PDA

צפייה בגרסה מלאה : הירהורי כפירה בפאג'רו

ishc
31-01-20, 23:27
היי לכולם,
חמש שנים אחרי שהפאגרו משמש אותנו נאמנה ולקראת המעבר שלו לשנתון העשרים לחיו עולים הירהורי כפירה בנוכחות שלו בחיינו.
הפאגרו משמש אותנו יום יום ולטיולים. זוגתי נוסעת עליו נסיעות קצרות יומיומיות לעבודה ולסידורים יומיומיים רגילים, סה"כ נסיעה שנתית 10000 קילומטרים.
סה"כ אנחנו די מרוצים ממנו אבל חוששים שהוא מתחיל להיות ישן מדי ולא רחוק היום בו רכיב משמעותי (מנוע, גיר וכו) יכשלו במשמרת שלנו. למרות שאנחנו מתחזקים אותו בכפפות של משי.
מצד שני הוא סיפק לנו כל מה שאנחנו צריכים. אוטו גדול ומרווח שיכול לקחת עד 4 נוסעים לטיול (זוג מבוגרים וילד או שני ילדים) בצורה נוחה על כל הציוד שלנו. מצוייד במידת צמיג טובה וחוקית, נעילה אחורית ומבנה חסון לשרוד טיולי שטח במדינת ישראל. מטיולים רגועים עם הילדים ועד טיולי גברים קצת יותר מאתגרים שיכולים לכלול מעלות קלאסיים בדרום (לא כמריר ומסעות עבירות).
היינו שמחים להשאר בפורמט ה-SUV אבל חוץ מטויוטה לנד קרוזר שמשקלה שווה ערך לזהב אני לא חושב שיש עוד אופציות שפויות או במחיר שפוי.
התקציב אם נחליט למכור את הפאגרו יהיה כנראה קטן, סביב ה-45 אלף ש"ח כולל יישור קו.
בעקבות הנתונים הבעייתיים התחלתי לבחון אנדר דוגים ובעיקר צדו את עיני שלושה טנדרים פחות נפוצים בסצנת הטיולים (ידניים)
1. ניסאן ווינר
2. מזדה B2500/BT50
3. אי וזו די מקס

את שלושתם אני לא מכיר ואשמח לקצת מידע ממי שכן:
1. מה טיב המנועים של הרכבים הנ"ל? מדובר על דיזלים מיושנים? משאבה מכנית? מסילה משותפת?
2. האם חלפים זמינים לדגמים הנ"ל ברמה מספקת לרכב יומיומי?
3. האם קיימות הגבהות חוקיות לדגמים האלו וכמה נורא תהיה הנוחות היומיומית בהתחשב שהרכב יהיה עם ציוד קבע לטיולים כמו הפאגרו היום?
4. עלות הביטוח גבוהה יותר בגלל שמדובר במסחרי? אם כן בכמה?
5. נעילה אחורית כלשהיא קיימת?
6. מידת הצמיגים היא נושא כאוב חוץ מב-B2500 שלדעתי נועל צמיגי 31.
מה עלות של סגירה בסיסית לארגז עם רישוי?

צדה את עיני למשל מודעה על ווינר 2012 עם 190000 ק"מ סביב 40000 ש"ח, האם זו בחירה כה גרועה?
הפרדת רשויות לא באה כרגע בחשבון מהמון סיבות אז נא להשתדל להשאר מפוקסים.
רכב סטייל סופה, גיפ אמיתי ופתוח גם לא מקובל עלינו בשלב זה אז אין מה להציע.

אישתי תמשיך להתנהל עם הרכב ביום יום, לשמחתי אין לה בעיה עם גיר רגיל.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
31-01-20, 23:43
אמיתי ועם יד על הלב - כמה אתה יכול למתוח את התקציב?
אני לא הייתי קונה רכב מסחרי יורו 3 שיהיה רכב יומיומי. יותר מדי מגבלות.

אסף.

ishc
31-01-20, 23:47
אמיתי ועם יד על הכיס 45 זה מה שיש.
תנמק את מה שאתה כותב, בגלל תקנות זיהום אויר? מה המשמעויות לעומת מה שאנחנו מחזיקים היום?

גיא
31-01-20, 23:48
תכף בוזי יבוא ... וזה נראה הכיוון .. לא ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
31-01-20, 23:55
תכף בוזי יבוא ... וזה נראה הכיוון .. לא ?

Sent from my iPhone using Tapatalkממש לא, שואפים לרכב פשוט ככל האפשר, גיר ידני, מינימום חשמל מיותר, טרנספר מכני ורצוי גם אפשר להתקין נועלי טבור ולהעיף מערכות ואקום וכדומה קיבינימט ובשנתונים חדשים יחסית יש את רק בטנדרים.

asafk
01-02-20, 00:03
דימקס מ 2012 עם קפיצי סליל טילים מעל הסרן. קבינה מרווחת ביותר. רכב לא רע בכלל שאפשר להוסיף לו נעילה ולהחליף מתלים והוא אפילו יהיה טוב. מנוע ה 2.5 מצויין ואמין.
אבל נראה לי שהתקציב שלך ייכנס רק דימקס ישן יותר עם מוטות פיתול ועלים מתחת חברו שבגדול... אין מה לעשות איתו.
מסדה סדרה b טנדרים מצויינים שלא הצליחו בארץ מהסיבות הלא נכונות. אבל גם הם עם מוטות פיתול (נדמה לי שעד 2011). איכות הנסיעה מזעזעת ואין נעילה מקורית. אבל אפשר להגביה ואפשר להוסיף נעילה. איכשהו דווקא את ה b2500 אהבתי יותר מאשר את ה bt50 שהחליף אותו. לא יודע למה...
ניסאן ווינר.... לא רק איכות נסיעה מהגרועות שיש, גם קבינה צפופה להחריד. זה כבר אוטו לפועלים, לא למשפחה.

לגבי מה שכתבתי על יורו 3 - בתקציב הזה אתה עלול להידחק לפחות משנת 2006. רכב מזהם עם כל המגבלות.

אסף.

ishc
01-02-20, 00:13
די מקס 2012 יכנס רק בחלומות שלי, כנראה שבאמת 2006 ואני לא בטוח שזה מצדיק את הטרחה בהחלפת הפאגרו.
המזדה והווינר יותר אטרקטיביים מבחינת שנתון ואפשר אפילו לשאוף מעל שנת 2010.
אני מבין שהקבינה ספרטנית וגם היום אנחנו יושבים על מוטות פיתול אבל אלו דברים שניתן לבחון בנסיעת מבחן.
סה"כ מעניין אותנו אמינות סבירה, יכולת לטייל ולא להיות מוטרדים יותר מדי ע"י רשויות החוק. את זה הפאגרו סיפר בצורה מצוינת.
עם השאר נסתדר beggars can't be choosers

ד ו ר ו ן
01-02-20, 01:11
עבדתי לתקופה עם דימקס 2007, באמת אחד הגרועים שפגשתי.

מה שאסף כתב+בעיות אמינות גיר וטרנספר שחזרו על עצמן.
(שילוב טרנספר חשמלי קפריזי).

avikkllk
01-02-20, 06:47
נכון שהוא קצת יותר קטן,
אבל הוא מהגיפונים האחרונים שיש להם מה להציע בשטח.
ויש מקום לשני ילדים ושני הורים מניסיון..
ניסית את הגרנד ויטרה?2008+?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

JustDoB
01-02-20, 07:23
אם השיקול העיקרי הוא שעלול ללכת חלק יקר בפאג'רו, ואתם אוהבים אותו, הייתי נשאר איתו בתקציב הזה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

gilur
01-02-20, 08:34
אם השיקול העיקרי הוא שעלול ללכת חלק יקר בפאג'רו, ואתם אוהבים אותו, הייתי נשאר איתו בתקציב הזה.
Sent from my SM-G973F using Tapatalk

+1
מצטרף לדיעה הזאת.
כמו שאני קורא כאן אותך ואת התגובות - בכל רכב שתיקח תשקיע לפחות כמה אלפיות (נעילות, הגבהות, מיגון? וכו'...)
ועדיין תהיה עם רכב שכבר ראה כמה קילומטרים ולא בטוח שיותר נח ממה שיש לך היום.

לדעתי, בעיקר בגלל שאתה מתחזק את הרכב יפה- שמור עליו. אתה כבר מכיר אותו ואת מה שהוא עבר.
הייתי שם בצד את הכסף שאתה ממילא תוציא עכשיו על שיפורים ושומר אותו למקרה הצורך (מנוע, משאבת סולר..) אם חס וחלילה יגיע ..

בהצלחה

נדב ש.
01-02-20, 09:12
+1.
תישאר עם הפג'רו, לפחות עד שתגדיל את התקציב, אחרת זה סתם כאב ראש, לדעתי.
מי אמר שברכב אחר(ועוד רכב עבודה) בן 12 לא תיפול על תיקון מכלול כזה או אחר...?

sgill
01-02-20, 09:41
מסכים עם מה שכתבו פה שעדיף להשאר עם הפאג'רו שאתה מכיר כבר 5 שנים ומטופל כמו שצריך.
מנוע לרוב לא הולך במלואו וגיר משפצים אצל משפץ מקצועי ואפשר להמשיך עוד מאה אלף קמ בלי בעיה.
אם לא תחסוך גם אם תגיע לדברים הגדולים כמו מנוע וגיר, הפאג'רו תמשיך לשרת אתכם.

החזקתי כזה 12 שנה....

לא כתבת כמה קילומטר עשה הרכב.

הדבר היחיד שאותי היה מטריד זה ה-2 טסטים בשנה. אבל אם אתה חוקי ואסרטיבי מספיק בטסט, גם את זה תשרוד...

אגב, שאלת את אשתך אם היא מוכנה להתנייד בטנדר? זה לא מובן מאילו.

יובל48
01-02-20, 09:43
1.אם נעילה אחורית חשובה לך אז מיצובישי L200
2.חבר היה בהתלבטות דומה לא מזמן,בסוף החליט להשאיר
(פאג'רו 98 בנזין)
הרכב תקין,השאיר תקציב לעתיד,בנתיים הכניס את הרכב לפחח לתיקוני חלודה וצבע.

נדב42
01-02-20, 09:43
אתה מדבר על החלפה משיקולי אמינות..
אם כבר, אז הייתי נשאר באזור של הפאג׳רו שלך (פאג׳רו/טרופר/פראדו) ומחפש בנחת אקזמפלר ידני שמור במיוחד.

המעבר לגיר ידני, מעבר לפשטות ואמינות שלו עצמו, גם משפר את מאזן החימום/קירור של המנוע - אחת הסיבות הנפוצות לבעיות ברכבים מתיישנים...

איל מ
01-02-20, 09:46
השאלה הנשאלת היא באמת אם מפריעה לך תקלה אחת גדולה, או אוסף תקלות קטנות שמאפיינות רכב ישן.
תקלה גדולה לא מטרידה אותי. הוצאה חד פעמית על רכיב גדול עדיין תהיה זולה יותר מלשדרג רכב.
אם לעומת זאת, הרכב מתחיל להפתיע וכל טיול מלווה בדפיקות לב אם נסיים אותו על גלגלים או על גרר- הגיע זמנו למצוא בית חדש.

כאמור, לאור המצב בשוק, הכיוון של טנדר אנדרדוג הוא די הפתרון היחיד.
לגבי ניסן ווינר- היו כאן שרשורים בנושא. חפש אותם. אישית, די אהבתי את הסידור מרכב תחתון שלו- חלק לחלוטין וללא בליטות, ומהתרשמות של האקזמפלרים שנוסעים לידי בכפרי המשולש- יש לו גובה לא רע בכלל.

אלדר
01-02-20, 10:14
לדעתי תשאירו את נפג'ארו.
רכב שאתה מכיר ומתחזק 5 שנים.
מהחינת יכולות שטח אתה מרוצה.
הדבר היחיד שמפריע זה שני טסטים.

נמרוד
01-02-20, 10:29
הדבר היחיד שמפריע לפות"ש זה בלוטת החשקומיצין שהתעוררה ודורשת חידוש. כל השאר זה נסיונות לתרץ את מה שבסופו של דבר הוא עניין הורמונלי, טבעי, שקורה לכל אחד בתדירות כזאת או אחרת. אחרי 4 שנים נורמלי לגמרי שפשוט... נמאס.

נדב ש.
01-02-20, 10:40
גם זה קורה לפעמים...

ishc
01-02-20, 10:44
פאגרו, טרופר, פראדו ושות' מקדמים אותנו במסגרת התקציב במקרה הטוב בארבע שנים וזה באמת לא שווה את ההתעסקות.
מטרידה אותי הוצאה חד פעמית גדולה אבל יש גם מלא התעסקויות קטנות, פה חשמל, שם צינור. את חלקן אני מסדר לבד וחלקן לא. הרכב אמין ביחס לגילו ואין בעיה להכנס אליו בכל רגע נתון ולצאת לטיול אבל... מטריד אותי השלב שזה יפסיק להיות ככה. בנוסף, שני טסטים בשנה זה לא תענוג גדול.
טנדר ניסן/מזדה יקדם אותנו בעשור ואם נמצא רכב עם קילומטראז' סביר (פחות ממאתיים אלף ובשאיפה לפחות ממאה חמישים) זו קפיצה משמעותית.
למזדה ראיתי שיש נעילה נשלטת של TRE בתקציב של סביב 6k ובכלל מוגדר שם שהסרן זה דנה 44 אם אם נכון ו יש אוט' בכלל טוב. בניסן אני לא יודע.
אישתי קשוחה, כל עוד יש גג, מזגן, חימום והאוטו יניע כל בוקר ויהיה אמין היא תהיה מרוצה.
מה לגבי עלויות ביטוח? מוזר לי שאף אחד לא התייחס לזה.
אני עוד מחכה להסבר מאסף לגבי ענייני זיהום אויר.
לגבי מה שנמרוד כתב, גם בזה יש אמת.

Yaki5500
01-02-20, 13:22
אם מה שמניע אותך זה בעיקר הרצון להתחדש אני לגמרי מזדהה איתך. אבל בתקציב הזה אני מצטרף לדיעות שנאמרו פה. בתקציב הזה תישאר עם המוכר. הלא ידוע יותר בעייתי ויכול לגרור אותך למטה לנקודה שתישאר קירח גם מפה וגם מפה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
01-02-20, 17:05
פאגרו, טרופר, פראדו ושות' מקדמים אותנו במסגרת התקציב במקרה הטוב בארבע שנים וזה באמת לא שווה את ההתעסקות.
מטרידה אותי הוצאה חד פעמית גדולה אבל יש גם מלא התעסקויות קטנות, פה חשמל, שם צינור. את חלקן אני מסדר לבד וחלקן לא. הרכב אמין ביחס לגילו ואין בעיה להכנס אליו בכל רגע נתון ולצאת לטיול אבל... מטריד אותי השלב שזה יפסיק להיות ככה.
מי מבטיח לך שברכב אחר לא מתחבאת פצצת זמן/מזומנים שאתה לא יודע עליה?

כל החלפת רכב תעלה הרבה יותר מאשר תיקון מכלול גדול אם וכאשר יידרש.

אצלך אתה יודע מה יש, והניסוח של ״ אין בעיה להכנס אליו בכל רגע נתון ולצאת לטיול״ אומר הכל.

שמור את הכסף, והרכב וצא לטייל.

ishc
01-02-20, 17:18
אף אחד לא מבטיח כלום אבל הפאגרו בן 20 ועבר כבר את ה-400 אלף קילומטרים.
רכב צעיר ב-8-10 שנים עם חצי או פחות מכמות הקילומטרים לא יהיה אמין וקל יותר לתחזוקה?

amirmoshe
01-02-20, 17:22
אל תקנה דיזלים מתחת לשנת 2006. המצב מתחיל להיות עגום עם תקנות זיהום האוויר.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Yaki5500
01-02-20, 17:30
אמרו לך כבר אבל אני מחדד גרנד ויטרה 2007-8 עם שיפורים בסיסיים עושה את רוב המעלות הקלאסיים בדרום ותשרת יפה 2+2

נכנסת בתקציב

תוכל למצוא רכב עם 120-140 אלף קמ עם טיפה סבלנות

היא מזדקנת בכבוד

נוחה יותר בעיר לעומת פאג'רו בן 20 או לנד קרוזר בן 15 עם 350 אלף קמ

avikkllk
01-02-20, 17:31
ככל שתילה השנתון הרכבים האלה מחזיקים פחות קמ..החדישים האלה מתפחלצים ב200 אלף..הרכבים הטיפים של פעם מחזיקים הרבה הרבה יותר. בפחות כסף בשל חוסכון חשמל ואלקטרוניקה

ד ו ר ו ן
01-02-20, 17:34
אל תקנה דיזלים מתחת לשנת 2006. המצב מתחיל להיות עגום עם תקנות זיהום האוויר.
Sent from my SM-G970F using Tapatalk
כרגע זה למסחריות, הפאגרו מוגדר פרטי.

ishc
01-02-20, 17:36
לא בעניין של גראנד ויטרה.
תודה
הוסט מתייחס לרכבים מעל 2008

ד ו ר ו ן
01-02-20, 17:39
אף אחד לא מבטיח כלום אבל הפאגרו בן 20 ועבר כבר את ה-400 אלף קילומטרים.
רכב צעיר ב-8-10 שנים עם חצי או פחות מכמות הקילומטרים לא יהיה אמין וקל יותר לתחזוקה?
מה מצב המנוע כרגע, זה מה שצריך להוביל אותך לגבי ההערכה האם 400k זה בעייתי או לא.
הוא אצלך 5 שנים, אם היה משהו קריטי כנדוניה מהבעלים הקודמים היית כבר אמור לראות את זה.
אלא אם מטרת השרשור מראש החלפה, אז שים רגע את המספרים על דף.
כמה עולה מנוע(בכוונה מקצין, לא רק משאבת הזרקה, כל המנוע), וכמה עולה גיר?
האם במקרה קטסטרופה, זה הוצאה שאתה יכול לעמוד בה?

ומול זה,
כמה יעלה רכב צעיר יותר+יישור קו+דיגום מחדש+קצת בצד עד שתחליט שאתה באמת סומך על הרכב החדש/ישן.

Yaki5500
01-02-20, 17:41
לא בעניין של גראנד ויטרה.
תודה
הוסט מתייחס לרכבים מעל 2008

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkמה לגבי רקסטון?

ממדים דומים

יכולות דומות (עם נעילה)

שלדת סולם וסרן חי

יש לו את הקריזות שלו אבל לא יותר מלפאג'רו עם 400k

ראיתי לא מזמן 2012 עם 110 אלף קמ ב-47 אלף לפני מיקוח ועם קילומטראז' כזה הוא רחוק מאוד מכשל במכלול חשוב

נדב42
01-02-20, 18:07
.

בכלל לא בטוח ..

JohnnyEnglish
01-02-20, 18:09
מה עם ניסאן נבארה ?
החליף את הווינר, שנתון 2008 נכנס בתקציב.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

ishc
01-02-20, 18:10
מה מצב המנוע כרגע, זה מה שצריך להוביל אותך לגבי ההערכה האם 400k זה בעייתי או לא.
הוא אצלך 5 שנים, אם היה משהו קריטי כנדוניה מהבעלים הקודמים היית כבר אמור לראות את זה.
אלא אם מטרת השרשור מראש החלפה, אז שים רגע את המספרים על דף.
כמה עולה מנוע(בכוונה מקצין, לא רק משאבת הזרקה, כל המנוע), וכמה עולה גיר?
האם במקרה קטסטרופה, זה הוצאה שאתה יכול לעמוד בה?

ומול זה,
כמה יעלה רכב צעיר יותר+יישור קו+דיגום מחדש+קצת בצד עד שתחליט שאתה באמת סומך על הרכב החדש/ישן.מטרת השרשור היא אכן לקבל מידע על רכבים שאני רואה בהם פוטנציאל.
מנוע ב-2.8 עולה סדר גודל 15 כולל עבודה אבל יש בעיה להשיג מנועים.
שיפוץ גיר זה רגיל, סדר גודל של 5000-7000
אבל יש מכבר, מזרקים, טורבו, טיימינג וכולם יקרים.
ושוב, אין בעיה עם אחזקה שוטפת אבל אוטו בן 20 שכבר ראה ארבעה בעלים וקרוב לחצי מיליון קילומטר מראה סימנים של עייפות החומר. זה אולי לא משמעותי ברכב לטיולים נטו אבל זה אוטו יומיומי.

לא מעוניין ברקסטון או בנאברה, תודה.

asafk
01-02-20, 18:19
אני חייב לומר לך שאני איתך ואתה צודק.
אין מקום לרכב ישן ומיושן בתור רכב יומיומי אלא במקרים מיוחדים.
ואולי אתה יכול להפוך את זה למקרה המיוחד.
אני לוקח אותך למקום המוגזם שבו אתה שולף את המנוע והגיר מהפג'רו, עושה להם ריענון מלא (אני אפרט אם תרצה), מרענן את הסרן האחורי ואת הדיפרנציאל הקדמי, מחליף את כל החלקים ה'רכים' במתלים, משלים פלסטיקה חסרה ואוטם את הסאן רוף (לא יודע אם יש... אבל הבנת את הכוונה).
זה מכניס אותך להשקעה שהתכוונת להשקיע בקניית רכב אחר שיהיה חדש בעשור אבל מרוט לא פחות וממילא תצטרך ליישר לו קו.
אז יהיה לך הרכב שאתה מכיר, שעונה בול על הצרכים שלך, וגם תוכל לסמוך עליו ברמה הכי גבוהה שיעשה את העבודה יום יום.
ואם הוא שווה היום, נגיד, 20000, גם זה בלחץ - אחרי ריענון כזה הוא לא יהיה שווה יותר.... אבל אתה לא תרשה לעצמך למכור אותו. כן, אתה יכול להכניס את עצמך בכוונה למלכודת הזו והיא מלכודת טובה.
וכשתוכל לפנות 80000 שח נגיד, אז כבר תוכל להתקדם בשנתון משמעותית וגם לרכב שבאמת תרצה ולא לאנדרדוג שתשכנע את עצמך שיהיה מספיק טוב (זוכר את הנסיון שלך לשכנע את העולם שגראנד ויטרה זה דווקא בסדר? ).

ומכאן אני אקח אותך למקום אחר לגמרי. איך אתה עם בנזין? עד כמה צריכת דלק של 6 קמ לליטר תפריע לך?

אסף.

ishc
01-02-20, 18:31
אני חייב לומר לך שאני איתך ואתה צודק.
אין מקום לרכב ישן ומיושן בתור רכב יומיומי אלא במקרים מיוחדים.
ואולי אתה יכול להפוך את זה למקרה המיוחד.
אני לוקח אותך למקום המוגזם שבו אתה שולף את המנוע והגיר מהפג'רו, עושה להם ריענון מלא (אני אפרט אם תרצה), מרענן את הסרן האחורי ואת הדיפרנציאל הקדמי, מחליף את כל החלקים ה'רכים' במתלים, משלים פלסטיקה חסרה ואוטם את הסאן רוף (לא יודע אם יש... אבל הבנת את הכוונה).
זה מכניס אותך להשקעה שהתכוונת להשקיע בקניית רכב אחר שיהיה חדש בעשור אבל מרוט לא פחות וממילא תצטרך ליישר לו קו.
אז יהיה לך הרכב שאתה מכיר, שעונה בול על הצרכים שלך, וגם תוכל לסמוך עליו ברמה הכי גבוהה שיעשה את העבודה יום יום.
ואם הוא שווה היום, נגיד, 20000, גם זה בלחץ - אחרי ריענון כזה הוא לא יהיה שווה יותר.... אבל אתה לא תרשה לעצמך למכור אותו. כן, אתה יכול להכניס את עצמך בכוונה למלכודת הזו והיא מלכודת טובה.
וכשתוכל לפנות 80000 שח נגיד, אז כבר תוכל להתקדם בשנתון משמעותית וגם לרכב שבאמת תרצה ולא לאנדרדוג שתשכנע את עצמך שיהיה מספיק טוב (זוכר את הנסיון שלך לשכנע את העולם שגראנד ויטרה זה דווקא בסדר? ).

ומכאן אני אקח אותך למקום אחר לגמרי. איך אתה עם בנזין? עד כמה צריכת דלק של 6 קמ לליטר תפריע לך?

אסף.נקודות טובות.
הן נלקחות בחשבון אבל על השאלות הבסיסיות ששאלתי כנראה שלא יודעים לענות.
צריכת דלק של 1:6 משולבת בדגש חזק על עירוני זה בערך מה שיש גם היום אז אנחנו חיים עם זה.
אם היה לי איפה להעמיד רכב שלישי אז לחכות שלוש שנים עם הפאגרו ואז לקחת Suv ישן יותר ולרשום אותו כאספנות ולהעביר אותו לעבודה עצמית היה יכול להיות אופציה.

ishc
01-02-20, 18:42
סתם כדי לתת דומה.
יש ווינר שנת 2009, יד ראשונה עם 66000 ק"מ.
על הנייר נשמע כמו פוטנציאל מדהים.
כמובן שאני לא יודע איך הוא במציאות

asafk
01-02-20, 18:43
על השאלות הבסיסיות שלך - מה שאחרי 2005 - 2006 זה יורו 4. מסילה משותפת. מנועים מכניים נגמרו כבר עם הכניסה ליורו 3 בערך סביב 99-2000, לחלק מהיצרנים זה לקח עד 2002 אבל זהו.
כלומר גם ווינר 2012 נהנה מהמנוע מסילה משותפת של הנבארה.
חלקים יש לכולם. מן הסתם מה שפחות נפוץ בשוק (ווינר / מזדה)יש לו פחות אפשרויות.
אבל אלו רכבי עבודה. כולם עבדו קשה ולא יהיו עם קילומטרז נמוך יותר או במצב טוב יותר מהפג'רו שלך.

אסף.

avikkllk
01-02-20, 18:44
בנוסף לכל אלה צריך להתרשם בעצמך..
כל אחד יתן פה את דעתו האישית
בסוף אתה זה שתיסע בות

asafk
01-02-20, 18:46
אה, יש לי מישהו שמחפש למכור סאברבן שיותר קרוב לאספנות מהפג'רו שלך....
מעניין?

אסף.

ishc
01-02-20, 18:51
זה באמת גדול מדי.

Yaki5500
01-02-20, 18:57
לא רקסטון
לא ויטרה
לא נבארה
לא סבארבן (ניחא את זה אני מבין...)

לא נשאר הרבה אפשרויות בתקציב ובדרישות חוץ מנבלות. וכל השרשור התחיל במטרה להימנע מבעלות על נבלה [emoji23][emoji23][emoji23]

ishc
01-02-20, 19:08
לא רקסטון
לא ויטרה
לא נבארה
לא סבארבן (ניחא את זה אני מבין...)

לא נשאר הרבה אפשרויות בתקציב ובדרישות חוץ מנבלות. וכל השרשור התחיל במטרה להימנע מבעלות על נבלה [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkהשרשור התחיל ממטרה לקבל מידע על 3 רכבים ספציפיים ובתקווה לקבל מידע אמיתי לגבי עלויות אחזקה.
זה שכל אחד פה מייעץ על כל רכב שנראה לו זה אחלה אבל לא מתאים לי.

asafpeleg
01-02-20, 20:56
אענה לך על איסוזו דימקס:
לי יש 3.0 עם גיר ידני (לקח הרבה זמן למצוא). לא הייתי קונה דימקס אוטומטי בשנים האלה(לפחות עם מנוע 3.0 ללא מסילה משותפת), נסעתי על כמה מהם ולא מרגישים את 131 הסוסים. שילוב תיבת העברה עם כפתור, לא עשה לי בעיות אף פעם והאוטו גם עובד וגם מטייל. מלבד טיפולי 10,000, הוחלפו תושבת דרייבשפט וידית הילוכים בגלל חופש מעצבן. 1100 שח , חלקים מקוריים. צריכת סולר כמעט 1 ל 11, במרחבי הנגב. השבוע החלפתי 3 רצועות, 242 שח לפני מע"מ. תא הנוסעים מרווח משמעותית מהיילקס, עד שהגיע הויגו ב 2006. על קפיצים מתחת הסרן ומוטות פיתול אין מה להוסיף. נסיעה של טנדר זה לא משהו להתגאות בו, לגבי נוחות- אני הרכבתי כסא אספיר, מאחורה קשוח...
נעילה אחורית- יש גם בארץ, לפחות אצל פרוגיפ, ויש גם (באוסטרליה..) של הולדן רודיאו, משמעותית זולה יותר, אם אתה נכנס לזה חובה לוודא יחסי העברה ולא, לא כתוב על הדיפרנציאל. מנועי 4JH1 עם הזרקה מאוד אמינה, אחכ, ה 2.5 ליטר וה 3 ליטר מסילה משותפת- אני לא מכיר באופן אישי. טנדר מאפשר לקחת המון ציוד לטיולים, ומכיוון ששאלת על סגירה וכו- אם תהיה לך אז בכלל תוכל להתפרע (ולא לעשות הובלות לחבר'ה, אז בכלל..).
כל הדימקסים 4×4 שראיתי עם 245/70/16, (ה 2×4 עם ג'אנט 15). יש מבחר סבבה למידה הזאת, באוטו דאטה אין אישור למידה אחרת לגאנט 16 לצערי (הייתי שמח ל 235x85x16 ).
מה עוד?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Asaf-a
01-02-20, 21:27
אולי פספסתי אך הנטר ידני שקלת?

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

ishc
01-02-20, 21:31
עלויות ביטוח לחובה ו-ג?
לצערי די מקס כנראה זה לא יהיה משיקולי עלות.

yoni_0000
01-02-20, 22:54
כשאני חושב על הג'יפ הבא שלי שאמור להיות משפחתי ומאוד דומה לדרישות של צחי מבחינת עבירות, חוסן מכני, אמינות ותקציב, אני מגיע לכמה מסקנות:
- רכבי שטח ישנים מתאימים יותר לדרישות העבירות שלי
- בשקלול הכלכלי הכולל יותר זול לקנות רכב ישן ופשוט ולתקן אוטו, מאשר לקנות חדש יותר.
- בשורה התחתונה ובטווח הרחוק, הפרדת רשויות היא הפתרון הנכון.
- 2 טסטים זו גזירה שאצטרך להתמודד איתה.. עדיף לשאוף כמה שיותר קרוב לאספנות.

הרכב המודרני היחידי שלטעמי ששווה לי להתעסק איתו זה הרנגלר, אבל התקציב רחוק שנות אור משם.
עד אז.. אם יש לך 50 אלף שקל, אין לי אופציות טובות יותר.

צחי תשים את ה20K בצד ליום שחור, ויש לך עוד הרבה שנים של שקט.. עד שאין לך לפחות (!) 70K להשקיע בג'יפ, אין לך לאן "להשתדרג".

אם תהיה לי אפשרות, הייתי שמח לקנות ג'יפ אספנות בארה"ב מוכן לשטח ובמצב טוב, לטייל איתו שם כמה שבועות, ואז להביא אותו לארץ.

נמרוד
02-02-20, 10:58
סתם כדי לתת דומה.
יש ווינר שנת 2009, יד ראשונה עם 66000 ק"מ.
על הנייר נשמע כמו פוטנציאל מדהים.
כמובן שאני לא יודע איך הוא במציאות

נשמע שזה בהחלט ראוי לפגישה ונסיעת מבחן.
אם זה אכן יד ראשונה מזקן, שמור, עם היסטורית טיפולים, אז רק הישבן שלך יוכל להגיד לך אם זה מתאים או לא.

liontamer84
02-02-20, 13:45
מצטרף פה להמלצות של להשאר עם מה שיש לך ביד ולשים כסף בצד ליום גשום.
טנדר יהיה משמעותית פחות נוח.
צפוף יותר ועם מזגן חלש יותר.
את הפאג'רו כבר התאמת בול לצרכים שלך והוא כבר אחרי 5 שנים של טיפולים נורמליים.

בלי הגדלה משמעותית של התקציב, אין מה לנסות "לשדרג".
הכסף שתוציא על יישור קו (ותמיד יש כזה, תשאל את אסף איך זימברו אותו ההיילקס ;-) )
והכסף שתוציא על לשדרג בשביל שטנדר יהיה באותה רמת עבירות כמו הפאג'רו,
זה יוצא הרבה יותר מאשר החלפה של מכלול רציני.

sportage
02-02-20, 14:06
אני במצב דומה מבחינת גיל הפג'ארו וכל פעם מתלבט מחדש ומגיע לאותה מסקנה.

זה אחד הרכבים היחידים העשוי עדיין מברזל, יחסית אמין ובזכות עלי אקספרס ניתן להשיג את רוב החלפים במחיר מגוכח.

שים בצד כמה אלפי שקל לתקונים שוטפים ויהיה לך כאילו מימון לתחזוקה, מה שיצא הרבה פחות מקניית רכב אחר שאין לך מושג מה מצבו.

לדעתי אם כבר להחליף אז זה לרכב צעיר בהרבה, ואז רק ירידת הערך שלו גדולה ממחיר המכירה של הפג'רו.

אני החלטתי להשאר עם הרכב, לבצע את התיקונים השוטפים הבטיחותיים וסגולה לאריכות ימים, ובמידה של תקלת שבר רצינית, רק אז לשקול החלפה.

amitaikl
02-02-20, 17:20
חשבת על קינג?
אומנם לא ברשימה שלך, אבל נכנס בתקציב. בטוח יותר נוח לנסיעה מכל טנדר.
כמה מסלולים עשית ב5 שנים האחרונות שקינג לא עובר?

ishc
02-02-20, 20:18
גם גראנד ויטרה כנראה עוברת את רוב המסלולים שאני עושה וכנראה שגם דאסטר אבל אני לא רוצה אף אחד מהם, כנל לגבי קינג ויש מספיק סיבות מה גם שקינג בדיוק כמו טרופר מקדם אותי בארבע שנים +/-, מה שוץאומר עדיין נבלה ישנה שנסעה כמה מאות אלפי קילומטרים ואת זה יש לי כבר בבית.

לגבי הווינר, היד ראשונה ההוא נמכר כך שאין ללכת לראות.
לגבי השאר:
מידת צמיגים קטנה - פתיר.
הגבהה עולה 4700 על האוטו כולל מעמ
נעילה נשלטת סביב 6000, יש גם אוט שמתאימה כנראה.
הבעיה הכי גדולה מהבירורים שעשיתי היא שלדגם הזה יש בעיית זמינות חלפים וזה כנראה מה שיפיל אותו.
ולכל הממליצים והיועצים על האוטו שלי, רקסטונים, קינגים, ויטרות ומה לא... זה לא רלוונטי, שאלתי על רכבים ספציפיים ומכל הקשקושים רק תגובות בודדות רלוונטיות.

Yaki5500
02-02-20, 20:22
גם גראנד ויטרה כנראה עוברת את רוב המסלולים שאני עושה וכנראה שגם דאסטר אבל אני לא רוצה אף אחד מהם, כנל לגבי קינג ויש מספיק סיבות מה גם שקינג בדיוק כמו טרופר מקדם אותי בארבע שנים +/-, מה שוץאומר עדיין נבלה ישנה שנסעה כמה מאות אלפי קילומטרים ואת זה יש לי כבר בבית.

לגבי הווינר, היד ראשונה ההוא נמכר כך שאין ללכת לראות.
לגבי השאר:
מידת צמיגים קטנה - פתיר.
הגבהה עולה 4700 על האוטו כולל מעמ
נעילה נשלטת סביב 6000, יש גם אוט שמתאימה כנראה.
הבעיה הכי גדולה מהבירורים שעשיתי היא שלדגם הזה יש בעיית זמינות חלפים וזה כנראה מה שיפיל אותו.
ולכל הממליצים והיועצים על האוטו שלי, רקסטונים, קינגים, ויטרות ומה לא... זה לא רלוונטי, שאלתי על רכבים ספציפיים ומכל הקשקושים רק תגובות בודדות רלוונטיות.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkבהצלחה

גיא
02-02-20, 20:24

חכה ! ... השרשור עוד צעיר.

עוד לא הציעו לך להחליף את העבודה / אשתך / הילדים / לגלח את הזקן / השפם / וכו' ...

Mor Gurevich
02-02-20, 20:40
וגם עדיין לא הציעו לו דאסטר [emoji12]

גיא
02-02-20, 20:41
וגם עדיין לא הציעו לו דאסטר [emoji12]

הוא הציע לעצמו .. :) ופסל ..

ishc
02-02-20, 20:56
https://youtu.be/MRtPw-r_wSM

[emoji2356][emoji2356][emoji2356]

guy888
02-02-20, 21:15
חשבת על קינג?
אומנם לא ברשימה שלך, אבל נכנס בתקציב. בטוח יותר נוח לנסיעה מכל טנדר.
כמה מסלולים עשית ב5 שנים האחרונות שקינג לא עובר?קינג בתקציב הזה יהיה כשלוש שנים צעיר יותר מהרכב שלך, וגם זה רכב עם סטטיסטיקה בעייתית של משאבת הזרקה וגיר (ויותר יקר מ Q).

הייתי נשאר עם הטוב והמוכר (אולי שוקל משפחתומטית נוספת ליום יום).

בהצלחה.
גיא

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Asaf-a
02-02-20, 21:18
אולי פספסתי אך הנטר ידני שקלת?

Sent from my SM-T580 using Tapatalkאז מדוע לא הנטר?
יש מבחר נאה, נעילה אחורית והעיצוב אפילו לא רע, במיוחד עם הארגז הקצר.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

asafk
02-02-20, 21:33
משהו על עלויות אחזקה של רכבי מסילה משותפת מתלה קדמי נפרד.
בגדול - יותר יקר מהזרקה מכנית. ועדיין רכב שעושה 10000 בשנה יעלה בממוצע כ 3000-3500 בשנה על טיפולים תיקונים וכל המסביב. כלומר לא נורא.
(להשוואה אני עושה 25 אלף קמ בשנה וההוצאה הממוצעת השנתית שלי ושל הבעלים הקודמים - סטטיסטיקה של 5 שנים - כ7000 בשנה.... השנה האחרונה היתה חריגה קרוב ל 10000).

כתבת על מחיר ההגבהה. אבל שים לב שבטנדרים האלה קשה להגביה יותר מ20 מ''מ באופן מוצלח ומאוזן בגלל מוטות הפיתול.

שאלתי על בנזין כי יכול להיות שבקילומטרז הזה שווה לשקול SUV בנזין שנהנים מעלויות אחזקה נמוכות יותר וגם זולים יותר כמשומשים. חבר אחר מקבוצת הפג'רואים עשה את המהלך לכיוון אמריקה ונשמע מרוצה בינתיים... אבל זה לא מה ששאלת....

אסף.

ishc
03-02-20, 09:37
תמצא לי משהו בנזין, סביב שנת 2010, בעל יכולת שטח לא פחותה מה פאגרו ושיכול להכיל 4 נפשות לטיול עד שני לילות (ואנחנו לוקחים הרבה ציוד, ראה תמונה) וכל זה ב-45 אלף כולל יישור קו.
הממממ..... בעיה

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200203/c7074dc5f4871ae07b2276368928a86f.jpg

ishc
03-02-20, 10:20
הנה משהו כמעט מושלם ויקר מדי:

I found this offer on AutoScout24.

https://www.autoscout24.com/offers/toyota-hilux-2-4-benzin-4x4-neue-pickerl-tuev-gasoline-white-06cdd09c-f5b9-5e12-e053-e250040a777b?utm_source=android-share

Mileage: 190,000 km
First registration: 08/1989
Final price: € 9,500.-

נמרוד
03-02-20, 10:22
אם זה הכיוון חפש בסבלנות ותמצא היילקס ישראלית מודל 94, שרוד איתה 3 שנים של טסטים כפולים ומשם והלאה החיים שלך דבש.

כמו כן, אם הכיוון שלך הוא טנדר ולהתקדם לפחות עשר שנים קדימה ממודל 98 שיש לך עכשיו, אז האנטר ידני, נעילה אחורית מקורית וגובה עדיף על דימקס ווינר.

amitaikl
03-02-20, 10:30

https://www.autoscout24.com/offers/toyota-hilux-2-4-benzin-4x4-neue-pickerl-tuev-gasoline-white-06cdd09c-f5b9-5e12-e053-e250040a777b?utm_source=android-share

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkכשזה מגיע סוף-סוף לחניה שלך המחיר מוכפל.
במחיר דומה אפשר להביא דיפנדר בנזין אספנות מתורכיה

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ishc
03-02-20, 10:30
שלי מודל 2000, אל תעליב [emoji12]
האנטר ידני לא יכנס בתקציב אלא אם הוא יהיה נבלה מוחלטת (או שיהיה לי מזל)
בבירור שעשיתי המזדה נפסל, יש בעיה לא ברורה בדיפ האחורי ותיבת העברה שנוטים להתפחלץ, לא בדקתי למה ואין לי עניין לכנס לזה.
הניסאן מסתבר סובל מבעיית זמינות חלפים קשה שכנראה גם פוסלת אותו.
היילקס ישן.... כבר הייתי בסרט הזה.
Back to the drawing board

gilur
03-02-20, 10:33

מדוגם :)

אני חוזר לשרשור הזה פעם ביום ככה .... ורואה את השלט מול העיניים יותר ויותר ברור:
"בתקציב הזה - תישאר עם מה שיש לך. הוא מדוגם. שמור עליו"

nirs
03-02-20, 11:13
לא עברתי על כל התגובות, כך שאולי חוזר על אותה ההצעה.

מה לגבי פיצול רשויות?

גיא
03-02-20, 11:37
תמצא לי משהו בנזין, סביב שנת 2010, בעל יכולת שטח לא פחותה מה פאגרו ושיכול להכיל 4 נפשות לטיול עד שני לילות (ואנחנו לוקחים הרבה ציוד, ראה תמונה) וכל זה ב-45 אלף כולל יישור קו.
הממממ..... בעיה

מלקרוא את הדברים שאתה כותב, מלראות את הצילום הזה .. שכן אנחנו לא מכירים ..
אני מתרשם שבאמת להגיע לרמת הנוחות והדיגום שהגעת אליה, אתה תשקיע הרבהההההההה יותר ממש שיש לך לפי מה שאתה רושם.
תתאפק ותשאר עם האוטו הזה.

גיא
03-02-20, 13:28
והנה זה, עלה עכשיו

https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/ryHQuLNzI

אולי המחיר ייפול בגלל העדר עתיד ..

בוזי
03-02-20, 14:44
אני רק אניח וזהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200203/99d2c9d714398ba5ef7737760b8049cf.jpg

גיא
03-02-20, 14:57
אני רק אניח וזהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200203/99d2c9d714398ba5ef7737760b8049cf.jpg

זה פורסם על ידי אשתו של צחי ;)

ד ו ר ו ן
03-02-20, 15:36

שמת לב שזה קבינה וחצי?

liontamer84
03-02-20, 15:58

הגודל של הבגאז' שלו מסוגל להכיל את כל הדיגומים?

נדב ש.
03-02-20, 16:25
שלי מודל 2000, אל תעליב [emoji12]
האנטר ידני לא יכנס בתקציב אלא אם הוא יהיה נבלה מוחלטת (או שיהיה לי מזל)
בבירור שעשיתי המזדה נפסל, יש בעיה לא ברורה בדיפ האחורי ותיבת העברה שנוטים להתפחלץ, לא בדקתי למה ואין לי עניין לכנס לזה.
הניסאן מסתבר סובל מבעיית זמינות חלפים קשה שכנראה גם פוסלת אותו.
היילקס ישן.... כבר הייתי בסרט הזה.
Back to the drawing board

אמרתי לך רד מהטנדרים...
ההצעה שלי נשארה כשהיתה, תישאר עם מה שאתה מכיר עד שיהיה לך תקציב מתאים למשהו שיקדם אותך יותר.

*אבל....
מה לגבי יונדאי טארקן? זה "אח חורג" של הפג'רו שלך בערך.
אפשר למצוא שנתון אחרון 2007 בתקציב ועוד ישאר לך עודף.
יש נעילות זמינות(חבר הזמין עכשיו 2 מחו"ל במחיר מעולה), המחלות ידועות וכו'.
זה לא מקדם אותך לאן שרצית אבל לפחות קצת, חידוש/שינוי.

ד ו ר ו ן
03-02-20, 17:45
זה לא מקדם אותך לאן שרצית אבל לפחות קצת, חידוש/שינוי.
נשמע כמו הבדיחה על הבית זונות לפני הפתיחה..
״זונות אין עדיין, אבל איך השירות?״

ishc
03-02-20, 18:22
נק למחשבה, עלות הביטוח של טנדר יקרה בכמעט 1500 ש"ח שנתי לעומת הפאגרו.

יובל48
03-02-20, 18:22
*אבל....
מה לגבי יונדאי טארקן? זה "אח חורג" של הפג'רו שלך בערך.
אפשר למצוא שנתון אחרון 2007 בתקציב ועוד ישאר לך עודף.
יש נעילות זמינות(חבר הזמין עכשיו 2 מחו"ל במחיר מעולה), המחלות ידועות וכו'.
זה לא מקדם אותך לאן שרצית אבל לפחות קצת, חידוש/שינו

יש מוסך בבני ברק שמתפרנס מהם....רק אומר.

ishc
03-02-20, 18:25
אני מכיר מוסכים שגם מתפרנסים מצויין מפאגרו כמו שלי כולל המוסך שלי [emoji12]

נדב ש.
03-02-20, 19:05
יש מוסך בבני ברק שמתפרנס מהם....רק אומר.

אני לא ירשום מה אני חושב על זה, נשמור את זה ללילה מסביב למדורה, רק יציין שלשכן שלי היה טראקן והיה לו קו גרר קבוע כל שבוע למוסך בבני ברק, תבין לבד.

asafk
03-02-20, 19:20
אני מכיר שני חברים עם טראקו מהשנתונים האחרונים. טיפולים קפדניים בחלקים מקוריים ובזמן, רכבים שמורים - ולא כמו רוב גרוטאות הטרקאן המוזנחות שיש בשוק. אין להם בעיות רבות או מיוחדות.
במפגש האחרון שני החברים באחד מהטרקאנים הצטרפו אלינו. היה ממש בסדר.

אסף.

בוזי
03-02-20, 19:28
טראקן אחלה אוטו, באמת.
רק שאם תיפול על אחד עם בעיה בגל הארכובה, בראש מנוע או במזרקים, אכלת אותה בגדול.
איכשהו יצא שיש לא מעט כאלה.

בוזי
03-02-20, 19:30
הגודל של הבגאז' שלו מסוגל להכיל את כל הדיגומים?לא יודע. הבנאדם רוצה להתרענן, הנה הזדמנות.
אני הייתי נשאר עם הפאג׳רו.

נדב ש.
03-02-20, 20:03
טראקן אחלה אוטו, באמת.
רק שאם תיפול על אחד עם בעיה בגל הארכובה, בראש מנוע או במזרקים, אכלת אותה בגדול.
איכשהו יצא שיש לא מעט כאלה.

מלבד בעיות במזרקים שנפוצות כמעט בכל מערכות הזרקה האלה לא שמעתי על הבעיות שציינת.
וכמו שאסף ציין, חפש אחד מטופל ושמור, אני מכיר אחד כזה, אבל הוא לא למכירה.
לדעתי זה גם אותו מנוע כמו בקיה קרניבל.

- - - Updated - - -

הגודל של הבגאז' שלו מסוגל להכיל את כל הדיגומים?

לא.
חבר מכר אחד כזה מנוע המי לפני כמה חודשים וקנה דיסקו 3, עד היום הוא מתפעל מגודל תא מטען של הדיסקו.

ishc
03-02-20, 20:14
סתם שתבינו שהרעיון לכבור לטנדר היה כי שץכל הרכבים שציינתם הם סופר מורכבים ולכן יקרים לאחזקה. וזה מזמן לא רק משאבת סולר מנוהלת מחשב ומסילה משותפת.
זה גיר אוט, מנגנוני שילוב מתוחכמים, בקרות משיכה, בקרות אקלים ובקרות אלוהים...
תודה אבל לא תודה.

asafk
03-02-20, 20:15
אז לא להציע פורשה קאיין טורבו...??

אסף.

גיא
03-02-20, 20:20
אז לא להציע פורשה קאיין טורבו...??

אסף.

אין לו סיכוי לדחוף חצי מהציוד שלו שם. ובטח לא לחבר מגנטים על הצבע ....

ishc
03-02-20, 20:28
אפילו אסף בסוף קנה טנדר טויוטה.

נדב ש.
03-02-20, 20:28
סתם שתבינו שהרעיון לכבור לטנדר היה כי שץכל הרכבים שציינתם הם סופר מורכבים ולכן יקרים לאחזקה. וזה מזמן לא רק משאבת סולר מנוהלת מחשב ומסילה משותפת.
תודה אבל לא תודה.

צחי, מה חשבת שטנדר בן 10 לא יהיה מודרני עם כל המערכות והמכלולים האלה...? 🤔🤔🤔

asafk
03-02-20, 20:32
תודה אבל לא תודה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkהמסילה המשותפת זה אולי מה שגורם לכאבי ראש.
אבל מה שמתבלה ואוכל את הכסף זה לא הדברים המשוכללים אלא תפוחים בולג'וינטים בושינגים וסתם פילטרים...

אסף.

opl
03-02-20, 20:49
אפילו אסף בסוף קנה טנדר טויוטה.

אבל מפנטז על הפרושה.

asafk
03-02-20, 21:14
עוד פחות משנתיים הטנדר יימכר.... ואז.... הכל פתוח.

אסף.

אומי5
05-02-20, 09:18
שאלתי על בנזין כי יכול להיות שבקילומטרז הזה שווה לשקול SUV בנזין שנהנים מעלויות אחזקה נמוכות יותר וגם זולים יותר כמשומשים. חבר אחר מקבוצת הפג'רואים עשה את המהלך לכיוון אמריקה ונשמע מרוצה בינתיים... אבל זה לא מה ששאלת....

אסף.

תמהיל השטח שלהם שונה לחלוטין, הבחור שמתענג על הכורסאות והמנוע, עושה בעיקר שבילי שדות וקצת מסלולים קלים, לעיתים רחוקות גולש לבינוני (לפי עדותו).
צחי עושה טיולי מדבר קלאסים שמשלבים גם עבירות קשה כדבר שבשגרה.

תקן אותי אם אני טועה, האקספלורר נחות מהפג'רו בשטח במידה מורגשת.

נדב ש.
05-02-20, 10:16

אסף.

אם זה הכיוון החדש...
יש גם טראקן(לא מכיר את המנוע שם) וגם פג'רו קינג לוגמי בנזין, בפג'רו ידוע על בעיות הצתה מחיר חלקים גבוה וזמינות חלקים בעייתית.

ishc
05-02-20, 10:41
האקספלורר, טרייל בלייזר וכל מיני מובילי נוסעים עם יכולת גרירה אמריקאים לא באים בחשבון כי הם יתפרקו בטיולים.
כנל לגבי קינג שהוא רכב שטח סופר ראוי אבל תצורה של 4 מתלים נפרדים זה מתכון לבלטי גבוה ואחזקה יקרה.
אולי באמת צריך למשוך עם הפאגרו עוד שנתיים-שלוש ואז להפריד רשויות בדמותו של suv או טנדר אספנות (היילקס ישן או ראשוני ה-suv).
עוד רכב שיכול לעניין אבל גם הוא נסחר כרגע במחיר גבוה מדי זה קולורדו, סה"כ (למיטב ידיעתי) מדובר בדי מקס בנזין שמגיע בשנתונים מסוימים עם צמיג 31 כסטנדרט. אבל גם פה נכנסת בעיית זמינות חלפים ועוד כל מיני שטיקים.
כמו שרשמתי back to the drawing board.

בוזי
05-02-20, 10:56
הקולורדו הוא לא הדימקס שאתה מכיר, אלא להפך:
יש מדינות שבהן השברולט קולורדו נמכר בשם איסוזו די מקס.

amitaikl
05-02-20, 11:21
האקספלורר, טרייל בלייזר וכל מיני מובילי נוסעים עם יכולת גרירה אמריקאים לא באים בחשבון כי הם יתפרקו בטיולים.
כנל לגבי קינג שהוא רכב שטח סופר ראוי אבל תצורה של 4 מתלים נפרדים זה מתכון לבלטי גבוה ואחזקה יקרה.
אולי באמת צריך למשוך עם הפאגרו עוד שנתיים-שלוש ואז להפריד רשויות בדמותו של suv או טנדר אספנות (היילקס ישן או ראשוני ה-suv).
עוד רכב שיכול לעניין אבל גם הוא נסחר כרגע במחיר גבוה מדי זה קולורדו, סה"כ (למיטב ידיעתי) מדובר בדי מקס בנזין שמגיע בשנתונים מסוימים עם צמיג 31 כסטנדרט. אבל גם פה נכנסת בעיית זמינות חלפים ועוד כל מיני שטיקים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkעל הבסיס של הקולורדו נבנה ההאמר H3.
אם אני זוכר נכון, אלו שמסתובבים בארץ עם ייצור בעשור הראשון של ה2000 הם יוצאי הכוח הרב לאומי בסיני. לא שיפוטי, רק מציין עובדה.
מנוע בנזין צמא

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ishc
05-02-20, 11:44
הקולורדו הוא לא הדימקס שאתה מכיר, אלא להפך:
יש מדינות שבהן השברולט קולורדו נמכר בשם איסוזו די מקס.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkלא הבנתי מה כוונתך

asafk
05-02-20, 16:01

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkדווקא כיוונתי לגראנד צ'רוקי

אסף.

ishc
09-02-20, 07:16
מי מכיר איפון בנזין.
צדה את עיני מודעה, בנזין 4x4 מתחילת שנות התשעים ודי קרוב לאספנות.
איזה מנוע יש שם? הזרקה? קרב'?
ניתן לנעול את הסרנים?
מה הזמינות חלקים? יש חלקים משותפים לטרופר/רודיאו?

דרור ברלי
09-02-20, 08:05
שני הזלוטי שלי מגיעים מהפוזיציה של אחד שמת על מכוניות אבל שונא להחליף/למכור/לקנות אותן.
מחזיק בהן בציפורניים ונוסע בהן עד שהן מתות/נגנבות....

ברצינות - פאג'רו Q הוא אחד מרכבי הכביש-שטח הטובים והמוצלחים אי פעם.
זה שלך גם מדוגם, מסודר, מטופל. מצבו מצוין, השקעת בו, אתה כבר מכיר אותו היטב וכל הפינות החדות שלו כבר הוחלקו כדי להתאים לך ולזוגתך. כל דבר אחר שתביא בתקציב מוגבל, יהיה פחות טוב. תצטרך להשקיע יותר ובסוף תקבל תוצאה סופית פחות טובה. ועכשיו אתה בכיוון של גרוטאות כמו איפון בנזין?...... אפילו לחשוב על זה, זה בזבוז זמן.

תישאר עם מה שיש, הוא טוב יותר מתחליפים חדישים יותר. שים בצד לטובת הפתעות שלא כל כך מפתיעות, בלאי הוא עניין ידוע שניתן להיערך אליו.

נדב ש.
09-02-20, 08:59
+1.
הטנדרים הישנים האלה גרוטאות על גלגלים, לדעתי הנ"ל קרבורטור. היה לשכן שלי L200 בנזין שמכר לברזל, אוטו נוסע עם טסט.

ishc
09-02-20, 09:46
אני מבין שאתם בקטע של לרדת עלי אבל HEAR ME OUT...
הפאג'רו טוב ככל שיהיה באמת נהיה לנו כבד. הוא רכב מצויין אבל מורכב וישן וכולל מלא מערכות מתוחכמות כיאה לרכב יוקרתי (דאז), גיר אוט' (יחסית טוב ואמין), TPS שקשה להשיג, מערכת שילוב מתוחכמת, טרנספר מתוחכם, מזגן כפול, המון ואקומים וחשמל והדברים האלו מתבלים להם לאט לאט ובהם הכי קשה לטפל כמו שצריך.
הסיבה שהוא מחזק מעמד כל כך יפה היא כי אני שומר עליו בכפפות של משי, דואג לטיפולים בזמן בנוזלים וחלקים באיכות טובה אבל מכיוון שהוא יום יומי אניא לא רואה איך הוא יהיה רכב באחזקה עצמית (ויש פה אנשים המצליחים וכל הכבוד להם, באמת ובלי ציניות אבל אצלי זה לא מסתדר).
אז אחזקה כוללת (כל ההוצאות כולל טסט וביטוח) יוצאות 12-13 אלף בשנה ולזה יש להוסיף צריכת דלק של 1:6 +/- ואנחנו עומדים על סביב 2000 ש"ח בחודש עלות אחזקה.
משהו חדש יותר כנראה לא יהיה יותר זול או יותר שקט נפשי לדעתי כי התקציב מוגבל אז האופציה השניה (שעוד צריכה להיבדק מכל מיני בחינות לוגיסטיות כמו סידור חניה ועוד ועוד ועוד...) היא להפריד רשויות אבל אנחנו לא מעוניינים בסיקס או רכב ספרטני לחלוטין, רוצים בדרך לטיול וחזרה לסגור חלונות, לשים מזגן/חימום, לשמוע קצת מוזיקה ולשייט ב-100-110 קמ"ש.
אז צריך רכב פשוט לעבודה עצמית וזה אומר שגם הגישה צריכה להיות קלה (בפאג'רו למשל זה לא), צריך מינימום חשמל ומינימום מהכל ובנוסף זה צריך להיות זול, כמה זול? ברמה של 4 ספרות כדי שהתקציב ממכירת הפאג'רו ועוד ממש קצת יספיק גם לרכב פרטי ליום יום וגם לגרוטאה שתעמוד שנתיים בחניה ויצא ממנה משהו שאפשר לנסוע לטייל איתו פעם בחודש.
אל מול עיני עומד ה-4RUNNER של יואב, SUV ידני, פשוט מתחילת שנות התשעים שעוד שניה יהיה אספנות.
אז יאללה שוט, תנו רעיונות כי אחרת יש מצב שהפאגרו ילך, במקומו יבוא איזה פרייבט ובזה יגמר עידן רכבי השטח שלנו.

גיא
09-02-20, 09:51
תראה ... אני אגיד לך משהו.

החיים עצמם ... יש להם גם חלק בהחלטות.

אם יש הגדרות צולבות ודברים שחייבים להכלל .. אם רוצים או לא. למשל. אחזקה זולה. למשל חניה בעייתית. וכו׳ ... אז אתה תצטרך לעשות החלטות קשות. אם אתה ממש לא רוצה להחזיק את האוטו הזה. מהפחד לבעיות שמחכות מעבר לפינה. אז תהיה חייב להתפשר קצת על משהו אחר.
או על השנה של התחליף .. או על הפרדת רשויות. או על רמת השטח. או .....

אולי כדאי כן לחשוב על ויטארה כלשהי.
במחירים שלך. זה הדבר היחיד שי לו טרנספר. או שתעשה סויטש מחשבתי ואז יהיו עוד כמה אפשרויות.

אבל תעשה לעצמך טובה. אל תכניס את עצמך לרכב ענתיקה בתור יום יומי. זה סיוט. הייתי שם.

כשי למור על האפשרות לטייל. יחד עם רכב יום יומי בעלויות שאני יכול לעמוד בהן. עשיתי את הסוויטש המחשבתי ואני עם זה בשלום. פחות עבירות. יותר טיולים. וחיים שלוים. לא מתאים לכל אחד. נכון.

אבל לא הצעתי לך את זה גם :)

ishc
09-02-20, 09:57
אם הרכב יהיה יותר עשן הוא יהיה להפרדת רשויות.
אצלי חלק מהעניין של הטיולים הוא עבירות מסוימת והסגנון אובר לנד, לא בטוח שאני רוצה להתפשר על זה כי אז זה כבר לא בטוח יהיה לי כיף.

yoni_0000
09-02-20, 10:07
צחי פשוט תקנו עוד פרייבט פשוט וקטן ב15k ותשאיר את הפאג'רו. כל נבלה אחרת שקרובה לאספנות תעלה לך יותר מ2000 שקל בחודש לא משנה כמה לא תיסע וכמה תעבוד עליה לבד.

ד ו ר ו ן
09-02-20, 10:12
צחי,
תחשוב על נפרדת רשויות עם פרייבט קטן לטווחים הקרובים, והעמדת הפאגרו לטיולים.
מחירים של פרייבטים מודרניים קטנים היום ברצפה, פחות ממה שתוציא ליישור קו לרכב שטח אחר שתרכוש, עוד לפני ההתקלות.

בשנתיים האחרונות אני נוסע עם פרייבט ישן שהכל עובד בו, ובמבחן השקל בסוף השנה כולל רישוי וביטוח צד ג׳, זה יצא זול יותר להעמיד את הטנדר+לנסוע בפרייבט.
זה נגזר מכך שבק״מ שנתי נמוך רכב השטח נדרש לטיפול אחד גדול בשנה מול 2-3 לפני כן.

קודם כל הדלק.. 30%פחות דלק, זה לבד מכסה רישוי ביטוח וטיפול שנתי לפרייבט.
במקביל, זה אומר פחות קמ ברכב שטח=פחות בלאי=פחות הוצאות כבדות או משביתות.
גם במקרה תקלות, בפרייבט הכל יותר זול.

דוגמא:
עלות 4 צמיגים לפרייבט=צמיג וחצי לרכב שטח.
השנה החלפתי טיימינג ורדיאטור בטנדר, רכיבים זה בלאי שלהם קשור לנסועה.
הוצאות גדולות, שבמידה והטנדר היה עדיין רכב יומיומי, היו מגיעות לפני שנתיים, כלומר, הפרייבט ״האריך״ בשנתיים את מחזור הטיפול במכלולים האלו.
כן,
הפרייבט מייבש לי את המוח בנסיעת כביש, אבל אני מתייחס אליי ככזה, משהו להגיע מנקודה א לנקודה ב.
תחשוב על האופציה הזו.
שיח מספרים בטבלת אקסל כדי לסנן רגש, ותראה אם עושה לך שכל.

grand
09-02-20, 10:12
זה פשוט לא נכון 2000 בחודש זה 24 אלף לשנה, הזוי.. לדעתי תפור עליך בול גראנד צ'רוקי

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

ishc
09-02-20, 10:30
זה פשוט לא נכון 2000 בחודש זה 24 אלף לשנה, הזוי.. לדעתי תפור עליך בול גראנד צ'רוקי

Sent from my YAL-L21 using Tapatalkמה לא נכון?

grand
09-02-20, 10:33
הוצעות של 24 אלף שח בכל שנה

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

ishc
09-02-20, 10:35
אני יודע כמה אני מוציא בחודש, בממצע הכולל זה מה שיוצא.

sgill
09-02-20, 11:23
אני תומך בלהשאיר את הפאג'רו לטיולים בלבד ולקנות רכב קטן זול לאחזקה (גם דלק, גם טיפולים, גם ביטוח וגם חלפים זולים).

תעשה לפאג'רו ביטוח לפי ק"מ, או רק חובה, צריכת הדלק של 1:6 לא רלוונטית אם הוא לטיולים בלבד. הגדלת את מרווח הטיפולים, תיקונים, אחזקה שוטפת והקטנת עלויות. וגם.. יש לך עוד רכב. קל לתמרון ולחניה.

ishc
09-02-20, 12:56
לא יודע איך המספרים מסתדרים לכם. שמתי קצת מספרים על השולחן ובכל תרחיש אני מגיע במקרה הטוב לאותה עלות וזה עוד עם הפאגרו שמודר רכב פרטי כי בטנדרים הביטוח מוסיף עוד מעל 1000 ש"ח בשנה.

liontamer84
09-02-20, 13:19
+1 להחזקת הפאג'רו כרכב לטיולים בלבד
+ הוספה של רכב קטן ליום יום.
בפירוש שוקל לעשות אותו דבר.

ד ו ר ו ן
09-02-20, 13:28
לא יודע איך המספרים מסתדרים לכם. שמתי קצת מספרים על השולחן ובכל תרחיש אני מגיע במקרה הטוב לאותה עלות וזה עוד עם הפאגרו שמודר רכב פרטי כי בטנדרים הביטוח מוסיף עוד מעל 1000 ש"ח בשנה.

לגבי שילוב פרייבט+רכב טיולים, אז בחישוב התיאורטי גם יצא גם לי ״מאוזן עם נטייה לרווח קטן״, ואמרתי שנבדוק בסוף השנה איפה עומדים בעניין, כי הפרייבט הגיע לידי בהזדמנות.

במעשי, ההפרש היה כ-2500שח חסכון, זה לא נשמע הרבה, אבל ברקע לא נכנס החסכון בלאי של רכב השטח.
הטיימינג והרדיאטור הם דוגמא לכך, הפיכת הטנדר לרכב טיולים דחתה את ההחלפה שלהם בכ-שנתיים לפחות.

נכון שיש עלות רכישת פרייבט, אבל זה עדיין זול יותר מאשר החלפת רכב שטח, יישור קו ודיגום מחדש.

ishc
09-02-20, 13:42
את העלות קניה בכלל לא לקחתי בחשבון החישוב.

ד ו ר ו ן
09-02-20, 16:32
את העלות קניה בכלל לא לקחתי בחשבון החישוב.

החשבון שלי של 30% בדלק ביצעתי לפי תצרוכת ממוצעת של 1:9, מול 1:13 בפרייבט.
אם אצלך זה בסביבות 1:7 אז אדרבא, ההפרש בדלק לבד מביא אותך לחסכון לא קטן.

מה הנסועה השנתית הצפויה?

ishc
09-02-20, 16:56
הפאגרו עושה סביב 10000 ק"מ בשנה, אותו נתון כבר חמש שנים.
יוצאים ל-4 טיולים גדולים + חד יומיים אני מעריך את הנסיעה ב-3000-3500 ק"מ בשנה (4 טיולים של כ-600 ק"מ לדרום ועוד כל מיני חד יומיים).
אני משער שברגע שיהיה פרייבט נוסף זמין הנסיעה היומים קצת תעלה ואז הפרייבט יעמוד על 8000 ק"מ בשנה שבנוסף יש בבית עוד רכב שמרביץ 35000 בשנה.

המצב היום:
ביטוח לפגארו עולה 2500 ש"ח (זה בצד הזול של הסקלאה), טסט 1600 ש"ח, שני טיפולים בשנה (זו השגרת טיפולים).
הכל הכל יוצא 12-13 אלף בשנה, האוטו נוסע בעיקר בעיר ביום יום אז הצריכה היא 1:6 ובעלי רכבים דומים מדווחים את אותם נתונים.
עלות דלק שנתית בצריכה של 1:6 ובמחיר ממוצע של 6 ש"ח לליטר היא 10000 ש"ח בשנה, סה"כ 22-23 אלף בשנה.

בהפרדת רשויות:
1. ביטוח לרכב פרטי (משפחתומטית 1.6 סטנדרטית) 2500 ש"ח, טסט 1200 ש"ח, עלות טיפולים שנתית (כולל צמיגים, מצבר, הפתעות והכל) 2500 ש"ח, קילומטראז שנתי של 8000 ק"מ חלקי צריכה של 1:11 (נסיעה בעיקר עירונית) כפול 6 ש"ח לליטר יוצא 4400.
סה"כ: 8100 ש"ח

2. ביטוח לפגארו עולה 2500 ש"ח (זה בצד הזול של הסקלאה), טסט 1600 ש"ח. אחזקה שנתית בעבודה עצמית ככל האפשר כולל הכל (מצבר, צמיגים וכו') 5000 ש"חת צריכת דלק ב-3500 ק"מ שנתיים = 3500 ש"ח
סה"כ 12600

שני הרכבים: 20700, הבדל של כ-10% בלחץ וזה על הנייר שהכל יפה ופשוט.
אולי צריך לשקול את זה

נמרוד
09-02-20, 17:30
מי מכיר איפון בנזין.
צדה את עיני מודעה, בנזין 4x4 מתחילת שנות התשעים ודי קרוב לאספנות.
איזה מנוע יש שם? הזרקה? קרב'?
ניתן לנעול את הסרנים?
מה הזמינות חלקים? יש חלקים משותפים לטרופר/רודיאו?

הלכתי קודם כל לבדוק מתי המציאו את השם איפון. ופאק, זה היה באולימפיאדת 92 שיעל ערד זכתה במדליה! 30 שנה. והלכתי לראות איך בכלל נראה איפון כזה ישן, אז כתבתי טנדר איפון 93' בגוגל אימג' והגעתי לבלוג של אלסיבוני (קישור מצ"ב) שמראה כמה קשה באמת מצבם הכלכלי של כתבי רכב בישראל. מסתבר שהשניים שלנו (ברלי ותומר הדר) הם ממש בסדר, יחסית :D

https://www.over-drive.co.il/%D7%97%D7%99%D7%99-%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%90%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9F-%D7%97%D7%9C%D7%A7-1/

ishc
09-02-20, 17:35
זה רק משכנע אותי ללכת לראות את האיפון [emoji12]

asafk
09-02-20, 17:38
כן, כן. לך על זה. אוטו נפלא.

(אלוהים אדירים מה עובר לבנאדם בראש? )

אסף.

נמרוד
09-02-20, 17:46
מה שיפה זה רמת השכנוע העצמי של אלסיבוני... הוא מתלבט לאיזה כיוון כדאי לקחת איסוזו איפון 93' - ואני מצטט - "חיית שבילים או טנדר דריפטים"

בוזי
09-02-20, 18:02
זה היה ב 2016. בטח הוא עדיין בדרך...

ishc
09-02-20, 18:20

אסף.[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

ד ו ר ו ן
09-02-20, 18:56
אסף.
++
בפולנית מדוברת:
״חיים נהדרים יהיו לכם יחד״
[emoji41]

דרור ברלי
09-02-20, 19:00
אם הייתם מכירים את אריאל אלסיבוני.... הוא לא גולש כאן, אבל אני אנסה להסביר:
הבנאדם מגניב, קרוע, שנון, מצחיק. והוא זכה באשה שמתעסקת באותו תחום (עיתונאית הרכב היחידה בישראל - ענת דניאל אלסיבוני) ושזורמת עם השגעונות שלו.

הטנדר היה בשביל הקטע. ממש כמו קטנוע גדול (משהו שמקביל ל-TMAX) שהוסב ללואו-ריידר ("ויתור קל" על מתלה האחורי. בשביל מה צריך אותו בכלל.... ) וכל מיני אופנועים שעוברים אצלו. הוא היחיד שלקח רנגלר JL רוביקון למבחן ולא נסע איתו לטפס על סלעים אלא פירק ממנו לא רק את לוחות הגג הקדמיים אלא גם את כל הסגירה וארבע הדלתות וגם קיפל את החלון הקדמי - כדי לבדוק כמה זמן זה ייקח....

בהשקת הקיה נירו הוא מצא דרך מקורית לבדוק אם מערכת תיקונני הההיגוי באמת יודעת לנהוג את האוטו בעצמה לבד - מכיוון שהמערכת דורשת בתוקף להניח יד על ההגה בכל כמה שניות, הוא תלה על גלגל ההגה בקבוק מים כדי לעבוד עליה.... והצליח.

היום כבר אין טנדר. למיטב ידיעתי הוא עדיין מסתובב ב....פורד אקונוליין! לשעבר אמבולנס. כי צריך משהו שיסחוב את האופנוע למסלול. ואם יש הנעה אחורית, V8 דיזל גדול עם המון מומנט וזנב שמח, אז אפשר לצאת לטיולי שבילים ולא רק לזרוק זנב בכל פנייה, אלא לזרוק גם מזרן קינג-סייז מאחורה ולתפוס חרופ בדרך.

מהכרותי איתו אני חותם לכם - הוא לא יפסיק להפתיע.

לגבי מצבי הטוב - מאז שאני פחות ופחות מבזבז את זמני היקר בעיתונות רכב, מצבי הכלכלי אכן השתפר לאין ערוך... ברצינות.
לעניין הסופה? עזבו כל מיני הסברים - כן טוב, לא טוב, עבירות, אמינות וכו'. זה נטו אידיאולוגיה. בכמה חודשים האחרונים אני אמנם משתמש בה ביומיום וגם בעבודה בשטח בכל סופ"ש, וגם משוטט איתה בירדן בחגים (יוצאים בפסח הקרוב ועוד יש מקומות, מהרו להצטרף:rolleyes:).... והיא לא מאכזבת, אבל הדלק פשוט קריעה... לכן ההוקוס-פוקוס תחזור בגדול מהתרדמה שלה בשבוע-שבועיים הקרובים.

asafk
09-02-20, 19:04
אם כבר התחלת, צחי... מדרון חלקלק...

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2E4x4communi ty%2Eco%2Eza%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp% 3Ft%3D319317&share_tid=319317&share_fid=15442&share_type=t&link_source=app

My Isuzu 3.0 modification thread

אסף.

ד ו ר ו ן
09-02-20, 19:09
מהכרותי איתו אני חותם לכם - הוא לא יפסיק להפתיע.
.
אז אתה ממליץ לו לקנות אלסיבוני במקום פאגרו?

נדב42
09-02-20, 19:13
דיברתי לאחרונה עם שני חברים.. אחד שמכר ויטארה ארוכה (דור ראשון) ואוכל לעצמו את הלב למה עשה את השטות הזו, ושני שאשתו לוחצת עליו למכור את הויטארה הארוכה שלו (אולי בסוף תלך לחבר הראשון..) והוא לא מוצא לאן יש לו לשדרג.

עכשיו ארחיב קצת את היריעה כי לא מדובר כאן בויטארה: כל מי שמחזיק היום suv מהדגמים של שנות התשעים עד תחילת שנות האלפיים וחושב לשדרג נתקל בדילמה הזו - איזה כלי יכול בכלל להוות תחליף, כמה יעלה להחזיק כלי חדש ומורכב יותר, וזה עוד לפני שדיברנו על ירידת ערך של רכב חדש יותר, וביטוח יקר יותר (צחי, תוסיף גם את שני אלו לאקסל בהשוואה לרכב שטח חדש יותר).

בסופו של יום, אם אתה מרוצה מהפאג׳רו שלך - שמור עליו וגייס עוד פרייבטון לידו. אם נמאס לך ובא לך להתחדש - לך לאן שבא לך ...

yoni_0000
09-02-20, 19:18
1. ביטוח לרכב פרטי (משפחתומטית 1.6 סטנדרטית) 2500 ש"ח, טסט 1200 ש"ח, עלות טיפולים שנתית (כולל צמיגים, מצבר, הפתעות והכל) 2500 ש"ח, קילומטראז שנתי של 8000 ק"מ חלקי צריכה של 1:11

אל תתפנק, לך על סופר מיני 1.0 ליטר ותראה איך המספרים יורדים. הביטוח זהה, אבל הטסט פחות מאלפיה, צריכת הדלק כבר באזור ה15 קמ לליטר ואפילו 17, החלקים זולים..

זה אולי קצת (ממש קצת) להתכלב אבל רק ככה החיסכון יבוא לידי ביטוי, ואני חושב שזה מחיר קטן לשלם בנוחות בשביל להמשיך להחזיק רכב שטח ולעשות מה שאתה אוהב.

נמרוד
09-02-20, 19:20
...לעניין הסופה? עזבו כל מיני הסברים - כן טוב, לא טוב, עבירות, אמינות וכו'. זה נטו אידיאולוגיה. בכמה חודשים האחרונים אני אמנם משתמש בה ביומיום וגם בעבודה בשטח בכל סופ"ש, וגם משוטט איתה בירדן בחגים (יוצאים בפסח הקרוב ועוד יש מקומות, מהרו להצטרף:rolleyes:).... והיא לא מאכזבת, אבל הדלק פשוט קריעה... לכן ההוקוס-פוקוס תחזור בגדול מהתרדמה שלה בשבוע-שבועיים הקרובים.

מה סופה, מישהו הזכיר סופה?
או במילים אחרות:

What the fuck does anything have to do with 'nam, Walter you asshole.

דרור ברלי
09-02-20, 19:31
כתבתם שמצבי טוב.
ואני נוסע על ג'יפ ישן בן 25 ביומיום....

ishc
09-02-20, 19:44
אתם סתם מזלזלים

https://youtu.be/v2y5wsxYY7w

נדב ש.
09-02-20, 19:49
דיברתי לאחרונה עם שני חברים.. אחד שמכר ויטארה ארוכה (דור ראשון) ואוכל לעצמו את הלב למה עשה את השטות הזו, ושני שאשתו לוחצת עליו למכור את הויטארה הארוכה שלו (אולי בסוף תלך לחבר הראשון..) והוא לא מוצא לאן יש לו לשדרג.

עכשיו ארחיב קצת את היריעה כי לא מדובר כאן בויטארה: כל מי שמחזיק היום suv מהדגמים של שנות התשעים עד תחילת שנות האלפיים וחושב לשדרג נתקל בדילמה הזו - איזה כלי יכול בכלל להוות תחליף, כמה יעלה להחזיק כלי חדש ומורכב יותר, וזה עוד לפני שדיברנו על ירידת ערך של רכב חדש יותר, וביטוח יקר יותר (צחי, תוסיף גם את שני אלו לאקסל בהשוואה לרכב שטח חדש יותר).

בסופו של יום, אם אתה מרוצה מהפאג׳רו שלך - שמור עליו וגייס עוד פרייבטון לידו. אם נמאס לך ובא לך להתחדש - לך לאן שבא לך ...

אוי אוי..... פגעת בול... מכיר כמה כאלה(אני בניהם).... מעדיף לשמור על הטרקטור שיש לי...
אם יצא לי בעתיד אני יעמיד לידו רכב שטח מתקדם יותר, כנראה דיסקו 4 או משהו דומה לזה...

בינתיים ליד הטרקטור(הדיסקו 2) מחזיק רכב כביש/שבילים(קיצורי דרך) והסעת ילדים לחוגים וחברים ונסיעות מנהלתיות בעיקר בדמות הטריילבלייזר (ולפניו היו כמה טרופרים) כי באמת אני, ואשתי שנדבקה ממני בחיידק(לפני שלקחתי אותה מהאמא שלה עשיתי לה מבחן לינת שטח יומיים שלושה, חשבתי שזהו היא בורחת אבל חזרה וביקשה עוד 😎) לא מסוגלים לנהוג על פרייבט משפחומטית, באמת שניסינו לכמה חודשים, לא הצלחנו, אף אחד לא רצה לנהוג בה, כל בוקר ויכוחים 🤣, זה היה לפני שלוש שנים בערך, והיא היתה שנתון 2007....
יש כאלה שזה מתאים להם ומסתדרים..... יש כאלה שנוהגים ברכבי שטח מלא שנים ופשוט לא מסוגלים לעלות לפחנועים האלה כמוני וכמו עוד כמה חברים שאני מכיר...

רק אומר, אם יש מישהו שמרגיש ככה, לפני שרץ מפריד רשויות שיבדוק אם הוא מסוגל.... אפילו לישכור פרייבט לשבוע ניסיון....

asafk
09-02-20, 19:49
ברצינות. כמה זול יהיה לקנות נבלה כזו?
כמה יעלה ליישר קו (לשפץ מהיסוד)?
להתקין הגבהה ונעילה וצמיגים במידה סבירה (כולל עמלת רישום צמיגים)?
ואחרי כל זה מה יהיה היתרון על הפאג'רו? אספנות?

אסף.

נמרוד
09-02-20, 19:55
מה זה משנה, תקראו בין השורות. הבן אדם מתחשמק לו טנדר. הוא מחפש חיזוקים, לא ביקורת.

נדב ש.
09-02-20, 19:58
מה זה משנה, תקראו בין השורות. הבן אדם מתחשמק לו טנדר. הוא מחפש חיזוקים, לא ביקורת.

אז כנראה שהוא בכושר והגב שלו בריא טפו טפו 🤣
דרך צלחה...

נדב42
09-02-20, 20:31
מה אכפת לו, הגב של אשתו ...

asafk
09-02-20, 20:53
אתם סתם מזלזלים

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkראיתי עכשיו ברצף את כל הסרטונים שלו.
השתכנעתי.

אסף.

liontamer84
09-02-20, 21:08
אתם סתם מזלזלים

סלח לי חבר, אתה חי בסרט.
אתה תמצא אחד כזה, נגיד והשמש והירח וונוס יעמדו בזווית הנכונה,
והוא יהיה "רק" עם 400,000 ק"מ עליו.
זמן לטפל בו לבד - אין לך.
מוסכניק שאשכרה יסכים לגעת בנבלה + אשכרה ידע מה הוא עושה - נדיר אפילו עוד יותר.
חלפים אין. וגם זה לא תואם לשנתונים המתקדמים יותר.
בקיצור, אתה תשפוך 45,000 סתם,
בשביל רכב שנחות בכל פרמטר מהפאג'רו שלך,
שרק לדגם אותו באותה רמה ולהתאים לצרכים שלך יקח לך מעל שנה.
ואחרי כל זה, תצטרך קומבינות בשביל צמיגים של בני אדם
ובת דודה שחוזרת מיפן עם מקום בתיק לנעילה שספק מי יידע להתקין לך אותה.

בזבוז של זמן + כסף + אנרגיה.
איחלתי לחייל בהצלחה.

gilur
10-02-20, 08:06
..... ואשתי שנדבקה ממני בחיידק(לפני שלקחתי אותה מהאמא שלה עשיתי לה מבחן לינת שטח יומיים שלושה, חשבתי שזהו היא בורחת אבל חזרה וביקשה עוד 😎) לא מסוגלים לנהוג על פרייבט משפחומטית, באמת שניסינו לכמה חודשים, לא הצלחנו, אף אחד לא רצה לנהוג בה, כל בוקר ויכוחים 🤣,

ענק ... וזכית בלוטו חבר :) :) :)

אומי5
10-02-20, 09:19

עליתי על הנוסחה.
מתחשק לו טנדר+ הפג'רו תכלס זה הדבר הנכון לטיולים= הפרדת רשויות ....
תקנה סובארו טנדר כרכב שני.... יש כבר אספנות אפילו.
חלקים בשפע, תחזוקה אפסית ובשנים האחרונות ניתן למצוא כאלו שיושרו וטופלו ב10-15.

אפשר לדחוף שם כל מנוע סובארו עד תחילת השנות ה2000, כמעט בלי התאמות (את חלקם אפילו באופן חוקי) .

מושלם.

ishc
10-02-20, 12:03
אתם חבורה של אנשים מבאסים.

נדב ש.
10-02-20, 12:15
עדיף לך להיתבאס מאשר להיצטער...🤦*♂️

אומי5
10-02-20, 13:19

שמע אני עשיתי הפרדת רשויות, יש בבית סופה, רכב נורמאלי שהיה אמור להיות לאישה (פוקוס 2011) וקורולה 98 לי.
למה ? כי אני מוכן לנסוע על טרנטה זולה להחריד ביום יום כדי שאוכל להחזיק רכב טיולים כמו שאני רוצה.

בפועל יצא שאני עובד שעה מהבית ואשתי 15 דקות מהבית כשיש פקקים.
לכן היא התחילה לנסוע בקורולה ובקרוב אצטרך להחליף אותה*.
אבל זה נתן לי בערך שלוש שנים טווח מההשקעה הגדולה בסופה לקניה של הרכב השלישי. (אל תגלו לה שהשתכנעתי אני רוצה למשוך עם הקורולה עוד קצת).

* לכל המתחכמים- את הקורולה.

asafk
10-02-20, 13:59
מה זה משנה, תקראו בין השורות. הבן אדם מתחשמק לו טנדר. הוא מחפש חיזוקים, לא ביקורת.אני, אישית, לא מבין איך אפשר בכלל לא טנדר.
אבל המתמטיקה לא מסתדרת במקרה הזה.
להתקדם בשנתון - להתקדם גם בעלויות השוטפות וגם בשקט המפשי.
כשמפנימים את זה נפתחות המון אפשרויות.
לחסוך וגם לעבור לרכב יקר יותר - זה לא ריאלי.
עכשיו, צחי, תחליט אם אתה בנאדם שמוכן לשלם 'מס' על זה שכל פעם שתרצה תוכל להניע ולצאת לטיול, או שאתה מנסה רק לצמצם עלויות ובתמורה מוכן לחיות עם רמה מסויימת של חוסר ביטחון שאת החלק הבא שיתקלקל תצטרך לקמבן מאיזה חנות אינטרנטית שמקבלת הזמנות רק בניב יפני מסויים.

אסף.

נמרוד
10-02-20, 16:47

אל תכנע, לך על זה!https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200210/0414f3dd11e5f2e87f568813dea7e7bd.jpg

נדב ש.
10-02-20, 16:53
צחי הפג'רו כבר התנקם בך?
בדרך כלל הירהורי כפירה כאלה מובילים לזאפטות מצדו...
לך תן לו ליטוף ותבקש יפה סליחה.
😎

ishc
10-02-20, 17:30
צחי הפג'רו כבר התנקם בך?
בדרך כלל הירהורי כפירה כאלה מובילים לזאפטות מצדו...
לך תן לו ליטוף ותבקש יפה סליחה.
😎

הוא מנותק מאינטרנט, אוטו ישן 100% מכאני.
וברצינות רגע, הוא באמת אחלה אוטו ועשיתם לי חשק לקנות גרוטאה רק כדי להוכיח לכם דווקא אז מעכשיו טנדר איסוזו זה האוטו הכי טוב בעולם, רק שתדעו.

ורק בשביל הקטע העליתי כמה שאלות בפורום של מועדון איסוזו (שאני בכלל לא יודע אם הוא פעיל).
כנראה שאני פחדן ואחרי כמה וכמה חברים ואנשים שצועקים עלי שאני אידיוט הפאג'רו ישאר אבל אם לא זה יכול להיות תחילתו של שרשור סופר מעניין.

ד ו ר ו ן
10-02-20, 17:57
כנראה שאני פחדן ואחרי כמה וכמה חברים ואנשים שצועקים עלי שאני אידיוט הפאג'רו ישאר אבל אם לא זה יכול להיות תחילתו של שרשור סופר מעניין.
יש מצב שתעקוף את שרשור האנדרוגינוס של רכס.

JohnnyEnglish
10-02-20, 18:04
תנסה את אריאל שהעלה את הכתבה ב2016.
מאז הוא לא עידכן, אבל במידה והמשיך להחזיק אותו אולי יהיו תובנות בנושא

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

bezzat
10-02-20, 20:47
צחי
קראתי על כל השרשור,
ראשית, אני מסכים עם כולם - להשאיר את הרכב הקיים.
ולי יש סוג של חששות דומות לשלך ברכב אחר.

אקח אותך לכיוון אחר ומכיר חבר שעשה את זה !

תמכור את הרכב ותמתין שנתיים (הזמן טס) תעשה קצת הפסקה זה לא נורא ומדי פעם תוכל להצטרף לחברים לטיול..
בשנתיים האלו תחסוך על כל חודש שאתה מוציא
ולאחר מכן תרכוש רכב שמתאים לך ובתקציב ראוי - רמז אני לא הסוכן של אסף ,
אבל הבנת את הכוונה שלי
בהצלחה.

liontamer84
11-02-20, 12:14
צחי

תמכור את הרכב ותמתין שנתיים (הזמן טס) תעשה קצת הפסקה זה לא נורא ומדי פעם תוכל להצטרף לחברים לטיול..
בשנתיים האלו תחסוך על כל חודש שאתה מוציא
בהצלחה.

שנתיים בלי רכב שטח?
מה עשה רע הבחור שמגיע לו כזה עונש?

אין שום דבר הגיוני וכלכלי ברכב שטח.
אבל, אני רוצה להאמין שרוב יושבי האתר, פה בגלל החיידק בוריד.
בגלל שזה יותר טוב להתאוורר עם סיבוב על איזה טרנטה בשטח מאשר ללכת לפסיכולוג.

צחי,
חוזר בי מההודעה הקודמת. היה בה יותר מדי רציונל.
אם חשקה נפשך בטנדר, לך ותן בראש.

רועי

MOSHIKO.L
12-02-20, 22:23

אסף.
אשמח אם תפרט לגבי הריענון מנוע וגיר

מושיקו

asafk
12-02-20, 23:15
בגדול הרעיון הוא שמנועים לא מתים בגלל בלאי. אלא בגלל טראומה חד פעמית שאפשר למנוע.
כדי למנוע טראומה כזו, פעם בהרבה שנים מרעננים את המנוע. נכון שאי אפשר לגדל ברזלים שחוקים אבל לברזלים אין אורך חיים. לגומי יש. אז מחליפים את כל חלקי הגומי. צינורות, אטמים, מחזירי שמן.
ואת כל צנרת הקירור - כולל התרמוסטט והברך שלו (כן, בדיוק, הצינור ברזל החלוד הזה). כולל שטיפת מערכת קירור עם חומר ייעודי וניקוי או החלפת רדיאטור ומחליף חום של החימום בקבינה ואינטרקולר ומחליף חום שמן.... אם יש.
מזרקים ומשאבת הזרקה הולכים לשיפוץ.
טיימינג - חשוב להחליף מותחן בטיימינג שרשרת (זה מה שיש בפג'רו? ) הוא נשחק.
ומה שנשאר זה רצועות ותושבות חדשות.
והמנוע יהיה כמו חדש... חדש ישן אבל יותר חדש מישן.
מנסיון במנועי דיזל מכניים - הם יכולים לעבור הרבה מחזורי ריענון כאלה, וחיים מצויין הרבה מחזורי חיים.

אסף.

Yaki5500
13-02-20, 20:25
בגדול הרעיון הוא שמנועים לא מתים בגלל בלאי. אלא בגלל טראומה חד פעמית שאפשר למנוע.
כדי למנוע טראומה כזו, פעם בהרבה שנים מרעננים את המנוע. נכון שאי אפשר לגדל ברזלים שחוקים אבל לברזלים אין אורך חיים. לגומי יש. אז מחליפים את כל חלקי הגומי. צינורות, אטמים, מחזירי שמן.
ואת כל צנרת הקירור - כולל התרמוסטט והברך שלו (כן, בדיוק, הצינור ברזל החלוד הזה). כולל שטיפת מערכת קירור עם חומר ייעודי וניקוי או החלפת רדיאטור ומחליף חום של החימום בקבינה ואינטרקולר ומחליף חום שמן.... אם יש.
מזרקים ומשאבת הזרקה הולכים לשיפוץ.
טיימינג - חשוב להחליף מותחן בטיימינג שרשרת (זה מה שיש בפג'רו? ) הוא נשחק.
ומה שנשאר זה רצועות ותושבות חדשות.
והמנוע יהיה כמו חדש... חדש ישן אבל יותר חדש מישן.
מנסיון במנועי דיזל מכניים - הם יכולים לעבור הרבה מחזורי ריענון כאלה, וחיים מצויין הרבה מחזורי חיים.

אסף.נשמע מעולה

ishc
15-02-20, 23:38
באוירת רכב בזול מצאתי את הפוסט הזה: https://www.savagecamper.com/budget-overland-chevy-trailblazer/amp/

מעניין לקחת טרייל בלייזר ולנסות להתאים אותו כרכב טיולים.
תיכף תבואו ותגידו שזה מטומטם [emoji12]

ishc
16-02-20, 00:03
ויש גם את זה שנראה מעניין: https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://www.expeditionportal.com/forum/threads/expedition-trailblazer-project.28029/&share_tid=28029&share_fid=7335&share_type=t&link_source=app

Expedition TrailBlazer Project

דרור ברלי
16-02-20, 00:38
באוירת רכב בזול מצאתי את הפוסט הזה: https://www.savagecamper.com/budget-overland-chevy-trailblazer/amp/

מעניין לקחת טרייל בלייזר ולנסות להתאים אותו כרכב טיולים.
תיכף תבואו ותגידו שזה מטומטם [emoji12]

זה כל כך מטומטם.
כי אין שום דבר טוב באוטו הזה חוץ מהמנוע.
מנוע אדיר. 6 בטור כמו שצריך, חזק מאוד, רק הפורד-בארה האוסטרלי מחרמן אותי יותר מהוורטק 4.2 של GM.
אבל כל היתר?...... דרעק מהגהינום.

Yaki5500
16-02-20, 00:53
לא תוכל להגיע לרמה הזו בארץ. בטח לא בתקציב המדובר

אמנם לא נהגתי על הרכב הזה או נתקלתי בו בשטח (כנראה זה לא מקרי) אבל..., בסיס גלגלים אינסופי, זוויות נוראיות, היעדר הילוך כוח הם לא מתכון התחלתי מוצלח

כנראה שאפשר לטייל עם הדבר הזה אבל הוא בוודאי לא יתן לך מה שהפאג'רו נתן

ishc
16-02-20, 00:58
לא תוכל להגיע לרמה הזו בארץ. בטח לא בתקציב המדובר

אמנם לא נהגתי על הרכב הזה או נתקלתי בו בשטח (כנראה זה לא מקרי) אבל..., בסיס גלגלים אינסופי, זוויות נוראיות, היעדר הילוך כוח הם לא מתכון התחלתי מוצלח

כנראה שאפשר לטייל עם הדבר הזה אבל הוא בוודאי לא יתן לך מה שהפאג'רו נתן

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkלא שאני באמת חושב שאני אקנה טרייל בלייזר אבל לפחות תפסיק לכתוב שטויות מוחלטות ולייעץ פה כאילו אתה מבין משהו!!!
לטייל בלייזר יש הילוך כוח. וואללה... הוא אפילו ביחס טוב יותר מה פאגרו.
ודרור כנראה צודק, יש פה אחלה מנוע וכל השאר כנראה יתפרק בשטח אבל אני מנסה לפתוח את הראש כי אלא אם מחר יפלו עלי איזה 100 אש"ח, יהיה מאוד קשה לקנות לנד קרוזר או רנגלר כמו שכולכם רוצים שאנחנו נקנה.

Yaki5500
16-02-20, 01:15
טאז לך תקנה טרייל בלייזר ושיהיה לך בהצלחה

JohnnyEnglish
16-02-20, 06:23
לפי איך שאני רואה את הChevy,
הוא זול לקניה ראשונית.
כדי להגיע לרמה שבדומא או לרמה של הפאג'רו יעלה סדר גודל של 20 אש"ח ומעלה.
חלק מהשיפורים יהיו זמינים כנראה רק בחו"ל ותצטרך לייבא אותם לארץ בצורה כזו או אחרת.
בתוצאה סופית הרכב לא יהיה חוקי, מידת הצמיגים המקורית בארץ היא 255/60/17 שזה 29.
היתרון הוא שתוכל לשפר אותו לאורך זמן לפי הממון הזמין לך.

Sent from my LM-G710 using Tapatal

ד ו ר ו ן
16-02-20, 07:53
לא היה כאן שרשור על בניית טריילבלייזר לשטח?

לא הצלחתי למצוא אבל זוכר משהו כזה.

גיא
16-02-20, 08:04
לא היה כאן שרשור על בניית טריילבלייזר לשטח?

לא הצלחתי למצוא אבל זוכר משהו כזה.

טריילר בלייזר: קווים לדמותו
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=22239&share_tid=109720&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D109720&share_type=t&link_source=app

ד ו ר ו ן
16-02-20, 08:10
אלא אם מחר יפלו עלי איזה 100 אש"ח, יהיה מאוד קשה לקנות לנד קרוזר או רנגלר כמו שכולכם רוצים שאנחנו נקנה.
נראה לי שהמגמה היא הכרה שבנתונים שנתת, הכי הגיוני להשאר עם הפג׳רו.

מצד שני,
הבנו שבא לך שינוי, אז יאללה עוד רעיונות?

אם כבר אנדרדוג, גאלופר כבר בדקת?
מה שנקרא, כזה עוד לא היה לנו!

יש זוית עם השמש בעיניים שהוא אפילו מזכיר חיצונית LC76..
[emoji41]

ishc
16-02-20, 08:10
עקבתי בשקיקה אבל אלי הפסיק לעדכן

ishc
16-02-20, 08:14
נראה לי שהמגמה היא הכרה שבנתונים שנתת, הכי הגיוני להשאר עם הפג׳רו.

מצד שני,
הבנו שבא לך שינוי, אז יאללה עוד רעיונות?

אם כבר אנדרדוג, גאלופר כבר בדקת?
מה שנקרא, כזה עוד לא היה לנו!

יש זוית עם השמש בעיניים שהוא אפילו מזכיר חיצונית LC76..
[emoji41]דורון, נראה לי שאתה צריך בדיקת ראיה [emoji1787]

אתם לא יורדים לסוף דעתי, המטרה היא להתקדם סביב עשור קדימה ולרדת דרסטית בקילומטראז שהרכב עבר או אולי אולי אולי לחתור להפרדה עם רכב קרוב ככל הניתן לאספנות אחרת באמת אין סיבה להחליף הפאגרו

נדב42
16-02-20, 08:15
לא שאני באמת חושב שאני אקנה טרייל בלייזר

אולי בעצם זה לא רעיון כל כך רע.. בתור רכב שני שמשמש את היקרים לך ביותר, נוסע יחסית מעט, ונותן לכם את האופציה המפנקת לגיחות בסביבה, דרום אדום וכו'.

ולא פחות חשוב: משאיר תקציב לשמור על הפאג׳רו לטיולים היותר קשוחים [emoji846]

ishc
16-02-20, 08:17
אין ספק שיש בפורום בעיית הבנת הנקרא [emoji12]

נדב42
16-02-20, 08:37
לפחות מנסים לפתוח את הראש [emoji16]

asafk
16-02-20, 11:10
אקספלורר אתה לא רוצה אבל טריילבלייזר כן?
אם כבר כלב תחת, שלפחות יהיה בסטייל...

אסף.

ishc
16-02-20, 11:16
כלב תחת?

אקספלורר זה 4 מתלים נפרדים לא? יש לו הילוך כוח בכלל?

אני באמת מנסה להבין למה הטרייל בלייזר כזה חרא כי סה"כ יש סרן מאחור, מנוע בריא, גיר סביר וטרנספר עם יחס נמוך סבבה.

אז ראיתי שבארץ יש הגבהות אפילו חוקיות של קפיצים, אם מגדילים מידת צמיגים ל-31-32 מטרי כלשהוא, נגיד 265/75/16 ונועלים אחורה זה עדיין כזה אוטו חרא?

ד ו ר ו ן
16-02-20, 11:53
אני באמת מנסה להבין למה הטרייל בלייזר כזה חרא כי סה"כ יש סרן מאחור, מנוע בריא, גיר סביר וטרנספר עם יחס נמוך סבבה.

הנה מי שעשה לך חלק מהמחקר, אפשר לשאול אותו במעלה הזמן מה הוא חושב.

טריילר בלייזר: קווים לדמותו
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=22239&share_tid=109720&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D109720&share_type=t&link_source=app

נדב ש.
16-02-20, 17:12
כלב תחת?

אקספלורר זה 4 מתלים נפרדים לא? יש לו הילוך כוח בכלל?

אז ראיתי שבארץ יש הגבהות אפילו חוקיות של קפיצים, אם מגדילים מידת צמיגים ל-31-32 מטרי כלשהוא, נגיד 265/75/16 ונועלים אחורה זה עדיין כזה אוטו חרא?

לגבי הטריילבלייזר- לא הגדלתי צמיגים ולא הגבהתי(עדיין), כן יש מיגון גחון.
יש נעילה אחורית g80 של איטון, לא הייתי מהמר על כל החבילה הזאת לשטח בינוני/קשה, שמתחיל להישבר זה כנראה יגיע בצרורות(ראה חילוץ היוקון של איתי מערוגות http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/106247-24-11-17-19-30-%D7%99%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%9F-%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%A2-%D7%91%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A8-%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%A9-%D7%93%D7%99%D7%A4%D7%A8%D7%A0%D7%A6%D7% 99%D7%90%D7%9C-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A5)

לי הוא נראה כמו ג'מוס suv גדול ומרווח שנהנה מיכולות סבירות+...
מצד שני ראיתי גם כאלה מוגבהים ומשופרים לעילא... יש אחד אפילו באיזורי.

ishc
16-02-20, 17:14
אני מכיר את איתי ואת מעללי היורון שלו כנראה הכי קרוב פה מכולם.
לא בונה על הנעילה המקורית, אין נעילת אפטר מרקט אוט' לאוטו הזה?
והשאר? פרונט, מערת היגוי ציריות וכו וכו וכו...

נדב ש.
16-02-20, 17:50
פשפש אצל הדוד סם, מניח שתמצא מה שאתה מחפש.
לא חפרתי לעומק.

ishc
20-02-20, 19:03
נכון לכרגע חזלש.
מסתבר שרק היינו צריכים לצאת לטייל. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200220/eb2055408422ddbb1f69cbea8a4ce59c.jpg

אלדר
20-02-20, 19:40
כמו שכתבו לך צא לטייל עם הפאגרו.
מזל טוב היום הולדת שמח [emoji512]

liontamer84
20-02-20, 22:00
כמה מפתיע...
טיול אחד קטנטן ואתה חוזר להבין כמה המכונה שיש לך טובה...

מזל טוב ג'ינג'י :)

opl
21-02-20, 06:29
מבין שאין כרגע תקציב להתקדם האלה אולי...

avikkllk
21-02-20, 17:16
לפעמים זה כל מה שצריך.
קצת סיבוב

ishc
21-02-20, 18:09
מבין שאין כרגע תקציב להתקדם האלה אולי...לחלוטין!!!

למרות שמסתובבת מודעה של דיסקו בנזין ידני.
מדגדג ללכת לראות.

opl
21-02-20, 18:29
נשמח לקבל אותך לממלכה. אבל לטפל באנגלי אחרי יפני עלול לגרום לקצת כאב ראש.

ishc
03-09-20, 18:47
היום עשיתי סיבוב בווינר.
הרכב שראיתי היה מוזנח וקרוע למרות קילומטראז ויד נמוכים אבל....
כפוטנציאל מדובר רכב ישן, גס, ופשוט, אפילו המראות ידניות.
הנוחות נסיעה סבירה לגמרי סביבת הנהג היא כמו משפחתית יפנית מה-90.
המושב האחורי טוב רק די לאכלס זאטוטים וזה בסדר לנו כרגע.
אני אוהב שהגחון חלק לגמרי ומרווח הגחון נראה סביר.
הכל בנוי די מסיבי עם מכלולים חסונים כמו תיבת הגה וטרנספר מכני לגמרי.
תא המנוע מרווח ולכל יש גישה די קלה.
אחרי מקצה שיפורים בסיסי זה יכול להיות רכב טיולים מכובד אם אמצא אחד טוב.
יש נעילה אחורית של ARB אפילו במחיר סביר פה בארץ, יש קיט הגבהה של אולדמן והאוטו יקבל באהבה צמיגי 31, 245/76/16 ואולי גם 265/75/16.
תיכף אסף ואורי יצעקו שאני משוגע וסגפן ואולי הם צודקים [emoji12]

erezgur
03-09-20, 18:56
צחי,

תזכיר מה השיקול המוביל מבחינתך? גיל הרכב? תצורה (טנדר)?

בכמה שנים אתה מתקדם ברכש שכזה?
איך להערכתך זה ישפיע על ההוצאה השנתית?

איל מ
03-09-20, 19:05
צחי,
אני לגמרי בעדך. גם אני הסתכלתי לא מעט על הווינרים של בני דודינו פה באזור.
לצרכים שלי זה היה יכול לספק לגמרי.
השאלה היא באמת בכמה שנתונים אפשר לעלות.

ishc
03-09-20, 19:16
אני מכוון ל-2010-2012

נדב42
03-09-20, 19:32
ולמה אתה חושב שזה יהיה יותר טוב מהפאג׳רו שלך ?

(אלא אם כן אתה רוצה לעבור לתצורת טנדר מבחינת ארגון הציוד - זה לגמרי עניין של טעם אישי)

boaz avrahami
03-09-20, 19:37
איזה שנתון/ מנוע הספק בדקת?

לא יודע עד כמה זה אותו אוטו כמו שהיה לי 99-03, מנוע 2.4 tdi בהספק 104.

הגחון באמת נהדר והאוטו היה חסון ועשה המון שטח.
למיטב זכרוני תא הנוסעים היה מאוד בסדר כולל בקרת אקלים ומראות חשמליות.
ידית הילוכים קצת ארוכה אבל מלבדה מאוד אהבתי את סביבת הנהג.

המינוסים של האוטו היו אף ארוך שפוגע בזוית גישה.
יחס העברה בראשון לאו גבוה מדי.
הרכב מהיר מדי/ לא בולם מספיק בשטחים טכניים שדורשים איטיות אמיתית.

הייתי שמח לאחד כזה שוב בחניה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
03-09-20, 19:44
ולמה אתה חושב שזה יהיה יותר טוב מהפאג׳רו שלך ?

כי הוא צעיר ממנו בתריסר שנים?
זאת הרי כל הבעיה ברכבינו הישנים. כי חוץ מזה, כפלטפורמה הם מצוינים. כבר לא יבנו רכבים כאלו.
ולא לכולנו יש את הזמן או הכוח להפשיט את הרכב כל שנתיים ולבנות אותו מחדש כמוך...

נדב42
03-09-20, 20:15
טוב שלא נסחפנו קצת.
הויטארה אצלי מעל עשר שנים, הצ׳רוקי "רק" ארבע.
ושניהם ישנים יותר מהפאג׳רו של צחי. הם גם עברו חיים קשים יותר, אם אתה לא מאמין לי אז תשאל את צחי, הוא נסע אחרי הויטארה שלי עם הסמוראי...

בשורה התחתונה, בעיני אם אין פה רצון לשנות פלטפורמה, עדיף לפנק את הישן והטוב. "לפנק" זה למשל להחליף את כל צנרת המים למקורית חדשה...

איל מ
03-09-20, 20:31
נדב,
הפרויקטים שאתה עשית לשני הרכבים שלך הוא משהו שאני אישית לא מסוגל לעשות, וכמוני רבים אחרים. בגלל זה, כל כך הרבה בשרשור "ההוא" הטיפו לך לא להתעסק ברכב אלא להחליף. זה לא שהם טעו, הם פשוט לא הבינו מה מתאים *לך*. אלא מה? מה שמתאים לך, לא מתאים לרוב האנשים. כדי להצעיר רכב בעשר שנים צריך קצת יותר מ"להחליף צנרת מים". בחייך, רק בתקופת חייו אצלך, הצ'ירוקי הושקע ביותר ממה ששוה הפאג'רו.

yoni_0000
03-09-20, 20:48
נדב זה מזמן לא הרכב עצמו... זה המלחמה פעמיים בשנה בטסט, גם אם אתה סטנדרטי לחלוטין זה עדיין דיזל ישן.. מי שנוסע ברכב הזה כדיילי נלחם כל פעם מחדש. זה הישור קו הראשוני שעולה בשנתיים הראשונות כמו מחיר הקניה.. זה לא רכב תחביב כמו הצ'ירוקי שלך או הסיקס שלי, זה רכב שקודם כל צריך לשרת אותך, לא אתה אותו.

אני בהחלט מבין ומתחבר לשיקולים של צחי, ובעתיד כנראה אלך בדיוק באותה הדרך.. הבטחתי לעצמי שאני לא אעשה את זה לעצמי שוב, לא קונה עוד גרוטאה.

DavidL
03-09-20, 21:46
נדב,
הפרויקטים שאתה עשית לשני הרכבים שלך הוא משהו שאני אישית לא מסוגל לעשות, וכמוני רבים אחרים. בגלל זה, כל כך הרבה בשרשור "ההוא" הטיפו לך לא להתעסק ברכב אלא להחליף. זה לא שהם טעו, הם פשוט לא הבינו מה מתאים *לך*. אלא מה? מה שמתאים לך, לא מתאים לרוב האנשים. כדי להצעיר רכב בעשר שנים צריך קצת יותר מ"להחליף צנרת מים". בחייך, רק בתקופת חייו אצלך, הצ'ירוקי הושקע ביותר ממה ששוה הפאג'רו.
אני לא בטוח שלא כדאי להשקיע בדיסקו 2 שלך 35000 שח, להתקין מנוע, גיר וטרנספר חדשים, 2 נעילות קצת פלסטיקה ולהמשיך איתו עוד 10 שנים קדימה....

ishc
03-09-20, 22:12
צחי,

תזכיר מה השיקול המוביל מבחינתך? גיל הרכב? תצורה (טנדר)?

בכמה שנים אתה מתקדם ברכש שכזה?
איך להערכתך זה ישפיע על ההוצאה השנתית?היי ארז,
השיקול העיקרי הוא גיל הרכב.
כיום על שנתון 2000 ומכוון ל-2010-2012.

בנסיעה של היום שהיא סביב 10000 ק"מ בשנה ובתקווה שלא נפלתי על נבלה טנדר כזה אמור לחסוך לי בין 5000 ל-8000 שח בשנה להכל כולל הכל.

נדב ש.
03-09-20, 23:00
היי ארז,
השיקול העיקרי הוא גיל הרכב.
כיום על שנתון 2000 ומכוון ל-2010-2012.

בנסיעה של היום שהיא סביב 10000 ק"מ בשנה ובתקווה שלא נפלתי על נבלה טנדר כזה אמור לחסוך לי בין 5000 ל-8000 שח בשנה להכל כולל הכל.

מבחינת הכאבי ראש של 2 טסטים ודיזל ישן אני מבין אותך.

אבל איך הגעת לחישוב של חיסכון 8-10k של הוצאות על תחזוקה/אחזקה במעבר לטנדר שנתון 2010?

sgill
03-09-20, 23:20
ואל תשכח לחשב גם את ירידת הערך של רכב חדש יותר.

ishc
04-09-20, 08:03
מבחינת הכאבי ראש של 2 טסטים ודיזל ישן אני מבין אותך.

אבל איך הגעת לחישוב של חיסכון 8-10k של הוצאות על תחזוקה/אחזקה במעבר לטנדר שנתון 2010?ההבדלים העיקריים הם טיפול אחד בשנה בטנדר לעומת 2 בפאגרו (השגרת טיפולים היא כל חצי שנה או 7500 ק"מ) וצריכת דלק של 1:6 בפאגרו לעומת 1:9 משוער לטנדר.
לרעת הטנדר עוד ביטוח יותר יקר אבל על הנייר מדובר על חיסכון משמעותי.

נדב42
04-09-20, 08:31
נדב,
הפרויקטים שאתה עשית לשני הרכבים שלך הוא משהו שאני אישית לא מסוגל לעשות, וכמוני רבים אחרים. בגלל זה, כל כך הרבה בשרשור "ההוא" הטיפו לך לא להתעסק ברכב אלא להחליף. זה לא שהם טעו, הם פשוט לא הבינו מה מתאים *לך*. אלא מה? מה שמתאים לך, לא מתאים לרוב האנשים. כדי להצעיר רכב בעשר שנים צריך קצת יותר מ"להחליף צנרת מים". בחייך, רק בתקופת חייו אצלך, הצ'ירוקי הושקע ביותר ממה ששוה הפאג'רו.תגובה אחרונה (אני מקווה) כדי לא לגנוב את השרשור: הפרוייקטים שלי הם תוצאה של התעללות ברכבים מצד אחד, ורצון לשמר את הכלים מצד שני.

2 הפרוייקטים עסקו בעיקר בבעיות בבודי של הרכבים, שנבעו משימוש בלתי סביר, ולכן לא נכון להשליך מהם על תהליך הזדקנות רגיל של suv זה או אחר.

Yaki5500
04-09-20, 09:12
באיזה אופן התעללות בויטרה?

ishc
06-09-20, 09:22
ואל תשכח לחשב גם את ירידת הערך של רכב חדש יותר.ירידת הערך כבר לא ממש פקטור.
כמו שלפאגרו כבר אין ירידת ערך אמיתית כך גם לווינר.

הנושא העיקרי שעולה כבעיה מבחינתי וזה נכון לכל טנדר הוא נוחות השימוש היום יומית של אישתי.
גיר ידני זו לא בעיה ומימדים זו לא בעיה (כי היא נוהגת בשמחה ברכב הפרטי הידני שלנו וכי ווינר ופאגרו כמעט זהים באורך) אבל הבעיה העיקרית היא נגישות לתא המטען. אנחנו מכוונים לארגז סגור והייתי שמח לדעת אם מישהו מכיר פיתרון שמאפשר חיבור של נעילת הארגז לנעילה המרכזית.

geva dover
06-09-20, 09:50
ירידת הערך כבר לא ממש פקטור.

הנושא העיקרי שעולה כבעיה מבחינתי וזה נכון לכל טנדר הוא נוחות השימוש היום יומית של אישתי.
גיר ידני זו לא בעיה ומימדים זו לא בעיה (כי היא נוהגת בשמחה ברכב הפרטי הידני שלנו וכי ווינר ופאגרו כמעט זהים באורך) אבל הבעיה העיקרית היא נגישות לתא המטען. אנחנו מכוונים לארגז סגור והייתי שמח לדעת אם מישהו מכיר פיתרון שמאפשר חיבור של נעילת הארגז לנעילה המרכזית.

אני מכיר אפשרות כזו, צריך ללכת לחשמלאי ולא למתקין ארגזים בשביל זה.
בגדול הוא מריץ לך כבל בצמה לארגז שמחוברת לנעילה המרכזית של הרכב, הוא מרכיב נעילה מרכזית אפטר מרקט על הדלת ואז זה מקבל את פולס ברגע שאתה נועל.
יפה זה לא, רגיש? מאוד למכות וטלטולים..

נמרוד
06-09-20, 09:53
ירידת הערך כבר לא ממש פקטור.

בטנדר ביום-יום תא המטען הוא הספסל האחורי, אין מה לחשוב על זה יותר מדי. כולל הטיולון אם אתם עדיין שם.

לגבי הארגז ונניח, עגלת ילדים שצריכה להכנס לשם, למה בכלל צריך לנעול אותו?

ishc
06-09-20, 10:25
זוגתי שתחיה לא זורמת על רעיון הספסל האחורי כתא מטען.
בינתיים הפאג'רוו עוד לא נמכר ואני לא מצאתי טנדר רלוונטי אז ממשיך להרהר בזמן החיפוש.

נדב42
06-09-20, 14:39
באיזה אופן התעללות בויטרה?
הרבה נסיעה בסגנון ראלי - למשל מסלול ראלי חרמון-אילת שהיה בזמנו, ביום אחד כמובן [emoji849]

אלדר
09-09-20, 22:19
צחי, לדעתי טנדר מסרבל את העניין.
גם עם הדלת של הארגז תפתח עם שלט או קפיץ.
עדיין להוציא משהו מפנים הארגן מאתגר גם לגברים.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

GodsFather
09-09-20, 23:04
צחי, לדעתי טנדר מסרבל את העניין.
גם עם הדלת של הארגז תפתח עם שלט או קפיץ.
עדיין להוציא משהו מפנים הארגן מאתגר גם לגברים.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalkצחי מוכשר ויכול לייצר רצפת עץ על מסילה שתנוע החוצה אם צריך וכך לקרב את הרחוק שבארגז... ומשם גם שאר זיוודים.

אפשר גם לשים חוצץ פריק בארגז ולחצות אותו כך שחלקו הקרוב החוצה יהיה קצר יותר לטובת נוחות גישה והשאר כיד הדמיון.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

איל מ
10-09-20, 09:36
אנחנו נגררים לשרשור טנדר/suv.
יש יתרונות נגישות לכאן ולכאן. נראה לי שכדאי להתרכז כאן בדברים שיותר ספציפיים לצחי וצרכיו.
את הריב נמשיך בכיף בשרשור ההוא.

-->