PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחבטויות לפני רכישה - פערים בדגמים ובהתנהגות שטח.

orismj
03-02-20, 22:08
שלום לכולם,

לאחר תקופה של חיפושים ממוקדים ברשת ובפורום בפרט, אשמח לדעות מושכלות ומנוסות לפני רכישה -

אני ואשתי(הטריה) החלטנו אחרי תקופה של תהיות להכנס לעולם של סובארו 4x4,
יש קסם ואופי(כן, לא כולם מתחברים, וקסם זו חתיכת מחמאה לסובארו;) לכלים האלו, ומאז ומתמיד רציתי אחד, להתנהלות יום יומית, קפה בסופי שבוע, שבילים מבוצבצים בגולן ואבק מדבר מידי פעם.

גדלתי בבית של רכבי שטח, בעבר היה לי ג׳ימני, שלא עבד לאורך זמן בגלל בעיית מימדים(קצת שלי, קצת שלו) ובעיקר התנהגות כביש שלא תאמה את הנסיעות הארוכות שלי בזמנו.

בגדול משתמשי הרכב יהיו רק אני ובת הזוג שלי ולפעמים גם כלב גדול וכבד:cool:
כמו שהזכרתי, המטרה הכללית היא לצאת ולנשום טבע שחסר לנו - בנוסף אני צלם, והרבה מהיעדים, כחלק מעבודה מסחרית או פרויקטים אישיים הם לרוב כוללים שבילים משובשים או יותר מזה. המטרה היא מקסימום להחליט סט קפיצים ולהוסיף סביב האינץ׳ למרווח הגחון, שום דבר משמעותי מעבר, פרט להחלפת צמיגים (שהבנתי שעשויה להיות בעיתית) למשהו עם דופן שלא תקרע בקלות, ועדיין יהיה נעים בכביש.

המועמדים הם כמובן הפורסטר והxv - התקציב שלנו הוא סביב ה70k לכל היותר, בxv המטרה היא לרכוש מנוע 2.0 ולא את ה1.6 - גיר אוטומטי.
ממה שהבנתי, בתקציב הזה אפשר לדחוס פורסטר 2013 שמור היטב, וxv 2014/2015 - יש סיכוי שהתקציב יטפח קלות, אבל לא משהו דרסטי.
התנהגות הכביש ובטיחות חשובה מאוד, בין היתר מאחר ובת הזוג שלי תנהג גם היא לא מעט ברכב, הבנתי שגם הפורסטר וגם הxv הם לגמרי אחלה, ויחסית שווים האחד לשני.

אני יודע ששני הרכבים בנויים על אותו בסיס שלדה, עם אותו בסיס גלגלים, אותו המנוע ואותו הגיר - לפורסטר בדגמים מסוימים יש את הx mode שאני לא בטוח שאצליח לשים יד עליו מפאת תקציב(אולי כן?).
לא הצלחתי להגיע לתשובה חד משמעית, או אפילו קרובה לזה לגבי מי עדיף על פני מי כשכן נכנסים עם הכלים הרכים האלו לשטח? כן שמתי לב שמידת הצמיגים בפורסטר גבוהה באינץ ביחס לxv, שממה שאני מכיר מלמד על יתרון, אבל עושה רושם שלא מייחסים לדבר חשיבות בכל הביקורות.
בנוסף, אני בחור לא קטן, מהנסיון של החברים - יש עדיפות כזו או אחרת למושבים הקדמיים של הפורסטר על פני הxv או להפך? הבנתי שבפורסטר התמיכה בגב מתכווננת ובxv לא, אך פרט לזה, הפערים שאני מצליח ללמוד עליהם מסתכמים בתא מטען, תנוחת ישיבה שונה במעט, וזווית ראיה שעדיפה בפורסטר.
לגבי סחירות - ממה שאתם מכירים - יש עדיפות לאחד מהשניים?

תודה רבה מראש,
אורי.

נמרוד
04-02-20, 10:22
XV הוא גרסא מוזלת של פורסטר עם עיצוב שונה. ברור שפורסטר עדיף. ההבדל החשוב ביותר הוא תא מטען. הכלב יכול לשבת בתא מטען של פורסטר בכיף, בXV פחות. אתה צלם? תחשוב על תיקי הציוד, החצובות... וזוגתך אני מבטיח לך חושבת כבר על זוג תאומים גם אם אתה חי עדיין בללה-לנד :rolleyes:

orismj
04-02-20, 14:05
XV הוא גרסא מוזלת של פורסטר עם עיצוב שונה. ברור שפורסטר עדיף. ההבדל החשוב ביותר הוא תא מטען. הכלב יכול לשבת בתא מטען של פורסטר בכיף, בXV פחות. אתה צלם? תחשוב על תיקי הציוד, החצובות... וזוגתך אני מבטיח לך חושבת כבר על זוג תאומים גם אם אתה חי עדיין בללה-לנד :rolleyes:

נמרוד - תשאיר לי לפחות איזשהו ספק לחיות איתו לבינתיים (:
עד היום התניידנו עם פורד פיאסטה וסקודה פאביה, והמושב אחורי בנסיעות צפונה/דרומה תמיד היה מלא בציוד - הבנתי שבxv קיפול המושבים נעשה בקלות, ובפורסטר פשוט לא צריך.
ממה שראיתי, הxv פרט לזווית גישה בעייתית מאוד, בגדול מציג יכולות זהות לפורסטר כשיורדים מהכביש.
מדווחים גם על מושבים ארוכים קצת יותר, אבל תנוחת ישיבה שיותר דומה לפרייבט מאשר לרכב שטח - בפועל, הפורסטר הוא סטיישני, וסובארו סטיישן 4x4 זה כיף.

השיקול היחידי שלי זה השנתון שאפשר לקבל - הפערים במחיר הם לא קטנים,
הבנתי שבפורסטר ב2013 התחלף דגם, והx והxs עדיפים בהרבה על הB שאותו הוא החליף - פרט לכך, יש איזשהו משהו שמפסידים ברמת האבזור/בטיחות/אמינות בין פורסטר 2013(אולי 14) לבין xv 2015 2.0?

תודה!

erezgur
04-02-20, 16:14
ידני בא בחשבון?

נשלח מהנייד

orismj
04-02-20, 17:57
ידני בא בחשבון?

נשלח מהנייד

לצערי לא,
אחרת אני אהיה על תקן הנהג הצמוד של הגברת(:

-->