייגמר הפעם ..

KOOKE
25-01-20, 23:49
גיר ה-DSG של קבוצת VAG מפחיד אותי ובמיוחד אם לפי הגדרת התקציב שלך לא מדובר ברכב חדש- אין כבר אחריות יצרן.

זוגתך בהחלט יודעת על מה היא מדברת - הונדה סיויק האטצ'בק תהיה אחלה בחירה - אמינות, סחירות, חדוות נהיגה לגבי צריכת הדלק לא יודע.

למרות שאתה מאד החלטי בעניין הצרפתיות (ככל הנראה שבוי בדעת הקהל הישראלית על רכבים אלו) אני רק אספר על הבחירה האישית שלנו - לאחרונה רכשנו עבור אשתי סיטרואן C3 שנת 2018 עם 14,000 ק"מ בלבד ב- 74,000 ש"ח בלבד (בגלל דעת הקהל..) לטעמי בין היפות אם לא הכי יפה בסופר מיני במיוחד בשילוב הצבעים לבן עם גג אדום. חבילת איבזור טובה, נוחות נסיעה מדהימה, גיר פלנטרי לא מורגש ביצועים טובים יחסית- אשתי מאוהבת בה. כחבילה כוללת זו התמורה הכי טובה לכסף. הבעיה כמו שאמרתי היא הסחירות... לגבי אמינות יש לנו את היסטוריית הטיפולים המלאה ושום כלום עד עכשיו טפו טפו ולעתיד ימים יגידו.

בכל אופן הC3 מחליפה C1 ידנית שברשותנו כבר חמש שנים ועברה אצלנו 72,000 ק"מ. טפו טפו בכל התקופה הזו שום תקלה ושום ביקור במוסך למעט טיפולים שוטפים!!!! ה C1 למרות המנוע צנוע הנפח התגלתה כזריזה וכמאד כיפית לנהיגה ועל אף הגודל הזערורי וצבעה האדום שוקל לאמץ את ה- C1 כרכב היום יומי שלי.

נדב42
26-01-20, 00:05
אני חוזר:

מה שלא יהיה, זה לא יבוא מצרפת. אין מקום לדיון ואין מה להציע דגמים אחרים.

אמרתי לא.

נייט.

גיא
26-01-20, 01:16
נו. די כבר.

תקנה עוד ויטארה. אוטומטית. קצרה.

ודיי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
26-01-20, 06:43
היא לא מחפשת רכב שטח, אחרת היינו מותחים את התקציב לכיוון הדגם הנוכחי של הג׳ימני..

GodsFather
26-01-20, 08:19
היא לא מחפשת רכב שטח, אחרת היינו מותחים את התקציב לכיוון הדגם הנוכחי של הג׳ימני..יש ויטרה 2x4 קצרה דור 1 בארץ.

וברצינות - גולף. אין באמת סיבה לחשוש מהגיר, לא יותר מכל גיר אוטומט יד2 שתקנה.
אתה יודע לבדוק רכב ובעלים כראוי כדי להחליט.

נדב42
26-01-20, 08:22
וברצינות - גולף. אין באמת סיבה לחשוש מהגיר, לא יותר מכל גיר אוטומט יד2 שתקנה.

גולף קיים כבר המון שנים. יש שנתונים מועדפים ?

edish
26-01-20, 08:44
לבת שלי יש ספארק, רכב נחמד מאוד לדעתי

GodsFather
26-01-20, 08:54
גולף קיים כבר המון שנים. יש שנתונים מועדפים ?בהתאם לתקציב שלך.. השוק היום על הרצפה לרכבים האלה

אני עם גולף 2006, גיר dsg 6 הילוכים. 240 אלף ק"מ. 7 שנים אצלי.

רכב כזה היום עולה פחות מ10...

ishc
26-01-20, 10:18
גיר ה-DSG של קבוצת VAG מפחיד אותי ובמיוחד אם לפי הגדרת התקציב שלך לא מדובר ברכב חדש- אין כבר אחריות יצרן.

זוגתך בהחלט יודעת על מה היא מדברת - הונדה סיויק האטצ'בק תהיה אחלה בחירה - אמינות, סחירות, חדוות נהיגה לגבי צריכת הדלק לא יודע.

למרות שאתה מאד החלטי בעניין הצרפתיות (ככל הנראה שבוי בדעת הקהל הישראלית על רכבים אלו) אני רק אספר על הבחירה האישית שלנו - לאחרונה רכשנו עבור אשתי סיטרואן C3 שנת 2018 עם 14,000 ק"מ בלבד ב- 74,000 ש"ח בלבד (בגלל דעת הקהל..) לטעמי בין היפות אם לא הכי יפה בסופר מיני במיוחד בשילוב הצבעים לבן עם גג אדום. חבילת איבזור טובה, נוחות נסיעה מדהימה, גיר פלנטרי לא מורגש ביצועים טובים יחסית- אשתי מאוהבת בה. כחבילה כוללת זו התמורה הכי טובה לכסף. הבעיה כמו שאמרתי היא הסחירות... לגבי אמינות יש לנו את היסטוריית הטיפולים המלאה ושום כלום עד עכשיו טפו טפו ולעתיד ימים יגידו.

בכל אופן הC3 מחליפה C1 ידנית שברשותנו כבר חמש שנים ועברה אצלנו 72,000 ק"מ. טפו טפו בכל התקופה הזו שום תקלה ושום ביקור במוסך למעט טיפולים שוטפים!!!! ה C1 למרות המנוע צנוע הנפח התגלתה כזריזה וכמאד כיפית לנהיגה ועל אף הגודל הזערורי וצבעה האדום שוקל לאמץ את ה- C1 כרכב היום יומי שלי.עזוב, אל תשכנע אותו.
צרפתיות שמאבדות ערך כמו משוגעות זה יתרון לאנשים שמחפשים לקנות רכב בזול.
הכותב נוסע יום יום (כבר שנתיים וקצת ו-75 אל קילומטרים) על קליאו ידנית שנקנתה במחיר רצפה. [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב42
26-01-20, 10:26
ברכבים ישנים יש הבדל עצום באמינות בין ידני לאוטומטי, לא רק בגלל אמינות הגיר אלא גם בגלל סוגיות התחממות שונות. לצערי גיר ידני הוא לא אופציה במקרה זה ..

asypeer
28-01-20, 10:01
קיבלתי אמש רכב גישור, פוקוס 201X סטיישן, גיר פלנטרי, מנוע מוגדש. טיל בליסטי (ביחס למאזדה שהייתה לי)
אני יודע שפורד מאז הגיר הבעייתי נסחרות מאוד בזול, לדעתי לא בצדק.. שווה לבדוק.

zivo
28-01-20, 16:25

בכל אופן הC3 מחליפה C1 ידנית שברשותנו כבר חמש שנים ועברה אצלנו 72,000 ק"מ. טפו טפו בכל התקופה הזו שום תקלה ושום ביקור במוסך למעט טיפולים שוטפים!!!! ה C1 למרות המנוע צנוע הנפח התגלתה כזריזה וכמאד כיפית לנהיגה ועל אף הגודל הזערורי וצבעה האדום שוקל לאמץ את ה- C1 כרכב היום יומי שלי.

שלמה,
שנים נהגתי להגיד שרכב צרפתי זה רכב נהדר לליסינג, אבל לא להעיז לקנות אותו (היו לי - GSA, BX, 104, 2X 307SW.....).
בשנים האחרונות ( אחרי 3 אוקטביות שלי, 2 של אשתי + VW אחר אצל אשתי ), אני אומר בדיוק אותו הדבר גם על רכבי DSG .

שבוע שעבר, האוקטביה (110KM, שנתים על הכביש), חזרה מ10 ימים במוסך' החלפת קלאץ'.
אתה יודע למה 10 ימים (מה שצריך לקחת יום)????
כי הליסינג והיבואן, רבו מי ישלם את ההחלפה.
אההה..... והרכב לא נוסע טוב אחרי ההחלפת קלאץ'.
כאדם פרטי - יש יבואנים שאתה לא רוצה להתעסק איתם.

My two cents

KOOKE
29-01-20, 02:37
זיו

הצרפתיות של פעם זה לא הצרפתיות של היום - הכוונה לרכבים....האיכות והאמינות השתפרו מאאאאד.

אבל לא נחטוף לנדב השירשור לאור הווטו המוחלט שלו על צרפתיות.

נדב-

מאחר ולא הגדרת תקציב בצורה מדוייקת וגם לא שנתונים קשה להמליץ על רכב.

שווה לשקול מאזדה 2 או מאזדה 3 - בצד הזכות -אמינות יפנית, עיצוב חיצוני מושך מהנות מאד לנהיגה, גיר פלנטרי. החסרונות- איבזור דל ביחס למתחרות ועיצוב תא הנוסעים לא ממש מושך ומיושן במקצת ביחס לאחרות בקבוצה.

נדב42
29-01-20, 10:29
אנסה למקד את צורת החשיבה: הרכב צריך לעמוד ברף סביר של סטנדרטים מודרניים (טרם עידן המיקרו-מנועים המוגדשים והגירים הרובוטיים) בתחומים של אמינות, צריכת דלק ונוחות.

מעבר לתנאי הסף, מחפש רכב שיתרום באגף החיוכים היומיים. מה עושה את זה ? כל אחד והחיוכים שלו... אני מחפש רעיונות והמלצות שבעקבותיהן נעשה נסיעות מבחן ונראה מה גורם לגברת ולי לחייך [emoji846]

לגבי התקציב - אם נידלק לגמרי על רכב שעולה 100k נמצא את הדרך להגיע לשם, אבל השאיפה היא לתחום התקציב הנמוך יותר, נניח 30k-50k.

asypeer
29-01-20, 10:30
מוזמן לנסות את הפוקוס, נמצא ברעננה

Asaf-a
29-01-20, 10:37
מיני קופר משומשת תתרום לחיוכים בבוקר

איל מ
29-01-20, 11:08
זיו

הצרפתיות של פעם זה לא הצרפתיות של היום - הכוונה לרכבים....האיכות והאמינות השתפרו מאאאאד.

אבל לא נחטוף לנדב השירשור לאור הווטו המוחלט שלו על צרפתיות.

אני לא יודע מה עונה להגדרה "של היום", אבל הצרפתיות של 2015-2016 בהחלט שומרות על מוניטין של "פעם" (לפחות פיקאסו וברלינגו).

הדסופה
29-01-20, 11:18
הצרפתיות של היום שומרות יפה על המוניטין הרע של פעם
ולכן הווטו של נדב הגיוני בעיניי
פגו 208 2017 לקח לה 60 אלף קמ להתחיל לעשות צרות. מזל שזה היה ליסינג
הוחזרה

-->