PDA

צפייה בגרסה מלאה : משולשים קדמיים חזק או רפוי\?

UNIX
17-01-03, 21:11
סיקס מודל 90 משולשים קדמיים צריכים להיות רפויים קצת או חזקים בטון?
למי שלא הבין אני מתכוון מקדימה לשאקל של הקפיץ עלים

ניר ל
17-01-03, 23:58
לא סוגרים חזק את הברגים, זה קורע את הבושינגים, אבל גם לא צריך להיות חופש. בשביל זה יש מד מומנט ומומלץ להשתמש באומי ניילוק כדי למנוע שחרור של הברגים.

six 4 life
18-01-03, 01:16
גם באותו נושא.

לי יש סיקס 82.
גם עם הגבהות משולשים.

הגיע הטסט, והם זזים. לא עובר טסט.
שמתי לו בושינגים חדשים - אבל הפעם את הכי יקרים - האוקולונים האדומים.

בכל אופן, בקשר לטסט העברתי דרך "חבר" אם אתם מבינים אותי,
אבל הבעיה עדיין ישנה.

המשולשים והעלים זזים ימינה ושמאלה כשאני מסובב תהגה, והאחוריים אף פעם לא עומדים ישר הם תמיד עקומים.

למישהו פיתרון - הצעה - הערה?

תדוה, - ארז - 8)

UNIX
18-01-03, 12:35
מאחורה זה לא בעיה גם לי היה את זה עד שנשבר לי קפיץ ועם פטיש 5 קילו ישרתי אותם. לא את המשולשים אלא את האוזניים שעל השסי ככה איך שהם מחוברים כמה
מכות והכל חוזר לקדמותו אבל מנסיון אני אומר לך שזה כלום זה לא אמור להפריע לך אבל מקדימה אצלי יש את אותה בעיה שהכל זז לצד אומנם לטסט זה לא מפריע אבל זה מפחיד אותי וזה גם פוגע לי בהגה

ניר ל
19-01-03, 10:16
אין שום פתרון, אפשר ע"י בורג באמצע לצמצם את התופעה, אבל זאת הבעיה עם שאקלים ארוכים. זה דבר רע שכדאי להימנע ממנו אם יש ברירה ולחזור למידה המקורית.

גיא162
04-02-03, 17:29
סבלתי מהנושא שנה וחצי עד שנשבר לי מהחופש בהגה
פירקתי את כל הקפיץ הרכבה ישרה מחדש +בושינגים חדשים + בורג וגובל באמצע המשולש
ונפתרה הבעיה
אני מקווה שזה יעבוד גם אצלך
גיא 8)

six 4 life
01-04-03, 02:49
חברים,

בסיקס שלי המשולשים מאחורה עקומים בצורה שמדאגיה אותי->

http://imgsrv.pic4u.co.il/98b1ba782df803f0fc4a20b4d714d2b0020000.a spx

אני דואג סתם?

זה חשוב לי כי לפני שבועיים החלפתי את כל הברגים במשולשים ובתושבות,
האוקולונים בעלים ובתושבות חדשים גם כן,

אבל מדאיגה אותי הסטיה לצדדים של המשולשים.

מה אתם אומרים?

תודה,

-ארז 8) -

נמרוד
02-04-03, 12:27
ארז, אתה דואג סתם. זה ככה בגל ג'יפ , זה בולט יותר כאשר השאקלים או הקפיצים ארוכים יותר מהמקורי.

ותשתדל לשים תמונות שרואים בהן משהו. נסה לצלם את הג'יפ באור יום.

מימו
07-04-03, 00:12
קרא את התגובה של נמרוד לשאלה שלי + תמונה

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=392

מאיר

מתלם
20-05-03, 06:34
שלום לכולם,

בנוגע לכוח הנדרש בסגירת ברגי שאקלים - בעיקרון בכל שאקל בכל רכב כל בורג אמור להיות עם מדרגה שמשמשת כגובל או בגומיות/תותבים תהיה צינורית מרווח כך שבעצם אפשר לסגור חזק כמה שרוצים ולא יקרה שום דבר כי יש גובל... אבל כשמחליפים שאקלים בד"כ אנשים אל מתיחסים לנושא הזה ותחילים לטחון גומיות - להליף לפוליאורטן - אוקולון וסתם באסה כללית. כמו כן הגובל גם מונע מהשאקל לנטות יותר מידי. אם אין בגובל אז מחזקים עד שהגומייה מתחילה להתנפח מהלחץ.

איתי סולל
:D מתלם יצרני קפיצים בע"מ
039414546/7

הכותב מעיד על עצמו כבחזקת בעל אינטרס !!!

UNIX
20-05-03, 09:51
שלום איתי

מקדימה אין לי בכלל אוקולונים בתוך הגומיות (תותבים)

לפני כמה חודשים החלפתי את כל הגומיות של הקפיצים ושמתי לב שלצד האחורי

של כל קפיץ זה שבמרכז הרכב שם דווקא יש את הפלסטיקים העגולים בפנים

ומלפנים הם אינם התייעצתי עם כמה אנשים ואמרו שאין צורך הגיוני??

ד"א הגומיות שלי מקדימה כבר נטחנו ונקרעו שוב

נמרוד
20-05-03, 10:15
http://www.tellico4x4.com/images/omix/76-86SuspDIA.jpg

תמונה טובה מאלף מילים...

בתושבת הקבועה לשלדה, בתמונה חלק מס' 6, יש בושינג מגומי (חלק מס' 11) עם שרוול מתכת פנימי (לא פלסטיק. המילה אוקולון לא שייכת לדיון הזה בכלל). יש בושינגים תחליפיים שעשויים משני חצאים של פוליאוריטן, עדיין עם שרוול מתכת פנימי. מקדימה, מס' 4 בתמונה, הברגים הם חלק מהשאקל המקורי, וניתן לראות את המדרגה שאיתי הזכיר. כשעוברים לשאקל לא מקורי, משתמשים בברגי "1/2 רגילים, ואז אין שום גובל. לא משתמשים בשרוול מתכת - כי אין לו מקום בתוך הגומיות המקוריות (מס' 10) שלא תוכננו לשימוש כזה. לכן סוגרים את הבורג עם "רגש", עד שהגומיה מתחילה להתנפח כפי שנאמר. מכיוון שרגשות אינן הצד החזק אצלנו הישראלים, אורך החיים הממוצע של הגומיות מתקצר...הם נטחנות, כולנו מכירים את זה, עד שמפתחים את ה"רגש".

יש להשיג קיטים של בושינגים מופילאוריטן. הדיון גומי (מקורי) או פליאוריטן לא הסתיים עד היום. אני מעדיף את יתרון הקשיחות והעמידות הגבוהה יותר לאורך זמן (על זה אין ויכוח) של גומיות הפוליאוריטן.
פרטים על פוליאוריטן אפשר למצוא פה (אתר פרסומי של אחד הייצרנים):
www.prothane.com

אדי
20-05-03, 13:15
ומה רע במספרים?
סגירה במומנט של כ-20-30 ליב-פיט מתאימה לשימוש ברכב שעיקר נסיעותיו בשטח . לא משהו שאני המצאתי , זה מספר שראיתי כבר בכמה מקומות ברשת .
ולהשתמש באומי ניילוק .

אדי

נמרוד
20-05-03, 13:51
אדי, מנסיון:
20 ליברה-פיט זה גג עבור פוליאוריטן, זה מוות לבושינג גומי. אתה תמעך את הגומי הרך למצב של שניצל צבאי עד שתגיע למספר כזה, ההיקף שלו יסדק וסידרת לעצמך כבר את ההחלפה הבאה.

אדי
20-05-03, 14:02
אלה ההמלצות שקראתי כבר בכמה מקומות - לפוליארטן (שכחתי לציין...אופס) , לא ניסיתי ... עד עכשיו סגרתי לפי הרגש , רק בזמן האחרון קניתי ידית מומנט .
ראיתי גם המלצות על 10-15 ליב-פיט . אבל אולי החופש יהיה מוגזם , יותר bunp-steer?

המומנט המדוייק לא כתוב בספר הטיפולים של הרכב? היינס? הוא לא לידי ...

אדי

נמרוד
20-05-03, 15:12
אדי, המקרה הזה שונה מהמקרה הרגיל של בורג שסוגר ברזל על ברזל. בשאקל מקורי אין בעייה - יש בבורג מדרגה, ככה שאתה סוגר ברזל על ברזל ולא דוחס את הגומי מעבר למה שתוכנן. בבורג בלי מדרגה, ובלי שרוול מתכת פנימי, אתה עובד על הגומי שידחס כמה שתרצה. אתה יכול להמשיך לחזק ביד בקלות ולמעוך את הגומי לחלוטין. בראייה של מהנדס זה אלתור לא נכון, אבל זה מה יש, ולכן במקרה זה - סגור עם רגש, תמעך את הגומי עד שהוא מתחיל להתנפח ועוד קצת... אין ברירה. אתה בעצמך רואה נתונים של 10-15-20-30 ליבר-פיט... זה כבר לא טווח מומלץ, אלא סתם אנשים טובים שמנסים להקל על החיים ולתת לך תשובה פשוטה. אני , או איתי מהמתלם נניח, יכול לסגור לפי הרגש "שלי", שהוא לצורך העניין נכון, למדוד את המומנט שסגרתי ולתת לך את זה בתור נתון. אין משמעות רבה לנתון הזה.

אדי
20-05-03, 18:05
אם סוגרים על גומי אז באמת אין אפשרות למדידה מדויקת של מומנט הסגירה .
אצלי , למשל , יש שרוול מתכת עד כמה שאני זוכר .
נראה שאתה צודק ואין מספר מדויק .

אדי

נמרוד
20-05-03, 18:11
האם יש לך שרוול מתכת בבושינגים של השאקלים (מס' 10 בתמונה הנ"ל)?

אדי
20-05-03, 18:26
עד כמה שאני זוכר יש שרוול מתכת שבתוכו עוברים הברגים ... הברגים מתגרזים .

אפשר לראות את שרוולי המתכת בתמונה הזאת:
http://www.rubiconexpress.com/images/RE5520.jpg

אדי

-->