PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה לסמוראי - מבניה עצמית

GodsFather
13-02-06, 17:07
חברים וחברות יקרים... ברצוני להעלות סוגיה שאולי הועלתה בעבר (מתנצל אם אני מטריד)...

לפני מספר חודשים התקנתי נעילה אחורית בסמי שלי , נעילה שרכשתי - איזי לוקר הידועה..

בעת ההתקנה , למעשה כבר כשקיבלתי את הקופסא לידיים, חשבתי לעצמי - מדובר בשני גלג"שים ועוד כמה זוטות...למה לא לבנות כזה דבר לבד (לפי המידות המדויקות, לשכפל למעשה את הנעילה הנוכחית) ובכך לחסוך כסף לי ולמעשה לשאר המעוניינים...

אממה, לא היה לי הציוד לחריטה ויצור ולכן לא רציתי להלאות בזמן והתקנתי את הנעילה.

היום, יש לי את הציוד לחריטה וייצור מדויק אבל אין לי את הנעילה בחוץ ולא מתאים לי לפרק סרן בשביל זה...

האם למישהו יש את המידות המדויקות של כל חלק וחלק או לחילופין מישהו ייצר כזה דבר כבר בעבר באופן עצמאי ?

שאלה נוספת - מאיזה חומר היא עשויה - פלדה, טיטניום... לצורך הידיעה במידה ואכן ארצה לייצר עוד כאלו.

ושאלה אחרונה - האם האחורית זהה לקדמית ? (סמוראי 88)

תודה לעונים

אלון_ק
13-02-06, 17:16
נתחיל מהסוף - אבוד לך. המחיר יהיה אסטרונומי, בגלל הטיפולים הטרמיים שהמתכת צריכה לעבור. כבר היו כמה שאלות על דברים כאלו, הנה לך אחת (לא משנה שזה על יחס העברה, אותו דבר מבחינתך):http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=555&highlight=%E9%E7%F1%E9+%E4%F2%E1%F8%E4

שים לב שעלויות העיבוד השבבי גבוהות יותר גם ללא החיסום ממחיר השוק.

האחורית זהה לקדמית רק אם אין לך קפלרים.

GodsFather
14-02-06, 10:20
נתחיל מהסוף - אבוד לך. המחיר יהיה אסטרונומי, בגלל הטיפולים הטרמיים שהמתכת צריכה לעבור. כבר היו כמה שאלות על דברים כאלו, הנה לך אחת (לא משנה שזה על יחס העברה, אותו דבר מבחינתך):http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=555&highlight=%E9%E7%F1%E9+%E4%F2%E1%F8%E4

שים לב שעלויות העיבוד השבבי גבוהות יותר גם ללא החיסום ממחיר השוק.

האחורית זהה לקדמית רק אם אין לך קפלרים.

בטענות שהועלו בשרשור ההוא לא נתנו שום פרט, רק שללו שזה עולה המון כסף ובדיוק כמו שאתה טענת שם , לי יש את הציוד, המהנדסים וכד' כל שחסר לי זה המידות וסוג החומר...

אני אקח את הריזיקות , רק תתנו לי את המידע הנחוץ

מידות מדויקות ושרטוטים של הנעילה (בהכוונה לאקס קדמי לסמוראי, אין לי מושג אם יש קופלרים או לא, באחורית הזמנתי עם ליתר בטחון)

וסוג החומר.

רק לצורך ההשוואה אשמח לקבל גם טלפונים או הכוונים לבעלי מקצוע פרטיים שמבצעים את הדרוש כדי לדעת כמה יעלה לי כזה דבר "בחוץ" ואוכל להשוות למה שאני אכין - אני מכין כרגע רק עבורי, לאחר פיילוט במידה ואצליח אוכל לצאת בהצעות גם לחברים. בל נשכח שיש עניין של בטחון ואני לא אתן לאיש לנהוג ברכב שבו מותקנת נעילה HOME MADE בלי שאני אבדוק זאת קודם ותקופה ארוכה מאד.

אז לעסק...

מידות ושרטוטים

סוג החומר

קדימה!

תודה

kd2
14-02-06, 15:22
ומה עם זכויות יוצרים?

GodsFather
14-02-06, 15:32
ומה עם זכויות יוצרים?

זכויות יוצרים של מי ? אני לא מפרסם ואו מוכר פטנט של מישהו אחר...

מצידי שאיזי לוקר ושות' יחפשו אותי...אני בטוח שזה כל מה שיש להם בראש...

kd2
14-02-06, 23:45
לפי מה שהבנתי אתה מעתיק 1-1 ואתה כן מפרסם שאתה תבנה בתשלום! לבעלי הרכב.

עירא
15-02-06, 00:00
חאלס עם ההתייפיפות.
KD2, תגיד עם יד על הלב, כל התוכנות שמותקנות אצלך במחשב חוקיות? אין לך אף סרט / שיר שהורדת באופן לא חוקי?
אם אתה צדיק (מה שאני מתקשה להאמין) בסדום אז אני מתנצל מראש
אך אם לא כך המצב, מספיק לזיין תשכל.
זה פורום טכני, שבא לתת תשובות בתחום הרלוונטי. סתם לקלטר את המערכת ולגרום לה להגיע לרוויה כנראה שלא יעזור לאף אחד.
אם יש לך תגובה עניינית בנושא אז תגיב, ואם לא, אז אתה חייב להבין שלא מקבלים פה ניקוד על מספר תגובות.
והיה וכבר העלת את הנושא של זכויות יוצרים (מפני שחשבת שזו נקודה רלוונטית) והיה וענו לך ועדיין יש לך מה להגיד, תעבור לפרטי. אין צורך להפוך גם את הדיון הזה להתנצחות אין סופית על נושא שלא קשור למהות הדיון עצמו, שהיא ההתכנות של ייצור נעילות לג'יפ באופן עצמי. את ההתפלפלויות המשפטיות תשאיר למשפטנים. זה פורום של ג'יפאים.

עירא

חנן-ג'יפולוג
15-02-06, 00:03
ובתגובה האחרונה של עירא, נושא זכויות היוצרים נחתם. תגובה נוספת בנושא הזה תימחק.

לא מדובר כאן על פגיעה בזכויות יוצרים לשם עשיית רווח.

GodsFather
15-02-06, 09:07
ועכשיו , לאחר שסיימנו את הדיון הנוסף, האם אפשר לקבל את הפרטים הנחוצים?

שרטוטים, מידות וסוג החומר?

תודה

נמרוד
16-02-06, 14:08
אתה לא תמצא באינטרנט שרטוטי ייצור, מן הסתם המידע הזה שמור אצל הייצרנים. כנ"ל לא תמצא מידע לגבי החומר המדוייק, או תהליך ההקשייה המדויק שעוברים פני השטח של הגג"ש.

כתבה שיש לך את בית המלאכה, בעלי המקצוע והמהנדסים, אז כל מה שנשאר הוא להשקיע 200$ בקניית נעילה חדשה. תן אותה למהנדס שלך, ושיוציא ממנה את כל המידע שצריך, כמיטב יכולתו. זה נקרא reverse engineering.

LAREDO
16-02-06, 18:19
בזמנו התחלתי לבנות נעילה אוטומטית לרכב כלשהו.
אין לו נעילה קיימת והייתי צריך לשנות מידות וכו..
הפרוייקט לא הסתיים בהצלחה לצערי, בעיקר מפאת חוסר כסף וזמן.
לפי הבנתי את עניין הבנייה, אם אתה מייצר פחות מעשר חתיכות, ומוכר אותן במחיר נעילות נאמר 200$, אתה מפסיד כסף - מדובר על CNC. בעבודה ידנית לא משנה הכמות אתה מפסיד בכל מקרה. אני לא מכיר כרסם+חרט שיעשה לך כזו עבודה בפחות ממה שיעלה לך לרכוש כזו מקורית.

הצפרדע
16-02-06, 19:05
למר GodsFather -

זה סתם שיבוש או שממש התכוונת לכינוי שלך, כמו שהוא?:shock: ?

GodsFather
17-02-06, 20:29
למר GodsFather -

זה סתם שיבוש או שממש התכוונת לכינוי שלך, כמו שהוא?:shock: ?

התכוונתי לכינוי שלי...מישהו צריך לקחת אחריות על מה שההוא עושה ;) (כמובן שהכל ברוח צחוק...)

לארדו, לגבי מה שאתה רשמת :

בזמנו התחלתי לבנות נעילה אוטומטית לרכב כלשהו.
אין לו נעילה קיימת והייתי צריך לשנות מידות וכו..
הפרוייקט לא הסתיים בהצלחה לצערי, בעיקר מפאת חוסר כסף וזמן.
לפי הבנתי את עניין הבנייה, אם אתה מייצר פחות מעשר חתיכות, ומוכר אותן במחיר נעילות נאמר 200$, אתה מפסיד כסף - מדובר על CNC. בעבודה ידנית לא משנה הכמות אתה מפסיד בכל מקרה. אני לא מכיר כרסם+חרט שיעשה לך כזו עבודה בפחות ממה שיעלה לך לרכוש כזו מקורית.
----------------------

אם התחלת לבנות ויש לך שרטוטים שאוכל לאמץ זה יהיה נחמד אם תסכים לשתף אותי בהם...

אני חוזר ואומר - לא מדובר בעסק או רצון להרוויח, אני רוצה לייצר עבורי בלבד, להתנסות ואם הכל ילך פיקס אחשוף פרטים בנושא לשאר חברי הפורום. כמובן שאם באמת אצליח לייצר וסכום הייצור לא יהיה אסטרונומי אז אשמח לסייע לחברים אבל אין לי שום כוונה להתחיל לייצר כאן דברים באופן מסחרי (בטח ובטח כשמדובר באמת בזכויות יוצרים וכד') - סה"כ רוצה לשחק קצת עם הסרן, האוטו והמיכשור שיש לי בעבודה ואם אפשר להפיק מזה תועלת אז למה לא ? (בוא נאמר ככה - יש לי יותר ממכשיר CNC וכמה חברים מהנדסים שחייבים לי טובות בעבודה....)

תודה

LAREDO
18-02-06, 08:37
אני בניתי נעילה אוטומטית לקיה ספורטאז', במקור באה עם דיפ' אחורי מוגבל החלקה.
סיימתי את הכל אבל לא פתרתי את בעיית המרווח עדיין.
זה לא מתאים לך בכלל כי:
1. מס השיניים לא מתאים
2. הנעילה מותאמת לקייס של מוגבל החלקה.
3. גדלים פיזיים שונים.

מה שאני מציע לך זה לפרק את הנעילה שלך, להוריד מידות ולשרטט. אין קל מזה.

GodsFather
19-02-06, 17:01
אני בניתי נעילה אוטומטית לקיה ספורטאז', במקור באה עם דיפ' אחורי מוגבל החלקה.
סיימתי את הכל אבל לא פתרתי את בעיית המרווח עדיין.
זה לא מתאים לך בכלל כי:
1. מס השיניים לא מתאים
2. הנעילה מותאמת לקייס של מוגבל החלקה.
3. גדלים פיזיים שונים.

מה שאני מציע לך זה לפרק את הנעילה שלך, להוריד מידות ולשרטט. אין קל מזה.

לרדו יקירי...

בתחילת השרשור ציינתי זאת - אין לי הרצון לפתוח את הבקאקס. לכן אני מבקש שרטוטים ופרטים מאנשים יודעי דבר...

אבל תודה בכל מקרה...

LAREDO
19-02-06, 21:43
הדיפ' בסמוראי הוא אחד הפשוטים ביותר לפו"ה.
אל תתעצל, זה יהיה הכי מדוייק.

נמרוד
20-02-06, 14:28
גודפדר אתה לא רציני, אתה מתעצל לפרק סמוראי בשביל לקחת מידות? אתה מצפה שמישהו אחר יעשה את זה בשבילך? ואתה גם לא מקשיב, אבל זה בסדר. לרדו נתקע בדיוק על עניין המרווחים - טולרנסים בשפה המקצועית - שיחד עם סוג החומר והתהליכים המדויקים שהוא עובר, אין דרך לדעת אותם אלא בתהליך של פיתוח נעילה. שלרדו ניסה, ונאלץ להפסיק כי זה תהליך יקר שדורש כמה וכמה שלבים של אבי טיפוס. זה לא פשוט כמו שזה נראה לך - שרטוטי ייצור אמיתיים אתה תמצא אך ורק אצל ייצרן הנעילה ותצטרך לגנוב אותם.

ברזלים זה לא תוכנה שאפשר פשוט להעתיק. זאת אומרת אפשר בהחלט להעתיק, זה רק עולה יותר ולא יעבוד.

GodsFather
20-02-06, 15:12
גודפדר אתה לא רציני, אתה מתעצל לפרק סמוראי בשביל לקחת מידות? אתה מצפה שמישהו אחר יעשה את זה בשבילך? ואתה גם לא מקשיב, אבל זה בסדר. לרדו נתקע בדיוק על עניין המרווחים - טולרנסים בשפה המקצועית - שיחד עם סוג החומר והתהליכים המדויקים שהוא עובר, אין דרך לדעת אותם אלא בתהליך של פיתוח נעילה. שלרדו ניסה, ונאלץ להפסיק כי זה תהליך יקר שדורש כמה וכמה שלבים של אבי טיפוס. זה לא פשוט כמו שזה נראה לך - שרטוטי ייצור אמיתיים אתה תמצא אך ורק אצל ייצרן הנעילה ותצטרך לגנוב אותם.

ברזלים זה לא תוכנה שאפשר פשוט להעתיק. זאת אומרת אפשר בהחלט להעתיק, זה רק עולה יותר ולא יעבוד.

חבר'ה חבר'ה , לא לצעוק.
יש מצב שאני נתפס כלא רציני...צר לי על הרושם המוטעה. אני רציני מאד , פשוט לא רוצה לפרק את האוטו שלי כי אני כרגע זקוק לו למטרות עבודה (נוסע איתו יום יום) לכן אני מבקש שרטוטים מוכנים ולא מצפה שמישהו יעשה את זה עכשיו בשבילי אלא שואל האם . נכון , אפשר לקרוא לזה עצלנות , אבל זה מחיר העיסוק - כשיהיה לי זמן פנוי אחרי שאזכה בלוטו או אמצא באר נפט טובה אז אוכל לפרק את הרכב ולהרכיב מחדש ולמדוד וכד' או אולי לקנות עוד רכב.

לגבי נושא העלויות. כפי שציינתי , אני עובד במקום בעל נגישות למתכת ושאר רכיבים , ציוד ומהנדסים מהשורה הראשונה והעלויות הן מופחתות בהשוואה לאדם הפרטי וכך גם נושא הדיוק במרווחים - תחשוב שאנו מייצרים מוצרים עם תו תקן עולמי , מכני ואלקטרוני , למערכות בטחוניות ולמגזר הפרטי - אין מצב לטעויות ולכן אני סמוך ובטוח שעם השרטוטים הנכונים אוכל לייצר נעילה במדויק (אולי לא בזול כמו להביא מחו"ל אבל יותר זול מבארץ...).

אבל בקיצור , הבנתי את הרמז. תודה בכל מקרה על התעניינות בשרשור שלי.

אם מישהו למרות הכל רוצה לתרום שרטוטים, אודה לו. ואם אתם רוצים לסגור את השרשור , גם זה מובן.

העיקר שיהיה יום טוב!

נמרוד
20-02-06, 15:27
אין מצב לטעויות ולכן אני סמוך ובטוח שעם השרטוטים הנכונים אוכל לייצר נעילה במדויק (אולי לא בזול כמו להביא מחו"ל אבל יותר זול מבארץ...).

המשפט הזה מדויק במליון אחוז. אני מכיר המון בתי מלאכה ומפעלים בארץ, שאם תשים להם ביד תיק יצור של פאוורטראקס, יוציאו לוקרייט. 100% עובד, זהה למקור.

עד כאן?

מכאן, איך משיגים את תיק הייצור הזה, זה כבר בעייה. אפשר לגנוב אותו (או לקנות אותו = לייצר ברשיון). או, לקחת נעילת לוקרייט - חדשה - ביד, ולהתחיל לעשות לה רברס אנג'ינירינג. אני חוזר על ההצעה הראשונה שלי שהיא הפרקטית ביותר- תזמין נעילה חדשה (אתה לא רוצה להוריד מידות לא נכונות מנעילה שחוקה), ותן אותה למהנדסים במפעל שלך, קבל מהם חוות דעת, ואחרי זה תספר לנו מה הם אמרו.

מוני אורבך
20-02-06, 15:42
ראש וראשון - אתה עושה עבודת קודש.
אם באמת תצליח להעתיק כמו שצריך נעילה, שיחקת אותה. ואני אישית אהיה מאוד מעונין לשמוע על התהליך.
אבל יותר בזול (עם העלויות המופחתות שלך) אני מבטיח לך שלא יצא לך.
רק יצור של 3 או 4 נעילות לצורך מופ יעלה הרבה יותר.

לכן אם אתה רוצה לעשות זאת לצורך הלימוד או המחקר - תפדל ואנא תתאר שלב שלב את מעשיך.
אם אתה רוצה לעשות זאת להוזלת עלויות בלבד, צר לי אבל נכונה לך אכזבה, אבל בכל מקרה נסה, אולי באמת יצא יותר זול?!

אשר למידות. גם אם יש משהו שכבר מדד, מאין לך שהמידות אכן נכונות או מדויקות? או שאלו כול המידות שאתה צריך.
פרק או השג נעילה. במקומה שים סטלטים רגלים. אז עם מה שיש לך ביד פנה למדידה מעמיקה. זו הדרך היחידה. המנימום כדי להעתיק משהו בצורה טובה הוא שיהיה לך אותו ביד !!!
אגב אני בטוח שמשהו יוכל להשאיל לך נעילה לזמן מסוים (נסה את דוד מכל דרך - תמיד יש לו נעילה זרוקה)

נמרוד
20-02-06, 15:52
מה שאי אפשר לדעת ממדידה של המוצר הקיים הוא הטולרנסים בייצור - ובמקרה הזה הם קריטיים לתפקוד של הנעילה, וזה אומר שלא תהיה ברירה אלא להכנס לתהליך של פיתוח. שזה אומר להבין לעומק איך הנעילה עובדת, לנתח מהם המידות הקריטיות ומה לא, לייצר אבטיפוס ולבחון אותו, לדעת למה הוא לא עובד ולהמשיך משם. אבל שוב, תן למהנדס במפעל שלך לחוות דעה. אל תקשיב לי - זה בסך הכל המקצוע שלי :wink:

את סוג החומר המדוייק אתה גם לא יודע, אבל אפשר להתחיל אני חושב מפלדת כלים טובה כלשהי. איזה טיפול/חיסום עוברים השטחים של השיניים - זה באמת משהו שאף אחד למעט המהנדסים שייצרו את זה לא יודעים, וזה מסוג התחומים "הקסומים" שיש בהם הרבה תורה שבעל-פה וידע נסתר. אם יש לך מומחה בתחום המטלורגיה במפעל - תתיעץ איתו.

GodsFather
20-02-06, 16:41
טוב.

תודה רבה לכל העונים , אני אחפש לי להשאיל נעילה ממישהו ונראה איך נתקדם.

בכל מקרה,אם מישהו רוצה לתרום לי את הנעילה שלו ואו לחילופין יודע על שירטוטים , אנא מכם , סייעו לי ובסוף זה עוד עלול להשתלם לכם...

נשתמע!

-->