PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב עם רישוי מדברי - החזרתו לרישוי רגיל

אמנון
13-02-06, 13:18
מצאתי CJ שרשום כרכב מדברי ברישיון, ושימש את בעליו בעבודתו כמדריך טיולים ומארגן סדנאות שטח.
אני לא יכול שיהיה רשום על שמי רכב מדברי כי איני חבר בשום חברה של טיולים, הבנתי שיש גם איזה קטע עם קצין בטיחות ותשלום חודשי..

הרמתי טלפון למשרד הרישוי שם אמרו לי שצריך לגשת למחלקה טכנית במשרד הקרוב אליי (שזה אומר חיפה! ואני מכרכור..) לעמדה מס' אחת בכדי לשנות את הנ"ל, הוא לא ציין בכמה כסף מדובר כי הבנתי שיש לשלם אגרה מסויימת.

כשדיברתי עם המוכר הוא לא ציין שיש שום בעיה עם היותו של הרכב 'מדברי' וטען שהעברת הבעלות מתבצעת בלי שום קשר לקונה, והרכב נשאר מדברי.

מישהו יכול לשפוך אור על הנושא?! בלי קטע של הרכב המדברי הייתי מאוד קרוב לסגור עסקה!

תודה מראש.

shachar
13-02-06, 19:07
אתה לא יכול להעביר עליו בעלות.
אתה זקוק לעמדה 1.

בעל הרכב הנוכחי צריך לדאוג לשינוי אחרת לא תוכל להעביר את הרכב על שמך.

אמנון
13-02-06, 19:13
גם אם הרכב לא רשום על שום חברת טיולים אלא רק כרכב מדברי?

shachar
13-02-06, 19:32
אמנון

אתה לא יכול להיות הבעלים על רכב כזה ללא אישור ולכן אין אפשרות להעביר אותו על שימך ללא הסבה של הרשיון.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=5&item=428262

אמנון
13-02-06, 19:46
מצטער שאני שואל שוב את אותה השאלה בצורה אחרת, אני פשוט חייב להיות חד משמעי בשיחה עם המוכר, כי הוא מבחינתו חושב שאפשר להעביר בעלות כשהרכב עדיין מוגדר כמדברי.

אז.. כשאני והוא נגיע לדואר להעברת בעלות, הפקיד יגיד שאי אפשר להעביר את רכב כי הוא מוגדר כמדברי ולי אין את האישור הדרוש?

תודה שחר.

אשר צור
13-02-06, 19:56
המוכר חייב לגשת לעמדה מס'1 ולשנות את הרישוי.
אין אפשרות להעביר בעלות על רכב מדברי, אלה אם אתה מעונין ברכב מדברי והתאגיד בו רשום הרכב
מוכן לקבל אותך לשורותיו. היום קצת קשה להתחכם עם נושא הרכב המדברי.
העלות של עמדה מס' 1 כמובן על המוכר. וזה מנסיון עם ארבעה רכבים מדבריים.

lizard
13-02-06, 19:59
אמנון אמנם כתבתי לך ה"פ אבל יש לי שאלה שאני מקווה תעניין את כולם.

השאלה היא האם כדאי בכלל ללכת על רכב עובד בשטח, כלומר, לא רכב פנאי שנוסע בשטח.
אשמח לתגובות.

אמנון
13-02-06, 20:27
המוכר חייב לגשת לעמדה מס'1 ולשנות את הרישוי.
אין אפשרות להעביר בעלות על רכב מדברי, אלה אם אתה מעונין ברכב מדברי והתאגיד בו רשום הרכב
מוכן לקבל אותך לשורותיו. היום קצת קשה להתחכם עם נושא הרכב המדברי.
העלות של עמדה מס' 1 כמובן על המוכר. וזה מנסיון עם ארבעה רכבים מדבריים.

אשר, העניין הוא שהרכב, לפי המוכר, לא רשום בשום תאגיד או חוברה כזו או אחרת.
אלא רק רשום כמדברי.

בכל מקרה אני מבין שלא תתאפשר העברת בעלות, אדבר עם המוכר בהקדם.

תודה לכל העוזרים.

מיכה, עכשיו אתה יכול להסיט את נושא השרשור כרצונך.
או במילים אחרות, זה לא נושא השרשור, אם חשוב לך, פתח חדש.

shachar
13-02-06, 21:05
אמנון

אחד הרכבים שאת הבעלות עליהם חייבים להעביר רק במשרד הרישוי הוא רכב מידברי.

שלח את המוכר לסניף הדואר הם לא יקבלו אותו. חד משמעית

אמנון
13-02-06, 21:07
תודה שחר, את החד משמעותיות הזו חיפשתי והייתי צריך.

תודה לכולם.

שחר 9
13-02-06, 21:36
מיכה , רק חומר למחשבה למרות שזה לא נושא השרשור .
לא נראה לך הגיוני וסביר שרכב שמתפרנס מהובלת נוסעים (טיולי מדבר) וכו' יתוחזק ברמה הרבה יותר גבוהה מרכב פנאי של איזה לטאה תפרנית שיכולה להרשות לעצמה להתקע בשטח כי התקיעה לא תפגע לה בפרנסה .

לידיעתך לפחות מבחינה בטיחותית הרכב מתוחזק הרבה יותר טוב מאחר והוא תחת קצין רכב שמבצע ביקורות תקופתיות , לגבי שאר התחזוקה רכב שמפרנס את בעליו יתוחזק יותר טוב מאחר וחלק מההכנסות מתוכנן מראש עבור הוצאות תחזוקה.

קצת הגיון , יכול לעזור בחיים.

lizard
13-02-06, 22:09
שחר, הגיון זה דבר אינדבדואלי.
אני חושב שלמרות קצין בטיחות וכדומה רכבי נוסעים במדינתנו לא ידועים בתחזוקתם הטובה.

gp1
13-02-06, 22:33
ליזרד - בתחום המידברי רכב עובד מתוחזק יותר מן הרגיל . אתה למעשה חי את הרכב, אתה עליו כל יום , זאת הפרנסה שלך , אתה לא רוצה להפסיד עבודות.
מנסיון אני כותב לך. ( ברור שיש גם ג'יפות, כאלו שמזניחים . אבל הם המיעוט וככה הם נראים וככה הם גם עובדים.

אמנון
משרד הדואר , אני לא יודע אם הם יסרבו להעביר בעלות מפני שאין סיבה שהם יידעו את ההבדל , אבל הלאה בהמשך תהיה בבעיה , אין רשיון הפעלה ובדיקה חודשית של קצין בטיחות = אין ביטוח, הרשיון לא תקף לרכב אסור לנוע על הכביש
התעריף לשינוי היה למיטב זכרוני בין 80 ל-100 ש"ח בחלון מס' 1

shachar
13-02-06, 22:52
mot.gov.il

-->