PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב עד 70000 עם כושר גרירה של 2 טון

dmxmustfly
04-02-20, 17:15
מסיבות אילו ואחרות, אני צריך רכב עם כושר גרירה של מעל 1.5 טון.
יש לא מעט שירשורים עם הרבה חומר למחשבה, אולי יצוץ רעיון חדש.
המחשבה, אם כבר אז שיהיה 4*4 עם יכולות שטח לטיולים רכים, לא מתכוון לטחון מעלות.
תקציב עד 70000, צריך להסיע משפחה של 5 בנוחות סבירה, לגרור 1.5 טון, לא על בסיס יומי בינתיים, אבל יכול להשתנות בעתיד. ישמש גם רכב ליום יום, בערך 11000 ק"מ שנתי.
טנדרים, הבנתי שהדימקס אמין יחסית, אבל הנוחות לא משהו.
יש משהו בסגנון של לנדקרוזר, פאג'רו שנכנס לתקציב ועדיין מספיק אמין לשמש רכב ליום יום?
טנדר פול סייז גם יכול, אבל יש שני חסרונות בולטים, האשה תצטרך לעשות רישיון ג' (פתיר), עוד כמעט מטר באורך, יקשה על תמרונים עם הנגרר. מה גם שהאגרות והביטוחים יקרים יותר.
רעיונות יתקבלו בברכה. אין לי מושג במחירים, כי ביד 2 המחירים נעים למעלה ולמטה על אותו רכב בלי שום פרופורציה, יש גם הרבה סוחרים במסווה.
חשבתי גם על פורסטר, אבל מהניסיון עם ה i30 ששוקעת כשמחברים עגלה, אני חושש שזה יקרה גם שם.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

asafk
04-02-20, 17:54
כל הטנדרים גוררים מעל 1.5 טון - בתלות מסויימת במועד התקנת וו הגרירה. אני גם ממליץ לגרירה על גיר ידני כי עבור משקל גרירה כזה הגיר האוטומטי מתאמץ כל הזמן.
בתקציב שלך נכנס היילקס 2008-2009 (כמו שלי) - עם נעילה אחורית (לטעמי חובה בטנדרים בשטח) מקורית בגרסת הגיר הידני.
בתקציב מעט גדול יותר אתה קופץ לשנתונים שבהם גם דימקס הוא אופציה טובה (2.5 ידני, אחרי 2012 - אז הוא קיבל קפיצי סליל) אבל דורשת ערכת מתלים נורמלית כדי להיות נוח וגם נעילת אפטרמרקט כדי לסוע בלי דרמות בשטח.
אם בנזין זה אופציה, אישית אני מאוד אוהב את פורד אקספלורר, הדגם שלפני 2011, ה8 צילינדרים חסכוני יותר מה6 צילינדרים, ויישאר לך הרבה עודף לקנות בו הרבה דלק. בשטח הוא לא מהמצטיינים אבל עם הגבהת ספייסרים וצמיגים במידה נורמלית - יעשה את העבודה בשבילי ארצנו.
ה"ג'יפים" היפניים בקטגוריה הזו הם רובם עתירי קילומטרים ושולחים אותך נמוך בשנתונים .

אסף.

אפרים
04-02-20, 18:18
אני גורר 3 טון לא יום יומי אבל הרבה
גראנד 2.7 דיזל.
גילוי נאות : בשוויץ
127216

המשוטט
04-02-20, 18:23
אני גורר 3 טון לא יום יומי אבל הרבה
גראנד 2.7 דיזל.
גילוי נאות : בשוויץ
127216עגלה סינגל אקס??

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

בוזי
04-02-20, 18:24
בתקציב שלך נכנס רקסטון ממודל גבוה יחסית.
כושר הגרירה שלו לפי הוראות היצרן הוא 3.5 טון.
אמנם יש רק אוטומטיים ובד"כ זה חיסרון, אבל במקרה של הרקסטון מותקן גיר שגדול עליו בכמה מספרים, ויעמוד במשימת הגרירה בגבורה, מבלי להתחמם מדי או לסבול מבלאי מוגבר.
גם כרכב משפחתי יומיומי הוא מצויין, ואחרי שיפורים קלים אך הכרחיים, הוא בסדר גמור בשטח. לטיולים רכים הוא מתאים כמו שהוא, ללא שיפורים.
קח בחשבון שנדרש רישיון c1 לפחות ע"מ לגרור גרור מעל 1500 ק"ג.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

dmxmustfly
04-02-20, 18:27
בגלל שהנסועה השנתית לא גבוהה, אז גם בנזין בא בחשבון. הגבהות ושיפורים לא ממש בעיניים,

אפרים
04-02-20, 19:41
עגלה סינגל אקס??

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
כן סינגל אקס שיורדת לרצפה בלחיצת כפתור
127218127219

Yaki5500
04-02-20, 21:04
מצטרף להמלצה לבדוק את הרקסטון

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

tiptipon
04-02-20, 22:46
+1 להמלצה של בוז'י ויאקי

dmxmustfly
05-02-20, 17:12
חומר למחשבה. בשירשור אחר דיי קטלו את הרקסטון, אמרו שיש מוסך שמתפרנס יפה רק ממנו.
תודה לעונים.

נמרוד
05-02-20, 17:16
מסיבות אילו ואחרות, אני צריך רכב עם כושר גרירה של מעל 1.5 טון.
יש לא מעט שירשורים עם הרבה חומר למחשבה, אולי יצוץ רעיון חדש.
המחשבה, אם כבר אז שיהיה 4*4 עם יכולות שטח לטיולים רכים, לא מתכוון לטחון מעלות.
תקציב עד 70000, צריך להסיע משפחה של 5 בנוחות סבירה, לגרור 1.5 טון, לא על בסיס יומי בינתיים, אבל יכול להשתנות בעתיד. ישמש גם רכב ליום יום, בערך 11000 ק"מ שנתי.
טנדרים, הבנתי שהדימקס אמין יחסית, אבל הנוחות לא משהו.
יש משהו בסגנון של לנדקרוזר, פאג'רו שנכנס לתקציב ועדיין מספיק אמין לשמש רכב ליום יום?
טנדר פול סייז גם יכול, אבל יש שני חסרונות בולטים, האשה תצטרך לעשות רישיון ג' (פתיר), עוד כמעט מטר באורך, יקשה על תמרונים עם הנגרר. מה גם שהאגרות והביטוחים יקרים יותר.
רעיונות יתקבלו בברכה. אין לי מושג במחירים, כי ביד 2 המחירים נעים למעלה ולמטה על אותו רכב בלי שום פרופורציה, יש גם הרבה סוחרים במסווה.
חשבתי גם על פורסטר, אבל מהניסיון עם ה i30 ששוקעת כשמחברים עגלה, אני חושש שזה יקרה גם שם.

איסוזו דימקס בחירה נכונה. אתה יכול לקנות 2011, 2012 די בקלות. פחות טוב כרכב שטח אבל אמין ונפוץ, ויותר זול משמעותית מהיילקס. אתה לא ציינת יכולת שטח כשיקול חשוב.

dmxmustfly
05-02-20, 17:17
בתקציב שלך נכנס רקסטון ממודל גבוה יחסית.
כושר הגרירה שלו לפי הוראות היצרן הוא 3.5 טון.
אמנם יש רק אוטומטיים ובד"כ זה חיסרון, אבל במקרה של הרקסטון מותקן גיר שגדול עליו בכמה מספרים, ויעמוד במשימת הגרירה בגבורה, מבלי להתחמם מדי או לסבול מבלאי מוגבר.
גם כרכב משפחתי יומיומי הוא מצויין, ואחרי שיפורים קלים אך הכרחיים, הוא בסדר גמור בשטח. לטיולים רכים הוא מתאים כמו שהוא, ללא שיפורים.
קח בחשבון שנדרש רישיון c1 לפחות ע"מ לגרור גרור מעל 1500 ק"ג.

אני מודע לעניין הגבלת כושר גרירה לרישיון ב, אפשר להבין מההודעה הראשונה שיש לי ג', אבל תודה על ההבהרה, הרבה לא מודעים לכך. הגרירה תהיה למרחקים קצרים ולא בכביש בין עירוני, חוץ מלמטרות רישוי שנתי ומקרים מיוחדים ונדירים, כך שהעומס על הגיר לא ממש רלוונטי.
יש לי מדרגה קטנה לעלות עם הנגרר, לכן רכב גבוה יותר עם הנעה אחורית יטפל בזה טוב. כרגע עם נגרר קל יותר ו i30, זה לא ממש הולך.

בוזי
05-02-20, 17:30
חומר למחשבה. בשירשור אחר דיי קטלו את הרקסטון, אמרו שיש מוסך שמתפרנס יפה רק ממנו.
תודה לעונים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalkאת הטרקאן.
רקסטון רכב אמין בלי "מחלות", תקלות סדרתיות או תחזוקה מונעת שאם לא עושים בזמן, קורה אסון.
עושים טיפולים לפי הוראות היצרן. מה שמתקלקל, מתקנים או מחליפים, וממשיכים לנסוע.

asafk
05-02-20, 17:45
איסוזו דימקס בחירה נכונה. אתה יכול לקנות 2011, 2012 די בקלות. פחות טוב כרכב שטח אבל אמין ונפוץ, ויותר זול משמעותית מהיילקס. אתה לא ציינת יכולת שטח כשיקול חשוב.דימקס כרכב משפחתי רק מ 2012. עם סלילים ועלים מעל הסרן.
מרווח יותר מהיילקס - וחוץ מהחוסר בנעילה מקורית תכלס לא נופל ממנו.

אסף.

dmxmustfly
16-02-20, 11:14
ראיתי היום גרנד צ'ירוקי 2009 עם קצת מעל 200,000 ק"מ. מנוע 3.6. יש מחלות ידועות של הדגם או בעיות מוכרות?
רוצה לדעת אם בכלל יש טעם להתקרב לרכב. תודה

איל מ
16-02-20, 11:51
תודה לעונים.

אני מכיר אישית מוסכים שמתפרנסים יפה מכל suv שתזרוק לאוויר. לכל רכב השטיקים שלו, ובכולם האחזקה לא זולה.

dmxmustfly
27-02-20, 22:35
אז אחרי שהיה על הכוונת לנד קרוזר מחבר, שבסוף החליט לא למכור, ואז גרנד צ'ירוקי מתוקתק לשטח מחבר אחר שהיה קצת מעל התקציב. ישבתי וחשבתי ושמתי על השולחן מה אני צריך, מה אני רוצה ומה אני יכול.
אז עקב בעיית מחסור זמן חמורה (שעות עבודה ארוכות) לרדוף אחרי מוכרים דיי ירד מהפרק. נשאר חברים ומגרשים. אותו דבר גם עם הרכב היוצא. במקרה הזה, מגרש חוסך הרבה מאוד זמן ששווה לא מעט כסף, ריצות ודלק.
אז מה אני צריך?
אני צריך כושר גרירה של 1.5 טון, מקום ל 3 ילדים מאחור ורכב שיוכל לשמש ליום יום לסידורים, חוגים וטיולים מידיי פעם בעיקר שבילים. בערך 12000 ק"מ שנתי בעיקר על הכביש.
ומה אני רוצה?
חיית שטח
ומה אני יכול? רכב שיראה אמינות סבירה פלוס, לא יכול להתקע בלי רכב ליותר מיום גג יומיים, וגם זה בקושי. לא יכול להתחיל לזרוק כמויות של כסף בשוטף. תיקון יקר חד פעמי יכול לספוג, תיקונים קטנים שמסתכמים לסכומים גדולים, לא ממש.
אז הגרנד המתוקתק לשטח ירד מהפרק. חיית שטח מצריכה הרבה התפשרויות ביום יום ואחזקה יקרה.
אז אחרי שפזלתי לכיוון גרנדים ולנדרקוזרים מאמצע שנות האלפיים, התחלתי לחשוב, למה לא דסטר? עד עכשיו נמנעתי מדסטר בגלל ציוני הבטיחות הנמוכים, אבל אז אני חושב לעצמי, דסטר יהיה הרבה יותר בטיחותי מרכב בן 15 ומעלה שמי יודע מה הוא עבר בחייו.

אז הדרישה העיקרית היא יכולת גרירה של 1.5 טון, אז כל הרכבים עם גיר רציף ירדו מהפרק. גם הפורסטר 2014 יד ראשונה מלובינסקי טרייד שכמעט התפתתי לשים עליה יד, ירדה מהפרק, כמו גם אאוטלנדרים.
כשמוסיפים למשוואה שהרכב הולך לעשות הרבה נסיעות קצרות מאוד, אז גם מנוע דיזל יורד, פילטר החלקיקים מאוד לא אוהב נסיעות כאלה. ובנוסף, מנועי דיזל טרום יורו 4 (או שזה 3?) מנודים ממרכזי הערים יותר ויותר.

אז בסוף מצאתי משהו שדיי נכנס להגדרה שראיתי פה בלא מעט שירשורים על תהיות קניה "בסוף זה יגמר בספורטז' טורבו, אבל טורבו לא נכנס בתקציב".
אז ספורטז' לא וגם לא טורבו, מנוע אטמוספירי 2.4 ליטר, אמנם גם ממוצא קוריאני. שברולט קפטיבה עם וו גרירה מורשה ל 1.5 טון ברישיון.
סגר לי הרבה פינות, גם השאיר הרבה מרווח ליישור קו ותקלות (שמתחילות להרים את הראש).
אז נכון, התפשרות מאוד גדולה על יכולות שטח, אבל מראש כיוונתי בעיקר לשבילים.

מה שמאוד מוזר הוא, בכל מבחני הדרכים לקפטיבה, כולם אמרו שהם לא העיזו לרדת מהכביש בגלל החצאית הקדמית שמאוד נמוכה.
בזמן שחיכיתי בבוקר שיפתחו את המגרש, ראיתי שהתווספו גם שני טרוורסים, התחלתי קצת לקרוא וגיליתי שבמבחני דרכים לקחו אותם לשבילים ונהנו מהם, אני מסתכל על גובה החצאית הקדמית, ורואה שזאת בטרוורס הרבה יותר נמוכה מזאת בקפטיבה. מוזר והזוי.

הורדתי את הספייר כדי לראות מה מצבו, ואני ממש לא יכול לחשוב על להחליף גלגל בקפטיבה בשטח כשיש בוץ מסביב. בבית על המדרכה נלחמתי להחזיר את הגלגל למתלה.

אז אולי איכזבתי אתכם עם הבחירה, אבל נכון להיום זאת כניראה הבחירה הנכונה כלכלית ומעשית. אולי עוד שנתיים שלוש נתקדם למשהו יותר שיטחי. מי יודע מה צופן העתיד.

בינתיים אני נהנה מהפורום, מהמידע והדיונים.

Yaki5500
28-02-20, 08:10
אם כבר קפטיבה, למה לא טרייל בלייזר?

dmxmustfly
28-02-20, 17:44
כי כמו שכתבתי. הייתי מוגבל לרכבים שיש במגרשים, והחלטתי ללכת על מגרש שקרוב לי ויש בו מבחר גדול של רכבים, בנוסף גם לא יכולתי להשאר בלי וו גרירה השבוע, אז הקפטיבה סגרה לי את כל הפינות. אם היה טרייל בלייזר מתאים (יש בכלל עם מנוע בנזין?) עם וו גרירה מורשה למשקל המתאים אז הוא היה יכול להיות מתמודד ראוי.

Yaki5500
28-02-20, 17:55
כי כמו שכתבתי. הייתי מוגבל לרכבים שיש במגרשים, והחלטתי ללכת על מגרש שקרוב לי ויש בו מבחר גדול של רכבים, בנוסף גם לא יכולתי להשאר בלי וו גרירה השבוע, אז הקפטיבה סגרה לי את כל הפינות. אם היה טרייל בלייזר מתאים (יש בכלל עם מנוע בנזין?) עם וו גרירה מורשה למשקל המתאים אז הוא היה יכול להיות מתמודד ראוי.עכשיו הבנתי שהרכישה כבר בוצעה. חשבתי שהדיון ממשיך
תתחדש!
תהנה מהרכב כל מה שהיה יכול להיות כרגע לא מעניין
נשתמע שוב כשתחליט להחליף!
[emoji482][emoji482][emoji482][emoji482]

-->